PDA

View Full Version : Stelistul Vali Badea in conflict cu un suporter rapidist !



Elphax
17th September 2007, 16:24
ca sa nu se mai deranjeze Diablo sa faca un thread de scandal, de pe onlinesport:

Cu o ora si jumatate inaintea inceperii meciului din Ghencea, in zona Pietei Moghioros, atacantul Stelei, neinclus in lot de Gica Hagi, a fost injurat de un suporter rapidist.

Vizibil iritat, Badea s-a dat jos din masina personala, a deschis porteria masinii suporterului respectiv si l-a lovit cu bestialitate, umplandu-l de sange, sustin rapidistii. Imediat dupa acest act, la fata locului a aparut un bodyguard al lui Badea, care a spart geamul masinii suporterului rapidist.

Suporterul agresat a depus plangere la Sectia 22, el avand imagini care dovedesc agresiunea facuta de Vali Badea. Site-ul oficial al Rapidului sustine ca Badea l-a contactat luni pe suporter pentru a-i propune o intelegere amiabila.

informatia provine de pe site-ul oficial al Rapidului

Ar merita Badea sa fie pedepsit ?
Daca da, de catre cine? LPF-FRF sau tribunale civile?

Hard
17th September 2007, 16:26
Daca este adevarat (chestia cu lovitul cu bestialitate :D ) ,se va rezolva pe cale amiabila.

YoYoyOi
17th September 2007, 16:30
Ar merita Badea sa fie pedepsit ?
Daca da, de catre cine? LPF-FRF sau tribunale civile?

pana la a da sentinte si a arde omul pe rug, intati sa vaza si uachii nosti ce s-a intamplat. Sa fie omu judecat cum se cuvine, si pe baza dovezilor sa primeasca pedeapsa... deocamdata stirea vine doar dintr-o directie :rolleyes:

Cat despre cine il sanctioneaza, intai sa vedem cine il judeca... depinde daca FRF se autosesizeaza sau daca rapidistul va intenta proces civil in tribunal...

Radu
17th September 2007, 16:35
lasa bn k ia dat...nu l-a batut pe ala degeaba...:ok:

dardar_3
17th September 2007, 16:36
Stire bestiala:ok:


PS: Daca e adevarat... tot respectul pentru Badea... pana la urma ce drept avea rapidistul sa il injure?

eventHorizon
17th September 2007, 16:37
Bine i-a facut! :yeah:

Si ce draq treaba are LPF si FRF cu ce face un jucator in afara stadionului? Gandesti putin?

Sergio_D
17th September 2007, 16:38
este asa important faptul ca suporterul era rapidist? :rolleyes:

Vali Badea a lovit un suporter (asta daca se confirma stirea) si trebuiesc luate masuri impotriva lui. Vedem, vedem... :rolleyes:

YoYoyOi
17th September 2007, 16:38
da' macar i-a dat asa cum scrie la regulament, sau doar l-a mangaiat amical? :D

Radu
17th September 2007, 16:39
Respect Vali badea...sper sa mai urmeze si altii!:yeah:(sapunaru)

grande
17th September 2007, 16:41
din surse sigure suporterul batut este stelist :happy.... numai la voi se pot intampla lucruri de genul asta ,bataie intre jucatori si suporteri

Nico21
17th September 2007, 16:41
Mey,voi incurcati borcanele...nu l-a batut Badea pe rapidist( la ce fizic are,o incaseaza si de la masa-mare) ci bodyguardul stelistului...asa ca lasati-o moale cu marea baietie a lui Valica,30 de kile imbracat de iarna...

Radu
17th September 2007, 16:42
eu zik k era mai bn dak era batut fane sau corsicanu...asa scapati si voi de niste tradatori...:happy:happy

YoYoyOi
17th September 2007, 16:43
ba chiar nu conteaza a cui suporter era... faptul ca l-a injurat explica reactia.... n-a intrat in puscarie ca l-a lovit pe ala in tribuna... a intra Badea ca l-a lovit pe asta pe drum.... sa fim seriosi. In plus, FRF sau LPF sau CIA sau FBI n-au nici o treaba ca s-au intalnit astia pe ulita si si-au dat in freza....

dardar_3
17th September 2007, 16:44
Corsicanu ala... nici macar nu merita sa poarte costum... la ce caracter infect are... :rosu:

Nico21
17th September 2007, 16:44
Oricat ii urasc pe cei doi,nu exista cineva in Bucalele asta sa il arda pe Corsicanu si apropiatii sai...pana si Becali cand aude de Gheara,isi masoara cuvintele...:)

YoYoyOi
17th September 2007, 16:45
din surse sigure suporterul batut este stelist :happy.... numai la voi se pot intampla lucruri de genul asta ,bataie intre jucatori si suporteri

hai ma.... cum le stii tu pe toate, ca un om mare :D

s-o fi convertit la stelism omul, de frica sa nu o mai ia iar in gura....

YodaRo
17th September 2007, 16:46
Bine i-a facut. Cu ce drept acel suporter, probabil un tuciuriu sa il injure pe strada, intr-un loc public. Nu stiu care e legisatia romaneasca dar a primi agresiuni verbale in public ar trebui taxat. Agresiunea fizica aplicata ulterior e sigur mai grava dpdv juridic dar exista circumstante atenuante in cazul asta.
Daca o sa fie dat in judecata Badea ar trebui sa il dea si el in judecata pe tuciuriu.

dardar_3
17th September 2007, 16:46
Si asta te face smecher nu?...


Off.. pacat ca prostia asta nu doare... ca ar urla de durere la fiecare 15 secunde si corsicanu asta si toti apropiatii sai...

Bancaru
17th September 2007, 16:46
Eu ma intreb daca unii forumisti sunt sanatosi. Din punctul meu de vedere cei care aplauda violenta sunt mai periculosi decat cei care injura pe forum. Cum adica bine i-a facut? Va intreb altfel: daca il injura Dani Coman? Si se ducea si incepea sa ii care cu nemiluita? Tot asa se zicea? Din pacate injuraturile fac parte din ceea ce numim fotbal. Aici nu mai sunt numai jucatorii si arbitrii. Sunt si suporterii si nevestele fotbalistilor, si amantele, si amantii (atat ai fotbalistilor cat si ai nevestelor lor).
Daca ala il da in judecata, foarte bine. In mod normal, daca este dovedit, LPF are obligatia sa il suspende. Iar daca Ganea e la final, asta e la inceput, ceea ce e mai nasol. Dar, vorba lui Yoyoi, sa asteptam verdictul. Sincer sa fiu nici cu unii suporteri nu mi-e rusine.

grande
17th September 2007, 16:46
Daca nu reusiti sa ne bateti pe teren ,incercati alte metode ca vorba aia ,sunt specialitatea casei !

SAMM
17th September 2007, 16:47
ce prostii

tot felul de jegosi se baga in seama, ala de ce pm l-a injurat

tre sa fii prost gramada sa crezi ca Vali Badea are bodyguard

Nico21
17th September 2007, 16:49
Si asta te face smecher nu?...


Off.. pacat ca prostia asta nu doare... ca ar urla de durere la fiecare 15 secunde si corsicanu asta si toti apropiatii sai...


Mda...cica acelasi simptome le are si Mustata...la Rahova...

tataleone
17th September 2007, 16:50
lasa bn k ia dat...nu l-a batut pe ala degeaba...:ok:


Stire bestiala:ok:


PS: Daca e adevarat... tot respectul pentru Badea... pana la urma ce drept avea rapidistul sa il injure?


Bine i-a facut! :yeah:

Si ce draq treaba are LPF si FRF cu ce face un jucator in afara stadionului? Gandesti putin?


Respect Vali badea...sper sa mai urmeze si altii!:yeah:(sapunaru)

Uite pentru asemenea huligani ca voi chiar e nevoie de legea lui Mitica, cu pedepse cat mai dure :mda:
La asa jucatori, asa suporteri...

On-topic: Evident, jucatorul ar trebui judecat si (eventual) pedepsit ca orice cetatean. Niciodata nu am inteles de ce fotbalistii trebuie sa aiba un tratament special in asemenea cazuri si ce treaba au FRF/LPF cu ce se intampla in afara stadionului

P.S. Nu se intreaba nimeni de ce Steaua este de departe clubul campion la violente, in tribune, pe gazon si in afara stadionului? :rolleyes:

YodaRo
17th September 2007, 16:50
bre bancarule daca te injura cineva pe strada ti se pare normal? Vali Badea era pe strada ca un om normal...cu ce drep sa fie injurat? Poate ca acela i-a pus si viata in pericol si de aici a intervenit bodyguard-ul. Sau el sa se apere...Nu e normal nici pe stadion sa fie injurii.
Acum pe bune intreb Corsicanu asta inteleg ca e personal emblematic pentru suporterii rapidisti. E din etnia rroma? Are ghiul la mana si lantz gros la gat?

