PDA

View Full Version : F.C. RAPID BUCURESTI - Campioana 2002-2003 | Supercupa 2003



Pages : 1 [2] 3

rasheedkpenny
15th July 2003, 11:10
Dossey a semnat cu Rapid...miscare buna pentru 1-2 sezoane. Sa nu uitam ca Dossey are totusi 32 de ani! Parca...

Ayrton
15th July 2003, 11:39
Cica are 31, dar "prietenii" lui spun ca are 35... Oricum, vad ca mai luati un portar francez fost la PSG si Leverkuusen, despre care Rednic spune ca e leit Lobont...

rasheedkpenny
15th July 2003, 13:22
Lista stranierilor de la Rapid(am aflat astea de la un amic):

* Dossey (Ghana) - portar
** Peiser (Franța) - portar
* Godfroid (Belgia) - mijlocas
* Makinwa (Nigeria) - atacant
* Zyiati (Maroc) - mijlocas
* Njock (Camerun) - atacant
** Lerant (Slovacia) - fundas
*** Kanauau (Coasta de Fildes) - fundas
**** Maude (Camerun) - ?
**** Faziz (Tunisia) - ?
**** Okunowo (Nigeria) - fundas
**** Quinteros (Peru) - mijlocas

Legenda:
* - a semnat
** - aproape de a semna
*** - in probe
**** - asteptat in probe

Ayrton
15th July 2003, 15:08
In divizia A regulamentul spune ca nu au voie decat maximum 5 straini; doar Dossey poate capata cetatenia romana intrucat e insurat cu una de-a noastra (dar inca nu o are!); din ceilalti vor trebui 4 sau maxim 5 sa ramana... Cum Godfroid, Makinwa, Ziyati, Njock au semnat deja, doar portarul Peisser mai poate fi adus...

rasheedkpenny
16th July 2003, 16:31
Le schimba Copos & co. pigmentii pielii, le schimba certificatele de nastere cu nume precum Vasile, Gheorge, Ion, ii naturalizeaza... si gata, sunt români get-beget! :D

DRAGOS
16th July 2003, 21:37
Nașpa regulamentul ăsta din Divizia A. Numai 5 stranieri....!!!!!! :( :o Cică Quinteros și Okunowo sunt foarte buni și Lerant de asemenea. Păcat!!!!!! :oops: :ciocan: :x

riva
16th July 2003, 21:51
va fi un duel interesant intre dolha si dossey! sper din tot sufletul ka ema sa joace pentru ka sa revina la nationala, daca face tusa e pierdut! am inteles ka ema s-ar putea duce la national ?!?!!?!?!?!

deep purple
16th July 2003, 21:54
Mai bine sa mearga la Progresu decat la Steaua sau Dinamo.

rasheedkpenny
18th July 2003, 15:17
Poate o sa batem si noi in meciul cu Basel sau macar un egal... :(

DRAGOS
20th July 2003, 18:23
ce credeți??? va mai semna Paiser cu Rapid? el a zis că semnează doar dacă e titular, însă ce adversar are....?! pe Dossey :shock: 8)

rasheedkpenny
21st July 2003, 12:03
Eu personal as prefera sa se intoarca Dolha, ca e de-al nostru. Ar fi benefica o concurenta cu Dossey pentru amândoi. Chiar recunostea Dossey lucrul asta.
Oricum Dossey mai apara 2-3 ani si va trebui sa lase locul sau altcuiva! Atunci ar fi bine ca un Dolha matur si cu experienta(la Nationala si in Europa) sa apere poarta Rapidului.

Ayrton
22nd July 2003, 09:36
Dolha daca nu semneaza acum, pana incepe campionatul nu va mai apara in veci la Rapid... Va sta un an pe tusa (sau la o echipa de provincie precum Miu) si la vara viitoare, cand se termina campionatul pleaca afara imediat.

rasheedkpenny
22nd July 2003, 10:48
De cand user-ul cu nick-ul Njock a fost dat afara sau nu mai intra pe aici, sau poate de cand Njock e la Rapid, nu au mai intrat pe aici nici Crisrom si Rvemis... why? Oare tot ce ii tinea pe forumul asta erau polemicile, uneori abuzive? Hmm... I wonder.

Pacat ca cei doi mentionati mai sus nu mai intra pe forum, am mai fi discutat despre Rapid si despre ce se mai intampla in cadrul clubului!

Oricum pentru cei care intra aici: Ce parere aveti ca Rapid NU va organiza un show pentru prezentarea lotului in noul sezon? Sa fie din cauza discutiilor cu datoriile la bugetul de stat? Oare?

crisrom
22nd July 2003, 13:48
Din pacate nu am fost notificat de reply-uri+ am fost foarte ocupat. Imi pare bine ca njock, nu ma intereseaza din ce motiv, a incetat cu atacurile. Cat despre rapid, vanturarea asta de jucatori in probe nu face bine echipei. baciu de la bacau si cursaru ar fi buni, mai ales daca pleaca bratu, sau iencsi. Eu zic ca ar fi fost bine pt iencsi si rapid ca el sa plece, mai sus de atat nu poate urca si are o varsta..dar asta e.

toate bune si hai rapid, sper sa nu ne facem de barfa cu anderlecht.

DRAGOS
23rd July 2003, 13:57
Măcar ați obținut un egal in Franța sau Elveția unde a fost turneul de pregătire. Oricum, un egal cu Basel nu e la îndemâna oricui.

:yeah: MULT SUCCES CU ANDERLECHT!!!!!!!!!!!! :yeah:
/hello /hello /hello /hello /hello HAI RAPIDUL!!!!!! /hello /hello /hello /hello /hello

rasheedkpenny
23rd July 2003, 14:33
Si eu sper sa facem o figura buna si sa trecem de Anderlecht!

HAI RAPID!

DRAGOS
24th July 2003, 12:49
Totuși eu cred că Anderlecht nu e cel mai ușor de bătut adversar din toți cei care au participat la tragerea la sorți chiar dacă așa a declarat Rednic. erau echipe mult mai slabe.

rasheedkpenny
24th July 2003, 13:09
Oricum acum nu se poate face nimic. Jucam cu ei! Speram sa castigam si sa mergem mai departe!

ASA SA FIE!

inter
24th July 2003, 13:33
datasport considera meciul Rapid-Anderlecht ca fiind derbyul fazei a 2-a a UEFA C.L. :happy

ady_azzuro
24th July 2003, 14:55
Urez bafta rapidului pt confruntarile cu anderlecht shi sper sa nu ne faceti de ras :) :) .


Va mai aducetzi aminte refrenul?
STIINTA SI RAPID SE IUBESC LA INFINIT!!! :bere: :bere: /hello /hello

rasheedkpenny
25th July 2003, 09:54
Multumesc pentru urari... am sa le transmit! :D :D :D

DRAGOS
25th July 2003, 14:12
Lotul de jucători pentru dubla cu Anderlecht:

PORTARI
1. Emilian Dolha
30. Ibrahim Dossey
31. Ionuț Curcă
32. Andrei Marinescu

FUNDAȘI
2. Ionuț Voicu
3. Valeriu Bordeanu
14. Danuț Perjă
18. Cornel Buta
23. Adrian Iencsi
24. Vasile Maftei
25. Nicolae Constantin

MIJLOCAȘI
4. Nicolae Grigore
6. Florin Șoavă
9. Valentin Bădoi
10. Noureddine Ziaty
11. Robert Ilyeș
17. Marius Măldărășanu
20. Sergiu Brujan
22. Emmanuel Godfroid

ATACANȚI
8. Jeremie N'Jock
13. Robert Niță
15. Florin Bratu
16. Henry Makinwa
21. Daniel Niculae

rasheedkpenny
25th July 2003, 15:44
Daca trecem de Anderlecht Bruxelles vom juca in turul 3 cu Wisla Cracovia sau Omonia Nicosia! Sa nu uitam ce bine au jucat polonezii anul trecut in UEFA! I-au eliminat pe AC Parma: http://www.uefa.com/Competitions/UEFACup/FixturesResults/Round=1627/match=70321/

DRAGOS
25th July 2003, 16:46
Oricum, Anderlecht nu se compară cu Wisla Cracovia. Belgienii au vedete :shock: în schimb polonezii nimic de acest gen.

rasheedkpenny
25th July 2003, 18:56
Conteaza asa de putin vedetele... poti sa te impui ca echipa fara sa ai nici o vedeta. Jocul pe care il prestezi conteaza cel mai mult.
Ce vrei sa spui ca Mutu nu e vedeta la Parma? Sau Adriano? Si ce au facut ei in fata Wislei Cracovia? Au luat bataie...

Real cu toate vedetele au luat bataie de la Juve, care n-avea acelasi numar de vedete ca Real(nimeni m-are vedete ca REAL :D), dar in final Juve s-a impus pt. ca a jucat mai bine...

Ce zici?

Edgar
26th July 2003, 13:01
Pana una alta, nu cred ca o sa treceti de Anderlecht (desi va doresc din toata inima) pentru ca Rapid l-a cedat pe Bratu la Galatasaray pentru 3,5 milioane $. :(

ady_azzuro
26th July 2003, 18:15
Foarte greu pt voi sa trecetzi de anderlecht
UEFA a facut un prograqm foarte prost , adik rapid joaca cu belgieni in turu 2 care sunt mai tari ca polonezii cu care rapid joaca in turul 3
incredibil :? :?

crisrom
27th July 2003, 19:06
Desi copos s-a rasgandit (ce o fi cu el?nu i-au lucit ochii la 3,5 mil $?), si bratu o sa fie in teren cu anderlecht, e foarte greu sa trecem vezi rezultatele bune cu psg sau vitesse in deplasare si chiflele din retur. De data asta, mi-e sa nu pierdem onorabil acasa, si sa facem un egal "glorios" in deplasare (cum a fost cu liverpool- sa avem pardon daca vroiau aia si apasau un pic acceleratia, ne dadeau 5(.
Doamne ajuta, ar fi o mare performanta pentru fotbalul romanesc si ar mai impulsiona, cel putin temporar chinuitul coeficient romanesc la uefa, care ne va face sa avem minimum minimorum de echipe 1 in liga si una in uefa, si maximum de tururi preliminare posibile o sa jucam pana si cu nagorno kharabah sau enclava rusa din polonia.

ady_azzuro
27th July 2003, 19:25
Vi l-am furat pe n'jock :yeah: :yeah:
E leu alb albastru :happy :happy :) :) .
Cat de cat avem echipa...

seby
27th July 2003, 22:24
Aveți echipă...... de Divizia B. :drak:
Succces Rapidului în Ligă.
HAI RAPIDUL! :yeah:

ady_azzuro
27th July 2003, 23:12
Ma da' te gasishi tu sa comentezi
Oricum nu reprezinti suporterul rapidului asha ca nu itz vb :D :D

EDMOND_
27th July 2003, 23:18
Seby , cred ca aici gresesti ! Craiova este probabil singura echipa din provincie care nu a retrogradat niciodata in divizia B ( si sunt vreo 40 de ani de cand a promovat!)... Si ,ai grija ,stii cum e proverbul ala cu "groapa altuia" ... Succes...

EDMOND_
27th July 2003, 23:21
Azzuro , probabil si tu gresesti ! Nu este fair-play ce faci !

ady_azzuro
27th July 2003, 23:22
Merci edmond pt sustinere :bere:
Olteanu' la nevoie se cunoashte :thinkso:

ady_azzuro
27th July 2003, 23:25
Cu ce n-am fost fair-play?
Ca le-am spus ca l-am luat pe n'jock?
Este doar o shtire :D :D

EDMOND_
27th July 2003, 23:41
Azzuro , iti voi raspunde pe forumul nostru..... si nu cred ca s-a plans vreun oltean de sustinerea mea ,atunci cand a avut nevoie!

seby
28th July 2003, 08:28
Nici CEAHLĂUL nu a retrogradat niciodată.

ady_azzuro
28th July 2003, 14:18
Nu e timpu pierdut :evil: :evil:

rasheedkpenny
28th July 2003, 15:55
Acesta este forumul suporterilor rapidisti, si unele mesaje off-topic(ce nu privesc in mod direct echipa Rapid) nu isi au locul aici. De aceea va rog insistent sa nu mai scrieti mesaje off-topic aici.

Va multumesc!

ady_azzuro
28th July 2003, 16:02
Merci pt interventie
Am inteles mesajul :thinkso: :thinkso:

ady_azzuro
30th July 2003, 19:45
Astazi e ziua cea mare rapid va trece de anderlecht :happy :happy .
Asa ca marita sa speram :yeah: :yeah:

EDMOND_
31st July 2003, 01:10
Din pacate Rednic nu a facut mutarile castigatoare ( ba a facut unele chiar ciudate ) desi Rapidul ar fi putut castiga cu putina concentrare si noroc... Sper sa o faca in Belgia.....

riva
31st July 2003, 01:31
oricum a fost bine, bine ka nu a primit gol, are ceva sanse in retur

Sir
31st July 2003, 05:28
n-a fost chiar rau dar se putea un pic mai bine.ciudate mutari a facut Rednic.Oricum sunt ceva sanse.................bafta!

seby
31st July 2003, 10:01
Rapidul a jucat binișor, nu a primit gol și sunt șanse mari de calificare.

ady_azzuro
31st July 2003, 21:05
Rapid trebuie sa riste la bruxelles .
Daca se ca baga cu fundul in poarta o va incasa rau de tot
Succes rapid :yeah: :yeah:

Njock
31st July 2003, 23:48
Acum sa vazut fata "campioanei blaturilor" 0-0 acasa :D :D :D
Asta e...in cupele europene nu se fac blaturi /nope/

rasheedkpenny
1st August 2003, 10:25
Njock mai bine ti-ai cauta "de lucru" in alta parte, decât sa agiti iar spiritele pe aici! Rapid a castigat pe merit campionatul, asa ca nu ai ce zice! Cu Anderlecht e treaba noastra ce si cum jucam...

Ce te-ai fi facut daca Njock ar fi ajuns la Rapid, huh?

ady_azzuro
2nd August 2003, 14:06
Se pare ca tzi-a cam expirat nicku e cazul sa-l schimb.
N'Jock e al craiovei asa ca nu mai reprezinti uta :evil: :evil: .

Rapid va reusi calificare numai daca se vor daruii la maximum , si ii cred in stare de asa ceva :thinkso: :thinkso: .'
Bratu poate fii asul din maneca al lui rednic :yeah: :yeah: .
Succes RAPID

Dorin
2nd August 2003, 23:30
Succces rapidistilor in Belgia .Sper ca victoria asupra lui Dinamo sa aiba efect psihologic pozitiv in meciul de calificare pentru C L . :yeah: Dorin

rasheedkpenny
4th August 2003, 10:58
Campionii, Campionii, haide!!!

seby
4th August 2003, 12:50
Felicitări! Un nou trofeu in vitrina Rapidului.
SUCCES RAPIDULUI MIERCURI!
HAI RAPIDUL!

Dorin
4th August 2003, 13:47
Ma intreb totusi ce valoare are trofeul cind doar 8000 de spectatori din Bucuresti au fost la meci. :yeah: Dorin

Drakoness
4th August 2003, 15:31
Salutare la toti"prietenii"mei(se stiu ei care). Dupa o absenta cauzata de motive obiective m-am intors.
Spre marea mea surprindere a reusit Rapidu' sa faca egal acasa( nu prea o caracterizeaza, in cupele europene, acest rezultat - ma asteptam sa piarda asa cum a facut de vreo 5 ani incoace. Are 20% sanse sa se califice mai departe( cu mult noroc). Oricum ar fi frumos sa se califice macar in uefa, ca de wisla n-o sa treceti, cu parere de rau dar n-aveti fata de LC, asta e adevaru'.
Personal merg pe un 3-1 pt belgieni.
HAI ROMANIA!
HAI CEAHLAUL! :yeah:

rasheedkpenny
5th August 2003, 11:21
asa... altceva?

Eu bag de seama ca vrei cu orice preti sa agiti, din nou, spiritele pe forumul suporterilor rapidisti... cred ca stii ca daca vei continua in aceeasi nota ca data trecuta se va lasa cu avertismente!

Got it?

Drakoness
5th August 2003, 13:03
Brrr. M-ai speriat rau de tot.
:firedevil:
Eu consider ca nu am spus nici un neadevar, chiar dc ai vrea sa fi fost un mincinos.
Ar tb sa citesti un raport al comisiei europene pe ac teama, aparut acum vreo 1-2 L si o sa-mi dai dreptate.
Poate cind o sa am timp o sa fac un rezumat al acelui raport...Atunci nu o sa mai fiu acuzat, in mod gratuit si nejustificat, de rasism si de faptul ca as debita prostii, caci datele din rap. respectiv nu cred ca pot fi suspectate ca fiind subiective si false.
Dar oricum asta este o alta discutie. In schimb mi-ar face o deosebita placere sa-i trimit rap respectiv/rezumatul lui "prietenului" Crisrom.
Bafta miine.
HAI ROMANIA!
HAI CEAHLAUL!

ady_azzuro
5th August 2003, 13:34
Nita trebuie neaparat bagat titular!!
E in forma si rapid , poate oricand sa-i depaseasca pe fundasii belgieni.
Eu ash miza pe el bratu si lutu(si dolha in poarta bineinteles, restul posturilor sunt definitivate).


Baietii astia 3 pot sa dea lovitura maine seara!!.
Hai rapid :yeah: :yeah:

Njock
5th August 2003, 14:09
Apreciez optimismul vostru, dar unii exagereaza.
Daca o ia rapidul doar la 2 diferenta e cool.

Eu sunt utist pana'n maduva oaselor dar, ca ROMÄN i-mi permit sa-mi spun punctul de vedere: PANA CAND STEAUA NU APARE DIN NOU IN PRIMPLAN NU ARE ROST SA N-E IMBATAM CU APA RECE.

Repet, apreciez optimismul vostru pentru ca speranta moare ultima dar...

Mi-am spus doar parerera nu o lua-ti ca pe o provocare.

crisrom
5th August 2003, 19:03
Draga d-le drakoness,
Din pacate nu prea voi avea timp sa iti replic, munca ma tine ocupat, dupa cum ti-am mai spus, prin alte tari se mai si munceste....nu ca la noi. Cand despre comisia europeana,despre care comisie e vorba, vreuna sportiva, nu cred ca ai citit dumneata vreun raport al comisiei europene punct, pentru ca as putea sa iti trimit si eu vreo cateva, care de vreo cativa ani incoace semnaleaza discriminarea romilor in Europa, inclusiv romania. Asa ca watch out!!

Hai Rapid firedevil

baubau
5th August 2003, 22:45
Felicitari pentru super cupa etc etc ..bla bla...Un lucru sa-mi explicati si mie daca voi aveti cea mai echipa din toate :P nu inteleg care a fost problema cu amanarea supercupei,deoarece avea Rapid meci in Liga Campionilor... :? Pai ori aveti ori nu aveti echipa...o echipa europeana joaca 2 meciuri pe saptamana,ori Rednic vroia sa-si scoata jucatorii in min 90 pt ca aveau crampe si nu mai stiu ce....Pai cum doar jucati cu o echipa de duzina,dupa cum ziceti voi,Dinamo..de ce va plangeti atat?Sau imaginea de "fata cuminte" a domnului Copos se revarsa peste echipa?Nu e cu dusmanie dar explicati-mi si mie de ce va plangeti atat?!Bafta miercuri!

inter
6th August 2003, 13:01
Anderlecht confident
A Romanian victory in Brussels would be a surprise, and with a sell-out 26,000 crowd expected at the Constant Vanden Stock stadium, Anderlecht will be in no mood to roll over. Intent on using the same starting eleven he employed last week, their coach Hugo Broos knows there is much at stake.

'Life or death'
"I realise that this a match of life or death for the club," he said. "If we get knocked out, the season has already failed for the main part, for the players and the fans. But I do not think that will happen. I expect 200 per cent sharpness from the team."

Romanian spirit
Broos's opposite number Mircea Rednic has a full squad to choose from, and is buoyed by the fact that his side have not lost an official game abroad for four years. Striker Daniel Niculae spoke for many when he said: "We are taking the field with the intention of winning."

Midfield adjustments
Rednic could shuffle his pack and select an extra creative midfield player in the form of Ionut Lutu - a move which would allow the Moroccan Nourredine Ziyati to act as a defensive midfield player. Rednic may also recall Marius Maldarasanu, sidelined since March, to patrol the right flank

acestea sunt comentariile de azi de pe uefa.com referitoare la meci

MULTA BAFTA RAPID :yeah:

Ayrton
6th August 2003, 13:14
Din ce am aflat, la Bruxelles merg 2 autocare si un microbuz de suporteri rapidisti, deci vor fi in jur de 100-120 de "diavoli visini" pe "Constant van den Stock".

rasheedkpenny
6th August 2003, 17:24
Eu am inteles ca o sa fie cam vreo 200 de suporteri ai Rapid-ului in tribune.
Am inteles ca publicul din Bruxelles isi huiduie jucatorii daca nu baga gol in primele 15-20 de minute. Aceste prime 15-20 de minute o sa fie hotarâtoare pentru soarta meciului!

ady_azzuro
6th August 2003, 17:46
Am inteles ca va veni si un grup de 20 de persoane din partea familiei lui godfroid, imbracati in tricouri visinii :) :) :) .

Cred ca rapid va rezista presiunii si se va califica in turul 3. :thinkso: :thinkso:
BAFTA RAPID :yeah: :yeah:

seby
7th August 2003, 00:08
Chiar și acum după ce meciul s-a încheiat nu pot să cred că Rapid a pierdut calificarea după 0-2 la pauză.

ady_azzuro
7th August 2003, 01:50
S-a vazut
Rapid nu are echipa de champions league.
Ati vazut si voi forta cu care a jucat anderlecht.
INCREDIBIL!!

Am vazut meciul in reluare pe international si mi s-a parut ca rapidul a facut un meci slab, exceptand ce le 2 min in care a marcat.
Se pare ca rednic nu a fost inspirat intrducandu-l pe dolha.
Dossey era mai potrivit :thinkso: :thinkso: .

Acum sa le vedem pe steaua si dinamo.
Sper ca ele sa reuseasca :thinkso: :thinkso:

inter
7th August 2003, 08:48
Dolha in prima repriza a aparat f. bine, dar in cea dea 2-a a fost complet depasit, ca dealtfel intreaga echipa :rolleyes:

rasheedkpenny
7th August 2003, 09:41
De ce??? :x

EDMOND_
7th August 2003, 10:39
Regret sa spun , dar a fost o calificare pierduta de antrenor ! Rapid nu a jucat rau , la 2-0 insa a facut nu unul ,ci chiar doi pasi inapoi ...iar Rednic in afara faptului ca a fost prost inspirat cand l-a titularizat pe Dolha ( care practic nu stie sa iasa la centrari ! ) a facut ca si la Bucuresti mutari neinspirate..
Miza pe Lutu s-a dovedit o idee la fel de proasta....este un jucator care place ochiului , dar ineficient in meciuri cu miza... Regret! O spun din nou, a fost o calificare pe care Rapidul a avut-o in mana , dar pe care a pierdut-o antrenorul !
Iar Rapid chiar are fata de cupele europene , in prima repriza a facut un presing foarte eficient pe tot terenul! Mentalitatea jucatorilor romani....
la 2-0 s-au vazut cu sacii in caruta.... si s-au retras in aparare..
Mare pacat!!

rasheedkpenny
7th August 2003, 11:29
Acum ne mai ramâne Divizia A... :( ... macar acolo sa jucam bine!
As fi preferat sa pierdem cu Dinamo in SuperCupa dar sa ne calificam dupa meciul cu Anderlecht!

Drakoness
7th August 2003, 13:30
Ce-ar mai fi de spus? RUSINE!!! /nope/ Sa poti sa te califici si sa refuzi oportunitatea...
Mai rau de atit a patit-o chiar Anderlecht in editia 93-94 cu Werder Bremen(dc nu ma insala memoria... 3-0 pt belgieni la pauza si 5-3 la final pt nemti, la Bremen).
Acuma sa ne intoarcem la mizeriile noastre de zi cu zi... si ne mai uitam un an CANICULA PROTV la LC.
As vrea sa cred ca Steaua si Dinamo vor face ceva, dar mai mult de turu' 1 n-o sa ajunga nici una dintre ele, din pacate.
La Europene doar un miracol ne duce acolo...
Si se va face un an fara sa vdm o echipa romaneasca intr-o competitie importanta.
Totusi, HAI ROMANIA!
HAI CEAHLAUL!
:drak:

RedBaron
7th August 2003, 14:32
Pacat de Rapid... ne-am facut toti sperante dupa 2-0, dar... degeaba!
Nu vad pe nimeni in EU... pana cand Steaua nu se va ridica iar (daca...) nu mai iesim in EU. Pe Dinamo... nu cred... Poate Steaua, daca Becalli continua cu investitiile... :(

Ferko
8th August 2003, 08:33
Pacat ! Se putea mai mult, dar Rednic ar trebui sa nu mai fie asa fudul, sa coboare de pe piedestalul pe care se crede urcat. Sa nu mai spuna ca jucatorii n-au facut ce le-a spus. Cam tarziu si-a dat seama ca el este vinovat, chiar daca a spus-o la misto.Exemplele ca si altii au pierdut dupa ce au condus nu incalzesc pe nimeni. Nu sunt rapidist, dar as fi vrut sa se califice Rapidul, in primul rand pentru imaginea fotbalului romanesc. Pacat !

rasheedkpenny
11th August 2003, 10:54
we are the underdogs... again!

DRAGOS
12th August 2003, 11:08
Prima repriză de la Bruxelles excelentă!!!! A doua jalnică!!!! Știți de ce am pierdut? Teama de succes și frica de echipele puternice. Totuși a arătat a față destul de bună la Oradea prin faptul că a reușit să revină de la 1-0.
Asta e mentalitatea românilor. I-am văzut pe câțiva jucători declarând la Tv și cel mai surprins era Zyati (vezi, e străin; în concluzie are altă mentalitate și e obișnuit să joace cu echipe mari). Cum e portarul belgian Delwarte de la Dinamo. N-ați văzut ce îndrăzneț e și apără bine. Mie îmi place de stranierii din România.

flavius
12th August 2003, 17:39
CHIAR DACA ATI RATAT CALIFICAREA IN TURUL III AL CL TOT CAMPIOANA ROMANIEI SUNTETI! SPER SA-I BATETI PE STEAUA! :happy

Njock
12th August 2003, 20:39
Rapid in CL.?... /nope/ :D :D :D

Njock
12th August 2003, 20:47
Poate daca era Big Njock la Rapid

Dar bolovanul de "cäpos" in loc sa nu vanda jucatorii inainte de calificari, nici nu a cumparat ceva calumea.

rasheedkpenny
13th August 2003, 15:41
Se pare ca Dolha va ajunge la Steaua... si la Rapid va fi adus portarul francez Peisier!

DRAGOS
13th August 2003, 16:12
De la ce echipă vine Peisier? Am văzut aseară la știri, dar eram obosit și am uitat. Însă sigur îmi amintesc că era încântat că va juca pt. Rapid. Și totuși mă uimește faptul că Dolha va pleca la Steaua deoarece ei au deja 4 portari: Martin Tudor, Eugen Nae, Tibi Lung, Vasili Ham..... (nu mai știu cum din Belarus). :?

rasheedkpenny
14th August 2003, 11:05
Peiser a jucat la Paris St. Germain, Lucerna si Bayer Leverkusen si in sezonul trecut a aparat poarta echipei FC Vaduz (Liechtenstein).

Steaua, adica Becali il va lua pe Dolha doar ca sa-i dea peste nas lui Copos, sa ii arate ca nu e zgârcit - desi in discutia dintre Dolha si Rapid nu era vorba de bani ci de meciuri garantate ca titular! Cu siguranta la Steaua Dolha nu va prinde prea multe meciuri in poarta. Poate il ia Steaua doar ca sa il vânda.

DRAGOS
14th August 2003, 16:24
Merci de informație!!!! Echipa care nu mi-o aminteam era Bayer Leverkusen.

flavius
15th August 2003, 15:56
FORZA RAPID! Sper sa-i bateti rau pe Steaua, sambata! UN 3-0 SEC! :jump: :P

hot_4_you_girls
16th August 2003, 15:51
Dolha a refuzat oferta Rapidului


Conducerea clubului FC Rapid i-a facut, ieri dimineata, lui Emilian Dolha, o oferta de prelungire a contractului, dar portarul a refuzat-o. ,,Noul contract, care urma sa fie valabil incepand cu anul 2004, nu continea nici o clauza referitoare la joc. Din pacate, raspunsul lui Dolha a fost, insa, negativ,,, a spus directorul de imagine al gruparii giulestene, Cristian Costache.

the_big
19th August 2003, 10:07
dupa prerea mea soava si ilyes nu au ce cauta la Rapid !
sunt cei mai slabi jucatori din lot !

DRAGOS
19th August 2003, 16:52
sunt de acord cu tine, the_big doar in privinta lui Ilyes. Soava e bun insa ca orice jucator are si meciuri mai slabe.

gerrard
19th August 2003, 18:07
Hello

I hope this post does not contravene forum rules or offend anyone, if so I apologise in advance and I trust the moderators will remove it.

I am working for a company who make football management computer games, and I am researching the Romanian league. I'd really appreciate it if you could help me with some information about Rapid Bucharest.

Could you tell me who is Rapid Bucharest's:

Manager:
Captain:
Penalty taker:
Free kick taker:
Corner-kick taker (from the left):
Corner-kick taker (from the right):

I also need some information about the manager's tactics. Please could you tell me about his preferred tactics and formation for home and away matches: (just highlight an answer)

Formation used: 4-4-2, 3-5-2, 4-3-3 etc.
Counter attack used: Yes or no.
Attacking tactic: Patient, mixed or direct.
Defensive tactic: Deep, mixed or pressing.
Passing tactic: Long ball, mixed or short ball.
Distribution tactic: Wide, mixed or central.
Focus of play: Defensive, mixed or attacking.

You can reply to me by email to research9@codemasters.com

Thank you very much for all your time and any help you can provide me with, and good luck for next season!

Kindest Regards


Rob Davies
Researcher

I have posted a similar message for each of the clubs I have so far failed to find this information for, please do not take offence at this, I must research the whole of divizia A and am finding it difficult to find Romanian fans to contact. If you support another Romanian divizia A club please respond with the answers for your team instead, or see the post on your forum page.

seby
21st August 2003, 15:19
Ce faceti baieti doua egaluri?

DRAGOS
21st August 2003, 20:43
ce seby, vrei mai mult daca nu su poate?????? :D

the_big
22nd August 2003, 12:30
vor fi si victorii stati linistiti !http://domino.kappa.ro/PaginiPersonale/edyca.nsf/Toate/Rs2003/$File/Rs08.jpg

DRAGOS
22nd August 2003, 19:28
nu cred ca vor veni prea curand victoriile :D
etapa asta jucati cu nationalul (greu meci)

rasheedkpenny
25th August 2003, 10:10
TheBIG ... UNIONE, is that you???

seby
25th August 2003, 15:27
Eu zic ca vor veni victoriile, dar nu inteleg de ce n-au venit deja.

UNIONE
25th August 2003, 19:44
Rasheed eu sunt...
http://domino.kappa.ro/PaginiPersonale/edyca.nsf/Toate/Rs2003/$File/Rs46.jpg

rasheedkpenny
28th August 2003, 13:28
Campionii, Campionii haide....!!!

Njock
28th August 2003, 20:06
Cum e cu CL???
Nu mai aud nimic :shock:
Atat de optimisti a-ti fost, ca a-ti uitat in 2-3 saptamani... :D :D :D
CULMEA CA CHIAR VOUA VA PLACE AURUL AL DRACULUI :D :D :D

rasheedkpenny
29th August 2003, 10:24
Bine mah, cum zici tu...

ady_azzuro
30th August 2003, 00:21
mah mie scarba de fotbalul asta romanesc :( :( :(

Forza-Rapid
30th August 2003, 22:18
Forza Rapid!
Salut toata Romania! :happy :happy :happy :happy :happy
Rapid - Otelul 2-0

ady_azzuro
31st August 2003, 19:04
felicitari rapidului desi ati jucat execrabil.
fara bratu sunteti zero absolut.
Nu mai sunteti echipa de anul trecut, dar aveti sanse la titlu.
Va prefer pe voi in locul stelei, bineinteles daca nu o sa fie craiova 8) 8) 8)

rasheedkpenny
1st September 2003, 10:05
Merçi pentru votul tau de incredere ady_azzuro!
Ma intreb intre Rapid si Dinamo pe cine ai prefera... :P

ady_azzuro
1st September 2003, 12:24
nu imi pasa nici de dinamo nici de steaua nici de rapid.
intre rapid si steaua as prefera egalul :happy :happy :happy
Victoria cainilor este exclusa

MaPaX
2nd September 2003, 12:34
Ce pacat ca a plecat Bratu la galatasaray
ii avem acum in atac pe Daniel Niculae si Robert Nita (Lutu si Badoi is mijlocasi ofensivi)

rasheedkpenny
2nd September 2003, 14:56
Ce bine ne-ar fi prins un Njock in atac acum... dar daca Copos s-a zgârcit la niste dolari... se pare ca ne vom alege cu Sabin Ilie! Va face oare fata?

ady_azzuro
2nd September 2003, 19:24
n'jock nu e asa stralucit dar e bine ca da goluri chiar daca o etapa da o etapa ba. :D :D :D
sabin ilie e capricios, nu stiu daca e potrivit pt rapid

UNIONE
6th September 2003, 14:26
Pai a fost el potrivit vreodata pentru o echipa??? Nu cred... Ma doare capul cand ma gandesc ca poate o sa joace la noi.
http://domino.kappa.ro/PaginiPersonale/ultras.nsf/Toate/Ro2003/$File/Dsc00078.jpg

EDMOND_
6th September 2003, 14:55
Nu stiu de ce nu plusati cu Nita ! Mie imi place , are tupeu este ambitios , chiar obraznic...simte golul ! Joaca insa extrem de putin...

UNIONE
6th September 2003, 15:07
Se vede treaba ca Rednic il prefera pe Nita ca rezerva (poate si de eceea are bulan, vrea sa arate ca merita sa fie titular si atunci inscrie). Oricum nu stiu ce are Rednic de insista sa-l aiba pe Sabin, poate are vreo cota parte la el???

EDMOND_
6th September 2003, 15:45
Poate!!!! Se mai obisnuieste! .... As vrea insa sa vad ce poate ca titular.... Sa speram ca vom avea ocazia! Nici nu mai stiu pe unde a jucat Sabin in ultima vreme... Parca in Ungaria!

DRAGOS
7th September 2003, 12:11
Am auzit intr-o vreme ca juca in Asia (China parca) si apoi putin in Ungaria. Mi-ar placea sa revina in campionatul romanesc. (mai ales la Rapid :D )

rasheedkpenny
9th September 2003, 13:46
Il dam pe Sabin la schimb cu atacantul vostru minune de sezonul asta ...imi scapa numele pe moment! Ce zici?

the_big
10th September 2003, 11:29
http://domino.kappa.ro/PaginiPersonale/ultras.nsf/Toate/Ro2003/$File/Dsc00078.jpg

seby
10th September 2003, 22:31
Ce credeți despre arbitraj?
Bratu un adevărat atacant. :yeah:
HAI RAPID!

rasheedkpenny
11th September 2003, 10:10
Daca vroia sa fie si mai adevarat Bratu trebuia sa marcheze in min. 94... nu sa rateze, prin incercarea de a-i da "craci" portarului danez! :(

flavius
12th September 2003, 17:41
Cred ca Bratu nua avut mentalitatea unui jucator adevarat! In mod normal el trebuia sa marcheze indiferent de cat era scorul! Dar el minte de roman a vazut ca scorul e 2-1 pt noi a zis ca chiar daca nu da gol tot aia e! Iata ca Danemarca nu e orice fel de echipa! Soarta!


FORZA RAPID!!!!!!

DRAGOS
12th September 2003, 21:03
Cred ca vina va fi data mai mult atacanti care au ratat incredibi. Mutu si Bratu ar face parte din acesta categorie dar cum Mutu a inscris odata, Bratu ar fi mai raspunzator. Dar oricum ramane un mare atacant (far suparare pt. rapidisti dar mai valoros e Raducanu).

MaPaX
12th September 2003, 21:32
De ce-i raducanu mai valoros ma ?
ca sta la pomene si cere penaltiuri?
sau ca il ajuta aliuta(recunosc ii bun) cu pase

ady_azzuro
15th September 2003, 19:16
analfabetul ala?
E prost de moare , dar are un noroc chior.
Ganea trebuia pastrat are sange de vulpoi si nu rata in astfel de situatii.
iordanescu este principalul vinovat :D :D :D

DRAGOS
16th September 2003, 15:28
De ce-i raducanu mai valoros ma ?
ca sta la pomene si cere penaltiuri?
sau ca il ajuta aliuta(recunosc ii bun) cu pase
Are simtul golului si e foarte siret. Asta il face un mare atacant. Il vezi pe Inzaghi?!

rasheedkpenny
18th September 2003, 10:49
Adevarul e ca Raducanu are un "bulan" teribil... cred ca e cel mai norocos atacant din Divizia A, cu privire la goluri... cu mingea si "cu capul". :D

DRAGOS
18th September 2003, 16:35
Vedeti???!!! Si rasheedkpenny imi da dreptate. Steaua e o echipa prea mica pentru el la fel ca si pentru Radoi. Insa sper sa mai ramana amandoi cel putin 2 ani la Steaua.

flavius
18th September 2003, 19:13
Vedeti???!!! Si rasheedkpenny imi da dreptate. Steaua e o echipa prea mica pentru el la fel ca si pentru Radoi. Insa sper sa mai ramana amandoi cel putin 2 ani la Steaua.

Dragos tu spui ca Steaua e o echipa prea mica pentru Raducanu! E adevarat ca in campionat joaca bine, dar cred ca daca se va duce la o echipa mare nu va face fata si nu va juca la fel se bine ca in Romania!!
Parerea mea!!!!!!!! :thinkso:

DRAGOS
18th September 2003, 20:12
Eu zic ca daca va prinde cateva meciuri ale nationalei si va inscrie toate cluburile mari ale Europei vor fi cu ochii pe el. Propun sa incheiem acest subiect deoarece este despre "Steaua" si acesta e topicul Rapidului. :thinkso:

rasheedkpenny
19th September 2003, 10:41
Chiar la acelasi lucru ma gândeam si eu... sa nu mai vb. despre Raducanu, ca e de la Steaua!

Anul trecut Rapid a avut cel mai bun atac(59 goluri) si cea mai buna aparare(24 goluri), anul acesta vom repeta aceste performante sau nu? Se va integra Sabin Ilie la Rapid, si va confirma? Hmm... daca ar fi putut sa-l ademeneasca pe Adi Ilie la Rapid cum ar fi fost??? Sau poate o campanie reusita de transferuri in iarna este raspunsul?

Un lucru e cert... timpul o va spune!

gyulesti
20th September 2003, 13:27
:happy
PENTRU SABIN ESTE ULTIMUL TREN

AM MARE INCREDERE IN EL!! :yeah:

SPER SA NE LASA CU /jaw drop/

PeaceKeeper
21st September 2003, 12:52
Sunt curios ce o sa faceti astazi cu Craiova,bafta ambelor echipe!

rasheedkpenny
22nd September 2003, 10:39
Am fost mai buni... si am batut! Puteam sa inscriem mai mult...

inter
22nd September 2003, 10:40
normal, cu bundea pasator .. :evil: :evil: :evil: :evil:

rasheedkpenny
22nd September 2003, 10:52
Intere... nu acuza degeaba! Voi cu Dinamo aveti ce aveti, nu cu Rapid!
Oricum pasa lui Bundea a fost la 2-0... acum o sa zici ca Universitatea e Anderlecht?

Sa nu uitam totusi de ocaziile de gol ale Rapidului... de 2 ori in bara(Niculae si Ilyes) + mingile prinse de Guso(desi a luat 3 goluri a fost declarat cel mai bun jucator al Craiovei).

Acum mai e loc de comentarii???

deep purple
22nd September 2003, 10:52
Mi-a placut mult Daniel Niculae (Niculaie) azi. A fost in forma. Nita ar putea fi si mai bun varf daca n-ar rata in asa hal.

inter
22nd September 2003, 10:56
Rasheed, nu acuz Rapidul, ci jocul execrabil al Stiintei, ca ai tai au beneficiat de jocul slab al Craiovei nu inseamna ca-i acuz 8)

gyulesti
28th September 2003, 20:21
SUNT SI EU CURIOS CUM O SA JOACE ,ZENO ASTAZI CI jigodiile :happy

rasheedkpenny
29th September 2003, 17:37
A jucat slab Bundea, ca toata echipa Craiovei. Unde e daruirea pe care o vedeam pâna acum câtiva ani in meciurile cu Dinamo? Pacat... acum ca si Cârtu a renuntat!

Despre Rapid: urmatorul meci e cu Brasov... eu sunt cu inima impartita dupa cum spuneam si pe forumul suporterilor FC Brasov! Sunt brasovean, si tin si cu FC Brasov, dar mai mult tin cu Rapid!

Tradator ce sunt... mai ales ca in curând ma voi muta in Bucuresti! Asa ca Gyulesti, Unione, o ne vedem la meciuri!

DRAGOS
30th September 2003, 20:44
Meciul cu Brasovul e in Giulesti, nu????
Raspuns:
DA 95%
NU 5%
Si cred ca DA e raspunsul corect.
Oricum nu prea are importanta. Nici eu nu stiu cu cine sa tin :? : la Brasov e BUGA si la Rapid e IENCSI. Pe amandoi îi cunosc. :?

rasheedkpenny
1st October 2003, 10:12
Eu stiam ca Stad. Giulesti o sa mai fie in renovare pâna in primavara... asa ca mai e ceva de asteptat pâna revine Rapidul in Giulesti!

Hai Rapidul, Hai Rapidul, Haideeeeee...

DRAGOS
1st October 2003, 14:41
Scuze rasheedkpenny!!!!! Trebuia sa zic Lia Manoliu.... :oops: Ce rusine!!!!! Ideea era daca joaca acasa si nu pe ce stadion se joaca. E greseala mea.

rasheedkpenny
3rd October 2003, 11:07
No problem!
Meciul o sa fie duminica, ora 20:00 pe Lia Manoliu! Probabil o sa fie transmis si la TV!
Sper sa fie un meci spectaculos!

DRAGOS
3rd October 2003, 15:21
Veti bate cu siguranta!!!! Nu aveti cum sa scapati victoria.

JJ
7th October 2003, 09:47
La meciul cu Besiktas de vineri o sa fie intrarea libera?

gyulesti
7th October 2003, 15:19
???
:D

JJ
8th October 2003, 09:30
Am citit in Gazeta de ieri ca vineri Rapidul va juca cu Besiktas pe stadionul National, in cadrul unui turneu organizat de Petrolul, la care mai participa si nationala de tineret si Sportul (sau FC National? Nu am ziarul de ieri la mine).
Daca stie cineva, va fi intrarea libera?

UNIONE
8th October 2003, 10:32
Da!

rasheedkpenny
8th October 2003, 10:33
La turneul asta participa Besiktas, Bursaspor, Rapid si Petrolul.... dar nu cred ca o sa fie pe National! România unde are meciul cu Japonia???

Despre bilet de intrare inca nu stiu nimic... daca aflu ceva postez aici! k?

Later edit:

România cu Japonia se joaca in "Groapa"... asa ca meciurile de la turneul asta se vor juca, probabil pe "Lia Manoliu"!

Daca UNIONE spune ca e intrarea libera... sa-l crezi! Stie el ce spune!

Vulturul
9th October 2003, 12:34
www.fcarges.3x.ro

gyulesti
9th October 2003, 13:14
PAI ,DA "UNIONE" STIE CE ZICE,DOAR ESTE MARE MAHAR!!!!!!!

:) :) :) 8)

gyulesti
9th October 2003, 13:41
:D :D :drak: :yeah: :thinkso:

gyulesti
9th October 2003, 13:49
POSTU' LU JIJI OIERU
UNIVERS TV
:D :ciocan: :D :ciocan: :D :ciocan: :D :yeah: :thinkso:
" Printre persoanele pe care si le doreste finantatorul “ros-albastrilor” pentru viitoarea televizune se numără Dan Diaconescu si Florin Călinescu.
“Deocamdată, umblăm după echipamentul aferent, dar si după oameni specializati. Mie, întotdeauna, îmi place să fiu primul. Îmi doresc să ajung pe primul loc. Sînt un mare fan al postului ProTv, dar voi încerca să le fur prima pozitie. Nu va fi usor, însă îmi plac provocările”, a afirmat proprietarul de pămînturi, constient însă că va fi extrem de dificil. “Si-au cîstigat un nume si nu e usor să-i bati. E televiziunea preferată”, a adăugat Becali.
Conform unor surse neoficiale, viitoarea televiziune va emite pe frecventa postului Sigma. Locatia va fi amplasată într-un sediu luxos din cartierul rezindential Băneasa." prosport :P :P :P
:drak: :drak: :drak: :drak: :drak: :drak: :drak: :drak:

rasheedkpenny
9th October 2003, 13:54
ProTV nu mai e demult pe primul loc... mie asa mi se pare!

DRAGOS
9th October 2003, 14:16
Vor fi televizate meciurile din acest turneu???????

gyulesti
9th October 2003, 14:22
ERA vorba de Prima, dar nu stiu daca au picat la pace

rasheedkpenny
10th October 2003, 12:51
in seara asta pe Lia Manoliu: Rapid - Besiktas

Hai Rapidu' Hai Rapidu' Haideeeee!!!

flavius
11th October 2003, 21:29
/drop/ Cat s-a terminat RAPID - Besiktas????jaw


[code:1][list][list=][img][/img][url]

FORZA RAPID[/url][/list][/list][/code:1]

rasheedkpenny
13th October 2003, 11:48
Rapid 2 -------|----- Besiktas 3
Lutu(pen.)-----|-----Constantin(aut.)
Niculae(pen.)--|-----? (la o greseala colosala a lui Dossey)
------------------|-----? (gol primit de Curca)

Dolha nu a jucat fiind convocat la Nationala!

DRAGOS
14th October 2003, 15:38
Dossey e varza!!!! Pacat ca Rapidul nu are un portar klumea dar si un atacant cum era Bratu!!!! Sincer, suporteri rapidisti nu regretati plecarea lui Bratu la Galatasaray??? :P

DRAGOS
14th October 2003, 16:04
FC Oradea - Rapid Bucuresti in optimile Cupei Romaniei!!!!

JJ
15th October 2003, 12:05
Avem un portar de valoare(Dolha). Din pacate in vara n-am avut noroc de un Hamutovschi, ci l-am luat pe Dossey. Cat despre cealalta intrebare, eu il regret mai mult pe Schumacher decat pe Bratu, desi si de un atacant care sa marcheze am avea nevoie(Poate isi "revine" Daniel Nicolae).

gyulesti
15th October 2003, 12:28
CA SA INTRE IN CIRCUIT ,DOLHA CRED CA ABIA LA ANUL,din doua motive!!
1.nu a mai jucat de mult,accidentari plecari si altele.se vede pe el ca este nesigur si stingher in poarta!
2.era ;acum nu mai este cazul;portarul numarul 3 iar mental nu este conectat la campionat!

poate la primavara
:(
TRAGIC ESTE CA EL CHIAR SI ASA ESTE CEL MAI BUN! :ciocan:

houliganu
15th October 2003, 17:07
vom juca cu rapid ce va fi va fi berlusconi din giulesti daca vine cu bani ia ce daca nu ia /fu/ ca sasa il doare in pola de rapid e doar o afacere pt el e un hotel :( ceferist mue /fu/ copos alexadra la produs
FORZA GLORIA FORZA RAPID :drak:

rasheedkpenny
17th October 2003, 16:27
zici tu? :drak:

DRAGOS
17th October 2003, 16:33
Ce nervos e houlganu!!!! :D
Nu pot sa zic ca nu are dreptate dar e prea dur!!! Asta e parerea lui. N-avem ce-i face.

Rapidulet
17th October 2003, 18:36
Rasheedkpenny salutare si-i salut cu aceasta ocazie si pe ceilalti suporteri rapidisti de aici .
Hai ca o intind ca trebuie sa ajung la Bistrita !! :) :)

Shukaritu'
19th October 2003, 14:31
Ce-ai facut, Rapiduletzuleee ?
O zbarcishi rau de tot la "papa" Padureanu, hmmm?...
AI UITAT CA 0-2 e AL MAI PE-RI-CU-LOS SCOR ?
Sau ... tzi-a fost frica de "acuzatziile" de BLAT ETERN ?

Uuuuuuf!...

Cum ii mai ajungem pe ... Apulum ?

NA-SOOOL P

UNIONE
19th October 2003, 17:15
Mesaj postat de Trevize :
"REDNIC E UN FALIMENT!
Jocul a curs destul de bine in favoarea Rapidului. Aveam un om in plus, Bistrita are prea multi tineri ca sa zici ca e o echipa de 11 jucatori care joaca 90 de minute. A trebuit ca Rednic sa-si aminteasca de ghinION LUTU. Ca sa-i faca loc acestei slabiciuni personale Rednic il scoate pe Bordeanu, il trece pe Perja pe stinga urmind ca in centrul apararii sa ramina deja-celebrul Soava. Ce rost avea la 2-0 in min.71 sa joci ofensiv?
IATA REZULTATUL ACESTEI GINDIRI PROASTE.
Adevarul este ca din ce se vede la TV scorul ar fi trebuit sa fie 3-2 pentru Bistrita deoarece se vede PENALTY CLAR. Poate alte reluari microcopice sa-l salveze pe Salomir. Autor: Soava!
Nu e o nenorocire ca Niculae rateaza. Se misca bine in fata portii. Sper sa sparga gheata cu dinamo. Noi nu jucam ca Sahtior, iar Dinamo are aparare care primeste goluri. "

rasheedkpenny
20th October 2003, 10:35
mda... ce se mai poate spune???

rasheedkpenny
24th October 2003, 09:06
Campionii, Campionii HAIDEEEEEEEEEEEEEEEEE!
Campionii, Campionii HAIDEEEEEEEEEEEEEEEEE!
Hai RAPIDU', Hai RAPIDU' HAIDEEEEEEEEEEEEEEEEE!

gyulesti
24th October 2003, 10:44
HAI IN GROAPA
SA-I INGROPAM

HAIDEEEEEEEEEEEEEEE :yeah:

DRAGOS
26th October 2003, 11:29
Stiati ca nigerianul Henry Makinwa evolueaza la echipa italiana din Serie B , COMO????!!!!
P.S. SUCCES cu Dinamo!!!! :thinkso:

klm
26th October 2003, 19:44
ANTONESCU :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

NEAGOE :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

SANDOI :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

GANEA :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

AM AVUT SI VOM AVEA MEREU BOALA PE TIGANI ! :yeah: :yeah: :yeah:

//LATER EDIT: Si de ce ne spui noua?

flavius
26th October 2003, 19:53
va urez succes in meciul cu dinamo , sper sa-i bateti chiar in fieful lor!!!!



FORZA RAPID!!!!!
CU RAPID PANA MOARTE!!!!!
/fu/ dINAMO!!!!

ady_azzuro
26th October 2003, 19:55
:yeah: :yeah: :yeah:

P.S.
Pe tact-o mare VADIM il uitashi :D :D :D

klm
26th October 2003, 20:13
VADIM TUDOR :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

CRAIOVA 89 :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

CRAIOVA 98 :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

SEZIONE ULTRA ANTITIGANI :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

//LATER EDIT: Si crezi ca ne intereseaza? E treaba ta!

Pancu
26th October 2003, 22:43
HAI RAPIDU HAI RAPIDU HAIDEEEEEEEEEEEE

:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

/fu/ dinamo

ady_azzuro
26th October 2003, 23:32
FELICITARI RAPID!
MA BUCUR CA LE-ATI TRAS-O LA CAINI :happy :happy :happy

mariusc
27th October 2003, 11:08
Se pare ca incet, incet incepeti sa va reveniti... sper sa nu atingeti varful de forma cu Apulum :(

M-a amuzat bucuria sincera, de copil, a lui Copos din tribune :)

Forza Unirea!

Forza Rapid
27th October 2003, 13:22
FORZA RAPID 4ever!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Campionii, campionii haide!!!!!!!!!!!

Multumesc Rapidului, ca dupa o saptamana in care toate mi-au mers aiurea, mi-a facut un super-cadou castigand in fata 'patrupedelor'!

rasheedkpenny
27th October 2003, 14:20
Adevarul e ca meritam dupa atata ghinion!

inter
27th October 2003, 14:22
pacat ca a ratat Sabin la 2-0 :evil: :evil: , cu un 3-0 la pauza alta era marimea UMILINTEI la care ii supuneati pe caini :yeah: :yeah:

rasheedkpenny
27th October 2003, 14:49
Da, sa stii Intere... daca baga Sabin si golul ala ar fi fost super! Nu stiu cum s-a vazut la Tv, dar de la peluza unde erau rapidistii eu am fazut faza ca pe o ratare incredibil! Asa a fost???
Inca o intrebare... s-a vazut coregrafia din cartoane cu 1923 la inceputul meciului???

inter
27th October 2003, 14:52
da , au aratat-o dupa ce au aratat fasiile de bandaje ale cainilor :thinkso:

in privinta ratarii lui Sabin au si sarisem de pe scaun (vazusem mingea in poarta :( )

EDMOND_
27th October 2003, 20:01
Felicitari! Ati obtinut un succes frumos si important!

DRAGOS
27th October 2003, 20:15
Bravo!!!! A fost un meci superb dar trebuie sa recunosteti ca si dinamovistii au jucat bine!!!! :happy

rasheedkpenny
28th October 2003, 09:00
Daca nu jucau bine cei de la Dinamo nu marcau cele 3 goluri... normal ca au jucat bine!!! Prea bine! 8)

nr.zece
28th October 2003, 11:36
In afara de faptul ca suntem infratiti, postez acest mesaj pentru a-mi exprima nedumirirea asupra meciului din ghencea.
Am vazut multe blaturi ca si voi in Romania, dar cel de sambata a fost de prost gust. Nu pot sa inteleg cum poate un portar sa ia un gol cum a fost al lui bloc notes. Nu a stat in poarta la nici un sut de la distanta si la nici o centrare.
Asa regie proasta nu am vazut in viata mea, si ce ma deranjeaza cel mai mult este faptul ca toata lumea tace si nu are nimic de zis. Ioanitoaia nu mai vede nimic, corleone la fel, calinescu e cu sarpele ca de obicei pe langa alte subiecte.
Inca unii cu oscar la sectiunea blat si toata lumea aplauda.
Am postat pe forumul nostru www.craiova-maxima.as.ro un protest fata de atitudinea tuturor fata de stiaua si eu unul va voi sustine de acum incolo in lupta pentru titlu, si anti stiaua si dinamo. SUCCES!!!

rasheedkpenny
28th October 2003, 11:58
frozen: Ti-am sters unul din mesajele care apareau... erau duplicat!

Iti multumim pentru suport, si eu sper sa ne coalizam cat mai multe echipe impotriva celor 2 echipe comuniste: Steaua si Dinamo. Deja de mai mult timp Craiova, Poli si Rapid mie mi se par de o parte a baricadei... adica echipe de traditie si cu f. multi suporteri.

ieppy
28th October 2003, 13:34
frozen: Ti-am sters unul din mesajele care apareau... erau duplicat!

Iti multumim pentru suport, si eu sper sa ne coalizam cat mai multe echipe impotriva celor 2 echipe comuniste: Steaua si Dinamo. Deja de mai mult timp Craiova, Poli si Rapid mie mi se par de o parte a baricadei... adica echipe de traditie si cu f. multi suporteri.

ce faceti baieti? puneti la cale niste blaturi pentru binele fotbalului romanesc? adica sa inteleg ca Rapid are acum 12 pt. asigurate? Interesant cum impotriva stelei si a rapidului toti joaca cu rezerve sau se menajeaza pentru urmatorul meci pe cand cu Dinamo joaca toti de parca ar fii ultimul meci din viata lor. Pai daca mai luati vreo 5 echipe in coaltie ar trebuii sa se renunte la campionat si sa va declare pe voi campioni din oficiu. Jucati vai in CL si lasati pe steaua si pe dinamo sa joace in UEFA sa vadem cine ajunge mai departe. Apropo cand a fost ultima oara cand rapid a trecut de un turul 1? Intrebare fara rautate, chiar ma intereseaza, stiu ca Dinamo nu a mai fost de hat-hat timp.

rasheedkpenny
28th October 2003, 15:29
Macar am fost mai umili si nu am declarat ca avem nevoie de liniste pentru pregatirea CL... Nu?

Si ai inteles gresit.... nu despre blaturi e vorba, eu nu cred ca Stiinta s-a predat vreodata in fata Rapidului, nici chiar atunci cand ar fi fost in interesul ei sa prinda o cupa europeana- vezi sezonul 1997-1998! Iar Poli are si a avut o mândrie ai ei, deci nici ei nu pleaca capul in fata Rapid-ului!
Sa inteleg ca asa e obisnuita Dinamo (in meciurile cu Ceahlaul si Petrolul) sau Steaua???

ieppy
28th October 2003, 18:52
daca nu despre blaturi e vb. atunci despre ce? Da frate noi anul asta numai din blat in blat o tinem si ne-am gandit atunci ca sa nu fim bulangii sa va mai dam si voua niste puncte :P . Si sa nu fii asa de sigur ca Stiinta nu ar da puncte in momentul de fata rapidului. Daca prin absurd ar fii meci decisiv Craiova-Rapid in ultima etapa si voi ati avea nevoie de victorie 100 in 1000 ca ati defila acolo. Nu de alta dar oltenii au recunoscut ca iau lasat pe Poli sa castige la Craiova ca sa se scape de la retrogradare asa ca nu vad de ce nu ar facea si cu voi. Oricum baieti bafta in continuare, aveti grija la 2-0 :P si ne vedem in retur unde sper sa ne luam revansa.

ady_azzuro
28th October 2003, 19:18
ieppy un lucru sa fie CLAR
NOI NU AM FACUT BLAT CU TIMISOARA!!!
ULTRASII NOSTRI AU STRIGAT CA AR PREFERA CA TIMISOARA SA RAMANA IN DIV A.
NU AU FOST NICI UN FEL DE ARANJAMENTE!!!
DOAR SIMPATIA DINTRE CELE 2 GALERII.
ATAT , NIMIC MAI MULT.
CHIAR SORIN CARTU SI-A EXPRIMAT REGRETUL FATA DE ACEA INFRANGERE FIINDCA DACA BATEAM ERAM PE 3 ,SI ERAM CU MULT IN FATA VOASTRA :thinkso: :thinkso: :thinkso:
DAR CUM LOCUL 3 NU MAI REPREZINTA NIMIC IN MOMENTUL DE FATA , TRICOUL JUCATORILOR OLTENI NU A MAI ARS ASA DEMULT....

ieppy
28th October 2003, 19:22
numestel cum vrei tu. Ati dat trei puncte la timisoara desi ati fii putut castiga meciul. Si mai cunosc un caz cand voi ati fii vrut sa castige echipa adversa la Craiova. Mai tii minte?

Si inca un lucru: STIU SA CITESC SI CAND SCRII MIC; NU IMI ATRAGI CU NIMIC ATENTIA DACA SCRII ASA; OK :ok: OR NOT :no: ?

inter
28th October 2003, 20:18
Ieppy ma dezamagesti cu concluziile tale, referitor la ultrasi sa-ti dau exemplul de acum 2 ani cand Inter a pierdut titlul in favoarea lui Juve in ultima etapa cand jucam cu Lazio, desi ambele galerii sperau in victoria nerazurrilor :( , asa ca las-o mai incet cu suporterii :thinkso:

the lion king
29th October 2003, 15:16
bai, nene, dar slab mai e topicul asta.sa fi murit toti rapidistii?dau numai de mesaje de la dinamovisti,craiovisti,de la rapidisti slab de tot.nu zic ei ca au cei mai multi suporteri?unde sunt? :) cine oare sa-mi raspunda la intrebare? :happy

rasheedkpenny
29th October 2003, 15:43
Eu o sa iti raspund la intrebare... vrei mai multi rapidisti pe aici??? Se rezolva!

Altceva?

the lion king
29th October 2003, 15:47
pai asteptati sa intervin eu ca sa va adunati :? cum e cu "suntem peste tot acasa".explica-mi,te rog, ce vreti sa spuneti? :D

UNIONE
29th October 2003, 17:23
Avem si noi forumul nostru, nu trebuie neaparat sa intram pe alt forum... Pana la urma care-i problema? E topicul nostru si intram cand vrem, nu cand vor altii...

the lion king
29th October 2003, 19:08
raspunde-mi la intrbare,te rog, nu mai ma lua cu "oceanul" ala :pace:

the lion king
29th October 2003, 19:44
nu stiu de ce va cacaiti atat :?

bai, dar le-ati scos cainilor fotbalul din cap,pe cuvant,asa da!!! :ok:

UNIONE
30th October 2003, 10:16
Sper sa-i faca si timisorenii, dar sunt sanse mici...

Rapidulet
31st October 2003, 03:17
pai asteptati sa intervin eu ca sa va adunati :? cum e cu "suntem peste tot acasa".explica-mi,te rog, ce vreti sa spuneti? :D

Ce nu intelegi , semnificatia acelor versuri din imnul Rapidului sau ai nevoie de continuare lui ca sa iti dai seama in ce context este exprimat ??

rasheedkpenny
31st October 2003, 08:56
Eeh... s-a gandit si Lion King sa ne traga la raspundere! Forumul asta e plin de olteni - nu ca as avea ceva impotriva! Atunci ei(in cazul de fata Lion King) s-au gandit sa ne intrebe de ce suntem asa de putini, desi spunem ca avem cea mai numeroasa, sau una dintre cele mai numeroase galerii din tara!!! Cred...

the lion king
31st October 2003, 09:37
te contrazici!!!Nu vezi ca noi suntem peste tot?Inclusiv pe topicul vostru 8)

dinamo-RAPID 3-4 :yeah: :yeah: :yeah:
FORZA STIINTA

rasheedkpenny
31st October 2003, 09:51
Nu ma derajneaza prezenta oltenilor pe topicul Rapid-ului, atata timp cat scriu despre Rapid... si nu injura!

Rapidulet
31st October 2003, 22:01
te contrazici!!!Nu vezi ca noi suntem peste tot?Inclusiv pe topicul vostru 8)

dinamo-RAPID 3-4 :yeah: :yeah: :yeah:
FORZA STIINTA




De galerie ai idee cati olteni au fost la meciul cu Poli ?

Rapid joaca pe Lia Manoliu duminica , ora 17.00 ,avand ca adversar formatia unificata a Ploiestiului, Fc Petrolul .
Am inteles ca sunt si ceva probleme de lot, dar sunt sigur ca si stelistii se vor impiedica de National care este intr-o mare nevoie de puncte si de bani ,iar Dinamo am vazut cu totii cat de turul trei Uefa este .

MaPaX
1st November 2003, 10:33
Duminica, 2 noiembrie, ora 17:00 > RAPID - Petrolul in direct pe Romania 1! FORZA RAPID !! :yeah:
Eu zic ca avem mare nevoie de un atacant si as vrea sa facem un mic sondaj. Spuneti voi care credeti ca va fii acela. Eu cred ca pitesteanul Dica ar fii destul de bun(desi il urasc, :P meciu FCUNIREA - fc arges).

Rapidulet
2nd November 2003, 11:10
Steaua castiga prin cersetorie si altfel n-am vazut-o sa castige in actuala editie de campionat decat cu astfel de victorii sau egalari in minutele de prelungire. Niste amarati. Eu nu-i vad sa castige nici un trofeu anul acesta, deja au spus adio la Cupa Romaniei.
Avem +7 la adevar si este foarte important sa castigam astazi pentru a ne consolida pozitia in top si pentru a avea mari sanse sa terminam turul acesta de campionat pe primul loc .
Hai Rapidul !!

MaPaX
2nd November 2003, 12:56
Trebuie neaparat sa batem azi pe Petrolul, si ma enerveaza f mult ca echipa aurolacilor este ajutata de arbitri ..... Forza RAPID!

the lion king
3rd November 2003, 11:32
mai baiatule,cuvantul "Rapid-ului" e gresit,iti spune tata ca se scrie "RAPIDULUI",sa fie a naiba de matematica... :D :D :ciocan:

Forza Rapid
3rd November 2003, 12:22
Duminica, 2 noiembrie, ora 17:00 > RAPID - Petrolul in direct pe Romania 1! FORZA RAPID !! :yeah:
Eu zic ca avem mare nevoie de un atacant si as vrea sa facem un mic sondaj. Spuneti voi care credeti ca va fii acela. Eu cred ca pitesteanul Dica ar fii destul de bun(desi il urasc, :P meciu FCUNIREA - fc arges).

Eu cred ca deja avem un super atacant, pe Sabin Ilie, si sigur il va ajuta si pe D.Niculae sa isi revina, motivandu-l!
Dupa meciul de ieri, ma tem ca in aparare e problema: Constantin s-a accidentat si el, Soava, Maftei si Perja nu stiu cand isi revin, Iencsi nu prea mai e Iencsi, dar ne 'scoatem' noi!

JJ
3rd November 2003, 13:04
Dica e foarte bun, pacat ca o sa ajunga la dinamo. :( :( :( :(

the lion king
3rd November 2003, 15:02
dar voi cati ati fost cu petrolul? :?

Rapidulet
3rd November 2003, 15:29
Da si eu sunt sigur ca Niculae va juca mai bine si va face un cuplu bun in atac cu Sabin Ilie . Probleme de lot le au toate echipele, mai cu seama cele care disputa mai multe meciuri decat media obisnuita , doar prezentele saptamanale din campionat . Oricum este bine ca am recapatat siguranta intre buturi, Dolha exasperandu-i si demoralizandu-i pe ploiesteni prin bunul plasament si buna forma aratata in ultimile partide in afara de esecul de la Bistrita.

Am revenit pe podium si din etapa viitoare putem fii liderii Diviziei A.

MaPaX
3rd November 2003, 17:40
Sferturile Cupei Romaniei
3 decembrie ora 13:00 > Oțelul Galați - RAPID
17 martie 2004 > RAPID - Oțelul Galați

rasheedkpenny
4th November 2003, 10:12
mai baiatule,cuvantul "Rapid-ului" e gresit,iti spune tata ca se scrie "RAPIDULUI",sa fie a naiba de matematica... :D :D :ciocan:

Greselile mele, daca se pot numi asa... sunt asa de putine la numar in comparatie cu ale tale incât nici nu are rost sa mai discutam!

Mie, personal, nu mi se pare o greseala atata timp cat adaug "-ului" la un nume propriu. Zic eu... In plus eu consider acest lucru ca fiind o "licenta personala"! Ai ceva impotriva??? 8)

the lion king
4th November 2003, 12:21
CAND SPUI mie NU MAI TREBUIE SA ZICI SI personal,OK?CE ZICI?
FORZA STIINTA -INTOTDEAUNA SUPERIORI :yeah: :yeah: :yeah:
NU TE SUPARA,DIN GRESELI INVATA OMU'

rasheedkpenny
4th November 2003, 15:28
Am uitat virgulele!
Oricum bine ca esti tu pe aici, ca altfel...

the lion king
4th November 2003, 15:44
indiferent 8)

UNIONE
5th November 2003, 14:58
lion king daca vrei sa mergi la Craiova te asteptam vineri seara in gara, noi plecam la Timisoara si putem sa te lasam in Oltenia, ce zici?

the lion king
5th November 2003, 15:07
UNIONE AR FI CEVA, As MAI SCUTI SI EU NISTE BANI DE TREN!LA Ce ORA PLECATI?

Rapidulet
5th November 2003, 16:52
Cu trenul de 23.40 din G. de Nord . Unione , vii ?

UNIONE
5th November 2003, 17:14
Da, dar s-ar putea sa plec cu masina vineri dimineata. Daca nu cu masina, atunci ne vedem la tren.

Rapidulet
6th November 2003, 12:10
Merge trenu pas cu pas , lalalalala lala :))

the lion king
6th November 2003, 12:19
Iar voi v-o furati la nas lalallala lala

Rapidulet
6th November 2003, 13:37
Loooooooooooooooooool :))))))))))))))))

the lion king
6th November 2003, 14:11
hiiiiiiiiiiiiiiimmmmmm!!!!!!!!

Rapidulet
6th November 2003, 14:21
http://membres.lycos.fr/poliaek/colt.jpg Poli Aek - http://usr.rhp.ro/Rapidulet/123653.jpg Rapid Bucuresti

Sambata, 08.09.2003, cu incepere de la ora 14.00, pe stadionul "Dan Paltinisanu",echipa Rapid va avea ca adversar echipa adoptiva a Timisoarei , Poli Aek.
Plecarea galeriei Rapidului se va face cu trenul , acestia fiind asteptati in jurul orei 23.00 in Gara de Nord. Plecarea va fii la ora 23.40.Se va ajunge in Timisoara in jurul orei 9.00 , unde cu siguranta vom fii asteptati in gara de catre prietenii nostrii din Timisoara. Cel mai bun sa castige .

Poli si Rapid, derby-ul marilor iubiri,opt decenii de traditie si de legende al fotbalului romanesc.

the lion king
6th November 2003, 15:37
Vedeti ca ,tot trecand prin CARACAL poate ii salutati si pe fratii vostri de pe str. CARPATI,noaptea se cunosc dupa dintii albi ca altfel....nici o diferenta!!!!

UNIONE
6th November 2003, 15:41
Merge trenul pas cu pas
La Craiova dupa praz.
Toti oltenii striga tare
"Nu dam praz peste hotare".

the lion king
6th November 2003, 16:03
CARRRRRRRRRRRRR!!!!!!!!!! LA CUIB!!!!! HA! HA!

javra41
6th November 2003, 17:31
SALUTARE TUTUROR RAPIDISTILOR!!!!!!!!! 8)

, SI LEGIUNII VISINII!


Sunt si eu incepator aici, si vroiam un logo, cum m-il pot pune?? :rolleyes:



FORZA RAPID!!!!!!!!FROZA DIAVOLILOR VISINII!!!!!!!

P.S. Dinamo si Steaua vor dezamagi Romania :( :( :D

the lion king
7th November 2003, 09:17
TI-O PUN EU!

Rapidulet
7th November 2003, 18:34
SALUTARE TUTUROR RAPIDISTILOR!!!!!!!!! 8)

, SI LEGIUNII VISINII!


Sunt si eu incepator aici, si vroiam un logo, cum m-il pot pune?? :rolleyes:



FORZA RAPID!!!!!!!!FROZA DIAVOLILOR VISINII!!!!!!!

P.S. Dinamo si Steaua vor dezamagi Romania :( :( :D

Intra la tine la Profil mai si ai jos acolo optiunea sa adaugi o poza de dimensiuni mai mici in dreptul numelui tau.

Rapidulet
7th November 2003, 18:34
SALUTARE TUTUROR RAPIDISTILOR!!!!!!!!! 8)

, SI LEGIUNII VISINII!


Sunt si eu incepator aici, si vroiam un logo, cum m-il pot pune?? :rolleyes:



FORZA RAPID!!!!!!!!FROZA DIAVOLILOR VISINII!!!!!!!

P.S. Dinamo si Steaua vor dezamagi Romania :( :( :D

Intra la tine la Profil mai si ai jos acolo optiunea sa adaugi o poza de dimensiuni mai mici in dreptul numelui tau.

Dar ce nick ai !!

Rapidulet
7th November 2003, 18:38
Vedeti ca ,tot trecand prin CARACAL poate ii salutati si pe fratii vostri de pe str. CARPATI,noaptea se cunosc dupa dintii albi ca altfel....nici o diferenta!!!!

Tu ii cunosti mai bine "the lion king" . Nu inteleg de ce te ataci la raspunsul lui Unione ?

javra41
7th November 2003, 23:37
CE-A FACUT DINAMO?????????

NE-AU FACUT DE MAI MARELE RAS!!!!!!!!! 4-0!!!!!!!!

DINAMO MU*E DINAMO!!!!!!



FORZA RAPID!!!!!! :evil: :evil: :evil:

:drak: :drak:

P.S TOT NU AM PUTU REZOLVA CU LOGO-UL! :rolleyes:

javra41
7th November 2003, 23:41
Rapiduletule, lasa niku', e mai vechi de la un coleg, si m-am obisnuit sa il folosesc pe net........ :drak:

asta nu conteaza, :D RAPIDU CONTEAZA :D !!!!!!!!!!!

javra41
7th November 2003, 23:43
/jaw drop/ 4-0!!!!!!!!!!!!!

javra41
7th November 2003, 23:45
Rapiduletule, ce zici, castigam campinatu'?? :happy

sai batem pe steaua in retur, da' in ghencea :shock:


totu' se poate cu RAPIDU' !!!!!!!!!!!!!! :D

Raul7
8th November 2003, 00:02
Cam multa abureala...
De ce sa nu discutam de ceva mai interesant ?
La urma urmei, Njock poate sa spuna ce vrea. UTA sunt penibili, :D la fel si jucatorul pe care-l apreciaza atat de mult. Iar despre parerile lui savante, cum ca Rapid ar fi o echipa de tigani :evil: nu cred ca mai are rost sa discutam. Asta probabil o spune, ca multi altii doar ca sa aiba si el ce spune. Rapid nu a fost si nu va fi vreodata in nici un caz echipa de tigani (de fapt nici nu stiu de unde s-a scos prostia asta, ca daca ne uitam la numarul de tigani de pe Steaua, pot sa garantez ca-l depaseste cu mult pe cel din Giulesti). Oricum, marturisesc ca nici eu nu-i sufar pe tigani, de aceea ma deranjeaza cu atat mai mult afirmatiile astea aiurea.
>
>
Ziceam ca ar trebui sa discutam alte lucruri:>
Ce ziceti de galerie ? Mie mi se pare ca jucaria s-a cam stricat. De venit vin putini pe stadion, sunt cam multi "sefi" de forma si rezultatul e o varza. De ce nu e organizare ? Se vine la meciuri in grupuri de 2-3 insi, cu fularele ascunse, parca stelistii si dinamovistii ar fi cine stie ce sperietori. Nu ar fi mai bine daca ne-am intalni toti (sau grupuri mai mari) si sa facem spectacol si pana la stadion (spectacol in sensul bun, fara excese) ? Sa stie lumea ca are Rapidul meci. Inainte, galeria noastra era cea mai tare, si stelistii si dinamovistii nu aveau curaj sa miste. Ii dominam si in Stefan cel Mare si pe Ghencea. Unde sunt vremurile alea?
Acum ma duc pe stadion sa-i vad pe toti facand pe sefii de galerie, dar fara sa cante si ei, fara sa aiba steaguri, fulare, etc. De cand nu a mai oferit galeria un spectacol k-lumea ? Nu mai exista steaguri, confetti, fumigene, torte ? Nici coregrafie ? Se duce galeria la o peluza, striga (nu canta) si restul stadionului e mort. Uitati-va la turci - simti ca vibrezi in fata televizorului cand incepe spectacolul galeriei.
>
>Concluzie: astept sugestiile voastre.
Forza Rapid ! :yeah:

Rapidulet
9th November 2003, 08:18
Rada posta pe noul si niciodata terminatul site oficial al Rapidului ca vin foarte putini suporteri, ca nu mai sunt rapidistii de alta data , ca ne injuram echipa si ca suntem chiar platiti sa facem asta . Declaratii in care nu e pertinent de cele spuse .

Nu ar trebui sa i se para nefiresc ca sunt mai putini suporteri si ca numarul lor scad de la an la an . Chiar daca exista "rezultate" suporterul rapidist prefera sa numai vina pe stadion si o parte de vina o are organizarea clubului Rapid care nu intelege nevoile si dorintele lor si care dau dovada de lipsa de comunicare si de mari probleme de imagine. Au umilit mii de rapidisti cu mutarea suporterilor rapidisti din peluza lor in cea adversa, cand Rapid era club organizator , amagiti in continuare nenumarati suporteri prin produsele de o proasta calitate si de un design invechit in care etalati modele de fulare ce nu reprezinta suporterul rapidist cat si o proasta aprovizionare a acestuia sau faptul ca ati desfiintat revista suporterului rapidist .
Orele de disputare ale partidelor sunt de multe ori foarte tarzii , preturile biletelor sunt exagerat de mari si mai bine domnu Rada s-ar uita la galeria lui Steaua si a lui Dinamo , care au intrare gratuita de ani de zile la galerie si care nu reusesc sa stranga mai multi suporteri ca rapidistii ce si-au facut mii de abonamente la meciurile Rapidului . Adunati abonatii de la Steaua si Dinamo si sa vedem daca reusesc impreuna sa ajunga numarul de abonati de la Rapid.
Despre huiduieli , face parte din farmecul galeriei si sunt sigur ca n-ati uitat trecutul ,cand ii fugareau pe sinele de tren sau aruncau cu oua in voi . Noi luam bastoane si amenzi de milioane si venim oriunde dupa Rapid, voua putin va pasa de asta , asa ca nu puteti sa suprimati dreptul la opinie sau sa interziceti libera exprimare cum declara domnul Copos ca suporterii Rapidului au fost filmati si se vor lua masurile necesare.
La meciul cu Oradea era 50000 biletul , pentru un meci in optimile Cupei Romaniei , care nu era de foarte mare importanta iar la derby-ul Steaua - Dinamo 1-0 acum in tur a fost 20000 de lei biletul . Nu suntem mai bogati ca ei si pe Soava poate acele huiduieli la trezit din anonimat , cum se consuma un episod similar si cu Rat, asa ca mai bine va vedeti de treburile voastre si sa gasiti un purtator de cuvant capabil de niste declaratii coerente si care sa nu defaimeze imaginea Rapidului .

Rapidulet
9th November 2003, 08:26
Rapiduletule, ce zici, castigam campinatu'?? :happy

sai batem pe steaua in retur, da' in ghencea :shock:


totu' se poate cu RAPIDU' !!!!!!!!!!!!!! :D

Problemele de lot si aproape inexistentele achizitii in sistemul defensiv dau mari dureri de cap lui Mircea Rednic si se vad aceste deficiente in jocul Rapidului . Sunt sigur ca returul de campionat ii va avantaja pe Rapid , Steaua si Dinamo dupa ce vor vinde cativa jucatori vor reincepe reconstructia unui lot omogen si Rapid are un avantaj in acest sens . Ramane de vazut ce va fii , oricum daca Rapidul si-ar fii pastrat echipa castiga si aceasta editie de campionat fara adversar , c-an editia precedenta.

flavius
9th November 2003, 18:42
Imi pare rau ca RAPIDUL a luat-o la Timisoara!!!! Recunosc ca nu am vazut meciul dar am auzit ca RAPID a jucat foarte bine!!!



FORZA RAPID!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

rasheedkpenny
10th November 2003, 12:03
Chiar foarte mare pacat ca am luat bataie! Asta e... nu am jucat f. bine!

Ce ma oftica e ca altii (a se citi Steaua si Dinamo) câstiga/sau nu pierd chiar si daca joaca prost! Mai ales Steaua! :x

calin19
10th November 2003, 22:21
RAPID va castiga campionatul are cel mai bun lot :thinkso: :thinkso:

Rapidulet
11th November 2003, 15:39
Asa sa fie Caline , deocamdata mai au de lucru.

Rasheedkpenny,recuperam in retur. Stii cum e la noi , turul slab si returul excelent :P

MaPaX
11th November 2003, 20:51
Pro Sport: Schumi, dorit înapoi
Fostul căpitan revine în tară la începutul lui decembrie si ar putea rămîne în Giulesti dacă “visiniii” reusesc să-i convingă pe chinezi să-l cedeze în schimbul lui Lutu.
Nu stiu dacă aceia de la Hongta sînt dispusi să renunte asa usor la mine, mai ales că mai am doi ani de contract. Dacă ei ar fi de acord, eu m-as bucura să joc din nou la Rapid”, a declarat Schumi. Fotbalistului pitestean îi merge foarte bine în China, fiind căpitanul echipei si totodată unul dintre golgeteri, cu nouă reusite (dintre care trei goluri în Cupă). “Sîntem pe locul cinci si mai avem cinci meciuri pînă la finalul campionatului. Cu sigurantă că la întîlnirea din ultima etapă, dintre Rapid si FC Arges, voi fi în tribună. Urmăresc fiecare meci al fostei mele echipe pe canalele internationale ale televiziunilor românesti. La Timisoara, giulestenilor le-a lipsit ambitia”, a spus Schumi.
www.fcrapid.ro (la Ce spun ziarele) si/sau www.prosport.ro

calin19
12th November 2003, 21:00
[/colo[color=red] FORZA RAPID PARA SIEMPRE O COMNICARE MAI BUNA INTRE FANI NICIODATA HOOLGANS :x :x :x

crisrom
13th November 2003, 19:38
La urma urmei, Njock poate sa spuna ce vrea. Iar despre parerile lui savante, cum ca Rapid ar fi o echipa de tigani evil nu cred ca mai are rost sa discutam. Asta probabil o spune, ca multi altii doar ca sa aiba si el ce spune. Rapid nu a fost si nu va fi vreodata in nici un caz echipa de tigani (de fapt nici nu stiu de unde s-a scos prostia asta, ca daca ne uitam la numarul de tigani de pe Steaua, pot sa garantez ca-l depaseste cu mult pe cel din Giulesti). Oricum, marturisesc ca nici eu nu-i sufar pe tigani, de aceea ma deranjeaza cu atat mai mult afirmatiile astea aiurea.

Omule, hai ca ai facut-o lata primul mesaj pe forum, si ai si inceput cu rasisme! Abia se mai imputinasera pe aici, si ma minunam, ca n-am mai intrat de mult pe forum si ma uitam ca nu mai sunt decat "iesiri" infantile de genul celor a lui lion king. Dar formularea ta, blamandu-l pe njock, ca apoi sa spui ca "nici eu nu ii sufar pe tigani" intrece limita bunului simt. Stai acasa si mai uite-te pe stiri la pro tv si celelalte televiziuni, ca sa iti hranesti in continuare "fobia". Sa fi de c***t, si tu si toti de teapa ta, ca m-am saturat sa ma cert cu neispraviti ca voi.

rasheedkpenny
14th November 2003, 08:53
Welcome back Crisrom!

Rapidulet
14th November 2003, 12:04
Dinamo

http://domino.kappa.ro/PaginiPersonale/edyca.nsf/Toate/dinamo02/$File/Dsc00004M.jpg

si

Steaua

http://domino.kappa.ro/paginipersonale/Iulika1.nsf/Attachments/98776C4EB0B05F1CC2256D030052A03A/$File/auro.jpg

Cris , ce pretentii am putea sa avem de la un asemenea spargator de semnite dinamovist sau de la un gunoier stelist.

ieppy
14th November 2003, 12:11
Salutare cris. Ce mai faci, cum mai e viata? De ce nu mai dai si tu pe forum?

MaPaX
14th November 2003, 18:27
Universitatea a învins cu 1-0 pe Rapid. Golul a fost marcat in mintul 7 de catre McBreen.
Univ. Craiova: - Guso - Daouda, Papură, Moți - Vigariu, Bieme, Bundea, Ov.Stîngă, Preda - McBreen, Njock. Au mai jucat Stoianof, Borbely, Miclea, Cr.Bratu, Cl.Tudor, Leandro și Ionescu.
Rapid: Dossey - Maftei, Răuță, Bordeanu - Godfroid, Luțu, Ilyeș, Ziyati, Bădoi - D.Niculae, S.Ilie. Au mai jucat Niță, Curcă, Șoavă, Brujan, Ciubotariu, Djurici și Ciumac.
Ultimul este un atacant de 21 de ani, din Republica Moldova, care n-a lăsat însă o impresie deosebită. Rapidul se poate bucura pentru revenirile lui Vasile Maftei și Emanuel Godfroid, care au fost accidentați. În afara celor trei jucători, Dolha, Iencsi și Grigore, convocați la loturile naționale, au lipsit și doi accidentați, Perjă și Nicolae Constantin.