PDA

View Full Version : Etapa 8: FC Vaslui – Universitatea Craiova



delaparis
17th September 2007, 00:11
Duminică, 23 septembrie:
FC Vaslui – Universitatea Craiova
(Telesport), ora 17,00

discutii inainte si dupa meci aici

Rossi
17th September 2007, 01:29
Craiova - Farul 4-0
Poli Iasi - Craiova 2-1
Craiova - CFR Cluj 1-3
Pandurii - Craiova 2-0
Craiova - Urziceni 0-1
Rapid - Craiova 2-0
Craiova - UTA Arad 0-1

Vaslui - Craiova ... 1 solist ... e de luat la pariuri , eventual la scor corect ( 2-0)

delaparis
17th September 2007, 02:09
:confused:

1x ... :groggy:

greu de zis ...

Se poate si o surpriza :rolleyes:

paul30
17th September 2007, 08:43
1 solist.

Ammadeus
17th September 2007, 08:56
4-0, moldovenii ii sparg pi olteni

CFR1907
17th September 2007, 09:59
Craiova nu a mai inscris un gol de 5 meciuri. Ma indoiesc ca o sa o faca tocmai acum cu Vasluiul...

Leo
17th September 2007, 12:19
1 solist

Ferko
17th September 2007, 13:12
Eu nu prea cred ca este Craiova in stare sa produca o surpriza. Dar mai stii, obiectul e rotund si se poate intampla orice.

San Cristobal
17th September 2007, 13:44
...trebuie sa iesim din aceasta pasa neagra si sa intram intr-un sistem care sa ne apropie de pasa de gol ...:D

papaletto2000
17th September 2007, 14:17
...trebuie sa iesim din aceasta pasa neagra si sa intram intr-un sistem care sa ne apropie de pasa de gol ...:D

Pasa de gol nu e suficienta. Ne trebuie goluri, cit mai multe, cit mai repede. Chiar in meciul de la Vaslui. Pentru prima oara, in acest campionat, cred, insa, ca nu avem sanse. Mi-ar placea sa vorbesc prostii, si sa batem, sa surprindem pe toata lumea. FORZA STIINTZA!

*Coco*
17th September 2007, 14:18
Luam bataie...Si Stanga isi ia bagajele si se duce inapoi in Olanda ca nu avem nevoie de el
Sa luam bataie sa nu il mai vad pe ala pe banca:)

Lordul
17th September 2007, 14:22
bate Vasluil Hai Baietii

ReD_Devil
17th September 2007, 15:28
craiova isi continua drumul spre castigarea campionatului :ok: 1 solist !

rhadoo
17th September 2007, 19:33
bate vasluiul la olteni ca la fasole 1 solist

Zauri
17th September 2007, 20:17
Din toate meciurile jucate acasa,meciul asta il consider ca fiind cel mai greu.

San Cristobal
17th September 2007, 21:18
craiova isi continua drumul spre castigarea campionatului :ok: 1 solist !

mai mittale stile ,
ce te freaca menta de Craiova ? ...de ce nu-ti continui drumul alaturi de Grigoras si Marius Stan ?... nu te lega de praz !!

osicioru
17th September 2007, 21:25
Vasluiul va avea meci greu Duminica, chiar foarte greu, nu as pune 1 solo nici :headbang:, o sa vedem, dar Dorinel probabil ca va pune biciu bine pe baieti, nici nu se gandeste sa nu castige.
Vaslui, Vaslui lalalala

San Cristobal
17th September 2007, 21:53
va fi scorul etapei.

...esti tare ca fieru' - iute ca otelu' , IC Frimule !! ...eu lucrez la fabrica lu' asta care'l prezinti tu in semnatura...zi ceva si de Atelierele Grivita , proletarule !!:D ...ca sa fiu ontopic :Craiova n-o sa ia bataie in acest meci...sa moara concurenta de grija Craiovei !!

Ferdininho
17th September 2007, 21:55
Craiova nu va lua puncte si de data asta, pronostic 1.

San Cristobal
17th September 2007, 22:01
este doar parerea mea.fiecare are dreptul la asa ceva.
ic frimu este numele cartierului meu.e unul din cele mai mari din tara ,peste 80 de mii de locuitori

....ai dreptate ...iti respect punctul de vedere ...

gab
17th September 2007, 22:03
scor clar: 2-0 :)

San Cristobal
17th September 2007, 22:06
Marcatori : Dananae si Saceanu.....

Sezione
17th September 2007, 22:57
....la ce jucam acum..si cu Stanga fara stofa de antrenor...nu cred ca facem mare lucru.... sper sa facem un egal....totusi,...sperantza moare ultima...

