PDA

View Full Version : Etapa 10: "U" Cluj - Poli Stiinta Timisoara



delaparis
1st October 2007, 20:22
Sambata, 6 octombrie:
"U" Cluj - Poli Stiinta Timisoara,
ora 15:00, National TV;

discutii inainte si dupa meci aici

vlad1607
1st October 2007, 21:30
cea dintai victorie pt prima echipa a Clujului!

KillinG FieldS
1st October 2007, 21:44
E MOMENTUL Oportun ca U Cluj sa bifeze prima victorie. 1 solishteanu.... fara dubii... ai vreo obiectie zerosase ?

danny-EL
1st October 2007, 22:13
ce te poti astepta de la un aradean si un dinamovist!!!!!apropo uta se cam destrama asa ca vezi ce votezi pe acolo:drak:

Ferdininho
1st October 2007, 23:54
Ar fi culmea sa nu-i batem pe astia.
KF iti urez multa Sanatate........servicii publice....parca asta era denumirea intreaga.

BAK
1st October 2007, 23:55
nu castigam, asta e clar

Dani3l
1st October 2007, 23:56
Exceptie golul din meciul cu Uta.U Cluj sunt cea mai ghinionista echipa din Liga 1....pe langa ca esti slab sa mai ai si ghinion, e prea mult..sper sa faca baremul:)

CFR1907
2nd October 2007, 00:00
Meci de 1x2. Cine va inscrie primul va castiga. Daca nu va inscrie nimeni atunci meciul se va termina 0-0 :P

ensic
2nd October 2007, 00:58
Poli o sa iasa la atac si o sa desconsidere pe U din cauza pozitiei lor in clasament. In conditii de astea orice rezultat e posibil.

Ammadeus
2nd October 2007, 03:53
meci clar de 1 solist, 2-0;

Ginxler
2nd October 2007, 04:13
Bate Poli Timisoara, U inca nu are lotul necesar pentru o rezistenta redutabila..
Si daca ma insel, macar sa iasa egal :)

deep purple
2nd October 2007, 05:20
Mi-e frica rau de tot de "U". Nu e deloc o echipa de subsolul clasamentului. Singura chestie care ma linisteste e ca noi avem cel mai tare atac si ei cea mai proasta aparare. Apoi, ei in vara au facut pregatire pt 45 de minute. Dupa pauza nu mai misca nimeni de la Cluj. Aici e o problema de antrenor. Mi-ar parea f rau sa pice "U".

luciano_1644
2nd October 2007, 10:03
Trebuie sa castige si gazdele un meci,iar daca nu o fac acum,atunci cand? Pentru acoperire merge si un 1X...

unik
2nd October 2007, 10:05
bate POLI 3-1 spre disperarea celor mici ... PS Imi place U Cluj si le doresc numai victorii exceptand jocul cu Poli :o:

Elphax
2nd October 2007, 10:06
cum se zice mai sus
U joaca ok dar pe final de meci se pierde, poate nu face fata fizic
noi in schimb marcam multe goluri pe final de meci, tinem ritmul pana in minutul 90

de aceea cred ca avem sanse bune sa castigam, mai ales daca reusim sa marcam primii

BBB
2nd October 2007, 10:12
cu siguranta toate echipele ce stau sa joace cu U Cluj isi zic "ba, astia nu o batut pe nimeni, hai sa nu fim noi primii ca dupaia rade toata tara de noi". cine va fi echipa aia nu se stie...Poli putin probabil!

Leo
2nd October 2007, 11:44
cred ca orice pronostic este posibil , am votat x

blandu
2nd October 2007, 11:55
Bate Poli Timisoara.
Dupa acest meci...bafta "U" CLUJ !!!

matei_viola
2nd October 2007, 16:31
Meci greu,dar situatia ne forteaza sa batem.Dupa meciul cu noi multa bafta.

