PDA

View Full Version : Infraction for LordulCapdeMort: Mesaje repetate (spam)



Balaci
26th September 2007, 23:17
Post: Codul (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=1594917)
User: LordulCapdeMort (http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=26214)
Infraction: Mesaje repetate (spam)
Points: 3

Administrative Note:
povestirile in alta parte

Message to User:
termina, te rog
Original Post:
Nu imi gaseam somnul si linistea ; latratul cainilor era asurzitor , vajaitul vantului era ingrozitor .Furtuna se intea ,ploaia batea in geam.Nu puteam adormi , am iesit pe balcon sa vad ce se -ntampla , cand sa inchid usa ,am auzit zgomot la poarta si mi s-a parut ca ma striga cineva :
-John ,John
Chiar ma striga cineva , nu stiam cine dar era cineva care ma cunostea ...
-John ,John deschide am auzit din ou
-Suntem noi Vika si Amy
Am coborat si am deschis .
-Ce cautati voi doua la mine la ora asta ? le-am intrebat
-A disparut Roxy , zise Vika ,Amy dadu afirmativ din cap
-Unde ?Cum?
-Nu stim , trebuia sa ajunga in Italia la parintii ei ,dar ...
-N-a mai ajuns completa Vika
-De unde stiti voi ca nu a mai ajuns ?
-M-au sunat parintii ei zise Amy
-Trebuie sa o cautam
-Dar ,da nu stim nimic
Discutia ne-a fost intrerupta de un politai gras care a fosta intrerupta de un politai gras care aparu in casa .
-Buna ziua , agent Pralea sunt
-Buna ziua am raspuns .
-Cine este John Arson ? intreba el
-Eu de ce ?
-Trebuie sa clarificam niste chestiuni ; cunosti fata aceasta ? si imi intinse o poza
-Da ,e una din colegele mele din clasa .
-Stii ca a disparut ?
-Da ,am aflat si eu acum
-Daca ai de spus ,spune nu e bine sa ramai cu sufletul incarcat ...
-Ce sa spun ? nu cunosc nimic despre aceasta disparitie .
-Ne poti ajuta cu informatii referitoare la baietii din clasa , unde locuiesc ,cu se ocupa ,daca au avut conflicte cu aceasta fata ?Daca se va dovedi ca nu spui adevarul ,atunci vei fi acuzat de tainuire , imi explica el
-Nu , nu stiu nimic am raspuns promp si hotarat .
-Ok,multumesc pt informatii .
Imi complicasem situatia , mintisem .Unul dintre baietii din clasa (patru la numar cu tot cu mine) avuse un conflict cu aceea fata , un conflict pierdut , fusese infrant .Trebuia sa ajung la el inaintea politiei ,dar cum ? mie era greu sa-l intreb ,doar era unul dintre cei mai buni prieteni ai mei .
-Cum facem ? intreba Vika
-Trebuie sa mergem la Myke , sa discutam cu el .
-Eu la Myke nu merg zise Vika si incepu sa tremure
-Nu te oblig sa mergi o sa merg singur.
-Bine ,am sa stau aici , raman si eu cu ea zise Amy
-Ok,nu-i nici o problema .
M-am dus la dulap ,am scos un costum , mi-am pus o mustata , mi-am schimbat freza ,dandu-mi parul intr-o parte , am luat un ,,leac " pt ingrosarea vocii si am plecat .
Am ajuns la Myke si noroc ca era singur acasa , am trecut direct la subiect evident dupa ce m-am prezentat sub o identitate falsa .Lord Morlock .
-Ai vazut aceasta fata ?
-Nu raspunse el .
-Stii ca a disparut?
-Asa si ...?intreba el .
-Vroiam sa stiu daca ai putea da relatii .
-Nu si cine esti tu de-mi ceri mie informatii ?
-Lord Morlock investighator .
-Aha , acum poti sa pleci
Am plecat , mi-am dat seama din atitudine si limbaj ca Myke ascundea ceva , imi ramasese bine intiparita in minte replica ,,Asa si ...?"
M-am intors acasa si am relat fetelor cele intamplate .
-Asta e de rau ,zise Vika ingrijorata .
-Deocamdata nu am aflat nimic , poate e in viata am spu eu
-Acum ce plan ai ? intreba Amy
-Sa mergem la aeroport ,daca ea trebuie sa ajunga in Italia inseamna ca trebuia sa ajunga acolo .
-Da intari Vika ,parintii ei au zis c-au asteptat-o la aeroport , au sunat-o pe mobil dar n-a raspuns .
-Eu nu pot sa merg zise Amy , am niste treburi de rezolvat dar va tin pumnii .
Ne-am imbratisat si eu cu Vika am plecat sa luam instrumentele :
-pistol calibrul 5 mm
-doua cutite
-binoclu
-aparat foto
-GPS
-Trebuie sa mergem unde sta Roxana , poate gasim ceva .
-Nu cred ca vom gasi mare lucru zise Vika si in plus cum intram in apartament ?
-La ce etaj e ?
-La doi .
Am mers acolo ,dar surpriza nu puteam intra pentru ca toate geamurile erau inchise ...dar trebuia cumva sa intru ,poate gaseam ceva ,ceva ce ne-ar putea ajuta .Am hotarat sa dau un incojur blocului si asa am observat ca geamul e deschis .
-Vika e cineva acasa la Roxy?
-Nu stiu , de ce ma-ntrebi?raspunse ea
-Pt ca geamul la baie e deschis si daca m-as sui in nucul asta (cam la doi metri de geam era un nuc falnic )as putea intra inauntru .
-Nu cred ca e nimeni .
-Atunci am sa intru , am zis eu
Pentru orice eventualitate am luat un pistol punadu-l in buzunarul de la pantaloni apoi m-am urcat in copac .Acum trebuia sa calculez unghiul perfect in asa fel incat sa ajung in baie .Am facut de trei ori cruce si am sarit .Am aterizat pe un covoras .Am inceput sa cercetez baia ,dar nu am gasit nimic .Am trecut in dormitorul fetei si cercetam milimetru cu milimetru , purtam manusi pentru a nu distruge eventualele probe pe care le-as fi gasit dar nu am aflat nimic care sa-mi atraga atentia asa ca am trecut la sufragerie .Acolo intr-un sertar am gasit niste bani , o suma modica dar asta demonstra ca fata nu plecase cu acei bani la ea .In bucatarie , nimic interesant ,asa ca m-am intors in baie si am sarit in nuc si am coborat .
-Roxy n-a plecat cu multi bani la ea i-am zis Vikai .
-De unde stii?
-Am gasit in biroul ei cinci milioane.
-Asta ne ajuta in ancheta ?
-Nu rezolva nimic ,am spus eu .
Am plecat spre aeroport .Trebuia sa mentionez ca pentru a ajunge la aeroport , trebuia de strabatut o padure .Asadar era necesar sa cercetez padurea .
-Ce zici ? te descurci pe partea stanga?am intrebat-o pe Vika
-Da cred ca ma voi descurca ,daca gasiti ceva imi dai un beep i-am spus eu .
Ne-am despartit si am inceput sa cercetez cu atentie .Cautam orice ne-ar fi putut fi de folos .M-am asezat la umbra unui copac sa ma odihnesc cand am obtinut niste urme ciudate ;le-am fotografiat apoi atentia mi-a fost atrasa de ceea ce parea a fi un bilet motolit , l-am luat cu grija dar nu l-am putut descifra .Am continuat sa cercetez zona , am mers in directia urmelor dar acestea dispareau la un moment dat .Am sapat dar n-am descoperit nimic Eram nelamurit in multe chestii /privinte.
M-am intors si am luat-o spre aeroport unde m-am intalnit cu Vika .
-Ai gasit ceva ?am intrebat-o
-Nimic ,absolut nimic ...
-Ce facem?ma intreba ea .
Mergem la aeroport ,am zis e da-mi poza Roxanei .
Am luat poza Roxanei si ma intrebat la terminale si am cercetat persoanele de serviciu dar n-am primit nici un raspuns elocvent .Dar nu-mi pierdusem speranta asa ca am luat la intrebari mai multi lucratori ,piloti de avioane ,ingrijitori la hambare si surpriza un pilot a declarat ca a vazut-o pe fata urcandu-se intr-un avion cu destinatia Torino(Italia).Am inceput sa-mi pun intrebari sa-mi pun intrebari si asa am aflat ca avionul are escala la Viena .
-E clar s-o fi ratacit prin Viena i-am zis Vikai
-Cunostea destul de bine aeroportul zise Vika
-Nu se stie is destul de mari aeropoartele astea ,am spus eu
-Si in afara orasului ...completa Vika
-Da oare sa lucram pe pista rapirii ,din aeroportul din Viena ?
-Nu stiu , cum crezi cai mai bine ,dar eu zic ca s-ar fi zbatut cumva , a tipat ...
-Eu cred ca a intrebat pe cineva pe unde trebuie sa mearga ,aia i-o zis k arata ei si au rapit-o ...
-Si-ar fi dat seama , zise Vika si ar fi incercat sa scape ,acolo mai sunt indicatoare
-E doar un copil de saisprezece ani si in forfota din aeroport ...
-Oricum trebuie sa mergem pe Aeroportul din Viena ...
-Da vom face tot posibilul pentru a o gasi pe Roxy ,adauga Vika

Am luat avionul spre Vinea si intr-o ora jumate eram la aeroport.
-Is multe rute daca mergem pe pista rapirii ,observa Vika ingandurata .