PDA

View Full Version : Cum au impartit dinamovistii banii lui Becali



Kainsashiki
10th September 2007, 23:44
Patronul Stelei, Gigi Becali, a povestit, luni seara, cum a impartit primele pentru victoria obtinuta de Dinamo in meciul cu CFR Cluj din finalul sezonului trecut.

"I-am dat lui Borcea 300 de lei, echipei i-am dat 500 de lei si lui Rednic i-am dat 200 de lei. Ei nu au stiut nimic de Rednic. El a fost asul din mana. Le-am spus dupa ce s-a terminat ca i-am dat si lui Rednic. Il aveam si pe nepotul meu acolo, imi spunea tot ce se intampla acolo", a povestit Becali la Nasul, sumele reale fiind, probabil, in sute de mii de euro.

Gigi Becali a explicat si cum au fost negocierile dinaintea meciului Dinamo-CFR Cluj. "La jucatorii am zis ca le dau "trei" si "el" mi-a cerut "trei". Si atunci am zis sa le dau "cinci". La negocierile alea am fost mai multi, a fost si Hrebenciuc, girantul, ca el e sforarul care face jocurile", a explicat Becali. De fapt, Becali a vrut sa spuna ca a vrut sa le dea jucatorilor 300.000 de euro, iar lui Borcea voia sa-i dea 500.000 de mii. Numai ca Borcea a cerut 300.000 de euro, iar Becali a decis sa le dea restul de bani jucatorilor, acestia impartind suma de 500.000 de mii de euro.

Desi Dinamo a castigat meciul cu CFR Cluj, Gigi Becali a ramas cu un gust amar pentru ca nu toti jucatorii si-au aparat corect sansele. "M-am ofticat dupa meci, a doua zi, cand mi-a zis Rednic ca trebuia sa scoata vreo cinci la pauza. Dar s-a intamplat ca Adrian Cristea sa dea golul ala si sa ridice din umar, ii parea rau. Ei trebuiau sa spuna ca joaca pe bune pentru ca meritam ca am facut puncte pentru Romania", a spus, dezamagit, Gigi Becali.

Onlinesport

Deci o parte din jucatori, antrenorul Mircea Rednic si Cristea Borcea, dar si restul actionarilor au fost la negocieri!

Ce parere aveti? Au impartit echitabil banii?

Luis Garcia10
10th September 2007, 23:49
Totul este pana la bani! Echitabil...sau nu! E problema lor! Insa cred ca au ramas urme adanci inca de atunci ...cred ca atunci s-a deteriorat relatia Rednic-jucatori si multi dintre acestia l-au asteptat la cotitura pe Puriu`! D-aici si rezultatele din campionat! :)

PS: Incearca sa gasesti si tu un alt titlu threadului... ca sa nu iscam conflicte :ok:

hamsterutz
10th September 2007, 23:58
auleo....alta lovitura in plin :happy

delaparis
11th September 2007, 00:09
Cine "s-a vandut" ? :shocked:

Dinamo a jucat, a castigat, a incasat banii lui Becali si cu asta basta :ok:

Daca facea egal cu CFR pe banii lui Paszkany atunci se putea zice asa ceva dar acum ... :rolleyes:

Gica Chioru
11th September 2007, 00:16
Ce conteaza cu adevarat aici este faptul ca Gigi Becali, ciobanul, oierul, becaliotul, etc. a platit clubul Dinamo ca pe propriile-i slugi, asta conteaza.

Luis Garcia10
11th September 2007, 00:18
Nu-i asa Gica! Becali s-a umilit si a putut astfel lua niste bani pe termen mai lung! Iar dinamovistii s-au umilit luand bani de la Becali, dar au luat si ei niste bani! Sunt toti o apa si-un pamant! :)

DinamoBoy
11th September 2007, 00:20
"Lipsa spiritului dinamovist/Duce la blocaj psihic"-SUD DINAMOV-ati vandut tradatorilor!

DinamoBoy
11th September 2007, 00:21
Stiam ca e mana lui becali.Cu atatia stelisti la echipa!Si cu nepotu-so!Porcea,Pleaca!!!!

boni2204
11th September 2007, 00:27
alt thread de scandal ...mda cam urat fotbalul romanesc doar mizerii intretinute si de altii....

boni2204
11th September 2007, 00:33
Ce parere aveti? Au impartit echitabil banii?

uite chiar de asta nu pot dormi;)
au impartit si ei cum se face de obicei una mie, doua tie, trei mie si tot asa...