six
2nd October 2007, 18:21
E MOMENTUL Oportun ca U Cluj sa bifeze prima victorie. 1 solishteanu.... fara dubii... ai vreo obiectie zerosase ? Da,avand in vedere ca l-ai bagat pe solishteanu in fata pronosticul este 2 (doi) :D....acuma pe bune cred ca va fi un meci greu dar dupa cum am vazut ce aparare au baietii din parc cred ca vom invinge.....parerea mea :ok:

me
2nd October 2007, 19:41
mult mai greu decat o arata pozitiile in clasament..dar trebuie sa batem! 2-1 pt Poli

Parazitu'1919
2nd October 2007, 21:05
acuma trebuie 3-1 (Goga Nema si R. SABO penalty)

cuzmy
2nd October 2007, 23:38
...sper sa bata oaspetzii. Cu toate ca U inca nu a castigat, practica un joc frumos si chiar imi place. Poli in deplasare e ceatza. Asa ca 1x2!

THE HUN
3rd October 2007, 02:56
X2 dar totusi va fi un meci greu pt. ambele echipe

optifight
3rd October 2007, 17:04
foarte greu meci pentru U ,daca timisoara joaca ca si cu CFR .....oare cum sau simti cei de la U daca galeria CFR ar veni sa incurajeze Timisoara , cum au facut U isti la Dinamo , dar nu ne pretam noi la asa ceva .haide U , macar un x sa scoate ti .

Leo
3rd October 2007, 18:15
un meci usor , de antrenament pt POLI

six
3rd October 2007, 18:18
foarte greu meci pentru U ,daca timisoara joaca ca si cu CFR ..... da, ceva de genul ala vom aborda meciul......si bafta U dar dupa acest meci ;)

BBB
3rd October 2007, 20:40
foarte greu meci pentru U ,daca timisoara joaca ca si cu CFR .....oare cum sau simti cei de la U daca galeria CFR ar veni sa incurajeze Timisoara , cum au facut U isti la Dinamo , dar nu ne pretam noi la asa ceva .haide U , macar un x sa scoate ti .

arata-mi tu mie galeria aia care ar permite sa se faca de ras lasand cfristi in randurile ei? in afara de a voastra zic :happy

2stupiddogs
3rd October 2007, 20:48
arata-mi tu mie galeria aia care ar permite sa se faca de ras lasand cfristi in randurile ei? in afara de a voastra zic :happy

Eu de ex. as permite accesul celor 2 gemene.....:P

grasu2
3rd October 2007, 20:56
X... daca Poli nu i-a batut pe Mioveni in deplasera m-as mira sa-i bata pe clujeni... deplasarile Timisoarei din acest sezon au fost dezastruoase si nu cred ca li se va schimba soarta in meciul asta. In schimb lui U ii trebuie alt atrenor fiindca Falub ii pe spate.

me
3rd October 2007, 21:02
X... daca Poli nu i-a batut pe Mioveni in deplasera m-as mira sa-i bata pe clujeni... deplasarile Timisoarei din acest sezon au fost dezastruoase si nu cred ca li se va schimba soarta in meciul asta.

mai putin aia de la Arad..:yeah:

OM
3rd October 2007, 22:01
Eu de ex. as permite accesul celor 2 gemene.....:P

daca tu esti persoana pe care o cunosc,te salut! (daca gresesc,imi cer scuze)
O scurta completare,sper sa castigam la U Cj ca sa ne mentinem in plutonul fruntas, o sa fie greu,dar se poate.
ps:ca o parere pers.,U nu-s merita locul actul in clasament.

BBB
3rd October 2007, 23:34
Eu de ex. as permite accesul celor 2 gemene.....:P

atunci fara suparare, nu ai standarde ridicate de loc. ba din contra...imediat o sa permiti accesul lu alea lalte coarde gemene proaste (cheeky girls). serios ma, daca esti barbat si-ti plac femeile, cum dracu sa-ti placa alea de la cfr? AU DINTI DE CAL IN NUMELE LUI IISUS CRISTOS!!! Cele mai naspa chestii pe care le-am vazut in viata mea

optifight
4th October 2007, 11:24
daca tu esti persoana pe care o cunosc,te salut! (daca gresesc,imi cer scuze)
O scurta completare,sper sa castigam la U Cj ca sa ne mentinem in plutonul fruntas, o sa fie greu,dar se poate.
ps:ca o parere pers.,U nu-s merita locul actul in clasament.

