PDA

View Full Version : Al-Hilal ameninta Steaua Cu FIFA!



resita
20th September 2007, 19:42
AL-HILAL AMENINTA STEAUA CU FIFA!

"Al-Hilal e un club mare in Asia. Auzisem ca Steaua e o formatie importanta in Europa, dar ceea ce face presedintele ei nu este deloc corect. Daca domnul Becali il vrea pe Olaroiu, atunci trebuie sa ia legatura cu noi, ceea ce nu a facut pana acum. Ii transmit insa ca noi, cei de la Al-Hilal, nu vom renunta la Olaroiu! El mai are doi ani de contract cu Al-Hilal, iar contractul nu poate fi rupt de catre nimeni. Nu exista nicio clauza de reziliere."

“Daca domnul Becali va lua legatura cu antrenorul nostru, atunci ne vom adresa celor de la FIFA pentru ca Steaua nu are voie sa negocieze cu un tehnician aflat sub contract. Olaroiu este antrenorul lui Al-Hilal si va garantez ca asa va ramane si maine si peste o saptamana si peste un an. Daca Steaua ii va oferi 10 milioane de euro pentru sase luni, atunci noi ii vom da dublu. Doar daca domnul Becali ne va da 60 de milioane de euro! Dar, nici atunci nu se stie sigur. Insa pentru 60 de milioane de euro, ne vom gandi la propunerea domnului Becali”, a declarat printul Mohammad ben Faissal, informeaza ProSport.

Becali a raspuns ferm: "Sa ma reclame FIFA, Olaroiu o sa plateasca, nu eu. Asa mi-e frica mie de Al-Hilal", a declarat ironic patronul Stelei la ProTV.sursa sport.ro

ce credeti ce se va intampla, va veni oli la steaua?



ps. daca locul threadului nu este aici va rog sa-l mutati

Zax
20th September 2007, 19:57
mai bine....n-are ce cauta carpa de olaroiu inapoi la Steaua

Sezione
20th September 2007, 20:41
Nu cred ca Ciobanu si-a gasit cu cine sa-si masoare banii!!))))

Datenshi
20th September 2007, 20:58
La cat a devenit de megaloman, nu mai realizeaza. Sper sa-i enerveze suficient pe aia incat sa-l mai aduca un pic cu picioarele pe pamant, desi nici psihiatrul nu cred ca mai reuseste.

BAK
20th September 2007, 21:01
pai aia au de 10 ori mai multi bani ca becali...probabil ca daca vreun print din ala arab isi pune mintea cu jiji, cumpara steaua si toata divizia A si ii pune sa joace la el in curte fotbal.....plus , indiferent ca este din india, canada sau romania, un club de fotbal are aceleasi drepturi....iar comisiile fifa nu sunt comisiile lui mitica.....

delaparis
20th September 2007, 21:30
BAK nu e vorba de bani aici ..; eu cred ca amenintarea cu FIFA e puerila.

Chiar crezi ca(,) comisia de disciplina se va ocupa de cazul "Olaroiu" ?

BAK
20th September 2007, 21:47
pai cum sa nu fie.....daca arabii il reclama in mod oficial la uefa, crezi ca nu o sa se intample nimic? oli e prost daca se intoarce la steaua....nu e prost, e masochist defapt....nu inteleg de ce nu poate sta omul la caldura si sa isi ia banii......

YoYoyOi
20th September 2007, 23:18
degeaba :( astia de la comisiile UEFA nu-l pot baga in puscarie pe GG si amenzile nu ne incalzesc cu nimic :(

SORENSEN
20th September 2007, 23:42
Stai ca cica aia vor cam 60 mil de euro...bine au zis ca macar discuta la suma asta...asadar Oli nu e pierdut de tot...:evil:

Zax
21st September 2007, 00:19
Aflat in direct la emisiunea "Nasul", pe B1 Tv, Gigi Becali a facut o dezvaluire bomba, declarind ca a fost sunat de un apropiat al unui tehnician de pe banca unei mari echipe din Romania, care s-a autopropus pe banca Stelei: "M-a sunat un prieten al unui antrenor al unei mari echipe din Romania si mi-a zis ca ii lasa balta imediat pe aia si vine la Steaua". Intrebat de realizatorul emisiunii daca numele acestuia se termina cu "a", aluzie la tehnicianul lui Dinamo, Walter Zenga, Becali a parat: "Gata, nu mai zic nimic!".

BAK
21st September 2007, 00:25
degeaba :( astia de la comisiile UEFA nu-l pot baga in puscarie pe GG si amenzile nu ne incalzesc cu nimic :(

ce spui de o suspendare din cupele europene? sau de o suspendare a nationalei?

Dani3l
21st September 2007, 00:30
Asta da amenintare...daca ne ameninteau ca ne trimit un atentator sinucigas sa se urce in autocarul Stelei..chiar imi faceam griji.:( Asa ,:yeah::great::cheer::rock:

YoYoyOi
21st September 2007, 08:47
ce spui de o suspendare din cupele europene? sau de o suspendare a nationalei?

ce treaba are nationala cu toata treaba asta, nu ma prind....
o suspendare e posibila... ar fi chiar de preferat... sa ne suspende din CL pe anul asta, sa-i retraga banii lui GG. SA vedeti atunci schimbare de atitudine. Ca daca nu isi schimba atitudinea, sigur face infarct de nervi si moare drecului. Doamne ajuta :D

relansat
21st September 2007, 09:50
Si pe cine`i doare`n bashcehtzi de pseudoformatia asta? :D

Ideea e ca daca revine Oli la Steaua va pleca ca prima data :)

Ferko
21st September 2007, 13:40
Cica lui Becali nu-i pasa ca nu el plateste ci Olaroiu. Chiar asa prost il crede sau ii da el banii. Sigur e ca Olaroiu n-o sa vina la Steaua si sa renunte la banii arabilor. Aici chiar nu-l cred prost pe Olaroiu, cand e vorba de bani.

paul30
21st September 2007, 13:55
ce spui de o suspendare din cupele europene? sau de o suspendare a nationalei?

Daca ar fi sa se suspende nationala pentru fiecare prost cate echipe ar mai ramane cu drept de joc? Poate Groenlanda sau Antarctica

soreen
21st September 2007, 16:26
Daca ar fi sa se suspende nationala pentru fiecare prost cate echipe ar mai ramane cu drept de joc? Poate Groenlanda sau Antarctica

gresesti...doar noi si vreo cateva tari din lumea a trei-a mai avem prosti de astia....stai u linistit ca o sa se bage fifa daca reclama aia...ca au influenta...

danpuric78
21st September 2007, 16:39
Problema e ca arabii, Pot crea mare necazuri stelei.
La forta financiara pe care o au, la cat de importante sunt tarile din golf in lumea asta pot face mult rau stelei.

E nevoie doar de o implicare a printului saudit ca sa dispara contractul cu CityFinancial.

Mai ganditi-va daca se plang un picut la UEFA si FIFA. Baietii astia sunt responsabili pentru cateva sute de milioane de $ care merg in fiecare an catre foruri pentru televizarile CL, Campionatele mondiale, europene, turneele pe care le organizeaza etc.

Iar problema se pune asa: daca se supara Al hilal, imediata toaate federatiile din zona vo lua aceiasi atitudine. Iar pe langa ei steluta lui becali e un gandacel.

krapulax
21st September 2007, 17:39
**** gandacel! l-am vazut io pe becali aseara, facea: tremur de firca lu alhilal, stii ce frica mi-e? hai, ca te fac purtatoare de cuvant la presedintie. (facea el catre esca)
asa ca... daca arabii se pun cu gigi, nu m-as mira ca acesta sa-si sacrifice chiar si prepuşu