Radu
17th September 2007, 16:51
Oricat ii urasc pe cei doi,nu exista cineva in Bucalele asta sa il arda pe Corsicanu si apropiatii sai...pana si Becali cand aude de Gheara,isi masoara cuvintele...:)
:happy:happy:happy hai k numai pe asta nu o auzeam...ba prietene cine mai e si corsicanu asta???tot un muritor de foame...dak era vreun smecher intra direct in peluza...nu ii mai dadea telefon lu fane sa ii trimita pe cineva cu un bilet..asa k...:ok:

SAMM
17th September 2007, 16:51
Vali Badea a declarat:

„M-am dus să îi iau pe ai mei și în momentul în care am coborît din bloc cinci suporteri rapidiști care se aflau într-o mașină au început să mă înjure. M-am dus la ei să-i întreb de ce mă înjură. Unul dintre ei a deschis brusc portiera și m-a lovit cu ușa peste picior. După aceea am avut o altercație. Nu este adevărat că l-am contactat să ajungem la o înțelegere.”

m4st3r
17th September 2007, 16:53
pe asta cum il porecliti...HuliBadea ? :happy eu nu cred ca asta cu "fizicul" lui a coborat din masina si s-a luat la bataie cu un suporter, suporter care mai era cu ceva prieteni, nu e plauzibil ! cred ca avea cu el unu din ala cu ceafa cat dulapu` si e mare viteaz :happy

Nico21
17th September 2007, 16:54
bre bancarule daca te injura cineva pe strada ti se pare normal? Vali Badea era pe strada ca un om normal...cu ce drep sa fie injurat? Poate ca acela i-a pus si viata in pericol si de aici a intervenit bodyguard-ul. Sau el sa se apere...Nu e normal nici pe stadion sa fie injurii.
Acum pe bune intreb Corsicanu asta inteleg ca e personal emblematic pentru suporterii rapidisti. E din etnia rroma? Are ghiul la mana si lantz gros la gat?


Corsicanu emblematic pentru suporterii rapidisti...eu ca si cum as zice eu ca Mustata,John si Marin,Gabi Safta,Lacatus,juma' din lotul Stelei,si 70% din etnia rroma,care tine cu SteauA(dupa spusele lui Mimi Stoica) sunt emblematici pentru clubul de la cimitir...


Ps..btw?...cu ce treburi prin Usa?...cumva discriminat...politic,bineinteles(la ce te gandeai ?:drak:) la noi in tara ?:)

grande
17th September 2007, 16:55
hai ma.... cum le stii tu pe toate, ca un om mare :D

s-o fi convertit la stelism omul, de frica sa nu o mai ia iar in gura....

:happy:happy ala care a fost batut de transsexualul de mm tot stelist convertit era ?????

tataleone
17th September 2007, 16:56
Bine i-a facut.

Inca un "geniu"...eu sper ca toti cei care le luati apararea acestor batausi ordinari glumiti si faceti pe jmecherii...Ca daca vorbiti serios e grav...:mda:

Zauri
17th September 2007, 16:56
DAca a ajuns si Vali Badea sa bata suporteri....

SAMM
17th September 2007, 16:57
din pacate nu e vorba de etnie

Nicolita a aruncat sticla de pe teren sa n-o vada observatorul la un meci in Giulesti, Sapunaru s-a dus repede cu bricheta la observator ieri pe Ghencea

asta e diferenta, niste oameni mici niste scursuri sociale, asta sunt unii dintre rapidisti

YodaRo
17th September 2007, 16:57
Atacantul Stelei, Vali Badea, a declarat în exclusivitate pentru GSP: „M-am dus să îi iau pe ai mei și în momentul în care am coborît din bloc cinci suporteri rapidiști care se aflau într-o mașină au început să mă înjure. M-am dus la ei să-i întreb de ce mă înjură. Unul dintre ei a deschis brusc portiera și m-a lovit cu ușa peste picior. După aceea am avut o altercație. Nu este adevărat că l-am contactat să ajungem la o înțelegere.”

Deci omul a reactionat in legitima aparare. Si bine le-a facut...cu atata mai bine daca erau si mai bronzati rapidistii.

Bre Nico o fi vreo legatura ca tu esti din Pitesti si rapidist? Stii tu de ce...
Lasa cu USA ca nu stii tu cum sunt treburile pe aici.

Vladek
17th September 2007, 16:59
Mare branza. Daca individul Valentin Badea l-a lovit pe individul X, atunci X sa depuna plangere la politie, politie sa faca o ancheta ca de-aia e politie si gata.

Tare le mai place unora sa faca pe victima :groggy::groggy:

eventHorizon
17th September 2007, 17:00
Uite pentru asemenea huligani ca voi chiar e nevoie de legea lui Mitica, cu pedepse cat mai dure :mda:
La asa jucatori, asa suporteri...

On-topic: Evident, jucatorul ar trebui judecat si (eventual) pedepsit ca orice cetatean. Niciodata nu am inteles de ce fotbalistii trebuie sa aiba un tratament special in asemenea cazuri si ce treaba au FRF/LPF cu ce se intampla in afara stadionului

P.S. Nu se intreaba nimeni de ce Steaua este de departe clubul campion la violente, in tribune, pe gazon si in afara stadionului? :rolleyes:

Nu, lumea se intreaba de ce atata frustrare la "suporterii" rapidisti! Daca caracterele alea infecte injura jucatorul, si asta doar fiindca isi face meseria la o echipa de fotbal, vrei ca el sa dea sa fuga? Sa ii calmeze in timp ce e batjocarit pe strada? Adica ala il injura si il hartuieste fara motiv si tot el se plange dupa?! Ma scuzi ca iti spun dar inseamna ca Nu sunteti normali! Caz de Balaceanca!! Nesimtire mai mare ca asta n-am vazut! :headbang:
Sapunaru va reprezinta!

Oaia Dolly
17th September 2007, 17:00
Corsicanu emblematic pentru suporterii rapidisti...eu ca si cum as zice eu ca Mustata,John si Marin,Gabi Safta,Lacatus,juma' din lotul Stelei,si 70% din etnia rroma,care tine cu SteauA(dupa spusele lui Mimi Stoica) sunt emblematici pentru clubul de la cimitir...


Ps..btw?...cu ce treburi prin Usa?...cumva discriminat...politic,bineinteles(la ce te gandeai ?:drak:) la noi in tara ?:)
Chestia aia slinoasa de la timisoara ale carui dume le citezi cu mandrie nu era cumva fan rapidist?

Nico21
17th September 2007, 17:00
Atacantul Stelei, Vali Badea, a declarat în exclusivitate pentru GSP: „M-am dus să îi iau pe ai mei și în momentul în care am coborît din bloc cinci suporteri rapidiști care se aflau într-o mașină au început să mă înjure. M-am dus la ei să-i întreb de ce mă înjură. Unul dintre ei a deschis brusc portiera și m-a lovit cu ușa peste picior. După aceea am avut o altercație. Nu este adevărat că l-am contactat să ajungem la o înțelegere.”

Deci omul a reactionat in legitima aparare. Si bine le-a facut...cu atata mai bine daca erau si mai bronzati rapidistii.

Bre Nico o fi vreo legatura ca tu esti din Pitesti si rapidist? Stii tu de ce...
Lasa cu USA ca nu stii tu cum sunt treburile pe aici.

Te-am ghicit,este?...:):):)hai bahtalo !!!:)

YodaRo
17th September 2007, 17:02
Sapunaru va reprezinta!
si celebrul Corsicanu...:evil:

Nico21
17th September 2007, 17:03
Bey,sa ii aruncati lui Mustata cu chiftele pe geam,la Rahova...:):):)

Dupa logica ta,eu ar trebui sa zic ca pe voi va reprezinta un parnaias...

Elphax
17th September 2007, 17:05
prosport:
Suporterul giuleștean a depus plângere la Secția 22 Poliție, având și imagini, făcute cu telefonul mobil, care dovedesc agresiunea jucătorului stelist. "Acesta și-a contactat, a doua zi, victima și i-a propus ajungerea la o înțelegere amiabilă. Ceea ce, logic, înseamnă că și-a recunoscut vina, nu?", a adăugat site-ul giuleștean.

Ca urmare a plangerii, lui Badea i s-a întocmit dosar penal pentru lovire și alte violențe. Legea prevede că părțile pot ajunge la o înțelegere, caz în care urmărirea penală încetează.


pana la urma care e adevarul?

tataleone
17th September 2007, 17:08
Nu, lumea se intreaba de ce atata frustrare la "suporterii" rapidisti! Daca caracterele alea infecte injura jucatorul, si asta doar fiindca isi face meseria la o echipa de fotbal, vrei ca el sa dea sa fuga? Sa ii calmeze in timp ce e batjocarit pe strada? Adica ala il injura si il hartuieste fara motiv si tot el se plange dupa?! Ma scuzi ca iti spun dar inseamna ca Nu sunteti normali! Caz de Balaceanca!! Nesimtire mai mare ca asta n-am vazut! :headbang:
Sapunaru va reprezinta!

Amice, nu zic ca era normal ca ala sa il injure, dar daca tie ti se pare normal ca atunci cand esti injurat sa sari imediat la bataie, inseamna ca tu ai nevoie urgenta de un tratament la spitalul respectiv...

tataleone
17th September 2007, 17:11
poate imi oferi si traducerea...ca vad ca stii limba...
cu ce m-ai ghicit? Slava domnului ca inca e nevoie de viza pentru USA...ca asa ajungeau rapidistii pe aici...stii tu care...aia din celebra etnie mancatoare de lebede...:)
BTW cati sunt prin Pitesti? Haide nu mai tzipa acum ca e vb de discriminare..

Tot in USA ai invatat sa fii asa tolerant cu celelalte etnii? :happy

Nico21
17th September 2007, 17:12
Edit...

Sergio_D
17th September 2007, 17:13
Deoarece nu se cunosc bine datele problemei, si anume daca Vali Badea a lovit respectivul suporter fara ca acela sa ii fi facut ceva, am schimbat titlul threadului.

SAMM
17th September 2007, 17:14
Felicitari pt modificarea titlului

din pacate pt ei frustrarea imensa a unora nu va fi linistita prin unele fapte care se petrec in afara gazonului

Elphax esti ...

in toate variantele din poll l-ai considerat pe Badea vinovat, ras :D

2stupiddogs
17th September 2007, 18:32
Frumos thread elphax!:no1 Cred ca l-ai suflat de sub nasul "deschizatorului de thread-uri"! :great: Cat despre badea.......sper ca sa nu cada la pace cu acel suporter si sa fie judecat de o curte civila iar sentinta sa fie una DREAPTA!!!PS. Cu "drag",Banateanul.....

Charon
17th September 2007, 18:34
un caz patologic pentru Romania!
pacat ca intodeauna bataia se incinge intre cine nu trebuie!

danpuric78
17th September 2007, 18:46
Pana la urma nu se stie daca badea chiar l-a batut pe rapidist, insa cert e ca a avut o altercatie cu el.

si asta spune multe despre caracterul lui badea (pentru fanaticii sustinatori ai puritatii rasiale steliste - i-ati cercetat etnia lui badea, pentru ca fata lui spune multe).
Pai marea majoritate a fotbalistilor sunt injurati in mod constant, atat de proprii suporteri cat si de cei ai adversarilor. unde dreaq am ajunge daca toti fotbalistii s-ar duce, fie si pasnic la suporteri pentru a le cere socoteala.
daca Badea avea un pic de minte ii lasa dreaq si-si vedea de treaba.
Daca traiesti din banii unui cioban nu inseamna ca si trebuie sa fii unul, lucru inteles de o buna parte a fotbalistilor stelisti. Urmarile ideilor impuse de MM-GG nu se vor stinge prea curand.

Ce a facut sau nu badea e treaba politiei de acum, insa e clar ca e doar un smecheras care a ajuns prea repede vedeta.

torn_beton
17th September 2007, 19:09
Spunea cineva pe aici de Corsicanu ca are legaturi cu Gheara, Nico21 parca :happy:happy

Persoanele apropiate sau care cat de cat conteaza in anturajul domnului din Ibiza au afaceri legale(paravane sau nu) si se descurca foarte bine chiar daca acum cativa ani faceau altceva. Cu siguranta Corsicanul nu e unul dintre ei si nici nu va ajunge. Ca mai schimba o vorba sau se saluta cu apropiati ai acestuia este alta treaba.

Ca sa fiu si pe subiect: Vali nu e bataus, nu a fost niciodata, intrebati cunoscuti care il stiu de mic, era chiar cuminte. Ma indoiesc ca a sarit la bataie fara sa fie cu el vre-un bodyguard in dreapta, nu cred ca i-a transformat Gigi pe toti peste noapte in razboinici.
Cat despre gestul sau, si eu daca as fi injurat pe strada, as injura mai rau sau as sari direct la bataie, chiar am patit treaba asta acum o saptamana si era sa iasa nasol. Totusi la mine sunt alte conditii, nu sunt persoana publica/vedeta si nu da nimeni doi bani daca bat pe unul ca m-a injurat.
Ca idee: nu sunt in totalitate de acord cu modul in care a procedat Vali.

Vad ca unii stelisti tot insista pe ideea ca rapidistii sunt numai tigani. Nu e deloc adevarat. Pe Giulesti am fost de cateva ori si nu am avut tigani prin jur, pe Ghencea am fost pentru prima data aseara si este si ultima data. Am vazut destui tigani, dar nu asta e motivul pentru care nu mai merg, nu am decat o mica antipatie pentru tigani(din pacate). Suporteri mai subiectivi (ca sa nu le zic "chiori") decat stelistii eu n-am mai vazut. Sa mai spun ca foarte multi dintre cei din jurul meu nu aveau treaba cu fotbalul?
PS: nu sunt rapidist, dar chiar merita sa vezi un derby pe Giulesti

Polar: Parca tu erai cu galeria. Mi s-a parut mie sau unul dintre cantecele voastre de aseara este pus pe linia melodica a cantecului "horto magico" al celor de la Panathinaikos?

Inchei cu gandul ca am scris prea mult. :D

nubian
17th September 2007, 19:19
Toti tiganii pe care ii stiu eu sunt stelisti, nu stiu de unde a iesit chestia asta ca rapidistii ar fi tigani...

BAK
17th September 2007, 19:28
sa ii dea jiji premiu

cip_81
17th September 2007, 19:30
In primul rand, omul Badea Valentin nu a lovit un suporter rapidist, ci a lovit un alt om. In al doilea rand, la agresiune verbala nu se raspunde cu una fizica (cine sustine contrariu inseamna ca e un dezechilibrat mintal, iar locul lui nu ar trebui sa fie in libertate). E caz penal si raspunzi in fata legii (asta daca nu rezolva problema pe cale amiabila).

Radu
17th September 2007, 19:31
Polar: Parca tu erai cu galeria. Mi s-a parut mie sau unul dintre cantecele voastre de aseara este pus pe linia melodica a cantecului "horto magico" al celor de la Panathinaikos?


da ai dreptate...se numeste "Ce drog ciudat"!:ok:

Radu
17th September 2007, 19:34
Toti tiganii pe care ii stiu eu sunt stelisti, nu stiu de unde a iesit chestia asta ca rapidistii ar fi tigani...
aloo...trebuia sa fi fost aseara in galeria rapidistilor sa fi vazut ce era in primele 2-3 randuri...si dupa accea sa vb despre galeria stelista!:rosu::rosu::rosu:

torn_beton
17th September 2007, 19:34
In al doilea rand, la agresiune verbala nu se raspunde cu una fizica (cine sustine contrariu inseamna ca e un dezechilibrat mintal, iar locul lui nu ar trebui sa fie in libertate).

Nu pot fi de acord cu tine aici, ai generalizat prea mult. Suntem oameni si din pacate nu suntem perfecti si uneori nu ne putem stapani.
Sa ai o zi nasoala, sa fii foarte stresat, sa fii nervos si sa te injure unul pe strada ca asa "i s-a sculat" lui, cred ca sunt putini cei care nu ar sari la bataie in conditiile astea.


da ai dreptate...se numeste "Ce drog ciudat"!:ok:

Mda nu prea te inteleg cu raspunsul asta. Ritmul a parut acelasi,melodia la fel, a fost cantata la fel pe grupuri, numai ca e adaptat cu versurile voastre. Nu am inteles prea bine versurile dar a fost printre singurele momente cand mi-a placut galeria. Daca participa tot stadionul cred ca era infioratoare(in sensul bun) atmosfera.
Oricum "horto magico" este pentru mine unul dintre cele mai frumoase cantece de sustinut echipa.

nubian
17th September 2007, 19:37
Nu vorbeam de galerie, vorbeam de suporteri obisnuiti, de aici din Constanta. Cum am zis, toti sunt stelisti, n-am intalnit nici unul sa tina cu Rapid sau Dinamo. Sunt cativa care tin cu Farul, insa tin si cu steaua ca-s fani jiji...

Lover
17th September 2007, 19:38
lasa bn k ia dat...nu l-a batut pe ala degeaba...:ok:

ce figuri pe voi ( tu si cei care au postat mai jos ), care va plangeati ca femeile ca va bat jandarmii... sa va bata, pana muriti... ca meritati

Radu
17th September 2007, 19:38
Nu vorbeam de galerie, vorbeam de suporteri obisnuiti, de aici din Constanta. Cum am zis, toti sunt stelisti, n-am intalnit nici unul sa tina cu Rapid sau Dinamo. Sunt cativa care tin cu Farul, insa tin si cu steaua ca-s fani jiji...
sincer nu ma intereseaza...sa isi sustina echipa locala...nu pe cele din capitala...pt mine acei suporteri sunt niste nulitati!:ok:

cip_81
17th September 2007, 19:39
Nu exista asa ceva, dreptatea nu ti-o faci cu pumnul. Nu traim in precambrian si nici nu ne ghidam dupa legea junglei. Daca nu se inteleg pe cale amiabila si ajunge in fata judecatorului, ii poate aduce aceste argumente? Le poate, dar le aduce degeaba, nu reprezinta circumstanta atenuanta.

in alta ordine de idei, sa vedem ce masuri iau moderatoii impotriva lui polar.

Radu
17th September 2007, 19:39
ce figuri pe voi ( tu si cei care au postat mai jos ), care va plangeati ca femeile ca va bat jandarmii... sa va bata, pana muriti... ca meritati
unde m-am plans yo k m-au batut jandarmii???:o:din cate stiu yo...in afara de cateva amenzi nu am primit nimik din partea jandarmeriei romane!:ok:

Lover
17th September 2007, 19:41
bataie la meciul cu dinamo :D din stefan cel [mare], 1-0 anul trecut...

Radu
17th September 2007, 19:41
Mda nu prea te inteleg cu raspunsul asta. Ritmul a parut acelasi,melodia la fel, a fost cantata la fel pe grupuri, numai ca e adaptat cu versurile voastre. Nu am inteles prea bine versurile dar a fost printre singurele momente cand mi-a placut galeria. Daca participa tot stadionul cred ca era infioratoare(in sensul bun) atmosfera.
Oricum "horto magico" este pentru mine unul dintre cele mai frumoase cantece de sustinut echipa.
uite astea sunt versurile:
"Ce drog ciudat, / Esti ros-albastru fermecat, / Ma duci la cer / Si-innebunesc, / Doar cand te iau simt ca traiesc. / Orice ar fi / Te vom urma / Oriunde-ar fi locul unde tu vei juca / Steaua acum / Steaua mereu / O singura echipa in sufletul meu."

torn_beton
17th September 2007, 19:43
Nu exista asa ceva, dreptatea nu ti-o faci cu pumnul. Nu traim in precambrian si nici nu ne ghidam dupa legea junglei.

Ba da, in Romania exact acolo am ramas. Aici inca e legea junglei si dreptatea ti-o faci singur de cele mai multe ori.

As vrea sa vad si eu cat mai curand un judecator care sa il pedepseasca pe cineva doar pentru ca a injurat pe unul pe strada.:ok:

Radu
17th September 2007, 19:44
bataie la meciul cu dinamo :D din stefan cel gros, 1-0 anul trecut...
din cate imi aduc minte yo nu am patit nimik...am escalat un gard si pa :D

cip_81
17th September 2007, 19:46
Atunci suporterii de ce sar de cur in sus cand sunt batuti de jandarmi? poate si jandarmii au motivele lor. Injuri un jandarm, pac, ti-a tras cateva. Poate si el e stresat, a avut o zi proasta, s-a sculat cu fata la cearsaf. Mergem pe acelasi principiu. Sa vedem unde ajungem.

Lover
17th September 2007, 19:48
din cate imi aduc minte yo nu am patit nimik...am escalat un gard si pa :D

gloante de cauciuc... etc... sau nu atunci ? :thinkso:

torn_beton
17th September 2007, 19:55
Polar: Suna bine si versurile. Aseara nu am inteles prea bine. Din partea mea un mare plus pentru cel care a avut ideea asta.

cip: Eu sunt impotriva violentei de orice fel, mai ales a violentei de pe stadioane. Din pacate, la noi nu se va schimba asta in viitorul apropiat, nici cu noua lege a lui mitica(lege ce incalca drepturile omului) din cauza ca multi vin in peluze pentru batai si scandaluri in loc sa vina sa cante si sa-si incurajeze favoritii.

PS: Romanul sufera de smecherie, asa a fost tot timpul, iar cei care intr-adevar sunt smecheri tac si fac, sau cauta sa stea cat mai departe de scandaluri(cu mici exceptii).
V-as spune eu o intamplare destul de recenta, dar mai bine ma abtin pentru ca unul imi e si cunoscut. :ok:

Ioca10
17th September 2007, 20:27
Intrebare...mergi pe strada si te injura unu...tu ce faci...stai ca prostu?
Nu spun ca Vali a procedat corect...dar merita respect;)

Datenshi
17th September 2007, 20:30
E ca si cum ai zice: Nu spun ca Ganea a procedat corect, dar merita respect.

Ioca10
17th September 2007, 20:32
Daca vine unu pe strada si iti umple frigideru...tu cum reactionezi...
plictisitori...prea mult cautati senzationalul;)

delaparis
17th September 2007, 20:37
Era un francez pe vremuri pe nume Cantona ... :rolleyes:

La asta doar daca te uitai cum nu-i placea pe moment te lasa ko pe trotuar daca te gasea :D

Violenta la jucatorii de fotbal este expresia frustrarii datorita lipsei de performante. Exemple sunt multe in lume iar la noi putem cita finalul carierei lui Hagi, Ganea , Augustin (pe vremuri) etc ...
La francezi e Zidane spre exemplu ....

Ioca10
17th September 2007, 20:39
Si te-ai uitat urat la el:D

delaparis
17th September 2007, 20:50
Da ... la televizor :D

torn_beton
17th September 2007, 20:54
Era un francez pe vremuri pe nume Cantona ... :rolleyes:

La asta doar daca te uitai cum nu-i placea pe moment te lasa ko pe trotuar daca te gasea :D

Violenta la jucatorii de fotbal este expresia frustrarii datorita lipsei de performante. Exemple sunt multe in lume iar la noi putem cita finalul carierei lui Hagi, Ganea , Augustin (pe vremuri) etc ...
La francezi e Zidane spre exemplu ....

Pariziene tu ai baut vre-un butoi de sampanie de aberezi asa? Pai Zidane si acum are loc la orice echipa vrei tu, care frustrare?

In caz ca nu stii ce religie are Zidane, iti spun eu: una care considera familia sacra. Iar eu in locul lui si ateu daca eram tot il altoiam pe tiganul ala italian daca se lua de sora mea.

Tyler Durden
17th September 2007, 21:01
1. Echipa cu cele mai multe simpatii in etnia rroma este Steaua, asta o vede orice om onest.
2. Corsicanu' ne reprezinta pe noi atat de mult cat va reprezinta pe voi Mustata, adica foarte putin. Sunt foarte multi care il contesta si chiar il urasc printre rapidisti.
3. Relatia dintre Gheara si Corsicanu' nu stiu cat de adanca e, totusi ce este sigur este ca Gigi Corsicanu este finul lui Gheara.
4. Ceea ce a facut Vali Badea este problema politiei, oricum mama lui o sa devina celebra la urmatorul meci al Stelei pe Giulesti.

delaparis
17th September 2007, 21:02
torn_beton: Zidane a fost violent de fiecare data cand pierdea sau nu-i mergea jocul cum vroia el. Cam la fel si Hagi ....

