PDA

View Full Version : www.fcarges.net - cel mai bun site despre FC Arges



Tudose
7th January 2004, 14:02
Cel mai bine pus la punct site despre FC Arges in momentul de fata il gasiti la

www.fcarges.net

ultravioletu
7th January 2004, 16:37
Clasamentul mai trebuie actualizat... oricum, eu deja m-am inscris la Forum. (Interactiv - > Forum)

Vulturul
14th January 2004, 10:41
De curand m-am inscris si eu acolo....pana la inceputul returului voi termina si io pagina sper sa iasa cat mai bine:))

ady_azzuro
27th January 2004, 21:49
Arata cool siteul, se pare ca atat la voi cat si la noi, alte siteuri neoficiale sunt mai bune decat cel oficial :(

Tudose
27th January 2004, 23:53
Grafica si design-ul site-ului vor fi imbunatatite in curand. Speram sa fie si plin cu stiri mereu proaspete!

Vulturul
2nd March 2004, 11:38
Pagina www.fcarges.3x.ro a fost mutata la adresa www.ultras-arges.as.ro incepand din acest retur pe aceasta pagina se vor gasi atat stiri despre galeria alb-violeta dar si despre fcarges...si iata ca desi mai sunt cateva zile pana la inceperea returului pagina oficiala a clubului nu este finalizata...desi promisasera ca se vor ocupa de ea iar pana pe 6 martie va fi gata ...dar degeaba...pe adresa www.argesfc.com gasim aceleasi materiale pe care le stim de catva timp...RUSINE :rosu:

Tudose
3rd March 2004, 03:17
Ar fi bine ca acest site sa indeplineasca doua conditii:
1) sa fie bine organizat din punct de vedere functional si actualizat
2) sa fie orientat spre activitatea galeriei

Vulturul
3rd March 2004, 14:22
Promit ca o sa fie pe fiecare saptamana pe site o sa apara atat o stire de dupa meciul jucat de fcarges cat si o stire despre cum s-au comportat suporterii alb-violet insotite bineinteles de poze!!!Va fi orientata si spre galerie cat si spre echipa sa spunem asa 50-50

Tudose
15th March 2004, 22:03
Link-ul catre site-ul oficial www.argesfc.com pare ca nu mai functioneaza.

dlgicu
16th March 2004, 00:39
S-ar putea ca asta sa fie o veste buna, probabil lucreaza la el si va aparea cat de curand o versiune actualizata.

suporterul
22nd May 2004, 14:00
Salut.

Gamulescu sunt pentru cei care ma cunosc. In momentul de fata supervizez realizarea sitului oficial a lui Fc Arges, facut si platit de club. Nu ne intereseaza detaliile contractuale cat ce va iesi acolo. Ce va rog eu este daca aveti propuneri sa le scrieti aici ca sa putem sa le forwardam imediat la club pentru a fi incluse in site. Va multumesc de acum si va reamintesc ca este un eveniment, in sensul ca in sfarsit FC Arges va avea un site oficial numai pentru noi.

PS Daca vreti sa vedeti poze haioase de la goteborg de la finala UEFA http://www.netsport.ro/poze

Vulturul
22nd May 2004, 16:06
si cand va fi gata pagina???

Tudose
22nd May 2004, 17:55
Ce ar insemna din punctul meu de vedere un site oficial de nivel ridicat?

1) Informatii precise (atat istorico-statistice cat si de actualitate): daca cineva doreste rezultatul meciului nostru cu Dinamo disputat in anul X, sau golgeterul echipei din anul Y, sa le poata afla; stiri de ultima ora; formatia probabila, accidentati; cronicile meciurilor din campionat impreuna cu casetele tehnice; meciuri amicale (inclusiv fotbal in sala); noutati de la club sau de la galerie; transferuri; declaratii ale jucatorilor, antrenorilor, conducatorilor; discutii la conferintele de presa saptamanale sau la cele de dupa meciuri; analiza tehnica a partidelor disputate; portrete ale jucatorilor si antrenorilor. Totul insotit de fotografii si permanent actualizat - suporterii trebuie tinuti in priza, deci se pot aduce zilnic informatii.
2) Grafica atractiva si usurinta in interactiunea cu utilizatorul.
3) Pagini disponibile in mai multe limbi de circulatie internationala (engleza mi se pare obligatorie).
4) Transmisii de meciuri in direct (text sau chiar voce).
5) Dialog intre suporteri si oficialii clubului (periodic, unul din conducatori poate intra in dialog cu suporterii pe chat, asa cum s-a intamplat in ultimele zile la GSP cu Borcea sau Lucescu).

vladi
23rd May 2004, 12:37
Salut.

Gamulescu sunt pentru cei care ma cunosc. In momentul de fata supervizez realizarea sitului oficial a lui Fc Arges, facut si platit de club. Nu ne intereseaza detaliile contractuale cat ce va iesi acolo. Ce va rog eu este daca aveti propuneri sa le scrieti aici ca sa putem sa le forwardam imediat la club pentru a fi incluse in site. Va multumesc de acum si va reamintesc ca este un eveniment, in sensul ca in sfarsit FC Arges va avea un site oficial numai pentru noi.

