PDA

View Full Version : Etapa 5: PROGRESUL Bucure演i - FCM Bac綦



tchibos
13th September 2007, 14:23
Data: 15.09.2007

Discutii inainte si dupa meci aici :ok:

Herc_Reloaded
13th September 2007, 14:31
Continuand seria rezultatelor bune, cred ca un 1 solist se impune aici.

Bancaru
13th September 2007, 14:34
Eu nu am vazut meciul de la Sacele, dar gandindu-ma la rezultat precum si la cum au jucat cu Brasov as zice ca putem sa batem. Dar am auzit ca si Bacaul sunt tari. Ma rog, cat de tare poate sa fie o echipa din B. Noi din B ei din B. Speram sa fim noi mai buni.

tchibos
13th September 2007, 14:36
si-a mai revenit Progresul insa nici Bacau nu e echipa slaba.. cred ca iese X

miril
13th September 2007, 14:54
Daca jucam cum am jucat ultimele trei meciuri de cupa si campionat ar trebui sa nu avem emotii prea multe. Sper sa nu ma insel. Din cate am inteles meciul s-ar putea sa se joace luni. HAI PROGRESUL!

BacauHooligan
13th September 2007, 17:28
Hmm ...la ultimul meci al nostru am vazut o schimbare mai multe pase legate o aparare de nota 9 si multe ratari ...si un jucator Tiberiu Beceru care trecea ca prin branza de gazari ! in fine ... O sa fie unul din cele mai grele meciuri din acest sezon sper la un 2 tinand cont ca nici Progresul nu arata prea multe privind la clasament ...nu e exclus si un X ... Deci meci nerecomandat pariorilor :P

Ray1
13th September 2007, 17:44
in mod normal aceste meciuri dintre echipe de valoare asemanatoare se termina 0-0 sau 1-1.eu insa sper ca baietii dupa prima viictorie de ieri sa continue seria rezultatelor bune.dar daca popovici iar il baga pe vraciu ca atacant atunci cred ca se pune cam rau pentru noi.
In plus sper ca Cursaru sa nu ne mai faca o surpriza ca anul trecut in cupa si sa inscrie la echipa care la facut mare

six
13th September 2007, 19:43
Mai are rost.........forza Bacau :pace:

Ray1
13th September 2007, 20:01
hopa avem un sustinator in plus.multumim zerosase:D

six
13th September 2007, 21:25
hopa avem un sustinator in plus.multumim zerosase:D cu placere....prietenii stiu de ce :dance:

Mishumacher
13th September 2007, 23:41
Pentru prima data in istoria Ligii a II-a, o partida de fotbal se va disputa luni dupa amiaza. Meciul Progresul - FCM Bacau este programat pentru data de 17 septembrie, ora 16:30, fiind trasmis in direct de TVR 2.

Intalnirea va fi arbitrata de centralul Zoltan Erdei din Slatina, fiul fostul asistent cu acelasi nume, decedat in 2005, care va fi ajutat la linii Adrian Popescu si de Daniel MItruti, ambii din Craiova.
prosport

rhadoo
13th September 2007, 23:54
Pentru prima data in istoria Ligii a II-a, o partida de fotbal se va disputa luni dupa amiaza. Meciul Progresul - FCM Bacau este programat pentru data de 17 septembrie, ora 16:30, fiind trasmis in direct de TVR 2.

Intalnirea va fi arbitrata de centralul Zoltan Erdei din Slatina, fiul fostul asistent cu acelasi nume, decedat in 2005, care va fi ajutat la linii Adrian Popescu si de Daniel MItruti, ambii din Craiova.
prosport

astia sunt din neam in neam arbitrii?tara de *****
numai la noi daca tata e dr,trebuie sa fie si copilul,daca e profesor fica tre sa fie profesoara,ca sa nu mai vorbesc de avocati si bineinteles notarii acesti smecheri ai evaziunii pe fata care sunt numiti pe viata:rosu:
meciul va fi interesant intre 2 foste echipe cu stagii in liga I
probabil invinge progresul 2-1

BacauHooligan
14th September 2007, 02:09
cu placere....prietenii stiu de ce :dance:

Weeepa ZeroSase ... ce pot sa zik de azi inainte ejti ca un frate de al meu ...FORZZA POLI TIMISOARA & FCM Bacau
PS.Ganea the best 4 ever!