El a fost victima de obicei la insulte rasiste pe stadioane si chiar pe PdP la un meci cu nationala Frantei contra Portugaliei pe vremuri... Atunci castiga si nu auzea ce se striga despre el , familia lui , religia lui ... !!! Eu am auzit ca eram acolo ...
A dat cu capul doar in meciurile in care pierdea deci ce ziceam ... frustrare

Ioca10
17th September 2007, 21:04
oricum mama lui o sa devina celebra la urmatorul meci al Stelei pe Giulesti.

Pentru ca atat va duce capu...aveti si voi limitele voastre;)

Tyler Durden
17th September 2007, 21:05
ne duce putin capul, e drept, spre deosebire de voi care nu va duce deloc.nu vrei sa-i facem statuie sau sa-i aruncam covorul rosu pe gazon?

Ioca10
17th September 2007, 21:09
Absolut..daca ala care la injurat ar fi avut mai multe clase decat trenu nu s-ar fi ajuns aici...
in rest ce sa zic eratzii interesanti in colivie acolo;)

Tyler Durden
17th September 2007, 21:12
Absolut..daca ala care la injurat ar fi avut mai multe clase decat trenu nu s-ar fi ajuns aici...
in rest ce sa zic eratzii interesanti in colivie acolo;)

sincer, mie imi pare ca tu nu ai mai multe clase decat trenul. dovada aici:,,ala care la injurat ".

skater girl
17th September 2007, 21:13
eu nu cred absolut nimic din ce scrie in articolul ala:P,minciuni de ziaristi si propaganda...poate o fi fost o altercatie ceva,dar nu cred k s-a ajuns chiar atat de departe:Dopinia mea!!

Ioca10
17th September 2007, 21:16
prietene...daca tu stai sa analizezi..posturile mele..n-ai decat...
In rest respect Vali Badea...;)
Delia...vezi ca musca rau astia din colivie;)

Tyler Durden
17th September 2007, 21:18
imi spui prietene...nu multumesc.
In rest, respect Stefania Popescu, Mioara Avram si George Pruteanu.

skater girl
17th September 2007, 21:19
aoleu:Pmusca??...lasa k ma aperi tu:cry:

Ioca10
17th September 2007, 21:20
imi spui prietene...nu multumesc.
In rest, respect Stefania Popescu, Mioara Avram si George Pruteanu.

Eu prefer sa respect mareshalii;)

Celso
17th September 2007, 21:21
putina decenta.... Ioca...mai usor cu colivia....au mai fost si altii in colivie si v-ati luat-o rau:drak:

Tyler Durden
17th September 2007, 21:26
Eu prefer sa respect mareshalii;)
vai cat de subtil esti! mai rar ca tine bobocule! banuiesc ca esti roman verde ca altfel nu torturai cu atata suplete gramatica limbii romane...

Ioca10
17th September 2007, 21:32
Esti simpatic...probabil calculatorul este singurul tau refugiu:)

White Shadow
17th September 2007, 21:34
si acuma suporterul ala rapidist ma gandesc ca il da in judecata ...nu ?..ceva logic....

Tyler Durden
17th September 2007, 21:37
Esti simpatic...probabil calculatorul este singurul tau refugiu:)

mda, ma cunosti la fel de mult cum cunosti si gramatica limbii romane...
P.S. Hai ca te las sa te joci singur ca m-am plictisit ca sa ma cert cu toti bitongii.

Ioca10
17th September 2007, 21:41
O seara placuta ..si numai bine;)

YoYoyOi
17th September 2007, 22:58
bitongii.

:thinkso:

Hard
17th September 2007, 23:01
Tyler,unde e Bumbescu ?:)
Feriti-va de Badea pe strada,e facut omu` :cry:

Tyler Durden
17th September 2007, 23:04
Tyler,unde e Bumbescu ?:)
Feriti-va de Badea pe strada,e facut omu` :cry:

e plecat din tzara.pana atunci imi fac de cap. :D

Bumbescu
17th September 2007, 23:08
Poate ca s-a intors:D

Tyler, ai exagerat, ca sa stiu daca-i cazul sa citesc totul?:D

Datenshi
17th September 2007, 23:10
********ule, ai mirosit ca se discuta despre tine? :D

Sezione
17th September 2007, 23:10
Trei sferturi din posturi sint realmente imbecile... Ce legatura au mustata sau corsicanu' ??
On topic : Daca intr-adevar asa a fost cum spune BAdea...el singur si aia 5 ..si a ripostat..Bravo lui....daca a profitat de prezenta bodyguarzilor..e trist. Cel mai bine ar fi fost sa-i ignore...

Tyler Durden
17th September 2007, 23:11
Tyler, ai exagerat, ca sa stiu daca-i cazul sa citesc totul?:D
nu mi-am facut decat datoria. :D

Sezione
17th September 2007, 23:12
eu nu cred absolut nimic din ce scrie in articolul ala:P,minciuni de ziaristi si propaganda...poate o fi fost o altercatie ceva,dar nu cred k s-a ajuns chiar atat de departe:Dopinia mea!!

Probabil ai dreptate...

Bumbescu
17th September 2007, 23:14
Tyler: Ai rupt si tu ieri plasa aia sub care va statea asa de bine?:D

Apropo, daca va comasau si va puneau unul pe un loc ocupati un singur sector din alea trei jumate....f putini ati fost, mai putini ca niciodata parca...

Ati primit si o intrebare:" 20 -20, cand?":happy:

Datenshi
17th September 2007, 23:14
http://www.rapidisti.ro/index/FOTO__Suporter_rapidist_batut_de.html

Poze...

Sezione
17th September 2007, 23:16
Tyler: Ai rupt si tu ieri plasa aia sub care va statea asa de bine?:D

Apropo, daca va comasau si va puneau unul pe un loc ocupati un singur sector din alea trei jumate....f putini ati fost, mai putini ca niciodata parca...

Pe ce planeta traiesti ??? au fost exact cite bilete au avut.... Iar relativ la colvie...BRAVO LOR CA AU RUPT PLASA AIA !! ERA O JIGNIRE SI AU PROCEDAT IN CONSECINTA !!

YoYoyOi
17th September 2007, 23:17
Bumbicel :kiss: ce faci dragule? :D

ia uite Tyler si-a facut de cap pe aici, te rog sa iei masuri :evil:

Tyler Durden
17th September 2007, 23:17
pai am pus si eu mana de pianist pentru a ne dezrobii de sub plasa aia stalinista.:D
am fost putini pentru ca ne-au fost acordate doar aproximativ 1200 de bilete.
in general intrebarile stelistilor sunt fara raspuns si asta nu pentru ca ar fi prea inteligente...:P

Bumbescu
17th September 2007, 23:23
pai am pus si eu mana de pianist pentru a ne dezrobii de sub plasa aia stalinista.:D
am fost putini pentru ca ne-au fost acordate doar aproximativ 1200 de bilete.

Pai si ce-ati facut cu ele, ca pe stadion nu erati decat 6-700?:happy

Mirobolanta "coregrafia" aia cu R-ul si cu cartonasele alea din foita:happy

Sper ca n-ai participat si la asta:D

Yoyo: ce sa fac domnito, am bagat capul pe aici si am nimerit exact cand se pomenea de mine, si cum era prezent si amicul tyler am zis sa "discut" putin:D

A sarit calu'? Fa-mi un rezumat si-l sparg:D

Tyler Durden
17th September 2007, 23:26
am fost 1200 sigur.
nu prea ne-a iesit asta, trebuie sa recunosc.
n-am participat, evident, eu particip doar la reusite.:D

Bumbescu
17th September 2007, 23:29
1200 poate daca ati avut si pirande cu copii in brate si i-ai numarat si pe aia:D

dardar_3
17th September 2007, 23:30
As vrea sa stiu si eu cati rapidisti cunosc limba romana inainte sa scrie in engleza... ca asa e la moda:drak:..


Si era sa uit... cati dintre ei stiu ce inseamna "complezenta"... inafara de Tyler binenteles...:D


Superb sclipeau foitele argintii... :D

Tyler Durden
17th September 2007, 23:33
1200 poate daca ati avut si pirande cu copii in brate si i-ai numarat si pe aia:D

noi am vrut sa-i luam, insa au fost de neclintit in refuzul lor si chiar ne-au marturisit printr-o scandare motivul pentru care ne refuza : ,,Cu Steaua pana la moarte!":D

Nico21
17th September 2007, 23:34
Tyler: Ai rupt si tu ieri plasa aia sub care va statea asa de bine?:D

Apropo, daca va comasau si va puneau unul pe un loc ocupati un singur sector din alea trei jumate....f putini ati fost, mai putini ca niciodata parca...

Ati primit si o intrebare:" 20 -20, cand?":happy:


Mereu....doar ca voi le aveti cu fuga...:):):)


Sectorul golut?...au fost 1200 de suporteri,si vreo 500 de insi pe afara,fara sa poata intra pe stadion...


Dardare,stii care este singura echipa din tara,care are la conducere un trio agramat?...Becali-Hagi -Ilie...:D:D:D

Bumbescu
17th September 2007, 23:36
Da...auzi da de nini ce zici? ai vazut vreodata un "mai tigan" ca el?

Sa-ti aduc aminte de banel care a aruncat sticla aia in afara terenului la meciul din cupa uefa?

Mustata: in fara stadionului erau zeci de mii de rapidisti, doar bucurestiul e mare...:D

Nico21
17th September 2007, 23:37
Bumbescule,cazi in ridicol...stelist rasist...si baba cu 3 oi...

Ai fost la meci,de comentezi tu cati suporteri rapidisti nu au putut sa intre la meci ?

dardar_3
17th September 2007, 23:40
Fara sa am nici o tenta de jignire Nico21... spui asta pentru ca stai in Pitesti...:ok:...

Eu nu sunt fan inrait lupte corp la corp si nu ma voi lua niciodata la bataie pentru ca nu ma caracterizeaza...:ok:

Insa pana si suporterul vostru... (batut sau nu mar de Badea, de bodyguardul stelistului sau pur si simplu a cazut si s-a julit:D).. cerea mila si cativa euroi sa duca un trai mai bun... Nimic de reprosat:ok:... Daduse norocul peste el... :D

Bumbescu
17th September 2007, 23:41
Mustata: Care rasist mai?
Tigania voastra vine din purtarea voastra...
Uite, creatura aceea oribila(o fi om?), Corsicanul, vine in Ghencea la loja(...Doamne iarta-ma...) si ce face? se apuca sa incite debusolatii aia "1200"

Tyler Durden
17th September 2007, 23:42
Dardar, imi aduc aminte si cel batut de MM avea cam aceeasi figura si cerea cam acelasi lucru...

delaparis
17th September 2007, 23:44
Tigania voastra vine din purtarea voastra...
"
ce inseamna "Tigania" ? ... translate pls :cool:

dardar_3
17th September 2007, 23:44
Mai era si la costum.... :D... o fi presimtit el ceva...:D... apropo, avea dungi?... ca nu l-am vazut pre bine... aruncase un tip cu pantofu spre loja....:drak:...

Vorba aia.. lupu isi schimba hainele.. dar caracterul ba...


Si culmea e ca tot Becali a intervenit, cerandu-i sa paraseasca loja, in loc sa il dea pe mana autoritatilor cum ar fi trebuit...

Iar sapunaru cu surubul lui a fost penibil... Sunt convins ca i-a zis Rada unde sa si-l bage...:D


PS: Tyler... de MM nu mai comentez... Michelle e in alta parte si o cauta si el cu lumanarea pe-acolo de nu se vede...:D

Bumbescu
17th September 2007, 23:49
ce inseamna "Tigania" ? ... translate pls :cool:

Hop si jandarmul...stai calm Luis, ca nu e jignire neaparat, inseamna si "comportare care denota lipsa de politete":D

Nico21
17th September 2007, 23:49
Mai era si la costum.... :D... o fi presimtit el ceva...:D... apropo, avea dungi?... ca nu l-am vazut pre bine... aruncase un tip cu pantofu spre loja....:drak:...

Vorba aia.. lupu isi schimba hainele.. dar caracterul ba...


Si culmea e ca tot Becali a intervenit, cerandu-i sa paraseasca loja, in loc sa il dea pe mana autoritatilor cum ar fi trebuit...

Iar sapunaru cu surubul lui a fost penibil... Sunt convins ca i-a zis Rada unde sa si-l bage...:D


PS: Tyler... de MM nu mai comentez... Michelle e in alta parte si o cauta si el cu lumanarea pe-acolo de nu se vede...:D

Ce Sapunaru,bre?...Bozovic a incasat un surub in capatana...pe tot traseul am fost atacati cu pietre,de catre suporterii stelisti...sunteti singurii suporteri din tara,care au urinat pe statuia celui care a iesit "Cel mai mare roman din toate timpurile",Stefan Cel Mare...sunteti recunoscuti pentru faptul ca ati atacat cantonamentul propriei echipe,cu tomberoane,bate si cataroaie,dupa meciul cu Argesul,pierdut cu 0-1 pe Ghencea,in era Piturca...ati reusit performanta acum doi ani,de a rupe 1000 de scaune pe Giulesti,si a distruge pana si toaletele si pisoarele de pe stadionul nostru...ce zici Bumbescu,asta denota lipsa de politete ? :D:D:D

dardar_3
17th September 2007, 23:52
Poate ca da... poate ca nu....


Cert e ca eu v-am lasat sa dezbateti subiectu in liniste, la lumina monitoarelor...

Noapte buna!:cya:


PS: Acei ultrasi sunt niste derbedei si niciodata pentru mine Steaua nu or sa insemne ei:ok:

Datenshi
17th September 2007, 23:52
Si culmea e ca tot Becali a intervenit, cerandu-i sa paraseasca loja, in loc sa il dea pe mana autoritatilor cum ar fi trebuit...



Mai bine il dadea, desi nu cred ca se putea alege cu mai mult de o amenda.

YoYoyOi
17th September 2007, 23:54
Nicusor, te doare? :evil:

Bumbescu
17th September 2007, 23:54
Ce Sapunaru,bre?...Bozovic a incasat un surub in capatana...pe tot traseul am fost atacati cu pietre,de catre suporterii stelisti...sunteti singurii suporteri din tara,care au urinat pe statuia celui care a iesit "Cel mai mare roman din toate timpurile",Stefan Cel Mare...sunteti recunoscuti pentru faptul ca ati atacat cantonamentul propriei echipe,cu tomberoane,bate si cataroaie,dupa meciul cu Argesul,pierdut cu 0-1 pe Ghencea,in era Piturca...ati reusit performanta acum doi ani,de a rupe 1000 de scaune pe Giulesti,si a distruge pana si toaletele si pisoarele de pe stadionul nostru...ce zici Bumbescu,asta denota lipsa de politete ? :D:D:D

V-au facut un bine, ca sa va mai modernizeze si voua copos vagauna aia...

Da apropo de astea, despre ce pisoare vorbesti? aveti voi asa ceva? din cate stiu voi va pisati direct in teren pe antrenorii adversi:D

Tyler Durden
17th September 2007, 23:58
V-au facut un bine, ca sa va mai modernizeze si voua copos vagauna aia...


totusi nimic nu se compara cu drumul de tzara de la ,,Sere" spre stadion. ai impresia ca esti in direct la Viata satului.

Datenshi
17th September 2007, 23:59
Bumbescu, exagerezi. :D In semn de protest ma duc la culcare.

Tyler, Nico, may the Force be with you.

Bumbescu
17th September 2007, 23:59
eu vin dinspre oras:D

Datenshi: noapte buna, vezi sa nu-l visezi pe Fernandez(stii tu, antrenorul ala de la PSG) si sa faci pipi-n pat:P

Nico21
18th September 2007, 00:01
totusi nimic nu se compara cu drumul de tzara de la ,,Sere" spre stadion. ai impresia ca esti in direct la Viata satului.


Floricele pe campii,hai sa ne jucam copii !:):):)

Gata,ma bag si eu culcare...va salut !!!

Datenshi
18th September 2007, 00:01
Ma pastrez pentru antrenorii adversi... :P(nu stiu de care Fernandez zici)

Tyler Durden
18th September 2007, 00:04
eu vin dinspre oras:D
probabil, insa oaspetii sunt obligati sa mearga pe acel drum (daca putem sa numim astfel amestecul ala de praf si pietre care s-a cimentat) desprins parca din ,,Viata la tara". pe langa drum, spectatorul poate urmari cu incantare si uimire minunatii ciuli de pe margine si simti in nari un puternic miros de balegar. odata intrati in stadion sunt acoperiti de o plasa, inchisi ca intr-o etuva, ca deh asa-i la voi, la Europa-Steaua...

Bumbescu
18th September 2007, 00:07
Pacat ca nu v-au pus doi pe-un scaun, ca atunci chiar ca va simteati ca acasa(doi intr-un pat):D

danpuric78
18th September 2007, 05:56
Se pare ca pana la urma badea s-a ales cu un dosar penal. Probabil ca intr-un final se va gasi solutia amiabila.
Iar Badea va trebui sa plateasca, fie amenda penala fie daune rapidistului.

Insa cand vor plati toti dementii din jurul acestui scandal. Becali care a fost incantat de ce a facut badea, stelistii deosebiti de extaziati de atitudinea marelui lor fotbalist? Nu cred ca pentru cioban si pentru armata ultra si ceilalti fanatici exista suficiente puscarii si bastoane de jandarmi in romania.


Interesant e si faptul ca Becali, dandu-l afara pe corsicanu s-a purtat ca si cum ghencea a devenit o proprietate personala. Marele luptator impotriva comunistilor (o gluma buna pentru idioti) si aparatorul tuturor romanilor, si-a mai insusit cu de la sine putere o proprietate construita de romani in timpul comunismului.

razwan_vs
18th September 2007, 07:19
frumos mai badica....si pe la timpul cand era la vaslui mai frecventa barurile...dar nu s-a batut cu nici un suporter deal poli :P

chipy_1923
18th September 2007, 10:48
Respect Vali badea...sper sa mai urmeze si altii!:yeah:(sapunaru)

:lol::lol: n-aveti voi tupeu sa dati in Sapunaru..

grande
18th September 2007, 11:12
Dupa doua doze consumate ,sa vezi ce tupeu au:happy

Nico21
18th September 2007, 11:13
Poate doar daca scapa de prin centrele de reeducare...ca i-a cam adunat Politia de prin canale...am ramas si eu mirat de faptul ca atunci cand trec cu masina prin Bucale,nu mai vad kinderi cu fesuri cu Steaua ,care sa imi stearga parbrizul la semafoare !!!...Multumesc Politiei Romane !...

grande
18th September 2007, 11:23
Poate doar daca scapa de prin centrele de reeducare...ca i-a cam adunat Politia de prin canale...am ramas si eu mirat de faptul ca atunci cand trec cu masina prin Bucale,nu mai vad kinderi cu fesuri cu Steaua ,care sa imi stearga parbrizul la semafoare !!!...Multumesc Politiei Romane !...

erau toti la stadion ,juca steaua :happy

Nico21
18th September 2007, 11:27
:lol::lol::lol:

SAMM
18th September 2007, 11:27
se exagereaza zic eu,

ala l-a injurat si l-a lovit cu usa masinii, aia erau 5, vali badea i-a dat un pumn

mare smecherie,

poate era legitima aparare, acum mare infractor badea asta, ce-a facut, i-a dat un pumn unui fraier coclit care l-a injurat poate de masa

Ferko
18th September 2007, 11:30
Dupa atata sportivitate - sa nu mai intre pe stadion niciunul !

Rossi
18th September 2007, 12:19
Din moment ce nu se stie cu exactitate ce s-a intamplat ... e aiurea sa-l "judeci" pe Badea pt ce apare in presa ... nu are treaba ce face pe teren , cu ce face in afara lui .
Ce treaba are FRF si LPF cu ce face Badea in viata lui privata ?!

Bancaru
18th September 2007, 12:35
bre bancarule daca te injura cineva pe strada ti se pare normal? Vali Badea era pe strada ca un om normal...cu ce drep sa fie injurat? Poate ca acela i-a pus si viata in pericol si de aici a intervenit bodyguard-ul. Sau el sa se apere...Nu e normal nici pe stadion sa fie injurii.
Acum pe bune intreb Corsicanu asta inteleg ca e personal emblematic pentru suporterii rapidisti. E din etnia rroma? Are ghiul la mana si lantz gros la gat?

Domnule, traim intr-o societate care are reguli. Normal ca nu e civilizat sa injuri, desi de mai multe ori injuri pe cineva decat il mutilezi pe strada. Iar ca sa iti dovedesc ca am dreptate, deocamdata, se pare ca Bali Vadea are dosar penal. Si nu este singurul care s-a pricopsit cu asa ceva dupa astfel de manifestari. Mie cel mai concludent exemplu mi se pare Alex Radulescu care iata unde a ajuns dupa ce si-a facut singur dreptate. Si unde a ajuns el ne doare in cur, normal era sa ajunga si mai rau, pacat este ca a omorat un om.
O fi Corsicanu tigan dar si la Steaua sun tigani. Si la Dinamo, si la Rapid si la Progresul. Asta este o altfel de discutie. Deviezi de la problema.
Vezi ca Samm are o alta parere despre cei care cred ca Badea are bogyguard. Raspunde-i lui, nu mie, legat de asta.
Ce nu reusesc toti tampitii de la noi sa inteleaga este ca atunci cand devii o persoana publica, indiferent de valoarea si inteligenta ta, nu mai ai voie sa te comporti ca la tine la coada vacii, desi vaca nu are nicio vina. Din pacate sunt exemple de urmat pentru o multime de pusti care cresc crezand ca e cool sa fii prost si sa bati oameni pe strada. Totul a inceput cu MM, cand l-a batut pe ala. Si de atunci tot urmeaza. Si vor mai fi. Atata timp cat nu se da un exemplu forte a sa tot fie. Asteptam primul mort? Doamne fereste!!!!

SAMM
18th September 2007, 14:01
hai bancare nu mai agita spiritele

eu nu cred ca Badea are bodyguard, o fi fost vreun prieten de-al lui, dar bodyguard, pai dak si Badea are bodyguard atunci sunt zeci de mii de oameni care ar trebui sa aiba bodyguard

Aurel.D
18th September 2007, 14:20
Cred ca se exagereaza cu povestea asta..Badea era in acea situatie ca orice cetatean obisnuit. Adica pe mine daca ma injura unul si ii dau o smetie peste ochi, gata sunt infractor, trebuie sa fac parnaie?

dardar_3
18th September 2007, 15:40
corect Aurel.D....:D


Chiar daca legea pumnului nu e omologata la noi, nu ai cum sa stai si sa ascutlti cum iti injura familia un rapciugos venit de pe coclaurile de sub Podu Grant.

SAMM
18th September 2007, 16:13
„Vreau sa incep prin a spune ca s-au scris prea multe neadevaruri despre mine si tin sa mentionez ca aceasta declaratie este aceeasi pe care am dat-o si la organele de cercetare competente. Cand am aflat ca nu sunt in lot pentru meciul cu Rapid, am mers pana acasa pentru a duce membrilor familiei mele doua bilete de acces auto, pentru a putea veni cu masinile la meci. Cand am plecat, in fata blocului a oprit langa mine o Dacia 1310 de culoare galbena, in care se aflau cinci indivizi. Soferul si pasagerul din dreapta spate au inceput sa ma injure. Prima data, i-am lasat in pace, iar martor imi este administratorul blocului meu, care era langa masina impreuna cu sotia sa si a auzit tot ce imi spuneau. Dupa aceea, m-am dat jos din masina si am mers sa-i intreb de ce ma injura. Cel din spate a inceput sa ma injure din nou si m-a lovit cu usa peste antebrat si picior, dupa care a vrut sa ma loveasca cu piciorul. Atunci am ripostat, fiindca imi era teama pentru siguranta mea fizica si am crezut ca ar putea iesi toti din masina pentru a ma lovi. Dupa ce s-a terminat conflictul, au aparut membrii familiei mele, care aveau masinile parcate in spatele blocului. Tatal si cumnatul meu le-au spus sa plece, deoarece in apropiere, la vreo 100 de metri, erau circa 20 de suporteri stelisti, care mergeau catre stadion. Unul dintre suporterii stelisti a vazut aproape tot ce s-a intamplat, a venit repede catre masina fanului rapidist, a lovit geamul acesteia cu pumnul si l-a spart. In acel timp, tatal meu a incercat sa-l opreasca pe suporterul Stelei, pentru a evita degenerarea evenimentelor. Repet, persoana care a spart geamul masinii a fost un suporter, nicidecum un bodyguard de-al meu, pentru ca nu am motive sa umblu cu bodyguarzi. Eu nu sunt un tip conflictual, nu am avut niciodata probleme si imi sustin nevinovatia vizavi de acest eveniment nefericit. Nu am facut altceva decat sa ma apar de persoana care m-a agresat.”
Valentin Badea


asa ca nu mai haliti ce spun toti jegosii

in locul lui Badea il dadeam in judecata pe saracia aia pt calomnie sa-l fi vazut atunci ce plangea ratatul, daune 100,000 euro

danpuric78
18th September 2007, 17:24
Hai mah, gata. badea va rezolva cumva problema. Cu amenda penala, cu daune rapidistului, intr-un fel sau altul situatia se va stinge.
In rest, un club serios cat de cat l-ar fi suspendat, sau amendat, macar simbolic pe badea. nu se procedeaza asa cum a facut-o el.

insa e vorba de steaua, iar asta nu e club profesionist. mafiot, comunist, masina de propaganda, stana, instrument de spalat bani, ce vreti, insa inca odata s-a dovedit ca steaua ciobanului are doar legaturi tangentiale cu fotbalul.

YodaRo
18th September 2007, 18:02
adica unii il vad pe suporter complet nevinovat?
Inteleg ca masina a oprit....a deschis usa...acel suporter...deci se poate socoti ca a vrut poate sa il atace pe Badea. Daca era numai o injuratura o facea fara sa opreasca masina...desi si asa era in neregula ca nu poti injura pe strada....
Ar trebui sa il dea in judecata si el pe suporter. Si sa ii ceara despagubiri. Copos a zic ca il ajuta pe suporter deci el incurajeaza pe cei ce injura in public...pot fi socotiti huligani ca agreseaza verbal pe strada.
Ce a cautat a gasit acel suporter si tot el se mai da lovit in ...aripa.

Tyler Durden
18th September 2007, 18:05
nu e complet nevinovat nici suporterul, asta e clar. mai ales ca Badea a tras mult din cauza accidentarii si probabil ca i s-a lasat valul negru pe fata cand a vazut ca e lovit la picior. e treaba politiei sa elucideze cazul. oricum ceea ce declara Badea este una din variante si in nici un caz adevarul absolut, pana nu se da un verdict toate variantele sunt adevarate.

Bancaru
18th September 2007, 20:17
Este ceva cusut cu ata alba. Adica EL SE DUCE LA ALA sa vada de ce il injura, cunoasteti reactia, ca ati mai vazut smecheri d'astia, dupa care DA DE FRICA PENTRU CA SE TEMEA PENTRU INTEGRITATEA LUI. Zau? Daca suporterul si-a scos certificat medico legal cred ca e cu un pas inaintea lui.
Eu tot stau si ma intreb cine era suporterul ala, ca Badea e si el un sfrijit.
Traim intr-o lume de tot rahatul si nu ma mai mira nimic.
Samm, nu eu am jignit pe cei care cred ca ala are bodyguard. Inainte de a spune tu ca numai un idiot crede asa ceva au fost oameni care au spus ca nu stiu ce a facut bodyguard-ul. Deci cred ca are. Adica, dupa spusele tale sunt idioti. Eu nu agit spiritele, dar eu cred ca putei sa fii mai exact sau sa iti revizuiesti vocabularul.

Nightwish
18th September 2007, 21:25
Normal este sa-si faca datoria organele abilitate, faza asta nu are absolut nici o legatura cu LPF sau FRF

Bancaru
19th September 2007, 11:34
Ba are. In primul rand trebuie ca Vali Badea sa se supuna hotararilor pe care le ia un tribunal, instanta civila, dar si FRF sau LPF ar trebui sa il sanctioneze. Astea sunt instante sportive iar Badea se presupune ca e sportiv. Poate a gresit omul disciplina. Ii statea mai bine pugilist.
Eu nu pot sa cred ca un om normal la cap ar avea tupeul sa se duca sa il bata pe unul care l-a injurat, dar care mai este cu inca 4-5 oameni. O fi mai curajos Badea decat Leonida de la Termopile.

SAMM
19th September 2007, 11:57
retine Bancare ca i-a dat si cu usa peste picior

Elphax
19th September 2007, 12:06
da mai, a dat cu usa in el - te gandesti putin?

daca eu deschid usa la masina si tu esti la 30 de cm de masina, poate te lovesc - inevitabil !!!!

SAMM
19th September 2007, 12:18
da mai, a dat cu usa in el - te gandesti putin?

daca eu deschid usa la masina si tu esti la 30 de cm de masina, poate te lovesc - inevitabil !!!!

pai depinde si cum o deschizi, si ala de ce mortii lui a deschis-o, nu cumva ca sa sara la bataie ?

Mario Di Lazi
19th September 2007, 12:21
Nu știu cum trebuie să se rezolve acest conflict ... dar, problema este că și eu l-aș fi lovit pe unu dacă mă înjura ...

Angel66
19th September 2007, 12:32
Cred ca se exagereaza cu povestea asta..Badea era in acea situatie ca orice cetatean obisnuit. Adica pe mine daca ma injura unul si ii dau o smetie peste ochi, gata sunt infractor, trebuie sa fac parnaie?

Daca respectivul face plangere si are dovezi...:rolleyes:(cu ceva tot te alegi:D)Vorbim totusi de vatamare corporala!Chiar daca nu ar fi fost vorba de badea si de un suporter rapidist...nu putem sa ramanem pasivi la asemenea lucruri si sa spunem ca este normal!Ptr ca nu este! In plus,nici badea nu este usa de biserica!baiatul asta are probleme comportamentale grave...si asta e putin pe langa cele pe care le are cu alcoolul!Si acum nu vorbesc despre stirile pe care ni le arunca ziarele!Vorbesc ptr ca stiu...;)

Dani3l
19th September 2007, 12:35
Pai,dupa acelasi fir,cei care au distrus plasa de pe stad Steaua sunt pasibili de puscarie...distrugere a unei proprietati.Deci:cei care au rupt plasa,la PUSCARIE!Hai,incolonarea!:D
angel,ai baut cu el?:D

Tyler Durden
19th September 2007, 12:37
pai atunci cei care la meciul Rapid-Steaua de acum 2 ani au rupt peste 1000 de scaune ar merita acelasi lucru.:D

Dani3l
19th September 2007, 12:39
Corect:cei care distrug o proprietate care nu le apartine=Dosar penal.

Tyler Durden
19th September 2007, 12:42
pai daca s-ar punea asta in aplicare, Romania ar avea o po****tie libera de dimensiunea Maltei.

Dani3l
19th September 2007, 12:44
Da,insa am fi o tara mai bogata...o tara mica ca Elvetia ,dar mai bogata!:D

Tyler Durden
19th September 2007, 12:46
o tara bogata de care s-ar bucura aprox. 5% din po****tia tarii, pentru ca restul ar fi la Bahaus.:D

Nightwish
19th September 2007, 19:16
Ba are. In primul rand trebuie ca Vali Badea sa se supuna hotararilor pe care le ia un tribunal, instanta civila, dar si FRF sau LPF ar trebui sa il sanctioneze. Astea sunt instante sportive iar Badea se presupune ca e sportiv.
Nu sunt de acord, el nu era pe strada in calitate de sportiv, ci de sofer ( sau pieton ). Ca ce chestie sa se implice in asemenea masura FRF si LPF in viata oamenilor? "X-ulescu isi inseala nevasta, asta e comportament nedemn pentru un sportiv, bang, afara din viata sportiva; am aflat de la portarul blocului ":D Asta vrei?

pai daca s-ar punea asta in aplicare, Romania ar avea o po****tie libera de dimensiunea Maltei.
Bucurestiul, nu Romania :D, ca doar la voi se rup scaune pe stadioane

Bancaru
19th September 2007, 20:30
El este peste tot un sportiv, asta trebuie sa retii. Persoanele publice au o responsabilitate in plus. Sa vedem ce va fi, dar eu zic ca o sa am dreptate. Daca o ia pe cale civila o sa o ia obligat si pe linie sportiva.

Nightwish
19th September 2007, 20:33
Sa fim seriosi,e un nenorocit de fotbalist ( sper sa nu nu-mi sara lumea in cap :D ) nu primul ministru. Sunt ferm convins ca nu vor exista repercursiuni din partea autoritatilor sportive, indiferent ce se va intampla ( daca se va ajunge ) la tribunal.

Dani3l
19th September 2007, 20:36
Un nenorocit de fotbalist...un punct de vedere ca sa fie cool :happy daca badea e un nenorocit de fotbalist,atunci ce sa zic de muuuuuuulti de cfr..hai,las-o moarta,ca n-are rost.

Nightwish
19th September 2007, 20:39
Un nenorocit de fotbalist...un punct de vedere ca sa fie cool :happy daca badea e un nenorocit de fotbalist,atunci ce sa zic de muuuuuuulti de cfr..hai,las-o moarta,ca n-are rost.
Ok, si Trica este un nenorocit de fotbalist, si Dica, si Niculescu si restul... Care e problema aici? Nu ma refeream la el in special...