PDA

View Full Version : Irinel Columbeanu sponsorizeaza Pandurii!



TaciAcolo
30th September 2007, 16:46
Irinel Columbeanu, sponsor la Pandurii

Celebrul om de afaceri Irinel Columbeanu va sponsoriza în viitorul apropiat echipa de fotbal Pandurii Târgu Jiu. Prezent în loja oficială la meciul din 16-imile Cupei României dintre Pandurii și Universitatea Craiova, magnatul i-a promis președintelui pandurilor Marin Condescu că va sprijini financiar echipa de pe Jiu. „Irinel Columbeanu are afaceri în Gorj, iar în cel mai scurt timp va deschide o fabrică de ciment marca Columbeanit la Târgu Cărbunești. Acest ciment va revoluționa piața construcțiilor”, a declarat Condescu. Președintele pandurilor a anunțat deja că „există deja o colaborare între noi, ne-a dat 50.000 de euro pentru publicitate”. Boss-ul pandurilor mai spune că a dus ceva muncă de lămurire pentru a-l aduce pe Columbeanu la meci. „Cel mai probabil se va face un contract de sponsorizare, firma de ciment Columbeanit a lui Irinel Columbeanu va sprijini Pandurii. Vom vedea cât va fi valoarea contractului, important e că și-a dat acordul să ne sprijine financiar. Eu l-am convins să vină alături de noi, să ne vadă cum jucăm și a rămas plăcut surprins pentru că nu ne văzuse niciodată vreo partidă”, a mai spus Condescu.

Balaci
30th September 2007, 18:35
Mi se pare excelent, chiar daca Irinel e un personaj controversat, asta nu inseamna ca banii lui nu sunt buni:D

Sergio_D
10th October 2007, 22:51
sa cante banii si sa curga lautarii :D

Balaci
10th October 2007, 22:58
Cica de fapt nu e chiar asa darnic pe cat se zvoneste, nici el nici Monica:D

keano
10th October 2007, 23:29
Eu am auzit ca Monica a fost destul de darnica in tineretile ei! :cool: