PDA

View Full Version : Arpad Paszkany in legaturi stranse cu o retea de traficanti de droguri!



Kainsashiki
9th September 2007, 17:08
EXPLOZIV!!! Patronul lui CFR Cluj, Arpad Paszkany se afla in legaturi stranse cu o retea de droguri internationala! Ungurul din fruntea CFR-ului se pare ca nu prefera doar fotbalistii sud-americani, ci si drogurile sud-americane! Totul va exploda in maxim 2 zile cu mai multe detalii!

Comentati aici!

Leviss
9th September 2007, 17:11
De unde ai aflat, din tricolorul sau din romania mare?

TaciAcolo
9th September 2007, 17:52
ce sa comentam zvonu? :cry:

Hertz
9th September 2007, 18:00
ohohoho :))) ala nu site ungureasca bine,ce sa zic de romana sau de alte limbi..:)) cum vorbeste cu traficantii?:))) prin semne?:)) sau are traducator? asta n-ai aflat?:))

Hertz
9th September 2007, 18:01
aaa si zi-mi exact ora la care va exploda ca sa stiu sa ma bag sub masa ca poate se produce cutremur de la fortza bombei Arpatomice :))

caine19
9th September 2007, 18:22
Diablo asta e mare prezicator...:happy

Rossi
9th September 2007, 18:22
atata timp cat nu a aparut in nici un ziar , cum postezi tu prostia asta ?!

Kainsashiki
9th September 2007, 18:23
De unde ai aflat, din tricolorul sau din romania mare?

DiabLo nu minte :nah:

Rossi, oare de ce ziarele trebuie sa afle inaintea mea?

Cra10veanu
9th September 2007, 18:23
mda, la coca nostra :lol:

Leviss
9th September 2007, 18:25
Diablo, vrei sa spui ca cele doua "prestigioase" publicatii mint?Vezi ca poate afla tribunul si o'ncurci.:D:D

Rossi
9th September 2007, 18:25
DiabLo nu minte :nah:
Rossi, oare de ce ziarele trebuie sa afle inaintea mea?

tu gandesti ?
si daca ai fi tu 100% ca e asa .... nu creezi thread din moment ce info nu se verifica nicaieri ...

mai fa' un thread ....in 2 zille explodeaza ...iti spun eu sigur ... MM da pe fata blaturile de la steaua :ok:

Celso
9th September 2007, 18:26
ceea ce zice Diablo are acoperie...este o stire care va aparea maine sau poimaine intr`un saptamanal!

Rossi
9th September 2007, 18:28
asta e ala care a scos si duma' aia cu plecarea lui MM ? ca MM s-a dat la o nepoata de'a lui Jiji si de asta a fost "izgonit" ?!

Charon
9th September 2007, 19:26
ceea ce zice Diablo are acoperie...este o stire care va aparea maine sau poimaine intr`un saptamanal!
e Fanatik!:lol:

Leviss
9th September 2007, 20:17
Daca va uitai in gura alora de la fanatik e grav.

YoYoyOi
9th September 2007, 20:27
deci pana acum doar discutii pe langa pe threadul asta....

Celso
9th September 2007, 20:33
e Fanatik!:lol:

nu e fanatik

Parazitu'1919
9th September 2007, 22:01
m'as bucura sal bage la parnaie impreuna cu mitca ...

dar nu cred .....

Radu
9th September 2007, 22:08
de la unguri ne putem astepta la orice...sper sa il vad la racore pe paskani impreuna cu mitica...pe nevasta lu' mitica...s'o luam la caterinaca...pe nevasta lu' mitica...s'o luam la caterinca...la la la :D

Lordul
9th September 2007, 22:10
se pare ca drogurile se numeau : Fabbiani ,Didy si Culio , totul in 2 zile EXPLOZIV

delaparis
9th September 2007, 22:15
deci pana acum doar discutii pe langa pe threadul asta....