:Dai dreptate ,trebuia sa ramana in B:evil:

Elphax
4th October 2007, 11:33
foarte greu meci pentru U ,daca timisoara joaca ca si cu CFR .....oare cum sau simti cei de la U daca galeria CFR ar veni sa incurajeze Timisoara , cum au facut U isti la Dinamo , dar nu ne pretam noi la asa ceva .haide U , macar un x sa scoate ti .

ce aberatie ai scos ...

de unde asa ceva, asta ar presupune sa fie o relatie de amicitie intre CVUCS si galeria CFR-ului, si de fapt treaba sta cam invers :rosu:

paul30
4th October 2007, 11:41
Pronostic 2 desi Poli are prostul obicei de a scoate rezultate slabe in deplasare, totusi spre in rezistenta fizica si in forta atacului timisoarean

optifight
4th October 2007, 11:44
ce aberatie ai scos ...

de unde asa ceva, asta ar presupune sa fie o relatie de amicitie intre CVUCS si galeria CFR-ului, si de fapt treaba sta cam invers :rosu:

asa e , am crezut ca ne impacam de dragul meciului in care U va pierde :evil:

2stupiddogs
4th October 2007, 13:44
daca tu esti persoana pe care o cunosc,te salut! (daca gresesc,imi cer scuze)
O scurta completare,sper sa castigam la U Cj ca sa ne mentinem in plutonul fruntas, o sa fie greu,dar se poate.
ps:ca o parere pers.,U nu-s merita locul actul in clasament.

Hello OM !!!Bine ai venit!Yo mi-s.....:great::bere:.....polistii se gasesc oricum.Vorba ta,U nu merita locul acesta!Au pierdut n meciuri pe final,uneori cu "ajutorul" arbitrilor(vezi urziceni),oricum sper sa batem sambata iar p'orma U sa aibe parte de bafta!

BAK
4th October 2007, 18:00
dap, cam toata lumea spera acelasi lucru......

six
4th October 2007, 19:14
deplasarile Timisoarei din acest sezon au fost dezastruoase si nu cred ca li se va schimba soarta in meciul asta. In schimb lui U ii trebuie alt atrenor fiindca Falub ii pe spate. sa vezi ce dezastru o sa facem la Cluj,grasane......parerea mea ;)

OM
4th October 2007, 21:58
Hello OM !!!Bine ai venit!Yo mi-s.....:great::bere:.....polistii se gasesc oricum.Vorba ta,U nu merita locul acesta!Au pierdut n meciuri pe final,uneori cu "ajutorul" arbitrilor(vezi urziceni),oricum sper sa batem sambata iar p'orma U sa aibe parte de bafta!

Da,ai dreptate,ne gasim si bine ar fi sa ne mutam trupa aici.Dincolo nu se mai poate,clone peste clone,injurii,etc.
Apropo de meci,'U' o sa traga cu dintii pt 3p, daca pierd si meciul cu noi,nu-i vad bine,dar vorba ta,'pe urma sa aibe multa bafta'.
ps:am incredere in tactica lui Uhrin.

CrAzY92
4th October 2007, 22:12
5-1 Poli .... MECI "spectacol" :yes:

Poli Timisoara
4th October 2007, 22:37
cred ca orice pronostic este posibil , am votat x


un meci usor , de antrenament pt POLI

Hotareste-te !...oricum...ii spulberam ! :evil: 0 - 2

BBB
5th October 2007, 00:13
5-1 Poli .... MECI "spectacol" :yes:

o sa marcheze poli de mai multe ori in poarta noastra decat o marcat gunoierii si postasu la ******'n niosca :happy

giovanni BV
5th October 2007, 01:00
Meci de X2 !!! dar merg pe X !!!:headbang:

vagus
5th October 2007, 02:09
Nici n-as putea concepe sa nu castigam la "U". 1-3 :yeah:...

