PDA

View Full Version : Rivalitatea ManUtd - Liverpool!



Iaco
26th September 2007, 13:19
Deschid acest thread pentru a discuta aici si doar aici despre rivalitatatea dintre cele doua mari cluburi ale fotbalului britanic(bineinteles ca un membru "marcant" al forumului va sarii cu gura ca doar una dintre cele doua are valoare, palmares, suporteri s.a.m.d - da pe cine intereseaza)

In al doilea rand sper ca membrul "marcant" respectiv se va margini de acum incolo sa isi exprime ideile marete despre aceste doua echipe si relatia dintre ele/fanii lor aici, pentru a nu mai intoxica si alte thread-uri care au ca subiect cele doua echipe cu tot felul de posturi care au sau nu au legatura cu topicul in discutie...

Astept cu nerabdare raspunsurile, in special reactia membrului de "vaza" a forumului...sa-i spunem membrul X...:D:D:D:D

ReD_Devil
26th September 2007, 14:02
memBrul x :happy tare asta :Dsa inteleg ca ai deschis un thread special pt ca sa-si poata el exprima frustrarile in mOd organizat ...:D cred ca e Gresit "rivalitatea Man.Utd.-liverpool" ci trebuia " "rivalitatea man.utd-membrul X " :happy ...

si se stie Deja ce parere are el de mufc....argumente puerile...(care de multe ori lipsesc si ele ) ,pe scurt ceva de genul : tatal meu il bate pe tatal tau ! :evil: ....dc? ....pai nush...dar il bate :groggy:

PS: abia astept sa vad ce prostii va scrie membrul x :rolleyes: see Ya ! :cya:

Bogdy LFC
26th September 2007, 14:13
Oare cine e membrul ''X''? :thinkso:

Iaco
26th September 2007, 15:40
Nu mai exact...este un dialog de genu asta:
"Membru X: Daca se intalneste Lupu cu ursu cine bate??
M0rph(sau oricare alt fan manutd): Nu stiu nu poti sa compari!
Membru X: Eu cred ca ursu ca..."

Astept raspuns....

ReD_Devil
26th September 2007, 16:19
Nu mai exact...este un dialog de genu asta:
"Membru X: Daca se intalneste Lupu cu ursu cine bate??
M0rph(sau oricare alt fan manutd): Nu stiu nu poti sa compari!
Membru X: Eu cred ca ursu ca..."

Astept raspuns....

cu o completare....nu "cred" ci "sigur" si scris cu BOLD :happy :D

Sasuke Uchiha
26th September 2007, 16:26
celso, BogdyLFC stergeti threadul asta

:rosu:

Iaco
26th September 2007, 16:35
Care e problema...un user face abuz de puterea de a fii moderator sa atace pe orice thread posibil echipa adversa cu remarci puerile, neaducand, de cele mai multe ori, vreun argument ca sa-si sustina echipa si sa o discretiteze pe cealalta...am facut threadu acesta pentru ca acest membru sa se desfasoare in deplinatate libertate, si noi sa ii raspundem in conformitate...nu inteleg care e problema ta...

Vad ca "membrul marcant" a primit bine threadu nu inteleg de ce te plangi tu...

P.S stiu ca e offtopic discutia...de ce nu se sesiseaza nimeni pentru ca mi s-au sters posturi in care imi exprimam bucuria datorata unei victorii a echipei preferate pe motivul ca mi-am exprimat bucuria pe threadu echipei de ce mi-o exprim si pe threadu cu rezultatele din premiership...din cate stiu eu manchester united e in premiership...deci exprimarea bucuriei era total indreptatita si perfect on-topic.

dardar_3
26th September 2007, 16:40
Pai la voi nu a dat Torres hattrick moshule....:drak:... si nu ai voie sa te bucuri...:D

Iaco
26th September 2007, 16:42
stai ma dardar ca nu inteleg
...se pare ca fanii manchester united nu au voie sa se bucure pe threadu cu premiership...ca il supara pe shefu'

Lordul
26th September 2007, 16:48
e atat de mare rivalitatea intre aceste doua echipe inca nici un jucator nu a facut pasul de la o echipa la cealalta din 1964!

dardar_3
26th September 2007, 16:50
Exact Morph...;)... ceea ce nu ar trebui de altfel...

@Lordule: pai da nici nu ar fi plecat man... atat Keane, Giggs, Cantona... de la MU, care castiga campionat dupa campioant in Anglia... la o echipa de pluton precum cormoranii.. In ultimii ani s-au mai ridicat si ei... prin rezultate in europa... atat:D.... Am uitat insa sa pun si cateva cupe McDonalds... dar alea nu se pun.... decat daca marchezi cate un hattrick in saisprezecimi...:D

Iaco
26th September 2007, 16:51
Poate aud si marii jucatori din divizia A...cand ii auzi cu faze de genu "caine pana la moarte" sau "stelist..." sau nu mai stiu ce...si ii vezi peste un an ca joaca la steaua sau invers...faina treaba...s-a vazut si anu asta cu heinze...

Sasuke Uchiha
26th September 2007, 16:54
Care e problema...un user face abuz de puterea de a fii moderator sa atace pe orice thread posibil echipa adversa cu remarci puerile, neaducand, de cele mai multe ori, vreun argument ca sa-si sustina echipa si sa o discretiteze pe cealalta...am facut threadu acesta pentru ca acest membru sa se desfasoare in deplinatate libertate, si noi sa ii raspundem in conformitate...nu inteleg care e problema ta...

Vad ca "membrul marcant" a primit bine threadu nu inteleg de ce te plangi tu...

P.S stiu ca e offtopic discutia...de ce nu se sesiseaza nimeni pentru ca mi s-au sters posturi in care imi exprimam bucuria datorata unei victorii a echipei preferate pe motivul ca mi-am exprimat bucuria pe threadu echipei de ce mi-o exprim si pe threadu cu rezultatele din premiership...din cate stiu eu manchester united e in premiership...deci exprimarea bucuriei era total indreptatita si perfect on-topic.

de unde sa stiu eu ca au fost sterse mesajele tale si ce contineau, insa theardu esta e facut sa faceti misto de el si e o provocare pt asta cred ca merita sters si chiar avertizat

dardar_3
26th September 2007, 16:54
Pai dupa ce fusese propus la Milan...(a fost refuzat de Berlusca... dupa ce i-a facut Kaka in semifinala...)...

Insa acum s-a ratat si Heinze... ajungand la o echipa de clovni...:D

Iaco
26th September 2007, 16:55
Dardar...nu e de pluton...este o conspiratie monstruoasa in spate care nu lasa pe liverpool sa castige campionatul de vreo 17 18 ani...am pierdut sirul...dar intre timp au castigat si echipe ca blackburn rovers(1994 - 1995), arsenal(97-98, 01 - 02, 03-04) sau chelsea(04-05 si 05-06)...

Sasuke Uchiha
26th September 2007, 16:56
vai dardar_3 oare credeai ca va ajunge la echipa aia a ta de papagali si bunici

Iaco
26th September 2007, 16:58
de unde sa stiu eu ca au fost sterse mesajele tale si ce contineau, insa theardu esta e facut sa faceti misto de el si e o provocare pt asta cred ca merita sters si chiar avertizat

Ma amuzi...deci citeste posturile mele(care in opinia mea pana la un punct au fost destul de obiective...pana la momentul cand imi sarea pur si simplu mustaru si ii raspundeam pe un ton mai rudimentar) si posturile membrului marcant X...si dupa aceea vb...si te inteleg ca nu ai vazut postul respectiv ca a fost sters in circa 30 de min...

Iaco
26th September 2007, 17:00
Sper sa se incheie odata controversa cu deschiderea acestui thread si sa discutam cu adevarat despre cea mai mare(la nivel national) rivalitate din fotbalul englez...

Bogdy LFC
26th September 2007, 17:06
Vreau sa las sa se inteleaga urmatoarele chestii:

1.Urasc tot ce tine de Man U MAI MULT DECAT ORICE pe lumea asta si niciodata NU o sa am respect pt echipa aia sau pt vreunul din putinii ei fani din toata lumea.Asta e plamada mea,educatia mea de 12 ani de and sunt fan LIVERPOOL

2.Fanii lui UTD de pe acest forum (k doar cu ei am mereu ceva de impartit) ma vad prea disperat dupa LIVERPOOL si prin diferite mijloace incearca sa ma ''aþîþe''


3.EU NICIODATA NU AM SPUS CARE DINTRE MANU SI LFC ESTE MAI BUNA SI NICI EU SI NICI NIMENI NU VA PUTEA SPUNE ACEST LUCRU VREODATA.......NICIODATA,VREUNA DINTRE ECHIPE NU VA CASTIGA RAZBOIUL,PENTRU CA ACEST RAZBOI DATEAZA DE DECENII SI NU SE VA TERMINA NICIODATA