PDA

View Full Version : Ady, cum e in Kuweit?



Vadim
7th January 2004, 17:45
Ady, mi se pare destul de exotic locul in care esti tu. Zi-ne si noua, daca nu ti se pare indiscret, cum petreci o zi din viata. Nu e plictisitor acolo, printre nisipuri, printre oameni care au o cultura atat de diferita fata de a noastra? Cum ai ajuns acolo?

ady_azzuro
8th January 2004, 19:29
In Kuweit ploua de ieri non-stop, vremea nu e rea, cam 20 de grade sunt ziua si 14 noaptea, in timpul iernei.
Aici am venit acum 2 ani cu parintii, care lucreaza la o firma de petrol, altceva nu poti sa gasesti in asfel de locuri...
Nu e deloc plictisitor, in complexul in care locuiesc am piscina, sala de fitness, teren de tenis si teren de baschet, asa ca nu ma plictisesc, aici este un teritoriu american, strainii fac legea aici, daca nu ar exista ei, arabii ar trai cam in urma cu 100 de ani...adica foarte rau.
Kuweitul este locuit in mare parte in estul tarii, acolo unde este si Golful Arabic.
Aici sunt la scoala in clasa a10a, scoala engleza, Cambridge, mai am 2 ani si o sa dau la facultate, in Kuweit nu o sa stau mult, luna asta o sa ma duc pana Oman, sa vad daca imi place, si daca da, am sa ma mut acolo...
Acest subiect puteai sa il muti la 'ady_azzuro', acolo am spus mai multe lucruri despre mine...