Trup si suflet noi vom fi mereeu
Peeeentru Bacau
Vom canta la bine si la rau
Peeeentru Bacau
Avem in sange-acelash legamant
Suntem moldoveni
Si in totdeauna vom striga
**** lu Piatra !
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Zi de mare sarbatoare
Tot stadionul e-n picioare
Si strigam cu toti in cor
Haide Poli da-le gol
Pe Paltinisanu joaca
Echipa noastra cea draga
Noi suporteri alb-violeti
Ii sustinem pe baieti
Si la bine si la rau
Poli e-n sufletul meu
Ca la noi in Timisoara
Nu este in toata tara ..
(am un tovarash fan poli :) )

NORGEMAN
14th September 2007, 03:48
Weeepa ZeroSase ... ce pot sa zik de azi inainte ejti ca un frate de al meu ...FORZZA POLI TIMISOARA & FCM Bacau
PS.Ganea the best 4 ever!

Trup si suflet noi vom fi mereeu
Peeeentru Bacau
Vom canta la bine si la rau
Peeeentru Bacau
Avem in sange-acelash legamant
Suntem moldoveni
Si in totdeauna vom striga
**** lu Piatra !
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Zi de mare sarbatoare
Tot stadionul e-n picioare
Si strigam cu toti in cor
Haide Poli da-le gol
Pe Paltinisanu joaca
Echipa noastra cea draga
Noi suporteri alb-violeti
Ii sustinem pe baieti
Si la bine si la rau
Poli e-n sufletul meu
Ca la noi in Timisoara
Nu este in toata tara ..
(am un tovarash fan poli :) )

E o mica neintelegere aici :D
Zerosase, nu are o tragere de inima aparte pentru Bacau, ci are o boala pe progresisti:groggy:

BacauHooligan
14th September 2007, 09:06
E o mica neintelegere aici
Zerosase, nu are o tragere de inima aparte pentru Bacau, ci are o boala pe progresisti

:evil::evil::evil: Pt noi conteaza orce om care tine cu noi ...indiferent ca pentru un meci ...sau mereu :D... si daca e impotriva voastra ....
Cu atat mai bine :P :yeah::yeah::yeah::yeah:

BacauHooligan
14th September 2007, 09:11
astia sunt din neam in neam arbitrii?tara de *****
numai la noi daca tata e dr,trebuie sa fie si copilul,daca e profesor fica tre sa fie profesoara,ca sa nu mai vorbesc de avocati si bineinteles notarii acesti smecheri ai evaziunii pe fata care sunt numiti pe viata:rosu:
meciul va fi interesant intre 2 foste echipe cu stagii in liga I
probabil invinge progresul 2-1
Fi linistit! am impresia ca e la primul meci in liga 2 ;) asha ca nu o sa faca el cine stie ce greseli :)....poate impotriva voastra :).

miril
14th September 2007, 10:20
Are boala pe progresisti pentru s-au vazut peste noapte cu o jumatate de echipa si un antrenor, de la noi, lucru care i-a salvat, atunci, de la retrogradare. Meci echilibrat, cu Bacaul. Sper sa continuam sa ne facem jocul si daca va fi asa vom putea lua cele trei puncte puse in joc.

Bancaru
14th September 2007, 12:30
Iata ca exista pe forum echipe care au mai putini suporteri decat noi si apeleaza la surogate.
Bacaul nu cred ca este de promovare, cum nici despre noi nu se poate spune ca vom reusi, altii sunt favoritii, dar am citit ca au niste juniori si jucatori noi de moare lumea.
Faptul ca nu avem cine stie ce este din cauza faptului, in primul rand, ca i-am luat de sus pe cei de la Giurgiu. Eu zic ca daca jucam 10 meciuri cu Giurgiu in 7 ii batem. Al doilea esec a fost cu Intergaz, pe ei ii batem in 9, cand Papura, nu inteleg de ce, a improvizat o aparare cu un fundas central mai lent decat o basina - Altamir, iar toate schimbarile s-au facut din cauza accidentarilor, iesind numai oameni cheie si intrand oameni speraclu.
Cu Brasov am avut si ghinion, dar se zice ca norocul ti-l mai si faci. Apararea: Rusu, Oprsal, Somcherechi si Ghindeanu a mers bine. Puteam sa batem lejer, iar mancatorii de rahat de la GSP nu mai scriau bazaconii. In timp de Brasovul a avut 2 ocazii clare, noi am avut 7 ocazii mari, din care 3 rarisime.
Asteptam cu interes, culmea, ziua de luni.

