PDA

View Full Version : Sugestii si solutii pt forum



Iulya
25th September 2007, 00:25
Deci:P : forumul de Patinaj Artistic nu are trekuta nici o descriere si ar fi nice to be one deci dk doriti sa contribuiti here's the place :

Ideile de pana aku sunt:
"Patinaj artistic..sportul ca arta sau sport si arta "
"Patinaj artistic Arta prin care se imbina frumosul cu senzationalul "
"Patinaj artistic - arta si magie pe gheata"

P.S. Dk mai exista orice alte sugetii administrative plss postati

irinaidu
25th September 2007, 00:58
si unde trebuie sa apara descrierea????

Catalanul
25th September 2007, 01:02
Pe prima pagina a forumului general, sub "Patinaj Artistic" :)

in rest... nu ma bag deoarece nu ma pricep :D voi sunteti cele care domina subiectul :P

Iulya
25th September 2007, 01:04
aici:http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=4

Ex de descrieri la alte forumuri:
Biliard si snooker
Precizie de chirurg, nervi de otel. Pentru fiecare bila exista un buzunar.
Gimnastica
Prima nota de 10 a fost a Romaniei
Tenis
Sportul jucat la inceput cu lemne a ajuns la titan. Eleganta a ramas insa aceeasi

irinaidu
25th September 2007, 01:34
aha, acum m-am prins . deocamdata nu am idei.

peirsolgirl
25th September 2007, 10:04
intotdeauna m-a fascinat ce scria sub biliard & snooker.perfecta descrierea
eu zic scurt si la obiect : arta pe gheata

whisper
25th September 2007, 18:29
:) Deci Iulya..ce tre sa fac eu?:P Sa adaug poll sau ce :groggy:?

Iulya
25th September 2007, 18:50
:) Deci Iulya..ce tre sa fac eu?:P Sa adaug poll sau ce :groggy:?

sorry for the pm:headbang: am reparat greseala ...mai bine fara poll k asa poate mai apar sugestii

whisper
25th September 2007, 18:54
:) Ok..nu il prea intelesesem:P..asa ziceam si eu..ce poll sa punem ca nu avem inca nimic:)
Desi eu sunt pentru aia cu senzationalul:happy :happy Ce OTV, noi suntem mai tari:cry:
PS: Snake daca citesti pe aici..doar glumesc nu am nimic cu ce ai zis...e totusi ceva ca ai vrut sa ne ajutihttp://yelims1.free.fr/Amour/Amour37.gif
Apropo eu am zis "Patinaj Artistic: Sportul ca arta!" sau "Patinaj Artistic: Sport si arta!"

mikeyy
25th September 2007, 19:09
Patinaj artistic: dance on ice :D

whisper
25th September 2007, 19:13
Merci pentru idee...desi nu e doar dans :)

mikeyy
25th September 2007, 19:25
"Figure skating : a mixture of art and sport" -Katarina Witt

whisper
25th September 2007, 19:28
E buna..asta..chiar super..dar vrem in romana...Deci cum am zis Patinajul artistic: Sportul ca arta! :P

mikeyy
25th September 2007, 19:30
Ok....ar merge si in romana: Patinaj artistic: Arta de a face sport

Snake_21
26th September 2007, 10:09
@ade: Reao :P :lol: :P

whisper
29th September 2007, 18:16
Ok...inca o problema:P..Deci fetelor si baietilor(in cazul in care vreti sa va dat cu parerea:D) am vorbit cu Iulya si am vrea o reorganizare a subforumului Stele pe gheata:) Dar nu stim cum..pana acum avem 2 variante...sa ziceti care e mai buna sau si mai bine puteti veni cu alte propuneri:ok:
Propunerea A(sa cuprinda urmatoarele subforumuri):
Alexei Yagudin
Brian Joubert
Stephane Lambiel
Alte stele
Propunerea B(cu urmatoarele subforumuri):
Ladies
Mens
Pairs
Ice dancing
Astept comentarii si propuneri!:)

mikeyy
29th September 2007, 19:18
Eu aleg B

whisper
29th September 2007, 19:33
Deci un vot pt B:)