ReD_Devil
17th September 2007, 23:01
Marcatori : Dananae si Saceanu.....

in proprie poarta...poate..:Dsi stai linistit ca nu ma "freaca" grija de craiova... putin imi pasa ce faceti voi...:ok: doar ma amuza ambitiile voastre de a castiga campionatul,uefa,cl :happy...vedeti-va lungul nasului...si cam atat :ok:

andrei1921tm
17th September 2007, 23:15
Daca Vasluiul nu castiga, o sa castige Porumbou

Sezione
17th September 2007, 23:31
in proprie poarta...poate..:Dsi stai linistit ca nu ma "freaca" grija de craiova... putin imi pasa ce faceti voi...:ok: doar ma amuza ambitiile voastre de a castiga campionatul,uefa,cl :happy...vedeti-va lungul nasului...si cam atat :ok:

Ca exista ambitie e foarte bine...Important e sa ramai cu picioarele pe pamint ..si sa te comporti ca atare. Pe de alta parte noi macar stim ce inseamna sa fim campioni si de aia nu ne multumesc marile performante ale altora cum ar fi locul 4 sau finala cupei )))..sau un 1-5 cu Juventus Torino.:happy

YoNuTzz
18th September 2007, 08:38
oltenii sunt momentan la pamant...
vasluiul este o echipa buna, si joaca si acasa...
1 solist...meci bun de pus la pariuri :ok:

ReD_Devil
18th September 2007, 09:41
Ca exista ambitie e foarte bine...Important e sa ramai cu picioarele pe pamint ..si sa te comporti ca atare. Pe de alta parte noi macar stim ce inseamna sa fim campioni si de aia nu ne multumesc marile performante ale altora cum ar fi locul 4 sau finala cupei )))..sau un 1-5 cu Juventus Torino.:happy

am zis eu cumva ca avem palmares mai bun ca al craiovei ??:o: nooo.... am "facut o aroganta"(cum ar zice iluminatu' ) legata de decalaratiile care tot au aparut despre obiectivele craiovei ,date de dorel stoica sau mititelu :rosu:,si nu in ultimul rand articole unor "ziaristi"gen vochin care dupa prima etapa o vedea pe craiova....campioana:rosu:

dannyreddog
18th September 2007, 11:17
Bate "U" Craiova! va fi surpriza etapei...

papaletto2000
18th September 2007, 11:43
am zis eu cumva ca avem palmares mai bun ca al craiovei ??:o: nooo.... am "facut o aroganta"(cum ar zice iluminatu' ) legata de decalaratiile care tot au aparut despre obiectivele craiovei ,date de dorel stoica sau mititelu :rosu:,si nu in ultimul rand articole unor "ziaristi"gen vochin care dupa prima etapa o vedea pe craiova....campioana:rosu:

Te contrazici in mod evident. Faptul ca dupa primul meci atit jucatorii, cit si conducerea, alaturi o parte a presei o vedeau pe Cariova ca o favorita la titlu nu dovedeste nimic altceva decit ca obiectivul nu era unul nerealist. Ceea ce s-a intimplat dupa e de domeniulm SF-ului si nu ambitiile oltenilor. Acum e clar, lucrurile stau altfel si ca dovada nimeni nu mai arunca declaratii pompieristice. Adevarul e ca va sta Craiova ca un ghimpe in coasta si va place sa o lovitzi de fiecarev data cind e la pamint. E de inteles. Noi am reusit totul pe cont propriu, mereu, spre deosebire de altii care au avut sprijinul partidului, al armatei, al securitatii, al arbitrilor si al diferitelor ministere si al unor politicieni corupti. FORZA STIINTA!

blandu
18th September 2007, 14:04
Cred ca va invinge vasluiul.
Insa vreau sa vad echipa Craiovei murind pe teren si incercand, in sfarsit, sa joace si "putin" fotbal.

Loco
18th September 2007, 14:43
craiova nu are forta de a inscrie la Vaslui

papaletto2000
18th September 2007, 15:20
Cred ca va invinge vasluiul.
Insa vreau sa vad echipa Craiovei murind pe teren si incercand, in sfarsit, sa joace si "putin" fotbal.

Tocmai o astfel de atitudine a lipsit! Probabil e si asta o explicatie a situatiei in care s-a ajuns!

Universal
18th September 2007, 15:26
Craiova nu mai pierde.Nu va pierde acest meci.

dardar_3
18th September 2007, 15:43
Vaslui - Craiova e un meci in care singura necunoscuta e diferenta de scor la care vor pierde oltenii...


:great:...

ReD_Devil
18th September 2007, 17:01
Adevarul e ca va sta Craiova ca un ghimpe in coasta si va place sa o lovitzi de fiecarev data cind e la pamint. E de inteles. Noi am reusit totul pe cont propriu, mereu, spre deosebire de altii care au avut sprijinul partidului, al armatei, al securitatii, al arbitrilor si al diferitelor ministere si al unor politicieni corupti. FORZA STIINTA!

1.cum am zis...nu mai pot eu de craiova...e pt mine o echipa neutra...:D asa ca nu o simt ca pe un ghimpe...ci doar faceam haz de declaratiile razboinicile ale unor oameni d acolo
2.Otelul....nu are nici o treaba cu murdariile mentionate de tine...si reale de altfel...:rosu:
ps:intr-un clasament real...al valorii....si nu al butoanelor,banilor,etc...steaua si dinamo..sunt unde trebuie acum ;)

Blu3 Lion
18th September 2007, 19:47
ca sa jucam si noi fotbal trebuie in primul rand sa trecem din nou la sistemul cu 3 fundasi,e clar,ciuca si mitchel nu joaca bine decat cu Stoica intre ei!apoi nu poti pune un atacant de gura porti in spatele varfurilor(sa-l faci numarul 10 al echipei cum zicea Stanga)!e clar dupa parerea mea Stanga e de vina pentru ca nu stie sa faca echipa iar scuza cum ca jucatorii nu au vlagapentru ca nu a fost bine facuta pregatirea de vara e un mare fas pentru ca daca nu ar avea vlaga ar obosii in repriza a doua...pai ei nu joaca in nici un moment al meciului!!!

on topic: cred ca ne vor invinge si vasluienii.asta daca nu cumva se vor vedea si ei cu un 2-0 la pauza!

Lordliv
18th September 2007, 21:27
ca sa jucam si noi fotbal trebuie in primul rand sa trecem din nou la sistemul cu 3 fundasi,e clar,ciuca si mitchel nu joaca bine decat cu Stoica intre ei!apoi nu poti pune un atacant de gura porti in spatele varfurilor(sa-l faci numarul 10 al echipei cum zicea Stanga)!e clar dupa parerea mea Stanga e de vina pentru ca nu stie sa faca echipa iar scuza cum ca jucatorii nu au vlagapentru ca nu a fost bine facuta pregatirea de vara e un mare fas pentru ca daca nu ar avea vlaga ar obosii in repriza a doua...pai ei nu joaca in nici un moment al meciului!!!

on topic: cred ca ne vor invinge si vasluienii.asta daca nu cumva se vor vedea si ei cu un 2-0 la pauza!

nu va mai face stanga echipa! pa si nu am cuvinte!
se pare ca o va face mogosanu:D

cat despre meci,TREBUIE SA NE REVENIM!

forza stiinta!

ps.am invins standardul asta vara,cu toata " slaba pregatire " facuta de florin,care este liderul campionatului belgian!:yes:

Sezione
18th September 2007, 22:13
nu va mai face stanga echipa! pa si nu am cuvinte!
se pare ca o va face mogosanu:D

cat despre meci,TREBUIE SA NE REVENIM!

forza stiinta!

ps.am invins standardul asta vara,cu toata " slaba pregatire " facuta de florin,care este liderul campionatului belgian!:yes:

Si eu cred ca trebuia sa fie lasat Cioroianu sa isi fac treaba... E o vrajeala ieftina asat cu slaba pregatire de vara. Mititelu daca era sa aiba coloana vertebrala supsenda "bisericutza" 2 ani sa le iasa din cap si altora ca pot face vor la echipa asta. Oricum cu revenirea supendatilor am avit parte de cel mai penibil meci ( cel cu UTA ) al Stiintzei din ultimii 2ani..asa ca nu putea fi mai rau.:evil:

San Cristobal
18th September 2007, 22:13
1.cum am zis...nu mai pot eu de craiova...e pt mine o echipa neutra...:D asa ca nu o simt ca pe un ghimpe...ci doar faceam haz de declaratiile razboinicile ale unor oameni d acolo
2.Otelul....nu are nici o treaba cu murdariile mentionate de tine...si reale de altfel...:rosu:
ps:intr-un clasament real...al valorii....si nu al butoanelor,banilor,etc...steaua si dinamo..sunt unde trebuie acum ;)

...prezenta ta pe acest topic nu este necesara si suficienta ...nu ti-a cerut nimeni parerea in legatura cu disputa de la Vaslui ...te bagi in discutie ca ***...esti un simplu trecator prin realitatea noastra alb-albastra ...hai pa , si nu ne mai plictisi !! ...te rugam frumos sa ne tii la curent zilnic cu nivelul apei din incinta Santierului Naval din Galati ...

Sezione
18th September 2007, 22:16
am zis eu cumva ca avem palmares mai bun ca al craiovei ??:o: nooo.... am "facut o aroganta"(cum ar zice iluminatu' ) legata de decalaratiile care tot au aparut despre obiectivele craiovei ,date de dorel stoica sau mititelu :rosu:,si nu in ultimul rand articole unor "ziaristi"gen vochin care dupa prima etapa o vedea pe craiova....campioana:rosu:

Stoica si Mititelu' sint calr miste idioti..Nu avem nici bugetul nici jucatorii sa speram la campionat. Avem un lot clar de locurile 7-10 ..... din pacate unii jucatori au impresia ca deja sint mari fotbalisti si nu considera ca trebuie sa confirme in teren asta...

Loco
19th September 2007, 00:27
pai daca a mai si plecat antrenorul, ce pot sa mai spun... degringolada totala la craiova e practic imposibil sa nu câstige Vasluiul

ReD_Devil
19th September 2007, 10:41
. ...te bagi in discutie ca musca'n curu' calului...esti un simplu trecator prin realitatea noastra alb-albastra ...hai pa



on toppic : 1-0;)

lucian_iasi
19th September 2007, 10:51
Bate Vasluiul cu 2-0.Iar Craiova se pregateste de meciurile de la matineu :D

Sergio_D
19th September 2007, 12:56
Legat de ultima parte... astea-s ironii ieftine :D

Si eu cred ca Vasluiul va castiga acest meci, dar de aici si pana la retrogradare mai e cale lunga, vreo 26 de etape.

lucian_iasi
19th September 2007, 12:58
Nici daca ar veni Mourinho la Craiova nu stiu daca ar putea face ceva...e pe cale sa fie egalat recordul lui dinamo :drak: 0-0-7 :evil::drak:.Voi poate il si depasiti :evil:

Sergio_D
19th September 2007, 13:04
care... voi? :D

si... cum faci, ai un glob ceva de le stii asa bine pe toate? :lol:

San Cristobal
19th September 2007, 13:13
care... voi? :D

si... cum faci, ai un glob ceva de le stii asa bine pe toate? :lol:

voi , cum care voi ?!...In Gorj , 98 % din suporteri sunt trup si suflet cu Craiova...si mai e un indiciu':D...Coloana Infinitului e orientata direct:D spre Craiova...

Sergio_D
19th September 2007, 13:23
Eu sunt din Targu Jiu, judetul GORJ. N-am nici cea mai mica treaba cu judetul DOLJ.

Cum sa fie Coloana orientata spre Craiova? :confused: Craiova e undeva in ceruri, sau cum? :D

Rossi
19th September 2007, 13:33
Craiova e undeva in ceruri, sau cum? :D
exact ... echipa craiovei a murit de mult ...

San Cristobal
19th September 2007, 13:33
Eu sunt din Targu Jiu, judetul GORJ. N-am nici cea mai mica treaba cu judetul DOLJ.

Cum sa fie Coloana orientata spre Craiova? :confused: Craiova e undeva in ceruri, sau cum? :D

...am rectificat eroarea in legatura cu judetele...am incercat sa evidentiez faptul ca in zona ( Gorj-Tg-Jiu )majoritatea microbistilor simpatizeaza cu Craiova...

Rossi
19th September 2007, 13:34
Se pare ca va fi un scor fluviu la Vaslui ... un 6-0


Gîngioveanu vrea să se lase de fotbal

Cea mai mare speranță a fotbalului craiovean, mijlocașul Cosmin Gîngioveanu e pe cale să renunțe la cariera de jucător. Puștiul de 18 ani, care a debutat în prima ligă la vîrsta de 15 ani și care are peste 60 de jocuri oficiale la loturile naționale, se consideră batjocorit de patronul Adrian Mititelu, care l-a trimis să joace la satelitul FC Primăvara, deși i se promisese că acest lucru nu se va întîmpla.

"Mititelu ne-a înșelat și și-a bătut joc de noi în ultimul hal. Ne-a pus mai întîi să rupem contractu de impresariere cu Victor Becali, l-a pus pe Cosmin să-și prelungească angajamentul pe pe cinci ani, promițîndu-i marea cu sarea, iar după ce a semnat i-a luat tricoul cu numărul 11, a vrut să-l împrumute la Vîlcea, apoi și l-a trimis la Divizia D."

Nu se poate așa ceva. E singurul om al Craiovei care merge constant la loturile naționale și patronul își bate joc de el. Andrei Ionescu și Gîrlă erau mereu titulari, cînd se întorceau de la lot, iar pe Cosmin îl trimite în campionatul județean. De mîine, gata, ne rupem de club. Vom relua colaborrea cu Victor Becali și îl vom acționa pe Mititelu în instanță pentru înșelăciune", a spus tătăl jucătorului.

gsp (http://www.gsp.ro/U-Craiova/Gingioveanu-vrea-sa-se-lase-de-fotbal.html?a=2257/93969)

San Cristobal
19th September 2007, 13:41
Capitala Cehiei are o Sparta...astia or fi Dinamo al lor :confused:...Steaua joaca diseara in CL cu Slavia...hai sa uitam de Craiova si de Dinamo si sa fim stelisti diseara ...domnu' Rossi , ce parere ai ?:D

Rossi
19th September 2007, 13:50
Capitala Cehiei are o Sparta...astia or fi Dinamo al lor :confused:...Steaua joaca diseara in CL cu Slavia...hai sa uitam de Craiova si de Dinamo si sa fim stelisti diseara ...domnu' Rossi , ce parere ai ?:D

cand echipa ta e pe cale sa se desfiinteze , te cred si eu ca te incearca nostaligii d'astea ... "romanisme" ...etc ...
personal ,mai bine imi tai o mana , decat sa tin cu steaua :happy

Sergio_D
19th September 2007, 14:05
...am rectificat eroarea in legatura cu judetele...am incercat sa evidentiez faptul ca in zona ( Gorj-Tg-Jiu )majoritatea microbistilor simpatizeaza cu Craiova...

Asa e, sunt foarte multi care simpatizeaza cu Universitatea in tot Gorjul, mai ales po****tia mai in varsta care au prins vremea Craiovei Maxima. Acest fenomen tinde sa dispara totusi. Un lucru bun este ca cei care vin la stadion vin pentru a sustine echipa locala. O dovada in acest sens este meciul tur castigat de Pandurii cu 2-0, jucat pe Municipal, meci in care echipa Craiovei nu a mai fost primita cu surle si trambite, ci mai degraba cu o oarecare ostilitate.

Procentul acela este total exagerat si nu ma risc sa dau eu unul, pentru ca nu sunt statistician...

Craiova are sanse foarte mici sa plece cu punct/e de la Vaslui, data fiind situatia de la club dar si forma buna prin care trec vasluienii. Surprize au existat dintotdeauna totusi...

ralu_u_craiova
19th September 2007, 14:38
Ce ironii ieftine au unii in ei...Am mai fost odata in B...si nu vom muri daca se mia intampla...ca na..nu avem banii altora sa ne facem echipa...oricum poate batem cu vasluiul...un 0-1 ar fi bun:P

San Cristobal
19th September 2007, 14:57
cand echipa ta e pe cale sa se desfiinteze , te cred si eu ca te incearca nostaligii d'astea ... "romanisme" ...etc ...
personal ,mai bine imi tai o mana , decat sa tin cu steaua :happy

...nu e echipa mea ...e a toata tara Olteniei , Vlahiei , Dobrogei si Tara Transilvaniei...si a lu' Mititelu' , biensur...un lucru este evident: una vorbiti si alta faceti ...sunteti antiSteaua , da' ati pus umaru' la calificarea lor in CL...i-ati imbogatit cu 11 milioane de ieoroi...cine sa va mai inteleaga ?

osicioru
19th September 2007, 20:10
pacat de craiova

osicioru
19th September 2007, 20:12
PENTRU MITITELU '' JANIE GOT A GUN"

*Coco*
19th September 2007, 23:54
Nici daca ar veni Mourinho la Craiova nu stiu daca ar putea face ceva...e pe cale sa fie egalat recordul lui dinamo :drak: 0-0-7 :evil::drak:.Voi poate il si depasiti :evil:


Esti cam dus cu plua deocamdata avem 1-0-6...007 cum zici cam greu:rolleyes:

lucian_iasi
20th September 2007, 11:04
Esti cam dus cu plua deocamdata avem 1-0-6...007 cum zici cam greu:rolleyes:

Pai acea victorie a fost in prima etapa :rolleyes: de atunci au fost 6 infrangeri consecutive :rolleyes: si la vaslui va fi a 7 a :rolleyes: :evil: :drak:

papaletto2000
20th September 2007, 11:25
Pai acea victorie a fost in prima etapa :rolleyes: de atunci au fost 6 infrangeri consecutive :rolleyes: si la vaslui va fi a 7 a :rolleyes: :evil: :drak:

Si ce e asa mare scofala daca ajungem sa pierdem 7 meciuri consecutive. Se mai intimpla. nu intzeleg de ce va preocupa atit de mult subiectul asta. nici macar nu mai e ironic, e fumat. ca cei care le posteaza pe forum.

alin_cv
20th September 2007, 11:53
La vaslui nu pierdem.O sa ne revenim dupa meciul acesta.Echipa o sa treaca iar la sistemul cu 3 fundasi si o sa vedem o alta fata a Universitatii Craiova.:ok:

San Cristobal
20th September 2007, 12:13
...si turcii au luat bataie , la Vaslui , in 1475...si au fost 120,000 de spahii , ieniceri ...cata frunza si iarba...:D d'apai noi care suntem treispe-paispe ...

papaletto2000
20th September 2007, 12:52
...si turcii au luat bataie , la Vaslui , in 1475...si au fost 120,000 de spahii , ieniceri ...cata frunza si iarba...:D d'apai noi care suntem treispe-paispe ...