BAK
5th October 2007, 02:42
o sa marcheze poli de mai multe ori in poarta noastra decat o marcat gunoierii si postasu la ******'n niosca :happy

heheeheh......:ok:....s-au trezit oradenii din starea de soc....anul asta nu mai scapa de liga a III-a

forza_CFR
5th October 2007, 06:48
bate poli

ultras79
5th October 2007, 09:29
Bate "U"..!!

optifight
5th October 2007, 12:45
Bate "U"..!!

bate U covoarele,sau apa in piua ,sau la table :D:D:D

Sezione
5th October 2007, 16:53
Pe vremuri amandoua echipele imi erau simpatice..... Dar de cind cu marea iubire intre clujeni si caini.... le doresc sa se intoarca rapid acolo unde le e locul : in C!!!

2stupiddogs
5th October 2007, 17:34
atunci fara suparare, nu ai standarde ridicate de loc. ba din contra...imediat o sa permiti accesul lu alea lalte coarde gemene proaste (cheeky girls). serios ma, daca esti barbat si-ti plac femeile, cum dracu sa-ti placa alea de la cfr? AU DINTI DE CAL IN NUMELE LUI IISUS CRISTOS!!! Cele mai naspa chestii pe care le-am vazut in viata mea

Ma rog,eu le-am vazut DOAR la tv si comentariul meu avea un ton glumetz,ma mir ca nu ai observat!Oricum merci domnule Pitt.....Brad Pitt.....

OM
5th October 2007, 18:21
Banatean,presa vorbeste de problemele defensivei echipei gazda,dar nici a noastra nu e prea stralucita,Stancu la insuratoare,Latov.nu e copt pe deplin,sper sa joace McKain.Asul nostru e atacul.
Trebuie sa marcam un gol mai mult decat ei.

six
5th October 2007, 18:28
Cu tot respectu pt baietii din parc cele trei puncte sunt dorite la Temisvar......si se vor lua,parerea mea :ok:

2stupiddogs
5th October 2007, 18:32
Banatean,presa vorbeste de problemele defensivei echipei gazda,dar nici a noastra nu e prea stralucita,Stancu la insuratoare,Latov.nu e copt pe deplin,sper sa joace McKain.Asul nostru e atacul.
Trebuie sa marcam un gol mai mult decat ei.

Eu cred ca pe dreapta va juca Radoi iar McKain "musai" in centrul defensivei,problema mare va fi cu mijlocasul ofensiv!

2stupiddogs
5th October 2007, 18:33
Cu tot respectu pt baietii din parc cele trei puncte sunt dorite la Temisvar......si se vor lua,parerea mea :ok:

Iar provoci "patriotzii"???Sunt curios ce cred acu'.....

six
5th October 2007, 18:38
Iar provoci "patriotzii"???Sunt curios ce cred acu'..........aaahhhhhaaaa.....:D

OM
5th October 2007, 18:39
Eu cred ca pe dreapta va juca Radoi iar McKain "musai" in centrul defensivei,problema mare va fi cu mijlocasul ofensiv!

Luminaza-ma cu nu-nteleg,referitor la mijloc.Aliuta,Abiodun?

2stupiddogs
5th October 2007, 18:46
Luminaza-ma cu nu-nteleg,referitor la mijloc.Aliuta,Abiodun?

Te-as lumina daca as putea!Norocul nostru e ca nu-s antrenor :groggy: iar El,antrenorul,Uhrin stie cu cine va juca.....mai cred ca putem avea surprize si in alcatuirea apararii,McKain a mai jucat fundas dreapta si nu ar fi de mirare o aparare McKain-Canu,Ratiu-Dancia!Sa vedem...

OM
5th October 2007, 18:48
Eu cred ca pe dreapta va juca Radoi iar McKain "musai" in centrul defensivei,problema mare va fi cu mijlocasul ofensiv!

Te salut ! Trebuie sa merg la slujba.Mai discutam maine.
O seara placuta incontinuare!

Bumbescu
5th October 2007, 21:24
Victorie U

Acum ori niciodata.

relansat
5th October 2007, 22:32
Meci cu multe goluri, sa speram ca nu toate la poarta lui U.

