PDA

View Full Version : Caracterul de "rahat" al unui prea mare zerO



tedybear
11th September 2007, 10:12
prin toate publicatiile si pe la TV a explodat zilele acestea un nou scandal

marele zerOlaroiu nemaiputand suporta toate acuzele care i se aduc indirect, si acum avand punga plina, a inceput sa arate cum stie el sa fie cocos

partea proasta e ca la un lucru minte cu nesimtire... la partea in care zice xca el nu a vrut inapoi la Steaua ceea ce este in totala contradictie cu ce zice marele oier. despre oier se stie ca nu minte in situatii ca astea, cum probabil nu ar minti nimeni... ma refer la faptul ca a spus chiar el ca a fost sunat de porcOlaroiu si a cerut sa revina la Steaua

capra asta de Olaroiu, dupa ce ca a devastat o echipa care juca fotbal si i-a lasat-o plocon lui Berbecali si apoi indirect lui Hagi. nu e cine stie ce antrenor Hagi, chiar daca are o cupa in Turcia si un loc 2, dar macar antreneaza CU TOT SUFLETUL, nu e un fomist distrus ca haladitul asta de jegOlaroiu...

de fapt marea intrebare a mea ar fi... Balint e bisexual? voi ce ziceti? mie imi pare mai mult gay decat bisexual :D



pt admini: daca nu am voie cu "pociri" de nume modificati voi va rog dar nu ma banati sau alte rahaturi:rosu:

Snake_21
11th September 2007, 12:43
Despre Balint nu comentez :D ca nu e treaba mea , dar despre fiinta aia ai dreptate mare nesmitire din partea lui :angry:

myke
11th September 2007, 13:57
Eu nu pot sa ii sufar pe aia care ies in strada si isi exprima orientarile sexuale. dar cu Balint nu pot sa am nimic, pentru ca daca e homoxesual, o tine pt el, nu pozeaza in victima. Ceea ce a facut insa Olaroiu este de necrezut. Mi-a mai povestit cineva despre olaroiu lucruri urate, dar nu am vrut sa le cred. Acum sunt sigur ca astea au fost declaratiile lui, pentru ca cineva care a stat destul de mult timp in anturajul mi-a confirmat ca asta e stilul lui, caracterul lui. Repet, pana la scandalul asta nu am vrut sa il cred dar acum mi-e clar. O jigodie mai mare ca Olaroiu nu am vazut. Nu zic ca Hagi e mare antrenor, nu imi place nici Hagi, dar nimeni, absolut nimeni, nu merita ce a facut Oli. sa te iei de jucatori emblematici ai Stelei in felul in care a facut-o, ma astept ca la meciuri galeria sa aiba o reactie.

Snake_21
11th September 2007, 15:28
Da normal nici mie nu mi plac aia care ies pe strada si fac asta dar ce sa i faci au drepturile lor si nu ai ce face :P...

Luis Garcia10
11th September 2007, 15:31
Inchideti threadul asta...a avut el motivele lui! :)

Snake_21
11th September 2007, 15:33
Cu motive sau fara trebuie sa gandesti inainte sa declari ceva ;)

Luis Garcia10
11th September 2007, 15:38
Poate nu a mai suportat sa fie deranjat tot timpul si a ripostat! Daca nici acolo nu l-au lasat astia in pace! :rolleyes:

Universal
11th September 2007, 15:38
Olaroiu a avut motivele lui, dreptul la replica
sa nu uitam acest lucru.
:cool:

myke
17th September 2007, 08:45
da ma, dar putea sa raspunda civilizat.

Andrei_23
17th September 2007, 12:37
eu nu inteleg care-i treaba lui balint ? mi se pare mie sau e cam "juvetu" lui hagi ? ce hagi nu poate sa se apere singur ? prea mult ii luati apararea "regelui": oricum cel mai mare stelist ramane lacatus , a ramas la steaua intraga cariera nu ca hagi care la prima oferta a plecat dupa "bani & celebritate"

Fefeleaga
17th September 2007, 14:23
Corect. Lacatus este stelist, nu Hagi.
"Calificam echipa prin telefon de la Riad"... :happy :happy :happy:cry::cry::cry:
Cat nu pot sa-l sufar pe Oli, aici cred ca a avut dreptate... :(

walt.mann
20th September 2007, 16:32
Ok, acum Olaroiu are parte de un nou mandat, asa cum a visat... Cum il vom primi?

Vladek
20th September 2007, 16:40
Ca pe o sluga preasupusa a cretinului si oligofrenului al carui nume refuz sa-l mai scriu ...

walt.mann
20th September 2007, 16:43
Cred ca o sa o luam rau de tot la vale... Sa vezi ce echipa va facde acum jiji, in jurul lui O(ana de la Activ) Petre si Badoi...Poate ca acum o sa reuseasca sa il aduca si pe Caramarin de la Poli, la cererea expresa a antrenorului de camile.
P.S.:Oli a castigat vreun meci pana acum la arabi?

dede
20th September 2007, 16:46
ia uite walt, mare antrenor :happy
Cosmin Olăroiu este un antrenor pe jumătate fericit. Echipa sa, Al Hilal, a reușit un egal, 0-0, în Siria, împotriva celor de la Al Wahda, în Liga Campionilor Asiei. ”Inițial am vrut să cîștigăm această partidă. Este un rezultat bun și sper ca la Ryad să reușim să ne calificăm în semifinale”, a declarat Olăroiu la conferința de presă.

Returul se va disputa pe 26 septembrie. (stelisti.ro)

ah, ce dor mi-era de 0-0 :D

walt.mann
20th September 2007, 16:54
Mersi, d3d3.
Deci, are un palmares bun, la arabi: nicio infrangere! De-abia astept sa-i aud lamentarile dupa meciul cu Arsenal: "Am vrut sa castigam meciul, dar ne-au lipsit jucatori importanti, si gigi nu a mai stiut pe cine sa introduca in teren. Oricum, in iarna ne vom intari, vom face cateva transferuri tari (mai clar spus, Caramarin si Gigel Coman). Campionatul nu e decis, 18 puncte avans pentru CFR\Vaslui\Dinamo\Rapid nu sunt de nerecuperat. Da, Ov. Petre e o solutie si pentru echipa nationala. Da, Golanski a fost dat afara, avem prea multi jucatori in lot, mie imi plac loturile de 14 jucatori valizi (din care 3 portari)" etc, etc, etc...

miril
20th September 2007, 16:54
Daca ar reveni la Steaua, acum, Oli ar fi cu adevarat un ZerOli. Si, totusi, eu nu cred ca un contract cu arabii inseamana ca pleci cand vrei si nici nu cred ca Olaroiu vine doar ca a lansat ciobanul un zvon, de teama ca va ramane el...antrenor, si nici nu-l percep pe Cosmin ca pe o sluga cum unii vor sa-l eticheteze. In acest caz ar fi o sluga de lux, care a castigat trofee pentru Steaua, indiferent de speculatiile unora despre precedesorii respectivului. In opinia mea, orice antrenor care se respecta ar refuza Steaua in acest moment si asta din cauza gregarului de Becali. Merita o lectie si poate lasa Steaua pentru...DNA, caci dupa gratii este locul lui, nu in tribuna.

walt.mann
21st September 2007, 07:29
Miril, din pacate Oli chiar vrea sa strice de tot orice impresie buna pe care o lasase suporterilor. El a declarat pentru Prosport ca nu poate refuza Steaua. Corect, nu refuza Steaua, dar ar trebui sa il refuze pe Becali.

Liviu
21st September 2007, 13:59
Olaroiu : "Da ! Vreau sa revin la Steaua !"

Ipocritul...acum doua saptamani zicea ca lui nu-i trebuie Steaua, ca nu ii ataca din motivul asta pe Hagi si pe Balint si ca nevinovatul de el nu a bagat niciodata strambe... oameni din astia sunt apreciati in Ghencea...oameni ca Olaroiu sau mercenari ca Zenga in timp ce stelistii adevarati ca Hagi sau Lacatus sunt luati la misto si in bataie de joc...

Sa vedeti trasee de joc acum...ca in primavara, va amintiti ?

Snake_21
21st September 2007, 16:27
Daca vine idiotul ala , presul ala de antrenor la Steaua e vai de capul nostru :(

Ella14
21st September 2007, 21:23
Bai fratilor, eu nu inteleg ce aveti cu fata asta Oana de la Activ??? N-are nici in clin nici in maneca cu Steaua!!! Voi va puneti intrebarea de ce a facut Oli asa ceva, dar pe de alta parte nu sunteti cu nimic mai buni decat Oli cand va luati de un om care are cu clubul Steaua null!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ella14
21st September 2007, 21:41
Pana una alta, Oli a dus Steaua in Cl a jucat o semifinala de Cupe Europene. Ce tot il ridicat in slavi pe Hagi??? Hagi cel mai mare jucator roman al tuturor timpurilor. Hagi cel mai slab antrenor care l-a avut Steaua pana acum. Stiu ca-mi iau injuratori, dar eu cel putin sunt realista!!!!!!!!!!!!!!!

Geografu
21st September 2007, 21:42
Sa-ti reamintesc cum juca si ce facea Steaua anul trecut cu Olaroiu pe banca prietena ? :headbang:

Ella14
21st September 2007, 21:47
Prietene, nu este nevoie. Poate vrei sa-mi amintesti cum joaca Steaua acum!!!! Hai, ai curaj???????????????? Ce dreaq, Hagi in sus Hagi in jos. A plecat??? La revedere. Poate Steaua va merge mai bine fara el sau poate mai prost. Ce tot plangem dupa un antrenor. Sa vina cine o veni numai sa vina. Deocamdata e Massimo. Mai incolo vom vedea!!!!!!!!!!!!

Ella14
21st September 2007, 21:48
Si cu acest apelativ, putin mai usor. Nu suntem de-o varsta!!!

Geografu
21st September 2007, 23:11
Scuza-ma eu asta e obiceiul meu pe forum.Iarta-ma daca am fost necioplit , oricum si cu Hagi am jucat slab ceea ce conteaza e ca cel ce va veni e sa fie de 5 stele ! :rolleyes::ok:

Liviu
21st September 2007, 23:25
Adevarul, ce nu poate fi contestat de nimeni, e ca dupa cum jucam in primavara, ne duceam rau la fund cu Olaroiu, jucam din ce in ce mai prost. Si asta dupa mai bine un an de la preluarea echipei deci nu are scuze ca Hagi ca de abia a preluat echipa. Daca am judeca dupa performantele trecute, azi la nationala era antrenor Iordanescu iar la Steaua Jenei. Olaroiu a plecat la arabi pentru ca nu mai rezista, el a spus-o. Tot respectul pentru ce a facut la Steaua dar nu mai facea fata, ii facea echipa Becali, cu Gigel Coman titular, era injurat de suporteri. Steaua lui Olaroiu a jucat fotbal pana in septembrie 2006. Oricum, un antrenor nu poate fi judecat decat dupa 6 luni de la investire, la noi se judeca de la primul amical sau din minutul 12 al primului meci oficial.

Nu-l lauda nimeni pe Hagi. Hagi nu a reusit in astea doua luni sa schimbe ceva, a incercat, dar nu am jucat nici mai bine nici mai prost decat in primavara. Nu a facut minuni, poate pentru ca nu a avut de partea lui nici patronul, nici jucatorii si nici o mare parte a suporterilor care l-au considerat din start un antrenor prost, dandu-i astfel apa la moara ciobanului. Poate ca e incompetent (momentan) pentru Steaua sau pentru meseria de antrenor in general. Dar plecarea lui de la Steaua nu are in principal legatura cu jocul echipei, care era infect de un an. Nici cu rezultatele. Becali l-a criticat si dupa victorii, dupa calificari, ceea ce nu era cazul dupa infrangerile (din ce in ce mai multe in primavara) lui Olaroiu. Sunt lucruri care ne scapa, nu stim ce a gandit Becali in mintea lui creata.

Mai bine ca a plecat Hagi ? Doar pentru linistea patronului si a jucatorilor. Pentru ca atata timp cat decizile importante in alcatuirea echipei vor apartine lui Becali, echipa va semana acestuia. Aroganta si ipocrita.

Sevilla86
24th September 2007, 16:28
Olaroiu a reactionat ca un om caruia i se puneau in carca toate problemele Stelei, chiar daca el era la mii de km departare. Jucatorii s-au dus la Becali sa-l conteste pe Hagi la ordinul lui Oli, atitudinea ciobanului i se datoreaza numai lui Oli pt ca asa l-a invatat el, jucatorii impusi de Becali in primul 11 sunt jucatorii pe care ii comanda Oli prin telefon... ABERATII !!!

Sa le luam pe rand:
- aberanta este ideea in sine cum ca jucatorii il contesta pe Hagii din cauza lui Olaroiu... el a plecat de buna voie la arabi, nu a fost dat afara si adus Hagi in locul lui, iar jucatorii de ce s-ar pune rau cu antrenorul lor pentru Oli ?
- Oli a fost singurul antrenor capabil sa-l tina in frau pe cioban. El doar ii lasa impresia lui Becali ca face echipa. De fiecare data cand ciobanul ii spunea pe cine sa bage in teren, Oli se aseza langa el si ii explica ore intregi de ce trebuie sa bage jucatorii pe care ii vroia el. Facea asta pana cand Becali nu mai stia nici cum il cheama si ii spunea: "bine ma Oli, scuza-ma, baga pe cine vrei tu" asta e chiar declaratia ciobanului!!! Si pt ca ciobanul sa se simta in control, Oli mai baga din cand in cand jucatorii ceruti de el.
- nu Oli l-a vrut pe Ov. Petre in teren, sau mai stiu eu ce alti jucator. Stim asta chiar din declaratiile ciobanului care a recunoscut ca Piturca ii spunea ca ar fi mai bune cu ala, ca Hagi nu face bine etc... Piturca probabil incerca sa-l saboteze pe Hagi ca are sa-i plateasca niste polite, iar Hagi si Balint probabil ca stiau asta si totusi nu l-au atacat pe Piturca. De ce? Nu ai argumente in fata lui Piturca, iar mai ales acum cand Romania merge atat de bine nu poti sa te iei de un selectioner care se bucura de aprecierile fanilor, asa ca au hotarat sa-l atace pe Oli. A fost convenabil, a fost la indemana, a fost comod si foarte usor. Ideea ca Oli e de vina pt tot ce se intampla a fost rapid acceptata de fanii Stelei, mai ales avand in vedere "po****ritatea" lui. O dovada de lasitate din partea unui asa zis antrenor si a unui star de televiziune in devenire. Ca sa fiu cat se poate de clar, ma refer la Hagi si Balint.

Asta e Oli, nu are nimeni personal cu tine, nu esti vinovat de nimic, dar trebuia inventata o scuza si gasit un tap ispasitor...

Mynsc
24th September 2007, 17:38
1. Te rog nu mai insulta ciobanii ... de exemplu, unul dintre cei mai intelepti oameni din Romania, parintele Cleopa (care probabil va fi declarat sfant in viitor) a fost tot cioban aproape intreaga sa viata. Becali e un mutant creat de amestecarea banilor cu prostia si lipsa de educatie.

2. Cu prima "liniuta" sunt de acord. La a doua am obiectii deoarece tu te bazezi pe o declaratie de-a lui becali ... ceea ce nu garanteaza absolut deloc adevarul... :P In legatura cu ultimu aspect ma abtin, iar concluzia mi se pare 90% adevarata :).