Paszkany face trafic de droguri iar Zenga le consuma :D ..; sau cam asa ceva

YoYoyOi
9th September 2007, 22:16
n-am inteles si nici nu ma intereseaza :groggy:

2stupiddogs
10th September 2007, 12:45
Pushtiu' asta cand nu are ce face,deschide un thread nou!Chiar nimeni nu-l poate opri?Pt. "pocire voita de nume" se dau avertismente dar pentru stiri FARA ACOPERIRE ce ar trebui sa primeasca???Sa vina 15 septembrie,sa inceapa scoala ca deja exagereaza si devine enervant! :angry:

BBB
10th September 2007, 13:27
EXPLOZIV!!! Patronul lui CFR Cluj, Arpad Paszkany se afla in legaturi stranse cu o retea de droguri internationala! Ungurul din fruntea CFR-ului se pare ca nu prefera doar fotbalistii sud-americani, ci si drogurile sud-americane! Totul va exploda in maxim 2 zile cu mai multe detalii!

Comentati aici!

ai aflat si tu? astea is vechi :) toata lumea stie ca ii un mafiot imputit, dar din pacate a cumparat tot de la suporteri la procurori

SAMM
10th September 2007, 14:41
nu prea cred, dar orice e posibil

Bancaru
10th September 2007, 14:54
Delaparis, este o rautate ce spui tu acum. Nu il poti compara pe Paszkany cu Zenga. Nu el le consuma, in caz ca era cineva cu ele atunci, ci Raluca Sandu. Dealtfel fata nu a mai aparut in tara de cand cu scandalul, iar Zenga a lasat-o focului...
In alta ordine de idei vad cum iar apar mesajele heirupiste de genul "drogurile se chemau: Fabiani, Didi, sau mai stiu eu cum." Asa cum la Dorinel, la un topic despre dopaj scriau gospodinele ca se dopeaza cu apa plata, cu palinca, cu cas de bou, cu sorici de gaina, sanantate de arici, aer de altar si samanta de... om.
La Paszkany apar bubele pe kelie. Dar stati linistit la locurile voastre. NU pateste nimic pentru ca nu e cel mai rau.

Ferko
10th September 2007, 16:39
Pana nu apar dovezi clare nu cred nimic.

San Cristobal
10th September 2007, 17:03
...Arpy e prieten la catarama cu Juan Carlos Abadia , seful cartelelor de masa de la Medelin si Cali...importa si exporta carne vie ( Didi , Cadu , Christian ) pe piata transilvana :D...o parere personala : e prea tanar ca sa aiba asa de multi bani ...de unde vin acestia ? ...oil:Dgarhii rusi , gen Abramovici , i-au facut din petrol , aluminiu si alte bogatii ale Maicii Rusii ...

danpuric78
10th September 2007, 17:20
E o acuzatie extrem de grava. unii nu reusesc sa faca distinctie intre discutiile fotblaistice si acuzatiile criminale.
nu mai e vorba de un meci aranjat, de o cearta cu x sau cu y ci de acuzatii penale grave.
Iar cei care le fac ar trebui sa se bazeze pe ceva. S-a mers mult prea departe.
Insa daca ciobanul isi permite orice, atunci de ce sa nu-si permita si suporterii lui?
sa fi scris asa ceva de becali, threadul era inchis si cel putin 10 banati.

Bancaru
10th September 2007, 17:36
Pai cine a facut acuzatia?
Cristobal, patrand niste proportii as zice ca Becali are si ami multi bani la varsta lui. A facut unul afaceri cinstite si nu stim noi?

delaparis
10th September 2007, 17:50
Delaparis, este o rautate ce spui tu acum. Nu il poti compara pe Paszkany cu Zenga. Nu el le consuma, in caz ca era cineva cu ele atunci, ci Raluca Sandu. .
... glumeam si eu acolo ... de fapt trebuia sa-l citez pe Mutu in loc de italian :D

spartacus
10th September 2007, 19:02
slabut rau threadul asta. o acuza destul de grava bazata pe un zvon:(...
nu sunt fan Paszkany dar pentru cine e interesat de o istorie a omului de afaceri cititi aici
http://saptamanacj.provider.ro/static/oamenidesucces/pagini/oamenidesucces_texte/paszkany.htm

restul sunt povesti de adormit copii. cine a avut un pic de obraz gros dupa revolutie, spirit de afaceri si mai ales RELATIILE POTRIVITE a putut foarte bine da lovitura. sper ca nimeni nu e naiv sa isi imagineze ca oamenii de afaceri de succes au un trecut impecabil...

