PDA

View Full Version : Cu ce probleme se confrunta Steaua , si cum ati rezolva voi acele probleme ?



Mariusmadmax
12th January 2004, 02:46
1. Cred ca ar trebui sa se mai lucreze la imaginea Clubului .
Nu stiu daca au un departament de imagine , dar aici ar trebui "lucrat'.
Le trebuie un purtator de cuvint , pentru ca Becali este prea slobod la gura , si de multe ori nu stiu unii de altii , ce sa spuna presei , se contrazic .
Daca la Steaua , si un autocar a ajuns sa fie problema !!!!!!
Sper sa cumpere in sfirsit Mercedes-ul ala tare .

2. Stadionul , terenul de joc si de antrenamente .
Cred ca problema aceasta este pe cale sa fie rezolvata in anul 2004 .

3. Sponsori
Sunt de parere ca doar Nike , este un sponsor cu NUME ( chiar daca implica doar echipament ) , restul ... nu stiu .
Eu nu am solutii , visez la o firma mare , care sa fie pe pieptul Stelistilor .

4. Legat de echipa , daca nu pleaca nimeni dintre titulari , atunci am mai avea nevoi de un mijlocas "tip Munteanu".

uti2102
14th January 2004, 12:27
Sunt de acord cu tine.
Ash adauga insa inca ceva, foarte important : O RETZEA DE SHCOLI PENTRU COPII SHI JUNIORI. DACA NU IN TOATA TZARA MACAR PRIN BUCURESHTI.........

vasile314tzurka
21st January 2004, 16:47
in afara de problema stadionului, ar fi foarte importanta o schimbare de tactica la steaua. problema principala este statul in asteptare, mai ales in deplasare. mi-as dori sa vad steaua jucind ca pe vremuri cu anderlech, nu ca acum cu farul.

uti2102
21st January 2004, 16:55
Da, pentru meciurile din campionat sunt de acord cu tine, ar trebui ceva mai mult tupeu, mai mult risc in atac. In cupele europene insa, la nivelul la care suntem, nu am pretentzia sa jucam spectaculos ci sa obtzinem rezultate favorabile. Shi Pitzurca shtie sa le obtzina!

PS : Sa nu uitam ca la natzionala Pitzurca a imprimat o tactica mult mai ofensiva decat predecesorii sai. Deci parerea mea e ca la Steaua Pitzi shi-a adaptat tactica de joc la valoarea jucatorilor. Poate ca daca va reushi sa cumpere tot ce-shi doreshte shi sa-shi formeze ce echipa vrea (shi e destul de aproape) Steaua va juca mai spectaculos.

vasile314tzurka
21st January 2004, 16:58
Da, pentru meciurile din campionat sunt de acord cu tine, ar trebui ceva mai mult tupeu, mai mult risc in atac. In cupele europene insa, la nivelul la care suntem, nu am pretentzia sa jucam spectaculos ci sa obtzinem rezultate favorabile. Shi Pitzurca shtie sa le obtzina!

ai uitat prima repriza cu southhamton? nu am pretentia ca alifiutza sa alerge tot meciul ca nu poate, asta e clar, dar sa inventeze ceva. sa poate tisni, nu sa stea ca boii in poarta. incepi cu campionatul si cresti. nu uita cine a fost antrenor la steaua din 85-86, si nu putem spune ca il da ofensiva afara din casa.

uti2102
21st January 2004, 21:25
Nu prea intzeleg vasile......Ai zis 85-86?!

Mariusmadmax
22nd January 2004, 04:12
Steaua a avut citeva gauri , mai are doar una : inchizator .
Daca vine Dorinel Munteanu , Steaua va lua campionatul la pas .

vasile314tzurka
22nd January 2004, 08:04
Nu prea intzeleg vasile......Ai zis 85-86?!

da. era vorba de jenei si pe atunci steaua a jucat superofensiv. meciul cu anderlecht a fost poate cel mai frumos meci al stelei pe care l-am vazut.

vasile314tzurka
22nd January 2004, 08:05
Steaua a avut citeva gauri , mai are doar una : inchizator .
Daca vine Dorinel Munteanu , Steaua va lua campionatul la pas .

nu vine. cel putin asa am auzit aseara la stiri. se va muta la alta echipa.

uti2102
22nd January 2004, 10:22
Am intzeles Vasile. Eu intzelesesem k Pitzi ar fi fost din 85-86! :O Despre Dorinel asha e : e la Cottbus.

Mariusmadmax
22nd January 2004, 17:05
Inca nu a semnat cu Cottbus .
Piti zice de 90 % sanse , daca l-am avea ... /hello

uti2102
25th January 2004, 13:03
Actualmente, pe langa problemele de infrastructura, la care nu mai revin, Steaua are probleme in ATAC. Ce ash face eu? Ash investi cele 1,3 milioane de dolari in aducerea a 2 atacantzi de valorare, nu neaparat de la noi din campionat.

Mariusmadmax
25th January 2004, 16:53
Deocamdata vin doar 600.000 , iar Siman pe Mazilu cere 400.000 !
Prea multe variante nu raman .

Mariusmadmax
16th February 2004, 03:53
Problema cu criza de la lotul National !
CE ar trebui facut ?
Vor fi suspendati cei patru , pentru primele trei etape ? ( Brasov , Rapid , Dinamo )

uti2102
16th February 2004, 21:35
Vor fi suspendatzi 4 etape. Primele 3 ale returului shi etapa de la Craiova. Nu de alta, dar sa faca pe plac tuturor rivalelor! :happy

Sper sa nu fie suspendatzi.....De fapt, nu shtiu care ar fi baza legala.

Mariusmadmax
17th February 2004, 03:00
Vor fi suspendatzi 4 etape. Primele 3 ale returului shi etapa de la Craiova. Nu de alta, dar sa faca pe plac tuturor rivalelor! :happy

Sper sa nu fie suspendatzi.....De fapt, nu shtiu care ar fi baza legala.

Baza legala nu ar prea fi .
Steaua s-a acoperit :
-cei patru au cerut acel ragaz ( 11-15 ) in caz contrar ei renunta la Nationala - OMU' A RENUNTAT - N-O SA-L SELECTIONEZI CU FORTA ?
dar iata ce zice GS azi feb 16
http://www.gazetasporturilor.ro/index.php?c=1&a=6036

Petrut
17th February 2004, 04:07
daca cei 4 jucatiruri sunt suspendati primele 3 etape steaua poate sa isi ia adio de la titlu
spr sa nu-i suspendeze
mm are dreptate

vasile314tzurka
17th February 2004, 07:55
mm a mai spus si altadata timpenii, nu ar fi prima oara. mi-e ciuda ca fotbalistii nu sunt lasati sa joace, desi iesirea lor la rampa a fost de doi lei. cel pe care l-as judeca ar fi jiji pentru mani****rea jucatorilor si desconsiderarea lor. cel putin lui dorinel i-a facut un deserviciu foarte mare. jiji impreuna cu tzupirca inima rea sunt adevaratii capi ai imbecilitatilor de la steaua.

Pancone
17th February 2004, 13:23
Am auzit pe un post de televiziune ca ar fi plecat Aliuta , e doar un zvon ?

uti2102
17th February 2004, 16:20
Din cate shtiu se discuta o plecare a sa la Spartak. Deocamdata doar atat.

Mariusmadmax
18th February 2004, 04:37
Cica Gigi le va cere lui Sandu si Iordanescu 10 mil USD !!!!!!!!!!!!!!!!!!
daune ca nu va merge in liga si nu va lua titlul !!!!!!!!!!!!
Asta a inebunit ?
Acum nu mai este asa de sigur ca cei patru nu vor fi suspendati !!!!!!!!!!
Saraca Steaua noastra !!!!!!!!!!!!!!!
:O

vasile314tzurka
18th February 2004, 07:42
saraca steaua noastra trebuia sa o spui cind a luat-o nu acum. e vai mama noastra, asta e. un mirlan care se comporta cu jucatorii fara cel mai mic respect si-i trateaza ca pe slugi. nu e prima declaratie aiurea a lui jiji. vezi povestea cartilor de vizita. ne ump,le asta de penibil ceva de nu se poate. imi vine sa borasc. cere pe ma-sa. de unde si cine ii va da dreptate. el crede ca poate sa spune ce vrea ca are bani si da cu ei in cdreapta si-n stinga, dar uita ca si altii au bani, dar si smecherie suficienta sa il beleasca. mai e si imbecilul de meme p'acolo, basca frustratul de tzupirca.

uti2102
18th February 2004, 13:54
Shi mie mi se pare de-a dreptul prosteasca aceasta cerere a lui Gigi. Dar baietzi, nu fitzi chiar atat de duri. Pana una alta Gigi are o mare calitate : are bani shi dragoste pentru Steaua. In acelashi timp insa are un mare dezavantaj, la care m-am mai referit pe thread-ul Gigi Becali : vorbeshte prea mult shi spune (de multe ori) prostii. Am mai spus-o : sa-shi ia un consilier, un purtator de cuvant shi sa vorbeasca mai putzin; pana una alta vad ca tot da din plisc. Despre Meme.......are shi el cam acelashi defect. Despre Pitzi nu zic inca nimic.......il las pana la vara.....iar daca nu ia titlul atunci cu sigurantza trebuie debarcat.

vasile314tzurka
18th February 2004, 14:01
ai bine cu un destept la pierdere decit cu un prost la cistig. cam asta cred eu. din experienta mea de cite ori am avut de a face cu prosti a iesit rau desi debuta bine. daca si-ar lua un consilier ar insemna ca are bun simt. dupa cum se vede n-are, asta ma ingrijoreaza pe mine.

Mariusmadmax
19th February 2004, 01:51
ai bine cu un destept la pierdere decit cu un prost la cistig. cam asta cred eu. din experienta mea de cite ori am avut de a face cu prosti a iesit rau desi debuta bine. daca si-ar lua un consilier ar insemna ca are bun simt. dupa cum se vede n-are, asta ma ingrijoreaza pe mine.

Spunea ca poate isi vinde sufletul !
Sper ca Steaua sa joace pe teren , ca in Europa ... poti fi si vindut , da poti fi si mincat !

vasile314tzurka
19th February 2004, 07:24
dragul meu, el spune multe. chiar foarte multe si de cele mai multe ori prea multe. l-as cinsti mai mult daca ar fi ceva mai discret si fara tromboane. astept inca.

Mariusmadmax
20th February 2004, 06:08
Cu gazonul ce se intimpla pentru retur ?
Stiu ca pentru cealalta editie Steaua va avea din nou un gazon f bun , dar returul ?

vasile314tzurka
20th February 2004, 10:00
l-am vazut pe becali la un institut de cercetari impreuna cu dinescu, cercetind gazonul. poate la toamna va fi gata.

Petrut
20th February 2004, 22:55
ce mai de aude de supendarile?

uti2102
22nd February 2004, 00:09
Cu gazonul ce se intimpla pentru retur ?
Stiu ca pentru cealalta editie Steaua va avea din nou un gazon f bun , dar returul ?

Pai se vorbea ca o sa aduca un covor din Olanda. Cum e imposibil sa planteze iarba shi sa mai shi creasca in 3 saptamani (parca atat mai e pana la meciul cu Rapidul), e posibil sa aduca gazonul ala olandez. Dar asta s-a zis....sa vedem ce s-o face........Oricum, nu sunt necesare pregatiri speciale. Gazonul e adus in 2-3 zile shi e instalat pe deasupra. Macar sa arate bine la suprafatza ca dedesubt shtim cu totzii ce e. :mda:

Mariusmadmax
25th February 2004, 05:22
Pai se vorbea ca o sa aduca un covor din Olanda. Cum e imposibil sa planteze iarba shi sa mai shi creasca in 3 saptamani (parca atat mai e pana la meciul cu Rapidul), e posibil sa aduca gazonul ala olandez. Dar asta s-a zis....sa vedem ce s-o face........Oricum, nu sunt necesare pregatiri speciale. Gazonul e adus in 2-3 zile shi e instalat pe deasupra. Macar sa arate bine la suprafatza ca dedesubt shtim cu totzii ce e. :mda:
Pentru noi e simplu sa aratam cu degetul , daca ceva nu iese cum ne convine sau cum ar trebui .
Ginditi-va ce efort financiar este un covor nou , care sa reziste pina in vara cind oricum se vrea refacerea totala a suprafetei de joc !

Florentin
25th February 2004, 05:53
Doamne, imi aduc aminte cum arata gazonul si stadionul in general prin 80', in 86 cind am luat CCE. Ce vremuri, mergeam cu un prieten la stadion, aveam abonament, un meci nu pierdeam. Prietenul asta al meu facea socoteala cit a costat un gol, daca iesea mai mult de 5 lei, era deranj mare.
Si cind te gindesti ca acum ciini se lauda cu groapa aia nenorocita si ne rid in nas.

Mariusmadmax
25th February 2004, 21:36
Doamne, imi aduc aminte cum arata gazonul si stadionul in general prin 80', in 86 cind am luat CCE. Ce vremuri, mergeam cu un prieten la stadion, aveam abonament, un meci nu pierdeam. Prietenul asta al meu facea socoteala cit a costat un gol, daca iesea mai mult de 5 lei, era deranj mare.
Si cind te gindesti ca acum ciini se lauda cu groapa aia nenorocita si ne rid in nas.
Se lauda ? - zici tu
jenant , ca nu prea au cu ce ... :D

uti2102
10th March 2004, 15:31
Am vazut aseara la TV nishte imagini cu stadionul. Avea scaune noi shi prelata ashezata pentru a proteja "gazonul" de ploaie. Totushi, se pare ca nu a fost adus covorul de iarba din Olanda (acel covor promis de Gigi pentru retur)..........deci cred k vom avea o mare problema : avand in vedere ce vreme e p-afara shi faptul ca iarba care este acum e tot aia de-anu' trecut, eu cred ca vom avea cel putzin pentru cateva etape un gazon infect. Sper sa ma inshel.

PS : Nea' Gigi! Mai ai 10 zile! Adu shi tu o iarba ca lumea; pan' la vara ce facem? Baie in namol?!

Mariusmadmax
11th March 2004, 02:57
Prelata va face mult , o sa vezi !

Mariusmadmax
14th April 2004, 04:38
mda ...
revin cu precizari , dupa primele cinci etape :
Prelata si NISIPUL - o sa faca mult ! :(

Dansan
14th April 2004, 07:58
mda ...
revin cu precizari , dupa primele cinci etape :
Prelata si NISIPUL - o sa faca mult ! :(

Mai , nu e bine...Nu vezi ca ploua si nu se mai opreste?!
Am ajuns sa am emotii mai mari cu vremea decat cu adversarii!!! :headbang:
Gigi, fa gazonul ala odata!!!

vasile314tzurka
14th April 2004, 08:57
o sa-l faca da' mai la vara. pina atunci culegem roadele, adica orezul:(

Dansan
14th April 2004, 12:28
o sa-l faca da' mai la vara. pina atunci culegem roadele, adica orezul:(

Da-l incolo de orez...Se joaca pe puncte...Avem nevoie de ele...Deci , daca e nashpa vremea, sa joace pe Cotroceni...

vasile314tzurka
14th April 2004, 13:29
avem nevoie ca de apa, dar nu chiar de apa pe teren:) sper sa se descurce si sa bata la scor. asa de mult imi place un scor mare:)

Mariusmadmax
15th April 2004, 03:22
avem nevoie ca de apa, dar nu chiar de apa pe teren:) sper sa se descurce si sa bata la scor. asa de mult imi place un scor mare:)
4-1 , ajunge ?
Sunt pe val ...
:yeah:

Mariusmadmax
28th June 2004, 03:14
Urmele trecutului n-au fost inlaturate ...
iata ce scrie azi gsp june 28
Nu licitează nimeni tribuna din Ghencea
La sfīrşitul săptămīnii trecute a avut loc cea de-a doua licitaţie pentru tribuna oficială din Ghencea, organizată de firma Tehnorob SRL, care mai are de recuperat o creanţă de 1,3 milioane de dolari de la CSA Steaua. Ca şi la prima şedinţă, nu s-a prezentat īnsă nici un cumpărător. Următorul termen a fost stabilit pentru 28 iulie, cīnd preţul imobilului, estimat la 10 milioane de dolari, va fi scăzut cu 25 la sută, după care va fi acceptată cea mai bună ofertă.

10 milioane de dolari (!) pentru o creanta de 1.3 mil ...
Ce de bani d-le !!!???
Eu unul as cumpara ... da' cu ce ?

uti2102
31st July 2004, 19:16
"Cu ce probleme se confrunta Gigi Becali, shi cum atzi rezolva voi acele probleme ?" ar trebui sa fie noul titlu..

Problemele sunt nenumarate iar solutziile multiple :

1). Un psihiatru
2). Alt psihiatru
3). Mai multzi psihiatrii
.........

Mariusmadmax
1st August 2004, 02:08
Piţurcă are 100% dreptate cīnd spune că Gigi Becali nu trebuia să se amestece īn alcătuirea lotului şi să-şi contrapună voinţa celei a antrenorului īn chestiuni tactice. Patronul Stelei se găseşte īntr-o fază halucinantă.

Şi-a cumpărat o droaie de curteni care-l linguşesc, şi-a asigurat bunăvoinţa unor televiziuni minuscule, e aplaudat de săli pline cu activişti soioşi şi, īn general, se visează mīntuitorul neamului, al planetei şi al egretelor pe cale de dispariţie. Dacă n-ar fi atīt de bogat, ar fi caraghios. Aşa, delirul devine periculos, īn primul rīnd pentru el.


ce sa mai zic ?????