PDA

View Full Version : Oare de ce nu se apuca Diablo de scris SF?



Nightwish
17th September 2007, 21:35
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=150413&page=5

O monstra din ceea ce poate scoate Diablo :D.
Apreciez faptul ca scrie pe un topic inchis, e o chestie normala, la cate kkturi scoate pe gura e contrazis mai mereu cu siguranta si banuiesc ca il deranjeaza..De ce sa poata sa-i dea cineva replica, e mai bine daca are jucariile lui si se joaca doar el cu ele.. Sau ii place doar sa aiba ultimul cuvant. De integritate de jurnalist, ce sa mai vorbim, este doar un exemplar din tagma jurnalistilor sportivi care pot doar sa-l pupe pe JJ in partile sudice...
A trecut o saptamana, bah, unde e stirea???? Cica in 2 zile apare stirea la ziar cu Paskany si traficul de droguri??? Asta a fost stirea, ultimul tau post???? Sau doar o incercare patetica de a readuce in fata un topic uitat si care nu a avut ca rezultat decat sa arate cat de penibil esti. Spune-mi la ce ziar scrii, poate-mi schimb hartia igienica.

In alta ordine de idei, solicit la modul cel mai serios sanctionarea lui Diablo si stergerea topicului respectiv. Daca vi se pare aceasta reactie a mea exagerata, ganditi-va ca doar un individ obtuz, cu vagi ramasite de materie cenusie si un caracter respingator a putut sa o provoace.
Rusine, jenantule!! Cate zile au trecut in plus fata de alea 2 zile dupa care ai promis ca iese stirea!!! Si cand nu iese, o scrii tu, pe forum!! :rosu::rosu:

Cristian
17th September 2007, 21:37
De unde stii tu ce activitati are el in timpul liber ? Poate chiar scrie SF-uri :cry:

Nightwish
17th September 2007, 21:53
De unde stii tu ce activitati are el in timpul liber ? Poate chiar scrie SF-uri :cry:

Pai asta scrie, pe Intern si este tolerat :rosu: Doar provocari ordinare..
Am deschis in replica la topicul lui Diablo un thread ceva de genul " Seeenzationaaaal, JJ este homosexual" :D. Imagineaza-ti ca a fost inchis de delaparis in 5 min. Mi-a spus: " da quote la o stire despre asta, il redeschid si iti cer scuze". Corect pana aici. Problema este ca topicul lui Diablo, de aceeasi factura ( Paszkany - traficant de droguri ), nefundamentat de nici un articol este inchis cateva ore mai tarziu, la insistentele mele :). Si ce face azi musiu Diablo: profita cu nesimtirea care il caracterizeaza de faptul ca e moderator ( apropos, persoana care l-a vazut bun de moderator sa stie ca se gasesc halate foarte ieftine la Altex :D ) si compune un post de jumatate de pagina, fara sa dea quote la un articol, ceva si-mi da citate din Funar :happy:happy.
Ziaristu lui peste, nu mi-l cita pe Funar ca eu am trait 8 ani in Cluj cu el ca si primar si stiu ce ii poate tartacuta ( halatu, halatu :D ). Probabil musiu Diablo voia sa aiba ultimul cuvant si a uitat ca promisese un articol de suport. Uitat?Nu cred...De ce sa se tina de cuvant cand e roman??? Romanule:rosu::rosu:

Cristian
17th September 2007, 21:58
@Nightwishh interesanta relatarea ta :cry: Pot spune doar ca am facut crampe de ras :happy Concluzia: DiabLo apuca-te sa faci SF-uri, adevarul e ca nici mie nu-mi place cum se comporta el, da eu in relatia cu el sunt un fel de lasa-ma sa te las.

m8k
17th September 2007, 23:44
Si capac peste tot threadul tau a fost mutat, presupun pe un subforum unde bantuie linistea si departe de geniul diablo!
Caracterul lui diablo e 0! Scrie pe un thread inchis minciuni de 2 lei profitand de faptul ca e moderator si poate redeschide si inchide threadul!
Forumul lui peste, si bine ca nu mai sunt moderator pe acest forum de rahat!

Datenshi
17th September 2007, 23:48
Eu l-am mutat pe "Sugestii, idei despre site" pt. ca n-avea ce cauta pe intern. Nu stiu cine l-a mutat apoi pe administrativ.

m8k
17th September 2007, 23:53
Bine ca are ce cauta aberatia unui geniu gen diablo!
Era normal sa avem si noi dreptul la replica la minciunile lui!
Lasa ca ne consolom si citim fiecare articol despre steaua pe prima pagina a siteului (9-10 la numar), si ne amuzam de cele 2 randuri scrise despre CFR, ocupanta primului loc in clasament!:D

delaparis
17th September 2007, 23:56
[
In alta ordine de idei, solicit la modul cel mai serios sanctionarea lui Diablo si stergerea topicului respectiv. Daca vi se pare aceasta reactie a mea exagerata, ganditi-va ca doar un individ obtuz, cu vagi ramasite de materie cenusie si un caracter respingator a putut sa o provoace.
Rusine, jenantule!! Cate zile au trecut in plus fata de alea 2 zile dupa care ai promis ca iese stirea!!! Si cand nu iese, o scrii tu, pe forum!! :rosu::rosu:
Atat timp cat sunt jigniri in cererea ta nu se poate avansa in aceasta problema ...
Am tot discutat , am tot explicat, etc ... :sleep:

Raman pe pozitia mea ... nu sunt de acord cu parerea lui DiabLo in acest subiect dar sunt contra atacurilor la persoana pe forum :cool:

E greu de priceput un lucru simplu ?

Argumente civilizat exprimate cantaresc de zece ori mai mult decat minusculul fapt ca suntem subiectivi ....

iuli
18th September 2007, 00:16
Dar de ce sunt permise mereu aceste atacuri ale lui diablo la adresa echipelor Dinamo, Rapid, CFR sau Timisoara?

delaparis
18th September 2007, 00:23
Atacuri ? ... pareri poate ...

Sa ne gandim un pic ... fiecare dintre noi suntem suporteri la o echipa sau mai multe ... deci suntem subiectivi si ne exprimam astfel.
Ce e de facut ? ... simplu ... contrat cu argumente valabile ... discutii pe forum !!! ... e simplu

m8k
18th September 2007, 00:24
Dar de ce sunt permise mereu aceste atacuri ale lui diablo la adresa echipelor Dinamo, Rapid, CFR sau Timisoara?

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/24077/statistica-etapei-a-7-a.htm

Pina cand statistica etapei 7 incepe cu echipa de pe locul 7cred ca intelegi de ce este permis asa ceva!:happy

delaparis
18th September 2007, 00:32
m8k sincer nu ma socheaza articolul ... mai ales ca nu e al lui DiabLo :rolleyes:

apoi pot spune ca in Franta se tot scrie despre PSG in prima linie desi nu prea ... etc etc ... de mult timp :D din pacate :no:

iuli
18th September 2007, 00:51
delaparis, un jurnalist cum are pretentia ca este, ar trebui sa fie impartial.

delaparis
18th September 2007, 00:55
un jurnalist se exprima asa cum crede el mai bine !!!

Nu are legatura cu un moderator pe forum .... la moderatori problema se pune altfel.
Fiecare cu rolul sau

iuli
18th September 2007, 01:09
nu e adevarat, un jurnalist este in primul rand impartial, un jurnalist ataca pe toata lumea, nu doar o parte...in fine, nu prea ma intereseaza, doar ma deranjeaza ca nu face threaduri de scandal despre echipa sa fav.

BAK
18th September 2007, 04:45
diablo are un comportament parsiv, tipic dambovitean.....obiectivitate 0 ca si moderator plus un comportament de instigator

GruppoApparte
18th September 2007, 06:09
nu va mai raciti gura degeaba :) aveti dreptate .. saracu Delaparis incearca sa acopere da nu prea reuseste .. culmea ca pe el il trimit mereu la inaintare :)

BAK
18th September 2007, 16:15
delaparis e de treaba. el m-a sanctionat de cele mai multe ori pana acum, dar nu m-am suparat pe el pentru ca macar el e corect.....

Nightwish
18th September 2007, 20:12
delaparis e de treaba. el m-a sanctionat de cele mai multe ori pana acum, dar nu m-am suparat pe el pentru ca macar el e corect.....

La fel si in cazul meu... Nici eu nu am nimic cu el din acelasi motiv.


sunt contra atacurilor la persoana pe forum
Atacul lui Diablo la adresa patronului de la CFR nu este un atac la persoana?

Argumente civilizat exprimate cantaresc de zece ori mai mult decat minusculul fapt ca suntem subiectivi ....
Nu uita ca eu sunt un simplu user si imi permit luxul de a fi subiectiv. Diablo e moderator si ar trebui sa fie obiectiv si cred ca sunt in asentimentul unei mari parti a forumistilor cand declar ca el nu are cum sa fie obiectiv si nici nu incearca asta

Ulysses
18th September 2007, 21:32
diablo are un comportament parsiv, tipic dambovitean.....obiectivitate 0 ca si moderator plus un comportament de instigator

tu vorbesti ma de comportament instigator?:headbang::headbang::headbang:ti-am zis eu , trebuia nickul cu v si te caracteriza perfect !:ok:diablo are si el plusurile si minusurile lui , nu e nici mai bun dar nici mai rau ca ceilalti moderatori ... singura lui vina e ca este STELIST si cum voi , antistelistii sunteti niste frustrati , e normal sa-l atacati :no:asa ca ma bak ,du-te dupa m8k dar vezi sa tii gura inchisa sa nu-ti intre ... musca:happy:happy:happy

delaparis
18th September 2007, 21:38
Atacul lui Diablo la adresa patronului de la CFR nu este un atac la persoana?

Nu uita ca eu sunt un simplu user si imi permit luxul de a fi subiectiv. Diablo e moderator si ar trebui sa fie obiectiv si cred ca sunt in asentimentul unei mari parti a forumistilor cand declar ca el nu are cum sa fie obiectiv si nici nu incearca asta

Vorbeam de atac la adresa forumistilor ... m-am exprimat gresit

DiabLo este moderator pe Franta si acolo este obiectiv ... tot zice ca PSG va retrograda :D

Pe intern este user ca si tine dar cu opinie diferita de a ta ... bineinteles ca poate interveni in limita regulamentului dar in dialog are dreptul sa se exprime cum doreste ... Asta nu impiedica pe nimeni sa-l contrazica civilizat argumentand pe subiect, dar nu atacand persoana

Lover
18th September 2007, 21:38
poate nu vrea sa scrie SF ... ii plac comediile

BAK
18th September 2007, 23:44
tu vorbesti ma de comportament instigator?:headbang::headbang::headbang:ti-am zis eu , trebuia nickul cu v si te caracteriza perfect !

si pe tine nickul cu P inainte de ulysses te caracteriza perfect:happy:happy:happy......mai trebuie sa imi bat joc de tine mult timp pana ne dai pace ?

Kainsashiki
19th September 2007, 01:01
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=150413&page=5

O monstra din ceea ce poate scoate Diablo :D.
Apreciez faptul ca scrie pe un topic inchis, e o chestie normala, la cate kkturi scoate pe gura e contrazis mai mereu cu siguranta si banuiesc ca il deranjeaza..De ce sa poata sa-i dea cineva replica, e mai bine daca are jucariile lui si se joaca doar el cu ele.. Sau ii place doar sa aiba ultimul cuvant. De integritate de jurnalist, ce sa mai vorbim, este doar un exemplar din tagma jurnalistilor sportivi care pot doar sa-l pupe pe JJ in partile sudice...
A trecut o saptamana, bah, unde e stirea???? Cica in 2 zile apare stirea la ziar cu Paskany si traficul de droguri??? Asta a fost stirea, ultimul tau post???? Sau doar o incercare patetica de a readuce in fata un topic uitat si care nu a avut ca rezultat decat sa arate cat de penibil esti. Spune-mi la ce ziar scrii, poate-mi schimb hartia igienica.

In alta ordine de idei, solicit la modul cel mai serios sanctionarea lui Diablo si stergerea topicului respectiv. Daca vi se pare aceasta reactie a mea exagerata, ganditi-va ca doar un individ obtuz, cu vagi ramasite de materie cenusie si un caracter respingator a putut sa o provoace.
Rusine, jenantule!! Cate zile au trecut in plus fata de alea 2 zile dupa care ai promis ca iese stirea!!! Si cand nu iese, o scrii tu, pe forum!! :rosu::rosu:

Cata pasiune pune acest baiat in ceea ce scrie, ar merita o statuie. * tu crezi ca eu stau sa inventez 50 de randuri, pentru ce? Era copiata dintr-o revista acea stire. Daca tu nu ai citit, nu inseamna ca nu exista, *
Threadul l-am inchis ca nu meritati stiri neaparute nicaieri, va las sa aflati din alta parte, eu nu mai deschid threaduri aici pe forum. De fapt, daca nu trebuia sa tin legatura cu cineva pe PM nu mai postam de mult.


diablo are un comportament parsiv, tipic dambovitean.....obiectivitate 0 ca si moderator plus un comportament de instigator

Ce treaba are si asta la 5 fara 15 :happy saracu' nu mai poate sa doarma din cauza mea.....


poate nu vrea sa scrie SF ... ii plac comediile

corect, si unii useri erau actorii principali :D

Sa fie clar: toate threadurile deschise au fost reale, nu a fost nici unul inventat, doar ca fiecare avea un stil de tabloid. De obicei le deschideam ca sa creez polemica intre voi, sa va mai certati alea alea. Eu nici nu citeam, sau cand citeam o faceam ca sa mai rad putin.

Hai ca va las:cya:

BAK
19th September 2007, 04:16
Ce treaba are si asta la 5 fara 15 :happy saracu' nu mai poate sa doarma din cauza mea.....

Hai ca va las:cya:

:happy:happy.....BAH, daca tie iti arata ceasul 5 fara 15 , nu inseamna ca si acolo unde sunt eu e aceeasi ora..dai dovada din nou de gandire limitata. adica dai dovada de acelasi tip de gandire cu care ne-ai obisnuit


Hai lasa-ne:ok:

Ulysses
19th September 2007, 20:04
si pe tine nickul cu P inainte de ulysses te caracteriza perfect:happy:happy:happy......mai trebuie sa imi bat joc de tine mult timp pana ne dai pace ?

adica sunteti mai multi?:happy:happy:happy:happy nu se vede !faceti o sedinta si puneti-va de acord cu raspunsurile fiindca sunt de copil handi :no:

Vadim
19th September 2007, 20:11
Inchid, nu are sens acest scandal, cred ca s-a spus ce s-a avut de spus, dar s-a sarit calul.