@Diablo: consoleaza-te cu idea ca mai sunt si altii in tara care au bani pentru fotbal...nu numai Berbecali. si vezi ca mai nou oierul a decretat ca vrea sa faca sute de milioane din fotbal...poate ar fi bine sa deschizi un thread cu subiectul asta...

Ferdininho
10th September 2007, 19:49
EXPLOZIV!!! Patronul lui CFR Cluj, Arpad Paszkany se afla in legaturi stranse cu o retea de droguri internationala! Ungurul din fruntea CFR-ului se pare ca nu prefera doar fotbalistii sud-americani, ci si drogurile sud-americane! Totul va exploda in maxim 2 zile cu mai multe detalii!

Comentati aici!

Ultima stire: Super moderatorul diablo, a CAZUT IN CAP, urmare un tic nervos iremediabil: la ore fixe singur si nesilit de nimeni scrie aberatii pe forumul OLS, cu acordul tacit al gastii de cartier Vadim & co.

P.S Oare cate puncte voi primi acum.

Celso
10th September 2007, 19:55
Ultima stire: Super moderatorul diablo, a CAZUT IN CAP, urmare un tic nervos iremediabil: la ore fixe singur si nesilit de nimeni scrie aberatii pe forumul OLS, cu acordul tacit al gastii de cartier Vadim & co.

P.S Oare cate puncte voi primi acum.

terminati-va ma...e doar o stire dintr-un cotidian....si daca este adevarata e cu atat mai interesanta!

BAK
10th September 2007, 19:55
SOC!!!!!!!!!!!!exploziv..........uimitor.......... .fabulos..........diablo face parte dintr-o retea de tranficanti de oi......detalii mai multe in urmatoarele zile......comentati aici, nu in alta parte

Celso
10th September 2007, 19:57
oricum mai toti oamenii care baga bani in fotbal sunt imbogatiti din ilegalitati in marea majoritate! ....ziceti-mi voi unul curat?:drak::D

Ferdininho
10th September 2007, 19:59
terminati-va ma...e doar o stire dintr-un cotidian....si daca este adevarata e cu atat mai interesanta!

Sa vad link-ul cu stirea?!!!!!!!!!!

Datenshi
10th September 2007, 20:03
slabut rau threadul asta. o acuza destul de grava bazata pe un zvon:(...
nu sunt fan Paszkany dar pentru cine e interesat de o istorie a omului de afaceri cititi aici
http://saptamanacj.provider.ro/static/oamenidesucces/pagini/oamenidesucces_texte/paszkany.htm

restul sunt povesti de adormit copii. cine a avut un pic de obraz gros dupa revolutie, spirit de afaceri si mai ales RELATIILE POTRIVITE a putut foarte bine da lovitura. sper ca nimeni nu e naiv sa isi imagineze ca oamenii de afaceri de succes au un trecut impecabil...

@Diablo: consoleaza-te cu idea ca mai sunt si altii in tara care au bani pentru fotbal...nu numai Berbecali. si vezi ca mai nou oierul a decretat ca vrea sa faca sute de milioane din fotbal...poate ar fi bine sa deschizi un thread cu subiectul asta...

Gata, am rezolvat problema. A recunoscut. :D

"Eu am început cu produse de drogherie destinate, în special, femeilor. Atunci, oamenii aveau bani și erau «flămânzi» după produse; aduceam în România, lunar, camioane de produse."

BAK
10th September 2007, 20:08
oricum mai toti oamenii care baga bani in fotbal sunt imbogatiti din ilegalitati in marea majoritate! ....ziceti-mi voi unul curat?:drak::D

jiji becali......cel mai curat dintre toti.........

Celso
10th September 2007, 20:09
Sa vad link-ul cu stirea?!!!!!!!!!!

maine!;) ...

2stupiddogs
10th September 2007, 20:32
maine!;) ...

