PDA

View Full Version : Supercupa Romaniei : Steaua - Rapid



Pages : [1] 2

Paul
13th June 2006, 15:17
Sambata , 22 iulie , stadion : Lia Manoliu
Comentarii despre meci aici!

Jerry20cm
13th June 2006, 15:21
Sambata , 22 iulie , stadion : Lia Manoliu
Comentarii despre meci aici!

Mama da nerebdator mai esti :D

PS: Vedetzi ca pregatesc un thread: Campionatul Mondial 2010 din Africa de SUD:D :D :D

4star
13th June 2006, 15:24
Cam devreme totusi.. Mai bine sa luam o pauza si sa privim CM chiar dac nu suntem acolo cu echipa nationala.

Paul
13th June 2006, 15:24
pai il fac sa nu uite lumea de el :D

starsteel
13th June 2006, 20:35
Meciul e neinteresant dar totusi o sa-i frigem pe giulesteni.

Sunchase
14th June 2006, 00:18
Victorie usoara ca si precedenta.Sa mai treaca anii pana cand o sa castige steaua cu noi..

dede
14th June 2006, 11:31
cam devreme, da' sa zicem...castiga Steaua :P

Vlad
14th June 2006, 12:31
daca vi se pare prea devreme deschis nu postati aici
bate Steaua. si vor inchide gura celor care considera ca Steaua a castigat campionatul prin blaturi

Datenshi
14th June 2006, 13:12
Bate Steaua 2-0. Goluri Drida si Badea.
Serios acum, e cam devreme. Eu zic sa-l bagam la frigider o perioada.

Paul
14th June 2006, 13:25
Bate Steaua 2-0. Goluri Drida si Badea.
Serios acum, e cam devreme. Eu zic sa-l bagam la frigider o perioada.

Il lasam threadul , fiindca in mod istoric pe OLS , cand se incheie campionatul se deschid threadurile de SUperCupa si Campioana sezonului viitor.
Apoi la 15 iulie se face un nou poll cu echipa favorita ;)

Datenshi
14th June 2006, 13:39
Am inteles. Daca asa spune traditia, nu ma opun. :)

Hipgnosis
14th June 2006, 17:26
Uf, mai e atata pana la meciul asta. Sincer, pot spune de acum ca nu ma intereseaza atat de mult trofeul in sine (avem deja vreo 4 bucati parca) cat sa ii batem / sau sa nu pierdem, depinde cum vreti s-oa luati :D in fara rapidului.
Dar, dc. intram in Liga, chiar nu m-ar interesa meciul asta!

starsteel
20th June 2006, 00:04
"Suporterii giuleşteni cer jucătorilor şi conducerii FC Rapid să boicoteze Supercupa României, programată pe 22 iulie în compania formaţiei Steaua, motivându-şi solicitarea prin faptul că astfel se va recunoaşte "titlul câştigat prin fraudă" de gruparea din Ghencea."
Eu sunt de parere ca ar trebui sa boicoteze meciurile din prima liga si asa vor fi spulberati in Ghencea.

Sunchase
20th June 2006, 00:25
Sa intre Hutan !

Asta cu spulberatul o auzim de cativa ani. :sleep:

starsteel
20th June 2006, 00:37
Pe 25 iulie avem meci in UCL asa ca nu o sa jucam cu titularii in partida cu FCK1 Rapid Combat. Am vazut secvente din meciul de la Petrosani si cel cu Sportul din Giulesti nu avem de gand sa iesim cu picioarele rupte pt. un trofeu atat de mic.

Sunchase
20th June 2006, 00:40
Nici noi. Am vazut cum s-a jucat campionatul si ne-am saturat de circ.

relansat
20th June 2006, 01:15
Bre` momentan am gandit`o la un 1-0 pt Steaua, insa cand m`am uitat in curtea vecinului si am vazut ca l`o luat pe "Nini" Sapunaru, am o vaga impresie ca va fi si un cartonas rosu la mijloc sau ceva de genu` :D

Sa mai asteptam sa vedem loturile cine si cat timp va fi antrenor si toate ale. :)

tataleone
20th June 2006, 10:56
[QUOTE=starsteel]Pe 25 iulie avem meci in UCL
QUOTE]

UNDE jucati voi pe 25 iulie:o: ?? :headbang: :headbang:
Asa pt. cultura ta generala, se cheama PRELIMINARIILE UCL, ca in UCL...poate peste vreo 10 ani...

starsteel
20th June 2006, 12:10
Pe 25 iulie jucam acolo unde ati vrut voi sa jucati folosind toate mijloacele inclusiv o noutate absoluta, DEPUNCTARE PT. RASISM.
Ce greseala ai facut cand ai mentionat ca nu jucam in UCL? Facem un pic de istorie si ghici ce descoperim? Ultima participare adica singura a echipei Rapid in Cupa Campionilor s-a intamplat exact in anul .................................................1 967.
Doamne ce putin! Asta e echipa care concureaza, zic ei, unica stea a fotbalului romanesc STEAUA BUCURESTI

SAMM
20th June 2006, 13:27
@tataleone

Ce penibili sunt rapidistii, dupa ce s-a demascat blatul de la Dej, s-a vazut si la TV, au recunoscut si jucatorii dejului, tot ei eu tupeul sa spuna ca 23-ul a fost fraudat. Nu stiu de ce liga nu ia masuri sa retrogradeze urgent rapidul si clujul, mitica are grija de prietenii lui cu afaceri in turism si relatii in sfera politicului.

Dupa mintea unora si Cupa Campionilor 86 a fost furata, si Super-Cupa Europei 87 a fost furata, chiar si performantele din ultimii 2 ani in Europa au fost furate, a si era sa uit V. Ceausescu a eliminta Valencia anul trecut si ne-a dus in semifinale anul acesta, nu-i asa ?

tataleone
20th June 2006, 18:50
@Samm,

Nu neaga nimeni performantele Stelei de dinainte de '89, intr-adevar Steaua a avut de multe ori echipa buna, dar sa nu uitam CUM a fost construita echipa aia buna...si ce se intampla in perioadele cand echipa nu mai era asa buna (nimeni nu e perfect, nu?)

Acu' pe bune, chiar nu stiu ce s-a vazut la TV despre meciul de la Dej...trimite-mi un link, ceva...
Oricum, penibili sunteti voi sa ne acuzati pe noi de 1 blat cand voi ati facut cel putin 5 (nu ca unul ar fi acceptabil...)


@starsteel,

Daca as fi rau ca tine te-as intreba de cate ori a fost Otelul in Cupa/Liga Campionilor. Dar prefer sa te intreb daca stii DE CE nu a ajuns Rapid acolo decat o data.

Si sa stii ca logica ta da gres: ce daca Steaua a fost mai buna in trecut, nu are voie o alta echipa sa fie mai buna acum? Pe criteriul asta ar trebui sa se acorde automat in fiecare an titulul Stelei si celelalte echipe sa se bata pt. locurile 2,3, etc. Sau...ce cauta Urziceniul in div. A, ca doar n-a mai fost niciodata?? :headbang: :headbang:

tattae
20th June 2006, 19:49
cred ca o sa fie un meci frumos , greu pentru ambele echipe si cred ca o sa castige ............ Fc.Vaslui :D

starsteel
21st June 2006, 11:25
....Daca as fi rau ca tine te-as intreba de cate ori a fost Otelul in Cupa/Liga Campionilor. Dar prefer sa te intreb daca stii DE CE nu a ajuns Rapid acolo decat o data.
.....
Otelul nu a ajuns in Cupa Campionilor pt. ca nu a fost in stare iar Rapidul a ajuns o singura data pt. ca doar atat a putut. Rezultatele sunt unice nu pot fi discutate, lamentarile ca, daca, poate, nu se stie, sunt vorbe in vant.
P.S. Rau ca tine? cauta undeva prin Suporter Rapid - Rapid in Europa... si atunci vei vedea ce rau am fost. Rautatea de acum pe care o invoci e o consecinta a mizeriilor pe care le-ati lansat impotriva Stelei.

starsteel
21st June 2006, 11:43
Uite te-am scutit si am cautat eu.

Sper sa nu faceti cumva prostia sa nu umpleti stadionul, la Steaua stadionul se pare ca va fi plin insa meciul mai important este in Giulesti, calificarea inca se joaca. Succes Rapid!!!
22 februarie ora 11,23


Un val de simpatie nationala matura Giulestiul.
Remarca fiicei mele de 12 ani chiar daca este o stelista infocata, "Asa isi castiga fani Rapidul". BRAVO RAPID!!!!
10 martie 20,36 dupa meciul cu Hamburg (in loc de matura evident mergea se revarsa)


BRAVO RAPID TOATA STIMA PT. PARCURSUL EUROPEAN DIN ACEST SEZON.
6 aprilie ora 22,35 - sa te interesezi ora la care a luat sfarsit meciul din sferturile UEFA Cup, tot atunci Olaroiu il consola pe Moldovan care la Rapid sa transformat intr-o adevarata fiara la finalul campionatului

Aceste mesaje erau postate printre rautatile voastre la adresa Stelei pe care le-am ignorat insa ceea ce ati facut voi in continuare depaseste orice imaginatie. Oricum prin atitudinea majoritatii stelistilor am demonstrat ca suntem si aici mai buni ca voi.

tataleone
21st June 2006, 17:03
Otelul nu a ajuns in Cupa Campionilor pt. ca nu a fost in stare iar Rapidul a ajuns o singura data pt. ca doar atat a putut.

Rapid a ajuns doar o singura data si pentru ca nu a fost lasata sa ajunga. Sa-ti amintesc numai ca Rapid a fost vreo 10 ani in div. B! Stii si din cauza cui...?
"lamentarile ca, daca, poate, nu se stie" nu sunt vorbe in vant atata vreme cat comanda politica era ca Rapid sa nu castige!
Decat sa va laudati atata cu palmaresul Stelei mai bine v-ati gandi putin si cum a fost obtinut acesta, pentru ca vreo 40 de ani nu au existat, cu mici exceptii, decat 2 echipe: Dinamo si Steaua.

tataleone
21st June 2006, 17:15
Uite te-am scutit si am cautat eu.
QUOTE]

Tot respectul pt. atitudinea ta! Si eu respect Steaua pt. performantele europene (din trecut dar si de anul asta)

DAR (trebuie sa fie si un "dar") hai sa fim seriosi :

[QUOTE=starsteel;692354]
Oricum prin atitudinea majoritatii stelistilor am demonstrat ca suntem si aici mai buni ca voi.

Atitudinea majoritatii stelistilor a fost ceva de genul "mori, tigane!" etc. nu stau sa caut in arhiva ca n-am timp, dar nu cred ca existe macar vreun thread despre Steaua sau Rapid unde sa nu fim jigniti de voi (nu ma refer la tine, ci la stelisti in general)

Ce ai vrut sa zici cu

[QUOTE=starsteel;692354] insa ceea ce ati facut voi in continuare depaseste orice imaginatie
QUOTE]
?

Daca te referi la acuzele de blat si la cererea de depunctare...nu cred ca are rost sa reluam discutia, eu raman la parerea mea ca Steaua nu a luat corect titlul. Ce dovada vrei mai mult decat declaratia lui Gigi dupa ultima etapa:"Am rezolvat si meciul Rapidul la Petrosani si pe al nostru la Vaslui"?


P.S. Cred ca la topul ala pe locul 3 puteai sa pui si Rapid '06? :)

Sunchase
21st June 2006, 22:39
@tataleone

Ce penibili sunt rapidistii, dupa ce s-a demascat blatul de la Dej, s-a vazut si la TV, au recunoscut si jucatorii dejului, tot ei eu tupeul sa spuna ca 23-ul a fost fraudat. Nu stiu de ce liga nu ia masuri sa retrogradeze urgent rapidul si clujul, mitica are grija de prietenii lui cu afaceri in turism si relatii in sfera politicului.



Intr-adevar s-a demascat blatul :yeah: Articolul din gazeta disparut a doua cu duhovnicul de la biserica Sucevita cel caruia Dorinel i s-a spovedit in autocar dupa surse anonime si confidentiale e un argument foarte plauzibil :happy

Verifica toate meciurile pe care le-a jucat steaua dupa ce a fost umilita de Rapid.Vezi cum au jucat echipele cu steaua si apoi cum au jucat cu Rapid

Paul
21st June 2006, 22:53
Middlesbrough cum a juca cu Rapid? SI-au dat viata pe teren?




P.S. Cred ca la topul ala pe locul 3 puteai sa pui si Rapid '06? :)

sfert de finala in UEFA :happy :happy :happy slaba performantza ...:drak:

starsteel
21st June 2006, 23:58
..... Cred ca la topul ala pe locul 3 puteai sa pui si Rapid '06? :)
Daca te referi la semnatura, echipele trecute acolo au ajuns cel putin in semifinalele competitiilor la care au participat locurile lor nu pot fi contestate de nimeni iar prima echipa care ar veni dupa ele ar fi Romania '94 care a obtinut un neoficial loc 5 la World Cup USA '94.

b3bito
22nd June 2006, 00:18
rapidul a demonstrat sezonul asta ca e mai buna decat steaua,chiar daca steaua a castigat campionatul si au trecut mai departe,rapid a demonstrat,ca practica un fotbal mai placut,spectatorului
eu as vrea un scor de 4-5 :D sa vdm si noi multe goluri,dak tot ne uitam :D

starsteel
22nd June 2006, 00:24
Rezultatele acestui sezon au aratat echipa superioara atat in campionat cat si in UEFA Cup. Ea se numeste,
STEAUA BUCURESTI

Angel66
22nd June 2006, 00:56
Nu toti suporterii giulesteni sunt de acord cu boicotarea supercupei!Eu una nu vreau sa ma privez de placerea de a-i vedea invinsi(deja a cata oara?!) pe "campionii"(blaturilor)!Sa stiti ca lumea nu considera ca ati castigat prin frauda,lumea STIE ca ati castigat prin FRAUDA!nu o spunem numai noi,o spune chiar si patronul vostru,ciobanul,care spune ca titlul este in primul rand meritul lui!Dar aku drept vorbind...si dak ne prezentam cu echipa a doua nu-i nici o nenorocire...oricum ii batem(nu prea v-am vazut in cupa romaniei anul asta!oare de ce?hmmm...greu de ghicit!):happy :happy :happy :happy :happy

starsteel
22nd June 2006, 10:46
Greu de ghicit? Cupa Romaniei reprezinta firmiturile de la ospatul campionilor. Ea poate reprezenta ceva deosebit doar pt. echipele mici. In primul rand formatul e total neatragator dovada ca nici televiziunile nu se ingramadesc sa transmita de la aceasta competitie. Iar Supercupa e un trofeu egal cu zero. A luat Steaua si Supercupa Europei care nu e altceva decat un meci care inaugureaza un sezon.

Paul
22nd June 2006, 12:26
rapidul a demonstrat sezonul asta ca e mai buna decat steaua,chiar daca steaua a castigat campionatul si au trecut mai departe,rapid a demonstrat,ca practica un fotbal mai placut,spectatorului
eu as vrea un scor de 4-5 :D sa vdm si noi multe goluri,dak tot ne uitam :D

Mai nene , eu daca ma duc la un examne si iau nota 7, iar concurentul meu ia nota 9, chiar daca eu sunt mai bine pregatit , iar el are noroc , inseamna ca eu "am demonstrat ca sunt mai bun ca el". Fotbalul nu e filosofie , sa-ti dai cu presupusu. Exista in clasament unde am avut in fata Rapidului 5p , exista un fapt real: Rapid nu a fost lider nici o secunda (ma rog a fost lider de conjunctura ca Steaua avea restante) , iar in UEFA noi ne-am calificat.

ReBeL-BiHoR
22nd June 2006, 13:10
Bate Steaua cu 2-0 :rolleyes: Dica, Banel, :D

tataleone
22nd June 2006, 13:24
Greu de ghicit? Cupa Romaniei reprezinta firmiturile de la ospatul campionilor. Ea poate reprezenta ceva deosebit doar pt. echipele mici.

Daca ati fi luat voi Cupa era cel mai important trofeu:D. Asa sunt firimituri...:headbang:
Si daca e asa, atunci de ce va laudati atat cu cele 20 (parca?) de cupe castigate?


Nu toti suporterii giulesteni sunt de acord cu boicotarea supercupei!Eu una nu vreau sa ma privez de placerea de a-i vedea invinsi(deja a cata oara?!) pe "campionii"(blaturilor)!Sa stiti ca lumea nu considera ca ati castigat prin frauda,lumea STIE ca ati castigat prin FRAUDA!nu o spunem numai noi,o spune chiar si patronul vostru,ciobanul,care spune ca titlul este in primul rand meritul lui!Dar aku drept vorbind...si dak ne prezentam cu echipa a doua nu-i nici o nenorocire...oricum ii batem(nu prea v-am vazut in cupa romaniei anul asta!oare de ce?hmmm...greu de ghicit!):happy :happy :happy :happy :happy

Total de acord /hello :yeah: :happy

Paul
22nd June 2006, 13:27
Si daca e asa, atunci de ce va laudati atat cu cele 20 (parca?) de cupe castigate?


Alea 20 de Cupe si cele 4 SuperCupe le trecem la capitolul "si altele"

starsteel
22nd June 2006, 13:37
Daca formatul Cupei Romaniei ar fi schimbat si meciurile ar fi tur retur inclusiv finala atunci interesul ar fi mult mai mare. Asta nu se doreste si datorita manariilor unei/unor echipe frustrate cu priza la frf care vor sa castige ceva. Oricum ele joaca finala practic acasa, arbitrajul face praf cate un meci si uite asa castiga un trofeu minuscul jucand cateva meciuri cu echipe din care unele nici nu-si doresc macar participarea in aceasta competitie.

tuxie
22nd June 2006, 14:55
Era fain tare sa fi fost si o SuperCupa a suporterilor vs. jandarmi :yeah:
Reteta: se baga in stadion 1000 jandarmi dotati full-option si cate 1500 de suporteri de la fiecare echipa care joaca SuperCupa, se face abstractie de la orice regula, iar castigatori sunt declarati cei care reusesc sa iasa afara in numar mai mare :evil:

guevarax
22nd June 2006, 16:53
Intr-adevar s-a demascat blatul :yeah: Articolul din gazeta disparut a doua cu duhovnicul de la biserica Sucevita cel caruia Dorinel i s-a spovedit in autocar dupa surse anonime si confidentiale e un argument foarte plauzibil :happy

Verifica toate meciurile pe care le-a jucat steaua dupa ce a fost umilita de Rapid.Vezi cum au jucat echipele cu steaua si apoi cum au jucat cu Rapid

Umilinta asta e relativa, pana la urma voi ati fost cei umiliti. Eliminati din UEFA si locul 2.

Cat despre jocuri, Steaua a acuzat atunci socul boro, apoi si-au mai revenit cat de cat, au fost si echipe din subsolul clasamentului mai putin Sportul care nu a facut fata psihic unui derby pt titlu.

De exemplu meciul Argentina - Olanda a semanat mult cu meciul Steaua - Jiul in sensul ca ambele echipe au fost multumite de rezultat 0-0 respectiv 1-0 si atunci cred ca nu poti spune ca Arg-Hol a fost blat.

rapidul a pierdut pe mana ei si a demonstrat ca este o echipe mica dupa circul facut cu depunctarea si cel de la Petrosani cand in loc sa joace fotbal au vrut sa ii omoare pe aia de la Jiul.

FORZZA STEAUA ! ! !

tu26dor
23rd June 2006, 01:45
se castiga ceva bani de aici? a... da ? atunci bate steaua... si daca nu bate gig va spune... era doar de palmares... pe mine ma intereseaza domnule campionatul ca ala ma duce in europa. nu dau doi bani pe asa supercupa sau cupa sau mai stiu eu ce...
iar daca va castiga steaua... va incepe cu urale si ovatii gen: le-am aratat din nou ca suntem peste ei... noi suntem, cei mai buni.
...
deci... bate steaua , nu?
macar asa de orgoliu si palmares:)

tataleone
23rd June 2006, 12:06
Alea 20 de Cupe si cele 4 SuperCupe le trecem la capitolul "si altele"

Mda...
Daca va bateam in sferturi, treceati Cupa Uefa la "si altele" si ziceati ca v-ati concentrat sa castigati campionatul.
Si tot asa...

tutye
23rd June 2006, 13:45
Era fain tare sa fi fost si o SuperCupa a suporterilor vs. jandarmi :yeah:
Reteta: se baga in stadion 1000 jandarmi dotati full-option si cate 1500 de suporteri de la fiecare echipa care joaca SuperCupa, se face abstractie de la orice regula, iar castigatori sunt declarati cei care reusesc sa iasa afara in numar mai mare :evil:

Prea tare asta...:ok: .....Va fi apoi sportul nr 1 in romania...

starsteel
23rd June 2006, 18:53
Mda...
Daca va bateam in sferturi, ...
Vrabia malai viseaza. Daca si cu parca au cazut de pe podul Grant. Unde oare?

guevarax
23rd June 2006, 23:43
Mda...
Daca va bateam in sferturi, treceati Cupa Uefa la "si altele" si ziceati ca v-ati concentrat sa castigati campionatul.
Si tot asa...

pai dak ne eliminati in uefa era altceva, situatia ar fi fost cat de cat echilibrata, asa ati castigat o lupta si ati pierdut 2 razboie.

Succes in Europa atat timp cat nu dati de Steaua si succes la locul 2 pt ca primul este antamat de Steaua.

Paul
24th June 2006, 01:51
se castiga ceva bani de aici? a... da ? atunci bate steaua... si daca nu bate gig va spune... era doar de palmares... pe mine ma intereseaza domnule campionatul ca ala ma duce in europa. nu dau doi bani pe asa supercupa sau cupa sau mai stiu eu ce...
iar daca va castiga steaua... va incepe cu urale si ovatii gen: le-am aratat din nou ca suntem peste ei... noi suntem, cei mai buni.
...
deci... bate steaua , nu?
macar asa de orgoliu si palmares:)

un meci cu Rapid ramane un meci cu Rapid , chit ca e amical , sau e un meci intre echipele de Polo la nivelul juniorilor

starsteel
24th June 2006, 20:28
Un meci cu Rapid ramane un meci cu Rapid dar marele derby este Steaua - Dinamo.

Paul
24th June 2006, 21:00
nu e vorba de derby , ca si alea sunt de diverse feluri

Steaua - DInamo e derby-ul de "traditie" , dar derby-ul campionatului e ala intre locu 1 si locu 2. Un meci cu Rapid (intr-o competite amicala cum e SuperCupa Romaniei e doar un meci al orgoliilor).

Supercupa ar fi mai interesanta , daca am adopta sistemul german.

Participa primele 3 echipe +castigatiarea Cupei (sau finalista sau locul 4).
Semifinale si apoi finala.

Tony_Viola
25th June 2006, 00:18
Mai nene , eu daca ma duc la un examne si iau nota 7, iar concurentul meu ia nota 9, chiar daca eu sunt mai bine pregatit , iar el are noroc , inseamna ca eu "am demonstrat ca sunt mai bun ca el". Fotbalul nu e filosofie , sa-ti dai cu presupusu. Exista in clasament unde am avut in fata Rapidului 5p , exista un fapt real: Rapid nu a fost lider nici o secunda (ma rog a fost lider de conjunctura ca Steaua avea restante) , iar in UEFA noi ne-am calificat.

corect:ok: dar daca cumperi examenul aia ce mai e? tot noroc?:happy

lolo_grupa_c
26th June 2006, 13:58
oooaaauuuu..........!!!!asta da....iesire ....

Hipgnosis
28th June 2006, 16:49
va fi in primul rand un meci al orgoliilor. pana atunci se vor stabili si loturile, insa cred ca pt. ambele echipe parcursul european va fi mult mai important decat acest meci.

Angel66
30th June 2006, 21:40
Succes in Europa atat timp cat nu dati de Steaua si succes la locul 2 pt ca primul este antamat de Steaua.[/QUOTE]



:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy Ce glumet esti mai!Unde gasesti glumele astea?Vezi k le furi slujba alora de la divertis!:happy :happy :happy

SAMM
1st July 2006, 14:19
Nu toti suporterii giulesteni sunt de acord cu boicotarea supercupei!Eu una nu vreau sa ma privez de placerea de a-i vedea invinsi(deja a cata oara?!) pe "campionii"(blaturilor)!Sa stiti ca lumea nu considera ca ati castigat prin frauda,lumea STIE ca ati castigat prin FRAUDA!nu o spunem numai noi,o spune chiar si patronul vostru,ciobanul,care spune ca titlul este in primul rand meritul lui!Dar aku drept vorbind...si dak ne prezentam cu echipa a doua nu-i nici o nenorocire...oricum ii batem(nu prea v-am vazut in cupa romaniei anul asta!oare de ce?hmmm...greu de ghicit!):happy :happy :happy :happy :happy

o data pt totdeauna trebuie sa ne lamurim cu totii despre ce fraude vorbesc suporterii rapidisti :

1. de meciul de la dej ???, blat recunoscut de cativa jucatori
2. de arbitrajul lui tudor in meciul rapid-Steaua cand n-a vrut sa dea cartonas rosu lui rada
3. de arbitrajul lui tudor in meciu rapid-Sportul cand in min 8 s-a vazut ca nu vede atacul criminal de rosu la pletosului
4. de meciul rapid-bistrita ???
5. de arbitrajele comandate ale lui deaconu si serea ???
6. de incercarile penibile pe la comisii cu depunctari ???
7. de reclamatia facuta de copos la primarie cum ca la Ghencea se executa lucrari "de constructie" fara autorizatie cu toate ca doar se schimba gazonul si nu se construia de fapt nimic ???

de care fraude vorbiti visatorilor ???

ati castigat o lupta dar ati pierdut 2 razboaie si in UEFA si in campionat, cupa ati castigat-o jucand numai cu echipe de divizia B si cu FC national echipa prietena.

succes la locul 2 si in Europa. Steaua nu aveti cum sa o intalniti : vom juca in Champions League, a venit timpul.

Au trecut saptamani si inca mai plangeti, rezistati sezonul urmator va fi mai rau, cred ca o sa va ia fata si dinamo.

CAMPIONII SUNTEM NOI ! ! !
....................................

Cristian
1st July 2006, 14:36
Parerea mea, va castiga rapidu cu acelasi scor cat s-a terminat si-n campionat disputa dintre cele 2 din retur....

SAMM
1st July 2006, 14:46
Parerea mea, va castiga rapidu cu acelasi scor cat s-a terminat si-n campionat disputa dintre cele 2 din retur....

sa castige rapid, dar sa ajungem noi in grupele CL si sa luam in 2007 pe 24
:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

SAMM
1st July 2006, 14:47
Succes in Europa atat timp cat nu dati de Steaua si succes la locul 2 pt ca primul este antamat de Steaua.



:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy Ce glumet esti mai!Unde gasesti glumele astea?Vezi k le furi slujba alora de la divertis!:happy :happy :happy[/QUOTE]

nu sunt glume, este realitatea

Angel66
1st July 2006, 15:48
o data pt totdeauna trebuie sa ne lamurim cu totii despre ce fraude vorbesc suporterii rapidisti :

1. de meciul de la dej ???, blat recunoscut de cativa jucatori
2. de arbitrajul lui tudor in meciul rapid-Steaua cand n-a vrut sa dea cartonas rosu lui rada
3. de arbitrajul lui tudor in meciu rapid-Sportul cand in min 8 s-a vazut ca nu vede atacul criminal de rosu la pletosului
4. de meciul rapid-bistrita ???
5. de arbitrajele comandate ale lui deaconu si serea ???
6. de incercarile penibile pe la comisii cu depunctari ???
7. de reclamatia facuta de copos la primarie cum ca la Ghencea se executa lucrari "de constructie" fara autorizatie cu toate ca doar se schimba gazonul si nu se construia de fapt nimic ???

de care fraude vorbiti visatorilor ???

ati castigat o lupta dar ati pierdut 2 razboaie si in UEFA si in campionat, cupa ati castigat-o jucand numai cu echipe de divizia B si cu FC national echipa prietena.

succes la locul 2 si in Europa. Steaua nu aveti cum sa o intalniti : vom juca in Champions League, a venit timpul.

Au trecut saptamani si inca mai plangeti, rezistati sezonul urmator va fi mai rau, cred ca o sa va ia fata si dinamo.

CAMPIONII SUNTEM NOI ! ! !
....................................



:happy :happy :happy :happy stii tu cum se spune?nu e orb mai mare decat ala care nu vrea sa vada!deja nu are rost sa va mai repetam ce a vazut o tara intreaga...ce a recunoscut chiar si jiji!noi nu plangem!noi vrem dreptate!in romania anului 2006 nu se mai poate intampla asa ceva!nu mai traim pe vremea raposatului!dar nu va faceti probleme...se va vedea mai departe ce vor face ambele echipe!cat despre CL...nu sunteti acolo...si nici nu veti fi...pentru ca acolo nu mai merg practicile din campionat...acolo nu mai poate jiji sa se duca cu sacosa cu bani.Noi am castigat cu echipe de divizia B?pe voi v-a batut una,satelitul Rapidului!Si din cate imi aduk eu aminte,v-am batut si pe voi...ceea ce voi n-ati reusit!asa k sa lasam balivernele...valoarea se vede in meciurile directe!cat despre meciurile voastre cu jiul,farul,bacau,cfr,vaslui(si altele,dar mi-e lene sa mai scriu:happy )...NO COMMENT!

Angel66
1st July 2006, 15:52
:happy :happy :happy :happy Ce glumet esti mai!Unde gasesti glumele astea?Vezi k le furi slujba alora de la divertis!:happy :happy :happy

nu sunt glume, este realitatea[/QUOTE]


realitatea voastra poate...voi traiti in lumea voastra!dar nu-ti face probleme...se trateaza!:happy :happy va ajutam noi!inca 2-3 meciuri si va trezim la realitate!:happy

SAMM
1st July 2006, 16:12
nu sunt glume, este realitatea


realitatea voastra poate...voi traiti in lumea voastra!dar nu-ti face probleme...se trateaza!:happy :happy va ajutam noi!inca 2-3 meciuri si va trezim la realitate!:happy[/QUOTE]

m-ai facut sa zambesc

aveti 3 titluri in toata istoria, tot 3 avem si noi luate in ultimii 5 ani :happy :happy :happy :happy

in meciurile directe ??? nu stiu despre ce vb, in uefa s-a vazut ca am fost cu o clasa peste voi, in campionat ati profitat de esecul de la boro, jucatorii erau demoralizati, dar sa nu uitam meciul de pe giulesti cand noi in 10 tot n-ati putut sa ne dati gol, sa nu imi aduc aminte si de *******ul ala de tudor, dak il elimina pe rada altul ar fi fost rezultatul.

dupa mintea ta cu practicile astea am ajuns in semifinalele uefa ?????
sau tot Valentin Ceausescu e de vina ???
hai sa fim seriosi, rapid a fost sub Steaua anul asta, iar faptul ca au avut o victorie directa a fost doar pt ca Steaua a trait acea drama la boro.

cel mai clar blat in sezonul 2005-2006 a fost la dej, pot sa spun asta cu mana pe biblie, poate au mai fost si altele dar ala a fost clar ca lumina zilei.

CAMPIONII SUNTEM NOI

bine mai tratati-ne cu o victorie in meciurile directe si va tratam si noi cu 24 in 2007 si grupele CL.

Angel66
1st July 2006, 16:52
realitatea voastra poate...voi traiti in lumea voastra!dar nu-ti face probleme...se trateaza!:happy :happy va ajutam noi!inca 2-3 meciuri si va trezim la realitate!:happy

m-ai facut sa zambesc

aveti 3 titluri in toata istoria, tot 3 avem si noi luate in ultimii 5 ani :happy :happy :happy :happy

in meciurile directe ??? nu stiu despre ce vb, in uefa s-a vazut ca am fost cu o clasa peste voi, in campionat ati profitat de esecul de la boro, jucatorii erau demoralizati, dar sa nu uitam meciul de pe giulesti cand noi in 10 tot n-ati putut sa ne dati gol, sa nu imi aduc aminte si de *******ul ala de tudor, dak il elimina pe rada altul ar fi fost rezultatul.

dupa mintea ta cu practicile astea am ajuns in semifinalele uefa ?????
sau tot Valentin Ceausescu e de vina ???
hai sa fim seriosi, rapid a fost sub Steaua anul asta, iar faptul ca au avut o victorie directa a fost doar pt ca Steaua a trait acea drama la boro.

cel mai clar blat in sezonul 2005-2006 a fost la dej, pot sa spun asta cu mana pe biblie, poate au mai fost si altele dar ala a fost clar ca lumina zilei.

CAMPIONII SUNTEM NOI

bine mai tratati-ne cu o victorie in meciurile directe si va tratam si noi cu 24 in 2007 si grupele CL.[/QUOTE]



sincer...nu am de gand sa-mi pierd timpul cu tine!e normal sa ganditi asa...la ce conducatori aveti(sau mai degraba bufoni)...cum spunea un rapidist pe aici:mai bine 3 cinstite decat 23 furate!

Angel66
1st July 2006, 16:56
si inca ceva:Rapid a fost net superioara stelei in sezonul asta!si nu am spus-o eu...cunosc stelisti convinsi care au spus asta,printre putinii care sunt in stare sa vada si sa recunoasca niste lucruri pe care le vede toata lumea!
gata!cum spuneam ...nu imi pierd timpul cu tine!

starsteel
1st July 2006, 16:59
Cand ati fost net superiori in sezonul asta cand erati in campionat pe locul 10? Sau poate atunci cand ati jucat semifinala cu Boro? Sau mai sigur cand ati ridicat la sfarsitul campionatului deasupra capului trofeul? Aveti un palmares impresionant sunteti cu adevarat net superiori, frustratilor!
P.S. Ati fost net superiori sezonul trecut fara sa fiti macar 1 minut, ce minut nici o secunda, pe primul loc in clasament.

Angel66
1st July 2006, 17:40
Cand ati fost net superiori in sezonul asta cand erati in campionat pe locul 10? Sau poate atunci cand ati jucat semifinala cu Boro? Sau mai sigur cand ati ridicat la sfarsitul campionatului deasupra capului trofeul? Aveti un palmares impresionant sunteti cu adevarat net superiori, frustratilor!
P.S. Ati fost net superiori sezonul trecut fara sa fiti macar 1 minut, ce minut nici o secunda, pe primul loc in clasament.


daca tu crezi k e frustrare e problema ta!nu vreau sa-mi pierd timpul cu cine nu merita!Dar deranjeaza nonsalanta cu care conducatorii stelei fac jocurile in fotbalul romanesc!dak intelegi bine...dak nu...nu e problema mea...e a voastra!deschideti ochii...pana nu e prea tarziu...oameni ca jiji si k mm nu au ce cauta in fotbal!

Paul
1st July 2006, 17:55
Cand ati fost net superiori in sezonul asta cand erati in campionat pe locul 10? Sau poate atunci cand ati jucat semifinala cu Boro? Sau mai sigur cand ati ridicat la sfarsitul campionatului deasupra capului trofeul? Aveti un palmares impresionant sunteti cu adevarat net superiori, frustratilor!
P.S. Ati fost net superiori sezonul trecut fara sa fiti macar 1 minut, ce minut nici o secunda, pe primul loc in clasament.

ei sunt campionii morali si au fost doar lideri virtuali (prin min 70 al etapei a 29-a , cand ei conduceau la Cluj si noi eram la egalitate in Regie)

SAMM
1st July 2006, 17:56
daca tu crezi k e frustrare e problema ta!nu vreau sa-mi pierd timpul cu cine nu merita!Dar deranjeaza nonsalanta cu care conducatorii stelei fac jocurile in fotbalul romanesc!dak intelegi bine...dak nu...nu e problema mea...e a voastra!deschideti ochii...pana nu e prea tarziu...oameni ca jiji si k mm nu au ce cauta in fotbal!

are ce cauta vama si copos ??? "nu vrem depunctarea Stelei, facem recurs" :ciocan: :ciocan: :ciocan:

vb lui starsteel nu ati fost nici o secunda pe primul loc in campionat,

si eu cunosc rapidisti convinsi care au spus ca Steaua a fost mai buna in sezonul 2005-2006 cu toate ca rapid a avut un final de campionat mai bun.

PS - mai bine nu mai pierzi vremea deloc, nu mai posta

ce ne tot faci orbi pe toti : eu unul nu sunt, am vazut la dej ce s-a intamplat, tu ai vazut ??? am vazut ca ati fost favorizati de arbitraje tot timpul, tu ai vazut ???

23 furate ??? da cupa aia din 86 tot furata e, supercupa aia din 87 tot furata e, 3 participari consecutive in grupele CL tot furate sunt, eliminarea Valenciei tot furata e, semifinala uefa tot furata e.

unii chiar au lipsa totala de logica dak spun ca o echipa cu performantele astea europene nu putea castiga nici un campionat in Romania, pt ca doar spun ca le-a furat pe toate. Logica asta o vezi ???

SAMM
1st July 2006, 17:59
ei sunt campionii morali si au fost doar lideri virtuali (prin min 70 al etapei a 29-a , cand ei conduceau la Cluj si noi eram la egalitate in Regie)

a fost la dej, dar oare cat de moral poti fi dupa un meci ca cel de la dej, greu de spus.

sau dupa un meci ca cel de la petrosani cand pur si simplu au vrut sa isi bata la propriu adversarii. cat de moral ??? sau se rugau de comisii sa ne ia punctele castigate pe teren, cat de moral ???

Angel66
1st July 2006, 21:15
are ce cauta vama si copos ??? "nu vrem depunctarea Stelei, facem recurs" :ciocan: :ciocan: :ciocan:

vb lui starsteel nu ati fost nici o secunda pe primul loc in campionat,

si eu cunosc rapidisti convinsi care au spus ca Steaua a fost mai buna in sezonul 2005-2006 cu toate ca rapid a avut un final de campionat mai bun.

PS - mai bine nu mai pierzi vremea deloc, nu mai posta

ce ne tot faci orbi pe toti : eu unul nu sunt, am vazut la dej ce s-a intamplat, tu ai vazut ??? am vazut ca ati fost favorizati de arbitraje tot timpul, tu ai vazut ???

23 furate ??? da cupa aia din 86 tot furata e, supercupa aia din 87 tot furata e, 3 participari consecutive in grupele CL tot furate sunt, eliminarea Valenciei tot furata e, semifinala uefa tot furata e.

unii chiar au lipsa totala de logica dak spun ca o echipa cu performantele astea europene nu putea castiga nici un campionat in Romania, pt ca doar spun ca le-a furat pe toate. Logica asta o vezi ???


o sa postez cat am chef...k nu poti tu sa-mi interzici!dar tu ai vazut ce s-a intamplat la vaslui?si asta este doar un exemplu,ptr k exemplele pot continua!in ce priveste cupa din 86...toata lumea stie cum erau jucatorii adusi la steaua.acolo s-a participat cu echipa nationala a romaniei,ptr k cei mai buni jucatori din tara erau adusi in ghencea(cum e alta problema).Valencia era o echipa in criza cand a eliminat-o steaua...iar semifinala uefa...doua meciuri de egalitate,in care nu ati fost cu nimik superiori...si cu putin ajutor de la un expert in domeniu,cantalejo(vezi real-barca, campionatul mondial)...Toti stim,chiar si voi,cum era inainte de 89.nici dupa nu s-au schimbat prea multe...

Angel66
1st July 2006, 21:17
a fost la dej, dar oare cat de moral poti fi dupa un meci ca cel de la dej, greu de spus.

sau dupa un meci ca cel de la petrosani cand pur si simplu au vrut sa isi bata la propriu adversarii. cat de moral ??? sau se rugau de comisii sa ne ia punctele castigate pe teren, cat de moral ???


te rog frumos...!nu vorbiti tocmai voi de moralitate!cred k e o gluma...:happy :happy :happy

dede
1st July 2006, 21:41
...iar semifinala uefa...doua meciuri de egalitate,in care nu ati fost cu nimik superiori...
faptul ca am dat gol pe giulesti intr-o repriza in care am fost superiori si dupa aceea jucand inteligent, fara ca voi sa va mai faceti mari sperante la calificare ce inseamna?


si cu putin ajutor de la un expert in domeniu,cantalejo(vezi real-barca, campionatul mondial)...
eh, mai era si un gol al Stelei anulat din nu stiu ce motiv in primul meci :mda: dar asta este, cand nu aveti alte scuze pt ca nu v-ati calificat dati vina pe arbitru :happy

Angel66
1st July 2006, 21:46
deja nu mai are rost...fiecare cu parerea lui...Dar mai bine v-ati abtine de la comentarii privind moralitatea!e penibil sa incercati sa dati lectii de morala.....

Vladek
1st July 2006, 21:50
Mai ... Sweet_angel ... te rugam frumos sa ne lasi, dak nu ai altceva sa ne spui decat ca Rapid a fost mai buna, mai frumoasa si (haules-baules) mai meritoasa. Du-te impreuna cu restul milogilor alb-visinii si mai compuneti o plangere pe la FIFA, UEFA, unde vreti voi, reclamati Steaua ca v-a discriminat (haoleu, e discriminare mare vere ... ca sa-l citez pe "liderul" Gigi Corsicanu') atunci cand nu s-a dat la o parte din calea echipei discriminate, nedreptatite si plangacioase de sub podul Grant. Sau mai bine, faceti-ne tuturor o favoare si mutati-va pe alte meleaguri, unde nu exista Steaua, arbitri corecti, sau superputeri fotbalistice gen Skonto Riga care sa va elimine din cupele europene :drak: :drak:

PS : Vedeti sa dati jalba aia la verificat inainte de a pune la posta ... si nu cumva sa-l lasati pe Buga s-o scrie ca am auzit ca a picat BAC-ul la 27 de ani :happy :happy

Angel66
1st July 2006, 21:56
Mai ... Sweet_angel ... te rugam frumos sa ne lasi, dak nu ai altceva sa ne spui decat ca Rapid a fost mai buna, mai frumoasa si (haules-baules) mai meritoasa. Du-te impreuna cu restul milogilor alb-visinii si mai compuneti o plangere pe la FIFA, UEFA, unde vreti voi, reclamati Steaua ca v-a discriminat (haoleu, e discriminare mare vere ... ca sa-l citez pe "liderul" Gigi Corsicanu') atunci cand nu s-a dat la o parte din calea echipei discriminate, nedreptatite si plangacioase de sub podul Grant. Sau mai bine, faceti-ne tuturor o favoare si mutati-va pe alte meleaguri, unde nu exista Steaua, arbitri corecti, sau superputeri fotbalistice gen Skonto Riga care sa va elimine din cupele europene :drak: :drak:

PS : Vedeti sa dati jalba aia la verificat inainte de a pune la posta ... si nu cumva sa-l lasati pe Buga s-o scrie ca am auzit ca a picat BAC-ul la 27 de ani :happy :happy



Probabil k adevarul deranjeaza draga vladek,nu-i asa?o sa postez cand si unde vreau!ce ar trebui?toata lumea sa taca....sa nu se simta deranjati "marii campioni"...:happy :happy
PS nici cu rosenborg nu mi-e rusine!:drak: :drak:

tataleone
1st July 2006, 22:57
:rolleyes:
Cand ati fost net superiori in sezonul asta cand erati in campionat pe locul 10? Sau poate atunci cand ati jucat semifinala cu Boro? Sau mai sigur cand ati ridicat la sfarsitul campionatului deasupra capului trofeul? Aveti un palmares impresionant sunteti cu adevarat net superiori, frustratilor!
P.S. Ati fost net superiori sezonul trecut fara sa fiti macar 1 minut, ce minut nici o secunda, pe primul loc in clasament.

Daca tu, Samm, Paul si inca vreo 2-3 stelisti de pe forumul asta nu puteti vedea realitatea...e problema voastra!
Si eu am prieteni stelisti care au recunoscut ca noi am fost superiori anul asta si care nu sunt de acord cu metodele lui jiji...si nu unul, ci mai multi...Daca voi va bucurati de un titlu furat sau sunteti atat de orbi/fanatici incat chiar nu puteti sa vedeti ce a vazut o tara intreaga....iar e problema voastra!

Nu conteaza ca ai fost odata pe locul 10 (dupa 3 etape daca tin bine minte :rolleyes: ) ci conteaza cum joci in toate cele 30 de meciuri... Iar cand adversarul castiga ultimele 5 meciuri din 5 cu metode specifice :rosu: , nici nu mai conteaza cum ai jucat

Cu semifinala cu Boro mai bine nu va mai laudati...sa conduci cu 3-0 si sa pierzi intr-o singura repriza...:headbang: :headbang:

Mai am o intrebare, pe care am mai pus-o de cateva ori dar nu mi-a raspuns nimeni: De ce va place atat de mult cuvantul "frustrare", frustrat, frustrati etc.?? Cred ca nu exista mesaj al stelistilor in care sa nu apara cuvantul asta...

P.S. sweet_angel66, felicitari ca ai rabdare sa te lupti cu...morile de vant! Eu mai mult citesc si ma amuz de cat abereaza becalienii, dar nu as avea rabdarea sa le raspund la fiecare prostie spusa...:)

tataleone
1st July 2006, 23:05
Mai ... Sweet_angel ... te rugam frumos sa ne lasi, dak nu ai altceva sa ne spui decat ca Rapid a fost mai buna, mai frumoasa si (haules-baules) mai meritoasa. Du-te impreuna cu restul milogilor alb-visinii si mai compuneti o plangere pe la FIFA, UEFA, unde vreti voi, reclamati Steaua ca v-a discriminat (haoleu, e discriminare mare vere ... ca sa-l citez pe "liderul" Gigi Corsicanu') atunci cand nu s-a dat la o parte din calea echipei discriminate, nedreptatite si plangacioase de sub podul Grant. Sau mai bine, faceti-ne tuturor o favoare si mutati-va pe alte meleaguri, unde nu exista Steaua, arbitri corecti, sau superputeri fotbalistice gen Skonto Riga care sa va elimine din cupele europene :drak: :drak:

PS : Vedeti sa dati jalba aia la verificat inainte de a pune la posta ... si nu cumva sa-l lasati pe Buga s-o scrie ca am auzit ca a picat BAC-ul la 27 de ani :happy :happy

Daca vreti sa va dovediti valoarea, mutati-va voi macar o perioada pe alte meleaguri unde nu exista Bacau, Vaslui, Farul etc., arbitri care sa faca plecaciuni cand aud numele Steaua si unde regulamentele FIFA se respecta, cu sau fara plangeri facute de altii!

Macar Buga a ajuns la BAC si a picat PT. CA NU S-A PREZENTAT! Banel al vostru a luat macar capacitatea :evil: ? Probabil ca nu si nu e singurul :D

Angel66
2nd July 2006, 00:08
multumesc tataleone!nici eu nu postez f mult de obicei...dar cateodata prostia atinge anumite dimensiuni,incat trebuie sa raspunzi!altfel chiar ajung sa creada k au dreptate.Dar degeaba vb noi...pacat ca instantele autorizate nu iau masuri...

SAMM
2nd July 2006, 01:04
Daca vreti sa va dovediti valoarea, mutati-va voi macar o perioada pe alte meleaguri unde nu exista Bacau, Vaslui, Farul etc., arbitri care sa faca plecaciuni cand aud numele Steaua si unde regulamentele FIFA se respecta, cu sau fara plangeri facute de altii!
:D

la care arbitri te referi : tudor, serea, deaconu ???

mai bine va mutati voi pe meleaguri unde nu exista gloria bistrita si cfr "blat" cluj

discutia despre moralitate n-am deschis-o eu, ci unii rapidisti care au nesimtirea sa spuna despre o echipa care a fost un circ ca ar fi campioana morala.


apropo o tema de meditatie pt cunoscatori cum va explicati ca dupa ce cei doi jucatori de la national au ajuns la rapid pe un pret mai mic decat cel vehiculat anterior FC national a primit licenta ??? sa fi fost oare si altceva intrat in pret, vreo manevra ********a a stim noi cui ??? ciudat, tare ciudat ???

grifiths pt Steaua costa 2 mil EUR
rapid l-a luat cu 1,3 mil USD jumatate din pretul cerut s-a mai adaugat poate si o licenta la pret,

@tataleone
Realitatea pt mine este urmatoarea :
1. titlul 23
2. semifinala UEFA
3. blat "INCREDIBIL" la Cluj
4. Steaua este cea mai iubita echipa din tara

tataleone
2nd July 2006, 10:55
Realitatea pt mine este urmatoarea :
1. titlul 23
2. semifinala UEFA
3. blat "INCREDIBIL" la Cluj
4. Steaua este cea mai iubita echipa din tara

1. obtinut prin metode specifice
2. unde v-ati calificat fara victorie si ati pierdut rusinos
3. blaturi "incredibile" cu Bacau (X2), Otelul (X2), Farul, Jiul, Sportul, Vaslui (scuze daca am ratat vreunul)
4. la asa conducatori, asa suporteri: unii chiar cred procentul ala al lui meme :headbang:
Mi-as permite sa adaug punctul 5:
5. conducatori care lovesc suporterii, ii incita la violenta si rasism, jucatori care isi rup mainile dupa un meci care nu a putut fi blatuit de conducere, cea mai violenta galerie din tara etc. etc........

tataleone
2nd July 2006, 11:22
apropo o tema de meditatie pt cunoscatori cum va explicati ca dupa ce cei doi jucatori de la national au ajuns la rapid pe un pret mai mic decat cel vehiculat anterior FC national a primit licenta ??? sa fi fost oare si altceva intrat in pret, vreo manevra ********a a stim noi cui ??? ciudat, tare ciudat ???

grifiths pt Steaua costa 2 mil EUR
rapid l-a luat cu 1,3 mil USD jumatate din pretul cerut s-a mai adaugat poate si o licenta la pret,



Nu crezi ca exagerezi?
Problema cu licenta a pornit de la scandalul dintre Mitica si Iacov. Nu vad ce implicare ar putea avea Rapidul sau "stim noi cine" aici.
Oricum, chiar voi ziceati pe alt thread ca Griffiths nu face nici macar 1,3 mil. cu atat mai putin 2 mil si ca nu-l vroiati la Steaua :rolleyes: deci hai sa nu mai inventam conspiratii din astea...

Era culmea ca tocmai FC National, cu cel mai tare stadion din tara, sa nu primeasca licenta...

Oaia Dolly
2nd July 2006, 12:33
Nu crezi ca exagerezi?
Problema cu licenta a pornit de la scandalul dintre Mitica si Iacov. Nu vad ce implicare ar putea avea Rapidul sau "stim noi cine" aici.
Oricum, chiar voi ziceati pe alt thread ca Griffiths nu face nici macar 1,3 mil. cu atat mai putin 2 mil si ca nu-l vroiati la Steaua :rolleyes: deci hai sa nu mai inventam conspiratii din astea...

Era culmea ca tocmai FC National, cu cel mai tare stadion din tara, sa nu primeasca licenta...

Inclin sa cred ca pe langa o subiectivitate aproape patologica ai si probelme cu vederea. Steaua ajutata de arbitri????-probabil cu national sau bistrita. Nu uita geniule de meciul rrapidului cu sportul sau de caracterul deosebit al acestor fotbalisti etalat la meciul cu jiul. Realitatea e ca echipa voastra are o vocatie de looseri -luptati ca niciodata si pierdeti ca intotdeauna.Aceste esecuri constante v-au afectat profund discernamantul( daca cu bacau a fost blat-acestia au acumulat 1 pct tot returul iar la 0-0 bara.. sau cu galati cand stiti ce relatii exista intre stoica si stan. P.S: rrapid-otelul(campioana deplasarilor 4-0). Oricum mi-e mila de oameni ca tine si sper sa nu lasi frustrarea acumulata sa aiba efecte si in viata personala.
Se vede ca nu ai o treaba cu fotbalul.Ala e Lia Manoliu, stii tu acolo unde v-am eliminat.Stadionul cu licenta e cotroceni si are 15 000 locuri.Somn usor si vise placute!!

Oaia Dolly
2nd July 2006, 12:43
[QUOTE=sweet_angel_66;703884]o sa postez cat am chef...k nu poti tu sa-mi interzici!dar tu ai vazut ce s-a intamplat la vaslui?si asta este doar un exemplu,ptr k exemplele pot continua!in ce priveste cupa din 86...toata lumea stie cum erau jucatorii adusi la steaua.acolo s-a participat cu echipa nationala a romaniei,ptr k cei mai buni jucatori din tara erau adusi in ghencea(cum e alta problema).Valencia era o echipa in criza cand a eliminat-o steaua...iar semifinala uefa...doua meciuri de egalitate,in care nu ati fost cu nimik superiori...si cu putin ajutor de la un expert in domeniu,cantalejo(vezi real-barca, campionatul mondial)...Toti stim,chiar si voi,cum era inainte de 89.nici dupa nu s-au schimbat prea multe...[/QUOT

Ghicitoare: Care a fost cea mai mare performanta europeana a rapidului?

Atunci cand a fost eliminata de Steaua:rosu:
Din pacate existenta voastra presarata de moralitate si martiriu isi urmareste tristul destin. Eu as propune un trofeu de campioana morala care sa fie decernat an de an marii echipe a rapidului si eventual sa fie ridicat de marius constantin - exemplul cel mai fidel al fair-playului celor de sub podul grant: da-i pe la spate si fugi.

SAMM
2nd July 2006, 12:57
1. obtinut prin metode specifice
2. unde v-ati calificat fara victorie si ati pierdut rusinos
3. blaturi "incredibile" cu Bacau (X2), Otelul (X2), Farul, Jiul, Sportul, Vaslui (scuze daca am ratat vreunul)
4. la asa conducatori, asa suporteri: unii chiar cred procentul ala al lui meme :headbang:
Mi-as permite sa adaug punctul 5:
5. conducatori care lovesc suporterii, ii incita la violenta si rasism, jucatori care isi rup mainile dupa un meci care nu a putut fi blatuit de conducere, cea mai violenta galerie din tara etc. etc........

1. metode specifice campionilor - victorii pe teren, chiar dak arbitrii au tras cat au putut pt rapid
2. asta este regulamentul, sa faceti petitie la uefa ca ati fost discrimanti de golul dat de nicolita, poate schimba aia regulamentul, in prima repriza pe giulesti parca erati echipa de divizia B, nici nu gaseati mingea, sa nu uitam ca la pauza trebuia sa fie 2-0.
3. ce crezi o semifinalista UEFA n-are forta sa bata la bacau ??? Sau acasa pe Jiul ??? Cred insa ca dak se juca pe bune rapidul nu batea nici in 100 de ani la dej mai ales ca clujul a dat primul gol
4. peste tot in tara Steaua este iubita, absolut peste tot, iar asta va roade, la petrosani in meciul vostru de k1 spectatorii cantau scooter si forza Steaua.
5. ce crezi ca e mai bine sa dai cu pumnul intr-un geam la nervi sau sa dai crosee ca marius constantin sau picioare in capul adversarilor ca danut coman ???

SUNTETI PENIBILI ! ! ! cu tot cu echipa voastra de 2 lei, de looseri eterni, de campioni morali ca viorel moldovan care rupe picioare si marius constantin care face box pe teren

tataleone
2nd July 2006, 14:05
Inclin sa cred ca pe langa o subiectivitate aproape patologica ai si probelme cu vederea. Steaua ajutata de arbitri????-probabil cu national sau bistrita. Nu uita geniule de meciul rrapidului cu sportul sau de caracterul deosebit al acestor fotbalisti etalat la meciul cu jiul. Realitatea e ca echipa voastra are o vocatie de looseri -luptati ca niciodata si pierdeti ca intotdeauna.Aceste esecuri constante v-au afectat profund discernamantul( daca cu bacau a fost blat-acestia au acumulat 1 pct tot returul iar la 0-0 bara.. sau cu galati cand stiti ce relatii exista intre stoica si stan. P.S: rrapid-otelul(campioana deplasarilor 4-0). Oricum mi-e mila de oameni ca tine si sper sa nu lasi frustrarea acumulata sa aiba efecte si in viata personala.


Si mie mi-e mila de oameni ca tine, care se lasa condusi de oameni ca Jiji sau Meme...n-o sa ma apuc sa-ti raspund punctual la tot ce ai scris pt. ca ma chinui degeaba: oamenii indoctrinati devin fanatici si nu pot sa accepte nici o alta parere, nici un alt argument, in timp ce varianta lor, nesustinuta de vreun argument este adevarul abasolut...

Fara sa vreau sa te jignesc, cred ca nickname-ul tau spune totul: o mare turma condusa in principal de oaia neagra si cu bani multi, care din pacate se pare ca devine un real pericol pt. societate :mda:



Se vede ca nu ai o treaba cu fotbalul.Ala e Lia Manoliu, stii tu acolo unde v-am eliminat.Stadionul cu licenta e cotroceni si are 15 000 locuri.Somn usor si vise placute!!

Pai de Cotroceni si vorbeam, tu ce ai inteles?

P.S. Cred ca voi nu stiti ce inseamna "frustrare" :))

tataleone
2nd July 2006, 14:26
1. metode specifice campionilor - victorii pe teren, chiar dak arbitrii au tras cat au putut pt rapid
2. asta este regulamentul, sa faceti petitie la uefa ca ati fost discrimanti de golul dat de nicolita, poate schimba aia regulamentul, in prima repriza pe giulesti parca erati echipa de divizia B, nici nu gaseati mingea, sa nu uitam ca la pauza trebuia sa fie 2-0.
3. ce crezi o semifinalista UEFA n-are forta sa bata la bacau ??? Sau acasa pe Jiul ??? Cred insa ca dak se juca pe bune rapidul nu batea nici in 100 de ani la dej mai ales ca clujul a dat primul gol
4. peste tot in tara Steaua este iubita, absolut peste tot, iar asta va roade, la petrosani in meciul vostru de k1 spectatorii cantau scooter si forza Steaua.
5. ce crezi ca e mai bine sa dai cu pumnul intr-un geam la nervi sau sa dai crosee ca marius constantin sau picioare in capul adversarilor ca danut coman ???

SUNTETI PENIBILI ! ! ! cu tot cu echipa voastra de 2 lei, de looseri eterni, de campioni morali ca viorel moldovan care rupe picioare si marius constantin care face box pe teren

Nu-ti mai raspund nici tie la tot ca nu are rost...
va las sa traiti in lumea voastra...sa va bucurati de campionate aranjate de patron, sa credeti ca sunteti cei mai iubiti (aici aveti partial dreptate, dar este vorba in mod evident de patura cea mai de jos a societatii, cu exceptii sigur) sa radeti de "blaturile" facute de altii fara a vedea barna din ochii proprii etc. etc.

Dar mai devreme sau mai tarziu va veni si momentul adevarului: iata ca pt. Juventus se pare ca a venit...candva adevarul va iesi la iveala si in Romania :drak:
Cat despre suporteri, ati mai dovedit de cateva ori ce adevarati sunteti: cum pierdeti 2-3 meciuri, imediat incepeti sa-i injurati pe jucatori si sa cereti demisia :D
Si apropo: sunt curios sa vad cati suporteri ati mai avea in B tot 62%:rolleyes: ?

SAMM
2nd July 2006, 14:27
P.S. Cred ca voi nu stiti ce inseamna "frustrare" :))

Dar suntem siguri ca tu si toti rapidistii stiti.
/hello /hello /hello /hello /hello /hello

SAMM
2nd July 2006, 14:30
Nu-ti mai raspund nici tie la tot ca nu are rost...
va las sa traiti in lumea voastra...sa va bucurati de campionate aranjate de patron, sa credeti ca sunteti cei mai iubiti (aici aveti partial dreptate, dar este vorba in mod evident de patura cea mai de jos a societatii, cu exceptii sigur) sa radeti de "blaturile" facute de altii fara a vedea barna din ochii proprii etc. etc.

Dar mai devreme sau mai tarziu va veni si momentul adevarului: iata ca pt. Juventus se pare ca a venit...candva adevarul va iesi la iveala si in Romania :drak:
Cat despre suporteri, ati mai dovedit de cateva ori ce adevarati sunteti: cum pierdeti 2-3 meciuri, imediat incepeti sa-i injurati pe jucatori si sa cereti demisia :D
Si apropo: sunt curios sa vad cati suporteri ati mai avea in B tot 62%:rolleyes: ?


asta o spune un suporter rapidist care nu isi aduce aminte la acel 3-3 din tur la galati dupa ce rapid avuse 3-0 ca jucatorii erau sa fie batuti de corsicanu si al lui

imi aduc si acum aminte cum o matahala ii zicea lui maftei : "bai kkt-ule si eu dak intram in teren jucam mai bine ca tine" si maftei statea blajin si se uita

:happy :happy :happy
aia cu barna e valabila pt voi : campionii morali (la dej) :ciocan: :ciocan: :ciocan:

tataleone
2nd July 2006, 14:31
Dar suntem siguri ca tu si toti rapidistii stiti.
/hello /hello /hello /hello /hello /hello

Pai stim: ii vedem pe stelisti!!!

SAMM
2nd July 2006, 14:35
Pai stim: ii vedem pe stelisti!!!

te-am prins bine cu replica asta

vezi ca te contrazici in ce spui, la faza cu frustrare

dar mare adevar ai spus prima data : "nici nu stim ce e aia frustrare" si pana la urma de unde sa stim, dak am castigat intotdeauna.

tataleone
2nd July 2006, 14:39
te-am prins bine cu replica asta

vezi ca te contrazici in ce spui, la faza cu frustrare

dar mare adevar ai spus prima data : "nici nu stim ce e aia frustrare" si pana la urma de unde sa stim, dak am castigat intotdeauna.

Nu ma contrazic deloc: ati castigat voi intotdeauna, dar sunteti frustrati ca nu ati castigat pe bune :)
Si cand am spus ca nu stiti ce e aia, ma refeream la sensul cuvantului, nu daca ati trait voi sau nu sentimentul asta...

tataleone
2nd July 2006, 14:43
asta o spune un suporter rapidist care nu isi aduce aminte la acel 3-3 din tur la galati dupa ce rapid avuse 3-0 ca jucatorii erau sa fie batuti de corsicanu si al lui

imi aduc si acum aminte cum o matahala ii zicea lui maftei : "bai kkt-ule si eu dak intram in teren jucam mai bine ca tine" si maftei statea blajin si se uita

:happy :happy :happy
aia cu barna e valabila pt voi : campionii morali (la dej) :ciocan: :ciocan: :ciocan:

Promit ca e ultimul meu post pe tema asta, dupa cum ziceam va las sa traiti in lumea voastra si sa visati in continuare ce mare echipa e Steaua...

OK, poate se mai intampla si la noi, ca doar suntem in Romania, dar tu imi dai ca exemplu un caz izolat (2-3 matahale) pe cand eu vorbesc de scandarile unei intregi tribune.
OK, noi campioni morali la Dej si voi campioni adevarati cu Farul chiar in seara de Inviere (cu Becali cel credincios in frunte....:ok: )

P.S. Poti sa scrii orice, ca nu mai raspund. N-are rost sa-mi pierd vremea cu oameni legati la ochi

SAMM
2nd July 2006, 15:14
P.S. Poti sa scrii orice, ca nu mai raspund. N-are rost sa-mi pierd vremea cu oameni legati la ochi

pai nu sunt legat la ochi pt ca am vazut ce s-a intamplat la dej.

asta cu 23 furate mi se pare chiar o nesimitire crasa, hai sa spunem ca inainte de revolutie au mai fost magarii cu toate ca in 86 am fost cea mai buna echipa din Europa si deci era normal sa castigam si titluri in perioada aceea, dar dupa revolutie am castigat totul pe teren.

Asta cu furate i se potriveste lui dinamo pt ca au si ei 17 titluri dar nici o performanta europeana semnificativa.

starsteel
2nd July 2006, 15:15
....
Nu conteaza ca ai fost odata pe locul 10 (dupa 3 etape daca tin bine minte :rolleyes: ) ci conteaza cum joci in toate cele 30 de meciuri...
Mai am o intrebare, pe care am mai pus-o de cateva ori dar nu mi-a raspuns nimeni: De ce va place atat de mult cuvantul "frustrare", frustrat, frustrati etc.?? Cred ca nu exista mesaj al stelistilor in care sa nu apara cuvantul asta...

Sublinierea a ceea ce ai spus imi apartine, e corect ai dreptate.
Locurile ocupate de Rapid in cele 30 de etape: 5,5,10,10,10,7,9,7,6,7,4,7,5,9,6,6,5,4,3,3,3,3,3,3 ,2,3,3,2,2,2.
Frustrare: lipsă a satisfacţiei atunci când în calea realizării unei dorinţe apare un obstacol.
Nu e vorba ca ne place dar exprima extrem de corect starea voastra, e ca si cum noi am fi pe o scara culegand dintr-un piersic, sa zicem, iar voi jos fiind nu puteti urca pe aceeasi scara pt. a culege la randul vostru. E un sentiment care tine de conditia umana si nu numai.

Angel66
2nd July 2006, 15:19
[QUOTE=sweet_angel_66;703884]o sa postez cat am chef...k nu poti tu sa-mi interzici!dar tu ai vazut ce s-a intamplat la vaslui?si asta este doar un exemplu,ptr k exemplele pot continua!in ce priveste cupa din 86...toata lumea stie cum erau jucatorii adusi la steaua.acolo s-a participat cu echipa nationala a romaniei,ptr k cei mai buni jucatori din tara erau adusi in ghencea(cum e alta problema).Valencia era o echipa in criza cand a eliminat-o steaua...iar semifinala uefa...doua meciuri de egalitate,in care nu ati fost cu nimik superiori...si cu putin ajutor de la un expert in domeniu,cantalejo(vezi real-barca, campionatul mondial)...Toti stim,chiar si voi,cum era inainte de 89.nici dupa nu s-au schimbat prea multe...[/QUOT

Ghicitoare: Care a fost cea mai mare performanta europeana a rapidului?

Atunci cand a fost eliminata de Steaua:rosu:
Din pacate existenta voastra presarata de moralitate si martiriu isi urmareste tristul destin. Eu as propune un trofeu de campioana morala care sa fie decernat an de an marii echipe a rapidului si eventual sa fie ridicat de marius constantin - exemplul cel mai fidel al fair-playului celor de sub podul grant: da-i pe la spate si fugi.


A aparut o oaie pe aici...s-o fi ratacit...Gigi!!!!ce faci ma?s-au imbolnavit oile si behaie pe aici!:happy :happy Mai lasati-ne ma!ar trebui sa va fie rusine sa vorbiti!

Angel66
2nd July 2006, 15:22
Sublinierea a ceea ce ai spus imi apartine, e corect ai dreptate.
Locurile ocupate de Rapid in cele 30 de etape: 5,5,10,10,10,7,9,7,6,7,4,7,5,9,6,6,5,4,3,3,3,3,3,3 ,2,3,3,2,2,2.
Frustrare: lipsă a satisfacţiei atunci când în calea realizării unei dorinţe apare un obstacol.
Nu e vorba ca ne place dar exprima extrem de corect starea voastra, e ca si cum noi am fi pe o scara culegand dintr-un piersic, sa zicem, iar voi jos fiind nu puteti urca pe aceeasi scara pt. a culege la randul vostru. E un sentiment care tine de conditia umana si nu numai.


dar va place f mult cuvantul asta...frustrare!probabil asta simtiti voi...o imensa frustrare ptr k in meciurile directe NU PUTETI sa invingeti!:happy :happy

starsteel
2nd July 2006, 15:25
ei sunt campionii morali si au fost doar lideri virtuali (prin min 70 al etapei a 29-a , cand ei conduceau la Cluj si noi eram la egalitate in Regie)
Nici atunci in acest caz era egalitate de puncte dar aveam golaverajul mai bun criteriul meciurilor directe in caz de egalitate se aplica la sfarsitul campionatului. Deci corect cum am spus, nici o secunda!

Angel66
2nd July 2006, 15:29
[QUOTE=SAMM;704220] o echipa care a fost un circ ca ar fi campioana morala.

cred k confunzi lucrurile...circul l-au facut altii!!!!!!!!

blat incredibil la cluj?????!!!!

atunci cum se numeste meciul stelei cu vaslui?asta a fost cel mai rau...sa nu uitam de jiul...de sportul(cat o fi luat stancioiu de la jiji???)...scuza-ma dak nu le trec pe toate...au fost atat de multe k mi-e lene sa mai scriu!

Ar trebui macar sa nu mai deschideti subiectul....!:rosu: :rosu:

Oaia Dolly
2nd July 2006, 15:55
[QUOTE=Oaia Dolly;704536]


A aparut o oaie pe aici...s-o fi ratacit...Gigi!!!!ce faci ma?s-au imbolnavit oile si behaie pe aici!:happy :happy Mai lasati-ne ma!ar trebui sa va fie rusine sa vorbiti!

M-ai terminat! Mostra de intelectualitate giulesteana, macar de n-ai fi copiat-o de la dinu vama.Imi pare bine sa vad ca ati supravietuit sezonului de gripa aviara:ok:.Mai ai cosmaruri cu baietii aia rai in halate albe?

Angel66
2nd July 2006, 16:01
[QUOTE=sweet_angel_66;704685]

M-ai terminat! Mostra de intelectualitate giulesteana, macar de n-ai fi copiat-o de la dinu vama.Imi pare bine sa vad ca ati supravietuit sezonului de gripa aviara:ok:.Mai ai cosmaruri cu baietii aia rai in halate albe?


Hai k m-ai facut sa zambesc?cat te-ai gandit sa scoti asta?presupun ca destul de mult...dar nu inteleg de ce te superi...chiar nick-ul tau spune asta!:happy :happy eu nu ma supar!nu am de ce!nu ma simt vizata...in schimb tu...vad k imediat ai reactionat...

SAMM
2nd July 2006, 16:05
[QUOTE=SAMM;704220] o echipa care a fost un circ ca ar fi campioana morala.

cred k confunzi lucrurile...circul l-au facut altii!!!!!!!!

blat incredibil la cluj?????!!!!

atunci cum se numeste meciul stelei cu vaslui?asta a fost cel mai rau...sa nu uitam de jiul...de sportul(cat o fi luat stancioiu de la jiji???)...scuza-ma dak nu le trec pe toate...au fost atat de multe k mi-e lene sa mai scriu!

Ar trebui macar sa nu mai deschideti subiectul....!:rosu: :rosu:

la vaslui un penalty clar si un gol de senzatie a lui Dica (ce blat e asta eu nu stiu)

la dej insa, nebunul ala de Romeo Surdu v-a dat gol, pe urma jula si ceilalti fundasi de doi lei au intrat in panica s-au gandit ei dak nu bate rapidul nu mai luam bani, la primul gol au facut culoar frumos pt pletosul jegos la golul doi buga parea un recordman la 100m pe langa cei doi fundasi care se fereau de el.

Imi pare rau de Dorinel, dar dak avea caracter trebuia sa isi dea demisia nu sa inchida ochii.

Cat a luat Stancioiu ??? de a aparat sutul lui Ogararu in situatie 1 la 1.
Dar cat a luat Tudor ??? Cat a luat serea ??? Cat a luat deaconu ??? pe deaconu asta dak il prind il rup, a fost pe fata.

Angel66
2nd July 2006, 16:13
[QUOTE=sweet_angel_66;704689]

la vaslui un penalty clar si un gol de senzatie a lui Dica (ce blat e asta eu nu stiu)

la dej insa, nebunul ala de Romeo Surdu v-a dat gol, pe urma jula si ceilalti fundasi de doi lei au intrat in panica s-au gandit ei dak nu bate rapidul nu mai luam bani, la primul gol au facut culoar frumos pt pletosul jegos la golul doi buga parea un recordman la 100m pe langa cei doi fundasi care se fereau de el.

Imi pare rau de Dorinel, dar dak avea caracter trebuia sa isi dea demisia nu sa inchida ochii.

Cat a luat Stancioiu ??? de a aparat sutul lui Ogararu in situatie 1 la 1.
Dar cat a luat Tudor ??? Cat a luat serea ??? Cat a luat deaconu ??? pe deaconu asta dak il prind il rup, a fost pe fata.


hai mai k devii penibil incercand sa justifici ce nu are explicatie...(sau are :banii lui jiji)...sa nu vorbim de arbitri..k helesteanu ii intrece pe toti...nu numai cu jiul,dar si cu farul!

SAMM
2nd July 2006, 16:16
[QUOTE=SAMM;704710]


hai mai k devii penibil incercand sa justifici ce nu are explicatie...(sau are :banii lui jiji)...sa nu vorbim de arbitri..k helesteanu ii intrece pe toti...nu numai cu jiul,dar si cu farul!

helesteanu a fost corect la petrosani asta va doare, vroiat tot un tudor care nu va da niciodata rosii

crezi ca helesteanu il intrece pe deaconu, iacob e lovit direct in cap, face fractura de clavicula si nu e penaly sau pe serea ???

Angel66
2nd July 2006, 16:24
[QUOTE=sweet_angel_66;704720]

helesteanu a fost corect la petrosani asta va doare, vroiat tot un tudor care nu va da niciodata rosii

crezi ca helesteanu il intrece pe deaconu, iacob e lovit direct in cap, face fractura de clavicula si nu e penaly sau pe serea ???

atunci stii ce?va doresc voua sa aveti parte numai de arbitrii corecti ca helesteanu...:happy :happy luati-l voi dak va place asa mult!dar fara plicul cu bani de la jiji...:evil: :evil:

SAMM
2nd July 2006, 16:26
[QUOTE=SAMM;704726]

atunci stii ce?va doresc voua sa aveti parte numai de arbitrii corecti ca helesteanu...:happy :happy luati-l voi dak va place asa mult!dar fara plicul cu bani de la jiji...:evil: :evil:

OK, si ii luati voi pe serea si deaconu sa va decimeze lotul.
mie unul imi convine

SORENSEN
2nd July 2006, 22:57
Care Supercupa.... ca parca rapidistii nu se prezentau...

Angel66
2nd July 2006, 23:28
ne prezentam...nu va bucurati !cum sa pierdem ocazia de a va vedea invinsi inca o data?:drak: :drak: :D :D

Paul
2nd July 2006, 23:36
voua va lasam trofeele mici , noi il luam pe singurul care conteaza :D

Angel66
2nd July 2006, 23:39
ce glumeti sunteti...:happy :happy alea pe care nu puteti sa le luati sunt mici!:happy :happy in ceea ce priveste pe cel care conteaza...anul asta se joaca...sau asa stiu eu k trebuie sa se intample!poate stiti voi altceva....:drak: :drak:

Paul
2nd July 2006, 23:41
pai in mod normal va batem de va suna capacele ca juma de echipa va e suspendata ...
si totusi pentru noi in afara ca e meci cu rapid , nu e nimic ... supercupa nu exista

Angel66
3rd July 2006, 00:36
pai in mod normal va batem de va suna capacele ca juma de echipa va e suspendata ...
si totusi pentru noi in afara ca e meci cu rapid , nu e nimic ... supercupa nu exista

TREZIREA!venim cu Rapid 2 si tot va batem!sa-ti aduk aminte k totusi am facut niste transferuri si avem posturile acoperite?
inteleg...voi pe asta va bazati...k sunt ai nostri suspendati...:happy :happy k altfel...:drak:

tataleone
3rd July 2006, 01:06
Frustrare: lipsă a satisfacţiei atunci când în calea realizării unei dorinţe apare un obstacol.
Nu e vorba ca ne place dar exprima extrem de corect starea voastra, e ca si cum noi am fi pe o scara culegand dintr-un piersic, sa zicem, iar voi jos fiind nu puteti urca pe aceeasi scara pt. a culege la randul vostru. E un sentiment care tine de conditia umana si nu numai.


Merci, stiam si eu ce inseamna frustrare :rolleyes: . Iar cand nu stiu ce inseamna un cuvant, apelez la DEX, nu la stelistii de pe OLS :cool:

Mi-a placut comparatia ta cu piersicul, chiar daca e departe de subiect :) Glumind un pic, te-ai gandit ca am putea sa scuturam scara si voi sa cadeti de acolo?

Si ca sa revenim la frustrare, cred ca descrie mai bine starea voastra ca nu ne-ati mai batut de cativa ani.
E ca si cum ati fi pe scara si ati culege piersicile de jos, dar piersica din varf, cea mai mare si mai frumoasa, v-ar fi inaccesibila pt. ca scara e prea scurta!

Datenshi
3rd July 2006, 18:28
test.

Vlad
3rd July 2006, 18:31
Poll-ul are o singura varianta
0%
Bate Steaua

alejandro
3rd July 2006, 18:45
bate steaua cu 2-0!!!

Datenshi
3rd July 2006, 20:49
Pe 25 iulie avem meci in UCL asa ca nu o sa jucam cu titularii in partida cu FCK1 Rapid Combat. Am vazut secvente din meciul de la Petrosani si cel cu Sportul din Giulesti nu avem de gand sa iesim cu picioarele rupte pt. un trofeu atat de mic.

Lasa ca nici voi nu sunteti asa cuminti.

deep purple
4th July 2006, 00:14
bate steaua cu 2-0!!!


Ca in retur?! :drak:

tataleone
4th July 2006, 10:49
Originally Posted by starsteel
Pe 25 iulie avem meci in UCL asa ca nu o sa jucam cu titularii in partida cu FCK1 Rapid Combat. Am vazut secvente din meciul de la Petrosani si cel cu Sportul din Giulesti nu avem de gand sa iesim cu picioarele rupte pt. un trofeu atat de mic.

Ti-am mai zis odata: nu aveti meci in UCL, ci in preliminariile UCL!!!
UCL :cya:

Lasa ca si noi am vazut meciul cu ucrainienii si ar trebui sa nu ne prezentam ca si asa avem jucatori putini. Daca ne mai omorati si voi vreo 3-4... Stiam ca Radoi e f. violent, acum se pare ca trebuie sa ne ferim si de Nesu :D

SORENSEN
4th July 2006, 11:18
Si care credeam ca rapidisti nu se prezinta la meci...parca asa declarau mai acum cateva saptamani...Acum nu domne suntem mai buni luam trofeul...stati sa vedem sa se joace si atunci analizam...

Angel66
4th July 2006, 12:24
Si care credeam ca rapidisti nu se prezinta la meci...parca asa declarau mai acum cateva saptamani...Acum nu domne suntem mai buni luam trofeul...stati sa vedem sa se joace si atunci analizam...


cata dreptate ai!sa asteptam sa se joace...dar pe urma cred k nu o sa mai apareti pe forum vreo saptamana...:drak: :drak:

dede
4th July 2006, 12:34
dar pe urma cred k nu o sa mai apareti pe forum vreo saptamana...:drak: :drak:
stai linistit(a)...si de ar fi sa castigati, supercupa nu-i o mare pierde pt Steaua...peste cateva zile avem meci in prel ucl, deci o sa mai vezi stelisti pe aici :evil:

castiga Steaua cu 2-1

SORENSEN
4th July 2006, 14:37
Poate face si Oli o boacana gen Protasov din supercupa cu Dinamo...ca altfel Steaua castiga meciul...
Hai Steaua !

dede
4th July 2006, 14:41
pe atunci Protasov era la inceput...nu prea cunostea jucatorii

alejandro
4th July 2006, 14:48
iar oli e cam varza:ciocan:

Aurel.D
4th July 2006, 15:27
In nemarginita-i prostie si *******enie, MM-lus a declarat Cupa Romaniei ca fiind Cupa ratatilor!!
El nu si-o fi dat seama ca jigneste atatea generatii de fotbalisti care s-au luptat de-a lungul anilor pt. acest trofeu, de la echipe de traditie din Romania, cum ar fi Ripensia, Chinezu, UTA, Unirea Tricolor, Rapid Buc., Sportul Studentesc, Petrolul Ploiesti, Universitatea Craiova, Dinamo Buc. si...... Steaua:D ?
O echipa serioasa, care se respecta, trateaza cu seriozitate toate competitiile la care participa, mai ales ca toate fac parte din palmares!

Cupa, este in multe tari, prima competitie de fotbal care a avut vreodata loc si este un trofeu extrem de apreciat in multe campionate, in Anglia fiind chiar mai apreciata decat campionatul!!
Pe urma pe acesti "ratati" pe care ii va intalni in Supercupa Steaua nu a reusit sa ii bata sezonul trecut!

Dar asa se intampla cand gandesti cu... :jerk:!!

il cappo
4th July 2006, 16:39
in mare sunt de acord cu tine dar la faza cu Anglia ... cum sa fie cupa mai apreciata decat campionatu' ? poate acu' 50 ani ca in zilele astea in nici un caz ...
despre supercupa : daca batem e bine , daca nu... nu-i mare tragedie ... in schimb , vreau sa luam macar 4 puncte in campionat ...;)

angel_666
4th July 2006, 17:52
... in schimb , vreau sa luam macar 4 puncte in campionat ...;)


asa cum ati tot luat pana acum....:drak: :drak:

SAMM
4th July 2006, 18:11
asa cum ati tot luat pana acum....:drak: :drak:

lasa ca luati voi campionatul, peste 30 de ani

starsteel
4th July 2006, 20:59
In nemarginita-i prostie si *******enie, MM-lus a declarat Cupa Romaniei ca fiind Cupa ratatilor!!
El nu si-o fi dat seama ca jigneste atatea generatii de fotbalisti ....
Problema este ca aceasta Cupa a Romaniei a devenit neinteresanta. Trebuie facut ceva in a creste interesul pt. acest trofeu, dovada ca nici TV nu se inghesuie sa transmita Cupa.

starsteel
4th July 2006, 21:38
....Ti-am mai zis odata: nu aveti meci in UCL, ci in preliminariile UCL!!!
....
Odata ai mai spus, stiu, singura problema e ca tot in urma acestui mesaj. Nu vezi ca e acelasi?:)

chipy_1923
4th July 2006, 21:41
Meciul e neinteresant dar totusi o sa-i frigem pe giulesteni.

iaaaa..e neinteresant...ba vedeta mai esti u ma...stiu k la tine meciurile alea interesante sunt alea ca cele de campionatu trecut....k jiul k farul k bacau k vaslui...vai steaua voastra....:jerk:

starsteel
4th July 2006, 21:47
Mai ce e cu voi? programul noului campionat v-a retrezit instinctele razboinice, lasati ca avem timp tot anul de campionat, o semifinala de Cupa Mondiala e o data la 4 ani.
P.S. Sa stii ca eu nu am folosit niciodata jerk e destul de uratica.

tataleone
5th July 2006, 01:50
Odata ai mai spus, stiu, singura problema e ca tot in urma acestui mesaj. Nu vezi ca e acelasi?:)

ai dreptate :D Cred ca de la haosul ala de ieri am incurcat threadurile si am crezut ca e alt mesaj :D

Paul
5th July 2006, 02:06
Ti-am mai zis odata: nu aveti meci in UCL, ci in preliminariile UCL!!!
UCL :cya:

Pai dupa logica ta de rapidist nu exista UCL. Exista doar preliminarii , grupe , optimi , sferturi , semifinale si finala UCL

tataleone
5th July 2006, 03:09
Pai dupa logica ta de rapidist nu exista UCL. Exista doar preliminarii , grupe , optimi , sferturi , semifinale si finala UCL

:happy :happy :happy
N-am mai ras de mult asa de bine! :happy
Pentru logica ta de stelist: incercam sa-i explic omului sa Steaua nu va ajunge in grupe.

P.S. Vezi ca Juventus s-a dus. Urmeaza Steaua.

Paul
5th July 2006, 11:05
la noi Steaua II e de mult in C :D

dede
5th July 2006, 11:50
Cupa, este in multe tari, prima competitie de fotbal care a avut vreodata loc si este un trofeu extrem de apreciat in multe campionate
in alte tari, dar noi deocamdata suntem in Ro...trofeul asta nu e chiar asa interesant ca si campionatul si probabil de aceea pe cei de la Steaua nu-i intereseaza...in loc sa te pregatesti pt un meci din cupa mai bine te pregatesti pt un meci din cupele europene

tataleone
5th July 2006, 15:54
la noi Steaua II e de mult in C :D

Inseamna ca de acum va batem si acolo, cu Rapid II :evil:
Din pacate Steaua III, IV, V etc...sunt in A...:mda:

Universal
5th July 2006, 20:03
Supercupa va fi grea..1-1 la pauza probabil si apoi orice este posibil

Elphax
6th July 2006, 00:01
test? era 3-3-3, acum 3-4-3

alejandro
6th July 2006, 09:58
acum testul e 5-5-4...testul nr 1,conduce in continuare,sper sa castige...

starsteel
6th July 2006, 11:39
Ce testati aici?:thinkso:

Datenshi
6th July 2006, 12:04
Mai ce e cu voi? programul noului campionat v-a retrezit instinctele razboinice, lasati ca avem timp tot anul de campionat, o semifinala de Cupa Mondiala e o data la 4 ani.
P.S. Sa stii ca eu nu am folosit niciodata jerk e destul de uratica.

Bravo. Sunt nevoit sa fiu de acord cu starsteel :P , mai odihniti-va pana incepe campionatul, avem timp dupa aia sa ne certam.

Apropo de poll, cititi aici (http://www.computergames.ro/forum/showthread.php?t=193709) ceva asemanator. Chiar merita sa cititi toate paginile. :D

chipy_1923
7th July 2006, 00:40
:headbang:
@tataleone

Ce penibili sunt rapidistii, dupa ce s-a demascat blatul de la Dej, s-a vazut si la TV, au recunoscut si jucatorii dejului, tot ei eu tupeul sa spuna ca 23-ul a fost fraudat. Nu stiu de ce liga nu ia masuri sa retrogradeze urgent rapidul si clujul, mitica are grija de prietenii lui cu afaceri in turism si relatii in sfera politicului.

Dupa mintea unora si Cupa Campionilor 86 a fost furata, si Super-Cupa Europei 87 a fost furata, chiar si performantele din ultimii 2 ani in Europa au fost furate, a si era sa uit V. Ceausescu a eliminta Valencia anul trecut si ne-a dus in semifinale anul acesta, nu-i asa ?

vaiiiii..singurul penibil esti u mah....noi avem un blat ..voi vreo cinci...asa k las-o mai moale k penibilul....:jerk:

Angel66
7th July 2006, 01:17
chipy...blat vor sa-l vada ei!k sa atraga atentia de la ale lor!dovezile invocate sunt penibile....:happy :happy

SAMM
7th July 2006, 01:56
:headbang:

vaiiiii..singurul penibil esti u mah....noi avem un blat ..voi vreo cinci...asa k las-o mai moale k penibilul

deci voi dak aveti doar un blat sunteti "campionii morali" ??????:ciocan: :ciocan: :ciocan:

maciu 4ever
7th July 2006, 11:03
va fi 2-0 ...asa cum a fost si in ultimul meci :)

lasa sam....ca ultimul meci dintre steaua si RAPID tot blat a fost =))))

Jerry20cm
12th July 2006, 12:40
Federaţia Română de Fotbal a stabilit preţurile biletelor la Supercupa României, programată pe 22 iulie, pe Stadionul "Naţional" din cadrul Complexului Lia Manoniu, între Steaua şi Rapid, cel mai ieftin tichet costând 10 lei, iar cel mai scump 100 de lei.

Preţurile biletelor care se vor pune în vânzare, marţi, începând cu ora 10:00, la casele stadioanelor Steaua, Giuleşti - Valentin Stănescu şi Naţional - Lia Manoliu, sunt următoarele: Tribuna 0 - 100 de lei, Tribuna I - 30 de lei, Tribuna a II - 30 de lei şi Peluze - 10 lei.

Supercupa României, ediţia 2006, dintre Steaua şi Rapid, se va disputa, pe 22 iulie, pe stadionul "Naţional" din cadrul Complexului Lia Manoniu, de la ora 21:00.

maciu 4ever
12th July 2006, 13:30
shhhhhttt.....ca daca Rapid a facut blat cu cfr (scor 3-1),inseamna ca a focut si blat cu steaua (scor 2-0 pt Rapid)......si acum va fi blat,pt ca va fi 1-0 (pt Rapid,si nu va fi 2-0 pt ca este un lot mai slabut,cu 3 jucatori plecati) :happy :happy

Elphax
12th July 2006, 21:48
Rapid , fara probleme

Cristian
12th July 2006, 22:00
Imi e indiferent, dar prefer sa castige rapidu.

sheva_bog
14th July 2006, 13:15
Nici noi. Am vazut cum s-a jucat campionatul si ne-am saturat de circ.

ba baiatule mai uite-te la televizor si dupa aia vorbesti ca daca nu ai vazut ati parasit europa din cauza noastra si daca ai ajuns sa vorbesti de meciul de la vaslui ala de la cluj cum e cu el ? Stiu ca suferiti cand auziti numele steaua pentru ca sunteti complexati de noi ;) de asta si galeria voastra nu are un cantec mai lung de 3 versuri in care sa nu se lege de steaua sau de dinamo !!!!

sheva_bog
14th July 2006, 13:20
:headbang:

vaiiiii..singurul penibil esti u mah....noi avem un blat ..voi vreo cinci...asa k las-o mai moale k penibilul....:jerk:

chipy tata esti praf daca steaua a facut 5 blaturi rapidul a facut cel putin 3 si alte 7 meciuri castigate sau din care ati luat puncte cu arbitrii.
cu sportu eliminari peste eliminari nedate
cu iasi in tur 11 m de care si maldarasanu a zis ca nu a fost
cu bacau a dat 4 min de prelungire si a lasat 8
cu steaua in tur l-a eliminat pe nicolita in min 30 cu toate ca in min 12 a fost o eliminare mult mai clara la rada
cu dinamo la 3-0 pe giulesti in min 8 11m la grigorie
in tur la bacau a dat gol buga din off side cat roata carului
in tur acasa cu cluj la 0-0 11m clar pentru cfr ;)

cat despre blaturi sunt clar 2 cu cfr tur-retur 1 cu bistrita in retur si 2 cu poli iasi ;)

sheva_bog
14th July 2006, 13:29
:happy :happy :happy
N-am mai ras de mult asa de bine! :happy
Pentru logica ta de stelist: incercam sa-i explic omului sa Steaua nu va ajunge in grupe.

P.S. Vezi ca Juventus s-a dus. Urmeaza Steaua.


pai cred ca prima care se duce la fund e rapidul ca deja a inceput sa apara peste tot la televizor cu meciul de la cluj si asta cu meciurile de care va legati voi mai trebuie sa aveti si dovezi diferenta e ca noi am avut un jucator acolo care a zis adevarul !!!! oricum sunteti complexati de steaua si e normal sa zici ca steaua nu ajunge in grupe deoarece mori de ciuda ca rapid nu a ajuns niciodata acolo

DIN 3 campionate amarate odata v-a scos anderlecht odata nu stiu ce echipa din islanda si o data skonto riga .... STEAUA nu a fost niciodata eliminata in turul 2 ..........................

si mai e si finala cupei europei centrale care nu s-a desfasurat din cauza razboiului de care tot vorbiti ........RAPID a terminat campionatul pe 4
ca sa ajunga in acea finala a jucat un singur meci pe care nici macar nu l-a castigat ....... a facut egal cu niste sarbi de 3 ori dupa care s-a tras la sorti si ciorile au zburat mai repede din urna si asa ati ajuns in finala

ASA CA NUMAI FITI FRUSTRATI ........PALMARES NUL .......ECHIPA PENIBILA ......... STEAUA CU 2 EGALURI V-A FACUT SA PLANGETI ....... VICTORIA VOASTRA DIN CAMPIONAT TOT VOI ATI PLANS ........ ASA CA CIOCU MIC SI JOC DE GLEZNE:rosu:

SILVIU99
14th July 2006, 13:54
cred ca va castiga steaua deoarece la rapid o sa lipseasca m.constantin si maftei(stalpii aparari) coman si r.stancu,dar mias dori sa castoge rapid.sa asteptam si vom vedea cine va castiga

the lion king
14th July 2006, 13:58
neinteresant meci.aici in craiova ne uitam mai bine la telenovele ca-s mai interesante decat acest meci.

maxai_radoi
14th July 2006, 14:00
Sincer cred ca Oli o sa joace cu echipa a 2-a ca nu cred ca o sa se riste sa le rupa picioarele "taranii" de la crapid ... BATE STEAUA SI CU ECHIPA A-2-A :P

mai saracilor nu vedeti ca jucatorii care mai de care vor sa plece de la crapid ptr ca nu sunt platiti ... ce ar face niculae cu banii dp transferul sau : "as achita datoriile fata de jucatori" ... noroc de lucescu ca le mai da bani ca is muritori de foame ;) bafta in UEFA cu echipa de prin malta :)))) Uratii succes lui Steaua in UCL .... ROMANIA = STEAUA ....

cristane
14th July 2006, 14:18
BATE STEAUA SI CU ECHIPA A-2-A :P

Curios... daca tin bine minte, anul trecut echipa a doua a noastra a batut prima echipa a voastra... :D

Hipgnosis
14th July 2006, 16:53
neinteresant meci.aici in craiova ne uitam mai bine la telenovele ca-s mai interesante decat acest meci.

Poate ca nu intelegeti fotbalul de Ligue 1 si de aia nu va uitati la meci. Si mai si zici ca te uiti la telenovele. Nu te inteleg, dar ma gandesc ca va uitati si voi la ceva care sa nu va oboseasca prea tare creierasul.

the lion king
14th July 2006, 17:26
da,vorbind de creier,dupa ce ca ai capul mic iti mai joaca si creierul in el....hhahahahaha!!!

SILVIU99
14th July 2006, 17:32
neinteresant meci.aici in craiova ne uitam mai bine la telenovele ca-s mai interesante decat acest meci.

eu cred ca ar trebuii sa va uitati la meci deoarece joaca doua contracandiatate la titlu si parca mitetelu zicea ca va bateti si voi:happy :happy

the lion king
14th July 2006, 17:36
poate ma uit,daca zici tu ,dar sa nu-mi vb stelistu ala de creiere ca m-apuca rasu ...tocmai ei se gasira...

SILVIU99
18th July 2006, 23:32
radoi nu va putea juca in supercupa adauganduse lui maftei m.constantin r.stancu coman rada si maldaraseanu care vor lipsi si ei din cauza accindentarilor sau suspendarilor

Jerry20cm
19th July 2006, 10:53
Partida Steaua - Rapid, care va avea loc sâmbătă, de la ora 21.00, pe stadionul Naţional din Complexul Sportiv "Lia Manoliu", contând pentru Supercupa României, va fi condusă la centru de Alexandru Tudor, informează site-ul oficial al Comisiei Centrale a Arbitrilor (CCA).

El va fi ajutat la cele două linii de asistenţii Adrian Vidan şi Corneliu Fecioru, în timp ce rezervă a fost desemnat Vasile Bratu. Observatorii partidei vor fi Dumitru Mihalache pentru joc şi Gheorghe Constantin pentru arbitri

sun
19th July 2006, 12:26
Alexandru Tudor ? :o: is nebuni aia . Sau nu au deloc memorie ...

Rapid va juca fara Coman ( suspendat + accidentat ) si Rada ( accidentat ) si Niculae ( plecat ) , si inca vreo 2 ( din cei eliminati la Petrosani ) .

Mi-e frica de un singur om : Sapunaru , care din cate am vazut e mai rapidist ca si Copos , si mi-e frica sa nu rupa vreun stelist :ok:

Trebuie sa invingem orice ar fi .

Hipgnosis
19th July 2006, 12:27
da,vorbind de creier,dupa ce ca ai capul mic iti mai joaca si creierul in el....hhahahahaha!!!

Ma bucur pentru tine ca o iubesti pe dinamo.
Si cred ca asta este si principala scuza pentru care faci glume de coniac unirea:rosu:
Mai bine te-ai uita totusi ca sa il vezi pe Zicu - caine pana la moarte

tataleone
19th July 2006, 13:31
Trebuie sa invingem orice ar fi .

Parca nu va interesa trofeul asta...Sau ati devenit "loseri" :D ??

Matrixone
19th July 2006, 15:47
[QUOTE=SAMM;704710]


hai mai k devii penibil incercand sa justifici ce nu are explicatie...(sau are :banii lui jiji)...sa nu vorbim de arbitri..k helesteanu ii intrece pe toti...nu numai cu jiul,dar si cu farul!

puisor ar fii mai indicat sa-ti vezi de cratita si sa nu-ti mai dai tu cu parerea despre un lucru care te depaseste.

starsteel
19th July 2006, 15:49
Primul meci al sezonului chiar daca e neimportant si iar il vedem arbitrand pe Brad Pitt. Groaznic!

Jerry20cm
19th July 2006, 15:50
Rapid va juca fara Coman ( suspendat + accidentat ) si Rada ( accidentat ) si Niculae ( plecat ) , si inca vreo 2 ( din cei eliminati la Petrosani ) . .

pai:
- viorel moldovan nu va juca nici el
- maftei suspendat
- romeo stancu suspendat si el

de la Steaua nu va juca:
-radoi..accidentat

Angel66
19th July 2006, 20:05
nu conteaza cati indisponibili avem!venim cu Rapid 2...:drak: :drak: Prietenii stiu de ce!:drak:

Luis Garcia10
19th July 2006, 20:31
Singura data cand ne-au batut cei din Giulesti a fost exact la 3 zile dupa meciul cu middlesbrough , cand si jucatorii si antrenorul erau la pamant, in rest in celelalte 3 meciuri abia au inscris 1 data si atunci pe gafa de portar , asta ca sa nu mai zic ca in tur , in Giulesti au jucat 70 de minute cu un om mai mult pe teren si nu au reusit sa marcheze!Eu cred ca este un meci foarte important pentru ambele echipe in acest debut de sezon si este crucial pentru Steaua sa debuteze cu dreptul in noul sezon si sa capete incredere pentru partidele urmatoare.De asemenea orice partida impotriva rapidului este un prilej bun de bucurie pentru fanii Stelei cat si pentru jucatori, care cred ca sunt constienti ca este necesara victoria.

Elphax
19th July 2006, 20:47
v-ati ridicat de la pamant?

Angel66
19th July 2006, 22:34
Singura data cand ne-au batut cei din Giulesti a fost exact la 3 zile dupa meciul cu middlesbrough , cand si jucatorii si antrenorul erau la pamant, in rest in celelalte 3 meciuri abia au inscris 1 data si atunci pe gafa de portar , asta ca sa nu mai zic ca in tur , in Giulesti au jucat 70 de minute cu un om mai mult pe teren si nu au reusit sa marcheze!Eu cred ca este un meci foarte important pentru ambele echipe in acest debut de sezon si este crucial pentru Steaua sa debuteze cu dreptul in noul sezon si sa capete incredere pentru partidele urmatoare.De asemenea orice partida impotriva rapidului este un prilej bun de bucurie pentru fanii Stelei cat si pentru jucatori, care cred ca sunt constienti ca este necesara victoria.


noi v-am batut...nu conteaza cand si cum...v-am batut chiar si cu echipa a doua...ceea ce voi n-ati reusit...degeaba castigati titluri "invingand" pe la vaslui,constanta,petrosani si alte cele!:drak: in meciul direct se vede cine e mai bun!
cat despre supercupa...cred ca e clar...2-0 ptr Rapid..goluri:buga si griffiths

Anase
19th July 2006, 22:37
fara nici o ezitare , este victorie a stelei fara sa primeasca gol .;)

superchumbo
20th July 2006, 10:45
cu rapid 2 ati batut echipa a doua a Stelei, iar dupa episodul Boro l-am avut mana "sigura" pe Carlos!! Wow ce victorii clare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Luis Garcia10
20th July 2006, 12:09
Chestia asta cu ,, Nu ne intereseaza Supercupa , e de-a dreptul penibila!Nu pot sa cred ca exista suporter stelist care sa nu-si doreasca o victorie impotriva giulestenilor , mai ales ca la finalul partidei putem ridica un trofeu deasupra capului!

Angel66
20th July 2006, 13:22
cu rapid 2 ati batut echipa a doua a Stelei, iar dupa episodul Boro l-am avut mana "sigura" pe Carlos!! Wow ce victorii clare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

nu stiu ce stelist esti tu daca spui k aia era echipa a 2 a stelei...din cate imi aduk aminte erau cel putin 7 titulari!cat despre carlos...e portarul titular al stelei...de ce va plangeti?


Chestia asta cu ,, Nu ne intereseaza Supercupa , e de-a dreptul penibila!Nu pot sa cred ca exista suporter stelist care sa nu-si doreasca o victorie impotriva giulestenilor , mai ales ca la finalul partidei putem ridica un trofeu deasupra capului!


hai sa-ti spun care e chestia cu "nu ne intereseaza"...stii cum se spune...vulpea cand nu ajunge la struguri zice ca sunt acrii!:drak:

Jerry20cm
20th July 2006, 13:25
Chestia asta cu ,, Nu ne intereseaza Supercupa , e de-a dreptul penibila!Nu pot sa cred ca exista suporter stelist care sa nu-si doreasca o victorie impotriva giulestenilor , mai ales ca la finalul partidei putem ridica un trofeu deasupra capului!

Luis asta e spusa de MM si JJ ca sa aiba o scuza in caz ca nu reusesc sa invinga Rapidul, pe mine unul ma intereseaza sa batem si in meciurile amicale, si din moment ce voi fi pe stadion sper sa nu am neplacuta surpriza sa pierdem iar supercupa ca anul trecut:mda:

Hipgnosis
20th July 2006, 13:34
Sper sa-i rupem, sa le aratam care le e locul.
Pt. mine conteaza foarte putin trofeul in sine, dar pe de alta parte imi doresc foarte mult sa-i batem pe utecisti.

Angel66
20th July 2006, 13:38
Sper sa-i rupem, sa le aratam care le e locul.
Pt. mine conteaza foarte putin trofeul in sine, dar pe de alta parte imi doresc foarte mult sa-i batem pe utecisti.


esti chiar amuzant...m-ai facut sa zambesc...cum ne-ati tot batut pana acum:D eu cred k voi inca nu ati vazut unde va e locul pana acum!dar o sa va aratam sambata seara:drak: bineinteles...o sa vina jiji si mm si o sa spuna k ei nu au vrut sa castige...k nu ii intereseaza supercupa...bla bla

sun
20th July 2006, 13:53
@ 66 , Rapid2 nu a batut Steaua , exact asa cum noi nu v-am batut in Europa . E o diferenta intre "batut" si "eliminat" :ok:

starsteel
20th July 2006, 14:02
....este crucial pentru Steaua sa debuteze cu dreptul in noul sezon si sa capete incredere pentru partidele urmatoare....
Te contrazic anul trecut in meciul cu Dinamo la scorul de 2-1 Protasov i-a scos pe Iacob si Dica parca, demonstrand ca nu e un meci macar important, crucial nici vorba si sezonul a fost incheiat cu titlul nr. 23 iar in UEFA Cup am fost la cateva minute de finala. Asa ca meciul de sambata poate fi considerat ultimul meci de pregatire al sezonului. Bineinteles ca pt. adversar e o onoare sa joace cu campioana si in acelasi timp cu semifinalista UEFA Cup pt. noi reprezinta un adversar mai bunicel de pregatire.

Luis Garcia10
20th July 2006, 14:07
Te contrazic anul trecut in meciul cu Dinamo la scorul de 2-1 Protasov i-a scos pe Iacob si Dica parca, demonstrand ca nu e un meci macar important, crucial nici vorba si sezonul a fost incheiat cu titlul nr. 23 iar in UEFA Cup am fost la cateva minute de finala. Asa ca meciul de sambata poate fi considerat ultimul meci de pregatire al sezonului. Bineinteles ca pt. adversar e o onoare sa joace cu campioana si in acelasi timp cu semifinalista UEFA Cup pt. noi reprezinta un adversar mai bunicel de pregatire.
Da dar nu ne-am calificat in Liga..:mda:

Datenshi
20th July 2006, 14:10
Hahahha, ce dume aveti. Sa faceti plici ca nu va intereseaza daca luati iar bataie? Cu mentalitatea asta o sa ajungeti cum era Dinamo cu voi, sa cautati prin arhive ultima victorie. SUNTETI PLICTISITOR DE PENIBILI.

starsteel
20th July 2006, 14:11
As vrea eu parcursul din sezonul trecut si fara participare in UCL dar cum an de an progresam in cupele europene poate ajungem din nou in UEFA Cup, insa de pe pozitia a 3-a din grupele UCL.

Iar bataie?! mai Penny ati batut o data dupa ce jucasem returul cu Boro cred ca ati uitat ca in Ghencea nu ati mai batut de ceva vreme dar mai ales nici nu o sa bateti prea curand. Stati fara grija ca ne dorim victoria chiar daca e un meci fara importanta asa ca nu ratam prilejul sa va oferim o corectie.

Jerry20cm
20th July 2006, 14:14
Hahahha, ce dume aveti. Sa faceti plici ca nu va intereseaza daca luati iar bataie? Cu mentalitatea asta o sa ajungeti cum era Dinamo cu voi, sa cautati prin arhive ultima victorie. SUNTETI PLICTISITOR DE PENIBILI.

lol Penny
Eu pun pariu ca pe fiecare suporter intereseaza acest meci, pe mine nu ma intereseaza Supercupa anume, ma intereseaza sa batem Rapidul.
MM si JJ au declarat ca nu-i intereseaza supercupa ca sa aiba o justificare in cazul unui esec.

starsteel
20th July 2006, 14:29
Eu daca as fi conducator la Steaua le-as oferi o suprema umilinta celor de la Rapid, as motiva jucatorii sa traga pt. un 2-0 pana in min. 80 dupa care as introduce in teren un portar si doi fundasi centrali exact de la grupa de pitici dar sa nu aiba mai mult de 1,50m. Asta ar fi demonstratia absoluta ca aceasta Supercupa nu reprezinta nimic, la urma urmei noi avem Supercupa Europei care nu e decat un trofeu simbolic in care totusi am castigat in fata unei echipe extraordinare in acel an, Dinamo Kiev.

Datenshi
20th July 2006, 14:38
Orice meci cu un dusman :), chiar si amical, e important. Cu atat mai mult cand e un meci oficial si mai e si un trofeu pe masa. Hai sa n-o mai dam cotita, poa' sa fie si patrulaterul "cupa orasului Bolintin", daca in finala ajung inter cu milan ambele isi doresc imens acel trofeu. Orice alta afirmatie jigneste inteligenta interlocutorilor si dovedeste lipsa de respect.

Angel66
20th July 2006, 14:48
dati in penibil...auzi..."suprema umilinta":happy :happy voi nu mai stiti de cand nu ati mai invins Rapidul...:drak:

ce corectie starsteel?esti chiar amuzant...de parca ati si putea...

Hipgnosis
20th July 2006, 17:02
E clar ca pt. suporteri meciul conteaza enorm. Sigur aceasta stare se va transmite si pe teren, jucatorilor.
Ce declara anumiti conducatori cretini, e treaba lor. Au dreptate insa cand spun ca meciurile din cupele europene sunt de 1000 de ori mai importante decat atat trofeu.
Cred ca va bate Steaua, nu avem cum sa ne impiedicam de niste muncitori la calea ferata, condusi de un utecist si de razgandel. :drak:

Datenshi
20th July 2006, 17:22
In afara de Buga pe care cv-ul il recomanda pentru ce zici tu mai sus dupa ce se lasa de fotbal :D, nu vad ce legatura au muncitorii de la calea ferata. Sper sa fie un meci cu multe goluri, eventual toate in poarta Stelei. /hello

jas2002ro
20th July 2006, 17:52
E amuzant intr-un fel patosul suporterilor ambelor echipe, ba ca Rapidul e echipa de utecisti, ba ca Steaua e de blatisti. Adevarul e, cu riscul de a-mi sari in cap suporterii rapidisti, ca amandoua echipe sunt destul de apropiate ca valoare, ceea ce nu e chiar un lucru rau, lasand loc oricarui rezultat. Parca asta era farmecul in fotbal, nu?...ma rog, pe langa jocul propriu-zis :)
Bineinteles ca-mi doresc ca Rapidul sa castige, dar mai important e sa joace bine si sa arate ca o echipa. Prefer sa piarda ratand de 100 de ori cu poarta goala decat sa castige printr-un penalty in min 90 si nici un sut pe poarta in tot meciul.

alejandro
20th July 2006, 18:20
va fi 3-1 pt rapid...

chipy_1923
20th July 2006, 18:39
pai cred ca prima care se duce la fund e rapidul ca deja a inceput sa apara peste tot la televizor cu meciul de la cluj si asta cu meciurile de care va legati voi mai trebuie sa aveti si dovezi diferenta e ca noi am avut un jucator acolo care a zis adevarul !!!! oricum sunteti complexati de steaua si e normal sa zici ca steaua nu ajunge in grupe deoarece mori de ciuda ca rapid nu a ajuns niciodata acolo

DIN 3 campionate amarate odata v-a scos anderlecht odata nu stiu ce echipa din islanda si o data skonto riga .... STEAUA nu a fost niciodata eliminata in turul 2 ..........................

si mai e si finala cupei europei centrale care nu s-a desfasurat din cauza razboiului de care tot vorbiti ........RAPID a terminat campionatul pe 4
ca sa ajunga in acea finala a jucat un singur meci pe care nici macar nu l-a castigat ....... a facut egal cu niste sarbi de 3 ori dupa care s-a tras la sorti si ciorile au zburat mai repede din urna si asa ati ajuns in finala

ASA CA NUMAI FITI FRUSTRATI ........PALMARES NUL .......ECHIPA PENIBILA ......... STEAUA CU 2 EGALURI V-A FACUT SA PLANGETI ....... VICTORIA VOASTRA DIN CAMPIONAT TOT VOI ATI PLANS ........ ASA CA CIOCU MIC SI JOC DE GLEZNE:rosu:

...esti mai "destept" decat jiji u ma...taci draku' k steaua ta ma....leaga-te de blatistii tai..nu mai vb de rapid paralelule....:jerk: toate performantele voastre i se datoreza lui ceausescu....si cea din sezonul trecut...a fost reusita cu un noroc imens...fiindca am ratat noi k fraierii si k poarta goala...dc nu era oaia aia de nesu...nu va mai faceati de ras k 'boro...oricum... degeaba v-ati calificat..k v-ati facut de kko k 'boro...v-ati gasit toti repede sa va dati mari suporteri...si cred k abia la meciurile din ghencea sau mai nou lia dc mergeti ..si la alea din an in paste..cand va aduceti aminte...cand va vad mi se face rau...dc ar durea prostia...ati urla rau d tot p strazi...ramai mandru de campioana blaturilor...echipa ta favorita steaua bucuresti...:ok: ...mai invatati si voi alte cuvinte in afara de frustrati...ai vazut si u cuv. "frustrat"utilizat f des de prietenii tai stelisti ..si c sa faca papagalul...vb. si el c aude la sclavul ala de mm.....las' k il folosesc si eu..voi o sa castigati supercupa..k la cat noroc aveti...si in uefa..in campionat k jiji si k banii lui....:headbang: :jerk:

SORENSEN
21st July 2006, 10:47
Mi se par niste marii aberatii ale conducatorilor dar si ale lui Olaroiu declaratiile lor si anume ca Supercupa nu conteaza....nu e un trofeu care te duce in vreo cupa europeana dar e un trofeu si trebuie trata cu ambitie si cu dorinta de victorie....
Eu ca stelist vreau sa castigam acest trofeu...

Becalismul e nociv si se ia...mai ales cand il pupi in fund pe cel care il imprastie...
Fotbalistii ar trebui motivati nu ..."lasa ba ca nu conteaza "...maine poimaine ar putea zice Becali nu ne intereseaza campionatul ca o sa castigam Liga si nu ne mai trebe ....mergem direct fara campionat :headbang:

lucian_iasi
21st July 2006, 10:49
Tre sa-i batem neaparat pe tigani...ca sa le mai luam un trofeu dupa ce am luat titlul si i-am scos afara din europa...:evil: :evil:

gheorghe
21st July 2006, 11:42
Tre sa-i batem neaparat pe tigani...ca sa le mai luam un trofeu dupa ce am luat titlul si i-am scos afara din europa...:evil: :evil:


Domnu' moderator Starsteel, domnu' impartial Delaparis, aceasta este o postare on topic, asa este? Se pare ca daca stelistii jignesc nu este nici o problema, daca cumva li se raspunde la aceste jigniri cu aceasi moneda constituie infractiune si se pedepseste cu ban. Interesant!:rolleyes: O impartialitate desavarsita:sleep:

delaparis
21st July 2006, 11:56
gheorghe:

Explicatie:

Fiind prima lui abatere de la regulament ramine avertisment dar motivul e grav.
La a doua abatere de genul asta primeste rosu si risca ban.
Daca posteaza numai in genul asta are ban sigur.

Cel mai bine ar fi sa nu va luati la intrecere care jigneste mai mult sau mai tare ... sfatul meu :rolleyes:

Matrixone
21st July 2006, 12:47
In afara de Buga pe care cv-ul il recomanda pentru ce zici tu mai sus dupa ce se lasa de fotbal :D, nu vad ce legatura au muncitorii de la calea ferata. Sper sa fie un meci cu multe goluri, eventual toate in poarta Stelei. /hello

Vise erotice maestre....pe astea le visezi cand esti singur in baie.
E mult spus o echipa de muncitori la calea ferata, mai degraba cei de la salubrizare (va caracterizeaza)


...esti mai "destept" decat jiji u ma...taci draku' k steaua ta ma....leaga-te de blatistii tai..nu mai vb de rapid paralelule....:jerk: toate performantele voastre i se datoreza lui ceausescu....si cea din sezonul trecut...a fost reusita cu un noroc imens...fiindca am ratat noi k fraierii si k poarta goala...dc nu era oaia aia de nesu...nu va mai faceati de ras k 'boro...oricum... degeaba v-ati calificat..k v-ati facut de kko k 'boro...v-ati gasit toti repede sa va dati mari suporteri...si cred k abia la meciurile din ghencea sau mai nou lia dc mergeti ..si la alea din an in paste..cand va aduceti aminte...cand va vad mi se face rau...dc ar durea prostia...ati urla rau d tot p strazi...ramai mandru de campioana blaturilor...echipa ta favorita steaua bucuresti...:ok: ...mai invatati si voi alte cuvinte in afara de frustrati...ai vazut si u cuv. "frustrat"utilizat f des de prietenii tai stelisti ..si c sa faca papagalul...vb. si el c aude la sclavul ala de mm.....las' k il folosesc si eu..voi o sa castigati supercupa..k la cat noroc aveti...si in uefa..in campionat k jiji si k banii lui....:headbang: :jerk:
De cat sa aberezi pe acest site mai bine pune mana pe o carte de Limba si literatura romana, ca esti...in urma rau.
Dar e de inteles, voi sustinatorii lebedelor, sunteti foarte rau certati cu scoala in general.

starsteel
21st July 2006, 13:33
.... Se pare ca daca stelistii jignesc nu este nici o problema, daca cumva li se raspunde la aceste jigniri cu aceasi moneda constituie infractiune si se pedepseste cu ban....
Postarea ta e la ora 11.42, exact la ora 11.32 postarea invocata de tine (10.49) si-a primit sanctionarea meritata, explicatiile de ce galben si nu rosu le ai mai sus. Cand apar astfel de postari semnalatile cu iconul din dreapta sus acela cu semnul exclamarii "Report bad post".

javaljan
21st July 2006, 16:08
Tre sa-i batem neaparat pe tigani...ca sa le mai luam un trofeu dupa ce am luat titlul si i-am scos afara din europa...:evil: :evil:

in ziua de azi cand adresezi cuiva cuv "tigan" , parerea mea este ca te referi la comportament si nu la etnia din care face parte , f bine pot fii "tigani" si multi stelisti cu pielea fina si alba dar cu un caracter zero, la fel si cuv "moldovean" il poti fol si pe multi bucuresteni din tata in fiu , repet e vb de comportament si de atitudine nu de culoare

sun
21st July 2006, 16:10
alejandro , c patisi ?

Steaua nu a mai batut Rapid din 2002-2003 , de la acele doua victorii cu 2-1 ( cand Rapid a luat Titlul )

2003-2004 : IN retur a fost acel 3-3 ( de la 3-1 pt Steaua - in Ghencea )
2004-2005 : 1-2 si 0-0
2005-2006 : 0-0 si 0-2 + 0-0 si 1-1 ( Uefa ) ** 0-0 Cupa ( cu echipa a doua )

Bilant ultimele 7 meciuri : R - S : 2 - 5 - 0 ( 8 - 5 ) . Oricum foarte putine goluri .

Jerry20cm
21st July 2006, 16:11
nu-i nimik facem noi golaveraj maine:evil: :D

Datenshi
21st July 2006, 16:15
Vise erotice maestre....pe astea le visezi cand esti singur in baie.
E mult spus o echipa de muncitori la calea ferata, mai degraba cei de la salubrizare (va caracterizeaza)


Nu-s vise erotice, au fost doi ani consecutivi parca cu scoruri de 4-0, respectiv 5-0. Si atunci loturile erau apropiate valoric. Deci antecedente de meciuri cu goluri multe exista, eu sper doar ca ele sa vina in poarta care trebuie. :evil:
Si mai usor cu jignirile te rog.

dede
21st July 2006, 16:54
daca Steaua va castiga maine e bine, ma bucur, daca nu, nu-i nicio problema, trofeul asta nu inseamna prea mult...oricum, Steaua va castiga :D 1-0

gheorghe
21st July 2006, 17:30
in ziua de azi cand adresezi cuiva cuv "tigan" , parerea mea este ca te referi la comportament si nu la etnia din care face parte , f bine pot fii "tigani" si multi stelisti cu pielea fina si alba dar cu un caracter zero, la fel si cuv "moldovean" il poti fol si pe multi bucuresteni din tata in fiu , repet e vb de comportament si de atitudine nu de culoare

Ce-mi place chestia acesta cu subtilitatile de exprimare...sa te ascunzi dupa deget dupa ce negru pe alb spui un lucru...oameni fara coloana vertebrala:headbang:

javaljan
21st July 2006, 19:29
gheorghe daca nu ai inteles ........eu nu l-am luat in brate pe cel care a atribuit cuv "tigan" unui rapidist .......ba din contra ....si nu inteleg ce ai cu coloana mea ????????.......nu am nici lombosciatica si nici hernie de disc

gheorghe
21st July 2006, 20:26
gheorghe daca nu ai inteles ........eu nu l-am luat in brate pe cel care a atribuit cuv "tigan" unui rapidist .......ba din contra ....si nu inteleg ce ai cu coloana mea ????????.......nu am nici lombosciatica si nici hernie de disc

Poate ca nu am inteles bine!Imi cer scuze daca ai vrut sa spui altceva si te-am judecat gresit. Poate ca nici tu nu ai fost foarte clar:rolleyes:

best_lazialul
21st July 2006, 22:16
Cumparati-va fratilor bilete! O sa fie stadionul gol. Ne facem de ras. Trebuie sa fim alaturi de echipa. Nu avem motive sa nu fim alaturi de jucatori maine.

javaljan
21st July 2006, 22:27
ok gheorghe poate nu m-am exprimat eu destul de clar sau ai citit tu prea repede
referitor la supercupa ......este cel putin ciudat ca jocul sa aiba loc pe stadionul lia manoliu unde steaua a jucat meciurile considerate pe teren propriu.........eu zic ca steaua are mai multe avantaje cunoscand mai bine terenul unde a evoluat in ultimul timp
nu e o decizie corecta a celor de la FRF........dar tinand cont ca asta e stadionul echipei nationale sa zicem ca nu puteau gasi un loc mai bun.......oricum organizare zero


Cumparati-va fratilor bilete! O sa fie stadionul gol. Ne facem de ras. Trebuie sa fim alaturi de echipa. Nu avem motive sa nu fim alaturi de jucatori maine.

pai asta in urma declaratiilor facute de vedetele echipei steua, becali si mm ........
daca nu ii interseaza pe ei acest meci pe voi stelistii de ce sa va interseze ,doar urmati orbeste parerile si aprobati orice declaratie facuta de acesti doi oportunisti care au alte interese la steaua ..........becali - capital politic........mm - afirmare pe emblema unui club cunoscut
daca si astia sunt stelisti atunci eu sunt angolez

dede
21st July 2006, 23:49
pai asta in urma declaratiilor facute de vedetele echipei steua, becali si mm ........
daca nu ii interseaza pe ei acest meci pe voi stelistii de ce sa va interseze ,doar urmati orbeste parerile si aprobati orice declaratie facuta de acesti doi oportunisti care au alte interese la steaua ..........becali - capital politic........mm - afirmare pe emblema unui club cunoscut
daca si astia sunt stelisti atunci eu sunt angolez
de stelisti se poate spune ca nu merg la meci din lipsa de interes...din moment ce si pe cei din conducere nu-i intereseaza supercupa, ce rost ar mai avea sa mai mearga...dar rapidistii pe unde's? nici ei nu se inghesuie sa cumpere bilete...

starsteel
22nd July 2006, 00:26
....in urma declaratiilor facute de vedetele echipei steua, becali si mm ........
daca nu ii interseaza pe ei acest meci pe voi stelistii de ce sa va interseze ,doar urmati orbeste parerile si aprobati orice declaratie facuta de acesti doi oportunisti care au alte interese la steaua ..........becali - capital politic........mm - afirmare pe emblema unui club cunoscut
daca si astia sunt stelisti atunci eu sunt angolez
Ne-ai convins esti angolez dar sa stii cu nu ne intereseaza Supercupa in schimb suntem extrem de interesati sa frigem Rapidul si nu vom rata acest prilej.

in ziua de azi cand adresezi cuiva cuv "tigan" , parerea mea este ca te referi la comportament si nu la etnia din care face parte , f bine pot fii "tigani" si multi stelisti cu pielea fina si alba dar cu un caracter zero....
100% adevarat

NEAGA
22nd July 2006, 01:15
Steaua Va Castiga Lejer Supercupa

starsteel
22nd July 2006, 01:40
Fac ceva pe Supercupa, astazi galeriile celor 2 echipe bucurestene trebuie sa-si dea mana si sa protesteze impotriva incercarii infecte a frf si lpf de a retrograda pe Sportul studentesc.

Sunchase
22nd July 2006, 01:45
Fata de meciul trecut vor lipsi 10 jucatori de la Rapid : Coman , M . constantin, Maftei , Rada ,Malda , R.stancu ,Kara ,Pancu , Nico , Moldovan !!!!

Probabil vom juca cu :
Minca
N.Constantin -Perja-Sapunaru
Badoi - Dica-Grigore-I.Stancu
Negru
Buga - Burdujan.

Hai ca va batem si cu rezervele ! :D :D :D

starsteel
22nd July 2006, 01:51
Au inceput scuzele pt. infrangere? Oricum e mult mai importanta situatia Sportului decat meciul asta.

Sunchase
22nd July 2006, 01:56
Scuzele doar voi le bagati :D E si normal sa vina stelistii de pe acum cu motive de genul supercupa nu e prea importanta.Atunci cand nu bati o echipa de ceva timp ba mai mult exista riscul sa te bata din nou cu mai multe rezerve.. cazi in ridicol ! :D

delaparis
22nd July 2006, 01:57
starsteel:exact ai inteles :ok:

Oaia Dolly
22nd July 2006, 10:45
in ziua de azi cand adresezi cuiva cuv "tigan" , parerea mea este ca te referi la comportament si nu la etnia din care face parte , f bine pot fii "tigani" si multi stelisti cu pielea fina si alba dar cu un caracter zero, la fel si cuv "moldovean" il poti fol si pe multi bucuresteni din tata in fiu , repet e vb de comportament si de atitudine nu de culoare
Mi-e foarte greu sa nu-ti dau un raspuns extrem de bucurestean la analogia asta penibila. Avand in vedere gradul de inteligenta al postarii tale inclin sa cred ca evolutia speciei a mai inregistrat un esec.

starsteel
22nd July 2006, 10:53
starsteel:exact ai inteles :ok:
Eram asa de suparat si inca sunt ca aveam intentia sa plasez prima injuratura pe forumul asta dar am reusit sa ma abtin. Jigodiile astea de la frf&lpf ar trebui calcate in picioare.
Revenind la subiect, astazi pisica se joaca cu soarecele spre disperarea cainilor care nu au acces decat in tribuna. Oricum pisica de astazi deabia astepta o noua confruntare cu cainii chiar daca intre timp acestia au devenit catelusi chiuaua.

gheorghe
22nd July 2006, 11:09
E mare pacat ce se intampla cu o echipa realmente talentata, valoroasa care putea pune probleme oricarei echipe asa zise "mari" din campionatul nostru.:confused: Calitatea managementului din cadrul clubului Sportul Studentesc poate fi pus oricand la indoiala, nu insa si valoarea intrinseca a componentilor echipei. Sper sa fie doar o ratacire de moment a diriguitorilor fotbalului romanesc:ok:Sper sa nu fie la mijloc ratiuni "strategice" si ca politicul sa nu isi puna amprenta pe un fenomen care ar trebui sa apartina exclusi suporterilor:yeah:

gheorghe
22nd July 2006, 12:42
Steaua Va Castiga Lejer Supercupa

...zicea Anastasia trecand drumul!:drak: N-ati mai castigat de ceva anisori in fata Rapidului si acum se umfla tarata revolutionara in voi!:evil: Mai la fund baieti, acolo e de voi:no:

superchumbo
22nd July 2006, 12:46
poli timisoara .....gura mare........performante zero..................................
asa cum istoria ii va retine pe rapidsti precum cei mai mari anti-stelisti, pe polisti ii va retine istoria cei mai mari lingai ai rapidistilor, si atat ..........

javaljan
22nd July 2006, 12:54
poli timisoara .....gura mare........performante zero..................................
asa cum istoria ii va retine pe rapidsti precum cei mai mari anti-stelisti, pe polisti ii va retine istoria cei mai mari lingai ai rapidistilor, si atat ..........

nu cred ca cei de la poli sunt jucatorii care pe teren ii ling in ureche pe giulesteni, .......ai uitat de acel 0-3 din giulesti? .....este vb doar de o simpatie reciproca in afara terenului
nu acelasi lucru se poate spune despre farul , jiul si fc vaslui care au aratat simpatie stelei chiar pe teren

SORENSEN
22nd July 2006, 13:01
Rapidistii joaca cu echipa a doua sau cel putin asa pare la prima vedere...deci trebuie sa castigam..oricum asta e un meci de incalzire asa cum ar trebui sa fie si cele cu Gorica...
PS Din nefericire Becali e mana in mana cu Condescu de la Panduri asa ca proteste de la noi 0 sanse...se svoneste ca Sportul e fortata sa se duca la Tg Jiu...

Luis Garcia10
22nd July 2006, 13:08
dupa cate vad aici pe forum suntem totii impartiti in STELISTI si restu`( dinamovisti , rapidisti, polisti etc).Oare exista vreo rivalitate in rapid si poli sau rapid si dinamo? Cel putin aici pe forum cu siguranta NU!!!
In rest Forzza STEAUA !!! Sa vina si Supercupa , ca nu strica ,nu? :P

gheorghe
22nd July 2006, 13:12
poli timisoara .....gura mare........performante zero..................................
asa cum istoria ii va retine pe rapidsti precum cei mai mari anti-stelisti, pe polisti ii va retine istoria cei mai mari lingai ai rapidistilor, si atat ..........

Aceasta este doar parerea ta neavizata, profana.Exista o rivalitate la fel de mare ca si cea existenta intre POLI si dinamo sau steaua, numai ca intervine un factor pe care voi nu aveti cum sa il intelegeti: RESPECTUL! Personal chiar nu sunt fan Rapid, nici in seara aceasta, nicicand, cum nici un rapidist nu este obligat sa tina cu POLI in confruntarile care nu opun cele doua echipe.:) Rapidul vine de jos, ca si noi, pe cand voi reprezentati doar urmarea a 45 de ani de comunism:no: E timpul sa va dati la o parte, sunteti uzati:rosu:

javaljan
22nd July 2006, 13:23
******
in leg cu meciul din seara asta revin si spun ca steaua joaca acasa si rapid in deplasare dar pt ca noi dorim acest trofeu (celebra faza "dorim mai mult victoria" ) cred ca il vom avea , stelistii sunt prea aroganti, se gandesc deja la real , barcelona si chelsea, supercupa e mizilic pt ei

superchumbo
22nd July 2006, 13:25
, ca si noi, pe cand voi reprezentati doar urmarea a 45 de ani de comunism:no: E timpul sa va dati la o parte, sunteti uzati:rosu:

:happy
Uzati ?????????????????????????????????????????????????

Da-o pe steaua din fotbalul romanesc din ultimii 15 ani si vezi ce rezulta!!!!!!!!!!!!! Mai nimic...


Voi sa vorbiti dupa ce vezi face istorie......... si nu veti rupe ziarele cu anchetele asupra unor hoti ce au terminat rafo..... /hello


Si referitor la faptul ca veniti de jos, oricand va exista obsesia nonconformistilor: oricum suntem prea deosebiti, asa ca va alegeti niste echipe mai "speciale", nu sunteti voi asa de comuni ca sa tineti cu Steaua sa dinamo. Asa cum Abramovici a facut-o pe chelsea peste noapte, oricine din romania putea sa faca acelasi lucru, DACA nu-l interesa in primul rand BANII. Capisci ???



Poate ca pentru alte echipe noi chiar nu contam, dar atat timp cat suntem respectati in afara e suficient. Si oricum opinia celor din afara conteaza mai mult decat cea a celor din tara. E acelasi motiv pentru care romanii emigreaza in SPania, italia, etc..................


Aaaaaaaaaah, si inca un lucru:


Intreaba un strain ce echipa stie din Romania, si vezi ce-ti raspunde.... :rosu:

Steaua1947_best
22nd July 2006, 15:17
Hai Steaua! Sper sa castigam in aceasta seara pt a demonstra ca noi suntem cei mai buni din tara si pt a mai adauga un trofeu in largul nostru palmares! Sper ca acest meci sa fie un f bun antrenament pt UCL. Daca vreti sa vb cu mine pe mess....id-ul meu este Cristinho91. Forzza Steaua!

javaljan
22nd July 2006, 15:29
intersant!!!!!!.......delaparis mi-ai sters mie dreptul la replica in care nu erau cuvinte jignitoare , chiar daca nu eram on topic si asta pt ca un stelist a fol un cuv care nu isi are rostul in acest forum si postul lui a ramas neatins .......foarte practic si frumos ce sa zic!!!!!!
steaua-rapid ( 1-0 ) la nedreptati
pe teren steaua - rapid (0 - 2).......asta ca sa se reediteze ultimul scor inregistrat pe acel stadion

delaparis
22nd July 2006, 16:11
S-a rezolvat ... cu scuzele de rigoare ... dar va rog sa ramineti on-topic

dragos_popa17
22nd July 2006, 16:50
Sunt chiar curios sa vad ce-o sa fie. Nu m-ar mira sa vad multe cartonase rosii. Multi nervi pe-aici si sigur vor fi multi nervi si in teren.



steaua-rapid ( 1-0 ) la nedreptati
pe teren steaua - rapid (0 - 2).......asta ca sa se reediteze ultimul scor inregistrat pe acel stadion

nici peste 20 de ani nu voi intelege cum multi rapidisti considera meciul din campionat ca fiind mai relevant decat meciurile din cupa UEFA. In campionat veti mai castiga de multe ori in fata Stelei, iar Steaua va castiga de multe ori in fata voastra, dar in sferturile cupei UEFA nu veti mai juca niciodata impreuna.

delaparis
22nd July 2006, 16:53
Cine stie ?:rolleyes:

TaciAcolo
22nd July 2006, 17:39
meci plictisitor mai ales daca e caldura pe steaua nu o intereseaza ....rapidu nu poate sa atace:sleep:

steaua40
22nd July 2006, 17:47
eu sincer cred ca steaua pate cu 2-0si rapidu merge acasa an giulesti cu respect gigi din grecia

resita
22nd July 2006, 18:10
am pariat pe victori Rapidului 2-1 si cartonas rosu

Luis Garcia10
22nd July 2006, 18:53
3-1 :D

PS : Ce gol a luat dinamo de la 55 m :o: :o:

Ulio singuraticu
22nd July 2006, 18:59
bate rapid 1-0

TaciAcolo
22nd July 2006, 20:56
Steaua începe cu rezervele!!!
Echipa de start a Stelei: Carlos - D. Bălan, Ghionea, Baciu, Neşu - Opriţa, Cristocea, Lovin, G. Coman - Ochiroşii, V. Badea
Cat dezinteres mai bine nu se prezentau :jerk::jerk::jerk:

Gabriel28
22nd July 2006, 21:08
se poate asculta/vedea meciul undeva? la steauafc.com nu merge...

TaciAcolo
22nd July 2006, 21:21
www.tvr.ro incearca

resita
22nd July 2006, 21:40
Min. 30 0-0
Coman Transportat La Spital

Hipgnosis
22nd July 2006, 21:54
Vad ca pe forum se acorda aceeasi importanta meciului cu cea acordata de suporteri si de staful Stelei.
Pacat ca jucam cu echipa a doua, mi-as fi dorit mult o victorie cu rapidul. Oricum, in prima repriza nu prea s-a vazut diferentra dintre rapid 1 si Steaua 2.

otinho
22nd July 2006, 21:54
trebea rosu la Buga ! :rosu:

grande
22nd July 2006, 21:57
Min. 30 0-0
Coman Transportat La Spital

...un transfer reusit :happy
si RUSINE celor doua echipe la intonarea imnului national :rosu:

jas2002ro
22nd July 2006, 21:58
La Rapid lipsesc destui jucatori ca sa nu fie asta prima echipa. In rest meci anost cu un comentariu penibil.

grande
22nd July 2006, 22:01
nu prea s-a vazut diferentra dintre rapid 1 si Steaua 2.
...dar de diferenta dintre Rapid II si Steaua I din Cupa ce mai zici ?:happy

sil10
22nd July 2006, 22:23
sigur castigam... gol buga... rapid-steaua 1-0

irriducibile_01
22nd July 2006, 22:25
penibil meci...tratat cu indiferentza de cele doua echipe...rushinos...

Hipgnosis
22nd July 2006, 22:44
...dar de diferenta dintre Rapid II si Steaua I din Cupa ce mai zici ?:happy

Iar ma freci cu istoria?? O iau si eu de la turneul Stelei in anii 60 in Anglia cand le-a batut primele 6 echipe englezilor, trec pe la Seviila, fac o escala la Monte Carlo....
Vb. de meciul asta, daca te chinuiesc amintirile e problema ta. Imi pare rau ca nu te poti concentra pe un sg. meci/subiect, dar exista medicamente si pt asta :ok:

ps: Trebuia rosu la Nae Constantin, dar Tudor vede doar ce vrea el.

Zabriskie
22nd July 2006, 22:55
Cica a castigat Steaua...