PDA

View Full Version : Gigi Becali se apuca de cantat!!! - SOC!



Kainsashiki
7th September 2007, 00:40
Gigi Becali: 'Cu vocea mea, vand de rup!'

Gigi Becali a batut palma, ieri, cu Radu Baron, directorul casei de discuri RBA. Cei doi s-au intalnit la palatul lui Becali si au hotarat sa lanseze in preajma Craciunului un CD cu muzica religioasa si colinde interpretate de latifundiarul din Pipera. Finantatorul Stelei este convins ca albumul o sa aiba un mare succes si va fi cumparat de foarte multi oameni.

'Sunt sigur ca albumul va avea mare succes pentru ca am o voce foarte buna. Am mostenit-o de la bunicul meu, tatal mamei mele, care a cantat cantonete in italiana, la Boston. Eu am muzica in sange, asa ca nu va fi nevoie sa iau nici un fel de lectii. Am ureche muzicala si un timbru puternic. Cu vocea mea, o sa vand de rup si sunt convins ca voi face bani buni si din muzica. Pe de alta parte, vreau sa readuc poporul roman la credinta in Dumnezeu.

Va dona o parte din incasari

De altfel, jumatate din banii din vanzarea albumelor ii voi dona copiilor handicapati si azilurilor pentru batrani. O sa vedeti ca toata lumea va dori sa asculte albumul cu cantecele religioase interpretate de Gigi Becali', a declarat finantatorul Stelei. Gigi Becali a spus chiar ca de ceva timp incoace asculta numai muzica religioasa. 'Am o multime de CD-uri cu muzica religioasa interpretata de diferite coruri bisericesti. Imi place aceasta muzica foarte mult deoarece e linistitoare. Unele cantece le stiu pe dinafara, de exemplu "Fericirile", pe care vreau sa le si imprim pe albumul pe care il vom lansa', a mai zis el.

Urmeaza sa filmeze si un videoclip
Radu Baron i-a propus lui Becali sa fie acompaniat la unele cantece si de fetele de la Hora, iar primul videoclip realizat cu omul de afaceri in postura de cantaret va fi difuzat pe noul post de televiziune, Hits TV, patronat de RBA. La randul sau, Becali doreste sa mai aduca si alte cateva voci din corul bisericii unde merge de obicei sa cante impreuna cu acesta.

In urma articolului 'Becali, te vreau cantaret', aparut in Libertatea, omul de afaceri a acceptat propunerea, directorului casei de discuri RBA de a canta muzica religioasa. Latifundiarul din Pipera si Radu Baron au stat la masa negocierilor in vederea realizarii unui album

BigStar
7th September 2007, 00:42
baga gigi
:yeah:

Kainsashiki
7th September 2007, 00:47
Viitorul single, varianta acapella!!!!

http://www.sport.ro/stiri/15305/Fotbal-Extern/Liga-campionilor/www.sport.ro-iti-da-cel-mai-tare-ringtone-pentru-telefonul-tau.html

iuli
7th September 2007, 01:00
:happy

Hard
7th September 2007, 01:08
Are voce ,sa vedem daca il remarca si Mtv .

GruppoApparte
7th September 2007, 01:53
intradevar are voce .. le baga le baga .. uite la el ce le stie :))
cand oare un duet cu Guta ?

NORGEMAN
7th September 2007, 02:54
ce nu face becali asta?

GruppoApparte
7th September 2007, 05:57
haha siecs :))

YoYoyOi
7th September 2007, 07:58
asta-i bolnav rau :cry:

StefaniaM
7th September 2007, 09:19
Nu mai puneti mey astfel de threaturi, nu de alta dar le citesc la prima ora a diminetii si mi-e sa nu fac vre-un atac de cord :P Asa, abia trezita din somn...Cat despre Becali si initiativa lui...ce sa zic?! Au reusit si altii, nu vad care ar fi problema. Piata comerciala muzicala romaneasca e praf oricum, deci nu prea conteaza cine isi mai incalzeste glasciorul pe la radio/tv sau cine l-o difuza.

Ess
7th September 2007, 10:20
Sunt sigur ca whoopi goldberg a aflat de asta.
deja se face scenariul si castingul pt sister act 3.

on toppic: sa dam cu tamaie sa iasa diavolul din el. caci prostia iese doar cu pickamerul :headbang:

amin

Nico21
7th September 2007, 10:28
:happyEste adevarat...a confirmat si Radu Baron,patronul de la RBA...cica va scoate si un videoclip...:happy:happy:happy

Platanu
7th September 2007, 10:39
:groggy:
Atata pot sa zic.

Gontel
7th September 2007, 10:58
M-am plictisit de stiri de astea. E clar ca el poate face de toate. :happy

r0bby
7th September 2007, 11:05
Oh doamne:headbang::headbang::headbang:

s.gerard
7th September 2007, 11:48
Daca A Ajuns Si Oierul Sa Cante Si Sa Scoata Un Videoclip Inseamna Ca Am Ajuns Varza Pe Plan Muzical.te Pomenesti Ca Are De Gand Sa Participe Si La Eurovizion La Anul

dianac
7th September 2007, 12:10
daca face un duet cu oana zavoranu o sa fiu cea mai mare fana :ras-plans: :ciocan:

Geografu
7th September 2007, 12:38
Oh Doamne........:(:headbang::no:

NORGEMAN
7th September 2007, 12:57
haha siecs :))

Da sa suga "acadelele" poate:D

Hard
7th September 2007, 13:34
film cand face ?

Lordul
7th September 2007, 14:23
am auzit k la anu Becali vrea sa mearga la Eurovision si sa sustina un recital la festivalul de la Mamaia apoi sa participe la Cerbul de Aur

Platanu
21st September 2007, 22:05
Asteptam cu nerabdare lansarea artistului Becali.
E foarte dragutz ca astia de la tv le zic tuturor panaramelor care se fac cantarete "artiste"........