BAK
6th October 2007, 03:38
dap, sa speram....eu nu prea cred ca nu prea avem sanse cu timisoara.....iar jegosii din galerie care au mers la cfr sa sustina pe dinamo...sa ****%^$$%%^ #%^$%$# %^&**....se stiu ei aia care sunt

Ulysses
6th October 2007, 07:46
postare de bolnav cu capul ...saracul ,in afara de spume nu produce nimik:no:

cred ca un X vor scoate clujenii , macar;)

Gontel
6th October 2007, 08:15
Oare cand vine si prima victoire a lui U? Nu prea cred ca acum. Cat vor mai avea rabdare si sefii clujeni cu Falub?

Pronostic X

2stupiddogs
6th October 2007, 09:08
dap, sa speram....eu nu prea cred ca nu prea avem sanse cu timisoara.....iar jegosii din galerie care au mers la cfr sa sustina pe dinamo...sa ****%^$$%%^ #%^$%$# %^&**....se stiu ei aia care sunt

Nu stiu de ce te miri?!Ai uitat cumva afinitatile lor?

BAK
6th October 2007, 09:40
pai speram la mai multe de la ei

Ulysses
6th October 2007, 10:07
nu spera degeaba , sunteti toti o apa si-un pamant ... poate mai mult pamant in dreptul tau:evil:

BAK
6th October 2007, 10:28
poti sa spui ce vrei....eu m-am obisnuit cu tine ca ulysses cu gustul ****

poli-umt
6th October 2007, 12:43
Ce ma mira e faptul ca multi zic "Acum ori niciodata" de parca Poli ar fi pe ultimul loc si U pe 3 dar ma rog,unii delira de optimism si nu ma refer direct la fanii U Cluj,e normal sa spere,ma refer la alti fani care afirma lucrul asta.:sleep:Eu merg pe victorie pt. Poli desi nu am nimic cu U Cluj,am sa le tin si lor pumnii insa nu azi,rezultat:3-1 pt. POLI TM.:yeah:

Bumbescu
6th October 2007, 12:55
Daca situatia era inversa as fi spus "victorie U":D
Ce dracu nu intelegi?
"Acum ori niciodata" nu e o expresie din care sa tasneasca optimismul, e mai degraba una mobilizatoare.

Mai degraba ai tu grija cu "delira de optimism". Si apropo, vezi ca se spune"delireaza", of of Iancu ala....cu si-a mai pus amprenta pe voi:D

poli-umt
6th October 2007, 15:03
Ce ai ma?Ai mancat stricat sau si-a pus jiji amprenta pe creierul tau?Cu ce te-am deranjat?Cu bunul simt?Degeaba esti fan U Cluj daca esti si stelist,asta spune tot...

luciano_1644
6th October 2007, 15:30
1-0 ptr gazde,care nu se misca deloc rau! Nu arata prin jocul prestat ca ocupa ultimul loc in clasament.

Vincitor
6th October 2007, 16:19
Oare bate azi U? Sau bate Poli? Un x n-ar fi prea bun.

paul30
6th October 2007, 16:33
HAI POLI cu al doilea gol!!!

paul30
6th October 2007, 16:37
Si a venit Goooooooooooooooooooollllll!!!!

poli-umt
6th October 2007, 16:37
Daca si Bucur da gol cu capu',atunci suntem tari!Inca suntem in grafic(3-1)cum spuneam inainte de meci.
PS.Li s-a muiat pliscul la comentatori.

Universal
6th October 2007, 16:45
2-1 si Poli intra in top 3...

YoYoyOi
6th October 2007, 16:52
offff pacat de U....
felicitari timisorenilor pentru victorie :ok:

poli-umt
6th October 2007, 16:54
N-a fost 3-1 dar si 2-1 tot 3 puncte sunt.Forza Viola!Uhrin JR. iti multumim!

paul30
6th October 2007, 16:59
Bravo Poli asa-i ca se poate castiga in deplasare?