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

KpaC
20th September 2007, 14:17
1solist .. mititelu va deveni agentul 007 :))

luciano_1644
20th September 2007, 20:19
Nu prea avem sanse,deoarece nu prea avem ambitie... E greu de crezut ca ai nostri baieti se vor trezi tocmai acum... Somn usor jucatori ai Craiovei,pe orice loc v-ati afla...!

razwan_vs
21st September 2007, 08:51
meci destul de greu cu oltenii pt ca vin cu ambitia sa demonstreze ca ii echipa mare :P....da yo zic ca o sa batem ..cu 1-2 goluri diferenta

razwan_vs
21st September 2007, 08:52
1solist .. mititelu va deveni agentul 007 :))

107 te rog :D....ca are o victorie in prima etapa cand zicea mititelu ca castiga campionatul :lol::yes::happy

papaletto2000
21st September 2007, 10:53
107 te rog :D....ca are o victorie in prima etapa cand zicea mititelu ca castiga campionatul :lol::yes::happy

Nostim. Dar nu ar strica sa te mai uiti putzin peste gramatica limbii romane ca sa evitzi cacofoniile. Asta in cazul in care nu esti vreun scatofil! Craiova nu pierde la Vaslui!

Addy
21st September 2007, 13:38
1-0 gol Ljubinkovici din penalti

Loco
21st September 2007, 21:03
1-0 gol Ljubinkovici din penalti

asa e: suntem hoti va furam pe toti! :rolleyes:

San Cristobal
21st September 2007, 22:37
...Porumboiu si-a tras echipa dupa felul si asemanarea sa : ambitioasa , motivata si valoroasa ...Oltenii au de trecut un examen foarte greu in confruntarea cu team-ul lui Dorinel Munteanu ...greu de revenit de la minus...

San Cristobal
22nd September 2007, 21:08
rog moderatorii sa curete acest topic de impuritati...apar glume nesarate si ironii ieftine care n-au nicio relevanta cu partida de maine ...

six
22nd September 2007, 21:11
Am votat cu esticii dar parca am o presimtire ca oltenii o sa faca ceva......surprize :ok:

gab
22nd September 2007, 22:29
daca o iei logic nu au cum sa faca asa ceva! ;)

m4st3r
23rd September 2007, 00:04
in fotbal nu exista o logica :ok: meciu incepe de la 0-0 ! sau pardon 1-0 pt vaslui, gol din penalti inexistent :ok:

delaparis
23rd September 2007, 00:10
se va termina 0-0 ...

gabi94
23rd September 2007, 00:15
Va fi victorie a Vasluilui la 2 goluri...sper ca galben -verzii sa nu dezamageasca ...

tattae
23rd September 2007, 12:24
in fotbal nu exista o logica :ok: meciu incepe de la 0-0 ! sau pardon 1-0 pt vaslui, gol din penalti inexistent :ok:

vezi`ti ma de timisoara ta .. ar trebui sa`si cheme iancu colegii de celula sa arbitreze in liga 1 , ca fiecare arbitru e prieten cu porumboiu .

aurasul
23rd September 2007, 12:34
bate vasluiul 2-0

aurasul
23rd September 2007, 13:22
bate vasluiul 2-0

2-0 pe putin:groggy::groggy::groggy:

osicioru
23rd September 2007, 13:26
:happy:yes::(:shocked::):P:cool::rolleyes::rosu::h eadbang::drak
::

relansat
23rd September 2007, 13:29
se va termina 0-0 ...

Da un edit si revizuieste`ti pozitia :D

Victorie la 1 sau 2 goluri, totusi la un gol diferenta e mai probabil ...

TaciAcolo
23rd September 2007, 13:38
oare bate bre vaslui..ca pariez klumea pe ei?:-?

razwan_vs
23rd September 2007, 16:12
bate....da un gol marko....:D...nu au fata oltenii de liga intai ...o sa fie agentii 007 dupa acest meci

TaciAcolo
23rd September 2007, 17:19
a dat gol marko 1-0

cosimo1
23rd September 2007, 17:19
marko!!!!ljubinkovici!!!!goll vaslui

cosimo1
23rd September 2007, 17:27
2-0,a marcat sabou,imi pare rau dar craiova este varza

KpaC
23rd September 2007, 17:28
bine vaslui .. ha ha ha mITITELU e agentul 007 =))) 3-0 sau 4-0 se termina

pff
23rd September 2007, 17:28
cre` ca nu se mai pune problema echipei castigatoare .. ci problema scorului

Ulysses
23rd September 2007, 17:44
daca va continua in ritmul asta , craiova e prima candidata certa la retrogradare :no:

danpuric78
23rd September 2007, 17:47
Oltenii sunt varza. Total pe langa.

Nightwish
23rd September 2007, 17:49
Joc foarte prost al oltenilor pana acum...

Lordliv
23rd September 2007, 17:52
mititelule,ia ti clovnii din teren si din afara terenului si cara te dracului de la universitatea craiova!:yes:

Sezione
23rd September 2007, 18:05
NISTE CATASTROFE !!! E un chin pentru oricine ...nu numai pentru noi cei care iubim echipa asta sa veyi jucand acum Universitatea Craiova. LA ce aratam acum ...meritam sa jucam in B!!!

Sezione
23rd September 2007, 18:08
a dat gol marko 1-0

Ia uite'l si pe unicul supoarter al Pandurilor... Sigur aia in galben sint de la Vaslui ?:evil:

Sezione
23rd September 2007, 18:22
Hmm..am inceput sa mai jucam ceva...

UrsMeier
23rd September 2007, 18:59
oltenii cred ca vor sa ne fure recordul :|

lucian_iasi
23rd September 2007, 19:02
Bate Vasluiul cu 2-0.Iar Craiova se pregateste de meciurile de la matineu :D

Cu prima parte am avut dreptate.:):cool::rolleyes:

Si voi avea si cu a doua :P :):cool::rolleyes::evil::drak:

Blitz.
23rd September 2007, 19:08
"campioana" unei singure etape ajunge la 7 infrangeri consecutive......pacat de nume, de culori, de o universitate stricata de niste "actori" si de nulitatea de mititelu !:ciocan: asta e...c sa faci...cand ai patron care dupa o victorie se vede deja campion...

patronii astia....in timp ce se cred zei, distrug cluburi de fotbal :rosu:

rhadoo
23rd September 2007, 19:18
ce paradox sa fie patron un analfabet la o echipa cu nume universitatea

razwan_vs
23rd September 2007, 19:26
2-0 lejer....aplaudati noul lider al campionatului...pana ce joaca cfr :D

Lordliv
23rd September 2007, 19:39
ce paradox sa fie patron un analfabet la o echipa cu nume universitatea

paradoxul este mult mai " complex " : majoritatea jucatorilor sau membrilor comitetului director ,nu au nici liceul terminat...:)

luciano_1644
23rd September 2007, 20:00
2-0 just.Vasluiul are echipa de primele 5-6 locuri,noi de...locul pe care-l ocupam.Problema este daca vom realiza baremul,daca acesta mai este obligatoriu,ca de retrogradare nu vom scapa.Cum dracu au reusit taranii astia de jucatori sa strice din mai pana-n august ceea ce se construise in 2 ani de zile,dracu stie!Avem cei mai slabi jucatori din prima liga,asta e clar,dar ai naibii sunt si fuduli,doar echipamentul a mai ramas din Universitatea Craiova!

YoNuTzz
23rd September 2007, 20:37
2-0 ptr Vaslui...meritat...
cat despre Craiova, cred k faptul k au suferit a 7-a infrangere consecutiva spune totul...

Lauryca
23rd September 2007, 20:50
Victoria noastra a fost merita. Pacat de relaxarea de dupa al 2-lea gol. Cred ca mai puteam marca un gol, dar cu atitudinea din a 2-a repriza slabe sanse. Sper sa batem în Ghencea etapa viitoare; din tot sufletul!!

Lordliv
23rd September 2007, 20:53
cristescu,costesin ,out!
ii asteptam sa li se alature si pe " profesionistii " stanilescu,mitu si vlad rosca!

aurasul
23rd September 2007, 21:04
se pare ca am avut dreptate sa terminat 2-0 si momentan sa ne bucuram ca suntem lideri pentru inca 2 ore,ca rapidu a dato in bara 0-0,si e iar in urma noastra si se oftica pe moldoveni.Mult succes in etapa urmatoare fortza FC VASLUI

Lordliv
23rd September 2007, 21:08
mititelu declara ca stiinta nu va mai pierde nici un meci pana in iarna!:)
il crede cineva?:D

Zauri
23rd September 2007, 21:27
Mititelu declara ca Vasluiul nu a fost mai buna decat Craiova.Se pricepe oare acest personaj la fotbal?

*Coco*
23rd September 2007, 21:35
Cu prima parte am avut dreptate.:):cool::rolleyes:

Si voi avea si cu a doua :P :):cool::rolleyes::evil::drak:


sholdovene vezi-ti de echipa ta ca nici voi nu sunteti intr`o situatie prea delicata daca ma uit in cls si vad ce meciuri va asteapta:lol:
Pe noi de acum incolo ne asteapta meciuri usoare asa ca stai pe burta si mai vb peste 4-5 etape

Lordliv
23rd September 2007, 21:48
Mititelu declara ca Vasluiul nu a fost mai buna decat Craiova.Se pricepe oare acest personaj la fotbal?

trebuie sa recunosc,legionare ca o gasca de cretini a pus mana pe craiova...
si eu am crezut ca pot sa si depaseasca conditia...scuze!

rhadoo
23rd September 2007, 21:52
sholdovene vezi-ti de echipa ta ca nici voi nu sunteti intr`o situatie prea delicata daca ma uit in cls si vad ce meciuri va asteapta:lol:
Pe noi de acum incolo ne asteapta meciuri usoare asa ca stai pe burta si mai vb peste 4-5 etape

adevarul e ca in liga II e mult mai usor:happy

dardar_3
23rd September 2007, 22:14
Agentul 0-0-7 s-a intors....:happy...:happy....


Felicitari Vaslui...:ok:..

Inca putin si Craiova se va duela cu Arges la matineu...:D

Loco
23rd September 2007, 22:18
1-0 gol Ljubinkovici din penalti

ai nimerit`o, fugi repede intr`o padure si nu mai iesi de`acolo :cool:

UrsMeier
24th September 2007, 06:56
Inca putin si Craiova se va duela cu Arges la matineu...:D

nu are cum sa se dueleze cu noi pt ca vom promova anul asta...........iar nu ne vom intalni la anu :rolleyes:

papaletto2000
24th September 2007, 10:14
Situatia e fara precedent. daca e sa fim sinceri, trebuie sa multumim vasluenilor ca nu ne/au dat mai multe. In 30 de minute au rezolvat meciul lejer. In acest moment suntem ciuca batailor! pina acum credeam ca mai avem o sansa sa raminem in Liga 1 pentru ca erau echipe parca mai slabe ca noi. Acum nu mai sunt convins. Studentii craioveni si cei clujeni sunt repetentii ligii pe moment. Daca lucrurile nu se schimba retrogradam. Clar!

Rossi
24th September 2007, 12:06
Craiova nu a jucat nimic ... victoria moldovenilor e pe deplin meritata

oltenii cu 7 infrangeri la rand , au devenit agentii 007 :ok:

http://img229.imageshack.us/img229/407/wallpaperuniversitateacvo0.th.jpg (http://img229.imageshack.us/my.php?image=wallpaperuniversitateacvo0.jpg)

papaletto2000
24th September 2007, 12:21
Craiova nu a jucat nimic ... victoria moldovenilor e pe deplin meritata

oltenii cu 7 infrangeri la rand , au devenit agentii 007 :ok:

http://img229.imageshack.us/img229/407/wallpaperuniversitateacvo0.th.jpg (http://img229.imageshack.us/my.php?image=wallpaperuniversitateacvo0.jpg)

Korekt. Numai ca primii a/ti fost voi si inevitabil va veti identifica mereu cu aceasta sintagma! Asa ca lasa ironiile ieftine si gandeste/te ca in scurt timp ajungeti 003 in cupele europene!

vlad1607
24th September 2007, 12:21
craiova merge senzational cu directie certa: MATINEUL ! :D

Sezione
24th September 2007, 23:31
craiova merge senzational cu directie certa: MATINEUL ! :D

Hieno..nu te mai bucura prematur... Pina una alta afara cu latratorii din UEfa1!!!:lol:

Sezione
24th September 2007, 23:34
adevarul e ca in liga II e mult mai usor:happy

Voi stii mai bine...si de aia o sa stati acolo inca 30 de ani

Rossi
25th September 2007, 09:32
Ce faci ? Visezi cu ochii deschsi ? Craiova e ca si retrogradata ... in timp ce Dinamo se bate la titlu :ok:

Ce rusine pe voi ... au ajuns proprii jucatori sa declare ca le e rusine cu echipa la care joaca :happy:happy:happy

Sezione
26th September 2007, 22:05
Ce faci ? Visezi cu ochii deschsi ? Craiova e ca si retrogradata ... in timp ce Dinamo se bate la titlu :ok:

Ce rusine pe voi ... au ajuns proprii jucatori sa declare ca le e rusine cu echipa la care joaca :happy:happy:happy

O a ajungi celebru pentru poatarule imecile de pe forum... VA bateti la titlu ?? Tot cum v-ati batut pentru primavara europeana ?? Ca sa nu iti consumi si unikul neuron : JUCATORILOR ALORA AR TREBUI SA LE FIE RUSINE DE EI !! LA Fel cuma r tebuia sa le fie jucatorilor de la echipa sekuritistilor de suporterii lor de kkt...:evil: