PDA

View Full Version : Capitol Final US Open: Roger Federer - Novak Djokovic



Universal
9th September 2007, 01:33
Cel mai asteptat meci al Us Openu-ului:

Fed vs Djoko

Cine iese invingator ?

Prome
9th September 2007, 01:41
cat de mult mi-as dorii sa castige Nole , nu cred ca inca are puterea

lucian_iasi
9th September 2007, 01:42
Va castiga Federer in 4 seturi :)

Universal
9th September 2007, 02:16
Si eu vreau sa-l bata Novak.

Ce duel..

Nr.1 Mondial impotriva viitorului Nr.1 Mondial.

Nole imi aminteste puternic de un om...


acesta:

Optimistul
9th September 2007, 10:53
Sunt foarte curios sa-i vad planul tactic al lui Nole...

rodlaver
9th September 2007, 11:07
"Kaiserul" isi va continua marsul triumfal desi "partizanul" Novak va incerca sa-i puna bete in roate. La 3 din 5 mi se pare mai pregatit Federer.
Totusi, pt. farmecul turneului parca ar fi mai frumos sa castige sarbul.

iuli
9th September 2007, 13:57
Meci de 4 sau 5 seturi...greu de zis cine castiga

Adi Da Samraj
9th September 2007, 13:58
Va castiga Federer in 4 seturi :)

3 seturi :ok:

Sorin Blaj
9th September 2007, 14:04
Declaratia lui Roger despre valoarea lui Nole, il va motiva suplimentar pe sarb.

Lordul
9th September 2007, 14:24
castiga Federer

TenisFan
9th September 2007, 14:56
Declaratia lui Roger despre valoarea lui Nole, il va motiva suplimentar pe sarb.E invers...Vrea sa-l slam-dunk-uiasca pe Djoko... ;) Vrea sa-l bata aspru si cred ca va iesi cu pistoalele in mana inca de la inceputul meciului nu cum a facut-o in finala de la Montreal sau in meciul de ieri cu Davydenko...Se prea poate sa ma insel dar nu cred... ;)

Sorin Blaj
9th September 2007, 15:17
Stii povestea cu lupii tineri?

effect
9th September 2007, 20:03
Eu cred in Djoko :ok:

Optimistul
9th September 2007, 20:42
Daca lui Federer nu-i va intra primul serviciu cum s-a intamplat ieri in setul trei ,poate sa numai intre in teren si sa plece direct la restaurant cu Mirka ...
M-am uitat la poll -nu ma asteptam ca Nole sa cucereasca atatia fani intr-un interval atat de mic de timp.

Lover
9th September 2007, 20:47
federer in 3 seturi... desi nu`s fan federer , nu`l bate nimeni.

luma
9th September 2007, 20:53
He he, tu vrei 3 seturi cu un Djokovic in forma?:D:P Vreau si eu dar...:rolleyes:

vassy
9th September 2007, 21:13
M-am uitat la poll -nu ma asteptam ca Nole sa cucereasca atatia fani intr-un interval atat de mic de timp.

fanii lui Djokovic sunt si fanii lui Nadal sau care sunt anti-Federer

printulmiskin
9th September 2007, 21:16
Daca il vad pe Federer invingator inseamna ca sint fan??Nu cred :inseamna ca sint realist,cred eu.Nole inca nu are singele rece sa-l bata pe Magicus intr-o finala de Mare Slem,care este cu totul altceva decit una chiar si de Masters...Daca sirbul ii va lua un set ,va fi foarte bine,dar eu cred ca Federer ii va administra o lectie in seara asta....Nu stiu de ce ,dar nu are o parere prea grozava despre sirb ,si sa nu sariti acu ca i-ar fi frica de el..

effect
9th September 2007, 21:28
Cum sa nu fii fan Djoko ? :D
http://www.youtube.com/watch?v=xYA_7RUSarU

Optimistul
9th September 2007, 21:37
fanii lui Djokovic sunt si fanii lui Nadal sau care sunt anti-Federer
Asa e... Dar as vrea sa stiu care sunt fanii puri ai lui Nole ?!

Daca il vad pe Federer invingator inseamna ca sint fan??Nu cred :inseamna ca sint realist,cred eu.Nole inca nu are singele rece sa-l bata pe Magicus intr-o finala de Mare Slem,care este cu totul altceva decit una chiar si de Masters...Daca sirbul ii va lua un set ,va fi foarte bine,dar eu cred ca Federer ii va administra o lectie in seara asta....Nu stiu de ce ,dar nu are o parere prea grozava despre sirb ,si sa nu sariti acu ca i-ar fi frica de el..

Vorbesti de un master de parca ar fi un challenge ....
Poate ca diferenta o fi ca se joaca 3 din 5 si se primesc de doua ori puncte la m. Dar dupa cum l-am vazut eu pe Federer ieri in setul trei ca numai reusea sa-si ia ghemul pe propriul serviciu mi-am dat seama ca obosise psihic/fizic sau amandoua la un loc.
Si daca nu are o parere prea grozava despre sarb e problema lui ...Crezi ca o sa scoata din geanta lui o alta racheta care este sensibila la nervii lui si care o sa-l bata lejer pe Nole ? Sau ieri crezi ca spre sfarsitul meciului numai vroia sa-i intre primul serviciu ca-l respecta pe rus si ca n-are o parere proasta despre el cum o are despre Nole ?

printulmiskin
9th September 2007, 21:42
Ieri a fost ieri,un alt meci,cu un rus care intra batut pe teren in fata lui,era 2-0,nu inteleg ce vrei sa demonstrezi ..Cumva ca e in continuare vreo bomba ...fisiita?n-are rost sa ne contrazicem atit,mai sint citeva ore si vom vedea cine a intuit mai corect..Insa daca federer va cistiga in 3 seturi,promiti ca inchizi threadul ala cu bomba??

Optimistul
9th September 2007, 21:54
Da, pana la urmatorul esec major...

Luis Garcia10
10th September 2007, 00:52
Impresia mea e ca Federer se cam joaca cu trairile si emotiile lui Djokovic! L-a adus la disperare pe sarb! :o: :o: Am ciudata impresia ca si greselile la elvetian sunt premeditate :rolleyes: :shocked:

Prome
10th September 2007, 00:55
Eu nu inteleg cum a putut rata Djokovic sansa de a castiga primul set :(

Ar fi avut un mare avantaj in aceasta partida , acum nu stiu daca poate sa mai revina psihic sa speram ca da :)

Laura1985
10th September 2007, 00:56
Maria e in loja lui Nole :)

Adi Da Samraj
10th September 2007, 00:59
:thinkso: Cine o fi Nole ?

Laura1985
10th September 2007, 01:00
Novak.:)

Adi Da Samraj
10th September 2007, 01:01
Djokovic ?

Laura1985
10th September 2007, 01:02
exact :)

Adi Da Samraj
10th September 2007, 01:02
Maria e in loja lui Nole :)

Maria Sarapova ?

Laura1985
10th September 2007, 01:05
dap ..il sustine pe Novak :) de asemenea Robert de Niro.

Luis Garcia10
10th September 2007, 01:07
1-4 :X si 15-30! 2-4 :rolleyes:

iuli
10th September 2007, 01:09
toraxa, scuze ca iti zic, dar greu de cap mai esti...

5 mingi de set a ratat si Fed la meciul de la Montreal pierdut in fata lui Nole

Luis Garcia10
10th September 2007, 01:14
5 mingi de set a ratat si Fed la meciul de la Montreal pierdut in fata lui Nole

Asta imi cam confirma versiunea! :rolleyes: :| :shocked:

Adi Da Samraj
10th September 2007, 01:17
toraxa, scuze ca iti zic, dar greu de cap mai esti...


Durere de cap, nas infundat, senzatie de greu de cap , oboseala, stari febrile… Acestea sunt doar cateva dintre simptomele care prevestesc aparitia suparatoarei sinuzite.

iuli
10th September 2007, 01:19
48 de ani, mda...

on: 5-4 Djoko...

Adi Da Samraj
10th September 2007, 01:24
5-5

ps. 18 ani = Ce sa-ti cer ? Il las pe fiul meu ...

Luis Garcia10
10th September 2007, 01:28
Tie-Break! Din nou ... :rolleyes: :o:

iuli
10th September 2007, 01:29
ce mi-ai putea cere...?
Nu eu am scris 3 posturi ca sa aflu cine e Nole...

Adi Da Samraj
10th September 2007, 01:30
Novak e un nimeni in tenis

Luis Garcia10
10th September 2007, 01:33
7-6 7-6 :(

Adi Da Samraj
10th September 2007, 01:34
deocamdata 2-0 la seturi

Adi Da Samraj
10th September 2007, 01:55
Vai , dar ce liniste s-a lasat !!! ... oare cei care tin cu Nolle s-au culcat ?

deocamdata e 2-0 si 3-2

iuli
10th September 2007, 01:57
hai ma lasa-ne..ca nu ai o treaba

Adi Da Samraj
10th September 2007, 02:01
deocamdata e 2-0 si 3-3

Adi Da Samraj
10th September 2007, 02:18
deocamdata e 3-0 la seturi :lol:

Lover
10th September 2007, 02:21
ba nu... maria de pe deal... :headbang: normal ca sharapova .

3-0...cum spuneam , desi putea sa fie altfel... 7 mingi de set ratate... de fapt, salvate de serviciile lui federer...

Adi Da Samraj
10th September 2007, 02:21
3 seturi :ok:

Bai , dar ce bun sunt :yeah::yeah::yeah:

Lover
10th September 2007, 02:22
te crezi pe intern aici sa faci posturi consecutive pana nu mai poti? :thinkso:

Adi Da Samraj
10th September 2007, 02:28
Esti OFFtopic si vei primi :ban:





PS. Taci !

Dani3l
10th September 2007, 02:30
Djokovic,ar fi cazul sa se calmeze...prea rupe rachetele de nervi.Atitudinea lui Djokovic,imi aduce aminte de un alt talent care n-a confirmat cum trebuia:Safin....
Tenisul masculin se imparte in 2:Federer si restul.

Prome
10th September 2007, 02:33
toraxa nu ai o treaba cu tenisul .(punct) nu ma doare ca ai 48 de ani 10 ani 20 de ani .

daca pe un jucator clasat pe locul 3 mondinal tu il consideri drept un nimeni , in nici un caz nu iti demonsteaza cat de bun esti .

Adi Da Samraj
10th September 2007, 02:38
daca pe un jucator clasat pe locul 3 mondinal tu il consideri drept un nimeni , in nici un caz nu iti demonsteaza cat de bun esti .

Cite turnee are cistigate Novak asta al vostru ?

Prome
10th September 2007, 02:41
4 turnee castigate acest an
SF la 2 turnee de grand slam, finala la US Open

daca nu te pricepi , de ce te bagi in seama ?

ps : Nu il ridic in slavi pe Djokovic , eram sigur ca o sa castige Roger , exista momentan o diferenta intre cei 2 ( poti sa vezi si optiunea mea in poll )

Adi Da Samraj
10th September 2007, 02:52
A. Novak are 6 turnee cistigate in toata cariera lui , din care 0 , REPET 0 de Grand Slam , Federer are 50 de turnee cistigate , din care 12 turnee de Grand Slam .

B . Clasament ATP rankings
1. Federer, Roger (SUI) 7605 pcte
2. Nadal, Rafael (ESP) 5485 pcte
3. Djokovic, Novak (SRB) 3670 pcte

C. Daca nu te pricepi , de ce te bagi in seama ?

luma
10th September 2007, 02:52
Roger Federer - Novak Djokovic 7-6(4) 7-6(2) 6-4

Lover
10th September 2007, 02:56
bai... nu vezi ca asta joaca tenis calumea de 1 an ? :headbang: cum sa-i compari ? normal ca federer e mai bun, si are mai multe turnee castigate, are experienta ... etc
ma astept de la tine sa le compari si pe henin si ivanovic... la mintea ta...

effect
10th September 2007, 02:56
Lasa ca o sa castige data viitoare :)
Felicitari Djoko pt aceasta finala ,felicitari si campionului ;)

Dani3l
10th September 2007, 02:57
Djokovic e un jucator bun,cu un viitor ff frumos,daca va stii sa se menajeze de excesele de furie...vezi safin,rios... insa,cand vine vb de Federer,vorbim de altceva,alt sportiv,alta dimensiune.Momentan,Federer nu se lupta cu adversarii,ci cu el insasi..are doar 26 de ani,fara accidentari,pe la 29 de ani,poate sa castige peste 20 de Grand Slam-uri.:D

Prome
10th September 2007, 02:59
A. Novak are 6 turnee cistigate in toata cariera lui , din care 0 , REPET 0 de Grand Slam , Federer are 50 de turnee cistigate , din care 12 turnee de Grand Slam .

B . Clasament ATP rankings
1. Federer, Roger (SUI) 7605 pcte
2. Nadal, Rafael (ESP) 5485 pcte
3. Djokovic, Novak (SRB) 3670 pcte

C. Daca nu te pricepi , de ce te bagi in seama ?

esti bun bai misto copy/pasteul de pe atptennis vad ca ti-a luat 20 de minute sa te informezi esti bun. eu ti-am raspuns in 2 minute :cool:

cine se pricepe si cine nu :happy

nu e nimic rau sa nu ai habar de tennis , poate esti informat in alte sporturi/domenii de activitate ce le inteprind oamenii in lumea asta care e problema .

Dar de la asta si pana a venii aici si sa faci pe atotstiutorul este cale lunga.

