PDA

View Full Version : Editia a VII-a Grupa B



georgebz
21st September 2007, 23:26
1.Saints [ oqs ] 5-1
2.Eagles [ commancer ] 5-1
3.Bengals [ stefanh ] 3-3
4.Patriots [ cojanu ] 3-3
5.Rams [ bason ] 1-3
6.Cowboys [ patriots_4_ever ] 1-4
7.Seahawks [ noodleborg ] 1-4




Pentru PlayOffse califica primii 4 din grupa.

Meciurile se pot juca in orice ordine.

Trebuie jucate minim 3 meciuri / saptamana .

Pentru mai multe informatii cititi regulametul : http://onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=83256

comancer
22nd September 2007, 00:30
Pls add my new ID comancer:cool:

cojanu
22nd September 2007, 15:13
iar am picat cu n00dle in grupa :(

Patriots
22nd September 2007, 20:14
Seahawks @ Cowboys 0-23

Am inceput meciul f slab , dand 2 INT la primele 2 atacuri , iar apoi mi-am revenit incet-incet reusind sa castig.O faza destul de haioasa a fost in sf 4.QB lui a pasat , fac INT cu Roy , iar apoi fumble la acelasi Roy :D si mingea e recuperata de el.N00dle are un nou set de atacuri , iar paseaza si ce sa vezi iar INT (de data asta Hamlin) si ghiciti ce urmeaza?Mda....fumble la Hamlin din fericire recuperat de mine.

mtfk
22nd September 2007, 21:32
cum faci asta cu logu?

A.k.a
22nd September 2007, 22:20
documents/madden 08/stats

mtfk
22nd September 2007, 22:50
se salveaza automat dupa fiecare meci sau tre sa ii dau save de undeva din joc dupa c termin meciul?

A.k.a
22nd September 2007, 22:53
se salveaza. poti seta sa nu dea overwrite da nu stiu de unde

Oqs
23rd September 2007, 20:17
[Rams] bason - Oqs [Saints] 7-16

Un meci care a inceput groaznic...prima faza...pasa lunga Bulger-->Holt si TD...de acolo am fost doar eu pe teren,am intors scorul chiar daca nu am reusit un singur TD cu Bush din vreo 3 plimbari la 5 yard line la bason in teren...prezic un 5-1 in grupa asta:D

MVP: FS Josh Bullocks - 3 Tackles , 1 INT

comancer
23rd September 2007, 21:27
[Rams] bason - Oqs [Saints] 7-16

Un meci care a inceput groaznic...prima faza...pasa lunga Bulger-->Holt si TD...de acolo am fost doar eu pe teren,am intors scorul chiar daca nu am reusit un singur TD cu Bush din vreo 3 plimbari la 5 yard line la bason in teren...prezic un 5-1 in grupa asta:D

MVP: FS Josh Bullocks - 3 Tackles , 1 INT
adik 5 -1 ptr tine ? sa ma bata mama pe toti ii faci eu zic ca faci 13-0 ii faci si pe aia din grupa cealalta

Oqs
23rd September 2007, 21:36
adik 5 -1 ptr tine ? sa ma bata mama pe toti ii faci eu zic ca faci 13-0 ii faci si pe aia din grupa cealalta

Din cate stiu nu trebuie sa jucam si cu cei din cealalta grupa...si oricum am jucat cu toti amicale sau challenge din grupa asta...deci zic k e un pronostic realist...cu cojanu o sa am probleme serioase:drak:

cojanu
24th September 2007, 17:35
am jucat cu bason
rezultatul este ...

mvp harrison :D

stefanh
25th September 2007, 00:13
Inceput echilibrat. Eu am aruncat o interceptie. el a facut un 3&out.prima repriza 0-0.Apoi am reusit sa-i gasesc punctul mai slab in aparare si am reusit 2 td cu T.Perry(care a fost si mvp).El nu reusea sa gaseasca playurile care sa-l avantajeze..si astfel am ajuns la inceputul ultimei reprize sa fiu la vreo 4 yarzi de endzone la 3th down.pt ca am ales un play f f prost:headbang: a fost 4th down...n-am riscat si am dat fg. Apoi el a reusit sa atace mai bine..a reusit un td...apoi un onside kick recuperat..dar a aruncat o int in redzone in ultimul minut si totul s-a terminat. :)

Oqs
25th September 2007, 00:32
Inceput echilibrat. Eu am aruncat o interceptie. el a facut un 3&out.prima repriza 0-0.Apoi am reusit sa-i gasesc punctul mai slab in aparare si am reusit 2 td cu T.Perry(care a fost si mvp).El nu reusea sa gaseasca playurile care sa-l avantajeze..si astfel am ajuns la inceputul ultimei reprize sa fiu la vreo 4 yarzi de endzone la 3th down.pt ca am ales un play f f prost:headbang: a fost 4th down...n-am riscat si am dat fg. Apoi el a reusit sa atace mai bine..a reusit un td...apoi un onside kick recuperat..dar a aruncat o int in redzone in ultimul minut si totul s-a terminat. :)


Probabil singurul meci d Madden care m-a scos vreodata din sarite...l-am terminat cu o durere de cap:(...a mers imposibil d sacadat...la 0-0 am ratat un FG scurt din cauza fragmentarii...poate era alt meci d la 3-0...passing game era compromis (nici nu puteam sa ma feresc de sack pt ca Brees raspundea in reluare la deciziile mele)...am primit 2 td identice...unu d la un commit stupid cu cateva secunde ramase in prima repr...la celalalt safety-ul meu cred k s-a dus sa ia o gura de Gatorade p margine...nu a fost d vazut cand tocmai el trebuia sa acopere zona...nu mai vreau sa mai am astfel de meciuri cat oi trai:headbang:

georgebz
25th September 2007, 00:44
oqs cred ca te-a ajuns "blestemul" lui comancer :P ... kidding'

comancer
25th September 2007, 14:15
Eagles - Seahawks 26 - 3

comancer
25th September 2007, 23:13
Eagles - Rams 16-0
Un meci frumos de ambele parti , a riscat cam mult la 4th down

comancer
26th September 2007, 11:51
Eagles - Patriots 21 - 7
Un meci frumos :) ,

comancer
26th September 2007, 11:56
Am facut rost de ID mz George

cojanu
26th September 2007, 12:08
nu imi vine sa cred ca am pierdut
dar pur si simplu nu a iesit nimic ...
nu cred k ma inteleg cu patriots :(

georgebz
26th September 2007, 12:28
asta vroiam sa iti spun si eu dupa challenge ala care l-am facut ... jucai mult mai bine cu Cowboys ... dar nu e timpu' pierdut ;)

comancer
26th September 2007, 20:16
Eagles - Bengals 13 - 6 se misca urat nu stiu dc , a avut niste greseli in 4qtr in care sa grabit putea sa rastoarne rezultatu

Oqs
26th September 2007, 23:58
[ Eagles ] comancer - Oqs [ Saints ] 7-19

cojanu
27th September 2007, 21:29
f probabil o sa revin la cowboys ...
pana se retrage TO ... :))

bason
27th September 2007, 22:18
stefanh [ Bengals ] - bason [ Rams ] 14 - 17

Prima mea victorie :D

Oqs
28th September 2007, 16:12
[ Saints ] Oqs @ noodleborg [ Seahawks ] 7-24

Un meci care eu zic ca l-am controlat in mare parte...il felicit pe n00dle pt niste drive-uri f frumoase.

MVP: FS Kevin Kaesviharn - 1 Tack , 3 INT

mtfk
28th September 2007, 16:40
credeam ca a castigat noodle

Oqs
28th September 2007, 18:33
[ Saints ] Oqs @ noodleborg [ Seahawks ] 7-24

Un meci care eu zic ca l-am controlat in mare parte...il felicit pe n00dle pt niste drive-uri f frumoase.

MVP: FS Kevin Kaesviharn - 1 Tack , 3 INT

lol...dap c prostie am scris...yo am castigat cu 24-7:lol:

noodleb0rg
29th September 2007, 20:55
Bengals (StefanH) @ Seahawks ( that's m33h) 0-19

Un meci plin de lag , un 99 yd td dupa ce în urma unui kickoff am fost oprit pe linia de 1 yd din cauza lagului ,Branch a reusit sa marcheze un td de 99 yds de toata frumusetea.
,
MVP : Branch

stefanh
30th September 2007, 17:26
Bengals @ Cowboys 22 - 7

Oqs
1st October 2007, 12:52
[ Eagles ] comancer - Oqs [ Saints ] 7-19

sa-l pui si p asta george...ms:)

georgebz
1st October 2007, 13:12
gata ;)

dumboss_yo
3rd October 2007, 17:03
mai jucati si voi cate un meci ca vad ca sunteti cam in urma :P

stefanh
3rd October 2007, 17:51
Un meci absolut extraordinar care a avut de toate..kick return td's. huge rushing td's perfect passes,missed field goals,2 fumbles din partea mea..:)..dar nicio interceptie.Ofensiva a mers perfect la amandoua echipele..in schimb defensiva praf..un fumble returnat pt td,ratarea unui extra point si apoi a unui 2pt conversion din partea mea l-a facut pe Florin sa aiba un mic dar important avantaj inca de pe la inceputul meciului.La ultimul lui td din timpul regulamentar a ratat si el extra point..si printr-un 2 pt conversion reusit de data asta am egalat cu doar 30 sec ramase.La ultima faza din 4th qtr a ratat FG decisiv..si asta a dus la OT..am castigat tossu...am avut posesia si am reusit td pt a incheia acest superb meci.(la acest TD am avut mingea la 1yd de endzone...am dat HB Dive pentru a-i da onoarea lui R.Johnson sa arate ce stie....si mi-a aratat...un fumble:shocked:...norocu meu ca a recuperato unu de ai mei si a dus-o in endzone pe langa gramada creata..:)
Il felicit pe cojanu pt acest meci extraordinar si ii urez bafta in continuare si la madden dar si in realitate cu warriors.:ok:

georgebz
3rd October 2007, 19:11
nici la all pro nu erau scoruri dinastea :D

cojanu
3rd October 2007, 23:27
pai a fost pe pro ... dar nu mai am cum sa demonstrez si nici nu are rost
palmer si celallat qb al lui au avut 153,8 rating
palmer avea 85% completion si 5 td
brady a avut 156 cu 6 td si 75%

comancer
4th October 2007, 00:15
Un meci absolut extraordinar care a avut de toate..kick return td's. huge rushing td's perfect passes,missed field goals,2 fumbles din partea mea..:)..dar nicio interceptie.Ofensiva a mers perfect la amandoua echipele..in schimb defensiva praf..un fumble returnat pt td,ratarea unui extra point si apoi a unui 2pt conversion din partea mea l-a facut pe Florin sa aiba un mic dar important avantaj inca de pe la inceputul meciului.La ultimul lui td din timpul regulamentar a ratat si el extra point..si printr-un 2 pt conversion reusit de data asta am egalat cu doar 30 sec ramase.La ultima faza din 4th qtr a ratat FG decisiv..si asta a dus la OT..am castigat tossu...am avut posesia si am reusit td pt a incheia acest superb meci.(la acest TD am avut mingea la 1yd de endzone...am dat HB Dive pentru a-i da onoarea lui R.Johnson sa arate ce stie....si mi-a aratat...un fumble:shocked:...norocu meu ca a recuperato unu de ai mei si a dus-o in endzone pe langa gramada creata..:)
Il felicit pe cojanu pt acest meci extraordinar si ii urez bafta in continuare si la madden dar si in realitate cu warriors.:ok:

AHAHAHAHA CUM E ASTA :X
Nu cred ca a fost pe all-madden dar probabil a fost frumos meciul felicitari

georgebz
4th October 2007, 13:02
pai a fost pe pro ... dar nu mai am cum sa demonstrez si nici nu are rost


de demonstrat nu e nevoie pt ca e destul de clar cum am sesizat si eu ... dar ar fi trebuit sa iesiti din joc dupa ce ai vazut ca nu e pe all-madden , nu era foarte greu sa va dati seama :)

daca stefanh vrea puteti rejuca meciul ...

dumboss_yo
4th October 2007, 17:04
logic ca nu va dori asta ... oricum, la valoare lui, Cojanu se califica sigur in PlayOff ... se pare insa ca nu numai George triseaza :drak: :P ...

cojanu
4th October 2007, 20:23
nu are rost sa rejucam meciu, asta a fost
iarasi greseala mea :( am mai pierdut odata pe greseala asta
nu e mare paguba daca nu ma calific in playoff

STEVIC1982
4th October 2007, 22:55
hai fratilor ca bag echipamentul la naftalina . :) mai jucati si voi restul de meciuri

georgebz
5th October 2007, 17:09
pana Duminica la 23:59 trebuie sa jucati toate meciurile , asa ca ati face bine sa va puneti pe treaba cei ce stiti ca mai aveti de jucat ;)

comancer
5th October 2007, 18:29
E vina mea ca patriots_4_ever inca na jucat meciul cu mine ... el a vrut sa joace dar eu nu prea am avut timp .. sper sa reusesc sa joc in seara asta cu el

Oqs
5th October 2007, 19:14
[Saints] Oqs - patriots_4_ever [Cowboys] 13-0

Un meci defensiv fara multe evenimente

MVP: FS Josh Bullocks - 2 Tackles , 2 INT...yo cati FS am teren frate?!?..ca am mai avut un FS MVP la un alt meci...fac cu schimbu sau c drq?:happy

PS: GO BUCS...Make the Colts bleed on Sunday:drak:

georgebz
5th October 2007, 19:24
nu iti mai face sperante degeaba pt meciul de duminica ;) ... mai ales si fara Cadillac ... daca la Colts vor fi toti apti de joc ( Harrison si Addai sunt in dubii ) o sa bata Colts la cel putin 17 puncte ;)

little_earl
5th October 2007, 20:48
[Saints]yo cati FS am teren frate?!?..ca am mai avut un FS MVP la un alt meci...fac cu schimbu sau c drq?:happy
ti s-o fi accidentat titularul intr-un meci

comancer
5th October 2007, 21:20
Eagles - Cowboys 13-0 un meci f frumos pe ploaie

comancer
5th October 2007, 22:39
Poate jucati si voi meciurile :P vreau sa vad cu cine joc in playoff

Oqs
6th October 2007, 00:05
Poate jucati si voi meciurile :P vreau sa vad cu cine joc in playoff

Pai daca in playoff se joaca a1-b4 s.a.m.d. , tu mai mult ca sigur joci cu stevic1 si yo cu george...mai am meciul cu cojanu dar mi-a zis ca nu ii merge jocul klumea...duminica mai vorbim si vedem

cojanu
6th October 2007, 15:02
nu stiu prin ce minune da imi merge maddenul :))
abia astept sa imi joc meciurile
sper sa prind cat mai multe meciuri azi
ca maine e duminica si joaca warriors :D

comancer
6th October 2007, 15:53
O sa astept cu nerabdare meciul Oqs cu Cojan :) un meci care imi va decide pozitia in grupa

Oqs
6th October 2007, 16:07
d la 16:30 sunt plecat...dar cred ca ma intorc pana se intuneca si jucam atunci

cojanu
6th October 2007, 20:36
Am dat 2 intercepti, una returnata de el pt TD asta se intampla in primu sfert

apoi au fost 2 sferturi in care ambele defensive au jucat de nota 10

in sfertu 4 insa am reusit. am facut 2 intercepti
am rupto pe run si am reusit sa inving :)
1 din td a fost dintro pasa ... ciudata
recunosc ca am avut noroc

scoru final a fost 7 - 14 :D

Oqs
6th October 2007, 21:46
[Patriots] cojanu @ Oqs [Saints] 10-28

Un meci care l-am inceput dezastruos...pana sa ma dezmeticesc un TD lung pt viteza lui Moss si un FG si eram condus cu 10-0 din primul sfert...din fericire mi-am pastrat calmul si n-am aruncat ca nebunu...Alergari bune din partea lui Bush, un WR sreen la Colston pt un TD, inca un TD destul de norocos cu acelasi Bush, un HB screen TD tot Bush si de acolo am preluat controlul meciului. Cred ca momentul decisiv al meciului a fost cand am facut un fumble cu Bush in jumatatea mea dar arbitrii l-au intors...daca era 13-0 sau 17-0 nu cred ca mai reveneam.

MVP: RB Reggie Bush - 99 YDS, 3 REC, 42 YDS catch, 2 TD

PS: am zis 5-1 in grupa asta am facut:drak:
PPS: Cum se face departajarea intre mine si comancer?...golaveraj?...ca sincer il prefer pr stevic1 in prima runda:drak:

Oqs
6th October 2007, 21:55
"* In caz de egalitate intre doua echipe se va tine cont de rezultatul direct pentru a se face departajarea"...am gasit...deci stevic1 e adversarul meu...ca am facut un calcul si la golaveraj ma lua comancer cu 2 puncte:happy

PS: GO BUCS!!!!!!!!

georgebz
6th October 2007, 21:57
ai vazut ... regulametul ala nu e degeaba ;)

cojanu
6th October 2007, 22:39
patriots vs seahawks ...
am facut 8 intercepti :D
si evident cateva user pic :p

little_earl
6th October 2007, 23:05
aia-s seahawks nu eagles :)

Oqs
6th October 2007, 23:12
seahawks, eagles, falcons, ravens, cardinals...stupid birds...they all look the same to me:happy...wings and feathers and shit:happy

georgebz
8th October 2007, 00:43
thread inchis ... urmeaza PlayOfful ;)