PDA

View Full Version : Editia a VI-a Playoff



georgebz
10th September 2007, 12:26
Seahawks - Rams 7-21 [ meci 1 ]
Bengals - Panthers 20-7 [ meci 2]
Redskins - Packers 24-20 [ meci 3]
Steelers - Cowboys 14-23 [ meci 4 ]

----------------------------------

Chargers - Cowboys 15-23 [ meci 5 ]
Eagles - Bengals 10-20 [ meci 6 ]
Colts - Redskins 34-11 [ meci 7 ]
Patriots - Rams 31-10 [ meci 8 ]

-----------------------------------

Cowboys - Colts 14-21
Bengals - Patriots 34-35

------------------------------------

Patriots-Colts

------------------------------------


Meciurile din PlayOff trebuie jucate pana Duminica 16 Septembrie ora 23:59 .

georgebz
10th September 2007, 14:15
Meciurile din prima runda a PlayOffului trebuie jucate pana cel tarziu Joi ora 20:00 !

cojanu
10th September 2007, 20:17
scoru final 14 - 23

meciu a inceput cu un run pt TD de 75 y al lui j jones
s-a terminat cu 2 td ale lui mtfk care dadea semne mari de revenire
a facut onside recuperat de el la 37y , cred k am atins eu mingea cu
crayton ...

mvp: julius jones

georgebz
10th September 2007, 20:20
scor strans , in ceea ce cred ca a fost cel mai echilibrat meci al primei runde din playoff

si pe mine cred ca ma demoraliza daca primem TD la inceput dupa run de 75y :D

mtfk
10th September 2007, 20:25
faza cea mai proasta pe care am facuto la driveu ala, a fost ca am controlat eu un om din defensiva:(
au fost si niste pase scapate aiurea, 1 in primu play pasa data la wr o prinde si o scapa, apoi pasa lunga la holmes cu un sg om p el, traiectoria perfecta...o scapaaa, la ward la fel, degeaba are "hands" dak nu a putut sa prinda mingea aia:(
se putea mai bine, dupa interceptia aia daca rata fgul sigur dadeam mai mult din mine, dar am dat o pasa in lateral si la scos pe RB la 3y...cred ca daca faceam un run sigur era mai bine..dar shit happens, some mistakes in defense, no focus on offense:( data viitoare nu mai joc meciuri importante cand sunt obosit:(

dumboss_yo
10th September 2007, 20:45
dap ... "duelul QB-lor de la Warriors" (asa cum l-am numit eu si george) s-a incheiat cu victoria lui Cojanu ... Felicitari !!!
@mtfk --> lasa ca vei castiga editia urmatoare...in asta te razbun eu daca trec de Zabriskie si Cojanu de Patriots_4_ever...pentru ca astfel ne-am intalni, din nou, in semifinale...sper sa imi iasa mai bine ca editia trecuta :D.

Zabriskie
11th September 2007, 23:18
Green Bay @ Washington 20-24

Meci foarte greu, lag mare, nu puteam sa ma apar la PA deep pass..., norocul meu s-a numit Clinton Portis si linia ofensiva Chris Samuels, Randy Thomas, Jon Jansen, Todd Wade si Casey Rabach => 257 yarzi, 3 TD, cu doar un singur broken tacke... (289 total offense, 270 rushing yards...)
In mod normal nu ar fi trebui sa am nicio sansa, dar Stefan a exagerat in cateva randuri cu pasele, probabil incercand sa inchida meciul, a facut 5 interceptii, 2 Fletcher, 2 Springs, 1 Rogers...

Remarcati: Donald Driver, 152 yarzi, 1 TD; Brandon Jackson 119 yarzi, 1 TD...

Felicitari lui stefan care la prima participare a prins playoff'ul, la cat de mult au progresat unii jucatori fata de primele editii e performanta buna :)

georgebz
12th September 2007, 01:13
meciurile din runda a 2-a le puteti juca si inante de terminarea celor 4 din runda 1 , daca s-au stabilit cei ce se vor confrunta ... ;)

dumboss_yo
12th September 2007, 15:26
okay ... daca doreste Zabriskie, vom juca chiar astazi runda a doua a PlayOffului ... Redskins @ Colts ...

real23
12th September 2007, 21:33
Seahawks - Rams 7-21
Felicit adversarul dar azi am castigat. Dar urmeaza meciul extrem de greu cu Patriots.

EDIT: MVP a iesit Holt cu 2 TD

little_earl
13th September 2007, 16:46
rams @ patriots : 10-31

real23 a pus presinue destul de mare pe mine, iar primele 2 posesii au fost 3 and out ... nu mi-a mers nici run-ul, n-au mers nici pasele scurte prea bine pt ca mi-a afectat timingul cu blitzurile lui :P au mers doar pasele lungi, 3 td-uri pt Moss din care un Hail Mary in ultima secunda ... un singur td mai normal am dat dupa o pasa de 3 yarzi la Watson

de cealalta parte, ma asteptam sa paseze mai mult, avandu-i pe Bulger, Holt, Bruce sau McMichael, insa 80% din faze au fost run-uri cu Jackson ... care mi-a pus unele probleme la inceput, cand abia am reusit un goalline stand fortand un FG ... m-a surprins in sf.4 ca tot run-uri cu jackson facea desi scorul era nefavorabil, mie convenindu-mi de minune, lasam 3-4 yarzi dar timpul trecea in favoarea mea ... a reusit un TD cu 35 de secunde ramase dar n-a dat onside kick desi ii trebuiau doar 2 TD-uri (greu de realizat o revenire dar nu imposibil) ... am luat mingea si am ajuns la mijlocul terenului de unde am reusit un hail mary

o faza amuzanta in ultimele secunde cand am aruncat o pasa lunga la stallworth, si Cb-ul a deviat mingea direct in bratele lui :P

MVP: Randy Moss - 5 catches for 162 yds and 3 TDS, 1 rush for 5 yds
Defensive MVP: Adalius Thomas - 8 tackles, 1 int

georgebz
14th September 2007, 00:40
Timpul pentru prima runda a expirat deja ... @ cycloneclau & noodleborg .... mai aveti timp pana maine seara la ora 20:00 sa jucati ... daca pana la ora 21:00 nu apare rezultat pe forum ... eu voi juca meciul cu unul dintre voi , primul care il voi gasi online

mtfk
14th September 2007, 01:23
Timpul pentru prima runda a expirat deja ... @ cycloneclau & noodleborg .... mai aveti timp pana maine seara la ora 20:00 sa jucati ... daca pana la ora 21:00 nu apare rezultat pe forum ... eu voi juca meciul cu unul dintre voi , primul care il voi gasi online

nu ar fi mai frumos sa joace urmatorii clasati?

georgebz
14th September 2007, 01:30
pai cu cine sa joace ... ca noodleborg m-a intrebat de vreo 2 zile in continuu de clau' ... clau' stiu ca e in renovare si cam are treaba ...

mtfk
14th September 2007, 03:26
pai cine e urmatorul dupa claudiu? sau nici noodle nu poate juca?

noodleb0rg
14th September 2007, 12:33
Păi claudiu a terminat pe 2 la el în grupă urmat de real 23 și raven . faptul SIngura modalitate ar fii ca raven să îi ia locul lui claudiu având în vedere că el își va putea juca meciul în acest weekend pentru că momentan este indisponibil.
Dar problema este că și de raven este foarte greu de dat.

noodleb0rg
14th September 2007, 14:16
La 14-0 pentru claudiu mi s-a întrerupt curentul . Când o să intre pe yahoo o să ne continuăm meciul de la 14-0 , al doilea half.

dumboss_yo
14th September 2007, 17:01
Zabriskie [Washington REDSKINS] 11 - 34 dumboss_yo [Indianapolis COLTS]
Un meci echilibrat, chiar daca scorul nu arata asta ... diferenta a fost facuta de un Fumble al lui Portis returnat de Bethea pentru TD, un Big RUN al lui Addai pe centru si un TD cu Harrison dupa un User Catch frumos ... felicitari lui Zabriskie pentru meciul facut si bafta in urmatoarea editie !
MVP --> Marvin Harrison (115 yards & 2 TDs) .

Patriots
14th September 2007, 20:33
Cojanu maine daca ai timp sa jucam meciul din PO , da un buzz cand ma vezi pe mess :D

cojanu
14th September 2007, 21:58
Am fost putin plecat pentru binele echipei :p
De acum incolo ma gasesti pe mess :)
Sper sa te gasesc cat mai repede, si sper sa apuc 1-2
amicale inainte ca sa imi reintru in forma de cozonac consacrat :))

noodleb0rg
15th September 2007, 15:15
20-7 pentru clau , mai erau 2 minute de jucat , dar îi dau meciul lui .

cojanu
15th September 2007, 17:55
primu meci pe care il castig datorita DEFENSIVEI
am reusit doar 3-4 FG din ofensiva

cea mai mare satisfactie a mea:
Roy Williams hit stick LT ... fumble, Roy Williams picks it up
and .... TD

Mvp: Roy Williams

pe final, cu 5 secunde ramase am mai dat un td din run, aprox 70y cu Jones
dar deja nu mai conta, de asta toate laudele mele merg spre
defensiva, in special Williams si Hamlin ( care a facut un FF recuperat
de defensiva mea )

georgebz
15th September 2007, 18:41
@ clau' : cum ti-am zis si pe YM ... sper sa jucam azi .. ca maine nush cat timp o sa am :D

PS : presimt ca mi-o fur ;)

cycloneclau
15th September 2007, 20:53
George vs io 10 - 20

Un meci foarte echilibrat cu 3 interceptii de partea mea si 1 de partea lui (dar mi-o facut Rudy iar un fumble chiar daca are 90 si ceva carrying, deja incepe sa ma enerveze). La el tinte preferate au fost L.J. Smith si R. Brown dupa cum era de asteptat. Oricum l-am oprit cat l-am putut mai ales in ultimul sfert cand io conduceam cu 17 - 10. Din pacate interceptiile au venit pt el de 2 ori in endzone, ceva foarte demoralizator. Un meci bun pana la urma in care tot aveam impresia ca dupa urmatorul play urmeaza onside-ul pt ca sa revina (dupa ce conduceam la 2 posesii). N-a mai venit pana la urma ...

MVP: toti cornerii mei, au zburat de-a dreptu pe teren in sfertul 4

georgebz
15th September 2007, 21:03
dupa cum ma asteptam , jocul fiind all pro m-a rupt cu pasele lungi ... nu a abuzat de ele , dar singurele TD au venit dupa 2 astfel de pase ( 1 dupa ce l-am oprit si a marcat la 2-3 playuri , si al 2-lea o pasa de vreo 75 yarzi catre Chad , am si luat aparatorul d p el cand am vazut ca deja avea vreo 3 yarzi in fata pe la jumatatea distantei ) ... bafta in urmatorul meci ;)

dumboss_yo
15th September 2007, 21:58
asadar, careul de asi e format din Bengals, Patriots, Cowboys, Colts ... NIIIICE !!!

dumboss_yo
16th September 2007, 13:32
cojanu [Dallas COWBOYS] 14 - 21 dumboss_yo [Indianapolis COLTS]
I've made it !!! In sfarsit voi juca un SB dupa doua editii consecutive in care m-am oprit in semifinale ...
Meciul a fost foarte echilibrat, Cojanu a preluat conducerea cu 7-0 la prima sa posesie, insa am revenit apoi cu doua TDs marcate de Joseph Addai si Marvin Harrison ... dupa pauza, echilibrul s-a mentinut, Cojanu a egalat la 14 , apoi jocul pe pamant mi-a mers din ce in ce mai bine si am reusit sa marchez inca un TD cu Joseph Addai ... Desi Cojanu a mai avut la dispozitie 75 sec pentru a marca un TD si posesia la linia proprie de 26 yarzi, apararea mea a functionat permitandu-i sa ajunga doar pana la centrul terenului ... la ultima faza, am reusit interceptia izbavitoare si meciul s-a incheiat cu victoria mea ....
MVP --> J. Addai (76 yarzi + 2 TDs).
Se pare ca avem sansa de a "vedea" un SB dorit de toata lumea, dar care nu va avea loc niciodata in realitate ... Patriots - Colts ...

cojanu
16th September 2007, 13:35
am greist si am avut si ghinion
ce pot sa zic
am facut int in edzone, am facut touchback foarte inteligent
si am cosio la primu play, screen la rb, fumble pe bune (era pasa in spate)
si recuperare dumbo. asta a fost faza meciului :(

little_earl
16th September 2007, 16:21
patriots @ bengals 35-34

am avut noroc in prima repriza ca l-am oprit de 2 ori, o interceptie in endzone, si un turnover on downs ... in a doua repriza am avut morcovul, nu puteam sa-l opresc nicicum, din sf.3 a dat numai onside kick, una a recuperat-o si a avut sansa sa ma egaleze, dar a incercat 2 point conversion si l-am oprit, a mai dat un onside kick si am recuperat eu, si-a consumat time out-urile si incepusem sa dau qb kneel, dar a zis ca n-are rabdare si s-o lasam asa

foarte greu meci, meciul din grupa a fost parca mai usor :D

cycloneclau
16th September 2007, 16:57
Greu meci intr-adevar, nu credeam ca revin totusi. Dar s-au intamplat iarasi toate lucrurile de care mi groaza: fumble R. Johnson (era de asteptat, dar nu stiu cum de s-o deschis cerurile si mi-au dat noroc sa recuperez tot io) si pase scapate de receiverii mei in prostie ... atat T.J. Houshmandzadeh (sper ca l-am scris bine ca si ala nu putea sa aiba nume mai simplu) si Chad Johnson la fel. Credeam ca turb cand vedeam ca scapa mingile ca ultimii receiveri.

Oricum ma asteptam sa mi-l blocheze pe Johnson asa ca mai ales in repriza a doua am luat varianta cu pase la RB sau spre Chris Henry, care si-o facut datoria de cate ori dadeam pasa catre el. Stiam ca meciul asta o sa fie o cursa de urmarire (la ce aparare am io). Oricum fain meci si de sapt viitoare sunt deschis spre challenge-uri :ok:


P.S.: O sa si-o ia peste cocoasa Coltzii si cu Dumbo :drak:

dumboss_yo
16th September 2007, 17:02
P.S.: O sa si-o ia peste cocoasa Coltzii si cu Dumbo :drak:
asa cred si eu ... dar ma bucur ca macar joc si eu un SB ... as fi preferat sa te intalnesc pe tine, ca sa imi iau revansa pentru ca esti singurul care m-a invins in aceasta editie ...sper totusi sa fac o figura frumoasa si sa nu pierd la scor :D ...

mtfk
16th September 2007, 22:44
ce aiurea ca au picat in superbowl echipe din aceasi grupa :|
btw dumbo acum ai ocazia sa joci vs patriots ca in grupe nai "reusit"

georgebz
17th September 2007, 20:33
sper sa jucati curand meciul , sa ma pot ocupa de urmatoarea editie ...

dumboss_yo
17th September 2007, 20:52
pey o sa incercam, dar se pare ca nu nimerim deloc in acelasi timp pe mess ... acuma a inceput si scoala si e cam aiurea ...
@MTFK dap, se pare ca nu am scapat :)) ... oricum meciul care nu s-a jucat in grupe nu a influentat pozitiile in clasament, deci nici tabloul principal din PlayOff ;) .

dumboss_yo
18th September 2007, 21:34
little_earl [New England PATRIOTS] 21 - 10 dumboss_yo [Indianapolis COLTS] (and this season is over ...)
Din pacate miracolul nu s-a produs si Earl a iesit din nou campion, insa perfect meritat ... Un meci in care s-au intalnit cei mai buni QBs din liga, dar care nu au dovedit deloc asta avand rating-uri foarte scazute ... Manning a pasat pentru 100 yarzi, iar Brady pentru 78 ... diferenta a fost facuta clar de plusul de experienta pe care BIBI il are in defensiva, el reusind sa forteze un Turnover on Downs si un Fumble returnat pentru TD (la scorul de 7-6 pentru mine), precum si o interceptie in ultimele secunde (doar pentru statistici) ...
Felicitari inca o data lui Earl pentru ca a dovedit ca, daca vrea, nu poate fi invins de nimeni dintre noi, muritorii de rand care participam la acest campionat alaturi de el :) .

little_earl
18th September 2007, 21:51
Colts @ Patritos 10-21

l-am avertizat inaintea meciului sa nu se astepte la un meci frumos :D si asa a fost ... gameball goes to the defense, am tinut ofensiva din indy la doar 3 puncte (singurul TD l-a dat dupa un kick return) si am marcat dupa un fumble return (samuel) .. ah da, si vreo 3 dropped interceptions

in prima reriza n-a prea mers atacul, am dat 2 FGs, si cu 3 secunde inainte de pauza am dat un kick off scurt si inalt sperand sa nu poata returna, dar avea bulevard liber spre endzone

in a doua repriza am fortat fumble-ul cu samuel, si l-am returnat pt TD (momentul decisiv al meciului) si am reusit 2pt conversion pt scorul de 14-7, a dat apoi un FG, am luat mingea si am tras de timp pana in ultima secunda la fiecare atac (exceptie un 1st down inainte de 2 minute warning cand am vazut spatiu liber) .. am dat un TD cu maroney, apoi a facut turnover on downs, am alergat de 3 ori pt a-i consuma TO-urlie, punt la linia de 10 yarzi si nu mai avea timp pt 2 TD-uri, l-am placat de cateva ori in teren, a urmat o interceptie cu rodney harrison, qb kneel si game over

editia urmatoare nu mai particip dar o sa urmarec cu interes cine-mi va calca pe urme :ok: