PDA

View Full Version : WTA Bali



Cipri
14th September 2007, 14:07
Am ramas surprins ca nu este un therad despre acest turneu ...
Acum in sferturi joaca Gallovits cu Cirstea : 5-3 pt Gallovits si 30-15 cu serviciu

Val
14th September 2007, 14:40
Am ramas surprins ca nu este un therad despre acest turneu ...
Acum in sferturi joaca Gallovits cu Cirstea : 5-3 pt Gallovits si 30-15 cu serviciu

Aici doar Andrei Pavel e la putere:D si cateodata Hane, insa doar atunci cand joaca turnee ATP.

Cipri
14th September 2007, 14:58
1-1 la seturi in disputa dintre Gallovits si Cristea : 6-3 4-6

deco20
14th September 2007, 15:18
2-2 in decisv foarte intersant meci sincer nu stiu cu cine sa tin

deco20
14th September 2007, 15:20
3-2 edina cu break nu stau prea bine la servici nici una nici cealalta multe sanse de brek cea ce arata ca nu servesc prea bine

deco20
14th September 2007, 15:22
oricum avem la fete un viitor frumos multe fete bune spre deosebire de baieti.edina nu are mult si ajunge in tot 50 parerea mea iar pe olaru si carstea le vad si mai sus ca am doar 18 ani .nici edina nu e 'batrana' 23 de ani si mai poate arata multe

deco20
14th September 2007, 15:26
4-2 edina .indiferent de rezultat au meci greu incontinuare cu hantucova va fi greu dar au sanse

deco20
14th September 2007, 15:33
4-4 foarte intersant

Optimistul
14th September 2007, 16:14
Ma bucur pt. Sorana ca a castigat , are inca acea inocenta care te face sa crezi in tine,in faptul ca poti sa bati pe oricine care e de partea cealalta a fileului asa cum o avea Becker cand a castigat pt. prima data Wimbledonul.
Edina clacheaza mai usor in fata vedetelor ....
Felicitari Sorana ! Succes in continuare !

Cipri
14th September 2007, 16:38
Si eu ma bucur pt Sorana ... dar procentajul la 1 servici e ingrozitor ... in jur de 45-50 % ... daca il va avea asa si in meciul cu Hantuchova din semifinale , nu ii va fi deloc usor !

Optimistul
14th September 2007, 17:04
Cam mic procentul pt. primul serviciu .... E posibil sa fi avut o tema tactica riscanta pt. primul serviciu ca sa-si incomodeze adversara si de aceea poate e asa scazut ... Din pacate scoala romaneasca de tenis - daca mai exista - nu insista pe serviciu ,cea mai importanta lovitura din tenis. Din pacate serviciu cu greu mai poate fi invatat la o varsta inaintata ( vezi cazul Dementieva ) daca nu s-au pus bazele in juniorat .

Cipri
14th September 2007, 18:11
Cam mic procentul pt. primul serviciu .... E posibil sa fi avut o tema tactica riscanta pt. primul serviciu ca sa-si incomodeze adversara si de aceea poate e asa scazut ... Din pacate scoala romaneasca de tenis - daca mai exista - nu insista pe serviciu ,cea mai importanta lovitura din tenis. Din pacate serviciu cu greu mai poate fi invatat la o varsta inaintata ( vezi cazul Dementieva ) daca nu s-au pus bazele in juniorat .
Adik Sorana la 17 ani nu poate sa mai progreseze la serviciu :shocked:

Optimistul
14th September 2007, 22:25
Prea putin frate ! E ca si cum ai vrea sa faci pe o fundatie de 2 etaje , 4 etaje ! Ti se pare ca Dementieva e asa de proasta ?
Serviciul are cele mai multe coordonari dintre toate loviturile .E ca un ceas care nu poate functiona fara o rotita ...

Cipri
14th September 2007, 23:29
Prea putin frate ! E ca si cum ai vrea sa faci pe o fundatie de 2 etaje , 4 etaje ! Ti se pare ca Dementieva e asa de proasta ?
Serviciul are cele mai multe coordonari dintre toate loviturile .E ca un ceas care nu poate functiona fara o rotita ...
K , I understand ... :|

praf_de_stele
16th September 2007, 15:34
davenport a castigat turneul. incredibila revenire a americancei. a invins-o in 3 seturi pe hantuchova