PDA

View Full Version : Roger Federer - Nikolay Davydenko: semifinala US Open 2007



luma
8th September 2007, 15:07
Pareri? :D

iuli
8th September 2007, 15:16
la fel normal, Fed

Celso
8th September 2007, 15:49
poate bate betferu....pardon...Davydenko:D

krydo
8th September 2007, 16:42
Da...ar fi chiar culmea sa vedem ca bate Davydenko si sa vedem o finala Davydenko-Ferrer :D Asta chiar ar fi o partida interesanta.

whisper
8th September 2007, 17:02
Cand incepe? sper sa castige Davidenko:cry: Dar Roger va lua finala :D

luma
8th September 2007, 22:02
Not before 3.00 PM, adica nu inainte de 22.00, ora Romaniei. :)
Greu in finala cu Djokovic, dar nu imposibil. Pana atunci, mai are un meci de jucat...:D

luma
8th September 2007, 22:19
Break Davidenko...2-1 pt. rus. :shocked:

lucian_iasi
8th September 2007, 22:28
3-1 ptr rus,dar stai calma..asa a inceput si ferrer si l-a demolat Djokovic apoi.Nu rezista rusul prea mult.

Edit:cum spuneam,3 mingi de break federer.

4-3 federer.Victorie in 3 seturi ptr federer.

luma
8th September 2007, 22:39
4-3 Federerutuuuuu!!! :cheer:

lucian_iasi
8th September 2007, 22:46
De acu Davydenko a cazut.Federer a preluat conducerea meciului.

luma
8th September 2007, 23:02
7-5 Federeru...:cheer:

lucian_iasi
9th September 2007, 00:10
7-5,6-1,3-4.Chiar daca e condus in setul 3,federer nici daca joaca 3 zile la rand nu poate pierde de la 2-0 la seturi.

luma
9th September 2007, 00:20
Dar daca joaca si maine asa...:(

lucian_iasi
9th September 2007, 00:30
7-5,6-1,6-5 si serviciul.

luma
9th September 2007, 00:36
Roger Federer - Nikolay Davydenko 7-5 6-1 7-5

TenisFan
9th September 2007, 00:37
Rusul a dat tot din el...Mai ales in setul 3...Asa cum face de obicei nici nu ma asteptam la altceva...De fiecare data a pierdut cum a fost si cazul in seara asta...Federer a jucat bine ultimele 2 seturi mai ales momentele extrem de importante din setul 3...Nu cred ca-si permitea sa-l lase pe rus sa vada cum ar fi fost un potential set 4...Maine vine sarbul si daca nu e gata il ia cu lopata... ;)

Dani3l
9th September 2007, 00:38
FedExpress si-a livrat "pachetul" pt finala de maine:D Nu sunt fan Federe,ci Safin,insa nu pot sa nu admir genialitatea acestui sportiv.

Universal
9th September 2007, 00:39
Federer-Djokovic

Nr.1 impotriva viitorului Nr.1

luma
9th September 2007, 00:40
Stii tu...:limba: :D

Optimistul
9th September 2007, 11:11
Rusul n-a gestionat momentele importante ale meciului si aici s-a facut diferenta. In primul set a ratat 2 mingi de 4-1 si numai spun ca a ratat si alte mingi de set in conditiile in care elvetianul era mai transpirat ca niciodata ...
Mai ales ca el conform declaratiei de inaintea meciului a intrat pe teren ca si invins...Pacat ca n-a castigat macar un set dupa atatea mingi frumoase facute.
Federer a fortat atunci cand trebuia, etalandu-si clasa de elitist.

Sorin Blaj
9th September 2007, 12:48
Federer a fost doua clase peste Davydenko.

I-a pus probleme, dar atat.

Se pare ca in acest moment singurii jucatori care il pot invinge pe Federer sunt Nadal si Djokovic.

debit_critic
10th September 2007, 15:36
Eu cred ca rusul a aratat ca e un adevarat campion.N-a pierdut set pana la meciul cu Federer.E determinat sa-l bata.
Fedex,pe de alta parte e foarte obosit si a dat semne ca fasaieste in meciu cu lopez si paluga aia.Pentru mine e clar ca a venit momentul ca rusul sa-i aratae elvetianului ca timpul lui a trecut.
3/4 seturi victorie Davydenko

printulmiskin
10th September 2007, 18:47
Eu cred ca rusul a aratat ca e un adevarat campion.N-a pierdut set pana la meciul cu Federer.E determinat sa-l bata.
Fedex,pe de alta parte e foarte obosit si a dat semne ca fasaieste in meciu cu lopez si paluga aia.Pentru mine e clar ca a venit momentul ca rusul sa-i aratae elvetianului ca timpul lui a trecut.
3/4 seturi victorie Davydenko

Cite beri bausei cind ai facut postarea asta???Meciul se terminase demult!!!