Dar pana maine?Nu este o stire defaimatoare la adresa cuiva?Pe ce se bazeaza adolescentul?Pe el cine-l taxeaza?Bun,am inteles ca natura are simtul umorului mai dezvoltata decat cred unii dar ajunge numai atat?

spartacus
10th September 2007, 20:51
Gata, am rezolvat problema. A recunoscut. :D

"Eu am început cu produse de drogherie destinate, în special, femeilor. Atunci, oamenii aveau bani și erau «flămânzi» după produse; aduceam în România, lunar, camioane de produse."

e clara legatura nu?..femeile din romania aveau nevoie de coca columbiana imediat dupa revolutie ca sa uite de tot:)
vorbind serios era ceva interesant in prezentarea respectiva...faptul ca Arpi are legaturi puternice cu Trigranit una din cele mai mari companii de investitii imobiliare din centrul si estul europei... ori se stie ca si averea ciobanului vine tot de pe piata imobiliara... nu inteleg de ce e atat de greu sa te documentezi un pic inainte sa deschizi un thread aiurea...in fine

Bancaru
11th September 2007, 11:21
Arpi... Sunteti apropiati, nu?

Cristian
11th September 2007, 12:44
oricum mai toti oamenii care baga bani in fotbal sunt imbogatiti din ilegalitati in marea majoritate! ....ziceti-mi voi unul curat?:drak::D

Marius Stan :P

Lordul
11th September 2007, 12:49
unde e link-ul cu stirea ?

hamsterutz
11th September 2007, 13:25
unde e link-ul cu stirea ?

stai ca nu e redactata inca....asta e alta prostie ca fasaitu ala de la prosport ca o pers misterioasa v-a face dezvaluiri incendiare...si ce dezvaluiri a facut?ca balint e popo...mare branza

spartacus
11th September 2007, 17:07
Arpi... Sunteti apropiati, nu?

zici si tu ceva sa te afli in treaba:sleep:...citeste primul meu post pe subiectul asta...

Bancaru
11th September 2007, 17:27
Pai de ce postez aici, nu sa ma aflu in treaba? Tu de ce o faci? Crezi ca o sa ramai in constiinta posteritatii? L-am auzit pe Muresan, sau cum il cheama pe ala de este presedintele clubului, ca ii zice Arpi. Din cate am mai vazut la stiri stau mai mult impreuna, de unde trag concluzia ca sunt apropiati. In rest nu am mai auzit pe nimeni, inafara de tine, sa ii zica Arpi. Cred ca acum ai inteles.
In rest... nu vreau sa citesc primul tau post, l-am ratat, ca multe altele, dar sunt convins ca e cam exagerat cu drogurile. Nu cred ca este curat, ca drept dovada ca e implicat intr-un scandal de proportii, GAZETA, dar nu cred ca din asta face bani - trafficante. Oare dinamovistii ii spun lui Badea, Niki? Sau lui Turcu i se spune pe forum Sile?

spartacus
11th September 2007, 17:53
Pai de ce postez aici, nu sa ma aflu in treaba? Tu de ce o faci? Crezi ca o sa ramai in constiinta posteritatii? L-am auzit pe Muresan, sau cum il cheama pe ala de este presedintele clubului, ca ii zice Arpi. Din cate am mai vazut la stiri stau mai mult impreuna, de unde trag concluzia ca sunt apropiati. In rest nu am mai auzit pe nimeni, inafara de tine, sa ii zica Arpi. Cred ca acum ai inteles.
In rest... nu vreau sa citesc primul tau post, l-am ratat, ca multe altele, dar sunt convins ca e cam exagerat cu drogurile. Nu cred ca este curat, ca drept dovada ca e implicat intr-un scandal de proportii, GAZETA, dar nu cred ca din asta face bani - trafficante. Oare dinamovistii ii spun lui Badea, Niki? Sau lui Turcu i se spune pe forum Sile?

stai linistit ca nu am pretentii de genul asta pe forumul OLS;). chiar nu sunt apropiat de Arpi. oricum cred ca e mai bine decat Porcea, Berbecali, Jaba s.a.m.d. pina la urma nu sunt primul care foloseste prescurtarea asta.. inclusiv in presa sunt suficiente exemple...cred ca Horia Ivanovici e primul care vine in minte.

topicul nu era despre numele lui ci despre presupusele legaturi cu mafia. e drept ca asa am mai schimbat niste impresii....asha ca sa ne mai aflam in treaba:ok:

by the way...Niki si Sile suna bestial...sper sa nu ma crezi acuma apropiat de ei daca o sa folosesc nikurile astea:D

Nightwish
11th September 2007, 21:21
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=151317
Va rog sa intrati pe linkul de mai sus si poate cineva imi poate explica de ce topicul meu a fost inchis iar mizeria asta referitoare la Paszkany este inca deschisa.
Sau poate imi explica delaparis daca scandalul pe OLS e acceptat doar daca se refera la patronul CFR si nu la patronul stelei?:rosu::rosu:

spartacus
11th September 2007, 21:55
pai nu se poate inchide pentru ca inca se asteapta stirea...:happy:happy

Nightwish
11th September 2007, 22:02
pai nu se poate inchide pentru ca inca se asteapta stirea...:happy:happy

Pai si la topicul meu se asteapta :D
In schimb, in asteptarea stirii, al meu a fost inchis iar al lui nu:rosu::rosu:

delaparis
11th September 2007, 22:21
Paszkany e mai important decat Becali :D

Nightwish
11th September 2007, 22:24
Paszkany e mai important decat Becali :D

Te inseli.
E vorba doar de faptul ca preferi sa nu inchizi un topic initiat de alt moderator, in schimb mie iti permiti sa-mi bagi pumnul in gura :rosu: Parerea mea :D

Vladek
11th September 2007, 22:28
Senzational. Numai pe Intern ! Extraordinar.

Dintr-o sursa confidentiala va informez ca Pazkany are un turn secret in mijlocul Clujului si de acolo se uita cu luneta tocmai pana in Portugalia, poate mai zareste vreun Figo :D . Se pare ca sub turn sunt ascunse tonele de droguri aduse de reteaua lui Diablo.

BBB
11th September 2007, 22:31
Conform Mediafax, nevasta lui Paskani dupa fiecare noapte de sex salbatic, primul lucru dimineata se imbraca si se intoarce la sotul ei! asta da stire

Nightwish
11th September 2007, 22:36
Conform Mediafax, nevasta lui Paskani dupa fiecare noapte de sex salbatic, primul lucru dimineata se imbraca si se intoarce la sotul ei! asta da stire
:happy:happy

Extraordinar si senzational, tocmai am aflat de la un moderator mai mare ca Diablo ca respectivul are voie sa arunce cu kkt pe forum pentru ca e ziarist si probabil are surse mai bune decat ceilalti inocenti de pe forum :D
PS: ramane intre noi asta :D

Balaci
11th September 2007, 22:37
Diablo chiar o fi Lazarus, te pomeni:shocked:

delaparis
11th September 2007, 22:38
Conform Mediafax, nevasta lui Paskani dupa fiecare noapte de sex salbatic, primul lucru dimineata se imbraca si se intoarce la sotul ei! asta da stire

:cry: ...

vezi ca ai pocit numele unui patron de club :cool: ... in rest nu ai reusit nimic interesant :rolleyes:

In rest ... vrem dovezi :yeah:

iuli
11th September 2007, 22:41
Puteam sa jur ca diablo a deschis threadul asta :groggy:




Ultima stire: Super moderatorul diablo, a CAZUT IN CAP, urmare un tic nervos iremediabil: la ore fixe singur si nesilit de nimeni scrie aberatii pe forumul OLS, cu acordul tacit al gastii de cartier Vadim & co.


:happy:happy:happy

San Cristobal
11th September 2007, 22:56
diablo are numa' 19 ani...sau asa lasa sa se induca in media forumistica OLS...trebuie inteles si ajutat sa aibe legaturi stranse...isi doreste sa fie in prime time...cred ca e bine intentionat in ceea ce face...

Kainsashiki
11th September 2007, 22:56
stau si ma intreb de ce stau sa vad eu informatii in premiera, ramaneti in pm sa aflati ultimii mah. o sa apara stirea asta in cateva zile si o sa va para rau pt tot ce ati scris aici. ramaneti prostii satului:cya:

reactii la un alt thread deschis de mine, despre dica dorit la cfr cluj:


Zi sa mori tu :D
Ai visat asta azi noapte sau ne dai un link catre o sursa onorabila de stiri?


In primul rand CFR nu ar oferi asemenea suma pentru un jucator, in al doilea rand CFR nu ar aduce un jucator de la Steaua care sa tranteasca meciurile...
Oricum, propun inchiderea topicului atata timp cat
Din punctul meu de vedere "stirea" asta e un produs al imaginatiei tale infierbantate si nici nu merita discutata... Daca ar fi aparut ceva in presa, ok, insa asa ca ti-a trecut tie o idee prin cap :rosu:...


