PDA

View Full Version : Progresul - Dinamo 0-2



Vadim
27th September 2007, 22:39
A fost blat la Progresul - Dinamo?

miril
27th September 2007, 22:41
Daca il iau ca referinta pe Babicu, nu, daca il...pe Ilin, da, blat (individual). Oricum, individul este paralel cu fotbalul. Afara cu el din club!

Elphax
27th September 2007, 22:45
Parerea mea, la penalty, cel de la progresul l-a calcat pe cel de la dinamo - deci fault

Iar sutul pe centru - oricine poate gresi

Ce avantaj avea progresul sa faca blat? Nu mai au bani?

Nu cred ca a fost ceva aranjat

YoYoyOi
27th September 2007, 22:49
adica mi-a trecut prin gand ca ar fi fost... dar nu chiar colectiv, ci pe ici pe colo :rolleyes:

Progresul oricum n-ar fi facut mare lucru daca se calificau, sa presupunem... asa mai ajuta la moralul spartanilor, la penele umflate ale lui Borcea sau Turcu...

nu stiu ce sa zic, as inclina spre da, dar nu pot spune cu siguranta...

BAD_Slick
27th September 2007, 22:53
Daca batea Progresu era blat ca a dat Dinamo meciu' ca sa faca si aia ceva anu asta! Daca a batut Dinamo e blat ca mereu e blat cand bate si Dinamo pe cineva din div B! Inainte sa scrieti mare pe prima pagina "Blat din avion" ati face bine sa mai cereti cate o opinie! Si apoi sa il copiatzi pe dan diaconescu cu senzational, extarordinar! Ati mai scris voi lucruri care s-au dovedit false, dar scuze nu am vazut niciodata sa va cereti! Acum sunt convins ca toti vor zice ca a fost blat...chiar si cei care nu au vazut meciul!

miril
27th September 2007, 22:56
Rusu face o deposedare corecta, intepand mingea, inainte ca dinamovistul Qui Aku sa faca pe...lebeda. In rest...nu mai conteaza.

YoYoyOi
27th September 2007, 22:57
mda, foarte curajos titlul :rolleyes: si foarte greu de dovedit :P

luciano_1644
27th September 2007, 22:57
Meci curat,dar slab,ca intreg fotbalul romanesc.Nici urma de blat...prostii,baliverne...! Parca mi-i imaginez pe Borcea si Badea cum se roaga de Iacov sau cum naiba-l cheama,sa le cedeze meciul! Sa fim seriosi!!

Sir
27th September 2007, 23:02
mai, ce sa zic?de la ****te poti astepta si la asa ceva..:mda:

Zax
27th September 2007, 23:04
un lider de galerie de la dinamo a intervenit in emisiunea lu Horia Ivanovici de la Radio si a spus ca si meciul Poli Iasi - Dinamo a fost blat.....deci nu m-as mira sa fie si asta

romaniaasd
27th September 2007, 23:13
Daca batea Progresu era blat ca a dat Dinamo meciu' ca sa faca si aia ceva anu asta! Daca a batut Dinamo e blat ca mereu e blat cand bate si Dinamo pe cineva din div B! Inainte sa scrieti mare pe prima pagina "Blat din avion" ati face bine sa mai cereti cate o opinie! Si apoi sa il copiatzi pe dan diaconescu cu senzational, extarordinar! Ati mai scris voi lucruri care s-au dovedit false, dar scuze nu am vazut niciodata sa va cereti! Acum sunt convins ca toti vor zice ca a fost blat...chiar si cei care nu au vazut meciul!

Ce poti sa le ceri !

Rusu face o deposedare corecta, intepand mingea, inainte ca dinamovistul Qui Aku sa faca pe...lebeda. In rest...nu mai conteaza.
Uite alt comentariu !
Ca sa vii cu o stire ca asta trebuiesc dovezi ba baiatule ! Ai asa ceva !? Sau scrii ce ti se pare tie ca tot romanu' ?
Totusi raman la parerea ca sunteti niste copii in ale fotbalului !

Steaua nu a mai fost blat cu Bacau' lui Sechelariu !!
AA ..pt ca sunteti stelisti .. si continuati presiunea la dinamo !
Oricum nu intra nimeni pe site-ul asta :happy:happy

Ca sa ma lamuresc si eu !
Intrebare de clasa a 2-a pentru Mister care a creat acest poll !
Ce te face sa crezi ca acest meci a fost blat ??
Variante de raspuns ca altele eu nu vad :
1. Nu a fost penalty la Dinamo , iar cel executat de Progresu' a fost slab (asta se intampla in fiecare meci din campionat greseli , dar la Dinamo trebuie scos in evidenta )
2. Nu aveai ce sa faci , si ai zis "I-a sa scriu eu ca a fost blat DIN AVION fara sa vorbesc cu niste surse sigure" )
3. Inca o cale sa ma iau de DInamo (Forta Oile)
Chiar te rog sa raspunzi la acest mesaj !
Daca ai curajul si onoarea ca mie mi-a starnit rasul :happy:happy

sib
27th September 2007, 23:22
Ce sa facem noi ca sa mai agitam spiritele? Scriem Blat din avion ca prima stire si uite asa cei care nu sunt dinamovisti incep sa se aprinda (nu toti, sunt si unii care si-au dat seama ca a fost un meci slab si doar atat) si hai sa discutam, asa, de dragul lelii. Parerea unuia (fie el si jurnalist sportiv) ca e blat nu inseamna ca, chiar a si fost. Fiecare are parerea lui, dar totusi este o limita in a o exprima. Ce ar fi ca Ioanitoaia, Tolontan sau Topescu sa se trezeasca dimineatza si sa scrie Echipe X a facut blat cu Y, doar pt ca asa i se pare si poate sa scrie ce vrea el ca prima stire la ziar?

Zax
27th September 2007, 23:24
Vadim, propietarul sitului si cel care a scris stirea e dinamovist ;)

YoYoyOi
27th September 2007, 23:24
Oricum nu intra nimeni pe site-ul asta :happy:happy

si te-ai gandti tu sa ridici traficul prin spam :groggy:

nimeni ala care nu intra pe aici, poate e cu avionul la ora asta... dar tu, care esti cineva, esti aici. Deci avem un vizitator in plus la catastif :D

Bascanu
27th September 2007, 23:24
asta este un site de stelisti... nu ma mir ca se fac astfel de sondaje... ii si ultima oara cand intru aici!