TenisFan
10th September 2007, 23:24
Cite beri bausei cind ai facut postarea asta???Meciul se terminase demult!!!E sarcastic...Nu mai lua totul literalmente... :(

printulmiskin
11th September 2007, 08:11
NUmai sarcastici si ironici super fini pe aici...Mai vb baieti si despre tenis pe bune ,ca nu se mai intelege nimic pe forumul asta!!

luma
11th September 2007, 08:23
E sarcastic...Nu mai lua totul literalmente... :(

E "sarcastic" si pe langa...Adica este un pic de trolling acolo si chiar nu vreau sa ma supar.
M-ar multumi o parere mai putin sarcastica, dar la obiect. :rolleyes:

TenisFan
11th September 2007, 18:05
Pai eu inteleg tot ce a vrut sa zica...Voi nu intelegeti...A spus ca Davydenko nu avea nicio sansa oricum in fata lui Federer...De fapt a spus ca nimeni nu avea nicio sansa in fata lui Federer fie ca-l puneati sa joace cu Nadal de 2 ori in semifinala cu Davydenko de 2 ori in sferturi si cu Djokovic de 2 ori in finala... S-a luat de thread-ul ala si de acuzatiile nefondate si intuitiile unora cum ca e obosit sau ca mai are putin si crapa sau mai are putin si se fasaie de tot...Cand de fapt el tot castiga in continuu :( dar e la un pas de colaps...Dar el castiga in continuu turneele de Grand Slam... :( Optimistul cand face tot soiul de afirmatii dintr-astea care n-au legatura cu realitatea la el cum e? :(

jesus supremu
13th September 2007, 11:33
Pai eu inteleg tot ce a vrut sa zica...Voi nu intelegeti...A spus ca Davydenko nu avea nicio sansa oricum in fata lui Federer...De fapt a spus ca nimeni nu avea nicio sansa in fata lui Federer fie ca-l puneati sa joace cu Nadal de 2 ori in semifinala cu Davydenko de 2 ori in sferturi si cu Djokovic de 2 ori in finala... S-a luat de thread-ul ala si de acuzatiile nefondate si intuitiile unora cum ca e obosit sau ca mai are putin si crapa sau mai are putin si se fasaie de tot...Cand de fapt el tot castiga in continuu :( dar e la un pas de colaps...Dar el castiga in continuu turneele de Grand Slam... :( Optimistul cand face tot soiul de afirmatii dintr-astea care n-au legatura cu realitatea la el cum e? :(

cred ca optimistul vrea o cariera in televiziune la otv :drak:

css2
26th September 2007, 20:21
Eu cred ca rusul a aratat ca e un adevarat campion.N-a pierdut set pana la meciul cu Federer.E determinat sa-l bata.
Fedex,pe de alta parte e foarte obosit si a dat semne ca fasaieste in meciu cu lopez si paluga aia.Pentru mine e clar ca a venit momentul ca rusul sa-i aratae elvetianului ca timpul lui a trecut.
3/4 seturi victorie Davydenko

Se vede ca nu prea urmaresti tenisul profesionist.Nu o sa-l bata niciodata rusul pe federer.Roger nu este obosit si timpul lui inca nu a trecut.

css2
26th September 2007, 20:29
rusnacul asta muncitor si f eficace nu poate sa-l bata pe roger.Lui federer ii place mingiile razante al lui davidenko.Rusul Il joaca unde ii place.La nivelul soldului.Acolo rar il bati pe federer.Numai cu mingii inalte il poti bate pe federer.Uita-te la nadal canas.numai astia au succes pentru ca il joaca la nivelul umarului unde este dificil chiar si pentru federer.
Inca o data arati cit de mult stii tenis optimistule

Cristi
29th September 2007, 13:28
Davīdenko nu poate sa il bata pe Federer dintr-un singur motiv: diareea care il apuca in fata elvetianului. In ultimele 2 intalniri de fiecare data a jucat mai bine ca Roger si de fiecare data a clacat. Ca si Gasquet (care a reusit 100 de lovituri castigatoare cu Roddick si 100 de greseli nefortate cu Federer la Wimbledon).
Dar si daca printr-o minune rusul reuseste sa invinga marmota la un moment dat, cred ca dupa aia va fi de 10 ori mai greu pt Federer sa treaca de rus.
Asta e secretul jucatorilor care il inving pe Federer: nu se sperie de el. De aia sunt convins ca Nadal i-ar fi facut probleme serioase in finala. Djokovic promite si el, dar a fost cam stors la ultima intalnire.