Gica Chioru
11th September 2007, 00:46
Nu-i asa Gica! Becali s-a umilit si a putut astfel lua niste bani pe termen mai lung! Iar dinamovistii s-au umilit luand bani de la Becali, dar au luat si ei niste bani! Sunt toti o apa si-un pamant! :)

Nu stiu daca Becali s-a umilit, unii ar spune ca era in elementul lui, cu toate hahahaurile alea si restul showului. Daca ar fi stelist in sufletul lui, da, s-ar fi umilit, eu nu cred ca e mare stelist Gigica asta, tu ce crezi? De fapt ne-a facut de ras cand a purtat fularul dinamovist... de altfel fcsteaua.ro mi-a facut onoarea de a-mi publica randurile astea:

Gigi, spanzura-te cu fularul dinamovistilor!

Mizerabilule, ai intrecut orice masura. Ai dovedit, daca mai era nevoie, ca nu ai ce sa cauti la Steaua. Pe cine ar trebui sa blestemam, daca ne-am ocupa cu asa ceva, pentru ca te-a adus la Steaua? Pe Victor Piturca? Pe Hrebenciuc? Pe Valentin Paunescu? Pe toti la un loc? Miselule, spectacolul deplorabil pe care l-ai dat ieri in groapa dusmanilor face din tine un spurcat. Te-ai spurcat cu fularul lor, te-ai spurcat cu steagul lor, esti de-acum inainte unul de-al lor, esti un spurcat!

Razi, Gigi! Hohoteste, Gigi! Asa vom rade si noi de tine cand te vom da afara de la Steaua. Ziua aceea va veni, nu te indoi de asta, pana la urma vei pleca. Nu stiu cum deocamdata, ca nu esti prost sa dai din mana singurul lucru ce te face sa fii si sa te simti tare. Dar ti-o coacem noi, o sa vezi tu pe dracu. Si te va lua la el, oricate biserici vei construi si oricate linguseli pe la popi vei mai face. Pentru ca tu nu esti un om credincios, pentru ca esti un tradator, pentru ca esti un las, pentru ca esti un mincinos si un fatarnic, pentru ca esti o jigodie.

Gigi, spanzura-te cu fularul dinamovistilor!

iuli
11th September 2007, 01:04
O chestie, cine sunt "spurcatii" in fotbalul romanesc daca ne gandim putin?

Lover
11th September 2007, 01:13
bravo lor ca au facut niste bani...
foarte interesant articolul... ce sa zic :sleep:

Luis Garcia10
11th September 2007, 01:14
Da...nu stiu cat e el de stelist..dar cert e ca s-a umilit! De ce spun asta? Pentru ca a strigat "AUGH AUGH", iar asta se vede ca l-a durut tare rau..d-aici si raspunsul ulterior cu "Miau Miau"!
Ar mai fi si alta chestie... a dat banii si cu toate astea a simtit ca si cu toti banii lui se poate sa nu-i iasa! S-a simtit tradat cand a vazut ca o parte din dinamovisti mai mult mimeaza decat joaca! :rolleyes:

PS: Permite-mi sa retusez putin articolul tau...ca sa nu jignim pe nimeni! :ok:

BAK
11th September 2007, 05:42
mentalitate tipica de dambovita......asta este, nu le poti cere mai mult miticilor

Nico21
11th September 2007, 10:01
Vai de capul lui Borcea...si se mai da si mare dinamovist...:)...

SAMM
11th September 2007, 10:11
cred ca orice fotbalist de la orice echipa facea la fel

prea multi mercenari la vremurile astea,

doar 2-3 jucatori pe la fiecare echipa nu s-ar murdari insa restul ....

Nico21
11th September 2007, 13:20
Mare lucru...bagam echipa de juniori in teren,daca eram in locul lui Borcea...ii loveam pe stelisti in moalele capului,de 3 ori intr-un sezon...batuti si in St cel Mare si in Ghencea,si le pui piedica sa isi realizeze obiectivu'...

Charon
11th September 2007, 13:26
Mare lucru...bagam echipa de juniori in teren,daca eram in locul lui Borcea...ii loveam pe stelisti in moalele capului,de 3 ori intr-un sezon...batuti si in St cel Mare si in Ghencea,si le pui piedica sa isi realizeze obiectivu'...

ceri prea mult de la copilasul din Valea Boului!

SAMM
11th September 2007, 13:42
Mare lucru...bagam echipa de juniori in teren,daca eram in locul lui Borcea...ii loveam pe stelisti in moalele capului,de 3 ori intr-un sezon...batuti si in St cel Mare si in Ghencea,si le pui piedica sa isi realizeze obiectivu'...

pai chiar merita Steaua sa fie lovita, ca doar de aia se va duce la anul o echipa direct in grupe din cauza Stelei, ce-o fi fost si cu Steaua asta sa aduca atatea puncte, trebuia sa stam sa jucam din turul 1

Rossi
11th September 2007, 16:10
Il aveam si pe nepotul meu acolo, imi spunea tot ce se intampla acolo", a povestit Becali la Nasul, sumele reale fiind, probabil, in sute de mii de euro

Nepotul ... adica Hristu Chiacu a venit la finele campionatului ... deci ciobanul mananca kkt ...


I-am dat lui Borcea 300 de lei

Sa fim seriosi ... Borcea are bani ... nu se preta la 300.000 de Euro ca sa se faca de kkt in fata ciobanului ...

Ciobanul da declaratiile astea pentru ca ii este frica de Dinamo ... incearca sa destabilizeze echipa

Kainsashiki
11th September 2007, 16:12
e vorba de mihai teja, fostul antrenor secund al lui dinamo, care e ruda cu breloc virgil..

de fapt teja a venit de la dinamo la steaua in vara...

Rossi
11th September 2007, 16:15
Borcea: "Gigi Becali sã se jure cu mîna pe Biblie"

Sa vedem daca ciobanul face asta .... daca nu , inseamna ca e un mancator de kkt

Universal
11th September 2007, 16:17
Nu mai minti Rossi :cool: nu este bine sa mintim.

Ulysses
11th September 2007, 17:05
dinamo , sclavii lui becali-ciobanul semicretin!:happy:happy:happy:happy:happy de atunci li s-a tras si le-a iesit pe ochi modica suma de 500 lei :happy:happy:happypapusarul-sef ,becali, i-a dat afara din ucl pe marionetele borcea , rednic @jucatorii mercenari:ok:

Bancaru
11th September 2007, 17:20
Citesc ca Radulescu s-a sesizat in legatura cu afirmatiile lui Olaroiu dar nu inteleg de ce nu se sesizeaza nimeni in legatura cu afirmatiile lui Becali despre cum a dat bani. MISTER!
Ce a spus Olaroiu nu cred ca are legatura cu vreo fapta aflata sub incidenta vreunui alt cod, decat cel al bunului simt. Dar ce face hidosul de Becali e greu de inteles.
L-am vazut si eu aseara la Nasul, pret de 10 minute m-am uitat. Este foarte interesant sa il privesti asemenea unei aratari care se afla in mediul ei. Ati vazut ca din 20 in 20 de secunde arunca o rpivire intr-un monitor aflat jos care nu il reda decat pe el? Se studiaza.

danpuric78
11th September 2007, 23:38
e extrem de interesant modul in care stelistii ridica la rangul de adevaruri absolute aberatiile ciobanesti.
Insa numai atunci cand le convine lor.
Becali minte, nu stie ce vorbeste atunci cand spune cum l-a avut pe statul de plata pe corpodean, cand declara ca cfr e mai ieftina decat dinamo, cand zice cat l-au costat si cate meciuri a cumparat etc.

De la el trebuie sa luam doar ce ne convine, nu?

In locul lui si al sclavilor devotati as tace dreaq, fericit ca fotbalul romanesc are o conducere care in loc sa trimita steaua in divizia B, asa cum se intampla cu blatistii, i-a impins in CL.

Jalnic acest patron, care a facut din steaua cea mai jalnica echipa, dar si mai jalnici sunt suporterii care s-au transformat in sclavii docili ai primul cioban al tarii.

Adi Da Samraj
12th September 2007, 01:07
alt thread de scandal deschis de DiabLo :drak:

Leo
12th September 2007, 10:43
pure inventii
Diablo spune-ne si tu parerea ta ( in ultimul timp deschizi threaduri , ne lasi sa ne certam intre noi , iar tu stai de-o parte si te distrezi )
pai e frumos , Diablo ?

SORENSEN
12th September 2007, 12:02
pai eu zic ca e clar...300 acolo...500 in partea asta..si 200 in partea cealalta

Bancaru
12th September 2007, 13:13
Asta este la fel ca treaba aia cu Andrei Gheorghe. La lege zice ca nu ai voie sa te droghezi iar ala a zis pe post ca a tras cateva joint-uri. Si l-au chemat la Parchet. Tot asa e foarte clar ca nu ai voie sa stimulezi alte echipe iar Becali s-a autodenuntat. Ce mai conteaza cat a dat? El a zis lei, dar puteau sa fie si ruble, iar in loc de cateva zerouri in coada, putea sa fie un zero cu virgula dupa. NU conteaza. A dat bani si nu e voie. Dar aici nu se mai sesizeaza nimeni. S-a trezit tampitul de Radulescu sa il judece pe Olaroiu ca s-a luat de gaoaza lui Balint.

tu26dor
12th September 2007, 13:34
corect ... tot un fel de autodenuntare e si asta... problema e ca la andrei ghe nu potea jointul sa recunoasca ca a fost fumat de asta, dar aici nu recunaoste nimeni ca a luat banii... toata treaba e doar de fatada, de reclama, de bagare in seama, ca deobicei...

Bancaru
12th September 2007, 15:58
Daca ma intreaba pe mine cineva, eu zic ca a dat bani. Dar nu poate sa recunoasca pentru ca in primul rand si-a luat la **** de la stelistii care au boala pe Dinamo, iar apoi are probleme cu autoritatile, adica se duce si da autografe la Parchet, dupa cum zice. Eu zic ca face marturisirile astea pentru ca in sinea lui sa se simta curat, adica sa aiba constiinta curata. El nu realizeaza ca altele sunt pacatele lui mari. Dar cica nu minte. Asta se cearta si cu Dumnezeu la Judecata, daca e nevoie.

- Gigi, ai dat bani la Dinamo si nu ai spus!
- Doamne, am spus la emisiunea Nasul. Ce daca nu am zis cat, dar am spus ca am dat. Cu sumele am glumit ca sa il necajesc pe necredinciosul de Borcea, ca e de la militieni, comunisti.
- Bine, Gigi! Ia liftul! Asta mare cine este?
- Zmarandescu!
- Of!

Cam asa crede el ca o sa fie.

San Cristobal
12th September 2007, 16:11
...pa saracia asta e greu sa dai cu tifla la o pleasca de 1milion de euro...in 2 ore , e mana cereasca...

tourist
12th September 2007, 17:07
alt thread de scandal ...mda cam urat fotbalul romanesc doar mizerii intretinute si de altii....

Deja s-a instalat schizofrenia in fotbalul din bucuresti . Si presa dupa ei !

Daca in Romania s-ar munci ca si in occident , nu ar mai fi timp pt. asa ceva...

Ulysses
12th September 2007, 18:19
e extrem de interesant modul in care stelistii ridica la rangul de adevaruri absolute aberatiile ciobanesti.
Insa numai atunci cand le convine lor.
Becali minte, nu stie ce vorbeste atunci cand spune cum l-a avut pe statul de plata pe corpodean, cand declara ca cfr e mai ieftina decat dinamo, cand zice cat l-au costat si cate meciuri a cumparat etc.

De la el trebuie sa luam doar ce ne convine, nu?

In locul lui si al sclavilor devotati as tace dreaq, fericit ca fotbalul romanesc are o conducere care in loc sa trimita steaua in divizia B, asa cum se intampla cu blatistii, i-a impins in CL.

Jalnic acest patron, care a facut din steaua cea mai jalnica echipa, dar si mai jalnici sunt suporterii care s-au transformat in sclavii docili ai primul cioban al tarii.
ma puric , ai dreptate in mare parte numai ca sclavii ciobanului nu sunt STELISTII-care l-au injurat pe unde l-au prins , ci dinamovistii care au pus botul la un pumn de euroi!:happy:happy:happyce ati ajuns , sclavii lui becali ciobanul care v-a scos din ucl al-nu-stiu-catelea an umilindu-va !:ok::yeah::ok::yeah::lol:

soreen
12th September 2007, 21:33
da ma siguri...voi nu sunteti sclavi...s-au ati uitat ca v-ati luat-o de la liderii de galerie ca sa nu il mai injurati pe cioban?Becali v-a platit liderii si aia v-au inchis gura....stiu cazuri reale prin militari....tot sclavi sunteti si voi...dar diferenta e ca voi v-o mai si furati cand vorbiti prea mult

soreen
12th September 2007, 21:45
ba...propun un thread...care e cel mai oligofren user...il propun pe diablo
si el pe mine evident...ca sa se razbune......