PDA

View Full Version : Etapa 4: FCM Bacau - Inter Gaz Bucuresti !



BacauHooligan
12th September 2007, 13:47
Stadion Municipal
Ora 17:00
Arbitrii: Gabriel Mocean (central) - Catalin Oprišan, Catalin Teodor (asistenti)-Cristian Sava (rezerva)Observator: Teofil Iordache
14.FCM BACAU 3 0 2 1 2 pct.
9. Inter GAZ 3 1 1 1 4 pct.

BacauHooligan
12th September 2007, 13:52
Am uitat sa introduc pool...in fine
Normal ar trebui sa fie un meci usor ...insa dupa infrangerea de la Giurgiu nimik nu e sigur!
Probabil va fi mai multa lume pe stadion deoarece se va cere insistent demisia antrenorului Cristi Popovici!
Voi fi la meci si sper intr-o victorie a Bacaului! ForzZa Bacau!
PS. Puteti pune si voi un pronostik ! Ms mult

Ray1
12th September 2007, 14:19
trebue sa castigam neaparat.tu zici ca va fi usor insa eu cred ca in situatia in care suntem noi nici un meci nu va fi usor(probleme in atac).si degeaba va duceti sa cereti demisiA lui popovici ca si asa nu il da nimeni afara.mai bine daca apucati sa vorbiti iar cu el spunei sa ii dea o sansa lui boghian din primul minut in locul lui vraciu.Hai Bacaul

BacauHooligan
12th September 2007, 14:49
trebue sa castigam neaparat.tu zici ca va fi usor insa eu cred ca in situatia in care suntem noi nici un meci nu va fi usor(probleme in atac).si degeaba va duceti sa cereti demisiA lui popovici ca si asa nu il da nimeni afara.mai bine daca apucati sa vorbiti iar cu el spunei sa ii dea o sansa lui boghian din primul minut in locul lui vraciu.Hai Bacaul
Fularul ...aici
Steagu ...aici
totul e pregatit akusha plec ...
SI VOM CERE DEMISIA LUI POPOvici ...ila nu e antrenor ...
-ii cerem explicatii si ne rade in fata
-nu crede in promovare ...pai dak el ca antrenor nu crede cine ... mea sa creada ???
-il trimite pe rahatul ila de Vraciu si pe mortaciunea aia de Tase in atac
ISTA E ANTRENOR ????

BacauHooligan
12th September 2007, 14:51
o sa iasa scantei in la peluza B ;)

Ray1
12th September 2007, 15:50
iar sta galeria in peluza acum?tot se schimba cred ca poate se schimba si soarta echipei;):happy

Ray1
12th September 2007, 18:27
pana acum min.72 1-0 FCM gol de (atentie atentie) tanasa

Ray1
12th September 2007, 19:40
in sfarsit primul viictorie din acest an.cu golul lui tanasa.sambata la progresul acasa pentru un meci foarte greu

BacauHooligan
12th September 2007, 20:45
Am fost la meci ! Si sunt foarte multumit de REZULTAT
de apreciat jocul lui Tiberiu BECERU (nr 3 ) a facut un meci extraordinar si jucatorul cu numarul 8 .... cel mai slab jucator budinca de Vraciu ;)

Ray1
12th September 2007, 21:14
si cu popovici cum a ramas?

simpson
12th September 2007, 21:40
Se referea la Mavriche (8) mai tanarul nostru suporter... Intr-adevar, a facut o mare risipa de efort astazi Beceru, si chiar cu spor, as putea aprecia; din punctul meu de vedere, insa, e o mare eroare aprecierea ca fiind foarte slaba evolutia lui Vraciu; in minutul 50 a iesit Dobarceanu si-a intrat Boghian, Vraciu fiind retras din pozitia de atacant in cea de mijlocas stanga, postura in care cred eu ca s-a descurcat mai mult decat onorabil; interesant e faptul ca totusi pe banca era un mijlocas stanga (ma rog, un individ care se incapataneaza sa creada ca poate evolua pe postul asta), acesta fiind introdus in minutul 80, reusind performanta de-a trimite vreo trei pase laterale si de-a fi faultat o data- nu vreau sa fiu nedrept, insa impresia mea despre un fotbalist care-si doreste performanta si care intra in ultimele minute e c-ar trebui sa "manance pamantul" in putinul timp pe care-l are la dispozitie pentru a-si castiga o iluzorie postura de titular, nu sa se plimbe pe gazon ca o primadona, mai mult potrivindu-si sireturile decat lovind mingea- toate astea din partea unui jucator cu vreo patru ani mai in varsta decat mai sus blamatul Vraciu (astept sugestii in privinta identitatii acestuia); oricum e o nota proasta pentru popovici faptul ca asteapta rezultate facand schimbari de genul asta. Golul? Tanasa, spre dezamagirea detractorilor sai... de-altfel intemeiate de multe ori criticile aduse lui, si azi a fost indolent ca de multe alte ori... insa a bagat-o in ate!

Ray1
13th September 2007, 00:19
am citit prin ziare ca ceausescu si-a facut galerie de 15 oameni la tribuna A? :happy:happy:happy:happy:happy:happy:happyasa e?

BacauHooligan
13th September 2007, 10:39
am citit prin ziare ca ceausescu si-a facut galerie de 15 oameni la tribuna A? :happy:happy:happy:happy:happy:happy:happyasa e?

=))) dah ....

BacauHooligan
13th September 2007, 10:43
Se referea la Mavriche (8) mai tanarul nostru suporter... Intr-adevar, a facut o mare risipa de efort astazi Beceru, si chiar cu spor, as putea aprecia; din punctul meu de vedere, insa, e o mare eroare aprecierea ca fiind foarte slaba evolutia lui Vraciu; in minutul 50 a iesit Dobarceanu si-a intrat Boghian, Vraciu fiind retras din pozitia de atacant in cea de mijlocas stanga, postura in care cred eu ca s-a descurcat mai mult decat onorabil; interesant e faptul ca totusi pe banca era un mijlocas stanga (ma rog, un individ care se incapataneaza sa creada ca poate evolua pe postul asta), acesta fiind introdus in minutul 80, reusind performanta de-a trimite vreo trei pase laterale si de-a fi faultat o data- nu vreau sa fiu nedrept, insa impresia mea despre un fotbalist care-si doreste performanta si care intra in ultimele minute e c-ar trebui sa "manance pamantul" in putinul timp pe care-l are la dispozitie pentru a-si castiga o iluzorie postura de titular, nu sa se plimbe pe gazon ca o primadona, mai mult potrivindu-si sireturile decat lovind mingea- toate astea din partea unui jucator cu vreo patru ani mai in varsta decat mai sus blamatul Vraciu (astept sugestii in privinta identitatii acestuia); oricum e o nota proasta pentru popovici faptul ca asteapta rezultate facand schimbari de genul asta. Golul? Tanasa, spre dezamagirea detractorilor sai... de-altfel intemeiate de multe ori criticile aduse lui, si azi a fost indolent ca de multe alte ori... insa a bagat-o in ate!

:headbang::headbang: Bai omulte tu vezi cu un totul alt fotbal! Vraciu pana la schimbare nu a facut NIMIK . (prima repriza 0 barat ) in fine ... iar vrei sa ma aprinzi ...in fine nu am sa ma cert ...si raman la concluzia ca il apreciezi pe Vraciu nu stiu de ce :rolleyes:

simpson
14th September 2007, 21:44
Nici pe departe nu intentionez sa "te-aprind"... suntem destul de putini suporteri bacauani pe-aici ca sa-ncerc sa ma cert cu unul dintre ei, insa nu voi abdica niciodata de la o idee pe care mi-o construiesc pe baza a ceea ce vad ca se-ntampla pe teren, iar ceea ce-am observat eu e faptul ca Vraciu nu joaca atat de dezastruos pe cat insinuezi tu, ba chiar din contra (are, totusi, 18 ani!!). In ceea ce-l priveste pe Mavriche, sa nu ne grabim cu laudele, nu e un jucator care s-a remarcat prin constanta (parerea mea), ba chiar la meciul asta nu stiu sa-mi fi lasat o impresie atat de puternica incat sa-l remarc in mod deosebit... Chiar ar fi vreo doi fotbalisti nementionati pe-aici care-au jucat peste media echipei... ghicesti care?

Ray1
16th September 2007, 04:17
beceru si cojocaru???
mavriche nu o facut cine stie ce pana acum si nici anul trecut nu prea sa remarcat

simpson
17th September 2007, 02:57
David (greu mai gasesti in liga secunda un fundas care sa plece in alunecare de la trei metri din spatele atacantului advers si sa ramana cu mingea la picior) si Spiridon (incet, incet, incepe sa redevina factorul de stabilitate de la mijlocul terenului, "recuperatorul sef") ar fi doua sugestii...