NORGEMAN
14th September 2007, 15:16
Iata ca exista pe forum echipe care au mai putini suporteri decat noi si apeleaza la surogate.
Bacaul nu cred ca este de promovare, cum nici despre noi nu se poate spune ca vom reusi, altii sunt favoritii, dar am citit ca au niste juniori si jucatori noi de moare lumea.
Faptul ca nu avem cine stie ce este din cauza faptului, in primul rand, ca i-am luat de sus pe cei de la Giurgiu. Eu zic ca daca jucam 10 meciuri cu Giurgiu in 7 ii batem. Al doilea esec a fost cu Intergaz, pe ei ii batem in 9, cand Papura, nu inteleg de ce, a improvizat o aparare cu un fundas central mai lent decat o basina - Altamir, iar toate schimbarile s-au facut din cauza accidentarilor, iesind numai oameni cheie si intrand oameni speraclu.
Cu Brasov am avut si ghinion, dar se zice ca norocul ti-l mai si faci. Apararea: Rusu, Oprsal, Somcherechi si Ghindeanu a mers bine. Puteam sa batem lejer, iar mancatorii de rahat de la GSP nu mai scriau bazaconii. In timp de Brasovul a avut 2 ocazii clare, noi am avut 7 ocazii mari, din care 3 rarisime.
Asteptam cu interes, culmea, ziua de luni.

V-ati scos :D numai datorita fenomenului de Lupescu:table:

carlo
14th September 2007, 19:02
E o mica neintelegere aici :D
Zerosase, nu are o tragere de inima aparte pentru Bacau, ci are o boala pe progresisti:groggy:
Nu numai pe progresisti ci pe toata planeta...Uite aici o poza de-a lui :headbang:

six
14th September 2007, 19:29
Weeepa ZeroSase ... ce pot sa zik de azi inainte ejti ca un frate de al meu ...FORZZA POLI TIMISOARA & FCM Bacau
PS.Ganea the best 4 ever!

Trup si suflet noi vom fi mereeu
Peeeentru Bacau
Vom canta la bine si la rau
Peeeentru Bacau
Avem in sange-acelash legamant
Suntem moldoveni
Si in totdeauna vom striga
**** lu Piatra !
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Zi de mare sarbatoare
Tot stadionul e-n picioare
Si strigam cu toti in cor
Haide Poli da-le gol
Pe Paltinisanu joaca
Echipa noastra cea draga
Noi suporteri alb-violeti
Ii sustinem pe baieti
Si la bine si la rau
Poli e-n sufletul meu
Ca la noi in Timisoara
Nu este in toata tara ..
(am un tovarash fan poli :) ) :ok: daca stii si chestiile astea atunci esti fratele meu......:yeah::yeah::yeah:


E o mica neintelegere aici :D
Zerosase, nu are o tragere de inima aparte pentru Bacau, ci are o boala pe progresisti:groggy: :yeah::yeah::yeah:

six
14th September 2007, 19:33
Are boala pe progresisti pentru s-au vazut peste noapte cu o jumatate de echipa si un antrenor, de la noi, lucru care i-a salvat, atunci, de la retrogradare. . .....se zice CUMPARAT pe la noi........FORZA BACAU :drak::drak::drak:

fanel1
16th September 2007, 05:27
ole ole bacau sta iar in B

2stupiddogs
16th September 2007, 11:24
Meci de 2 !CLAR! Vorba cuiva:" Prietenii stiu de ce..." :drak:

BacauHooligan
16th September 2007, 13:41
ole ole bacau sta iar in B

Cumparati o viata normala ! :happy


Meci de 2 !CLAR! Vorba cuiva:" Prietenii stiu de ce..." :drak:

:yeah::yeah::yeah::yeah:

carlo
16th September 2007, 13:58
Meci de 2 !CLAR! Vorba cuiva:" Prietenii stiu de ce..." :drak:
De ce va pierdeti timpul asa de valoros pe-aici,si tu si 06?
Sunteti refuzati prin alte locuri?

BacauHooligan
17th September 2007, 02:46
De ce va pierdeti timpul asa de valoros pe-aici,si tu si 06?
Sunteti refuzati prin alte locuri?

Da tu de ce stai pe forumul ista ??? Sa mananci ***** degeaba ???... nu aku sincer e prima data cand ti-am vazut un post si deja mai pliktisit :sleep::sleep::sleep::sleep: Hai JEEEEEEET!

fanel1
17th September 2007, 05:08
mi ar place sa revina bacau in A da nu au valoare pt k niste iuda nu lau votat pe ex primar k in vremurile cand era el primar avea ecipa de top era una bine tapana da dak nu v a dus capu ati votat cu alianta?? asta tinea echipa si orasu il ducea capu da ce sa va duca va luat valu base base alianta care va dus de rapa vai de voi ce echipa aveati cu psd atunci can era primaria psd fonduri bani sponsori

Herc_Reloaded
17th September 2007, 10:09
De ce va pierdeti timpul asa de valoros pe-aici,si tu si 06?
Sunteti refuzati prin alte locuri?

Trebuie sa intelegi ca unii suporteri, saracii de ei, traiesc intr-o permanenta confuzie, data fiind sustinerea pe care o arata unor "hibrizi".

In rest: astazi este ziua unei noi victorii a Progresului!!

miril
17th September 2007, 10:30
Sa te auda Al De Sus! Daca vom pierde puncte... HAI PROGRESUL!

Bancaru
17th September 2007, 12:16
Va pierdeti vremea cu nimicuri. Meciul nu este asa usor precum poate parea chiar prin prizma rezultatelor noastre din ultima vreme sau ale lor. Am auzit ca au super juniori. De viitor. Sa faca ce vor ei, dupa meciul cu noi. Sper sa castigam, pentru ca Brasovul...

BacauHooligan
17th September 2007, 16:38
Ushor ushurel ... ca mingea e rotunda ;)

Bancaru
17th September 2007, 17:38
Asta ziceam si eu. Si nu numai. Mie nu imi sta in caracter sa subestimez, chiar daca in mod normal, jucand si acasa, am parea favoriti. Daca dupa ce vad meciul mi se pare ca echipa adversa era de batut, ba chiar au fost slabi rau... atunci ma dezlantui. Dar despre Bacau eu am auzit lucruri bune. Si despre ei si despre Chiajna. Asta ma lasa sa sper, insa.

simpson
17th September 2007, 18:18
Da' nu esti la stadion, bancarule? Inteleg ca-i transmis inregistrat pe TVR2 de la 18:30...

Blitz.
17th September 2007, 19:09
bate progresul...2-0

bacaul n-are sanse sa promoveze....sunt alte echipe mai bune kre se bat pe primele 2 locuri...sper bacaul sa ajunga cat mai departe in cupa romaniei

carlo
17th September 2007, 19:09
Trebuie sa intelegi ca unii suporteri, saracii de ei, traiesc intr-o permanenta confuzie, data fiind sustinerea pe care o arata unor "hibrizi".

In rest: astazi este ziua unei noi victorii a Progresului!!
Eu l-as numi pe asta de se da Hooligan de Bacau si dedica poezii echipei lui iancu pur si simplu LINGAU!

miril
17th September 2007, 19:47
Se pare ca a fost un meci...nul. Cu asemenea rezultate...

BacauHooligan
17th September 2007, 19:58
scor 0-0 destul de bun .... si carlo ...du-te si creste in alta parte ! MS . ..

Ray1
17th September 2007, 20:06
0-0 .miril da cursaru e capitan acum la progresul???mai joaca ceva?

miril
17th September 2007, 20:08
Cred ca Munteanu-i capitan de...oaste. Cursarul si-a mai revenit, desi...la meciuri de 0-0...

Ray1
17th September 2007, 20:21
am vazut niste poze de la meci si cursaru era capitan.de aia te intrebam

six
17th September 2007, 20:25
Se pare ca a fost un meci...nul. Cu asemenea rezultate........cam naspa nu?????:P


scor 0-0 destul de bun .... Felicitari echipei din Bacau.....ciao men :yeah:

carlo
17th September 2007, 21:08
scor 0-0 destul de bun
Destul de bun pentru voi,noi avem alte pretentii!Apropo,fan infocat al Bacaului,ai fost la meci sau nu ti-au dat voie mami si tati?

Lordul
17th September 2007, 21:10
bvo Bacauanilor ..asa va vreau , Haide Taurii , Hai ca se poate!Mingea e rotunda!

BacauHooligan
18th September 2007, 00:50
Intai sa ii salut pe Lordul Cap de mort , ZeroSase,Ray 1 , miril ,Bancarul si cei de pe acest topik (mai putin pe "bate-campii" ila ...cum ii zice. ..carlos)
Dah mai carlos ...nu am fost la meci pentru ca am scoala ...nah iti dai seama ...prima zi ...prezenta obligatorie (ca la noi akum se face premierea...orku nu am luat nimik ...da nah ...am fost prezent :)) ) insa cu toate astea iti pot garanta ca am mai multe deplasari cu FCM Bacau decat tu ani de scoala si note de 10 luate ;) ;) (Dumnezeu stie ca o fac din inima ... )

Bancaru
18th September 2007, 13:23
Ce discuti... Bacau Hooligan, ce importanta au deplasarile? Va felicit pentru rezultat, dar are cineva deplasari mai multe decat de cate ori m-am sters eu la fund?
In definitiv nici nu e greu sa faci mai multe deplasari decat anii de scoala, chiar daca omul are si master. Daca are si doctoratul nu ai nevoie decat de un campionat jumate.
Si ca sa revin la meci pot sa spun ca meciurile grele nu au inceput. Mai avem asa: Botosani, Sportul, Chiajna, Petrolul. Restul sunt mai accesibile. Anul asta ii pupam pe portofel pe cei care vor sa promoveze. Si la anul, cred.

carlo
18th September 2007, 18:54
am mai multe deplasari cu FCM Bacau decat tu ani de scoala si note de 10 luate
Da...sunt sigur ca ai ceva deplasari...imi dau seama dupa comentarii.