PDA

View Full Version : Aveti nelamuriri legate de concurs?



Gabriel
5th January 2004, 22:42
VOI INTREBATI, NOI VA RASPUNDEM:

Nu am inteles cum tre' sa raspund. Unde trimit e-mailul cu raspunsul ? Si de unde stii tu ca eu sunt Gabriel ? Tre' sa zic inainte de pe ce e-mail trimit sau cum ?

Vadim
5th January 2004, 22:57
normal, se verifica adresa de e-mail. trimiti de pe cea cu care esti si inregistrat. uite asta trebuie sa aadug in regulament.

nick
10th January 2004, 19:44
Am si eu o nelamurire:trebuie scrise neaparat 3 mesaje dupa inscrierea la concurs,sau se iau in calcul si cele scrise anterior?
Bafta tuturor! :ok:

Vadim
10th January 2004, 19:59
Se iau in calcul toate, indiferent daca sint scrise inainte sau dupa participarea la concurs.

Pacala
12th January 2004, 01:13
multi si-au dat adrese de e-mail fictive. Acesti cum pot participa?

Vadim
12th January 2004, 01:18
Iti poti schimba oricand adresa de e-mail accesand butonul de sus, USER CP. Dupa ce ai intrat in ADMIN CP, apesi pe linkul "profile" si o sa vezi acolo o optiune - "Email Address and Password". Apesi si schimbi ce vrei: parola sau mailul. Se schimba pe loc.

Pacala
12th January 2004, 01:35
Stiu,dar mi-e frica.Am auzit ca ar fi fost vorba de spamuri si virusi pe aici.
De ce conteaza sa fim inscrisi aici cu adresa de e-mail. De fapt ,imi vei putea cunoaste adresa de e-mail ca provenind de la o anume universitate departe de Romania deci nu ar fi nici o problema in a ma recunoaste. Este prea riscanta actuala metoda.
In fond concureaza niste nume reale nu niste nickuri deci nu conteaza adresa din aceste profile.

Ayrton
12th January 2004, 09:00
Adevarul e ca si mie mi-a fost teama sa-mi bag adresa reala, ca e cea de servici, si am mai avut in trecut probleme de genul asta, nu mai puteam sa scap de spam-uri, insa acum am incredere in Vadim si cand a facut public concursul (acum vreo 7 zile parca) am pus-o pe cea reala si pana acum e ok, nu am avut necazuri.

Cipangoo
12th January 2004, 09:26
faceti-va adresa de yahoo sau orice server cu mail free. E reala, poti citi mailuri \le care-ti sunt adresate si nu trebuie sa downloadui mailurile. Raman pe server. Plus ca yahoo de exemplu are ceva spam guard destul de bun.

Vadim
12th January 2004, 10:05
Da, faceti adresa free, este cea mai indicata pentru asa ceva. Onlinesport nu trimite spam, au fost niste virusi care au tirmis mailuri multe prin lista de distributie a abonatilor SITEULUI nu ai FORUMULUI. Ambele sint confidentiale, nu le vede nimeni.

O adresa valida la FORUM iti permite sa primesti e-mailuri de la userii forumului. In plus, afli de evenimentele de pe forum, cum ar fi si acest concurs. Sa stii ca multi au primit mailul de concurs si au participat, desi nu mai intrasera de mult aici...

DRAGOS
12th January 2004, 19:36
Si pana la urma care este intrebarea la care tre' sa raspundem???

Vadim
12th January 2004, 22:04
Intrebarile sint in etapele de concurs.

DRAGOS
15th January 2004, 14:57
Putem trimite de 2 ori raspunsul dar de pe adrese de e-mail diferite???

DRAGOS
15th January 2004, 15:08
Cati castigatori are fiecare etapa???

Vadim
15th January 2004, 15:47
Cati castigatori are fiecare etapa???
Acum, pentru ca la fiecare etapa se ofera un premiu, cate un singur castigator. In viitor, este posibil ca daca vor fi disponibile mai multe premii, sa fie si mai multi castigatori.

Vadim
15th January 2004, 15:48
Putem trimite de 2 ori raspunsul dar de pe adrese de e-mail diferite???
Nu inteleg, pentru ce ai vrea sa faci asta?

Cypress23
19th January 2004, 11:14
Alegerea castigatorului se face prin tragere la sorti pur si simplu?
Nu citeste nimeni articolele trimise?

Vadim
19th January 2004, 11:42
Normal ca se citesc articolele. Nu este insa necesar ca articolele de pe forum sa fie niste opere de arta, asa cum se spune si in regulament. Este important sa fie corecte si, alaturi de ele, sa se intruneasca si celelalte cereri impuse de regulament. In principiu, toti cei care trimis raspunsul corect la intrebarea saptamanii, scriu pentru tema saptamanii si au peste trei mesaje scrise pe forum, participa la tragerea la sorti.

Mesajele din cadrul forumului de concurs sint bune pentru ca astfel se mai cunoaste si lumea. Forumul este o comunitate, iti vei da seama de asta cu timpul, daca vei avea ceva vechime pe aici.

Red Heat
19th January 2004, 12:48
Am dat telefon la sediul Artimex sa vad pana la ce ora au program. Mi-a raspuns o domnisoara (amabila) care mi-a spus ca NU ARE HABAR DE NICI UN CONCURS !!!!!
Este adevarat ca i-am lasat un numar de telefon, si mi-a promis ca ma suna...

Vadim
19th January 2004, 12:59
Nu stiu cu cine ai vorbit, eu sint in contact cu patronul firmei. Ti-am spus in e-mail sa ai rabdare, inainte de a suna, sa ii transmit numele tau, ceea ce voi face luni seara. Asta inseamna ca marti poti suna si lua premiul.

Red Heat
19th January 2004, 13:04
Am sunat pe numarul pe care l-ai afisat tu si care de altfel e si pe pagina lor de internet. Nu a fost nici o graba, eram sincer curios. Imi pare rau ca nu i-am retinut numele domnisoarei ca s-a prezentat. Daca vrei mai sun odata. Exact asa s-a intamplat, pe cuvant...

Vadim
19th January 2004, 13:07
Eu te cred, insa nu am comunicat patronului Artimex numele tau. Poate ai vorbit cu femeia de serviciu. Marti vei suna si nu cred sa mai fie probleme. Te rog, dupa ce iei premiul sa scrii aici ca l-ai luat, sa nu ramana lumea cu impresii gresite.

Red Heat
19th January 2004, 13:07
Chiar nu e vorba de premiu pana la urma, vroiam doar sa-ti atrag atentia ca pe acolo pe la firma nu se stie nimic....
Te cred cand spui ca esti in legatura cu patronul, insa repet, la secretariat (probabil) habar nu aveau.

Red Heat
19th January 2004, 13:09
Fii linistit bineinteles ca am sa scriu. Nu iti face probleme..

Red Heat
19th January 2004, 16:29
M-au sunat de la firma si totul e OK. Maine cand ma duc sa o iau o fotografiez si o pun pe site :p

Vadim
19th January 2004, 19:54
Pai vezi ca s-a rezolvat? Nu ti-a luat nimeni mingea. :D

Red Heat
20th January 2004, 09:08
Ti-am zis ca nu era vorba de premiu. Nu stau eu intr-o minge. M-am gandit in primul rand la tine sa nu iei tzeapa cu concursul, pentru ca vad ca e destul de multa lume care participa. Si probabil, adica sigur, nu ti-ar fi convenit o situatie asa .... sensibila. Oricum cred ca e o initiativa super, pentru ca exista o miza, oricare ar fi ea, si de aceea atrage. Am observat ca de cand a inceput concursul au aparut multi utilizatori noi, ceea ce nu este decat benefic pentru ca apar mai multe idei pe forum.

Vadim
20th January 2004, 10:29
Daca aveam 1% dubii despre aceasta firma, nu incepeam concursul. Cred ca ai vazut si tu cu ce se ocupa firma, cate produse are. Nu este o firma de "cartier", iar faptul ca este interesata de domeniul on-line, de promovarea pe internet, dovedeste ca are o deschidere pe care multi nu o au. Nici un moment nu m-am indoit ca iti vei lua premiul, era mai bine sa vorbim pe mail si nu cream o discutie artificiala.

Red Heat
20th January 2004, 11:36
Asa e. Ai dreptate, trebuia sa vorbim pe mail. Imi cer scuze nu mi-a trecut prin cap..

gmaricel
20th January 2004, 12:32
Am o intrebare:trebuie sa scriu 3 mesaje la fiecare etapa,sau sunt valabile cele dinainte?

Vadim
20th January 2004, 12:41
Sint valabile cele dinainte. Ideea este sa ai cel putin 3 mesaje scrise pe forum, pentru a participa la tragerea la sorti. Cu alte cuvinte, daca la profil (in stanga mesajului pe care il scrii) apare la "POSTS" un numat mai mare de 3, atunci intri la tragerea la sorti. Tu in momentul asta ai 4 mesaje, deci esti in regula.

DRAGOS
20th January 2004, 16:34
Daca am trimis raspunsul la intrebarea etapei a 2-a dar am uitat sa specific de la cine e e-mailul (adica "de la DRAGOS") si apoi am trimis alt e-mail complet care va fi considerat (care va intra in calcul)???

Vadim
20th January 2004, 16:36
cel la care ai scris "dragos".

Red Heat
21st January 2004, 09:34
Am primit mingea. Am si o poza. Vrei sa o trimit pe mail sa o pui pe site?

Vadim
21st January 2004, 10:30
Da, trimite te rog poza la contact@onlinesport.ro

raduia82
21st January 2004, 14:08
Va salut in fiecare saptamana de concurs trebuie sa avem cate 3 mesaje sau se intra in concurs la fiecare etapa doar daca ai trimis trei mesaje la prima etapa si apoi sa nu mai trimiti iar trei, ci doar intrebarea si mesajul din fiecare etapa.

Vadim
21st January 2004, 14:56
Am raspuns mai sus: trebuie sa ai trei mesaje per-total, nu trebuie sa scrii 3 la fiecare etapa. Acum tu ai 5, deci suficient.

Gaga
25th January 2004, 02:24
Red Heat asteptam vesti ca ti-ai ridicat premiul si ca totul e ok !!!

Vadim
25th January 2004, 10:58
Uita-te mai sus, omul a zis ca s-a ridicat premiul asa cum i-am spus eu... Mi-a trimis si poza cu mingea, iar imaginea a fost afisata in thradul "Lista castogatorilor". Nu mai fiti speriati de bombe, nu e cazul.

klein ioan
12th April 2004, 18:15
sint nou pe internet si vreau indicati cum sa folosesc saitul de fata