Platanu
27th September 2007, 23:29
Tind si eu sa cred ca nu a fost blat.Mai degraba asta e nivelul echipei Progresul........

romaniaasd
27th September 2007, 23:31
Cum a scris Miril care mi-a sters un mesaj "penalty si atat ! "
Dupa parerea lui o greseala de arbitru sau cine stie ce altceva se sanctioneaza cu :rosu: (Blat) !
Mi-am facut in urma cu 10 min acest cont ca sa discut cu aceia care sustin ca a fost blat insa vad ca se ascund sub paturi , probabil de rusine !
Oricum am ras f. mult cu voi in seara asta...
Maine scrieti .. BORCEA L-A SUNAT PE ANDONE...IESE BLAT DIN ELICOPTER
Hai ca sunteti comici ! :happy

Rossi
27th September 2007, 23:32
Dinamo Bucuresti s-a calificat joi seara in optimile Cupei Romaniei castigand cu 2-0 contra celor de la Progresul Bucuresti (fosta FC National), la capatul unui meci in care s-au consumat doua faze cheie extrem de discutabile. Un fault inexistent si un penalty pentru Dinamo, dar si un penalty pentru bancari care s-a ratat 'plasat' pe centrul portii.

1. un fault inexistent ?

pardon ... a fost fault clar , penalty fara discutii ...

2. penalty pe centrul portii ?

in primul rand nu a fost pe centrul portii ... si in al 2-lea rand trebuia Romanovs sa lasa mingea in poarta

YoYoyOi
27th September 2007, 23:34
l-a sunat Borcea pe Andone? :shocked:

butonele, butonele :happy

Bascanu
27th September 2007, 23:35
O rusine de site! Stiam ca sunteti toti stelisti dar macar putin bun simt sa aveti.... sau sunteti chiar pelanga..

cip_81
27th September 2007, 23:36
Asta e paranoia. Sa fim seriosi, e diferenta uriasa de valoare (chiar nu credeam ca Progresul a ajuns in starea asta jalnica). Dinamo a jucat impotriva locului 12 sau 13 din liga secunda, o echipa ce nu a invins pe nimeni acasa. Iar greseala lui Ilin nu e cu nimic mai prejos decat prostia lui Goian (si a gresit de 2 ori in aceeasi faza). Trebuie sa-l acuzam pe Manea de la Bacau cand i-a pasat pur si simplu unui stelist si sa catalogam meciul ca fiind blat. Dar daca un astfel de titlu si un astfel de sondaj credeti ca va vor face trafic, e treaba voastra. dar chiar va acoperiti de penibil.

YoYoyOi
27th September 2007, 23:36
ai zis ca nu mai intri :P

Currently Active Users Viewing This Thread: 226 (30 members and 196 guests) ia uite ca nu e chiar nimeni pe site :happy

Rossi
27th September 2007, 23:37
un lider de galerie de la dinamo a intervenit in emisiunea lu Horia Ivanovici de la Radio si a spus ca si meciul Poli Iasi - Dinamo a fost blat.....deci nu m-as mira sa fie si asta

alt mancator de kkt ... si eu pot sa sun , sa ma dau stelist si sa zic ca de exemplu steaua a facut blat in nush ce meci ... penibil :rosu::rosu::rosu:

daca a zis ala la telefon ca e dinamovist il crezi pe cuvant ? si chiar daca ar fi fost blat , tu crezi ca manevrele ajung la urechea suporterilor ?! ... ma de unde sunteti , de la tara ? ati venit de la sapa ? cum dreaq puteti sa scrieti asa ceva ? voi jigniti rasa umana cu iq-ul pe care il posedati ...

flpetre8
27th September 2007, 23:41
A tampit lumea. Ce blaturi vedeti voi?? Sunteti toti bolnavi.

delaparis
27th September 2007, 23:42
Ce sa facem noi ca sa mai agitam spiritele? Scriem Blat din avion ca prima stire si uite asa cei care nu sunt dinamovisti incep sa se aprinda (nu toti, sunt si unii care si-au dat seama ca a fost un meci slab si doar atat) si hai sa discutam, asa, de dragul lelii. Parerea unuia (fie el si jurnalist sportiv) ca e blat nu inseamna ca, chiar a si fost. Fiecare are parerea lui, dar totusi este o limita in a o exprima. Ce ar fi ca Ioanitoaia, Tolontan sau Topescu sa se trezeasca dimineatza si sa scrie Echipe X a facut blat cu Y, doar pt ca asa i se pare si poate sa scrie ce vrea el ca prima stire la ziar?

eu nu am vazut meciul ci doar reluari si am citit articolul ...

In afara de titlu nu vad ce e deranjant acolo ... la reluare nu mi se pare penalty la Chiacu iar Ilin a tras suspect de prost ... poate ca a fost platit Ilin sau a avut parte de ceva "perspective " dar nu cred ca meciul intreg a fost aranjat

gabri999
27th September 2007, 23:43
Daca o spune vadim nu mai zic nimic. Dar poate asa se vede fotbalul de acolo de unde e el.
Din cate am vazut, din cate citesc pe-aici si din cate am auzit eu am inteles doar ca a fost un meci slab.
Ce ti-e si cu senzationalul asta.
Doar, doar o mai face si onlinesport-ul un record de vizite.

P.S. vadime mai tii minte prostia pe care ai spus-o la concertul ala din vara. Nu mai zic ca nu are rost. Tine-o tot asa.

Ioca10
27th September 2007, 23:43
Asta e un blat mic acolo...pentru iesirea din criza...daca borcea nu stie sa antreneze:D

Vadim
27th September 2007, 23:44
P.S. vadime mai tii minte prostia pe care ai spus-o la concertul ala din vara. Nu mai zic ca nu are rost. Tine-o tot asa.

Da, mai stiu. Multumesc. "Prostia" tu stii cum e, de aia nu imi aduc aminte. :)

Platanu
27th September 2007, 23:45
eu nu am vazut meciul ci doar reluari si am citit articolul ...

In afara de titlu nu vad ce e deranjant acolo ... la reluare nu mi se pare penalty la Chiacu iar Ilin a tras suspect de prost ... poate ca a fost platit Ilin sau a avut parte de ceva "perspective " dar nu cred ca meciul intreg a fost aranjatNu trebuie sa interpretam prostia unui jucator intr-un posibil blat.Ilin este foarte slab de cand a inceput campionatul,poate chiar din sezonul trecut.

Vadim
27th September 2007, 23:45
1. un fault inexistent ?

pardon ... a fost fault clar , penalty fara discutii ...

2. penalty pe centrul portii ?

in primul rand nu a fost pe centrul portii ... si in al 2-lea rand trebuia Romanovs sa lasa mingea in poarta
Daca ala a fost fault si daca ala a fost penalty si nu pasa la portar eu ma las de fotbal.

Dupa mine: blat cu tusierul si cu unii jucatori. Stil clasic as zice, nu pentru Dinamo ci cum se fac in general.

flpetre8
27th September 2007, 23:45
Incepeti sa va pierdeti credibilitatea. Ati pus pe prima pagina stirea aceasta de parca ar fi fost blat in finala Champions League. E doar parerea unui incult care s-a uitat la un alt meci. Insemna ca daca Clujul a ratat penalti-uri cu Steaua si Poli Tm, a facut blat??

gabri999
27th September 2007, 23:55
VADIME, hai ca nu e asa de greu.
Nu vreau sa te supar, ca e tarziu si nici nu prea mai am chef dupa ce am stat atata la birou cu vreo 5 reviste pe cap.
Iti zic doar un citat. Poate iti amintesti : "Dupa ce am dat in Vodafone pentru organizarea concertului Rolling Stones, mi-am dat seama ca am gresit de doua ori. O data am gresit pentru ca nu Vodafone a organizat acel eveniment, ci Events, grupul de telefonie fiind doar sponsor..."

Partea proasta la cea ce ai afirmat tu putin mai devreme e ca noi ceilalti nu iti putem proba, asa cum a fost in cazul "Rolling Stones" anumite chestii. Acolo a fost usor. Unsearch pe google si gata. Aici google-ul nu a inventat inca solutia.

Data viitoare poate intrebi si tu pe unul putin mai avizat sau mai in cunostinta de cauza.

Poate ne-om mai auzi prietene si putin mai multa grija in folosirea limbii romane. Uneori dauneaza grav sanatatii si ne mai joaca feste.

cip_81
27th September 2007, 23:55
Daca ala a fost fault si daca ala a fost penalty si nu pasa la portar eu ma las de fotbal.

Dupa mine: blat cu tusierul si cu unii jucatori. Stil clasic as zice, nu pentru Dinamo ci cum se fac in general.

Maine te lasi de fotbal, o sa te convingi. Apropo, zici ca a fost pasa la portar, dar ieri a fost pasa de la portar la un jucator advers, nu a fost nimic suspect? NU, ca sunteti manjiti cu branza de oaie.

Luis Garcia10
27th September 2007, 23:57
Cip_81... Acum nu te mai umfla in pene...ca aia manjiti pana in maduva oaselor sunt altii! :ok: :ok:

dodi
28th September 2007, 00:00
FARA NICI UN DREPT DE CONTESTATIE A FOST BLAT. INDISCUTABIL , CEEA CE A FACUT DINAMO (A NUSTIU CATA OARA) ESTE INADMISIBIL , LA PUSCARIE CU TOTI....NISTE...ZDRENTE...HAHALERE....ALCOLISTI... CA SI ASTIA DE LA ONLINE-SPORT...CARE SE CRED DUMNEZEI , I-AU REFUZAT TOTI LA JOBURILE APLICATE PE "e-jobs" LA ZIARELE DE SPORT SI S-AU DAT PE DASTEA ELECTRONICE...NISTE PENIBILI....CAND ERA MEME LA STEAUA , ZICEA CEVA LA CATERINCA SI EI LUAU PE BUNE SI SE CREDEAU OAMENII IRONICI , INTELIGENTI RAU..ABSOLUT PENIBILI...CU "P" SCRIS CU CARACTERE DE 50 ....CIAO ZDRENTELOR

ReDog 4ever
28th September 2007, 00:24
oile si-o dau in petec pt a suta oara pe acest site ghencist

sunteti de rasul lumii cu aceasta declaratie

delaparis
28th September 2007, 00:29
Bun ... atentie la limbaj va rog frumos ... nu sunteti la peluza aici ...

Vorbiti decent ...

hamsterutz
28th September 2007, 01:07
nu gasesc nicaieri video cu acest meci...daca ma ajuta cineva...cu un link
sunt f curios de ce zice lumea ca a fost blat din mai multe motive:

1. nationalul nu joaca asa stralucit in camp i-am vazut in vreo 2-3 meciuri
2.ilin a fost mereu slab la national...cu brasovul(parca) a luat rosu prosteste.
3.nu poti sa zici ca a fost blat doar din cauza unui juc si a unei faze suspecte.
4.nu cred ca avea dinamo nevoie de aceasta calificare atat de mult avand in vedere ca e implicata pe mai multe fronturi (uefa si camp) si mereu v-a juca cu rez.

Adi Da Samraj
28th September 2007, 03:03
Thread si Poll facute din lipsa de subiecte credibile de discutie .

Hai mai bine sa vedem blaturile noastre ( ale Stelei facute de marele Gigi Becali )

YoYoyOi
28th September 2007, 07:37
nu gasesc nicaieri video cu acest meci...daca ma ajuta cineva...cu un link
sunt f curios de ce zice lumea ca a fost blat din mai multe motive:

1. nationalul nu joaca asa stralucit in camp i-am vazut in vreo 2-3 meciuri
2.ilin a fost mereu slab la national...cu brasovul(parca) a luat rosu prosteste.
3.nu poti sa zici ca a fost blat doar din cauza unui juc si a unei faze suspecte.
4.nu cred ca avea dinamo nevoie de aceasta calificare atat de mult avand in vedere ca e implicata pe mai multe fronturi (uefa si camp) si mereu v-a juca cu rez.

1. nu joaca stralucit Progresul, dar nici Dinamo n-a spart gura targului in ultima vreme.
2. n-are legatura faptul ca iei rosu intr-un meci cu modul cum joci. Si marii jucatori ai lumii au luat cartonas rosu in carierele lor.
3. poti sa zici ca a fost blat dupa orice faza suspecta. Nu e necesar sa fie 10-20 de astfel de faze pe parcursul unui meci.
4. la foamea de victorie pe care o aveau si luandu-ne dupa bucuria maxima de dupa meci, eu cred ca isi doreau foarte mult calificarea. Mai mult decat adversarii, in orice caz :rolleyes:

Aici doar doream sa demonstrez ca lucrurile se pot vedea si altfel, nu vreau sa zic neaparat ca a fost blat.

cip_81
28th September 2007, 08:17
3. poti sa zici ca a fost blat dupa orice faza suspecta. Nu e necesar sa fie 10-20 de astfel de faze pe parcursul unui meci.
.

Aha, deci dupa logica ta ar trebui sa cataloghez meciul Bacau (adica steaua 2'...ca steaua 2 e in liga 1)-steaua ca fiind blat. Mi-a fost de ajuns sa vad o faza de ras si mi-am facut o parere si am tras o concluzie categorica, corect? Sau de ce sa nu mi se para suspecta greseala lui Goian? De ce sa vedem noi doar ce ne convine?

Nightwish
28th September 2007, 08:39
Nu cred ca a fost blat ( nu cred ca Dinamo ar fi avut nevoie de asa ceva impotriva Progresului, indiferent de forma in care sunt catzeii ) insa ii dau dreptate lui Vadim, nici urma de fault la faza la care s-a dat penalty pentru Dinamo.

steauasv
28th September 2007, 08:51
Bai astia care tineti cu Dinamo ce strigati sus si tare ca nu a fost blat...poate vi s-a inchetosat mintea..nu mai vedeti bine..nu mai ganditi rational...
in plus si daca a fost blat..ce? nu se va intampla nimic...

farseurul
28th September 2007, 09:15
sincer, trebuie sa fii complet handicapat (dar complet!) sa crezi ca a fost blat. fcm bacau 1 cu steaua a fost blat? steaua a batut cu 4-0 si a jucat cu rezervele. ce, ca s-a batut penalty-ul prost? dar pe cristi munteanu l-ati vazut? nu era mai simplu sa lase el un gol din cele 4 situatii unu la unu pe care le-a scos incredibil si sa dea ala gol din penalty? dar cu cine vorbesc eu? cineva care poate sa scoata asemenea ineptie nu poate intelege niste argumente logice...

Rossi
28th September 2007, 09:28
sezonul trecut , steaua a avut 5 penaltyuri inventate ... deci , chiar inventate ... dar nu a aparut pe ols nimic de vreun blat ...

miercuri , la partida de Cupa Bacau-Steaua , cand practic moldovenii au facut 4 goluri cadou , nu a mai fost nimic suspect ... e suspect in schimb meciul lu' Dinamo ...

un articol in care se vede prostia din avion ...

miril
28th September 2007, 09:30
Despre blat nu discut, dar un lucru este clar, nu a fost penalty la Qui Aku, se vede si din poza de pe GSP cum Rusu este primul la balon. In rest, vorba si lui Platanu, Ilin este un jucator foarte slab, alaturi de Panc, unul din jucatorii care trebuie sa parasesca Progresul.

vlad1607
28th September 2007, 10:07
A fost blat la Progresul - Dinamo?

tu chiar nu gandesti deloc in ultimul timp? sau vrei doar asa sa inflamezi spiritele? bblleeaaahh.


sezonul trecut , steaua a avut 5 penaltyuri inventate ... deci , chiar inventate ... dar nu a aparut pe ols nimic de vreun blat ...

miercuri , la partida de Cupa Bacau-Steaua , cand practic moldovenii au facut 4 goluri cadou , nu a mai fost nimic suspect ... e suspect in schimb meciul lu' Dinamo ...

un articol in care se vede prostia din avion ...


deci nu e nimic nou...da ce te mira????

miril
28th September 2007, 10:11
Ilin a jucat la Dinamo si a luat un titlu cu ei. Pentru obiectivitate, si Cristi Munteanu este dinamovist, dar ce diferenta!

vlad1607
28th September 2007, 10:31
doar 80% ? nu 130%? ce penibil.

miril
28th September 2007, 10:34
Oricum, a batut penibil penalty-ul! Nici la Dinamo II nu are loc. Ma refer la valoare.

reddogsinaia
28th September 2007, 10:41
Cum mama zmeilor au inceput toate oile sa behaie ca a fost blat. Chiar sunteti atat de orbiti de rivalitati incat nu puteti sa vedeti cum Chiacu da in minge iar apoi fundasul ii ia piciorul? Mie mi-se pare incredibil sa nu ai puterea sa recunosti. Dar in Romania totul e posibil. Si vis-a-vis de penalty-ul ratat, daca ar fii sa ma iau dupa cei care considera ca a fost ratat intentionat, ar insemna ca Pele, Maradona, Baggio si multi alti mari fotbalisti, au fost doar niste blatisti ordinari. Sa va fie rusine, voua celor ce cutezati sa afirmati sus si tare ca a fost blat.

Jimmi
28th September 2007, 10:42
Nu am nimic cu cei care scriu dar,......sunte-ti departe......

Van Halen
28th September 2007, 10:43
blattttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt tttttttttttttttttttttttttttttttttttt
ORDINAR
IAR SE DAU MARI SE O IAU DE LA AIA CU NUME DE BERE
SAU CU NUME DE ELFI.....
PACAT
RUSINE DINAMO
pacat de suporteri care sunt foarte incrancenati si cam au dreptate
pa cainilor ..

bcminu
28th September 2007, 10:44
Din pacate Dinamo revine la vechile obiceiuri .. arbitrul a fost clar cu Dinamo, penalti inventat plus multe faulturi la care trebuie sa dea cartonase galbene pentru dinamovisti pe care le-a ignorat .. (la fel ca si in meciu cu Poli Iasi cand in minutele de prelungire Radu Stefan l-a fautat clar (l-a tras de tricou de mai ca l-a rupt .. ) de cartonas galben pe unu de la Iasi si arbitru nici n-a bagat de seara ca sa nu mai vorbesc ca s-a grabit sa fluiere cat de repede a putu finalu .. cativa de la Iasi au fost clar pe blat .. se chinuiau sa le faca culoare dinamovistiilor ... )

Ilin se vede ca e un fost dinamovist .. fotbalu romanesc revine inapoi in mocirla .. mai multe nu mai comentez ..

dede
28th September 2007, 10:51
daca dinamovistii si cu astia au nevoie sa faca blat... :happy

miril
28th September 2007, 11:00
Sincer, nu am vazut o diferenta de valoare evidenta intre...astia si aia.

Bancaru
28th September 2007, 11:08
Miril spunea ca daca judecam dupa prestatia lui Babicu zicem ca nu. Eu daca judeca prestatia lui Babicu zic ca se putea orice, pentru ca la 0-0 nu a avut aceeasi prestatie. Sa nu uitam ca a primit o minge "acasa" si a degajata lamentabil. Si asta ca abia o ajunsese, ca era sa i-o sufle Catalin Munteanu. A aprat bine la 1-0. De ce sa nu o faca? Penalty-ul pentru Dinamo a fost gratis. Pe orice reluare se vede ca prima data Rusu a impins mingea si apoi l-a calcat pe Nepotu'. Nu asta ma supara, ca s-a dat penalty, ci faptul ca Andrei Vochin isi indesase ***** in gura si cu coatele - "a fost indiscutabil". Bai ****, i-am zis eu, tu vezi ce vedem cu totii? Acelasi Andrei Vochin despre care Jiji spunea ca i-a dat bani ca sa fie consilierul tehnic al lui Hagi. Concluziile le trageti voi referitoare la verticalitatea morala si profesionala a calicului. La fel se comenta si la meciul cu FC Brasov, asta ca paranteza, ca au jucat aia mai bine si ca nu stiu ce. Dar noi am avut 7 ocazii de gol rarisime iar ei au avut 2 suturi pe poarta. Se poarta mancatul *****ului.
Revenind la meciul de ieri felul in care a batut Ilin penalty m-a facut sa incep sa rad isteric si sa imi spun ca iar ne cred astia paranoici. Mi-am spus, aveti cuvantul meu, ca nu o sa fac nicio referire. Dar SRPRIZA!!! Aceeasi parere o au multi aici. Iata ca nu suntem singuri. Denis Serban finul lui Borcea, ginerele lui Buduru, fost jucator (ultima data) la Dinamo. Ilin crescut la Dinamo, sarac la noi, ia si el de-un covrig din coada cainilor.
Asa este, noi nu faceam mare branza mai departe, dar ce nu intelegeti voi, cei care o dati cu branza, e ca nu asta era important, ce faceam noi mai departe, ii durea in maciuca. Important e ce facea Dinamo daca perdea cu o echipa de liga 2. Sau daca doar pierdea, pentru ca Dinamo e Dinamo, nu pot fi consolati ca au pierdut cu o echipa de liga 1. De ce sa isi faca meciul greu cand si-l pot face usor? Doar au meci cu CFR. Greu!!

dede
28th September 2007, 11:17
Sincer, nu am vazut o diferenta de valoare evidenta intre...astia si aia.
da, probabil :D
e interesant faptul ca dinamo ar avea nevoie de ajutor ca sa castige cu o echipa din liga a doua :rolleyes: totusi, dinamo parca era campioana Romaniei :D

Kainsashiki
28th September 2007, 11:20
http://www.trilulilu.ro/ambro/81907422dd3b2b :) ãhãhãhãhã

cip_81
28th September 2007, 11:23
Sincer, nu am vazut o diferenta de valoare evidenta intre...astia si aia.

Nu, nu a fost evidenta, a fost uriasa. Nu erati in stare sa legati 2-3 pase. Nu degeaba sunteti pe 13. E locul care vi se potriveste perfect. Aveti o caricatura de echipa. N-a facut echipa de rezerve a lui Dinamo un meci grozav, dar avut vreo 7 clase peste aia din liga secunda.

@bcminu: Ce meci ai vazut tu la Iasi? Minti cu nerusinare. NU a fost nicio tragere de tricou in prelungiri (iti pun tot meciul la dispozitie), ci doar un penalty inventat, cand un iesean si-a infipt crampoanele in Romanovs.

@Bancaru: La 0-0 Munteanu a avut o interventie extraordinara, la un sut din 2m al celuilalt Munteanu (Sincer, tu chiar ai vazut meciul cu fata spre teren?)/ El nu stie sa degajeze, asta da, o stiu de pe vremea cand era la Dinamo. Intr-un meci cu CFR (2-4), din 2004, de 3 ori a pasat clujenilor, iar in 2 cazuri am luat gol.

Lordul
28th September 2007, 11:27
n-a fost blat , am castigat pe teren ,a fost penalty la Chiacu ,s-a vazut si Babicu si-a dat sufletul pe teren ,s-a dat penalty corect pt national

Leo
28th September 2007, 11:30
toate meciurile lui DINAMO sunt blaturi in opinia voastra
chiar nu mai aveti pic de bun simt ?
treziti-va !!!!!!!!

Vladek
28th September 2007, 11:33
Maine te lasi de fotbal, o sa te convingi. Apropo, zici ca a fost pasa la portar, dar ieri a fost pasa de la portar la un jucator advers, nu a fost nimic suspect? NU, ca sunteti manjiti cu branza de oaie.

:D :D Te-ai suparat, cipule ? Nu-i nimic, va mai face tata Borcea rost de vreo 10 victorii la rand si o sa va bucurati din nou.

PS : N-am vazut meciul. Nu stiu daca a fost corect sau nu. Dar imi place sa vad cum sar de coada in sus toti frustratii manjiti ... de ridicarea piciorului in aer :happy:happy

cip_81
28th September 2007, 11:40
Bine, pomule...venim langa tine, imediat.

miril
28th September 2007, 11:44
Mai, Cip, nimeni nu spune ca nu sunteti mai buni, insa v-ati chinuit, iar daca aveti pretentii de Sampionlig atunci nu puteti imparti echipa in titulari si rezerve. Babicu si-a facut datoria, in sens pozitiv, in opinia mea, restul... Ca deobicei!

Ferko
28th September 2007, 11:55
Sigur ca da, a fost blat regizat : Munteanu apara de 3 ori singur cu atacantul la 3-5 metri, Dinamo rateaza intentionat cateva ocazii rare, se da penalty cate unul de fiecare parte - unul transformat, unul ratat. Numai niste stelisti puteau sa vada blat in meciul asta. La Steaua cu Bacau n-a fost blat nici macar atunci cand portarul paseaza la un stelist in careu si se uita cum ala paseaza la un coechipier aflat la 2 metri de poarta si acela inscrie. Ala nu-i blat, in schimb daca portarul lui Dinamo apara un 11 metri execut prost ( si nu a fost pe centrul portii!) atunci e blat. Eu cred ca este doar reavointa si multa ura din partea stelistilor si nu necunoastere in ale fotbalului. Bravo domnule Vadim - frumoasa atitudine, pacat ca n-ai lasat pe altii sa faca acest thread.


toate meciurile lui DINAMO sunt blaturi in opinia voastra
chiar nu mai aveti pic de bun simt ?
treziti-va !!!!!!!!
Auzi, "de unde nu-i, nici Dumnezeu nu cere", asa ca lasa pretentiile de a cere 'bun simt' de la cei iubitori de Becali. Astia n-au avut, nu au si nici n-o sa aibe vreodata bun simt. Ignora-i ca asta-i doare cel mai mult.

MARCEL55
28th September 2007, 13:47
Daca asta a fost blat, meciul de la Bacau (primul) a fost SUPERBLAT, uitati-va la golurile marcate de Steaua (de fapt toate au fost aproape autogoluri). Sunt curios cine suporterul carei echipe a facut acest sondaj?

Bancaru
28th September 2007, 13:51
Cip81, la un asa meci ma pot uita si cu curul, recunosc. Eu nu am facut afirmatii gratuite. Nu am nimic de impartit cu Dinamo, cu atat mai putin cu tine, care se pare ca le iei prea personal. Asa este avem o caricatura de echipa, sunt slabi, sunt prosti, lamentabili, odiosi, burtosi, cheliosi, cum vrei tu, nu te contrazic. Dar la cat de boi sunt ei crede-ma ca ar fi trebuit sa defilati cu rezervele, chiar. Nu imi faci mie un serviciu, si nici macar tie, pana la urma, daca ai recunoaste. Asta e valoarea acum si asta se va vedea la meciurile viitoare. Nu neaparat primul (urmatorul). Este posibil ca iesirile periculoase ale lui Munteanu sa fie defectul lui vechi. E varza la mingiile usoare. Pe vremea cand juca la noi, inainte sa devina caine pana la moarte, a luat in mana minge data inapoi de fundas, asta dupa ce facea niste gesturi cu mainile, aiurea, era clar ca nu stie ce sa faca. Prestatia lui Munteanu, per total foarte buna, nu scuza prestatia generala si, in special, a lui Ilin.Cate penalty-uri se pot rata asa? Un pustan de 5 ani trage altfel.
Interventia aia extraordinara a lui Cristi la sutul lui Catalin, a fost defapt o nimereala, fii sincer si serios. Ala s-a aruncat spre bara din dreapta, iar Munteanu dinamovistul (desi si portarul nostru e dinamovist) a tras inspre stanga. Norocul nostru ca l-a lovit in calcai. Nu a fost nicio intentie. Sunt convins ca a vrut sa o apere, dar a aparat-o din nimereala.
Concluzia e ca ar fi fost un anus contra naturii sa ne calificam noi. Repet, Dinamo nu isi permitea sa piarda acest meci. Mai mult nu zic.

adilie
28th September 2007, 13:55
Terminati cu jignirile! Daca suntem stelisti inseamna ca suntem oieri sau oi nerusinate? Am zis eu despre vreu suporte dinamovist ca e javra? Putina decenta din toate partile.
Eu nu cred ca a fost blat. Progresul e o echipa modesta. La fel de penibili si stupizi sunt si cei care spun ca a facut Steaua blat la Bacau. Mai vedeti si pe ce locuri sunt Bacaul si Progresul si in ce divizie joaca?

Bancaru
28th September 2007, 13:58
Adilie, vezi ca este valabil si pentru meciul ala cu echipa din liga 3, Sanatatea Cluj. In cupa nu mai conteaza liga. UTA, Farul si Gloria Bistrita au un numitor comun, cauta-l tu, te rog. Si ca informatie generala mai cauta sa vezi ce echipa a eliminat pe Dinamo anul trecut si in ce liga juca.
Te las cu bine.

PS Ai dreptate nu trebuie sa ne jignim.

adilie
28th September 2007, 14:14
Bancaru, ai dreptate in legatura cu surprizele din Cupa, dar nu cred (e parerea mea) ca are rost sa faci blat chiar daca te afli in situatia lui Dinamo. Prea ne cautam scuze in chestii de genul "jucatorii au evolutii pentru ca sunt la pamant din punct de vedere pshic" si vezi Doamne o victorie cu Progresul sau Bacaul le reface moralul. Sa fim seriosi.

Bancaru
28th September 2007, 14:34
Victoria cu Progresul in mod cert nu le refacea moralul, dar nici nu trebuia sa aiba darul sa il ingroape. Gata! Au fost si mai rele. Ne-a batut Dinamo si mai evident de atat. Tot in Cupa.

degady64
28th September 2007, 14:46
Vadime, tu iti dai cu parerea? Tu care acum cativa ani, cand erai la Prosport nici nu ai stiut sa raspunzi la intrebarea "Cati jucatori sunt pe teren la fluierul arbitrului de inceput al meciului?".
Vadime, stii ca nu te pricepi la fotbal, cred ca destui pe-aici am vazut mai multe meciuri pe viu decat ai vazut tu la TV in toata viata ta, de ce vii tu si iti dai cu parerea intr-un domeniu pe care nu il stapanesti nici pe departe?
La fel si cu blogul tau de toata jena. Se vede din modul in care scrii despre sub iectele legate de fotbal, ca nu cunosti acest fenomen, desi te dai un bun cunoscator. In fotbal, esti un "neica nimeni" desi te crezi cel putin un Tolontan, dar , dupa cum scrii , nu esti decat patetic si, de multe ori, penibil

alamar
28th September 2007, 15:31
Pentru dinamovisti:
Fara suparare dar aveti o echipa penibila. In repriza a doua trei jucatori au avut crampe muschiulare. Daca jucati asa cu suedezii prevad o eliminare la scor.
Progresul este acum o echipa de B, iar jucatorii nu vor sa contrazica acest lucru. Si ei sunt si cu mintea si cu fotbalul in B.
Nu a fost penalty la Chiacu. Ar trebui ca tocmai dinamovistii sa se sesizeze de acest lucru. Adica ca echipa lor, inca campioana are nevoie de penalty-uri dubioase pentru a se califica in cupa Romaniei. Consider ca trebuia sa sariti cu gura dupa un meci cu Steaua sau Rapid nu dupa un meci cu Progresul in care Dinamo a jucat...cum a jucat.

MARCEL55
28th September 2007, 15:37
Am sarit cu gura (de bucurie) dupa 1-0 si 2-4 in Ghencea si 3-1 si 1-4 in Giulesti

tavimai
28th September 2007, 15:38
sincer, trebuie sa fii complet handicapat (dar complet!) sa crezi ca a fost blat. fcm bacau 1 cu steaua a fost blat? steaua a batut cu 4-0 si a jucat cu rezervele. ce, ca s-a batut penalty-ul prost? dar pe cristi munteanu l-ati vazut? nu era mai simplu sa lase el un gol din cele 4 situatii unu la unu pe care le-a scos incredibil si sa dea ala gol din penalty? dar cu cine vorbesc eu? cineva care poate sa scoata asemenea ineptie nu poate intelege niste argumente logice...

pai daca le mai lasa si pe alea erau de tot de cacao!poate numai daca era nevoie... dar nu a fost! si apoi ce blatul dracului poate fi ala in cupa la un scor mare? ne invata ei ca blaturile se fac la un gol max 2 diferenta in cupa asa cum ne-au invatat in campionat candva cand faceau scoruri de 4-3 ,6-4,5-3, etc numa ca sa iasa Dudu golgheterul Europei. LUPUL, FIE EL SI caine, SCHIMBA PARUL DAR NARAVUL BA !!! :rosu:

Parca-i Vad Pe Catei Ca Craciun Langa Bradul ,si Ala Artificial,cantand In Cor In Frunte Cu Borcea Melodia:o Blat Frumoooos !!!da In Europa Nu -i Asculta Nimeni Ca Nu Se Poate Traduce! Vesticii O Sa Creada Ca Au Turbat Cateii Si Latra La Stelele De Pe Cer!

_ge
28th September 2007, 17:09
Pentru dinamovisti:
Fara suparare dar aveti o echipa penibila. In repriza a doua trei jucatori au avut crampe muschiulare. Daca jucati asa cu suedezii prevad o eliminare la scor.
Progresul este acum o echipa de B, iar jucatorii nu vor sa contrazica acest lucru. Si ei sunt si cu mintea si cu fotbalul in B.
Nu a fost penalty la Chiacu. Ar trebui ca tocmai dinamovistii sa se sesizeze de acest lucru. Adica ca echipa lor, inca campioana are nevoie de penalty-uri dubioase pentru a se califica in cupa Romaniei. Consider ca trebuia sa sariti cu gura dupa un meci cu Steaua sau Rapid nu dupa un meci cu Progresul in care Dinamo a jucat...cum a jucat.

N'a sarit nimeni cu gura pana n'a aparut o "bomba" din avion ca astora de aici. Nici asa sa spui o prostie mare shi sa lashi lumea sa creada ca asa a fost.
Penalty e dupa cum judeca arbitru. La meciul asta a judecat arbitru aproape la fel pentru ambele echipe cu diferenta ca faultul facut de Goian a fost in afara careului.
Campioana inca nu joaca asa cum ne dorim dar nu a avut nevoie de penalty pentru a se califica. Meciul totusi s'a terminat cu 2-0.
Terminatzii de pe site-ul asta nu stiu cum sa faca sa le creasca audientza aruncand cu noroi in Dinamo. N'am vazut astfel de sondaje la meciul vicecampionilor cu Bacaul, sau Ceahlau sau UTA sau...

delaparis
28th September 2007, 17:19
Ar trebui ca tocmai dinamovistii sa se sesizeze de acest lucru. Adica ca echipa lor, inca campioana are nevoie de penalty-uri dubioase pentru a se califica in cupa Romaniei.

Citeste bine postul tau si apoi vorbim ...
Dinamo nu are nevoie de nimic dubios iar la meci eu sincer cred ca valoarea tusierului este in cauza si nimic altceva.

vlad1607
28th September 2007, 18:00
toate meciurile lui DINAMO sunt blaturi in opinia voastra
chiar nu mai aveti pic de bun simt ?
treziti-va !!!!!!!!

ceri mult prea mult ....dc Vadim taticu olsului lanseaza o asa mizerie de topic ce pretentii sa mai ai? mizeria de sus pleaca aci! bblleeaaahhh!!:mda:

Lordliv
28th September 2007, 18:06
generalii de la mira,cheama la raport actionarii lui dinamo!:cool:

ps. mai sustine cineva ,ca dinamo nu este echipa ministerului de interne?! :D

ps2. despre meci? a fost penibil...

vlad1607
28th September 2007, 18:08
bine ca esti tu destept si echipa ta e fantastica :D

Lordliv
28th September 2007, 18:10
bine ca esti tu destept si echipa ta e fantastica :D

ai ramas fara replica?:groggy:

Seldon
28th September 2007, 18:42
"Blat din avion". Posibil dar putin probabil (parerea mea!). Recunosc, am vazut meciul "din avion". Adica la televizor. Nu am vazut blat. Nu as putea acuza nici echipa aia, onesta cred eu, din liga a doua, si nici "campionii". Sigur, dupa jocul pe care l-am vazut eu, am revazut istoricul editiei trecute de campionat, ca mi-au tremurat degetele pe tastatura cand am scris "campionii". M-am lamurit ca am scris bine. Ei, asta e, nivelul fotbalului romanesc e unde e... Serios, am vazut un joc intre doua echipe modeste. Chiar foarte modeste, dupa cat fotbal au aratat. Neputinta e una iar blatul e alta. Blatul nedovedit e... neputinta!

area51
28th September 2007, 18:45
Penalty la Chiacu! uitati-va la faza si vedeti ca dinamovistul a jucat mingea.
Iacov nu putea sa vanda meciul pt ca i-a bagat cam pe toti la DNA.
Vreau sa vad argumentele din avion pt care Dinamo a cumparat un meci afara cu obositii din serie B, dupa ce au numai victorii afara in Liga1.
Asta cu Ilin ex-dinamovist nu tine!
Asa ati urlat si inainte de meciul din groapa cu Mioveniul voi toti desteptii fotbalului romanesc. Pe voi nu pot sa va reclam si eu la DNA sa va cheme aia si sa dati cu subsemnatul si sa le prezentati dovezile voastre "aeriene" apoi sa fiti luati "in suturi" pentru aberatiile voastre???
Dar de ce va bag eu in seama...of, scuze

miril
28th September 2007, 19:02
Area51, explica poza mai intai si apoi...mai discutam!


28746

Bancaru
28th September 2007, 19:23
Nu e prima data cand Dinamo are probleme cu penalty-urile in meciurile de cupa cu Progresul. Nu asta e vorba acum. Arbitrul daca a gresit nu a avut intentie. Pe mine m-a uimit felul in care a batut Ilin penaty-ul. Si cine a decis ca el sa il bata? Pennis Serban.

miril
28th September 2007, 19:26
I-am replicat doar colegului de dialog. Ilin este unul din jucatorii care primeste salariul degaba la acest club. Si asta de vreo paisprezece luni. Nu am vazut un jucator, la varsta lui, sa fie atat de blazat dar si lipsit de cea mai mica urma de talent.

Bancaru
28th September 2007, 20:15
Eu am mai vazut. Intrebarea este de la cine primeste salariul degeaba? Chiar era el cu cea mai mare experienta acolo? Nu mai era nimeni care sa poata executa un penalty? La antrenamente Nea Pennis nu a exersat cu ei si asa ceva, avand in vedere ca in cupa se poate juca pana la epuizare? Sa inteleg ca Ilin era first choice? Nu verau sa ma gandesc la second one. Adica de la a doua in jos... Mai e si vorba aia; un penalty nu se apara, un penalty se rateaza. Eu ma intreb de ce trebuie sa o luam in barba, sau deasupra barbii, si in divizia B.

six
28th September 2007, 20:22
parerea mea,dinamo slabuta....progresu varza.....fara misto ;)

cioceni
28th September 2007, 21:05
:angry:
Normal ca nu a fost blat. Sunteşi demenşi.

vlad1607
28th September 2007, 21:09
parerea mea,dinamo slabuta....progresu varza.....fara misto ;)


cam asa ceva doar ca e vb de Dinamo 2...au jucat in special rezervele ..dar nici Dinamo 1 nu straluceste momentan!:D

iuli
29th September 2007, 00:26
Dap, clar a fost blat :( De fapt, Dinamo a castigat toate meciurile din acest an facand blaturi :o: Chiar si anul trecut, Dinamo a facut multe blaturi, in Ghencea, in Giulesti si prin toata tara. Dinamo=blat :(

alamar
29th September 2007, 01:20
Citeste bine postul tau si apoi vorbim ...

E ceva dubios in postarea mea? Eu scriu ceea ce cred. Si de obicei ceea ce cred eu nu e gresit, desi recunosc ca nu sunt infailibil. Dar intotdeauna am avut dreptate in ceea ce o priveste pe Dinamo, deci si in ceea ce am scris la precedenta postare. Pentru ca, pur si simplu, asa e.

vlad1607
29th September 2007, 10:34
Dap, clar a fost blat :( De fapt, Dinamo a castigat toate meciurile din acest an facand blaturi :o: Chiar si anul trecut, Dinamo a facut multe blaturi, in Ghencea, in Giulesti si prin toata tara. Dinamo=blat :(

ai uitat sa zici de blaturile cu Brugge Besiktas Everton si Bayer Leverkusen :D:D:D:headbang:

valitudor
30th September 2007, 11:50
Area51, explica poza mai intai si apoi...mai discutam!

28746

Mai mirile, tu poti gandi obiectiv? Am vazut reluarea de cateva ori la TV. Este penalty indiscutabil la Chiacu, la fel cum indiscutabil este si faultul lui Goian, insa mult ma neclar etse locul unde acesta a facut. Eu cred ca in afara careului. Dar absolut nici un anti-dinamovist nu a spus nimic. Felicitari pentru obiectivitate...

Despre poza:
Se vede clar cum intre piciorul bancarului si minge sunt cativa centimetri (vreo 10 cred). Poza este luata din fata si nu perpendicular, deci sub un anumit unghi inseamna ca distanta dintre picior si minge este si mai mare in realitate. In acelasi timp, se vede contactul clar dintre aparator si Chiacu.

Poza asta nu ne poate lamuri daca a fost sau nu penalti deoarece nu stim daca aparatorul a atins mingea sau nu inainte de momentul surprins. Dar si aici se vede contactul clar dintre jucatori.
Postand aceasta poza si sustinand-o ca pe o dovada a penaltiului inventat nu dovedesti decat ca esti paralel cu fotbalul, esti orbit de subiectivism sau dai dovada de ipocrizie

miril
30th September 2007, 13:27
Lasa tu para...lelismele. Chiar nu poti sa te exprimi fara exagerari verbale sau crezi ca intimidezi pe cineva prin limbajul asta ieftin? Si poza si reluarile spun acelasi lucru, Rusu a atins balonul inainte lui Chiacu.. Aici se observa, folosind logica, unde este, ca Rusu face primul pasul spre minge si, logic, va lovi primul mingea. "Contactul clar", nu este relevant daca jucatorul progresist este primul la balon, ca aici. In rest, fiecare dupa...subiectivitati. In opinia mea, o echipa din liga 2 de mijlocul clasamentului, a jucat cu o echipa din liga 1, cu pretentii, nejustificate, de cupele europene si care s-a chinuit sa-i elimine pe primii. Ca a fost sau nu si altceva la mijloc, asta nu pot sa-mi dau cu presupusul, desi nu prea cred, daca ma intrebati.

Bancaru
1st October 2007, 17:09
Se vede clar cum intre piciorul bancarului si minge sunt cativa centimetri (vreo 10 cred).

Fiind vorba de mine, as spune ca eu stiu cel mai bine. Nu a fost fault. Chiacu s-a aruncat ca un nesimtit. Dar pentru binele fotbalului romanesc este un final fericit.

miril
1st October 2007, 19:15
Vorba cui...stim noi, "La mijloc sunt interesele nationale".

vlad1607
1st October 2007, 19:17
nationalul nu a jucat nimic..nu degeaba e pe 10 sau pe cat e in liga a 2-a...nu sunteti bagati in seama nu contati d c agitati atata? cum sa elmine Dinamo ( rezervele) cu asa un joc>?

miril
1st October 2007, 22:57
Mai termina mai Vlade! Era vorba despre penalty-ul care...nu a fost, nimic altceva. Mai bine in liga 2 decat sa mimam fotbalul in Europa. Rade ciob de oala sparta.

vlad1607
2nd October 2007, 12:49
nu a fost ba a fost sau poate da poate nu sa vedem analizam privim ....bla la bla...la multi ani in B!

sunteti varza.

miril
2nd October 2007, 12:59
Cam atat ai putut scoate...o varza? Eu nu va urez nimic, caci totul vine de la...sine. Salutari din Bois de...Borås, för resten!

vlad1607
2nd October 2007, 15:40
nu ai tu ce sa ne urezi noua....cel mult lui fc chitila...

miril
2nd October 2007, 17:15
Penibil. Nici nu v-au urat ca n-am de ce. La cate furturi ati comis...ai comis-o, neprovocat, si pe acest topic. Te simtit superior dar tot la Mitica si Sandel trebuie sa va ploconiti ca sa va luati...trofeele. Rusinos!

cip_81
2nd October 2007, 17:20
wow, si la 4-5 zile se mai discuta pe marginea acestei partide? Parca ar fi fost un meci de care a depins soarta unora. A fost un meci intre echipa campioana si o banala echipa de locul 12 din liga secunda, iar diferenta neta de valoare si-a spus cuvantul.

vlad1607
2nd October 2007, 17:27
miril eu zic ca distanta la care esti e mare..de realitate...

miril
2nd October 2007, 18:22
Iar tu ai uitat zicala cu profetul la el acasa? In sfarsit, am folosit off topicul la greu. In rest, asa este, ati batut o echipa de liga 2, umbra acelei care a fost mai ieri, dar nu asa de glamuros cum vreti sa dati de inteles. Cam atat!

Bancaru
3rd October 2007, 12:20
Asa spuneau si cand erau amandoua in liga 1 si le-a bagat Serea in sacosa 4 goluri si 2 eliminari. NU vad de ce este asa de imporatant ca noi suntem in liga 2. Nu faceti altceva, cu aceste argumente, decat sa va dati cu firma in cap. Diferenta neta de valoare? Vlade, poate nu ai vazut meciul despre care vorbim. Rezervele?! Pai Dinamo nu are rezerve pe masura titularilor? Nu asa ar trebui sa aiba o echipa ce vrea in CL? Sa nu imi spui ca ati jucat cu rezervele alea din liga 2, de la Dinamo II care este pe loc retrogradabil? Personal nu am vazut nicio diferenta neta. Diferenta neta s-a vazut la meciul cu Lazio de aici, pe care l-ati pierdut lamentabil. NU ca vreau sa bag degetul in rana, dar aia se numeste diferenta neta. Sau aseara, Steaua cu Arsenal.
Lagat de meciul de cupa, daca nu rata de tot *****ul Ilin penalty-ul ala, si daca mai intra cu putin noroc minge lui Savu in loc sa fie bara, nu stiu daca mai vedeai asa diferenta neta. Am stat noi cu fundul in poarta? Ne-am aparat 90 de minute si voi ati tras ca la Verdun? Nu! Si atunci?
Problema voastra nu e Progresul, noi am ajuns rau din alte motive, pe care se fac toti ca nu le vad, dar de care se bucura. Problema voastra e ca jucati prost. Noroc cu Zenga care are v-a impulsionat. Sa mai vedem. Va urez succes in cupa. Pana unde vreti voi.

Adi Da Samraj
4th October 2007, 01:00
Eu nu mai inteleg nimic , a fost blat sau furt ? :groggy:

Bancaru
4th October 2007, 11:23
A fost un rahat. Eu numesc astea coincidente: Dennis Serban fost jucator la Dinamo (trecutul foarte apropiat) actual antrenor la Progresul, Cristi Munteanu cu mari prietenii la Dinamo, fost dinamovist, caine in suflet, portar la Progresul, Ilin crescut la Dinamo unde a si jucat si ajuns capitan(!!!!) la Progresul, acelasi care a executat lamentabil un penalty. Eu nu acuz arbitraju, chiar daca penalty-ul la Chiacu mai mult nu a fost. Eu zic ca s-a discutat ceva la modul asta: ba, voi nu aveti nicio sansa (Progresul) si in plus nu va intereseaza cupa. Noi avem toate sansele sa va batem. 9,9 din 10. Noi ne odihnim titularii ca vine meciul cu CFR voi "faceti figura frumoasa" cu Dinamo, echipa campioana. Dupa un meci bun cu campioana, voi in Liga 2 va dati zmei. Iar noi nu ne obosim prea rau si ne impacam si cu suporterii. Daca isi tine Turcu gura aia ... Cam asta era. Partea proasta e ca rezervele lui Dinamo nu au fost chiar asa de naravase pe cat vor unii sa creada. Si asta se va vedea, din pacate. In timp... Noi timp avem.
Nu ma indoiam de Victoria lui Dinamo, dar nu pot sa inteleg cat de bou trebuie sa fii sa bati un penalty ca un copil de 3 ani.

vlad1607
6th October 2007, 18:52
Eu nu mai inteleg nimic :groggy:

tu niciodata nu intelegi nimic.

Ray1
7th October 2007, 04:08
ba da mai lasati meciul asta.a fost acu 2 saptamani.nu mai conteaza acum ce a fost

%%%
9th October 2007, 10:29
ce blat visatz?