PDA

View Full Version : Peter Forsberg



Dorin
12th January 2004, 23:19
Dupa o absenta de 20 de meciuri Peter este pe gheata si punctele se aduna repede.De la un loc de peste 100 a ajuns la 38 si sigur foarte repede si mai sus . Si ce e mai interesant este ca Echipa joaca si bate tot mai des. Karya este si el inapoi dupa accidentare. La media de puncte Peter ar fii condus detasat daca ar fii jucat toate meciurile. Mr COOL is back !
http://nhl.speedera.net/image-upload/forsberg_col_tall.jpgForsberg, who was originally drafted by Philadelphia in 1991 and traded by the Flyers to the Quebec Nordiques in 1992, came into the 2003-04 regular season with 198 goals and 488 assists in 541 games. The current Colorado Avalanche superstar walked away with the Art Ross Trophy, as the League's top scorer, and the Hart Trophy as the regular season MVP last June, beating fellow Swede Markus Naslund and New Jersey goalie Martin Brodeur for that honor. He was the first Swedish player to win either of those awards.

dj_jaxxx
14th January 2004, 17:40
Jucatori ca Forsberg sau Tod Bertuzzi sau Shanahan se numesc, dupa parerea mea, jucatori completi. Adica marcheaza goluri, paseaza mult dar in acelasi timp joaca un stil de joc fizic si nu se prabusesc la prima zgarietura.

GoPens
14th January 2004, 18:37
hm, Forsberg are mai nou un "injury-prone" tag.
multzam la Gary Biteme, err Bettman pentru noul stil de hockey. jucatori cu skill oricum nu sunt doriti ca altfel expansion teamurile n-au nici o sansa sa cistige cupa stanley. pe curind crose cu maciuca-n capat.

Dorin
14th January 2004, 19:27
Pinguinule , tu in ce limba ai scris ???? Altfel vorba fiului meu : " Mi-e mila de voi...!!!" :yeah: Dorin

GoPens
14th January 2004, 19:33
ce fraza a fost de neinteles?

Dorin
14th January 2004, 20:41
N-am zis ca n-am inteles. Limbajul amestecat m-a distrat ! :yeah: Dorin

GoPens
15th January 2004, 11:53
pai zi si mie, ca nu-s roman, cum se zice "expansion team" sau "injury prone tag" pe romaneste, fara sa sune ridicol

Dorin
15th January 2004, 17:15
Nu uita ca eu sint in Suedia si am aceeasi problema cu traducerile la cuvinte in principiu inexistente in Romania .Suedezii sint smecheri . Schimba scrierea cuvintelor englezesti si hoppa iata un cuvint suedez. Ex: face(fatza in romaneste ) se scrie fejs(citeste feis...)
:yeah: Dorin

dj_jaxxx
15th January 2004, 17:15
Hai sa incerc sa traduc termenii:

expansion team: echipa nou intrata in liga

injury prone: care se accidenteaza foarte usor

Dorin
15th January 2004, 20:13
Care accidentare usoara ??? Acum doi ani era sa moara de ruptura de splina si a fost operat de urgenta. Pierduse peste 2 litrii de singe ! :yeah: Dorin

dj_jaxxx
15th January 2004, 20:56
2 litri? parca sunt vreo 6-7 in total! :D

Dorin
15th January 2004, 22:24
No comments ! :yeah: Dorin

GoPens
16th January 2004, 10:13
io cred ca injury-prone e mai degraba "se accidenteaza des". sau cind te uiti la el mai urit. exemplu: Janne Laukannen. contraexemplu: Ron Francis

dj_jaxxx
16th January 2004, 21:17
Ma rog definitia exacta e: care are tendinta sa se accidenteze :)

Dorin
16th January 2004, 21:54
Adevarul este ca Peter ca lider este atacat in mod special de adversari. Si el nu e las si nu se da la o parte. Si cind ii si dribleaza elegant ii si irita si ii umileste pe adversari (fara a avea intentia,,, ) ii provoaca si mai tare . Si cum razbunarea e arma prostului , iese ce iese ! Pentru mine (totusi doctor) e o mare minune ca mai joaca dupa operatia de splina si inca la un nivel asa de ridicat! Eroism tip suedez ! Ca exemplu Larsson fotbalistul joaca si mai bine dupa fractura dubla a gambei iar suedeza Pernilla Wiberg a devenit campioana mondiala la schi dupa ce si-a rupt tendonul lui Achile !!! :yeah: Dorin

Dorin
18th January 2004, 20:33
Din pacate dupa 8 meciuri noi si 16 puncte Peter iar nu a jucat din cauza de accident. De data asta dureri in partea inghinala (groin). De obicei se intimpla din extenuare. In ultimele meciuri a jucat foarte multe minute efective... :yeah: Dorin

Gabriel
23rd January 2004, 16:45
Hai noroc, Dorine !

Am vazut ieri meciul dintre Florida si Colorado..castigat cu 6-5 de Avalanche. Nici nu s-a simtit absentza lui Forsberg. Avalanche au un atac de invidiat..cu niste jucatori fenomenali : Tanguay, Karya , Hejduk, Sakic Selanne.
Sper sa revina si Forsberg cat mai curang...pt. a pune umarul la o cupa Stanley.
Avalanche sunt preferatii mei din NHL.

Gabriel

Dorin
25th January 2004, 13:55
He is back ! 3 puncte in primul meci dupa pauza din cauza durerilor inghinale. 2 goluri. :yeah: Dorin