..... si dupa ce a aparut stirea peste tot a lasat ciocu mic..bravo!

Kainsashiki
17th September 2007, 10:27
CFR Cluj, dream-team cladit cu bani din droguri

Ascensiunea clujenilor de la CFR, bazata pe campania incredibila de achizitii, a starnit numeroase discutii in fotbalul romanesc, mai ales ca patronul Arpad Paszkany a fost implicat in mai multe scandaluri si anchete, in decursul timpului.

Ultima bomba, conform careia trupa ardeleana dorea sa achite o suma uriasa pentru a-l achizitiona pe stelistul Dica, a readus in memorie acuzatiile senatorului Gheorghe Funar. Acesta sustinuse faptul ca Paszkany arunca prea usor cu banii deoarece acestia nu sunt curati, provenind din traficul cu droguri, fapta comisa in deceniul trecut. Nimeni din tara aceasta, din fotbalul romanesc, nu isi permite sa faca asemenea achizitii, in ciuda averilor pe care le au patronii. La CFR se spala bani, prin club, iar toata legiunea de straini a sosit datorita banilor facuti prin "reteaua Torino", in urma cu un deceniu. Din pacate, nu si-a insotit subordonatii la pus- carie, cu toate ca acestia fac zeci de ani de inchisoare, a sustinut Funar.

178 de ani de puscarie

Ancheta in cazul Torino, declansata de politistii antidrog in anul 2001, s-a finalizat cu arestarea membrilor unei filiere internationale. Vile si masini de lux in valoare de 1,5 milioane de euro au fost confiscate, iar printre cei capturati de Brigada Antidrog s-au aflat cetateni romani, germani, italieni si moldoveni, multi dintre ei fiind prinsi in flagrant, cu zeci de kilograme de droguri asupra lor. In perioada 2001-2003, gruparea Torino a traficat, pe ruta Turcia-Romania-vestul Europei, tone de heroina, in valoare de 5,5 milioane de euro. Gruparea condusa de clujeanul Torino Sfarlea a fost cea mai mare organizatie internationala de traficare de droguri investigata de catre procurorii Parchetului General, iar pedepsele primite de traficanti au insumat peste 178 de ani de inchisoare. Cu ocazia operatiunilor demarate de anchetatori, alaturi de lucratorii antimafia din Italia si Drug Enforcement din SUA, au fost confiscate peste cinci tone de heroina si 200 de kilograme de cocaina. Prietenul lui Paszkany Unul dintre sefii retelei Torino, condamnat la zece ani de puscarie, a fost Gyula Blahunka, unul dintre apropiatii lui Arpad Paszkany. Potrivit Registrului Comertului, in anul 1994, Arpad Paszkany, impreuna cu tatal sau si cu Blahunka, au infiintat societatea M Motor Sport Service SRL, care avea ca obiect principal de activitate intretinerea si repararea autovehiculelor, dar si transport de persoane si import de autovehicule de mana a doua. Firma a functionat pana dupa 2000, cand, din cauza ca nu si-a marit capitalul social, a fost dizolvata.

Ipoteza-soc

Una dintre explicatiile pe care senatorul Funar le-a oferit pentru faptul ca, in ciuda faptelor comise, Paszkany nu este tras la raspundere de autoritati, ar constitui-o apartenenta acestuia la serviciile secrete maghiare. Din acest motiv, SRI il lasa in pace de ani de zile, conform lui Funar!

Imperiu murdar

Paszkany a reusit sa-si dezvolte imperiul financiar printr-o serie de tranzactii controversate si prin infuzii dubioase de capital din Ungaria si SUA. Multe dintre operatiunile facute de firmele patronului lui CFR au intrat in atentia Oficiului National de Prevenire si Combatere a Spalarii Banilor. Procurorii Parchetului de pe langa Inalta Curte de Casatie si Justitie i-au intocmit dosar penal pentru incalcarea Legii 21/1999 cu privire la prevenirea si sanctionarea spalarii banilor. Cauza a fost trimisa la Parchetul Curtii de Apel Cluj, insa anchetatorii ardeleni au dispus scoaterea lui Paszkany de sub urmarire penala.


.......................................sunteti.... ......