PS Daca vreti sa vedeti poze haioase de la goteborg de la finala UEFA http://www.netsport.ro/poze

HAi noroc!:-)) Da care gamulescu esti, ala mic sau ala mare ?:-))

ultravioletu
23rd May 2004, 14:23
Claule, spor la munca!

suporterul
23rd May 2004, 17:11
Hai ca ti-a zis Ultrasu asta vilet raspunsul : VLADI

Am luat in considerare ce a scris tudose acolo , am vorbit cu oamenii si le-am dat linku sa se inspire de aici si cand primesc structura ( peste cam 2 zile estimez eu ) o sa o supun aici dezbaterii publice :) Insa aveti incredere in mine ca lucrez in domeniu de mult si stiu ce sa cer acolo . In rest bucurie mare ca am scapat, anu viitor sper la mai mult ( macar media de varsta sa creasca cu 1 anishor :) ) si revin cu amanunte in curand. Sa fiti sanatosi !

crirad
8th June 2004, 08:50
Ce se mai intimpla cu siteul oficial?

Tudose
4th August 2004, 00:22
Se pare ca site-ul oficial www.fcarges.ro va fi lansat joi, dupa conferinta de presa de la club. Deocamdata a aparut doar prima pagina, cu stema clubului si mesajul "Site in constructie".

crirad
4th August 2004, 10:58
Vreau sa intreb atunci al cui este siteul argesfc.com?
Parca tot oficial dar de un an nu s-a schimbat nimic. Poate il putem cumpara???

Tudose
6th August 2004, 21:14
Vreau sa intreb atunci al cui este siteul argesfc.com?
Parca tot oficial dar de un an nu s-a schimbat nimic. Poate il putem cumpara???
argesfc.com nu mai e utilizat. Site-ul oficial este acum www.fcarges.ro, pe langa acesta existand si cel neoficial, www.fcarges.net. Important este ca acestea sa fie actualizate si cu o grafica de inalt nivel. Nu vad necesitatea unui nou domeniu in acest moment.

Tudose
30th November 2004, 18:00
Prosport citeaza site-ul neoficial www.fcarges.net

Au ajuns la limita de jos
Niciodată īn istoria participărilor īn prima divizie FC Argeş nu a reuşit un tur de campionat atīt de slab, cu doar o singură victorie pe teren propriu. Nu numai locul 12 din clasament īi īngrijorează pe suporterii Argeşului. Nemulţumirile fanilor alb-violeţi sīnt evidente pe site-ul neoficial “fcarges.net”, conform căruia, “pentru prima dată īn istoria clubului după sezonul de toamnă-iarnă FC Argeş a izbutit o singură victorie pe teren propriu. Incredibil este faptul că īn sezonul 1991-1992, la sfīrşitul căruia FC Argeş a retrogradat īn Divizia B, formaţia alb-violetă a strīns mult mai multe puncte la finalul turului, deşi pe atunci se acordau două puncte la victorie!”. Problemele piteştenilor īn prima parte a acestui campionat au apărut īn special pe teren propriu, unde Argeşul nu a cīştigat decīt şapte puncte, mai puţin cu unul decīt cele obţinute īn deplasare. Una dintre explicaţii a dat-o influentul Constantin Nicolescu: “Nu există echilibru īntre compartimentele echipei. Īn ultimii doi ani, de cīnd este Ion Moldovan antrenor, nu am reuşit să construim o formaţie competitivă”. La rīndul său, Paul Schiaucu, membru al Consiliului Director, este de părere c㠓Argeşul nu are un lot atīt de slab cum o arată clasamentul. Problema o reprezintă antrenorii, cu care această echipă nu are nici un viitor”. Nicolae Dobrin, fosta glorie din Trivale, acuză ineficacitatea piteştenilor. “Nu s-a īntīmplat niciodată ca Argeşul să nu fie īn stare īn Divizia A decīt de o singură victorie acasă. Īn trecut, meciurile de pe teren propriu erau de bază”, a spus “Gīscanul”.

http://www.prosport.ro/index.php?c=3&a=42298

economic
11th December 2005, 11:14
supper site-ul !

Vulturul
21st December 2005, 19:15
Faima centrului de juniori piteştean a trecut graniţa
FC Argeş, invitată la trei turnee de juniori
Pe adresa de internet a clubului FC Argeş, www.fcarges.net, a sosit, zilele trecute, o invitaţie onorantă, de la organizatorul a trei dintre cele mai importante turnee de juniori din Europa. Acestea au loc de Paşti, de Ziua Copilului şi la sfārşitul lunii iulie, dar olandezii au dorit să primească din timp confirmarea din partea clubului piteştean, deoarece aceste turnee strāng, fiecare, īntre 200 şi 250 de echipe din īntreaga lume. FC Argeş nu este singurul centru de copii şi juniori din Romānia invitat, dar este recunoscut ca unul dintre cele mai valoroase, lucru specificat şi īn prezentarea pe care firma Expersport Nederland a făcut-o īn scrisoare de intenţie adresată clubului piteştean.
Invitaţii
# Holland Easter Classic, 15-16 aprilie 2006
Holland Easter Classic este cel mai mare turneu internaţional de Paşti din Europa, organizat pentru a 16-a oară consecutiv. Īn 2006 sunt aşteptate peste 200 de echipe la toate categoriile de vārstă, din jumătate dintre ţările de pe continent.
# Cupa Amsterdamului, 27-28 mai 2006
A opta ediţie a turneului organizat īn colaborare cu mai multe cluburi de fotbal din Amsterdam, printre care şi Ajax. Anul trecut au fost 150 de cluburi din şase ţări.
# Regio Haarlem Cup, 25-29 iulie 2006
Regio Haarlem Cup este unul dintre cele mai vechi şi mai importante turnee de juniori din Europa, anul acesta desfăşurāndu-se ediţia cu nr. 22. Aproximativ 250 de echipe din peste 25 de ţări sunt aşteptate, mai mult de 132.000 de juniori participānd pānă acum, īn istoria turneului.

Sursa:Top

B_I_C
20th March 2006, 19:24
Nu vreau sa supar pe nimeni, dar parca ar mai merge putin imbunatatita grafica. Oricum, pt administrare, nota 10+.

B_I_C
22nd March 2006, 19:44
INCREDIBIL. Priviti ce site oficial are Petrolul Ploiesti. www.fcpetrolul.ro . Absolut ULUITOR pt un club de divizia B. Ar putea fi un exemplu demn de urmat.

esku
7th May 2006, 02:48
are un design super...dar baza de date este f mica.....

B_I_C
27th June 2006, 23:16
Bine ca s-a gasit repede Paul ca sa cenzureze numele site-ului, acum la 2 ani jumate de cand a fost lasat thread-ul. Pacat ca nu a observat ca mai apare de vreo 5-6 ori prin diferite post-uri. Oricum, ochiului sau vesnic vigilent i-a scapat un thread asemanator de pe "Trcolorii" numit frf.ro. Sunt curios daca acu o sa gaseca un alt sinonim la fel de original de ex "bannat.ro" sau "nu_e_voie_reclama.ro" :jerk:

Rossi
8th September 2006, 07:55
29 aprilie

Mi-e rusine ca sint pitestean!

Stau si ma uit ca prostul la ProTV International la stiri, si ce vad? Stelisti din diferite colturi ale tarii care intii exulta, la golurile marcate de Dica si Goian, pentru ca apoi sa se prabuseasca in bratele deznadejdii in clipa in care Maccarone pune punct visului unei noi finale pentru Steaua.

La un moment dat, imagini de la Pitesti. Piata Vasile Milea aproape plina. Multe fulare ros-albastre, steaguri ros-albastre. Meciul transmis pe un ecran gigant. Nu, nu este un meci al echipei FC Arges, nu este nici macar un meci al echipei nationale. Este un meci al echipei Steaua Bucuresti. E drept, o semi-finala de cupa europeana, dar al Stelei.

Si atunci ma gindesc: va multumesc dOMNILOR care va “ocupati” de destinul fotbalului pitestean pentru faptul ca a ajuns ca piata publica din Pitesti sa fie plina de suporteri ai unei formatii bucurestene, iar noua, cei ce iubim clubul alb-violet, sa ne fie rusine ca sintem pitesteni si ca avem tupeul sa iubim formatia FC Arges. Oare la un meci al lui Liverpool, la fel arata piata publica din Manchester?

Vreau sa fiu bine inteles, nu am nimic impotriva suporterilor stelisti, cum nu am nici impotriva celor dinamovisti, sau rapidisti, sau olteni. Dar faptul ca in mijlocul Pitestiului o piata publica e plina la un joc al Stelei, e o RUSINE.

http://www.fcarges.net/mi_e_rusine.html

Pitestiul nu este primul oras care e pe cale sa-si piarda identitate fotbalistica ...
Trist ...

pikciu
2nd July 2007, 14:26
Dar de www.violafans.net ce parere aveti? b-):yeah:

cdef700
18th September 2008, 07:20
For more information of wow gold (http://www.wowgold1000.com/), please visit a the super wow website specialized in selling wow powerleveling (http://www.wowgold800.com). We will serve you with cheap wow gold (http://www.wowgold1000.com/), buy wow gold (http://www.wowgold1000.com/) Items. Compared with other wow gold suppliers, we are in advantage of selling the cheapest wow gold (http://www.wowgold1000.com/cheapest-wow-gold.html).

ArgesForum
8th December 2009, 17:07
eu nu pot intra pe site. are vreo problema?

ducus
4th June 2010, 08:21
Site-ul oficial al echipei FC Arges a fost suspendat. Stie cineva de ce? Oare de cand a preluat echipa de la Penescu primaria nu si-a mai dat niciun interes?:confused:

P.Cornel
8th July 2010, 21:28
Niste nenorociti. :(

Pedro1984
8th August 2010, 14:39
adevaru e ca decat o echipa patronata de un imbecil ca penescu , mai bine nimic