skater girl
29th September 2007, 19:39
eu aleg varianta A:):Pse pune?;)

whisper
29th September 2007, 19:52
:ok: Sigur ca se pune!
A:1 vot
B: 1vot

Cristinush
29th September 2007, 22:09
Varianta B :D

peirsolgirl
29th September 2007, 22:47
B si de la mine:)

irinaidu
30th September 2007, 00:53
adica vrei sa reorganizezi partea care acum se cheama stelele patinajului????
daca am inteles bine atunci eu votez B. nu mi se pare normal sa fie numai cei 3 si altele. ca sa fim seriosi ca pana la urma au fost oameni in patinaj care au realizat mai mute decat brian si lambiel, chiar daca pe brian il iubesc.
asa ca B mi se pare logic, iar A f necisntit la adresa altor patinatori.

Snake_21
30th September 2007, 03:12
Varianta B o aleg si eu :D

peirsolgirl
30th September 2007, 11:45
adica vrei sa reorganizezi partea care acum se cheama stelele patinajului????
daca am inteles bine atunci eu votez B. nu mi se pare normal sa fie numai cei 3 si altele. ca sa fim seriosi ca pana la urma au fost oameni in patinaj care au realizat mai mute decat brian si lambiel, chiar daca pe brian il iubesc.
asa ca B mi se pare logic, iar A f necisntit la adresa altor patinatori.
Asa i-am zis si eu....plus ca de la an la an ne dam seama ca mai iubim pe cineva...la anu' facem topic separat si pentru Tomas,Kris, Johnny,samd?

whisper
30th September 2007, 15:45
:D Alex nu ar fi rau:P...
Deci
B-5 voturi
A-2 Voturi
Eu vroiam A..ca doar a mea a fost ideea:P...dar pana la urma va fi B...dupa cum se pare:)

Iulya
30th September 2007, 17:32
Varianta B:)

whisper
30th September 2007, 19:24
6B
2A
Sa va zic de ce am ales eu A: Dupa cum stiti cei 3 au cel putin trei topicuri pe cand la fete nu stiu daca avem mai mult de 2 threaduri ,la fel si perechi..dar nu ii nimic..mai deschidem:D
Si cum zicea Alex..da sa stii ca asa ma si gandisem,daca ajunge spre exemplu Verner sa mai aibe vreo 2 threaduri..ii faceam subforum:P..dar si B merge:)

irinaidu
30th September 2007, 20:24
adelina, sa iti zic eu ce am inteles.
eu am inteles ca o sa fie titlul mare stele pe gheata si ca o sa aiba 4 subforumuri : fete , baieti, perechi, dans. si ca in fiecare o sa fie subforumurile care sunt si acum numai ca distribuite care, cum.
nu asa vrei sa faci??? sau cum???

whisper
30th September 2007, 20:31
:P..deci in subforumul stele pe gheata...vreau alte subforumuri in care sa cuprind threadurile de acolo..nu toate..nu si cele de aici nici cele cele de la competitii..Iulya help..nu prea ma pricep sa explic:P

Iulya
30th September 2007, 20:47
.Iulya help..

Vor fi mai multe subforumuri ale forumului Patinaj Artistic iar unul dintre acestea e Stelele Patinajului. Iar acesta va avea la randul lui subforumuri, dar nu prea ne hotarasem la structura acestuia.

whisper
30th September 2007, 21:14
:kiss: Merci Iulya!

flying_dreamz
5th October 2007, 19:11
si eu tot B as alege

alyosha_87
5th October 2007, 19:22
B si de la mine :P

irinaidu
5th October 2007, 19:28
adelina, dar cu chestia de scris sub patinaj cum ramane???

Iulya
5th October 2007, 19:30
pai mai asteptam sugestii .. pareri

flying_dreamz
5th October 2007, 19:32
"Figure skating : a mixture of art and sport" -Katarina Witt

putem sa o traducem p asta...:D si ar veni km asa: "Patinaj Artistic: un amesctec intre arta si sport" sau daca gasim o traducere mai frumoasa....si mai bine ;)

whisper
5th October 2007, 19:34
Asa e inca asteptam sugestii..dar ...eu as vrea ca denumirile sa fie in romana deci cum zicem subforumurilor?:P
Bine ai revenit Ilinca!:kiss: Apropo u ai YM?:PCred ca ai dar nu prea il folosesti:P

mikeyy
5th October 2007, 19:42
Patinaj artistic - intre sport si arta

irinaidu
5th October 2007, 19:45
mie imi place asta care a zis-o mikeyy.

praf_de_stele
5th October 2007, 21:18
"gratie, eleganta si arta" :thinkso:
nu stiu...asta mi-a venit...nu prea am acum imaginatie :P

whisper
5th October 2007, 22:47
:) NIci eu nu stiu care daca vreti poll si votam:P
Inca ceva..ok va fi B-ul..dar cum am zis vreau in romaneste..deci ce ziceti :
in loc de Mens-Patinatorii preferati:), Ladies-Patinatoarele preferate...etc.?

peirsolgirl
5th October 2007, 22:52
Momentan creierul meu este blocat si nu pot gandi properly, dar sunt de acord cu mikeyy si irina:D
Daca totusi faceti subforum pt Brian, propun si o descriere :D
"Enter the Matrix" :P

whisper
5th October 2007, 23:03
Deci ,Alex,se alege A si nu B..ca nu putem avea descriere pt Bri la un subforum general :P
Si sunt de acord cu descrieri:)

peirsolgirl
5th October 2007, 23:07
Deci ,Alex,se alege A si nu B..ca nu putem avea descriere pt Bri la un subforum general :P
Si sunt de acord cu descrieri:)
pai eu asta tot incerc sa intreb..daca se poate cu descrieri si in varianta B..renuntam daca e la parte a doua , a treia etc....sau se intampla ceva daca e un topic prea lung?

whisper
5th October 2007, 23:15
:) Ne mai gandim Alex...eu cred ca merg ambele:)

simonika
26th January 2008, 10:29
As mai avea si eu o sugestie daca nu supar pe cineva...trebuie sa ajungem in final sa punem " pe roate" acest sport.....Am de gand sa organizam cat mai multe spectacole pe bilete care sa permite o imbunatatire a patinuarolui in care se antreneaza sportivii nostri...pt asta avem nevoie de reclama, sponsori si oameni dornici sa vada un spectacol frumos pe gheata.....deci ce putem face pt asta?

Anisia
7th February 2008, 22:47
"Patinaj artistic-sportul arta" sau "spectacol(show) pe gheata" (dar cred ca e cam acelasi lucru pe care l-ati spus si voi)

Iulya
20th February 2009, 23:23
*Hmmm*
Pana la urma ce subtitlu punem la forumul de patinaj?

Cautand idei pt topicuri noi si interesante care sa creeze interes si pentru alte sectiuni decat Friendship T m-am gandit ca solutia poate veni de la voi deci asteptam idei.

Am adaugat topicuri pe sectiunile stele ale patinajului :
Federica Faiella & Massimo Scali
Meryl Davis & Charlie White
Lubov Ilushechkina - Nodari Maisuradze

Mai exista cerere pentru alti patinatori care aiba propriul thread?

whisper
20th February 2009, 23:36
Pai Iulya eu zic sa ii spunem lui Vadim sa treaca asta:

Patinaj artistic - arta si magie pe gheata"
Voi ce ziceti?

Si nu stiu cum sa il facem mai interesant...poate ar trebui sa il intrebam pe Vadim, daca ne poate face o sectiune separata si unde nu se va putea intra decat daca esti membru al OLS-ului - gen RA - sau cu cerere catre moderatorii sectiuni de patinaj:thinkso: Si acolo ar trebui sa punem unele clipuri si poze mai noi:) Parerea mea, hac:D

praf_de_stele
20th February 2009, 23:39
sunt de acord cu ade... de ce sa aiba parte de informatii daca`i doare mana sa se inscrie ? poate asa se fac mai multi useri :cry:

Iulya
20th February 2009, 23:40
Pana primim si daca am primi aceasta optiune de la vadim .... eu ma gandeam la sugestii de topicuri ...

whisper
20th February 2009, 23:49
Topicuri noi, Iulya? Pai sincer nu stiu ce topicuri am mai putea deschide, cu ce subiecte pentru a-i face sa se inscrie si sa si scrie:thinkso:
Ceva concursuri cu premii..dar ne trebuiesc fonduri pentru asta :D Si pe criza asta mondiala..greu. Nici Adrian nu si-a gasit fata aia bogata cu care sa se casatoreasca:cry:
@Ade: Ma bucur ca esti de acord cu mine:)

praf_de_stele
20th February 2009, 23:50
eee, parca tre` sa le mai dam premiile ..ii aburim :cry:

Iulya
20th February 2009, 23:50
Nu ma gandeam neaparat la useri noi ...ci macar la useri existenti ... sa mai parcurga si alte sectiuni decat jocuri si offtopic

mikeyy
20th February 2009, 23:58
Da, Iulia are dreptate. Exista deja prea mult offtopic....jumatate din totalul msj sunt la sectiunea de Jocuri si offtopic.
Ar trebui sa-i determinam pe useri macar sa viziteze si celalalte sectiune.

Am si eu o intrebare....chiar se poate face o zona restricted pe forum? gen RA? Ar fi chiar super...atat aici pe patinaj cat si la gimnastica.

whisper
21st February 2009, 00:01
Nu stiu exact, Mihai , dar putem intreba. nu:P

Pai si cum sa ii canalizam spre alte sectiuni?

mikeyy
21st February 2009, 00:04
Pai in primul rand sa nu le mai dam detalii pe FT...sa le spunem ca ceea ce vor sa afle exista pe thread-ul X..si sa mearga sa se uite. Ca multi s-au obisnuit sa primeasca rasp la intrebari pe FT si nu se mai uita si pe celelalte thread-uri...si e pacat.

whisper
21st February 2009, 00:08
Oki..asta putem face :)
Dar tot nu e de ajuns..nu multi pun intrebari legate de patinaj pe FT :P

Iulya
21st February 2009, 00:09
Pai asta e si motivul pt care am cerut sugetii :P

whisper
21st February 2009, 00:22
:P Stiu...dar ce am putea face:groggy:
Ca in povesti : "Noaptea e un sfetnic bun":P ...sa ne ducem la somnic si vom mai vedea maine:P

Adeline
7th May 2009, 12:52
Nu am mai scris de mult dar uite ca timpul a fost un sfetnic bun pentru ca mi-a venit o idee de thread.

M-am gandit totusi sa o scriu aici in caz ca nu este buna sau exista deja si nu mi-am dat eu seama.

mi s-ar parea super funny sa avem un thread care sa se numeasca 'This figure skater looks like..." iar noi sa postam poze cu patinatorul si personajul cu care credem ca seamana. Era o rubrica asemantoare pe Eurosport la "Watts".

Acum o sa dau cateve exemple din cele ce au umblat pe forum:

Jeffry Buttle vs Peter Pan

http://www.ifsmagazine.com/archive/2008/JUNE/Buttle_30.jpg http://i178.photobucket.com/albums/w271/emily123_89/peter-pan.jpg

Olivier vs Barney Rubble

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/82/Isabelle_DELOBEL_Olivier_SCHOENFELDER_SA_2008.jpg http:////img246.imageshack.us/img246/440/barney4mk.gif

Scott Moir vs Frodo ( nu mai incap pozele:P) si ar mai fi ceva socieri dar mai apelez si la imaginatia voastra

Daca nu e o idee buna, nu-i nimic:)

irinaidu
7th May 2009, 13:19
adeline, imi place ideea. dar daca va prnde sau nu threadul nu stiu, pt ca depinde de imaginatia noastra.

ricochet4
7th May 2009, 13:20
Nathalie Pechalat vs Mary-Kate Olsen. Trebuie sa gasesc si poze.

Iulya
7th May 2009, 16:20
Done ....aici link http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=416360
Adeline ..am copiat postul tau si pr cel al lui Alin ca tot aveau legatura cu topicul

Multumim de idee:cool: