PDA

View Full Version : Yagudin se intoarce! The King Is Back!!!



Fire
23rd September 2007, 17:43
Yagudin underwent surgery in July of 2007 to have a titanium hip joint implanted. In August of 2007, Yagudin later announced that he plans to return to competition after five years on the professional circuit. Depending on his hip recovery, Aleksey Morozov and Tatiana Tarasova has already agreed to coach him once again when he returns.
Daca Yagudin se intoarce intrebarea este cand si cum s va descurca dupa o operatie atat de grea!? Oare va castiga iar titlul daca s va intoarce sau va avea parte d un esec?
Eu sper sa fie la fel d bun k si pana acum, si sa arate k nici dupa atatia ani nu are egal!!

whisper
23rd September 2007, 18:09
Bine ai venit! da se spune ca va reveni:)..sa vedem cum se va descurca..dar mai e un topic despre asta:)
Mai treci pe aici:)

flying_dreamz
23rd September 2007, 18:30
Bine ai venit, fire! Eu nu pot decat sa sper k se va intoarce, dar asta o vom vedea doar cand vor fi europenele. ;)

Fire
23rd September 2007, 18:32
aqm m'am uitat mai bn si am vazut si celalalt topic! anyway yo am dat d treaba asta intamplator, dar a fost o intamplare fericita! ideea e k nu cred k o sa il vedem la competitiile d anul asta cel putin pt k recuperarea dureaza in jur d 4luni minimum! Sper sa participe macar la olimpiada din 2010, nu sa s limiteze doar la un sezon sau cva d genul asta, pt k ar fi genial, mai ales k o sa fie o competitie stransa! sper sa o si castige :D

mikeyy
23rd September 2007, 19:12
Cu siguranta obiectivul lui este Vancouver 2010. Nu cred ca va participa in acest sezon, poate doar de la anul.
Oricum cred ca va incepe sa concureze atunci cand va fi sigur ca va castiga. Va fi interesant sa revina....:)

whisper
23rd September 2007, 19:20
Asa speram si noi..te mai asteptam pe aici :)
Un clip nou cu Yags:http://www.youtube.com/watch?v=8Mhw7Sth93Y

Fire
23rd September 2007, 19:25
Da, va fi interesant sa revina, dar desi e patinatorul meu preferat am dubii ca va castiga si cred k dak nu se va clasa makr in primii 2 la prima competitie va fi un mare esec pentru el avand in vedere faptul k atunci knd s'a retras a facut'o in plina glorie! putem sa luam si exemplul d la olimpiada din 2006 knd italieni Fusar-Poli&Margalio au plecat printre favoritii la medalii si au dat'o in bara rau d tot! e dificil dupa o perioada d timp sa revii! si kiar dak esti in forma maxima si ai un program sigur, poti sa esuezi doar din cauza presiunii k trebuie sa castigi si sa te ridici la inaltimea numelui! Sper k el nu va claca asa cum au facut altii, ar fi o mare dezamagire si pentru el si pentru fani, pt toata lumea :(

mikeyy
23rd September 2007, 19:31
Cand se va decide sa concureze inseamna ca totul e oksi ca e pregatit sa faca fata competitiei, presiunii si emotiilor. Fara indoiala este cel mai bun!

Fire
23rd September 2007, 19:38
Pt mine cel putin stiu k va conta mult mai mult sa il vad iar in competitiile oficiale, decat dak va lua o medalie, desi nici o medalie nu strica :D Oricum ii tin pumnii :)

Cristinush
23rd September 2007, 19:48
soooo..he`s back, ha?...bineinteles ca obiectivul lui principal e olimpiada din 2010. Eu, una, nu cred k va avea parte de esecuri, esecuri mari, ma refer...cred k va prinde podiumul mai mult decat sigur..chiar daca nu 1 loc, al doilea sigur, dar inclin spre 1 loc :D :P mai, vorbim despre Yags, deci...vorbim despre something BIG :D mister BIG :P anyway, sa il revedem in competitii va fi un lucru mare :rolleyes:

mikeyy
23rd September 2007, 19:52
Cu siguranta stiti acest video.....dar merita revazut:
http://www.youtube.com/watch?v=r_dojuOcGMY

Fire
23rd September 2007, 20:01
da stim acest clip...dar prea trist :( am urat momentul in care am auzit k se retrage mi'a luat o perioada buna de timp pana m'am obisnuit q ideea k nu va mai concura in competitiile de amatori...si uite k tocmai knd m'am resemnat si yo revine iar :D foarte tare

whisper
23rd September 2007, 20:16
Ce s-au incins discutiile pe aici....ma bucur..:)

Fire
23rd September 2007, 20:18
da mi s pare normal sa se incinga, totusi e vorba de yagudin care e really HOT :))

Geografu
23rd September 2007, 20:44
E bine ! Revine si Plusenko si sa vezi ce lupte o sa fie pe gheata.Mai ales ca o sa se vada de acum cine e mai bun !! :evil:

Fire
23rd September 2007, 20:48
k sa fiu sincera plushenko este mai slab dekt yagudin...asa k imi pare rau pentru el dar iar o sa fie in umbra lui yagudin!desi e expresia aia doi se cearta si al treilea castiga...oare cine o sa castige...:D

whisper
23rd September 2007, 20:53
:D Se pare ca Plushy..nu va reveni:)
Fire..esti fata?:)
Pai al treilea:thinkso: Brian,maybe or Stephy..dar cine stie cand 4 se cearta va castiga al 5 -lea adica Verner :D

Fire
23rd September 2007, 20:58
yap i'm a girl :D, dar plushenko va reveni pana la olimpiada din 2010 nu se stie cand nici la el da stiu sigur k vrea sa participe la JO2010

whisper
23rd September 2007, 21:06
Credeam la inceput ca esti baiat..dar apoi dupa Yags ii hot..am zis ca tre sa fii fata:)
Eu intelesesm ca renuntat :)

Fire
23rd September 2007, 21:08
nu nu a renuntat a zis doar k ia o pauza si kiar mishin a zis k inceark sa il convinga sa revina anul trecut la mondiale intr'un interviu!! si kiar azi am citit p undeva k o sa revina pana in 2010! ideea e k nu e intr'o forma foarte buna!

Fire
23rd September 2007, 21:10
PS: nu neaparat si un baiat putea sa zica k yagudin k e hot, asta dak are alte inclinatii :D...asa k puteam sa fiu si baiat...

whisper
23rd September 2007, 21:27
PAi m-am gandit si la faza asta:cry:
Nu eu stiu ca a zis o vreme ca va reveni..apoi cica s-ar fi decis sa nu mai revina:) Dar treaba lui..oricum odata cu revenirea celor doi..va fi mai multa competitie :)

peirsolgirl
23rd September 2007, 21:53
Uf...atata valva pe tema asta..ma intreb daca vreunul dintre ei se va intoarce cu adevarat

irinaidu
24th September 2007, 01:36
eu as fi apreciat mai mult daca se pregateau si se intorceau fara atatea discutii.

dar oricat de mult l-as iubi pe yags eu prefer sa mi-l amintesc asa cum a fost in 2002 fara 1/2 de masura!!!!

Fire
24th September 2007, 15:13
cred k pana la urma s vor intoarce amandoi!! si da s face destul d multa valva pt k nu e vb d orice patinator e vb d 2 patinatori f valorosi! da si intradevar momentul culminant l'a atins in 2002 cu siguranta! dar poate k si in 2010 va face la fel dak s va intoarce! stii qm s spune istoria se repeta :D

peirsolgirl
24th September 2007, 18:07
stii qm s spune istoria se repeta :D
da, dar de obicei nu cu aceiasi protagonisti....

Fire
24th September 2007, 18:30
nu neaparat! se repeta si cu aceeasi protagonisti...:D...spre ex: povilas vanagas si margarita drobiazko...sau uite in general in viata nu exista un singur moment culminant, se succed constant, iar greselile sau "tabieturile" se repeta mereu kiar dak renunti la ele pentru o perioada...:D

whisper
25th September 2007, 19:17
Sa fie cum zici u Fire:) Dar eu sunt de acord ci Irina:)

Fire
25th September 2007, 20:40
ma eu va spun din experienta...ideea e k toti retraim momente din trecut mai devreme sau mai tarziu...asa k la fel poate fi si in 2010

irinaidu
25th September 2007, 22:43
fire, eu mi-as dori sa fie cum zici tu ca poate in 2010 as putea sa vad si eu live treaba. doar ca sunt mai sceptica de felul meu, si ma indoiesc.

whisper
26th September 2007, 21:04
Vom trai si vom vedea,Fire.Din tot sufletul as vrea sa revina si sa-l vad pe treapta cea mai inalta a podiumului:)
PS: Fire ti-am zis daca vrei sa vorbim si despre altceva sau sa te prezinti..if u want..exista Friendship thread:)

luma
26th September 2007, 21:17
:shocked: Ce-mi vad ochisorii?
Marce, este adevarat ce se spune pe aici? :groggy:

http://www.mysmiley.net/imgs/smile/love/love0001.gif (http://www.mysmiley.net)

whisper
26th September 2007, 23:16
Se presupune ca ar fi adevarat..bine revenirea se va petrece prin 2010 sau daca va vrea din 2009. Eu ii doresc tot binele din lume:) Daca vrea sa revina are tot suportul meu:ok: Dar si daca nu va reveni tot cel mai bun e:)

Kanin
29th January 2008, 21:45
Si al meu, si al meu/hello/hello/hello/hello. Ce ca lumea, abia astept!

Mai ce de informatii capat p-aci, pe forum, sunteti de milioane! multumesc./OLE/

whisper
29th January 2008, 21:52
:) Imi pare rau sa iti dau vestea..asta daca nu ai aflat-o intre timp..nu se mai intoarce:(

irinaidu
29th January 2008, 21:59
dap, cred ca de triste ce am fost nu am mai scris nici una continuarea.
yags era asa de bucuros dupa operatie si clar a cam exagerat cu ce putea face pe gheata, lucru care a sfasit cu el cazand in genunghi de durere la un show si dupa asta si-a dat seama ca nu poate sa se intoarca. e chiar si un filmulet trist cu faza asta, pe youtube.

whisper
29th January 2008, 22:20
Am scris dar pe celalalt thread :P..de asta am uitat:oops:

Kanin
30th January 2008, 03:32
:(:(:(:(:huhu::huhu::huhu::huhu::huhu:

monicell07
30th January 2008, 14:45
:huhu::huhu::huhu::huhu::huhu::huhu::huhu::huhu::h uhu::huhu::huhu: