PDA

View Full Version : Alin Constantin



tenisgirl05
23rd September 2007, 15:16
m am gandit sa incep un thread despre o noua aparitie d anul acesta la bcr open...alin constantin. kiar dak a pierdut in calificari, eu cred k a jukt bine...si are potential...ce credeti? o sa pun si niste poze cu el...imediat c imi dau seama cum :))..i m a newbie :)

tenisgirl05
23rd September 2007, 16:38
http://img215.imageshack.us/img215/9382/1002196mz1.th.jpg (http://img215.imageshack.us/my.php?image=1002196mz1.jpg)

tenisgirl05
23rd September 2007, 16:39
http://img241.imageshack.us/img241/342/1002195nf7.th.jpg (http://img241.imageshack.us/my.php?image=1002195nf7.jpg)

tenisgirl05
23rd September 2007, 16:41
http://img440.imageshack.us/img440/8231/alinconstantinqk4.th.jpg (http://img440.imageshack.us/my.php?image=alinconstantinqk4.jpg)

Cipri
23rd September 2007, 16:42
m am gandit sa incep un thread despre o noua aparitie d anul acesta la bcr open...alin constantin. kiar dak a pierdut in calificari, eu cred k a jukt bine...si are potential...ce credeti? o sa pun si niste poze cu el...imediat c imi dau seama cum :))..i m a newbie :)
1. Tr sa ii faci si u o scurta prezentare ... in afar de asta ai scris numele lui cu litere mici :rolleyes:
2. Rog un admin sa mute theard-ul la discutii generale !
3. Felicitari pt crearea theard-ului :ok:

tenisgirl05
23rd September 2007, 16:53
dap...imi cer scuze..mi am dat seama prea tarziu..k am facut thread-ul la TURNEE knd el este un jucator..:)

Universal
24th September 2007, 16:34
pai..descrie un pic, dezvolta :)

cine este acest Alin Constantin?

tenisgirl05
25th September 2007, 16:48
Data nasterii : 1 Feb 1990
Loc ATP simplu : 1381
Cel mai bun loc ATP simplu : 1010 ( 11 Jun 07)
Castiguri: 2,510$

La BCR Open Romania 2007 a jucat in jucat in calificari trecand de romanul Thomas-Christian Hodel scor 6-3 7-6(4) insa pierzand in fata rusului Yuri Schukin cu un scor categoric 6-1 6-2.

vassy
25th September 2007, 18:34
si de ce crezi ca are potential?

Optimistul
25th September 2007, 23:31
Era bun pustiul la juniori 14 ani ...
Vorba lui Adi Marcu intr-o discutie din februarie : "acum numai poate bate nici-o gaina ". Eu unul nu l-am vazut jucand dar cred ca tehnica lui lasa de dorit din moment ce acum nu-si mai poate confirma valoarea ...

Val
25th September 2007, 23:58
Era bun pustiul la juniori 14 ani ...
Vorba lui Adi Marcu intr-o discutie din februarie : "acum numai poate bate nici-o gaina ". Eu unul nu l-am vazut jucand dar cred ca tehnica lui lasa de dorit din moment ce acum nu-si mai poate confirma valoarea ...

In acest an nu a facut nimik. A avut o gramada de wc, de fiecare data a incasat-o din primul tur. La Campionatul European de juniori a incasat-o tot repede, turul 1 sau 2.

tenisgirl05
26th September 2007, 00:53
In acest an nu a facut nimik. A avut o gramada de wc, de fiecare data a incasat-o din primul tur. La Campionatul European de juniori a incasat-o tot repede, turul 1 sau 2.

asa este...dar l am vazut pt prima oara la BCR open in calificari in meciul cu Schukin , la inceput kiar parea k s descurca...insa nu stiu c s a intamplat mai tarziu...poate n a rezistat 2 ore si...kt a durat meciul..se vedea la sf cum a obosit..dar cu mai mult antrenament ..se rezolva...se vede k are resurse..trebuie sa munceask mai mult...atata tot:)

TenisFan
26th September 2007, 01:31
si de ce crezi ca are potential?

Castiguri: 2,510$
Iote d-asta!Asta face mai multi bani decat mine muncind juma de an... :( Si nici macar nu e major... :shocked:
Cand vazui prima poza crezui ca o venit Vamos Rafa in Bucale... :shocked:

vassy
26th September 2007, 02:52
Iote d-asta!Asta face mai multi bani decat mine muncind juma de an... :( Si nici macar nu e major... :shocked:

deci daca are la 17 ani 2500$ castigati din tenis are potential? :rolleyes:

Optimistul
26th September 2007, 08:05
A castigat 2500 $ dar a cheltuit pana acum peste 200 000 $ , buna afacere ....

tenisgirl05
26th September 2007, 12:19
Iote d-asta!Asta face mai multi bani decat mine muncind juma de an... :( Si nici macar nu e major... :shocked:
Cand vazui prima poza crezui ca o venit Vamos Rafa in Bucale... :shocked:

felul in care arata la 17 ani..spune destul de multe...in pricipiu...si eu m am mirat..kiar seamana cu nadal...si de asta zic eu k are potential...

Val
26th September 2007, 12:46
felul in care arata la 17 ani..spune destul de multe...in pricipiu...si eu m am mirat..kiar seamana cu nadal...si de asta zic eu k are potential...

Tre sa samene cu Nadal la calitatile de tenisman, nu la asemanarea fizica.
Pe ce te bazezi cand spui ca are potential? Eu nu l-am vazut jucand si de aceea intreb. Rezultatele lui din acesta an nu sprijina afirmatia ta ca are "potential".

tenisgirl05
26th September 2007, 13:11
il ajuta kiar si dak seamana fizic cu nadal...dar si la indemanare sa stii! lovitura lui de dreapta e puternica, reverul la fel, joak mai mult defensif iar apoi knd are ocazia ataca la fileu..cel putin asta am vazut in meciurile lui. Se descurca cu schimburile lungi insa nu are prea multa rabdare, dar asta se poate rezolva..are tot timpul inainte..! Referitor la conditia fizica, este un mare atu pt el...in conditiile in care juktorii mai slabuti fizic,( iese din discutie Hane), n au prea mari sanse sa reziste pe teren in fatza altora mai bine "echipati".

Val
26th September 2007, 13:32
il ajuta kiar si dak seamana fizic cu nadal...dar si la indemanare sa stii! lovitura lui de dreapta e puternica, reverul la fel, joak mai mult defensif iar apoi knd are ocazia ataca la fileu..cel putin asta am vazut in meciurile lui. Se descurca cu schimburile lungi insa nu are prea multa rabdare, dar asta se poate rezolva..are tot timpul inainte..! Referitor la conditia fizica, este un mare atu pt el...in conditiile in care juktorii mai slabuti fizic,( iese din discutie Hane), n au prea mari sanse sa reziste pe teren in fatza altora mai bine "echipati".

Il asteptam si cu ceva rezultate, altii din generatia lui sunt mult mai bine plasati decat el.

tenisgirl05
26th September 2007, 13:52
din generatia lui..din romania...km putini..imi vine doar unul in minte..Luncanu.. si atat..pt k in rest sunt si juktori mai mari..de 23-25 de ani..kre inca se mai zbat in challenger uri si futures..iar d ATP nu mai vb...eu zic k e pe drumul cel bun...anul acesta a aparut pt prima data la BCR Open...la 17 ani..e o mica performanta...

TenisFan
26th September 2007, 14:10
deci daca are la 17 ani 2500$ castigati din tenis are potential? :rolleyes:Are potential sa cumpere masina,apartament sau vila de vacanta... :rolleyes:

tenisgirl05
26th September 2007, 14:26
just..dar kred k toate castigurile intra la antrenor, federatie...si alte nimicuri..

Val
26th September 2007, 14:41
din generatia lui..din romania...km putini..imi vine doar unul in minte..Luncanu.. si atat..pt k in rest sunt si juktori mai mari..de 23-25 de ani..kre inca se mai zbat in challenger uri si futures..iar d ATP nu mai vb...eu zic k e pe drumul cel bun...anul acesta a aparut pt prima data la BCR Open...la 17 ani..e o mica performanta...

Marius Copil e mai mic decat el cu 9 luni si deja e cu 700 de locuri mai sus decat Alin. Referitor la prima aparitie la BCR si la "performanta"... asa se intampla cand are taticu bani, obtii wc-uri mult mai usor.

tenisgirl05
26th September 2007, 17:43
Marius Copil e mai mic decat el cu 9 luni si deja e cu 700 de locuri mai sus decat Alin. Referitor la prima aparitie la BCR si la "performanta"... asa se intampla cand are taticu bani, obtii wc-uri mult mai usor.

stiu..Copil e mai bine clasat dekt Alin, dar o sa ajunga si el acolo... Oricum Copil nu e cel mai bun exemplu...la BCR Open n a facut mare lucru...nervii lui erau la pamant..vb singur..

Val
26th September 2007, 19:40
stiu..Copil e mai bine clasat dekt Alin, dar o sa ajunga si el acolo... Oricum Copil nu e cel mai bun exemplu...la BCR Open n a facut mare lucru...nervii lui erau la pamant..vb singur..
Cum nu e cel mai bun exemplu? E coleg de generatie cu el. E cu nervii la pamant? Vorbeste singur? Poate asa o fi, dar e locul 750 la nici 17 ani. Ori Constantin al tau e sub 1300. Ce sa mai, deocamdata Constatin nu a aratat nimic. O va face in viitor? Nu stiu, sper sa o faca.
PS. Poate Copil nu a arat nimik la Open, desi ma indoiesc, a jucat cu Hugo Armando in calificari, americanul e in jur de locul 250 si eu zic ca s-a descurcat destul de bine.