Iar ca sa iti demonstrez cine este Djokovic , cand ai intrat pe Atptennis pentru a te documenta si a face pe despetu ai vazut o stire prin care Djokovic alaturi de Nadal si Federer s-a calificat la Shanghai( sper ca stii ce inseamna asta ) .

luma
10th September 2007, 03:00
26 de ani...:D:P

Adi Da Samraj
10th September 2007, 03:04
Djokovic alaturi de Nadal si Federer s-a calificat la Shanghai( sper ca stii ce inseamna asta ) .

Shanghai 2008 - Jeux Olympiques /OLE//OLE//OLE/

Prome
10th September 2007, 03:05
Shanghai 2008 - Jeux Olympiques /OLE//OLE//OLE/

Du-te si te culca :D nu ai nici cea mai mica treaba cu acest sport ! si nu numai :D

Sasuke Uchiha
10th September 2007, 03:07
bravo federer !!!

luma
10th September 2007, 03:16
Cu ceva emotii, adaugam inca un titlu de Grand Slam. :cheer:

Bravo Djokovic, un viitor campion!

Optimistul
10th September 2007, 08:50
Dupa aceasta finala am putut sa trag urmatoarele concluzii :
1) Nole n-a putut sa-si controleze emotiile in momentele cele mai importante ale meciului. El n-a suferit de sindromul Federer ci de cel al castigarii unui concurs de mare slem. Cam greu pt.psihicul lui - eu cel putin il credeam mai puternic,dar m-am inselat - sa castige un mare slem dupa ce s-a calificat pt. prima data intr-un astfel de concurs...
2) Se poate spune ca Nole a avut meciul in mana dupa ce a avut 5 mingi de meci in primul set si doua in al doilea . In primele doua seturi Federer s-a agatat de orice minge pt. a ramane in set pt. ca initiativa breakurilor a avut-o sarbul.
3) Este cea mai jenanta victorie de mare slem a lui Federer de pana acum pt. ca eu consider ca nu elvetianul a castigat ci Nole a pierdut meciul...
5) Daca unii sufera de sindromul Federer (Davidenko),altii de sindromul castigarii unui mare slem ( Nole) ,Federer sufera inca de sindromul Mirka pt. ca intr-un interviu anterior meciului a declarat ca de cand a cunoscut-o pe ea a castigat 50 de titluri ,de parca slovaca ar fi fost persoana fara de care el n-ar fi ajuns aici...
6) Nole este intr-o continua crestere de forma pe cand elvetianul este in continuare in cadere - pt. fanii Federer care nu recunosc asta le-as recomanda sa vada nr. de greseli nefortate , procentul la primul serviciu si daca au cumva meciuri inregistrate de anul trecut si nu numai sa le revada ...

P.S. Tenisfan ai castigat pariul si conform intelegerii noastre ma voi supune cenzurii tale 2 luni de acum incolo. Felicitari !

Adi Da Samraj
10th September 2007, 09:19
Du-te si te culca :D nu ai nici cea mai mica treaba cu acest sport ! si nu numai :D

1. Tennis Masters Cup - Shanghai 2007 Time: 2007/11/11-2007/11/18

2. Cite infringeri a suferit Federer la jucatori de mina stinga ?

3. Care a fost ultimul tenismen care la batut pe Federer revenind de la 0-2 la seturi ?

Black Mamba
10th September 2007, 10:09
Dupa aceasta finala am putut sa trag urmatoarele concluzii :
1) Nole n-a putut sa-si controleze emotiile in momentele cele mai importante ale meciului. El n-a suferit de sindromul Federer ci de cel al castigarii unui concurs de mare slem. Cam greu pt.psihicul lui - eu cel putin il credeam mai puternic,dar m-am inselat - sa castige un mare slem dupa ce s-a calificat pt. prima data intr-un astfel de concurs...
2) Se poate spune ca Nole a avut meciul in mana dupa ce a avut 5 mingi de meci in primul set si doua in al doilea . In primele doua seturi Federer s-a agatat de orice minge pt. a ramane in set pt. ca initiativa breakurilor a avut-o sarbul.
3) Este cea mai jenanta victorie de mare slem a lui Federer de pana acum pt. ca eu consider ca nu elvetianul a castigat ci Nole a pierdut meciul...
5) Daca unii sufera de sindromul Federer (Davidenko),altii de sindromul castigarii unui mare slem ( Nole) ,Federer sufera inca de sindromul Mirka pt. ca intr-un interviu anterior meciului a declarat ca de cand a cunoscut-o pe ea a castigat 50 de titluri ,de parca slovaca ar fi fost persoana fara de care el n-ar fi ajuns aici...
6) Nole este intr-o continua crestere de forma pe cand elvetianul este in continuare in cadere - pt. fanii Federer care nu recunosc asta le-as recomanda sa vada nr. de greseli nefortate , procentul la primul serviciu si daca au cumva meciuri inregistrate de anul trecut si nu numai sa le revada ...

P.S. Tenisfan ai castigat pariul si conform intelegerii noastre ma voi supune cenzurii tale 2 luni de acum incolo. Felicitari !Un post aproape jenant in legatura cu Federer... :(

Imi pare tare rau daca tu crezi ca Federer n-a avut aproape nici un merit in castigarea finalei. Sa salvezi multe mingi de set pe serviciul adversarului, asta e noroc, nu? Procentul la primul serviciu? Da, a fost scazut pana a doua jumatate a setului 2. Dupa aceea a fost in jur in 70%. Slab, nu? :shocked:


Oricum, cu echipa asta de amatori (Mirka asta mai ales) in spate Fedex a mai castigat inca un GS. :cool:

Ne vedem peste vreo 2 luni. Poate poate va ma pierde Federer cateva meciuri pana atunci, si bomba atomica va exploda... :lol:

Hopshio
10th September 2007, 10:16
bah toraxa deja esti patetic...te'ai pensionat la 48 de ani si nu ai ce face? pfuu...rau rau

cat despre meci..ce mai vrea nole? 5 mingi de set 3-2 in tie'break si servea de 2 ori..2 mingi de set in setul secund...asta e..

raulmad
10th September 2007, 10:21
Dupa aceasta finala am putut sa trag urmatoarele concluzii :
1) Nole n-a putut sa-si controleze emotiile in momentele cele mai importante ale meciului. El n-a suferit de sindromul Federer ci de cel al castigarii unui concurs de mare slem. Cam greu pt.psihicul lui - eu cel putin il credeam mai puternic,dar m-am inselat - sa castige un mare slem dupa ce s-a calificat pt. prima data intr-un astfel de concurs...
2) Se poate spune ca Nole a avut meciul in mana dupa ce a avut 5 mingi de meci in primul set si doua in al doilea . In primele doua seturi Federer s-a agatat de orice minge pt. a ramane in set pt. ca initiativa breakurilor a avut-o sarbul.
3) Este cea mai jenanta victorie de mare slem a lui Federer de pana acum pt. ca eu consider ca nu elvetianul a castigat ci Nole a pierdut meciul...
5) Daca unii sufera de sindromul Federer (Davidenko),altii de sindromul castigarii unui mare slem ( Nole) ,Federer sufera inca de sindromul Mirka pt. ca intr-un interviu anterior meciului a declarat ca de cand a cunoscut-o pe ea a castigat 50 de titluri ,de parca slovaca ar fi fost persoana fara de care el n-ar fi ajuns aici...
6) Nole este intr-o continua crestere de forma pe cand elvetianul este in continuare in cadere - pt. fanii Federer care nu recunosc asta le-as recomanda sa vada nr. de greseli nefortate , procentul la primul serviciu si daca au cumva meciuri inregistrate de anul trecut si nu numai sa le revada ...

P.S. Tenisfan ai castigat pariul si conform intelegerii noastre ma voi supune cenzurii tale 2 luni de acum incolo. Felicitari !

1. In ultima vreme Djokovici sta cam prost cu nervii: rachete aruncate, vociferari,etc, incepe sa semene cu Safin. Un alt talent care s-a irosit pt ca nu si-a putut stapani nervii. Nu spun ca Novak va fi un al doilea Safin dar daca de la 20 de ani are asemenea iesiri, nu-l vad bine.
2. Tocmai de sindromul Federer a suferit. Crezi ca daca era altcineva in fata lui, nu castiga?
3. Imi pare rau dar te contrazic. Daca era 3-2 sau 4-1 pt Federer atunci puteai spune ca Nole a pierdut pe mana lui, dar asa....la 3-0 nu mai este nimic de comentat. Cine l-a impiedicat sa valorifice mingile de break avute? Nu cumva Federer care in momentele importante si-a demonstrat (daca mai era nevoie) clasa si talentul imens?
4. Cea mai jenanta victorie de mare slam?????
5. Djokovic este intr-o mare crestere de forma? Cred ca este intr-o mare "crestere de nervi". Cred ca succesul a venit prea repede pt el si cam a pierdut contactul cu realitatea. La inceputul anului era un tip foarte simpatic si linistit. L-am urmarit pe tot parcursul anului si (cel putin pt mine) schimbarea este evidenta. Era un tip care isi vedea de jocul lui, era concentrat si se lupta sa castige. De unde au aparut aceste accese de furie? Nimanui nu-i convine cand greseste, dar ce-s cu manifestarile astea? Si in meciul cu Monaco, si in cel cu Ferrer si aseara cu Federer.....Este adevarat ca presiunea este imensa, dar asemenea manifestari nu-i fac bine.
Talentul nu il ia nimeni dar ar trebui sa mai lucreze pe plan mental.
PS. Avand in vedere ca sunt fan Rafa Nadal nu cred ca pot fi suspectata de partizanat Roger Federer.

Prome
10th September 2007, 10:28
1. Tennis Masters Cup - Shanghai 2007 Time: 2007/11/11-2007/11/18

2. Cite infringeri a suferit Federer la jucatori de mina stinga ?

3. Care a fost ultimul tenismen care la batut pe Federer revenind de la 0-2 la seturi ?

Bai omule tu te faci singur de ras cu aceste intrebari :happy

Las-o dracului de treaba , odata ce cauti unele informatii pe net vii aici si te dai rotund ?

Cum dracului cand tu zici ca JO vor avea loc stii tu unde , mai ai tupeul sa mai vii aici si sa postezi ? Nu ma cobor la nivelul tau sa iti raspund la acele intrebari , tu ai demonstrat de n ori ca habar nu ai de sport in general , eu nu trebuie sa iti demonstrez inca odata ca stiu totusi cu ce se mananca aceasta disciplina numita tennis .

Of , of , of 48 de ani si minte ioc :rolleyes:

Uite ce ambitii prostesti ai , sa stai sa cauti pe net info si sa vii aici sa faci pe despteptul? Crezi ca eu nu stiu ca exista google sau ce? La fel ai facut si aseara ai venit cu un copy/paste de pe atptennis.com si ai crezut ca ma dai pe spate :rolleyes:. Spune omule imediat .
Si sa iti mai spun ceva : Niciun jucator de sa zicem top 50 daca nu 100 nu este in necunoscut ; 90% dintre ei au facut mai multi bani pe terenurile de tennis decat ai facut tu pana acum .

Acum sincer daca tot vrei sa o faci pe cunoscatorul schimba metoda , chiar nu inteleg ce vrei sa demonstrezi
In rest vad ca esti simpatic , tot nu te lasi .

Black Mamba
10th September 2007, 10:32
3. Imi pare rau dar te contrazic. Daca era 3-2 sau 4-1 pt Federer atunci puteai spune ca Nole a pierdut pe mana lui, dar asa....la 3-0 nu mai este nimic de comentat. Cine l-a impiedicat sa valorifice mingile de break avute? Nu cumva Federer care in momentele importante si-a demonstrat (daca mai era nevoie) clasa si talentul imens?
4. Cea mai jenanta victorie de mare slam?????
5. Djokovic este intr-o mare crestere de forma? Cred ca este intr-o mare "crestere de nervi". Cred ca succesul a venit prea repede pt el si cam a pierdut contactul cu realitatea. La inceputul anului era un tip foarte simpatic si linistit. L-am urmarit pe tot parcursul anului si (cel putin pt mine) schimbarea este evidenta. Era un tip care isi vedea de jocul lui, era concentrat si se lupta sa castige. De unde au aparut aceste accese de furie? Nimanui nu-i convine cand greseste, dar ce-s cu manifestarile astea? Si in meciul cu Monaco, si in cel cu Ferrer si aseara cu Federer.....Este adevarat ca presiunea este imensa, dar asemenea manifestari nu-i fac bine.
Bine zis!

Chiar crede cineva ca Jokervici i-ar fi luat aseara 3 seturi din 5 lui Federer? Eu sincer nu cred.

Luis Garcia10
10th September 2007, 11:12
Federer s-a jucat cu el! :rolleyes: Si asta nu o spune tocmai un fan al elvetianului :| :lol:

Lucian86
10th September 2007, 11:50
Dupa aceasta finala am putut sa trag urmatoarele concluzii :
1) Nole n-a putut sa-si controleze emotiile in momentele cele mai importante ale meciului. El n-a suferit de sindromul Federer ci de cel al castigarii unui concurs de mare slem. Cam greu pt.psihicul lui - eu cel putin il credeam mai puternic,dar m-am inselat - sa castige un mare slem dupa ce s-a calificat pt. prima data intr-un astfel de concurs...

Hai sa fim seriosi. Nu cred ca Novak are asemenea probleme. Djokovic, din toate meciurile pe care le-am vazut pana acum cu el, am tras concluziile ca:
1 este un tip destul de matur care nu se pierde imediat la cea mai mica dificultate
2 stie foarte bine sa joace momentele importante: iti amintesc de cate ori Djokovic a reusit sa invinga in 5 seturi adversarii sai si in acelasi timp cat de bine se descurca la "tie-break" (la Montreal a castigat 2 in finala cu Federer)
3 este un jucator exceptional care insa mai are nevoie de mici "retusuri" pentru a-i intrece pe cei mai jucatori din lume la ora actuala (Nadal si Federer)




2) Se poate spune ca Nole a avut meciul in mana dupa ce a avut 5 mingi de meci in primul set si doua in al doilea . In primele doua seturi Federer s-a agatat de orice minge pt. a ramane in set pt. ca initiativa breakurilor a avut-o sarbul.

A avut setul in mana si nicidecum meciul. Sau poate crezi ca Federer daca ar fi pierdut primul sau al doilea set, ar fi jucat la fel in seturile urmatoare.
Iti amintesc totusi ca meciul s-a terminat 3-0 si nu 3-2....inseamna ca Novak nu a izbutit sa castige nici un set; scuza-ma dar in tenis cand pierzi la un asemenea scor nu poti sa-ti permiti sa spui ca ai jucat mai bine sau ca te-ai batut singur. Un 3-2 mai merge, asa cum a facut-o Nadal dupa meciul de la Wimbledon, dar 3-0 cred ca este un scor care reflecta foarte bine diferenta intre cei 2 jucatori


3) Este cea mai jenanta victorie de mare slem a lui Federer de pana acum pt. ca eu consider ca nu elvetianul a castigat ci Nole a pierdut meciul...

Intradevar este foarte jenanta cand pierzi 2 seturi in tot turneul. Se vede ca supararea iti cam deranjeaza felul tau de a judeca. Federer a castigat meciul si nu Novak l-a pierdut caci iti reaminetesc ca a fost 3 seturi la 0 (zero)


6) Nole este intr-o continua crestere de forma pe cand elvetianul este in continuare in cadere - pt. fanii Federer care nu recunosc asta le-as recomanda sa vada nr. de greseli nefortate , procentul la primul serviciu si daca au cumva meciuri inregistrate de anul trecut si nu numai sa le revada ...

Ca este in cadere sau nu, anul acesta a castigat din nou 3 GS plus o buna evolutie la Roland Garros. Daca castiga jucand mai putin bine, asta e un semn bun pentru Roger si pentru fanii acestuia

iuli
10th September 2007, 13:10
Shanghai 2008 - Jeux Olympiques /OLE//OLE//OLE/


muahahahahahaaa :happy :happy :happy :happy :happy :happy
Daca nu ai treaba cu tenisul, da back si du-te pe intern, vorba unui amic :P

andreitimofte
10th September 2007, 13:15
ma asteptam la o finala mai lunga .asta e djokovic a ratat mult iar federer naiertat

TenisFan
10th September 2007, 13:20
Optimistule dadusi cu bata-n balta si te-ai stropit pe pantaloni... :( Nu e nevoie sa mai explic nimic deoarece a sintetizat totul Lucian...Tot ceea ce pot sa adaug este ca imi pari ca esti ca mine atunci Fedex pierdea finala de la RG in fata lui Nadal...Supararea iti intuneca judecata... :( Sau pur si simplu nu-ti place Milka asa cum a intuit printulmiskin... ;)

Optimistul
10th September 2007, 14:59
Haideti s-o luam pe rand ca vad ca m-ati inconjurat din toate partile.
1.) pt.@ lucian: De ce-ar suferi Nole de sindromul Federer daca l-a batut acum 1 luna ?
Nu e Rodick sau Davidenko care nu au nici-o victorie oficiala asupra elvetianului.
Lui Nole la scorul 5-4 ,40-0 pe serviciul lui ( dupa ce servise f. bine pana atunci) i s-a facut frica de victorie intr-un mare slem. Nu radeti exista si frica de victorie cum exista si frica de infrangere - intrebati un psiholog sportiv. De aici "i s-a rupt filmul"...
In al doilea a avut 2 mingi de set , iar in al treilea nu cred ca mai putea intoarce scorul .
Intr-adevar daca castiga 1 set sau doua nu insemna ca putea castiga si meciul.
2) pt @ Raulmad : Cu nervii are probleme de cand il stiu .... Intr-adevar are nevoie de un psiholog care sa-i pondereze excesele de furie care nu-l ajuta la nimic. Poate sa ia exemplu la Federer care si el candva rupea rachete .
3) Nu-mi place Mirka intr-adevar dar n-am luat-o razna , stai linistit.

Poate unii stiu ca si eu sunt un fan al lui Federer si imi este tare ciuda ca un geniu ca el a fost imbrobodit de o femeie uitand pana si cei care l-au ajutat sa ajunga aici mentionand numai meritele Mirkai pt. cele 50 de titluri de pana acum...L-o fi antrenat Mirka din copilarie si nu stim noi.:)
Ceea ce ma deranjeaza la comentariile voastre este ca Federer a jucat prost chiar daca a castigat si nu spune nimeni despre asta.Daca ar fi jucat Federer la nivelul lui de acum un an aseara ,Nole nu i-ar fi castigat nici 3 ghemuri pe set dar sa mai ajunga in tie-break de doua ori . Daca inainte era cu doua clase peste toti jucatorii pe rapida, acum a ramas cu doar 1/2 clasa care se dovedeste a fi destul de fragila uneori.
Daca voi ziceti ca totul este OK cu Federer e treaba voastra , eu insa dupa A.O.il vad in cadere ...

debit_critic
10th September 2007, 15:22
Federer e obosit.Mental si Fizic. :( De vreo 2 ani e mega obosit.Nu mai face fatza lupilor tineri.Doar bulanul e de partea lui. :(
Milka ii Milka dar Sharapova cred ca ii cam ciudoasa pe ea :(
Oricum slab Fedex,catastrofal,mega ostenit :(

Black Mamba
10th September 2007, 15:41
Poate unii stiu ca si eu sunt un fan al lui FedererSerios? Imi vine tare greu sa cred asta cand tu votezi cu adversarii lui in poll-uri (ultimele exemple: Davydenko si Djokovic)... :cool::P

Ceea ce ma deranjeaza la comentariile voastre este ca Federer a jucat prost chiar daca a castigat si nu spune nimeni despre asta.O spun eu: n-a jucat la adevarata lui valoare. Si? Vreo problema? A castigat in 3 seturi. Asta e una dintre diferentele dintre el si restul. Ti-e ciuda si din cauza asta, nu?
Daca inainte era cu doua clase peste toti jucatorii pe rapida, acum a ramas cu doar 1/2 clasa care se dovedeste a fi destul de fragila uneori.Poate, dar castiga GS in continuare.

Daca voi ziceti ca totul este OK cu Federer e treaba voastra , eu insa dupa A.O.il vad in cadere ...Da, asa ai zis si dupa RG, si dupa Wimbledon si tot asa... :happy

raulmad
10th September 2007, 16:02
Optimistule,

A castiga chiar cand joaca prost este doar apanajul marilor campioni. Asta ii diferentiaza de restul jucatorilor. La momentul actual pe Federer il poti invinge doar daca joci la 120%. Nu poti spera sa-l invingi cand tu faci greseli copilaresti asa cum a facut Djokovic aseara (5 mingi de set ratate in primul si 2 in al doilea) pt ca Federer nu te iarta. Nu in fiecare zi este primavara si era clar (cel putin pt mine) ca Nole nu va mai avea aceleasi sanse ca in finala de la Montreal.
Cu tot talentul lui si cu toata explozia lui din acest an Djokovic mai are de invatat. Si in primul rand trebuie sa investe sa-si stapaneasca nervii.
Federer spunea ca nu este totul sa-ti procuri mingi de break mai trebuie sa le si fructifici (si asta a spus-o dupa finala de la RG cu Nadal cand a avut 10 mingi de break si s-a ales praful de ele).
Mental Federer si Nadal sunt peste Djokovic. Daca nu-si imbunatateste acest aspect va mai ramane ceva timp in umbra celor doi....
Cat despre caderea lui Fed dupa AO: si anul asta ai prevestit-o si....si rezultatul este cel stiut: 3 titluri de Grand Slam si o finala pierduta. Daca nu era Nadal, Federer era deja la egalitate de titluri cu Sampras. Sau mai corect spus l-ar fi depasit deja pe Sampras (am pus la socoteala si semifinala pierduta la RG in 2005 la acelasi Rafael Nadal).

Optimistul
10th September 2007, 17:08
Serios? Imi vine tare greu sa cred asta cand tu votezi cu adversarii lui in poll-uri (ultimele exemple: Davydenko si Djokovic)... :cool::P
O spun eu: n-a jucat la adevarata lui valoare. Si? Vreo problema? A castigat in 3 seturi. Asta e una dintre diferentele dintre el si restul. Ti-e ciuda si din cauza asta, nu? Poate, dar castiga GS in continuare.
Da, asa ai zis si dupa RG, si dupa Wimbledon si tot asa... :happy
De ce ma intereseaza asa mult soarta lui Federer daca nu sunt fanul lui ?Pt. ca tin la jocul lui care este -am mai spus-o de atatea ori - cel mai tehnic din istoria tenisului. Cand vad ca jocul lui scade ca valoare ma enervez si vreau sa se puna capat acestei situatii printr-un esec pt. a-si gasi in sfarsit un antrenor si nu o femeie care e buna la toate. Un geniu ca el se naste poate o data la 50 de ani !

Cu tot talentul lui si cu toata explozia lui din acest an Djokovic mai are de invatat. Si in primul rand trebuie sa investe sa-si stapaneasca nervii.
Federer spunea ca nu este totul sa-ti procuri mingi de break mai trebuie sa le si fructifici (si asta a spus-o dupa finala de la RG cu Nadal cand a avut 10 mingi de break si s-a ales praful de ele).
Mental Federer si Nadal sunt peste Djokovic. Daca nu-si imbunatateste acest aspect va mai ramane ceva timp in umbra celor doi....
Cat despre caderea lui Fed dupa AO: si anul asta ai prevestit-o si....si rezultatul este cel stiut: 3 titluri de Grand Slam si o finala pierduta. Daca nu era Nadal, Federer era deja la egalitate de titluri cu Sampras. Sau mai corect spus l-ar fi depasit deja pe Sampras (am pus la socoteala si semifinala pierduta la RG in 2005 la acelasi Rafael Nadal).

Sunt de acord ca pe plan mental cei doi sunt peste el dar sa speram ca se va maturiza cat mai repede...
Caderea lui am prevestit-o si se vede in statististici si pe teren . Victoriile lui sunt castigate din ce in ce mai greu ,mai grav ca mai si pierde uneori, chiar pe rapida de la un Canas ,un Nole ceea ce pana acum un an era imposibil de imaginat. Vrei sa spui ca totul este OK si daca va continua asa fara antrenor la anul va mai castiga alte 3 GS ?

raulmad
10th September 2007, 17:26
Nu sunt Mafalda ca sa spun ca si la anul va castiga sigur cele 3 GS. Dar hai sa le luam pe rand:
1. AO l-a castigat mai mult decat lejer.
2. Cu Canas a fost un accident (e adevarat ca a pierdut de doua ori la Canas dar parerea mea este ca a fost un accident)
3. Cu Djokovic la Montreal - Nole a facut un meci fantastic.
Cel mai greu i-a fost la Wimbledon acolo cred eu ca va avea probleme la anul.
Poate jocul lui nu mai este ce a fost dar....inca nu are adversar pe rapida.
Singurul lui adversar este Nadal pe zgura. Parerea mea.
Vom vedea ce va mai fi.

printulmiskin
10th September 2007, 18:45
Federer a facut ceea ce a facut Rafa la RG..Cu increderea ca este cel mai bun salveaza enspe mingi de breack si cistiga meciul ,chiar daca a trecut prin momente grele si adversarul parea ca domina meciul...Asa cum a mai spus cineva,doar marii campioni poseda aceata calitate...Nu mai au nici o relevanta statisticile,atita timp cit Federer nu mai se bate cu adversarii din teren ci doar cu recordurile...Daca ati sti cit ii este de usor,stiind ca nu exista decit unul singur care este peste el mental...Discutia asta interminabile despre Mirka mi se pare fara nici un rost ,atita timp cit efectul ei asupra campionului ,vazut prin prisma rezultatelor ,este benefic..

TenisFan
10th September 2007, 23:38
Optimistule argumentele tale sunt neconvingatoare si se bat cap in cap... :( Federer la Montreal a avut 40-0 pe serviciul sau si a pierdut setul...Este o situatie in oglinda fata de asta de acum dar tu judeci lucrurile diferit(mare eroare): cand s-a intamplat la Fedex e de vina Milka si jocul lui Federer care e catastrofal nu mai e ceea ce a fost...La Djokovic e lipsa de noroc frate sau pur si simplu sarbul era mega nervos si n-a putut sa-si stapaneasca nervii... :groggy: Cand colo nu poti admite realitatea: Federer a jucat perfect toate aceste puncte(ce daca unele dintre ele s-au incheiat cu erorile lui Djokovic la fel de bine se puteau incheia cu cele ale lui Federer)...Diferenta a fost facuta de presiune...Presiune care intotdeauna in momentele extrem de importante este gestionata mega bine de Fedex...Atunci isi ridica nivelul jocului...Vezi tie-break-ul setului doi si revenirea tot atunci de la 5-6 15-40 cu niste servicii fantastice...Federer a facut un tie-break de set 2 fenomenal si fabulos...Numai castigatoare sau servicii pe care sarbul nici macar nu le-a pus in teren... ;) Daca-mi mai zici o data chestia cu statistica cred ca va trebui sa intervin si va trebui sa-ti respecti partea de pariu si sa nu mai postezi prostii dintr-astea...Statistica e simpla: 2006 = 3 GS + finala RG; 2007 = idem 2006 :( Astea sunt statisticile... ;) Statisticile pe care tu ni le afisezi si care intra in contradictie cu celelalte argumente cum ca jocul e prost...Pai ori statistici ori tenis? :groggy: Tin sa-ti explic ca Federer n-a facut un joc catastrofal in finala ba din contra a jucat binisor nu foarte bine dar suficient cat sa-l bata pe sarb...Desi a facut mai multe greseli nefortate 34 decat media sa de la acest turneu care e de 15 totusi a iesit pe plus la final => mai multe castigatoare... ;) Si cu asta am incheiat...

Optimistul
11th September 2007, 09:55
Sa le iau pe rand :
1. Eu vorbeam de sindromul castigarii unui G.S. de catre Nole ceea ce n-are legatura cu Montreal.
Au fost putini jucatori in lume care au reusit sa castige prima lor finala de G.S. ,printre ei a fost si Federer la Wimbledon in 2003 la aproape 22 de ani.
Intr-adevar elvetianul este un maestru al jocului sub presiune.
Eee , Nole e alt "material" si n-a reusit sa depaseaca ac. emotii indiferent cu cine ar fi jucat dar sa nu uitam ca de abia a implinit 20 de ani si are timp destul sa se maturizeze mai ales daca isi va lua si-un bun psiholog....
2. Cred ca unii n-au inteles sensul thread-ului cu "fasaiala" .... Si acolo si aici eu ma refer cand e vorba de statistici la Federer 2006 vs. Federer 2007.
Am spus-o Federer este deasupra lor acum cu 1/2 de clasa, dar cum era anul trecut ,cu 2 clase ! Sau nu va mai aduceti aminte ?
Numai vorbesc de statistici ca m-ai cenzurat dar hai sa vorbim de infrangeri pe rapida...
A fost vre-un meci pierdut de F. pe rapida in 2006 ? Adunati-le pe cele de anul asta ...
In concluzie ,Federer numai este cea fost si ce este mai rau e ca nu trage semnalul de alarma ceea ce ii prelungeste caderea in loc s-o stopeze.
Poate unii spun c-a imbatranit si numai poate ,dar eu nu cred asta - Federer este jucator de top 10 si la 35 de ani.

printulmiskin
11th September 2007, 12:54
Optimistule,exagerezi cu aceasta cadere a lui Federer care i-a adus 3/4 turnee de Mare Slem!!Ce ai vrea tu,elvetianul sa cistige toate meciurile,cu 100% procentaj la prima serva,cu 0 greseli nefortate,eventual si cu 6-0 in toate seturile??Peste fileul ala mai sint si niste adversari,care mai stiu si ei sa dea in minge,care mai vor si ei sa cistige,macar citeva gheme acolo,daca nu seturi,ca meciuri sint rari cei care ii fura elvetianului...Federer este si va fi multa vreme cel mai mare SPORTIV al timpurilor moderne,asta e parerea mea..Ceea ce reuseste el sa faca pe terenul de tenis,este o culme a performantei umane in sport..Si sa discutam atit despre o "cadere" a lui ,intr-un an in care a cistigat 3 din patru majors mi se pare nefiresc...Ce daca a pierdut pe rapida citeva meciuri?Ce daca statistica il da cu nu stiu cite procente mai slab la prima serva,atita timp cit el domina toti adversarii mental(mai putin Nadal) asa cum o face?

Optimistul
11th September 2007, 13:31
Cred ca ai uitat tenisul pe care-l juca Federer in 2005 ,2006 ...
Te intreb : daca fiul tau joaca mai prost decat anul trecut cu toate ca-si bate toti adversarii, nu tragi semnalul de alarma ?

printulmiskin
11th September 2007, 13:36
EHee,sa ajunga el in pozitia lui Federer si mai vb!!Nu se pot compara situatiile ,totusi...Federer joaca "prost" si isi bate toti adversarii...ce vrei mai mult??Sorin daca joaca mai prost si isi bate adversarii de anul asta,e naspa,ca mai sint altii enspe mii care il asteapta la cotitura si il bat de il snopesc,daca nu continua sa progreseze...Federer catre ce sa mai mearga?Ce fel de tenis sa joace sa spunem ca joaca "mai bine"?

Optimistul
11th September 2007, 13:51
Cred ca atunci cand esti prea bun fata de ceilalti te cam plictisesti , adrenalina numai curge - poate asta s-a intamplat si cu Federer...
Sa joace tenisul de anul trecut ca sa joace mai bine - el ne-a invatat prost si eu sunt cam pretentios,unii fani se multumesc doar cu victorii...

printulmiskin
11th September 2007, 13:58
Cred ca atunci cand esti prea bun fata de ceilalti te cam plictisesti , adrenalina numai curge - poate asta s-a intamplat si cu Federer...
Sa joace tenisul de anul trecut ca sa joace mai bine - el ne-a invatat prost si eu sunt cam pretentios,unii fani se multumesc doar cu victorii...

Hai Optimistule ca acum esti foarte rezonabil...asa imi place..

raulmad
11th September 2007, 14:22
Sindromul castigarii unui GS?
Nu stiu ce vrei sa demonstrezi cu asta. Ca nu are suficienta experienta pt a putea sa castige un GS la prima finala?
Spui ca sunt putini jucatori care au reusit sa o faca? Pai hai sa-ti dau eu o lista: Becker, Chang, Sampras, Kuerten, Hewitt, Safin, Roddick, Nadal, Federer (cum ai spus si tu) si cine stie cati or mai fi dintre cei mai vechi. Nu cred ca sunt deloc putini. Si gandeste-te ca Becker si Chang au castigat la 17 ani, Sampras si Nadal la 19, Hewitt si Safin la 20 ani (aceeasi varsta ca a lui Djokovic). Si de-a lungul timpului toti au confirmat n-au fost doar aparitii meteorice prin circuit.
Nu pune infrangerea lui din finala pe seama emotiilor. Atat a putut. A avut sansele lui dar n-a profitat de ele. S-ar putea sa fiu subiectiva dar Nadal ar fi stiut sa profite mult mai bine, mai ales ca Fedex a jucat la 80% din capacitate. Din acest motiv finalele dintre Roger si Rafa sunt palpitante: cei doi dau totul si scot ce e mai bun unul din celalalt (vezi finala de la Wimbledon de anul acesta).

Referitor la pct.2
In 2006 Fed a fost invins pe rapida de doua ori: in finala de la Dubai de Rafa si la Cinncinnati de Murray.
In 2007 a pierdut de trei ori: doua infrangeri la Canas si una la Djokovic.
Deci bilantul nu este nici pe departe atat de catastrofal.
In concluzie poate ca Federer a mai scazut din turatia motoarelor dar inca domina circuitul. Si cred ca si in 2008 va fi la fel. Cred ca si in 2008 va fi nr 1 desi mi-as dori ca Rafa sa-l intreaca. Pt ca in afara de Nadal si Djokovic (daca isi rezolva problemele cu nervii) ceilalti sunt departe....

TenisFan
11th September 2007, 17:59
Cred ca atunci cand esti prea bun fata de ceilalti te cam plictisesti , adrenalina numai curge - poate asta s-a intamplat si cu Federer...
Sa joace tenisul de anul trecut ca sa joace mai bine - el ne-a invatat prost si eu sunt cam pretentios,unii fani se multumesc doar cu victorii...Eu nu ma multumesc cu victoriile astea...Vreau sa-i vad facuti praf da pe adversarii lui...Vreau sa-l vad pe Fedex jucand asa cum a zis printulmiskin: 0 erori nefortate si 100% la primul serviciu...De altfel cu Isner parca a jucat 105 puncte fara sa comita vreo eroare neforatata... :shocked: Evident ca nici nu se poate chiar daca ar incerca...Eu am impresia ca a vrut sa-l bata pe Djokovic cu jocul asta "prost"...I-a dat sanse mega multe sa-i arate ca totusi nu poti sa-l bati atunci cand trebuie...Meciul, repet, in opinia mea, nu a fost de natura slaba ba din contra s-a jucat la un nivel bun...Senzatia de meci prost a fost data de erorile nefortate ale sarbului in momentele importante... ;)

debit_critic
13th September 2007, 19:30
mai ales ca Fedex a jucat la 80% din capacitate.
Bah.Eu sunt de parere ca Federer a jucat la 130% din capacitate.S-a intrecut pe el sine insusi.

Sorin Blaj
14th September 2007, 20:59
Cei doi finalisti, la ... final. :)

Optimistul
14th September 2007, 22:42
Nu vi se pare ca sunt mai tari pozele astea decat F.+ nadal ?

Sorin Blaj
14th September 2007, 22:44
Hai sa le comparam:

Optimistul
14th September 2007, 22:47
Noroc ca e Guga in poze ... Cred ca pe asta ai mizat ?!

Sorin Blaj
14th September 2007, 22:49
Singura diferenta?

Djokovic era bucuros, Federer era suparat.

luma
14th September 2007, 22:52
Djokovic? In poza-i Nadal...sau nu inteleg eu! :D

Sorin Blaj
14th September 2007, 22:57
Vorbeam de invinsi.

Nu comparam pozele? :)

luma
14th September 2007, 23:00
Aha! Acum am priceput! :D
Mai este o diferenta: Federeru este in tricou negru la USO si nu-i sta bine deloc...:headbang:

@Optimistul: nu te supara, te rog! Zau ca nu m-am putut abtine...Uite o :floricica:

Sorin Blaj
14th September 2007, 23:03
Ok! :)

Sorin Blaj
14th September 2007, 23:04
Am mai gasit cateva:

luma
14th September 2007, 23:06
Ultima e preferata mea.:) Am trecut-o la colectie...:D

Cipri
14th September 2007, 23:28
Ultima e preferata mea.:) Am trecut-o la colectie...:D
Chiar ca e tare :D

Optimistul
15th September 2007, 07:10
Aha! Acum am priceput! :D
Mai este o diferenta: Federeru este in tricou negru la USO si nu-i sta bine deloc...:headbang:

@Optimistul: nu te supara, te rog! Zau ca nu m-am putut abtine...Uite o :floricica:

Adica cum nu te-ai putut abtine ?

TenisFan
15th September 2007, 11:25
Djokovic stie ca are timp destul pe cand Fedex constientizeaza ca anii trec si el nu ia RG-ul... ;) Plus ca dupa ce-l batuse pe Nadal la Hamburg nu se mai stia exact care e favoritul desi casele de pariuri inclinau totusi catre spaniol... :shocked:

Sorin Blaj
15th September 2007, 12:05
Nici eu n-as fi putut spune mai bine. :)

TenisFan
15th September 2007, 14:05
Hai sa va zic ca atat timp cat am fost plecat la mare n-am putut sa vad meciurile cu Isner si Lopez plus ca am ratat meciul cu Roddick deoarece era prea tarziu... ;) Primele 2 au fost destul de lesne...Isner ala are doar serviciu si lovituri puternice de rever si forehand dar care nu sunt sigure...Adica il ataca pe Fedex dar din 10 lovituri daca reusea vreo 2... ;) Dupa ce a pierdut setul la tie-break Federer l-a cam calcat in picioare pe adolescentul american...Cu Lopez a fost un meci mai dificil decat cu americanul...Spaniolul a jucat foarte bine primul set a servit bine si a lovit bine...Si setul 2 a continuat in aceeasi maniera numai ca vulpoiul elvetian stie cand lasi 10 secunde garda jos si te pedepseste...Dupa ce a pierdut setul 2 Lopez a pierdut si meciul...Fedex a-nceput sa joace din ce in ce mai bine iar spaniolul terminase gazul... :( Meciul cu Roddick a fost fantastic... :shocked: Americanul a jucat incredibil...A servit fabulos timp de 2 seturi si ceva... ;) Urla mai tare decat Sharapova si Nadal la un loc...Era mega pumped up parca ar fi fost drogat si nimic altceva...Deci meciul a fost de o calitate extrem de ridicata si doar cifrele lui Fedex spun totul: 48 de winnere si 18 erori nefortate... :shocked: +30 Si lasand la o parte faptul ca a servit vreo 15 asi...Roddick a avut si el mi se pare +20 la capitolul winnere/greseli nefortare si a servit si el cam 14 sau 15 asi plus alte servicii de nereturnat...Americanul a servit prima serva(si i-a intrat in proportie de 60-65%) cu o viteza de la 215 la 225 km pe ora constant ceea ce e inspaimantator pt ca a pierdut in 3 seturi... :(
Fedex http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/15.gif

css2
26th September 2007, 20:18
tennis fan degeaba te enervezi tu cu optimistul.tot i se pare ca federer nu joaca la valoarea lui si ca ce cauta cu mirka si nu are antrenor.eu nu stiu ce il doare pe el de mirka
pai iti dai seama daca federer cistiga numai 2 slamuri? Il desfigura pe roger.

ciorbicafaristu
3rd March 2008, 21:00
are cineva meciuri inregistrate cu federer? dc are cineva va rog anuntati-ma!