PDA

View Full Version : Tragedii pe soselele din Romania...



Dani3l
22nd September 2007, 21:31
Topic dedicat dramelor care au loc pe sosele din Romania...Postati articole,link-uri unde se trateaza accidente grave care au loc in Romania..asa ,poate vitezomanii de pe ols,o vor "calca-o" mai usor...
Două persoane au fost grav rănite într-un accident produs lângă Tâncăbești, pe autostrada București - Ploiești.

Două mașini au fost implicate în acest accident. Traficul a fost oprit temporar.
--------------------------------------------------------
Toboșarul trupei Bere Gratis a fost rănit într-un accident
Sâmbătă 22 septembrie 2007, 12:19

Toboșarul trupei Bere Gratis și trei cetățeni bulgari au fost răniți, astăzi, într-un accident produs pe Drumul Național Pitești - Râmnicu Vâlcea.

Potrivit primelor informații, șoferul microbuzului în care se aflau bulgarii a adormit la volan și a intrat în mașina în care se afla bateristul.


http://youtube.com/watch?v=Bz8-EKJCLdo&mode=related&search= :((((
Sursa: Realitatea TV
:(

YoYoyOi
22nd September 2007, 21:45
ca au fost raniti nu e mare lucru.... cand sunt morti e mai grav... asa din astea cu raniti sunt cu zecile in fiecare zi...

Celso
22nd September 2007, 21:49
noi din 1990 pana in 2007 am pierdut atatia oameni pe sosele din Romania:( ...cam cat ar fi murit intr-un razboi ...

in Romania 1 mort la 3 accidente......in UE 1 mort la 40 de accidente :( ...incredibil....conduce-ti cu mare atentie:)

Catalanul
22nd September 2007, 21:52
in general pe drumurile de la noi se produc multe accidente datorita ciocnirilor frontale... de aici si rata mortii destul de mare :(

in spania in general in fiecare week-end mor in jur de 25-30 de persoane datorita accidentelor de trafic... iar un studiu facut arata ca de la inceputul acestui an si pana la sfarsitul lui august au decedat 1700 de persoane :( nu stiu cum sta treaba in romania... dar banuisesc ca numarul nu este asa de mare din fericire pt noi

Celso
22nd September 2007, 21:53
e nu....acum depinde...Spania este si mai mare...alt nr de locuitori:)

Lordul
22nd September 2007, 21:58
pe Austroda Mediteraneeo de la 1 Ianuarie 2007-12 august 2007 1600 de morti

torn_beton
23rd September 2007, 09:01
... produs lângă Tâncăbești, pe autostrada București - Ploiești.


:(

Nu stiu cum se vede de la tine dar de aici de la mine Bucuresti - Ploiesti nu este autostrada, este drum national(DN1).

Ca sa fiu si ontopic: multe accidente se produc la noi din cauza vitejiei soferilor. Oricum, numarul acestora este inca mic in comparatie cu alte tari/zone.

sniperwolf1989
6th October 2007, 19:52
:)

Ulysses
19th October 2007, 23:23
stire de senzatie : cica un moderator de pe ols a luat o curba cu 100km/ora si a mers pe doua roti !!!!!!omul a fost nervos toata ziua dar numai in romaneste :ok: cinste lui ca nu a omorat pe nimeni ! romania ii e recunoscatoare:ok:

Hard
26th October 2007, 12:31
Atentie pe strada , avem doar o viata !
http://4lol.ru/cars/

Elphax
26th October 2007, 12:52
nu va uitati la ce e in linkul asta inainte de masa ...

resita
26th October 2007, 12:54
groaznic :(:(:(:(:(

ps. nu va uitati nici cand mancati

Benny
26th October 2007, 13:18
e nu....acum depinde...Spania este si mai mare...alt nr de locuitori:)
Completare la ce ai spus tu:
http://www.themoneychannel.ro/articol_17231/riscul_de_a_muri_in_accidente_rutiere_in_romania_e ste_de_40_de_ori_mai_mare_decat_in_ue.html

Si anume corect este nu sa compari numarul total de accidente in SUA vs. Romania ci numaril de accidente raportat la po****tie sau numar de masini. Asa ochiometric oricine poate spune (chiar a spus) ca la noi ar fi mai putine accidente decat la altii.

Mario Di Lazi
28th October 2007, 09:02
nu vreau să mă uit la linkurile puse de voi aici ... nu pentru că am ceva cu voi, dar pur și simplu sunt sătul de câte accidente văd la tv ... :(

Cristian
28th October 2007, 13:05
Atentie pe strada , avem doar o viata !
http://4lol.ru/cars/

Da pentru vitezomani :D Uitati-va fiindca nici nu stici ce pierdeti. :happy:cry:

Lordul
28th October 2007, 14:11
infiorator ,ingrozitor...

Hard
28th October 2007, 14:25
Lordule , ai putea scrie o carte cu pozele de pe link-ul ala...ce zici ?

Cristian
28th October 2007, 21:25
Da pentru vitezomani :D Uitati-va fiindca nici nu stici ce pierdeti. :happy:cry:

Uitati-va fiindca nici nu stiti ce pierdeti. scuze de greseala.

Mario Di Lazi
29th October 2007, 07:52
greșeală din cauza vitezei foarte mari ... nu ? :D

Mario Di Lazi
14th February 2008, 09:03
am fost martor azi de dimineață când veneam la servici, la un accident frontal dintre un BMW M3 și o Skoda Octavia ...
eu și un băiat dintr-un taxi am fost primii care i-am scos pe răniți din cele 2 mașini ... 5 răniți în total, dar șoferul din Octavia era cel mai grav ...

când am ajuns la servici avem sânge pe mine ... și acum sunt în stare de șoc ...

Hard
14th February 2008, 09:22
in ce zona ?

Mario Di Lazi
14th February 2008, 09:37
în oraș la mine, la Vâlcea ...

Nico21
19th September 2008, 14:18
Mda...Sunt un cumul de factori care produc aceste tragedii pe sosele...in primul rand soferii care nu au habar de elementare reguli de circulatie(pe aici prin Zona Argesului cu vreo 17 milioane iti venea in posta carnetul )parintii unor pustani corditi care dau banu' sa ia copilul lor carnetul si le mai si cumpara cate o masina de fite cu multi cai putere(lasa domne,ca invata el sa conduca...important e ca are carnetu"...cred ca din astia avem si pe forum) si puslamalele omoara oameni pe treceri de pietoni,drumurile foarte proaste,legislatia care nu pedepseste cum trebuie neregulile din trafic,etc...