PDA

View Full Version : WTA Beijing aka China Open



TenisFan
18th September 2007, 19:28
Raluca Olaru s-a calificat in turul 2 al turneului chinez invingand-o in 3 seturi pe Martina Muller din Germania in 3 seturi: 6-2 4-6 6-4... ;) Asta e partea buna a povestii...Partea proasta e ca da piept cu barbatul in turul 2... :rolleyes: :shocked: Eu zic ca e bine pana urca in clasament da de niste adversare puternice si va lua pulsul topului 10 mondial si va capata si experienta...Numai sa mai si opuna ceva rezistenta... ;)

Optimistul
18th September 2007, 20:41
"Barbatul " fiind Mauresmo ?

lucian_iasi
18th September 2007, 20:50
Exact

Kooler
18th September 2007, 20:57
Cica Mauresmo e pe invers.... asa am auzit. Deci sa aiba grija nu numai la joc...

Val
18th September 2007, 22:45
Eu zic ca Raluca e capabila de o minune maine.

Cipri
19th September 2007, 00:11
Eu zic ca Raluca e capabila de o minune maine.
minune ? eu zic de un lucru absolut normal , o jucatoare tanra aflata in ascensiune sa bata una din top 10 care anul asta nu a facut mare branza :lol:

TenisFan
19th September 2007, 12:38
Eu zic ca pana la minuni sau orgolii de jucatoare tanara si-n ascensiune se pare ca momentan a pierdut 6-2 6-2... :| :groggy:

Kooler
20th September 2007, 13:09
Sferturi:
Ma. Emilia Salerni - Agnes Szavay
Amelie Mauresmo - Shuai Peng
Lindsay Davenport - Elena Dementieva
Untimul sfert:
Akiko Morigami vs castig. Virginia Ruano Pascual - Jelena Jankovic

Sper sa castige E. Dementieva.

jesus supremu
20th September 2007, 14:14
Sferturi:
Ma. Emilia Salerni - Agnes Szavay
Amelie Mauresmo - Shuai Peng
Lindsay Davenport - Elena Dementieva
Untimul sfert:
Akiko Morigami vs castig. Virginia Ruano Pascual - Jelena Jankovic

Sper sa castige E. Dementieva.

visezi:rolleyes:

AlexStefan
20th September 2007, 16:25
dintre alea si eu tin cu Elena Dementieva ;)

Kooler
20th September 2007, 17:18
visezi:rolleyes:

Din toate jucatoarele care mai sunt favorite, Elena Dementieva le-a batut pe toate, deci ar putea si acum. E adevarat insa ca nu mai joaca bine in ultimul timp.

TenisFan
20th September 2007, 17:58
Se pare ca unguroaica Szavay e mai "tupeista" decat tinerele noastre romance...De amintit ca unguroaica a facut si-un sfert de finala la US Open unde a pierdut lamentabil ce-i drept la Kuznetsova... ;) Eu zic ca Davenport castiga... :shocked:

Optimistul
20th September 2007, 18:16
E greu pt. Dementieva sa castige turneul cu serviciul ala .

Optimistul
20th September 2007, 18:22
Se pare ca unguroaica Szavay e mai "tupeista" decat tinerele noastre romance...De amintit ca unguroaica a facut si-un sfert de finala la US Open unde a pierdut lamentabil ce-i drept la Kuznetsova... ;) Eu zic ca Davenport castiga... :shocked:

In general unguroaicele sunt mai tupeiste decat romancele ....

Val
20th September 2007, 19:44
Se pare ca unguroaica Szavay e mai "tupeista" decat tinerele noastre romance...De amintit ca unguroaica a facut si-un sfert de finala la US Open unde a pierdut lamentabil ce-i drept la Kuznetsova... ;) Eu zic ca Davenport castiga... :shocked:
Unguroiaca Szavay e cu 1 an mai mare ca Raluca si cu 2 decat Sorana. Vorbim peste un an, respectiv 2. Ea abia dupa doi ani a realizat ceva notabil( o semifinala la Budapesta), in timp ce Raluca dupa 3 turnee a facut semifinala iar Sorana dupa 3 turnee a facut finala( turnee WTA ma refer). Intr-adavar e tupeista si a realizat multe anul acesta, dar Raluca si Sorana sunt mai talentate decat ea:D.