Ulysses
6th October 2007, 17:02
cum era de asteptat , fosta si viitoarea divizionara b nu se dezminte:lol:

Bell
6th October 2007, 17:21
apoi, mai bine ramaeatzi in b pe primele pozitii ca votba aia mai bine in satul tau fruntas decat codas la oras :happy... asha facetzi orasul Cluj de rusine ...ciuca bataiilor!!!!

Bravo Timisoara suntetzi pe podium...

BAK
6th October 2007, 17:53
mda, nici nu ma asteptam la un alt rezultat...

vlad1607
6th October 2007, 18:15
Capu Sus & Forza U !

PerVersion
6th October 2007, 19:52
Oarecum, imi pare rau pt ei. Am inteles ca si in acest meci au avut 1-0, pt ca apoi sa cedeze. E foarte clar ca trebuie schimbat ceva, si totusi intarzie sa apara masurile...

six
6th October 2007, 20:54
mda, nici nu ma asteptam la un alt rezultat.......nici noi :D.....dar trebuie sa recunosc ca am jucat foarte modest :sleep:

spartacus
6th October 2007, 22:16
pacat...singurul lucru bun e ca in sfarsit Falub pleaca. sunt curios cu cine va fi inlocuit

Benny
6th October 2007, 22:31
Victorie U

Acum ori niciodata.
De ce naiba a trebuit sa cobesti?

Ferdininho
6th October 2007, 22:39
cum era de asteptat , fosta si viitoarea divizionara b nu se dezminte:lol:

Ulyhaie fost berbec, viitor miel, actualmente pastrama bine ai revenit printre noi.

RIP Ulyhaie.

On topic, multumesc Poli victorie cum era normal.

me
6th October 2007, 22:48
brava, felicitari Poli!
ne-am facut singuri meciul greu (greseala lui Canu + cele 3-4 ocazii bune de a marca inainte de golul lui radoi) dar pana la urma a iesit bine..
totusi prea mult am jucat cu mingi pe sus la bataie..parca..

matei_viola
7th October 2007, 00:40
Greu meciul victorie meritata totusi este bine ca santem in conformitatea graficului.A fost primul meci a lui Poli care nu mi'a dat emoti in privinta victoriei.
In timpul meciului mai aruncam un ochi si in gradina vecinilor,o super echipa dar pacat ca este echipata in tenisi de Dragasani.

Ginxler
7th October 2007, 03:12
Ulyhaie fost berbec, viitor miel, actualmente pastrama bine ai revenit printre noi.

RIP Ulyhaie.

On topic, multumesc Poli victorie cum era normal.
Se referea la U :|


Greu meciul victorie meritata totusi este bine ca santem in conformitatea graficului.A fost primul meci a lui Poli care nu mi'a dat emoti in privinta victoriei.
In timpul meciului mai aruncam un ochi si in gradina vecinilor,o super echipa dar pacat ca este echipata in tenisi de Dragasani.
Daca te referi la Poli, si-a cam schimbat parfumul de Dragasani , dar deh , tu probabil ai fost la capshunat un ultimii ani si nu mai stii mishcarile :)

2-1 si Poli intra in top 3...
Ce deductsie fina, demna de Dr. Kreier :|

2stupiddogs
7th October 2007, 08:38
Dupa ceea ce s-a vazut ieri,castigam si cand jucam mai slab si asta-i bine,numai echipele MARI isi "permit" asa ceva....2-1 sec!Bafta "U" in urmatoarele meciuri!

OM
7th October 2007, 09:43
Dupa ceea ce s-a vazut ieri,castigam si cand jucam mai slab si asta-i bine,numai echipele MARI isi "permit" asa ceva....2-1 sec!Bafta "U" in urmatoarele meciuri!

Ma bucura victoria,desi n-am prea stralucit.Joc f.modest,cu unele carente in linia defensiva si mijloc.Ne-a mai ramas mentalitatea din vechiul stil de joc de a arunca mingi spre varfuri,suntand mijlocul,care nu mi se pare asa de eficient fata de un atac pozitional.
(Mansi,...de unde ai zis ca e...din otel...se vede)

six
7th October 2007, 19:07
Nu meritati ultimul loc,dar daca nu luati masuri mai ales in defensiva ii grav,parerea mea :ok: