PDA

View Full Version : Gimnastica aerobica- diverse



Pages : 1 [2] 3 4 5

elena21
6th April 2008, 19:12
poze cu Claudia..............!

elena21
6th April 2008, 19:16
Claudia
........!

hubbabubba
6th April 2008, 19:20
[QUOTE=hubbabubba;1935325]Multumesc mult pt felicitari tuturor! Pt mine acum e dimineata, am dormit pana acum dupa drumul lung pe care l-am facut :) Nu va fi aceasta singura interventie, pt ca stiu ce inseamna munca acestor copii si ce valoros este acest sport pentru ei. Pe sora mea o cheama Lavinia Ioana Panaete, are 12 ani, iar poze cu ea din concursurile anterioare puteti vedea pe pagina ei de hi5 http://lavipitic.hi5.ro (unde probabil veti gasi cat de curand si pozele din concursul de la Deva - 2008). Imi pare rau, dar nu am poze cu Claudia...Referitor la intrebarea voastra cu clubul care mi-a lasat cea mai buna impresie, va rog sa-mi scuzati subiectivismul, dar voi zice CSS 1 Farul Constanta fara sa ma gandesc de 2 ori. De ce? Pentru ca a fost clubul care a luat cel mai mare numar de medalii si cupa cluburilor, pt ca a avut o galerie dementiala - veti afla si veti vedea imagini ulterior, pentru care are un numar mare de sportivi foarte buni; deasemenea CSS Petrosani are copii foarte bine pregatiti, se pare ca d-na Becze isi face foarte bine treaba si are rezultate pe masura. Voi ramane printre voi cu siguranta si va voi da amanunte cat de multe voi putea. Inca o data multumesc tuturor si pentru primirea pe care mi-ati facut-o!

* Si uitandu-ma acum pe forum, am gasit undeva intr-un post din 17.01.2008 al lui cris aerobic, o poza cu premierea la proba trio juniori 3, poza in care este si sora mea, medaliata cu bronz la acea proba la nationalele de la Petrosani. Este cea din mijloc :)
* Elena21, acum mi-a trimis sora mea pozele, si am cateva poze cu fetita ta; sa-mi spui cum vrei sa ti le trimit. Si ... uita-te la cele 6 sectiuni de poze de www.huon.ro unde vei gasi mai multe poze cu fetita ta!

elena21
6th April 2008, 19:20
Claudia

elena21
6th April 2008, 19:21
Trimitemi-le pe elena@yahoo.com

elena21
6th April 2008, 19:23
scuze pe elenafalcianu@yahoo.com!

hubbabubba
6th April 2008, 19:36
Poze cu ansamblul juniori 2, al surorii mele si cu galeria CSS 1 Farul Constanta :yes:
In echer este cea de a 2-a, iar in poza de final, cea in spagat, pe care o tin fetele.;

Tess_AN
6th April 2008, 19:46
Multumim de poze! Asteptam si filmuletele! Inca o data felicitari si succese in continuare amandorura!

elena21
6th April 2008, 19:49
Multumesc hubbabubba pentru poze....!

hubbabubba
6th April 2008, 19:51
Cu placere elena21 :)

elena21
6th April 2008, 19:55
Hubbabubba cu trio de la Iasi ai poze?

hubbabubba
6th April 2008, 20:06
Nu am, imi pare rau. Am fost atat de prinsa la inceputul concursului (atunci au fost triourile) incat nu i-am facut poze nici surorii mele la trio :)))

elena21
6th April 2008, 21:30
Bine nui nimic

elena21
6th April 2008, 21:35
dar cu CLAUDIA nu mai ai???????

hubbabubba
6th April 2008, 22:09
Nu mai am nici cu Claudia, ti-am trimis ce aveam, in afara de cele 3 poze pe care le-ai postat tu (deci le ai).

mikeyy
22nd April 2008, 10:32
Pe 25 aprilie incep Campionatele mondiale de gimnastica aerobica. Competitia va avea loc in Germania la Ulm

Programul competitie:
Vineri, 25 Aprilie
10.00 - 12.30 Seniors Qualification: Individual Women / Trios
13.00 - 15.00 Seniors Qualification: Individual Women / Trios
16.30 - 18.00 Seniors Qualification: Groups

Sambata. 26 aprilie
10.00 - 13.00 Seniors Qualification: Individual Men / Mixed Pairs
14.30 - 16.00 WCh Finals: Individual Women / Trios
16.30 - 20.30 Training & Podium Training

Duminica, 27 aprilie
14.30 - 16.00 WCh Finals: Individual Men / Mixed Pairs/Groups
18.00 - 19.30 Aerobic Gala
21.00 – 22.00 Farewell Party

Participanti:
Romania
-baieti(individual):Mircea Zamfir si Mircea Branzea
-perechi mixte:Cristina Antonescu/Mircea Branzea & Valentin Mavrodineanu/Cristina nedelcu
-trio:Mircea Branzea/Mircea Zamfir/Valentin Mavrodineanu & Bogdan Popa/Cosmin Muj/Petru Porime

cris aerobic
23rd April 2008, 18:44
la calificari sau calificat din romania individual feminin:Bianca Becze . Pavel Maria Luisa perechi: Bianca Becze si Marius Petruse ,Cimpoi Mihaita si Delia Lacataru,individual masculin Marius Petruse si Mihaita Cimpoi

cata10
27th April 2008, 12:18
Romania, campioana mondiala de junioare la gimnastica aerobica:

http://www.onlinesport.ro/stiri/sporturi/gimnastica/32445/romania-campioana-mondiala-de-junioare-la-gimnastica-aerobica.htm

cata10
27th April 2008, 12:36
Site-ul oficial al competitiei:
http://www.enbw-aerobic-wm.de/en/cms/iwebs/default.aspx

cata10
27th April 2008, 12:45
Aici puteti gasi rezultatele complete:

http://www.fig-gymnastics.com/cache/compo/16862-120-10001.html

La individual:
locul II - Cristina Nedelscu ROU 21.350 pts;
La trio:
locul I - ROU 22.050 pts
With Mircea Brinzea, Valentin Mavrodineanu and Mircea Zamfir, Romania took a well-earned victory. A title that the country's been defending for four years (2005 World Games, 2006 Worlds in Nanjing, and the 2007 World Series in Rodez).

cata10
27th April 2008, 13:34
Incerc sa caut ceva filmulete dar deocamdata nimic...
Pacat ca un campionat mondial de gimnastica aerobica nu este transmis in Romania...

ioanavol
27th April 2008, 14:54
multumesc pt rezultate, cata:)

am gasit aici ceva filmulete, dar numai cu Ungaria si Germania...
http://video.aol.com/video-search/query/ulm%20aerobic/familyfilter/1/page/1/type/standard

cata10
28th April 2008, 12:08
Rezultatele de duminica:
perechi: Aur: Aurélie Joly and Julien Chaninet (FRA) - Argint: Cristina Antonescu / Mircea Brinzea (ROU) - Bronz: Simona Nedelcu / Valentin Mavrodineanu (ROU).
grupuri:locul IV
individual: Zamfir Mircea - locul IV si Brinzea Mircea - locul VI


La echipe - Romania s-a impus in fata Chinei si Frantei!

Clasamentul pe medalii:

Locul Tara Aur Argint Bronz Total
1 ROU 1 2 1 4

2 FRA 1 2 - 3

3 CHN 1 1 1 3

4 BRA 1 - 1 2

5 ESP 1 - - 1

6 NZL - - 1 1

6 RUS - - 1 1

mikeyy
28th April 2008, 12:32
Multumim Cata pt toate rezultatele! :ok:

elena21
3rd June 2008, 13:34
Pentru prima oara in Romania v-a fi organizat un concurs international de gimnastica aerobica.Concurcul v-a avea loc la Timisoara pe 24 iulie.

Tess_AN
3rd June 2008, 18:44
Sper ca timisorenii sa afle si sa mearga la sala -banuiesc ca e vorba de Sala Olimpia! Stii si programul? Cine participa? Participa si juniori? (adica e si Claudia? Avem si noi emotii?)

elena21
5th June 2008, 23:09
Participa si juniori si e si Claudia printre ei. Sper sa ocupe un loc bun!

mikeyy
5th June 2008, 23:49
Mult succes Claudiei....ii tinem pumnii!!!!

Tess_AN
5th June 2008, 23:56
Elena, mult succes Claudiei si te asteptam cu comentarii si eventual poze!
Hai Claudia! :yeah:

ioanavol
7th June 2008, 18:55
Pentru prima oara in Romania v-a fi organizat un concurs international de gimnastica aerobica.Concurcul v-a avea loc la Timisoara pe 24 iulie.

Multumesc pt veste, Elena, si MULT SUCCES Claudiei!:)

Si mai intra din cand in cand pe forum sa ne mai povestesti, ducem lipsa de oameni implicati in aceasta ramura a gimnasticii, iar stirile sunt putine:(

elena21
11th June 2008, 19:40
Ma ajuta cineva sa-i gasesc Claudiei adidasi Reebok marimea 34 albi!

Concursul de la Timisoara va tine 4 zile.

ioanavol
11th June 2008, 20:24
Buna Elena,
Sincer, nu stiu unde se pot gasi...dar pot intreba aici (eu locuiesc in Eindhoven, Olanda) si daca gasesc ceva iti spun. Ii pot aduce in Romania cand vin (daca gasesc).

p.s. ti-am pus toate mesajele intr-unul, de obicei e de preferat asa decat mai multe mesaje consecutive.

Tess_AN
12th June 2008, 19:29
Ma ajuta cineva sa-i gasesc Claudiei adidasi Reebok marimea 34 albi!
Concursul de la Timisoara va tine 4 zile.
Caut si eu. Poti sa-mi zici, pana sambata cat e marimea in cm - lungime talpa de la varf la calcai picior (interiorul pantofului) si lungime talpa exterior pantof? Aici marimile sunt diferite.

ioanavol
12th June 2008, 21:05
Caut si eu. Poti sa-mi zici, pana sambata cat e marimea in cm - lungime talpa de la varf la calcai picior (interiorul pantofului) si lungime talpa exterior pantof? Aici marimile sunt diferite.

ai dreptate, si-n Olanda sunt diferite cateodata marimile la pantof (depinde de marca).

maria_alexandra
14th June 2008, 16:44
Miercuri, 18 iunie are loc la Arad un concurs de gimnastica aerobica. Desi, oficial, este trecut in calendarul competitiilor drept concurs national, am inteles ca vor participa unguri si sarbi.

crisloregym
14th June 2008, 22:46
Hmm...interesant, poate ne tii la curent cu niste rezultate, Alexandra:)

elena21
15th June 2008, 19:42
In lungime la picior are 23 cm.Daca nu-i gasesc pana la concurs nu stiu cu ce o sa participe.....!Nici macar tenis alb clasic marimea 23 nu-i gasesc.

elena21
15th June 2008, 19:44
La Arad este concurs prin palatul copiilor nu prin federatie!
Succes tuturor celor care participa!

Tess_AN
15th June 2008, 20:46
In lungime la picior are 23 cm.Daca nu-i gasesc pana la concurs nu stiu cu ce o sa participe.....!Nici macar tenis alb clasic marimea 23 nu-i gasesc.
Am notat. Am doar doua dupa amiezi la dispozitie inainte de a pleca si inca o mie si una de alte treburi. In cazul in care gasesc, iau si iti dau mesaj. Imi pare rau ca nu am timp mai mult, dar sa vedem ce noroc ai.

ioanavol
15th June 2008, 22:05
si eu cam la fel cu Tess (zile putine, plus aici magazinele se inchid la 5, asa ca ma pot uita doar in weekend).
dar o sa fac tot ce pot. Tess, daca gasesti pana pleci da-mi de veste...daca nu, o sa inteleg ca n-ai gasit si-o sa caut si eu vineri.

Tess_AN
17th June 2008, 17:15
Ma ajuta cineva sa-i gasesc Claudiei adidasi Reebok marimea 34 albi!
@Elena si Ioana: Nu am gasit exact ce vrei, dar ceva asemanator. Vedeti amanunte la Private Messages. Cred ca e mai bine sa vorbim acolo despre subiect cata vreme discutia se restrange doar la noi trei.

Ramonica
19th June 2008, 19:10
uf, uf, uf.....:headbang: eu doar acum am citit ce s-a scris aici, si chiar am vazut la ultimul concurs in Franta papuci pentru aerobic, si inca ceva la Reebok marimile se portivesc, asta stiu sigur pt ca si eu am 34 la picior si de la Reebok imi gasesc intotdeauna papuci.......
daca cineva este acum in franta sigur gaseste papuci se care are Elena nevoie

maria_alexandra
20th June 2008, 01:56
ne-am intors de la Arad :) .A fost o competite pe cinste. A fost si un lot din Ungaria, din orasul Doboz (nu am retinut exact cum se scria). Au mai fost loturi din Bucuresti sec.1, sec.2, sec.4, sec.6, craiova, iasi, oradea, pretosani, tg.jiu, timisoara, arad, slatina. Organizarea a fost foarte buna, iar in juriu a fost si un arbitru international. Un singur lucru cred ca a surprins pe toata lumea, participarea celor din Bucuresti sec.1, deoarece ei lucreaza si cu federatia si, normal, au luat locul 1 la fiecare exercitiu.
Am inteles anul viitor se vrea a fii un concurs international.
Eu nu am putut participa, insa a fost acolo pentru a-mi sustine coechipierii .Daca aveti vreo intrebare legata de concurs mi-o puteti adresa.

Tess_AN
21st June 2008, 11:57
ne-am intors de la Arad :) .A fost o competite pe cinste. A fost si un lot din Ungaria, din orasul Doboz (nu am retinut exact cum se scria). Au mai fost loturi din Bucuresti sec.1, sec.2, sec.4, sec.6, craiova, iasi, oradea, pretosani, tg.jiu, timisoara, arad, slatina. Organizarea a fost foarte buna, iar in juriu a fost si un arbitru international. Un singur lucru cred ca a surprins pe toata lumea, participarea celor din Bucuresti sec.1, deoarece ei lucreaza si cu federatia si, normal, au luat locul 1 la fiecare exercitiu.
Am inteles anul viitor se vrea a fii un concurs international.
Eu nu am putut participa, insa a fost acolo pentru a-mi sustine coechipierii .Daca aveti vreo intrebare legata de concurs mi-o puteti adresa.
Multumim de stiri. Poze sau filmulete ai?

maria_alexandra
21st June 2008, 19:01
deocamdata nu, sper sa intru in posesia lor cat mai curand

elena21
24th July 2008, 18:02
Concursul de la Timisoara va avea loc sambata si duminica incepand cu orele 18.

Iulia_sweet
25th July 2008, 19:32
Probe:Individual feminin, Individual Masculin, Cuplu (fata si baiat), Trio (nu conteaza de ce sex sunt: pot fi 2 baieti si o fata, doua fete si un baiat, trei baieti etc...) si Grup sau Ansamblu (la fel nu conteaza sexul dar trebuie sa fie obligatoriu 6 sportivi nici mai mult nici mai putin).
Categori de varste:9-11 (juniori III), 12-14 (juniori II), 15-17 (juniori I) mai incolo nu prea mai stiu dar stiu ca de la 18 ani incolo sunt seniorii.
Stiu aceste lucruri pt. ca fac gimnastica aerobica.
Acum sunt si filmulete pe youtube cu gimnastica aerobica de la "Cupa Farul' (Constanta 2007) si "Campionatul National de Gimnastica aerobica Petrosani 2007". Mai sunt si niste inregistrari cu Romania la campionatul european din 2007 din Ungaria

crisloregym
25th July 2008, 20:19
buna, Iulia, bine ai venit!!!! Ce ne puteti spuen despre acest concurs de la Timisoara? PEntru ce categorii de varsta este, care sunt echipele participante si care sunt probele desfasurate?

elena21
26th July 2008, 09:57
Vor participa toate categoriile de varsta...in seara aceasta vor avea loc calificarile si cine se va califica va participa maine seara la concurs.Printre juniori se afla si Claudia la categoria 12-14 ani la proba individual,sper din suflet sa se calicice.

miafangina
26th July 2008, 10:32
Vor participa toate categoriile de varsta...in seara aceasta vor avea loc calificarile si cine se va califica va participa maine seara la concurs.Printre juniori se afla si Claudia la categoria 12-14 ani la proba individual,sper din suflet sa se calicice.

Succes mult Claudiei!
Sa ne aduci vesti bune,Elena.:)

elena21
26th July 2008, 21:37
Claudia s-a calificat in finala pe locu 4 .....sper ca maine la concur sa faca Dumnezeu o minune sa urce pe locul 3.Oricum este un loc foarte bun si locul 4 care l-a obtinut in seara aceasta!

miafangina
26th July 2008, 23:12
Bravo,Claudia!:ok:
Mult succes,miine sa-ti iasa si mai bine!

crisloregym
26th July 2008, 23:44
Bravo, Claudia!!!! BAFTA maine!!!! Si NOROC;)

cata10
26th July 2008, 23:46
Felicitari pt calificarea in finala, Claudia! Iti tinem pumnii pt maine! Mult succes!

elena21
27th July 2008, 20:31
Claudia a obtinut nota 18,250 si a urcat pe locul 3!!!!!!!!!!!

cata10
27th July 2008, 21:02
Claudia a obtinut nota 18,250 si a urcat pe locul 3!!!!!!!!!!!

Bravo, Claudia! Felicitari! :floricica:
S-o tii tot asa!

crisloregym
27th July 2008, 21:03
WOW, BRAVOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!! Ce bucurosi suntem!!!!! Povesteste-ne mai multe, Elena!!!!

miafangina
27th July 2008, 21:05
Bravo,Claudia,ma bucur mult ca ai reusit!Felicitari!:great:
Ce vesti bune,Elena,multumesc mult.Fa-i cinste,merita!:)

elena21
28th July 2008, 08:00
Claudia a avut nota a treia din concurs 18,250 ,trebuia sa ocupe locul 3,datorita regulamentelor la concursurile opan nu au voie trei sportivi din tara gazda sa urce pe podium,asa ca a coborato pe Claudia pe locul 4 si a urcat pe 3 o fetita din U craina cu nota 17,200.Nu mi se pare corect dar astea sunt regulamentele.

crisloregym
28th July 2008, 18:43
Ei, da....nu ot sa cred asa ceva:( Ce pacat!!!! Dar Claudia sa stie ca medalia aia era a ei!!!!! Pentru noi oricum ea a fost castigatoarea bronzului;)

elena21
28th July 2008, 18:53
Claudia la Timisoara!

maria_alexandra
29th July 2008, 00:25
doamna elena felicitari ptr claudia!
rezultatele de la celelalte probe le stiti cumva? chiar sunt curioasa cum s-au descurcat romanii nostri :D

elena21
29th July 2008, 17:39
La toate probele romani s-au clasat pe locul 1 ,2 si ucraina chiar daca nu a meritat s-a clasat pe locul 3 la toate probele.

Tess_AN
29th July 2008, 20:50
Felicitari Claudiei si din partea mea!
Initial am crezut ca e concursul in iunie si atunci as fi putut merge la Sala Olimpia sa o intilnesc pe Claudia si intam si eu in galeria ... spectatorilor si a reporterilor.... Poate data viitoare.
Dupa urmatorul concurs, Elena asteptam sa ne pui pozele Claudiei cu medalii la gat!

hubbabubba
29th July 2008, 22:23
Bine am revenit printre voi :) nu v-am uitat, dar de la Cupa Cetatii Deva pana la acest concurs atat sora mea cat si restul gimnastilor (elena21 poate confirma) cred ca nu sau facut altceva in afara de antrenamente. A fost un nou concurs, sunt bucuroasa pt sora mea, si am vrut sa impartasesc cu voi aceasta bucurie. Sora mea a luat locul II la proba de grup juniori 2 si locul 4 la proba de trio, de asemenea juniori 2. Ce pot sa zic, concursul a fost spectaculos, avand insa un mare minus: incepea la orele 18.00 dupa ce toti sportivii erau cam obositi dupa o zi in care aveau acomodarea, mesele...nu se odihneau. Au fost prezenti aproape toti campionii nostrii si de asemenea viitorii campioni :) Ukraina are si sportivi buni, locurile I si II ocupandu-le pe merit. Claudia a fost singura reprezentanta a clubului Gimnis Iasi dar a facut fata cu brio presiunii si tensiunii. Dupa parerea mea, a progresat foarte mult dupa Cupa cetatii Deva...are un exercitiu care o pune in valoare si mai ales are siguranta care multora le lipseste. Am vazut-o destul de bine atat la concurs cat si la acomodarea din ce-a de-a 2-a zi de concurs cand i-a fost intercalat programul cu cel al surorii mele. Felicitari surorii mele, felicitari Claudiei, felicitari tututor sportivilor!

hubbabubba
29th July 2008, 22:29
34395

34396

34397

34398

34399

AuriB
29th July 2008, 22:42
Bine am revenit printre voi :) nu v-am uitat, dar de la Cupa Cetatii Deva pana la acest concurs atat sora mea cat si restul gimnastilor (elena21 poate confirma) cred ca nu sau facut altceva in afara de antrenamente. A fost un nou concurs, sunt bucuroasa pt sora mea, si am vrut sa impartasesc cu voi aceasta bucurie. Sora mea a luat locul II la proba de grup juniori 2 si locul 4 la proba de trio, de asemenea juniori 2. Ce pot sa zic, concursul a fost spectaculos, avand insa un mare minus: incepea la orele 18.00 dupa ce toti sportivii erau cam obositi dupa o zi in care aveau acomodarea, mesele...nu se odihneau. Au fost prezenti aproape toti campionii nostrii si de asemenea viitorii campioni :) Ukraina are si sportivi buni, locurile I si II ocupandu-le pe merit. Claudia a fost singura reprezentanta a clubului Gimnis Iasi dar a facut fata cu brio presiunii si tensiunii. Dupa parerea mea, a progresat foarte mult dupa Cupa cetatii Deva...are un exercitiu care o pune in valoare si mai ales are siguranta care multora le lipseste. Am vazut-o destul de bine atat la concurs cat si la acomodarea din ce-a de-a 2-a zi de concurs cand i-a fost intercalat programul cu cel al surorii mele. Felicitari surorii mele, felicitari Claudiei, felicitari tututor sportivilor!
felicitari pentru sora te si mult succes in continuare iar pozele sint tare frumoase; :)

Tess_AN
29th July 2008, 23:26
A fost un nou concurs, sunt bucuroasa pt sora mea, si am vrut sa impartasesc cu voi aceasta bucurie. Sora mea a luat locul II la proba de grup juniori 2 si locul 4 la proba de trio, de asemenea juniori 2.
Multumim de relatare si felicitari. Cand vor mai fi concursuri viitoare si unde? Daca ne poti spune din timp poate unii dintre noi ar putea participa ca si spectatori si sustinatori bineinteles.

miafangina
29th July 2008, 23:43
@hubbabubba:Felicitari,ai o surioara grozava si poti intra si cind nu sunt concursuri,gasesti tu ceva de povestit.

hubbabubba
30th July 2008, 20:03
In primul rand multumesc pt urari. Momentan nu stiu decat ca in luna septembrie se va organiza Cupa Farul care va fi in acelasi timp cu Campionatele Balcanie dar nu stiu data exacta (pe site-ul FRG sunt trecute zilele de 12-14 septembrie) si ca in oct Campionatul National va fi organizat la Deva (pe site e trecut ca fiing intre 24-26 oct) dar promit ca in momentul in care voi afla de la sora mea date precise vi le voi comunica. Poate reusiti sa ajungeti ... concursurile sunt spectaculoase (mai ales cand sunt prezenti loturile de seniori si juniori). Cam atat deocamdata :)

crisloregym
30th July 2008, 22:17
Multumim pentru amanunte, hubbabubba:) Felicitari surioarei tale, felicitari Claudiei....cred si eu ca aceste competitii sunt interesante, iar daca vreodata, cumva, s enimereste una si pe la Iasi, anuntati-ma personal:P.

hubbabubba
30th July 2008, 22:25
In prima faza se stia ca anul acesta Campionatul National se va tine la Iasi...dar se pare ca intre timp planurile s-au schimbat si se va tine la tot la Deva. Cand si daca aflu ceva, de viitoare competitii, te tin la curent :) Ths pt felicitari! Aerobica is :no1 !

elena21
31st July 2008, 14:55
Felicitari surori tale hubbabubba.....sa o tina tot asa si sa aiba parte de multe medalii!

elena21
4th August 2008, 13:48
Poze cu sportivi care au participat la Cupa Romaniei la gimnastica aerobica...http://www.gapo.ro/detaliu_album/6545-C2BVXLA6YXSIX45/

Tess_AN
5th August 2008, 00:38
Poze cu sportivi care au participat la Cupa Romaniei la gimnastica aerobica...http://www.gapo.ro/detaliu_album/6545-C2BVXLA6YXSIX45/
Multumim mult Elena! Se pare ca gimnastica aerobica isi castiga suporteri seriosi.... foare bine!

cris aerobic
10th August 2008, 22:29
Bine v-am regasit ,nu prea am avut timp in ultima vreme sa intru pe calculator .Am fost la Cupa Cetatii Deva a fost foarte frumos , am inceput sa postez concursul de la Cupa Cetatii pe http://www.youtube.com/profile_videos?user=cris35aerobic&p=r. la Timisoara nu am reusit sa ajung la Cupa Romaniei,tin sa o felicit pe Claudia pentru rezultatul obtinut.Deasemenea pot sa va spun ca Artemis la Deva a ocupat locul III in proba de perechi jun II ,iar la timisoara nu au participat se pregatesc in continuare pentru Cupa Farul si campionat este mult de munca findca sint primul an la jun II si este destul de greu .

Tess_AN
11th August 2008, 09:01
Bine v-am regasit ,nu prea am avut timp in ultima vreme sa intru pe calculator .Am fost la Cupa Cetatii Deva a fost foarte frumos , am inceput sa postez concursul de la Cupa Cetatii pe http://www.youtube.com/profile_videos?user=cris35aerobic&p=r. la Timisoara nu am reusit sa ajung la Cupa Romaniei,tin sa o felicit pe Claudia pentru rezultatul obtinut.Deasemenea pot sa va spun ca Artemis la Deva a ocupat locul III in proba de perechi jun II ,iar la timisoara nu au participat se pregatesc in continuare pentru Cupa Farul si campionat este mult de munca findca sint primul an la jun II si este destul de greu .
Felicitari!
Nici noi nu prea am mai "dat pe aici pe acasa" pe la forumul de gimnastica d emult ca suntem mutati pe perioada Olimpiadei la thread-ul de Jocuri Olimpica sectiunea Gimnastica.

elena21
2nd September 2008, 13:59
Pe 19-20 septembrie v-a avea loc Cupa Farul Constanta la gimnastica aerobica.

elena21
21st September 2008, 11:45
Din pacate Claudia a fost descalificata la concursul de la Constanta.

ioanavol
21st September 2008, 14:26
Din pacate Claudia a fost descalificata la concursul de la Constanta.

:(:(

de ce? ce s-a intamplat?

elena21
21st September 2008, 16:15
A sarit cd-ul in timpul dansului ,ea a iesit afara de pe scena, exact nu stiu cum s-a intamplat peste o ora trebuie sa ajunga acasa si-mi va spune antrenorul cum s-a intamplat. Stiu ca a dansat in afara concursului cu lacrimi pe obraji si a obtinut nota 17,900.

hubbabubba
22nd September 2008, 02:16
Buna dimineata...si bine v-am regasit!
Acum o ora am ajuns in Bucuresti de la Constanta unde am fost sa-mi sustin sora care a participat la Cupa Farul 2008 si unde a obtinut medalia de aur la proba de trio J II si medalia de argint la proba de ansamblu J II. Sunt super fericita si mandra de rezultatele ei! Imi pare rau pentru Claudia, din pacate am vazut toata faza "in direct" si v-o pot povesti in amanunt (cel putin asa cum s-a vazut din sala). Ea si-a inceput exercitiul foarte bine, insa la scurt timp s-a oprit si a iesit de pe covorul de concurs (nu se stia exact ce s-a intamplat deoarece muzica continua)...vazand acest lucru d-na Marcela Fumea a chemat-o si a intrebat-o ce s-a intamplat deoarece a banuit ca a sarit cd-ul, insa raspunsul Claudiei, emotionata probabil, a fost un simplu dat din umeri, motiv pentru care s-a hotarat ca nu cd-ul a fost de vina si a fost descalificata. I-a oferit apoi sansa sa-si faca exercitiul in afara concursului, dupa toate evolutiile de la categoria ei, unde intr-adevar a obtinut nota 17.900. Din pacate a fost un concurs cu multe ratari ... chiar si la "case mai mari", Mircea ratand si el un element si evident o nota mult mai mare de 20.350. In ansamblu insa, concursul si toata editia Cupa Faru + Balcanida a fost de mare exceptie! Daca doriti, voi reveni cu poze si detalii in functie de cerintele voastre.

Iulia_sweet
22nd September 2008, 21:32
Buna! Imi pare rau de Claudia, dar as vrea sa stiu si eu care dintre voi stiti cine a castigat la individual feminin juniori II si cu ce nota? Va rog frumos spuneti-mi daca stiti.

miafangina
22nd September 2008, 22:21
@hubbabubba:multumesc pentru informatii si felicitari surioarei tale,astept cu interes citeva poze,cind poti.:floricica:

@elena:imi pare foarte rau pentru ghinionul Claudiei!Ce pacat,sa muncesti asa mult pentru a te prezenta bine in concurs si sa ti se intimple asa ceva,cred ca e tare suparata...:(

cris aerobic
22nd September 2008, 22:31
Deea de la ANEFS Bucuresti a fost loc-I cu 19,025 ,locul II TRIUMF BUCURESTI , locul III A.N.E.F.S BUCURESTI

mikeyy
23rd September 2008, 12:16
Am gasit si un articol despre acest concurs : http://www.telegrafonline.ro/1222030800/articol/65517/spectacol_total_la_cupa_8220farul8221_si_balcaniad a_de_gimnastica_aerobica.html

elena21
23rd September 2008, 13:35
Antrenorul mi-a spus ca anul trecut regulamentul era: in momentul in care cd-ul sarea in timpul dansului sportivul respectiv trebuia sa iasa in afara scenei si ...sa reintre din nou,anul acesta regulamentul s-a schimbat dar nu a fost anuntat ,sportivul nu mai trebuia sa iasa de pe scena ........practic de aceasta a fost Claudia descalificata(a iesit de pe scena).Dar nu-i nimic se mai intampla si la case mai mari.Felicitari pentru surioara lui hubbabubba !

mikeyy
23rd September 2008, 13:53
Numai in Romania se poate asa ceva....nu-mi vine sa cred ca au schimbat regulamentul si ca nu au anuntat :( Puteau trece cu vederea de data aceasta.
Sper sa treaca peste acest moment Claudia si sa nu lase sa o afecteze!
Mult succes!

hubbabubba
23rd September 2008, 22:27
Multumesc pentru felicitarile adresate prin mine surorii mele!

Regulamentul afost intr-adevar schimbat dar problema nu a fost iesirea de pe covor a Claudiei ci faptul ca a durat mai mult de 10 secunde oprirea ei. Nu stiu ce s-a intamplat de fapt si nici nu mai are foarte mare importanta acum, cert ca macar antrenorul ii putea sugera sa raspunda "da" la intrebarea d-nei Marcele Fumea: "ce s-a intamplat, a sarit cd-ul?" Sunt insa convinsa ca o experienta de acest gen va duce la mai multa tarie pt viitoarele concursuri.

Atasat aveti si cateva poze cu sora mea.

hubbabubba
23rd September 2008, 22:30
Am revenit cu ele intr-un alt post ca se blocase initial

cris aerobic
24th September 2008, 14:45
Felicitarii surioarei ,Hubbabubba" intradevar ANEFS a avut o foarte buna prezentare atit la trio cit si individual fem si grup la categoria junII felicitarii,Pe Claudia o felicit pentru cum a evoluat a doua oara a fost un exercitiu frumos iar ,,Hubbabubba" a facut un comentariu exact cum sa intimplat(pentru Claudia daca doresti este inregistrarea de la ambele evolutii ale tale ).Despre mine pot sa va spun ca sint fericit Artemis a ocupat loc-I la proba perechi jun-II.Inregistrarile de la Cupa Farul mai dureaza putin pina termin de prelucrat.Ce n-am prea inteles eu de ce sau facut de doua ori aceleasi premieri la jun-I pe acelasi exercitiu. Ca o simpla parere din afara scenei daca sau oganizat doua competitii :Cupa Farul si Campionatul Balcanic sportivi care au participat la cupa farul sa fie premiati pentru exercitiul prestat iar pentru camp balcanic mi s-ar fi parut normal sa execute exercitiul si sa fie notati.Am plecat de la Constanta si nu stiu camp bacanic a fost numai la jun-I, Cupa Farul a fost o cupa cu participare internationala fiindca tarile participante au concurat si la jun -II si jun-III

cris aerobic
24th September 2008, 20:01
Claudia sa sti ca sincer imi pare rau pentru tine intradevar cd a sarit de fapt se repeta aceeasi bucata din melodie de trei ori la rind in momentul in care tu ai iesit afara ,antrenorul avea dreptate in ceea ce a spus ,dar greseala ta a fost ca nu ai stiut ce sa raspunzi cind te-a intrebat doamna Fumea.Exercitiile tale http://www.youtube.com/watch?v=GFmBY6PdK34

ioanavol
24th September 2008, 23:13
Bravo Claudia, foarte frumos exercitiu, foarte antrenant!

Ma scuzati, dar mie asta cu saritul-nesaritul mi se pare o aberatie. Cum adica s-o descalifice pt ca a dat din umeri? Pai s-a auzit foarte foarte clar!
Biata fata era suparata, nu mai stia ce e cu ea, iar dna Fumea (daca dumneaei era la sf filmuletului) mi s-a parut dura, si pe mine m-ar fi intimidat daca eram in situatia Claudiei.
Cica "ti-am dat ideea"...ce aiurea exprimare...cum adica? "i-a dat ideea" pt ca asa a si fost! trebuiau sa se autosesizeze si sa reinceapa melodia.

in fine, nu e un capat de tara. Mult succes Claudia la Nationale, sa stii ca mi-ai placut ff mult!

Si as vrea sa o felicit si pe sora lui hubabuba si pe Artemis, iar lui cris_aerobic ii multumesc mult de tot pentru filmulete!

Cata_RB
24th September 2008, 23:53
Asa-i, foarte nedrept! Imediat cum s-a oprit crainica a spus ca probabil e cd-ul de vina, ce trebuia sa faca, sa-si astupe urechile ca sa "nu i se dea idei"?? A fost foarte clar ca a sarit cd-ul, cred ca atunci cand a fost intrebata ce s-a inamplat si a dat din umeri nu avea un raspuns nu la "de ce te-ai oprit?", ci la intrebarea "de ce a sarit cd-ul, ce s-a intampla cu muzica?"
Multa bafta pe mai departe!!! :ok:

elena21
25th September 2008, 09:22
Claudia a dat din umeri si a zis :nu stiu... dar a vurut sa continuie cu a sarit cd-ul dar nu a mai avut timp sa zica nimic ca deja i s-a zis ca esti zero ,adica descalificata.Sper ca acesta sa fie singurul ei ghinion! Felicitari fetitei tale cris aerobic si multumesc pentru filmulete!!!

hubbabubba
5th October 2008, 00:16
Hello all again :)
Am aflat si-am zis sa vb zic si voua in eventualitatea in care nu stiati ca anul acesta Cupa Cetatii Deva va avea loc in perioada 21 - 23 octombrie. Eu sunt foarte suparata ca din pacate din cauza job-ului nu voi reusi sa ajung la acest concurs ... :( Le urez insa de pe acum succes tuturor si in mod special ii voi tine pumnii surioarei mele :cheer:

Iulia_sweet
5th October 2008, 14:42
Imi pare rau hubbabubba dar nu cupa cetatii este pe 21-23 octombrie atunci sunt campionatele nationale

hubbabubba
5th October 2008, 18:11
Asa e Iulia, era foarte tarziu aseara, urmarisem niste filmulete de la Cupa Cetatii Deva si-am ramas cu ea in cap :) Campionatul National se va tine la Deva anul acesta si anul viitor la Constanta

mikeyy
6th October 2008, 00:19
Bafta tuturor la nationale!!!! In special celor de aici de pe forum :ok:

Iulia_sweet
8th October 2008, 16:13
S-ar putea sa sune cam ciudat ce vreau sa va spun, dar o sa fiu scurta si directa. Are cineva un regulament de concurs pt ca pe site-ul federatiei nu gasesc nimic?

Iulia_sweet
10th October 2008, 15:41
nu-mi mai trebuie scuzati-ma

elena21
24th October 2008, 13:05
La Campionatul National De Gimnastica Aerobica ,Claudia s-a clasat pe locul 3!

miafangina
24th October 2008, 13:20
Bravo,Claudia,felicitari!:ok:/OLE/:cheer:

Ma bucur tare mult ca a trecut peste episodul nefericit cu descalificarea si este medaliata nationala.Mult succes in continuare.
Elena,cind ai timp mai da-ne amanunte si poze.Pentru mama o floricica-:floricica:

crisloregym
24th October 2008, 13:38
Bravo, Claudia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Fel icitari!!!!!!!!!!!

mikeyy
24th October 2008, 14:06
Felicitari Claudia!!!! Bravohttp://www.nearlygood.com/smilies/specool.gif (http://www.nearlygood.com)

elena21
25th October 2008, 14:13
Claudia a obtinut nota 18.350,cea de pe locul doi a avut 18,600 si locul 1 nota 19 000.Aici gasiti poze cu Claudia http://ro.netlog.com/claudiafalcianu

hubbabubba
25th October 2008, 18:34
Felicitari Claudiei! Si surioara mea, a ocupat locul III atat la proba de grup cat si la trio, juniori 2. Din pacate amanunte nu va pot de aceasta data deoarce nu am mai putut pleca la Deva...dar revin cu poze asap.

miafangina
25th October 2008, 22:04
Felicitari Claudiei! Si surioara mea, a ocupat locul III atat la proba de grup cat si la trio, juniori 2. Din pacate amanunte nu va pot de aceasta data deoarce nu am mai putut pleca la Deva...dar revin cu poze asap.

Bravo,felicitari,ma bucur mult pentru voi!:cheer::floricica:
/OLE/

ioanavol
26th October 2008, 11:26
SUUUPEEER!!!!
FELICITARI amandurora!!! Ce mandre trebuie sa fie Elena si hubbabubba:):)

p.s. din pacate nu pot vedea pozele cu Claudia:(

iuliana cretu
30th October 2008, 19:21
file:///media/KINGSTON/cupa_romaniei_2008_z2_286.jpg

Buna,

Sunt mama unei fetite care practica gimnastica aerobica. Am pus si o poza, dar nu stiu daca poate fi vazuta. Ioana o cheama pe fetita mea si este cea ridicata si sfoara. Este la CSS 1 CS Farul Constanta.:)

crisloregym
30th October 2008, 20:52
Buna, Iuliana,bine ai venit!!!!!!!!! Din pacate, poza nu se vede:( , dar ce ne mai poti spune despre fetita ta? Ce varsta are, de cat timp practica gimnastica aerobica, daca a participat si al ce competitii a fost (eventual si ce pozitie a ocupat)...Ne-ar face placere sa aflam cate ceva despre viitorii nostri campioni la aerobic:)

Hubbabubba, multe multe felicitari pentru surioara ta!!!!!!!!!!!!!

maria_alexandra
30th October 2008, 23:10
Sambata (01.11.2008) va avea loc la Craiova concursul national de gimnastica aerobica "Cupa Pelendava".. va avea loc la Teatrul Liric, la ora 10:00.

iuliana cretu
31st October 2008, 17:49
Buna,

Fetita mea are 10 ani implineste 11 in aprilie si practica gimnastica aerobica de 5 ani. De 2 ani este campioana natioanla cu ansamblul mic de juniori 3 de la Farul. A mai obtinut in primavara licul I cu trio la Deva , la Cupa Romaninei locul III cu trio si la cupa Farul locul II. Cu ansamblul se claseaza de 2 ani la toate competitiile pe locul I. Anul viitor insa trece la juniori II deoarece colegele ei sunt mai mari si om mai vedea. Nu cred ca o sa mai urcam pe podium. Va fi foarte greu.

mesteritza
31st October 2008, 18:53
Mult noroc fetitei tale :) Poate in primul an nu vor mai urca pe podium dar prin munca se pot clasa cat mai sus ;)

ioanavol
31st October 2008, 23:28
Bun venit, Iuliana, si multa multa sanatate si putere de munca fetitei tale! Sa continue tot asa si te rugam sa ne tii la curent cu evolutia ei:) si, bineinteles, cu tot ceea ce consideri important de mentionat...noi nu stim, din pacate, prea multe despre acest sport.

iuliana cretu
1st November 2008, 18:35
Multumesc pentru incurajari. Am 4 DVD-uri cu inregistrarea concursului de la cupa Farul din acest an, dar din pacate nu stiu sa le postez.Imi pare rau ca nu este suficient mediatizat, dar poate va deveni sport olimpic si atunci se va sti mai multe despre el. Asteptam pentru ca sunt sperante.

elena21
1st November 2008, 22:06
Felicitari pentru surioara ta hubbabubba ,felicitari fetitei lui Cris,felicitari fetitei Iulianei si ii urez bun venit!

iuliana cretu
3rd November 2008, 11:25
Buna. Am reusit sa postez cateva poze. am sa mai pun si altele. Asta a fost de incercare. Ioana, fetita mea este cea care sta in sfoara.

crisloregym
3rd November 2008, 20:35
Iuliana, multumim tare mult pentru poze si detaliile despre fetita ta!!!!! Sa dea Dumnezeu sa continue drumul atat de frumos pe care l-a luat, ca vad ca rezultatele sunt tare frumoase:) Bafta mare pe viitor!!!

cris aerobic
3rd November 2008, 23:14
Buna! Incep prin a adresa felicitari tuturor celor care au urcat pe podium la Camp Nat de la Deva .Deasemenea tin sa felicit pe cei care scriu pe acest site ,,Claudia' pentru locul III obtinut la ind fem jun II stiu ca este foarte greu sa te clasezi pe podium la aceasta proba,pe sora lui ,,HUBBABUBBA" ANEFS este un club care are intradevar niste fete foarte bune la jun II iar rezultatele se vad atit in proba de trio ,grup si ind, la junII ,felicitari si fetitei de la constanta de la jun III .Despre Artemis pot sa va spun ca sint fericit si multumit a obtinut locul II in proba de perechi junII

crisloregym
4th November 2008, 11:42
WOWW!!!! Numai vesti bune!!!! Felicitari!!!!

iuliana cretu
5th November 2008, 20:22
Buna! Felicitari pentru Artemis si tuturor celor care au luat premii la nationale! Ne revedem la Cupa Cetatii la primavara. Cei de la ANEFS sunt intr-adevar foarte buni.

maria_alexandra
25th November 2008, 10:38
pentru cei din Bucuresti, sambata va avea loc un concurs national de gimnastica aerobica la Palatul National al Copiilor..

elena21
25th November 2008, 13:01
:)Succes tuturor celor care vor participa! Cei din IASI vor participa si ei !

crisloregym
25th November 2008, 21:27
WOW...succes IASIULUI!!!!! Si succes tuturor!!!! Mai ales daca sunt printre fiicele/surorile voastre!!!! Le tinem pumnii sa le iasa cat mai bine evolutiile!!!!

Iulia_sweet
26th November 2008, 18:17
Cred ca e prea devreme sa intreb, dar cine stie cand este cupa cetatii?

elena21
26th November 2008, 20:20
La Bucuresti vor participa doar copii care fac antrenamente la Palatul copiilor nu este concurs organizat de federatie.Cupa cetatii va avea loc in luna mai .

Mihaela P
27th November 2008, 08:53
Cine va avea mai multe detalii cu privire la concursul de la Palatul Copiilor din Bucuresti il rog sa posteze aici (ora m-ar interesa in mod special). Multumesc!

Iulia_sweet
27th November 2008, 15:47
Daca a-ti putea sa-mi spune-ti si data va rog frumos? Multumesc mult!

elena21
28th November 2008, 08:15
Concursul de la Bucuresti incepe la orele 13 si se termina la orele 18. Iar pentru Cupa Cetatii nu stiu data...!

cris aerobic
3rd December 2008, 22:48
Podiumul de premiere de la Campionatul National

cris aerobic
3rd December 2008, 22:57
Ind masc sen ,Trio junIII , Grup junIII ,Ind fem seniorii ,perechii jun III ,in pozele de sus.

cris aerobic
3rd December 2008, 23:06
Ind masc sen ,Trio junIII , Grup junIII ,Ind fem seniorii ,perechii jun III ,in pozele de sus.

iar in continuare : ind masc jun II ,Ind masc jun I ,ind fem jun II,Ind fem jun I,Per jun I .

cris aerobic
3rd December 2008, 23:13
Trio junI ,Perechi junII ,Trio junII,Grup junII

miafangina
4th December 2008, 05:10
Multumesc,Cris!:floricica:

Ce frumosi si fericiti sunt!Succes in continuare!:ok:

Iulia_sweet
12th December 2008, 17:08
Nu stiu daca ati aflat, dar sambata la secret talent va fi prezent si lotul national de gimnastica aerobica, dar nu stiu care dintre ei de juniori sau de seniori...

cris aerobic
25th December 2008, 22:14
primele doua dvd de la camp nat 2008 Deva puteti sa le vedeti pe you tube cris35aerobic http://www.youtube.com/watch?v=y-bPpQfZqWM

ioanavol
25th December 2008, 22:41
multumim, cris:)

maria_alexandra
26th December 2008, 17:21
imi poate spune si mie cineva rezultatele de la campionatul national de anul acesta la categoria junirori I, va rog?

Adinnaa
26th December 2008, 21:49
de la gimnastica aerobica sau artistica?

maria_alexandra
26th December 2008, 22:12
aerobica :D

elena21
31st December 2008, 17:17
La multi ani!!!!!!!!!!!!!!!!

cris aerobic
1st January 2009, 13:37
La multi ani tuturor si multa bafta in noul an

crisloregym
1st January 2009, 18:03
LA multi ani si cat mai mult succes gimnastilor si gimnastelor de aerobic ai caror parinti ori frati/surori sunt pe acest forum:)

maria_alexandra
2nd January 2009, 15:20
multumim mult!

Iulia_sweet
5th January 2009, 17:13
10-12 aprilie Cupa cetatii

maria_alexandra
5th January 2009, 23:14
iulia o sa participi si tu?

Tess_AN
5th January 2009, 23:59
Ia te uita! Avem tinere gimnaste forumiste active! Maria-Alexandra, Iulia, spuneti-ne si noua despre voi, despre activitatea voastra!

maria_alexandra
6th January 2009, 01:00
cateva poze de la campionatul mondial 2008

maria_alexandra
6th January 2009, 01:15
Romania la Campionatele Europene 2007

Seniori
http://www.youtube.com/watch?v=hgnD8QzdgkI&feature=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=7XHGF-tkdBE
http://www.youtube.com/watch?v=4Ug4BF2_hzE&feature=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=VX8lK9DOh7I&feature=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=zgLH5M2n6sY&feature=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=S9XneN0zCy4&feature=channel_page

Juniori I
http://www.youtube.com/watch?v=OrnkKf5uwDc&feature=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=hFnPCyZkRiA&feature=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=1C5J46lfrZw&feature=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=YB4fpBqpWtE&feature=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=yFNbzohyaAQ&feature=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=AsA-lrHs1GI&feature=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=amNBahaTLI8&feature=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=8hBSNln3EDQ&feature=channel_page

Juniori II
http://www.youtube.com/watch?v=J-8fAFugZLg&feature=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=K6ub2FZpAK0&feature=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=39fY2H4M8m4&feature=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=nH2TKFf-yCM&feature=channel_page

maria_alexandra
6th January 2009, 01:30
Eu practic gimnastica aerobica la Palatul Copiilor Craiova. M-am apucat tarziu de acest sport, si cam de un an particip la concursuri, la categoria 15-18 ani. La primul concurs la care am participat, la sfarsitul anului 2007, in proba de individual am luat locul 3. Momentan particip si la probele de trio si grup.
Am obtinut locuri 2 la concursuri nationale la toate cele 3 probe la care particip. Momentan, invat elemente noi pentru ca imi doresc din suflet un loc 1 la nationale (am obtinut locul 1 doar la campionatul judetean)

Iulia_sweet
6th January 2009, 08:48
Da sunt aproape sigura ca voi participa si eu

Iulia_sweet
6th January 2009, 08:49
Si eu sunt din craiova, dar nu fac gimnaastica aerobica la palatul copiilor noi participam prin federatie

Iulia_sweet
6th January 2009, 12:59
Aceste filmulete sunt cu mine de la deschiderea anului scolar 2008 daca vreti sa va uitati http://www.youtube.com/watch?v=RNSGK5y7Vsk(prima parte) si http://www.youtube.com/watch?v=vJG_aQlfWK0 (a II-a parte)

mikeyy
6th January 2009, 15:55
Multumim ca ne-ati povestit despre voi! Multumim si pt toate filmuletele
Mult succes de acum inainte!

Tess_AN
6th January 2009, 18:29
@Iulia: Primul link la mine nu merge, dar vazandu-l pe al doilea, am "recuperat" si prima parte de la: http://www.youtube.com/watch?v=RNSGK5y7Vsk&feature=related
Multumim si succes in continuare!

@Maria-Alexandra: Chiar daca te-ai apucat tarziu de sportul acesta se pare ca faci treaba buna. Felicitari! Daca la 16 ani participand la categoria de varsta 15-18 esti pe podium e ceva! Succes in continuare! Si sa te vedem Campioana Nationala asa cum iti doresti!

Noi mai avem pe aici mamici de gimnaste si frati/surori dar in general sunt foarte "zgarciti la vorba". La artistica fie la baieti fie la fete, eu stiu cum merge cu individual compusul, echipe, aparate, etc. Despre ritmica stiu cum au si ele obiectele dar mai putin despre ce elemente trebuie facute. Despre aerobica nu stiu aproape nimic, decat de individual si ansamblu. Ma bucur pentru link-urile de la concursuri ce mi le-ai dat Maria-Alexandra.

Fetelor, eu si mai multi din cei ce scriu preponderent la artistica stim foarte putine despre aerobica. Asa ca ma bucur mult ca va avem pe aici. De cate ori aveti timp si puteti ne bucuram sa ne dati vesti despre voi, despre pregatirea voastra, concursuri chiar si informatii despre regulamente...


Va doresc mult succes!

Iulia_sweet
6th January 2009, 19:25
Multumim mult !!!

Iulia_sweet
6th January 2009, 20:05
Cum ai spus tu Tess_An cu informatii despre noi daca va intereseaza eu am inceput gimnastica aerobica la CNS-CSS Cetate Deva, dar nu am apucat sa particip pt. acest club la concurs, cand am auzit ca s-a facut si la mine in oras (Craiova) o sectie de gimnastica aerobica "mai serioasa" m-am retras de la Deva si am venit aici si acum urmeaza sa particip la concurs...(sper ca nu v-am plictisit)

Tess_AN
6th January 2009, 21:10
Cum ai spus tu Tess_An cu informatii despre noi daca va intereseaza eu am inceput gimnastica aerobica la CNS-CSS Cetate Deva, dar nu am apucat sa particip pt. acest club la concurs, cand am auzit ca s-a facut si la mine in oras (Craiova) o sectie de gimnastica aerobica "mai serioasa" m-am retras de la Deva si am venit aici si acum urmeaza sa particip la concurs...(sper ca nu v-am plictisit)
Draga Iulia, departe de a ne plictisi ne face placere... Si cand vorbesc si in numele altora sunt sigura ca asa e. Daca vrei sa stii "ce ne poate pielea" forumistilor de la Gimnastica, poti sa mai citesti la alte categorii cum ar fi despre intilnirile noastre si "Noi despre gimnastica" http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=181181 de fapt acolo am mai povestit unii dintre noi despre cum ne-am indragastit de gimnastica - marea majoritate ca si spectatori/admiratori si cativa care au si practicat-o.

Pe langa faptul ca esti gimnasta, adica una din cei pe care-i admiram, esti si foumista "de-a noastra". Esti binevenita sa ne spui ce doresti, cand doresti despre ce doresti (avem si un off topic http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=2394872#post2394872 unde povestim chiar despre desene animate si seriale!).

mikeyy
6th January 2009, 21:12
Nu ne plictisesti Iulia! Poti sa ne povestesti tot ceea ce doresti.

Tess_AN
6th January 2009, 21:19
Nu ne plictisesti Iulia! Poti sa ne povestesti tot ceea ce doresti.
Mihai are dreptate, poti sa ne spui orice mai ales info despre tine si sportul ce il practici. Cand vei avea primele concursuri? Cate antrenamente faci? La ce categorie de juniori esti, cum ai ajuns sa iti placa sportul acesta si orice altceva vrei dar numai cand ai timp si chef. Sa nu neglijezi scoala sau antrenamentele pentru ca se da noua informatii aici pe forum.

miafangina
6th January 2009, 21:24
Fetelor,subscriu la tot ce au spus Tess si Mihai;noi va pretuim si va incurajam,vrem sa stim cit mai multe despre voi.
Spuneti-ne deci inainte de concursuri,poate ne nimerim pe-acolo si va facem galerie.
Felicitari si mult succes in noul an!
Nu stim noi multe despre aerobica dar suntem dornici sa-nvatam,si nici ca se poate mai bine decit de la practicantii acestui sport.

maria_alexandra
6th January 2009, 23:19
1 http://www.youtube.com/watch?v=PT5_wMQxZ-4 (flotare)
2 http://www.youtube.com/watch?v=4MQRnEUwAV8 (floate in 3 puncte - intr-un picior)
3 http://www.youtube.com/watch?v=2QnA_aEq_Z0 (flotare laterala - sau "balama" cum ii mai spunem noi)
4 http://www.youtube.com/watch?v=NrWuZgZo6O4 (flotare "pe coate")
5 http://www.youtube.com/watch?v=iwvIfJ50z7o (flotare "cu piciorul pe umar")
6 http://www.youtube.com/watch?v=OUFgElw9DI0 ("elicopter")
7 http://www.youtube.com/watch?v=sXU27rvWnHk ("elicopter cu aterizare in sfoara")
8 http://www.youtube.com/watch?v=RHFCVbQ_xp0
9 http://www.youtube.com/watch?v=69XSqKSxqg8
10 http://www.youtube.com/watch?v=fn8PZ3IKXlU
11 http://www.youtube.com/watch?v=PM8o0E1R3SE
12 http://www.youtube.com/watch?v=DOdQUV_4hhc
13 http://www.youtube.com/watch?v=BS66aBdT0ao
14 http://www.youtube.com/watch?v=KU66z6i-6RM
15 http://www.youtube.com/watch?v=Der5GCriVhU
16 http://www.youtube.com/watch?v=nuGFPEaCE-0
17 http://www.youtube.com/watch?v=NkT0PdE9wFU
18 http://www.youtube.com/watch?v=620ZTQcRgG4
19 http://www.youtube.com/watch?v=9T0bPQvLs1E
20 http://www.youtube.com/watch?v=2Zf8QIr-csI
21 http://www.youtube.com/watch?v=2uLICuS--nw
22 http://www.youtube.com/watch?v=j8SuVdQjBkw
23 http://www.youtube.com/watch?v=YV0oI-deL5Y
24 http://www.youtube.com/watch?v=W2Z_XjbT3Wk

maria_alexandra
6th January 2009, 23:29
am cam exagerat putin :D ..

monalexa
6th January 2009, 23:52
am cam exagerat putin :D ..

Chiar deloc:) Mi-a facut placere sa urmaresc aceste elemente. Banuiesc ca fiecare element are o anumita dificultate sau punctaj, nu? La voi exista elemente obligatorii?

mikeyy
6th January 2009, 23:55
Multumim Maria_alexandra. Asa mai invatam si noi cate ceva despre acest sport.

maria_alexandra
7th January 2009, 00:33
da, fiecare element are un punctaj diferit.. de ex. prima flotare, cea simpla are 0.2 ; elicopterul simpul 0.4 ; elementul nr22, acea sfoara verticala fara suport, are 0.4 si asa mai departe, nu le stiu chiar pe toate.

La noi nu sunt elemente obligatorii. Regulamentul este putin mai diferit. Avem doar 2 antrenamente pe saptamana, a cate 2 ore fiecare. Mai furam cate o ora de antrenament inainte sau dupa scoala, inainte de spectacole sau concursuri.Aceasta situatie este cam la toate Palatele. Noi functionam in regim scolar, iar cei de la cluburi sportive, care lucreaza prin federatie, in regim de performanta. De aceea la noi "pretentiile" sunt mai mici, si uneori se dau mai multe premii.. (de ex. la un concurs la proba de individual, 2 fete au avut punctaj foarte apropiat si li s-a oferit amandurora locul 2)

Tess_AN
7th January 2009, 00:59
am cam exagerat putin :D ..
As zice din contra... nu ne-ai dat denumirile speciale la toate ;) cum ai inceput cu elicopter... pe undeva am vazut ceva ce si in romaneste cred ca s-ar numi tot "foarfeca" si as fi curioasa cu ii zice la ce se numeste "illusion".... nr. 23. Urmarind exercitiile in concurs eu chiar am avut iluzia ca nu atinge solul cu mana :P

Nu sunt obligatorii si elementele au un punctaj oarecare. Dar e un barem de puncte/elemente ce trebuie facut? Se poate merge pana la un maxim de puncte de ...? Sunt note separate pentru dificultate/executie? E o limita de timp? Am vazut in link-urile ce le-ai postat ca sunt pana la 2 minute exercitiile de ansamblu si undeva mai scurte cele individuale.

Maria-Alexandra, nu te lua dupa mine/noi ca te secam si te tinem noptile nedormita! Multumim frumos de info, suntem interesati si dar stim sa fim si rabdatori. Te vrem Campioana. Cum ii ziceam si Iuliei, nu neglija scoala si antrenamentele.

Cand ai primul concurs din anul acesta? -si as mai avea si alte intrebari dar o las mai moale tinand cont de ce am scris in paragaful anterior.

Se vede cu alti ochi exercitiul daca stii cum e compus. Multumim.

Iulia_sweet
7th January 2009, 15:34
La noi sunt elemente obligatorii cum ar fi (nu stiu cum sa le scriu corect denumirea la toate) : 1 flotare, pancheic (trecerea prin sfoara laterala), stradle suport (mentinere in echer departat), tur (intoarcere 360 grade in aer) acestea ar fi elementele impuse sper ca nu am omis ceva, dar un exercitiu trebuie sa contina in jur de 10-12 elemente, de obicei elementele care se aleg sunt: elicopterul in sfoara, susunova, closul (mai rar), cosac cu 360 de grade (puscacioara), tac cu 360 de grade sau 540 de grade (intoarcere cu genunchi la piept), pirueta 360 sau 540 de grade cu vertical, ilusion fara maini si am uitat sa spun ca trebuie sa fie obligatoriu doua elemente de forta statica unul este impus adica stradle, iar celalalt de obicei este L cu 540 de grade sau mai rar V-ul mentinut. La artistic trebuie sa fie obligatoriu 2 opti (adica pasi si brate) fara intrerupere, intreruperea insemnand un element. La cuplu, trio si ansamblu sau grup este obligatoriu ca sportivii sa prezinte o piramida indiferent daca este la inceputul integralului la sfarsit sau pe parcursul exercitiului.
Aceste elemente impuse si elementele care se aleg de obicei pe care vi le-am spus sunt de la gategoria 12-14 adica juniori II unde o sa particip si eu cu individual si trio :D , dar despre cat valoreaza fiecare nu stiu. La noi nu se poate ca doi sportivi sa iasa pe acelasi loc. Sper ca v-au placut informatiile date...

Iulia_sweet
7th January 2009, 16:04
As vrea sa va mai spun ca exercitiile la juniori II trebuie sa dureze intre 1:30 si 1:35. Exista pt artistic, executie, timp etc. un arbitru care puncteaza. Mai trebuie spus ca melodia trebuie sa aiba schimbari de ritm. Ce va spun acum este in afara regulamentului (nu stiu sigur): toate gimnastele trebuie sa aiba parul prins la spate in coc.
V-am spus numai de la juniori II pt. ca la aceasta categorie particip eu si stiu, la celalalte nu le le stiu foarte bine.

Tess_AN
7th January 2009, 17:32
Multumesc si tie Iulia pentru detalii. Deci exista illusion si fara atins solul cu mana. Vad ca unele denumiri se aseamana cu cele de la artistica. Asa daca ne mai scrieti cand una cand alta se mai imparte munca la voi si noi mai invatam una-alta.

Fetelor sunteti o comoara la casa omului. Cand aveti concursuri? Asa cum zicea Mia, cine e pe-aproape poate merge sa va faca galerie, sa va cunoasca personal. Ceilalti, va tinem pumnii de departe.

ioanavol
7th January 2009, 21:29
foarte interesante filmuletele si explicatiile!! multumesc mult maria_alexandra, iulia...si mult succes la concursurile la care veti participa anul acesta!

maria_alexandra
7th January 2009, 22:17
Eu o sa am primul concurs in martie la Arad, insa nu stiu inca data exact ..

Iulia_sweet
8th January 2009, 12:21
La noi primul concurs este pe 10-12 aprilie la Deva

crisloregym
8th January 2009, 18:18
WOW, ce explicatii interesante...Multumesc...e interesant sa regasesti Susunova si "puscacioara" si in aerobic:)

maria_alexandra
8th January 2009, 23:29
iulia, cum e elementul susunova? imi suna cunoscuta denumirea, insa nu mi-l amintesc..

mikeyy
9th January 2009, 00:31
Uite aici elementul Susunova: http://www.youtube.com/watch?v=uPOoO-0uJ10 e identic cu cel de la artistica.

maria_alexandra
9th January 2009, 09:18
stiam elementul, doar putin diferit. il stiam cu saritura in echer departat (stradle jump) in loc de saritura in sfoara (split jump). se pare ca e in mai multe variante http://www.youtube.com/watch?v=nuGFPEaCE-0

mesteritza
9th January 2009, 09:26
eu sunt mai grea de cap(sau de ochi)...si nu prea vad diferenta intre cele doua:D adika cred ca daca o sa vad vreo data in exercitiu nu o sa-mi dau seama daca a departat picioarele doar in echer sau a reusit sfoara...o sa-mi trb reluare

Iulia_sweet
9th January 2009, 15:38
Si eu il stiam tot ca maria alexandra in stradlle jump si mi se pare ca la artistica se aterizeaza pe tot corpul nu in flotare sau poate gresesc

crisloregym
9th January 2009, 18:50
Poate fi vazut aici http://www.youtube.com/watch?v=4pLje7uGHuQ sec 2:26

sau aici http://www.youtube.com/watch?v=ImzjkVyImJ8, secunda 0:42

Tess_AN
9th January 2009, 21:44
Multumesc Cris... nu vazusem video-ul cu elenetele de la sol... Si se pare ca si artistica a imprumutat de la aerobica (illusion cel putin)... sau e si aici intrebarea care a fost prima, care de la care a imprumutat? Cine a fost mai intai, oul sau gaina?

Iulia_sweet
10th January 2009, 17:46
http://www.youtube.com/watch?v=tg0IBjlIhVI&feature=related nu stiu daca l-ati vazut, Romania la gala mondialului din 2008

Iulia_sweet
10th January 2009, 18:12
Si am mai gasit niste filmulete cu sportivi din Rusia:
1.http://www.youtube.com/watch?v=kpUGvJeGhNA
2.http://www.youtube.com/watch?v=xRP0AfVYq60&feature=related
3.http://www.youtube.com/watch?v=m6LJoLOE2hk&feature=channel_page
Bulgaria:
1.http://www.youtube.com/watch?v=iiDjwnw4rYA&feature=channel
2.http://www.youtube.com/watch?v=LrRHQ8SK51Q&feature=channel
3.http://www.youtube.com/watch?v=nlO0MogT8o4&feature=channel

Iulia_sweet
10th January 2009, 18:14
Primul film de la Bulgaria e tot din Rusia sorry

maria_alexandra
11th January 2009, 23:32
am gasit niste coduri de punctaj, dar din pacate sunt in lb.engleza : http://www.sportaerobics-nac.com/FIG%20Code%20of%20Points%202009-2012.pdf ; http://www.svoli.fi.x.optinet.fi/mp/db/file_library/x/IMG/53222/file/App-5-2005-e.pdf

Iulia_sweet
14th January 2009, 15:54
pacat ca sunt in engleza, dar ne descurcam noi multumim

crisloregym
17th January 2009, 00:00
FALCIANU Claudia Mihaela de la Iasi e cumva Claudia "noastra", care a cam castigat cate ceva peste tot unde a fost??? Daca e asa, felicitari!!!!! Pentru ca a intrat in lotul de perspectiva la juniori. Daca nu, tot felicitari, intrucat e de la Gimnis Iasi si sunt sigura ca va reprezenta cu fruntea sus orasul celor sapte coline!!!! (chiar sunt sapte:D)

Hubbabubba, surioara ta e cumva, si ea, pe lista?

Tess_AN
17th January 2009, 00:28
FALCIANU Claudia Mihaela de la Iasi e cumva Claudia "noastra", care a cam castigat cate ceva peste tot unde a fost??? Daca e asa, felicitari!!!!! Pentru ca a intrat in lotul de perspectiva la juniori. Daca nu, tot felicitari, intrucat e de la Gimnis Iasi si sunt sigura ca va reprezenta cu fruntea sus orasul celor sapte coline!!!! (chiar sunt sapte:D) Hubbabubba, surioara ta e cumva, si ea, pe lista?
Felicitari Claudia! Felicitari Elena pentru Claudia!

Cris, e sigur Claudia noastra, uite aici un post mai vechi al Elenei - si in link dar mai ales in pagina daca o deschizi te convingi.

Claudia a obtinut nota 18.350,cea de pe locul doi a avut 18,600 si locul 1 nota 19 000.Aici gasiti poze cu Claudia http://ro.netlog.com/claudiafalcianu

Inca o data felicitari si la mai mare!

Edit: Lamurire pentru cei care nu au citit la "Gimnastica artistica-generalitati -> Diverse 2009" - Cris face referire la Buletinul informativ pe 2009 al FRG http://www.romgym.info/index.php?opt...form.+2009.pdf

mikeyy
17th January 2009, 00:39
Felicitari pt Claudia!!!! Mult succes si in 2009!

elena21
19th January 2009, 23:28
Multumesc pentru urari! Da este Claudia Falcianu din Iasi care a reusit sa intre in vizorul federatiei. Sper ca anul 2009 sa-i aduca medalia de aur ce-a mult visata!
Claudia si-a rupt un degetul de la mana dreapta in luna Decembrie si asa a mers la sala , sa nu piarda din antrenamente ,s-a bucurat enorm cand s-a vazut scrisa pe saitul federatiei.

hubbabubba
22nd January 2009, 01:28
Un an bun si tot ce va doriti atat voua, forumistilor, cat si tuturor sportivilor, ai tuturor sporturilor!
As incepe prin a o felicita pe Claudia pt ca a reusit prin munca depusa sa demonstreze federatiei ca merita sa fie luata in vizor...eu sunt convinsa ca intra in lot, n-am niciun dubiu :)

Cris, multumesc ca ti-ai adus aminte si de surioara mea ;) insa ea nu are cum sa fie prezenta pe acel site deoarece este inca la juniori II, avand doar 13 ani (pe care ii implineste abia luna viitoare). Mai are un pic de asteptat, insa sper sa fie acolo la momentul potrivit!

Va pup

crisloregym
22nd January 2009, 20:06
Sunt sigura ca o sa fie acolo, dupa cate rezultate bune a avut;) Dar, ce-i drept, nu mai stiam ca este atat de micuta.

Important este ca amandoua sa fie sanatoase...Cu un pic de ambitie si de munca, se pot intampla lucruri mari;)

elena21
22nd January 2009, 21:48
Claudia este tot la juniori II,face anul acesta 13 ani pe 7 august. Hubbabubba,surioara ta e o sportiva foarte buna si sunt sigura ca va ajunge si ea pe lista cea frumoasa.

maria_alexandra
3rd February 2009, 13:26
Antrenamentele merg bine, acum suntem si noi in vacanta. Am terminat de schimbat exercitiul la trio, de luni o sa ma apuc si de individual.
Mi-ar placea sa ajung si la o competitie de gimnastica ritmica, insa mi-e imposibil sa ajung la Baia-Mare, sau la Bucuresti. Planuiesc totusi, sa merg la Cupa Cetatii la Deva 10-12 aprilie.

Iulia_sweet
3rd February 2009, 15:29
Chiar ar fi frumos sa vii la Cupa Cetatii poate ne intalnim; voi aveti vacanta ?

Tess_AN
3rd February 2009, 21:26
Multumesc de raspuns. Trage tare! La Deva cred ca merg si alti forumisti... din cate stiu eu...

maria_alexandra
3rd February 2009, 22:47
Ar fi placut sa ne intalnim mai multi forumisti la Deva! :D

Iulia_sweet
4th February 2009, 14:50
Da ar fi chiar foarte frumos eu voi participa cu individual si trio :)

Tess_AN
4th February 2009, 18:09
Da ar fi chiar foarte frumos eu voi participa cu individual si trio :)
Spor la treaba la antrenamente si mult succes la concurs! Sper ca vei avea in tribuna sustinatori dintre forumisti... si noi "reporteri pe teren" la aceasta competitie. Chiar, cine merge la Deva? (eu cu parere de rau, nu pot)

elena21
8th February 2009, 11:39
Claudia a primit cupa pentru cel mai bun sportiv, la gimnastica aerobica 2008 ,Iasi. Binenteles ca va merge si ea la Deva!

crisloregym
8th February 2009, 23:08
Ohoo!!! Felicitari!!!!!!!!!!!!!!
De la Nichita?

Iulia_sweet
2nd March 2009, 17:45
S-a modificat data concursului de la Deva nu va mai avea loc pe 10-12 Aprilie, va fi pe 3-4 aprilie
M-am gandit ca ar fi bine sa stiti pt. cei care vor sa mearga :D

Tess_AN
2nd March 2009, 20:48
Multumim Iulia. Mult succes! La ce categorie participi? Cum se va desfasura concursul pentru tine? Merge si Maria-Alexandra?
Eu am zis ca nu pot merge la Deva... Poate Mia sau altcineva va merge...

maria_alexandra
2nd March 2009, 23:09
S-ar putea sa merg si eu. am vorbit deja cu niste prietene, dar sper sa ne adunam mai multi la plecarea din craiova, ca sa primesc acordul parintilor

maria_alexandra
23rd March 2009, 23:04
fetitele de la petrosani :

http://www.youtube.com/watch?v=FbQCTG87n58
http://www.youtube.com/watch?v=VSyIj2JXpVA

Tess_AN
24th March 2009, 00:20
In al doilea filmulet (in costume mov) ia mica-mica din mijloc merge aiurea de tot dar sunt simpatice. Cele mai maricele (costume negru cu alb) in primul filmulet mie mi-au placut. Chiar mi s-a parut ca sunt bine sincronizate... (ochiul meu de neexpert!).

Multumesc Maria-Alexandra. Nu am uitat de traducerea acea. Sper sa ma apuc si de ea.

Iulia_sweet
24th March 2009, 08:47
maria_alexandra mai vii la Cupa Cetatii? (dragute fetele din video)

monalexa
27th March 2009, 11:11
Gasiti aici (http://www.youtube.com/watch?v=3eZze4a6v6I&eurl=http%3A%2F%2Fgymnasticscoaching%2Ecom%2F&feature=player_embedded) un filmulet cu sarituri triple din gimnastica acrobatica. Foarte spectacolos sportul asta!

miafangina
27th March 2009, 18:13
Asa este,Mona,am prins si eu intr-o zi la televizor si m-au impresionat!

elena21
29th March 2009, 22:36
Sambata(4 aprilie),va avea loc Cupa Cetatii Deva -gimnastica aerobica,incepand cu ora 9 si se va termina in jur de ora 20. Mult succes tuturor participantilor!!!

Tess_AN
29th March 2009, 23:19
Mult succes Claudiei si Iuliei!
Va asteptam cu poze si comentarii dupa concurs!

elena21
31st March 2009, 10:59
Claudia ar trebui sa mearga pe 2 Iunie la un concurs in Austria ! nu stim daca vom face rost de bani pana atunci,ne-ar mai trebui in jur de 500 euro.

maria_alexandra
1st April 2009, 23:22
S-a anuntat primul concurs pe anul acesta ptr noi : 9 mai - Tg, JIu.. concursul s-a amanat ptr luna iunie

ioanavol
2nd April 2009, 09:32
S-a anuntat primul concurs pe anul acesta ptr noi : 9 mai - Tg, JIu.. concursul s-a amanat ptr luna iunie

Mult succes!!!:ok:

Dar se pot amana concursurile asa, cu o luna inainte...:(

Aoleu, sa nu faca asta si cu Nationalele la artistica fiindca mi-am luat deja bilet de avion.

maria_alexandra
2nd April 2009, 10:31
la noi se cam poate orice :(.. pentru ca nu se dau bani de la minister pentru organizare acestor concursuri. bani sunt din sponsorizari, si uneori din eforturile parintilor.

maria_alexandra
4th April 2009, 00:14
bafta maine fetelor (claudia si iulia) la cupa cetatii !!!

TARE FETELE!! :D

ioanavol
4th April 2009, 00:19
Mult succes!!! Sa va intoarceti cu poze cu voi pe podium ;)

Tess_AN
4th April 2009, 01:11
Ca bine ziceti Maria-Alexandra si Ioana: Tare fetele! Sa va vedem in poze cu medalii la gat! Si sa ne povestiti cum a fost. Mult succes Claudia! Mult succes Iulia! :ok:

AuriB
4th April 2009, 11:51
Succes fetelor si sa fie cu medalii!!!

elena21
4th April 2009, 14:59
Din cate am inteles de la Claudia , a ratat podium! asta e ,se mai intampla s-a clasat pe locul 6!

crisloregym
4th April 2009, 16:08
Nu-i nimic...data viitoare sunt sigura ca va fi muuult mai bineeee;)

Tess_AN
4th April 2009, 20:59
Din cate am inteles de la Claudia , a ratat podium! asta e ,se mai intampla s-a clasat pe locul 6!
Imi pare rau, dar se mai intampla... O sa fie si pe podium ca a mai fost si i-a prins gustul.
Cine a fost pe podium?

Iulia, tu ce ai facut? Povestiti-ne si noua... va rugam.

maria_alexandra
5th April 2009, 00:46
imi pare tare rau ptr claudia!
din cate imi amintesc era un parinte pe aici care filma de obicei toate concursurile:d .. poate reusim sa vedem si noi ceva :D

sunt curioasa ce au facut iulia si colegele ei

maria_alexandra
5th April 2009, 01:01
http://www.4shared.com/file/69869664/49ace94b/Grup_cls_I-IV_CCPetrosani.html
http://www.4shared.com/file/69846873/e6ee2395/Andra_Popa_-_CCPetrosani.html
http://www.4shared.com/file/70264490/c01e5b05/Adriana_Vasilescu_-_individual_CCPetrosani_-_Craiova_2008.html
http://www.4shared.com/file/74476567/6d5f9e6b/Trio_clsV-VI_-_CC_Petrosani_Bucuresti_2008.html
http://www.4shared.com/file/74597251/668e74b9/Trio_clsIX-X___CC_Petrosani_Bucuresti_2008.html

Tess_AN
5th April 2009, 04:19
Multumim de filmulete Maria-Alexandra. Cand l-am deschis pe primul cu melodia po****ra ma gandeam ca s-ar putea face sol antrenant si cu coregrafie frumoasa si la artistica pe melodiile noastre po****re ca-s multe frumoase... Si urmatoarele filmulete au melodii antrenante... Si fetele sunt dragute.

Am impresia ca la aerobica oamenii sunt mai entuziazmati, fac filmulete, web site-uri, concursuri. Bravo lor!

maria_alexandra
7th April 2009, 12:02
http://www.youtube.com/watch?v=S54KyMzQ3DQ
http://www.youtube.com/watch?v=i1QILdUTeD8
http://www.youtube.com/watch?v=X0UAbnG9rvQ
http://www.youtube.com/watch?v=vEswhOttnYE
http://www.youtube.com/watch?v=gUGHc-_fcM0
http://www.youtube.com/watch?v=cgPGDGt0Y9E (pacat ca nu se aude muzica)

de la ultimul campionat mondial :
http://www.youtube.com/watch?v=0ucB4DyqXqQ
http://www.youtube.com/watch?v=fmx_ImZWmGc
http://www.youtube.com/watch?v=AtBzyVbFmUA

cris aerobic
7th April 2009, 21:17
Va salut pe toti de pe forum.Am fost la Deva am vazut concursul pe care l-am si filmat deasemenea dar va mai dura putin timp pana il voi posta.Despre mine pot sa va spun ca sunt fericit la fel si Artemis.Artemis a reusit sa urce pe podium la individual feminin jun-II-unde a ocupat locul-III,iar la proba de perechi jun-II a ocupat locul-I.Felicitari si Claudiei stiu ca se va pregati mai bine pentru Campionat simulta bafta in continuare.

Tess_AN
7th April 2009, 21:22
Felicitari Artemis! Stiam eu ca mai avem pe cineva! Cris_aerobic asteptam filmuletele. Multumim de veste.

elena21
10th April 2009, 21:38
Felicitari Artemis!!!

maria_alexandra
13th April 2009, 00:52
am gasit cateva filmulete cu trupa aeros http://www.youtube.com/user/m0rarte
le-am recunoscut deja pe Izabela Lacatus si pe Pohoata Mihaela

Iulia_sweet
13th April 2009, 16:49
http://www.mesagerulhunedorean.ro/detaliustiri.php?recordID=10806 despre Cupa Cetatii

Tess_AN
13th April 2009, 19:47
http://www.mesagerulhunedorean.ro/detaliustiri.php?recordID=10806 despre Cupa Cetatii
Multumesc Iulia. :kiss:

crisloregym
14th April 2009, 00:25
Va salut pe toti de pe forum.Am fost la Deva am vazut concursul pe care l-am si filmat deasemenea dar va mai dura putin timp pana il voi posta.Despre mine pot sa va spun ca sunt fericit la fel si Artemis.Artemis a reusit sa urce pe podium la individual feminin jun-II-unde a ocupat locul-III,iar la proba de perechi jun-II a ocupat locul-I.Felicitari si Claudiei stiu ca se va pregati mai bine pentru Campionat simulta bafta in continuare.

Felicitari, Artemis!!!!

Din pacate, eu am tot citit orintre randuri forumul in ultima perioada si am ajuns cam tarziu cu felicitarile, insa ma bucur ca ati reusit medalie;)

BRAVOO!!!!!:ok:

LuisaGym
24th April 2009, 22:45
Merge cineva la concursul asta?

http://www.romanialibera.ro/a152210/trofeul-irina-deleanu-cu-portile-deschise.html

maria_alexandra
24th April 2009, 23:16
9 mai - concurs national de gimnastica aerobica la Tg Jiu. :)

elena21
28th April 2009, 09:48
Concursul de pe 9 mai e prin Palatul Copiilor.Mult succes celor care participa!

maria_alexandra
28th April 2009, 10:02
Multumesc mult! Stiti cumva daca vor veni si cei de la Iasi?

crisloregym
28th April 2009, 20:42
Multumesc mult! Stiti cumva daca vor veni si cei de la Iasi?

Imi place cum gandesti, Maria:)

maria_alexandra
28th April 2009, 21:14
Adica? :D

crisloregym
29th April 2009, 00:43
Pai exact intrebarea asta vroiam sa o pun si eu....adica sa intreb de cei de la Iasi:D

elena21
29th April 2009, 09:47
Da. Vin si cei de la Iasi !

Tess_AN
4th May 2009, 02:30
Maria-Alexandra, nu stiu daca mai intri pe forum in febra pregatirilor, iti tin pumnii! Mult succes!

maria_alexandra
8th May 2009, 21:45
Multumesc mult!
Nu am avut timp sa va raspund, dar am intrat in fiecare zi pe forum sa vad ce se mai discuta :D

maria_alexandra
10th May 2009, 23:10
Ma apuc de acum sa povestesc ce am facut la Tg.Jiu, si sper sa termin in seara asta.
Saptamana asta am avut antrenament aproape in fiecare zi. La acest concurs am participat decat la trio si grup. Totul a mers ca la carte, desi nu ne asteptam. Trei dintre colegii de la lot, ceva mai mici decat mine , nu au mai venit la ultimul antrenament, si nici la concurs. Astfel din 17, am ramas 14 :| .
A fost si concurs de dans, asa ca au venit cu noi si 2 echipe de dans de la palat. Desi planuisem sa plecam de la 5 dimineata, ne-am razgandit, si am hotarat sa plecam de la 6, pentru ca aveam timp sa ajungem la 8 la Tg.Jiu.. mare greseala, drumul a fost in reparatii, si erau semafoare. Am ajuns acolo la 8:20. Toate loturile ajunsesera deja, si erau pe scena, repetand. Ne-am lasat bagajele si ne-am dus sa repetam si noi, sa ne acomodam cu spatiul de concurs.
Dupa 15minute, a inceput concursul.. nu apucasem sa ne incalzim si nici sa repetam cum trebuie. Am trecut la prezentarea loturilor, care au fost : Bucuresti sect.2, Bucuresti sect.6, Caracal, Craiova, Petrosani, Slatina, Tg.Jiu. Cateva cuvinte din partea oficialitatilor, si a inceput competitia.
Prima categorie : prescolari. Am avut si noi o reprezentanta, la individual, care a obtinut locul 2. Cei de la dansuri ne-au facut o galerie super.. numai "hai craiova" se auzea in sala.. a fost foarte placut. La urmatoarea categorie, cls.1-2 , tot o reprezentanta am avut, care, desi a avut 9 contracandidate, a obtinut locul 1.

mikeyy
10th May 2009, 23:12
Multumim mult Maria ca iti faci timp sa ne povestesti in detaliu ceea ce s-a intamplat la concurs :floricica:

maria_alexandra
11th May 2009, 00:27
Am fost umita sa vad, la cei de la Tg.Jiu care au participat la cls.1-2, elemente destule de grele, gen : http://www.youtube.com/watch?v=nuGFPEaCE-0 http://www.youtube.com/watch?v=Mdbtq3CTvQY :shocked: .
trecem la cls.3-4 , unde am avut 2 reprezentante la individual, amandoua au obtinut locul 2. Trio, la aceeasi categorie, tot locul 2, iar grupul a obtinut locul 3. Mai departe am vazut din culise, pentru ca m-am dus sa repet si eu.
La cls.5-6, o reprezentanta la individual, care a obtinut locul 3.
La cls.7-8 , doua reprezentante la individual, una a obtinut locul 1, cealalta locul 2. Trio, locul 3; grup locul 3
Si ajungem la ultima categorie, unde am participat si eu, cls.9-12. Foarte emotionata, am stat pe margine si am urmarit individualurile colegelor. Una din ele a obtinut locul 1, cealalta locul 3. Apoi, trio :d, super emotionata, de mult nu mai fusesem asa. Antrenoarea noastra era in fata, am vazut`o in timpul exercitiului, si langa ea, antrenoarea unui alt lot, era cu ochii pe noi. Am gresit putin din pacate :(, si am obtinut locul 2. Cand am vazut`o pe antrenoare ca si-a pus mainile in cap - la propriu - ne-am dat seama ca nu`i a buna :(.. Dupa ce am iesit, am sarit colegele pe mine, m-au ajutat sa imi schimb costumul, nici nu mai stiu cum am ajuns pe scena la proba de grup.. Aici a fost totul bine, am obtinut locul 1.
Dupa ce s-a terminat concursul de aerobica, a inceput cel de dans. Am ramas in sala, sa le facem galerie echipajelor de dans din Craiova, pentru ca si ei ne facusera noua, pana la ora 17:00 cand a inceput premierea la aerobica.
Am primit medalii, si plase cu dulciuri de la sponsori, dupa care am plecat, la o mica plimbare prin Tg.Jiu. Ne-am oprit la o pizzerie, am mancat dupa care am plecat spre Craiova. Pe drum, am chemat`o pe doamna antrenoare sa discutam despre concurs, pareri, impresii, etc. Am discutat aproapre tot drumul, despre ce am gresit si ce trebuie sa facem in continuare pentru urmatoarele concursuri.
23 mai - Petrosani
30mai - Oradea
13iunie - Arad

In alta ordine de idei, a fost ok, am obtinut un loc 1 si un loc 2 pentru care am muncit foarte mult
Sper ca la urmatorul concurs va fi mai bine, voi participa si la individual.

mikeyy
11th May 2009, 00:42
Bravoooo!!!!! :yes:
Felictari pt rezultat! Este extraordinar si mai mult decat atat e foarte bine ca simti ca munca ti-a fost rasplatita!
Nu trebuie sa fi trista ca ai gresit putin..oricui i se intampla. E foarte bine ca ti-ai luat apoi revansa si ai castigat la proba de grup! ;)

Te asteapta o perioada plina de concursuri din cate vad. Mult succes in continuare.

miafangina
11th May 2009, 02:31
Bravo,Maria-Alexandra,ma bucur mult pentru tine!
/OLE/:cheer::floricica:

Cam greu trebuie sa va fi fost,sa intrati in competitie la 15 minute dupa ce ati ajuns acolo.Nu fi suparata ca ai gresit,esti om si e absolut de inteles,important e sa mergi mai departe,si ce frumos ai facut-o,cistigind locul 1 la proba urmatoare!

Multumesc pentru poveste,te astept cu urmatoarele!
Felicitari si colegelor tale de lot,antrenorilor si parintilor vostri!
Mult succes pe mai departe si sanatate multa!

crisloregym
11th May 2009, 22:34
Alexandra (nu am retinut daca preferi primul sau al doilea nume)..BRAVOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!! Pentru premii, pentru experienta, pentru TOT!!!!!! Si pentru poveste, iti multumim ca ne-ai facut sa luam si noi parte la competitie, prin felul in care ne-ai povestit!!!!!


Sa ai muuuuuult spor in pregatire in continuare, multaaaaa bafta la urmatoarele competitii si te mai asteptam sa ne povestesti cu aceeasi energie:)