PDA

View Full Version : Cupa Uefa 2007-2008



Datenshi
6th September 2007, 19:54
Cu speranta ca va fi un parcurs cat mai lung, comentarii despre evolutiile echipei in Cupa UEFA aici.

Datenshi
6th September 2007, 19:55
Un amanunt spumos despre adversarii din primul tur:

Nurnberg i-a uimit pe giuleșteni!

Conducătorii giuleșteni au făcut repede cunoștință cu organizarea nemților de la Nurnberg. La o oră după tragerea la sorți un reprezentant al echipei germane a sunat la club și a cerut un bilet la meciul giuleștenilor cu U Craiova, pentru a studia trupa lui Bergodi. “Sigur, cum vi-l trimitem?“. “Păi, eu sînt în București, avem oameni în toate orașele unde am fi putut avea adversare, să nu pierdem timp“, a venit răspunsul care i-a uimit pe conducătorii Rapidului!

@blogsport

Tyler Durden
7th September 2007, 00:04
pare destul de straniu aici la noi in Balcani...

Datenshi
19th September 2007, 12:49
INTERVIU / COMAN: "DIN PACATE, NU AM CUM SA APAR JOI. RISCUL E PREA MARE!"

Sursa: www.prosport.ro

Suparat si dezamagit. Asa era Dani Coman aseara când a parasit Pro Rapidul si dupa ce aflase ca nu va putea apara la debutul giulestenilor în Europa din acest sezon.

E adevarat ca ai sanse mici sa aperi?
Daca ar fi fost sanse mici, m-as fi agatat de ele, asa cum am mai facut-o la meciurile importante. Din pacate, nu am cum sa apar joi. Acuz o întindere care se poate transforma la cea mai mica miscare în ruptura. Riscul e prea mare!

Dar ce s-a întâmplat? Ai primit îngrijiri la un moment dat...
Nu atunci. Am simtit unele dureri în repriza întâi la o degajare banala, dar am crezut, am sperat sa nu fie ceva grav. Chiar nu mi-am dat seama ca poate fi atât de serios. Abia duminica noaptea si luni am simtit dureri. Azi (n.r.-marti) aveam impresia ca ma simt mai bine, dar medicii au spus ca trebuie sa intru în repaus si sa fac tratament. Altfel pot sta departe de gazon mai mult de o luna.

Ii "simti" cel mai bine pe colegii tai...Andrade? Marinescu?
Nu o spun doar din complezenta. Cred cu tarie ca înlocuitorul meu va face o partida mare. Voi fi primul care îi va tine pumnii strânsi!

Nu stiu ce sa zic. Am zis mai de mult ca as vrea sa-l vad pe Andrade in meciul asta. Acum ca se va si intampla, sper sa se achite bine de sarcini.

Tyler Durden
19th September 2007, 12:50
cu Andrade si cu Perja titulari o sa fie delicata treaba...

Datenshi
19th September 2007, 18:15
Andrade poate fi un plus pe centrari. Cu Perjinho e delicata treaba. Desi l-am vazut doar o sg. data, in amicalul cu cipriotii, as prefera de o mie de ori sa jucam cu Sapun in centru si Tamandare pe drepta.

Tyler Durden
19th September 2007, 18:42
sincer, in noile conditii, daca pierdem cu un 2-1 sau 3-2 cred ca ar fi un rezultat multumitor.

grande
19th September 2007, 18:46
Eu zic ca meciul se termina 1-1 !

budarazvan
20th September 2007, 18:56
Pe ce canal va fi meciul diseara?

Datenshi
20th September 2007, 20:53
21:45, tvr 1.

grande
20th September 2007, 23:57
Eu sunt multumit de rezultat si de prestatia baietilor !

kain
21st September 2007, 00:00
Am inceput destul de bine, avem mari sanse in retur :ok:

grande
21st September 2007, 00:06
Doamne ,nici nu vreau sa ma gandesc ce meci va fi in Giulesti ,dar cineva imi spune mie ,ca vom castiga cu 2-1 ! ;)

Sunchase
21st September 2007, 01:44
eu zic 2-0 fara emotii :P

Datenshi
21st September 2007, 05:36
Ai prins tu meciuri d'astea importante fara emotii la Rapid? :D

grande
23rd September 2007, 10:24
Un Superfotoreportaj realizat de un fan al Cfr Cluj de la Nurnberg !!!

http://www.mysport.ro/stirea/14442/fotoreportaj__trenul_rapid_1923_a_oprit___n_gara_n urnberg_la_linia_x.html

Alexutzu_bc
23rd September 2007, 18:48
Ce Credeti Va Trece Rapid De Nurnberg????????astept Raspuns Ptr Un Referendum
:-p

fc rapid haide

Datenshi
30th September 2007, 11:56
Disputa


* Sursa: Prosport


Ionut Mazilu a fost tras pe linie moarta atât la Nürnberg, cât si în Cupa, cu FCM II Bacau, Bergodi preferându-l din primul minut pe camerunezul Pierre Boya.

Atacantul de culoare s-a descurcat onorabil, chiar reusind o "dubla" cu bacauanii. Pentru partida retur din Cupa UEFA, cu FC Nürnberg, tehnicianul visiniilor, Cristiano Bergodi, va trebui sa aleaga între Mazilu si Boya. Cu amândoi a avut însa probleme când a trebuit sa se decida în privinta celui care va face parte din primul "unsprezece".

Mazilu a rabufnit dupa meciul de la Nürnberg, când a evoluat doar doua minute, iar Boya a explodat de furie pentru ca nu a fost folosit în partida cu Steaua. Mazilu spune acum ca nu-i poarta ranchiuna lui Bergodi si crede ca, daca va munci mai mult, va reveni în echipa de start a Rapidului. "Am fost deranjat, fireste, când am vazut ca joc doar doua minute la Nürnberg, dar nu am nimic cu Bergodi. El este antrenorul Rapidului, el decide pe cine sa foloseasca. Si cred ca, daca voi munci mai mult la antrenamente, va veni si rândul meu sa joc. Faptul ca Boya a început sa marcheze... este foarte încurajator pentru echipa", a spus Mazilu.
La fel de optimist este si Boya: "Am avut acea accidentare care m-a cam scos din ritm. Era si destul de greu sa confirm din prima. Acum totul este în regula".


Coman, Lazar si Dica da, Burdujan nu!

Cristiano Bergodi rasufla usurat! La antrenamentul de aseara al Rapidului, Dani Coman, Costin Lazar si Emil Dica s-au pregatit normal alaturi de restul colegilor si, mai mult ca sigur, vor fi inclusi în lotul pentru partida de joi, din Cupa UEFA, cu FC Nürnberg. Probleme mai sunt însa cu Lucian Burdujan, care s-a antrenat aseara separat si sunt sanse infime ca el sa intre în meciul cu nemtii. Atacantul resimte o lovitura la glezna dreapta si abia peste câteva zile va intra în programul normal de pregatire al echipei.

Tyler Durden
30th September 2007, 12:02
Slava cerului ca revin astia 3. Burdujan nu e o piesa atat de importanta, mai ales ca Rapidul are solutii in atac.

grande
1st October 2007, 12:07
La meciul retur de joi, 4 noiembrie, se va inaugura o nouă tabelă, iar imnul Rapidului va fi cîntat live pe stadion. Suporterii sunt rugați să vină îmbrăcați în vișiniu, pentru o atmosferă de vis.

rapidisti.ro
..........
sunt curios ce tabela au cumparat ,sau doar au mai schimbat becurile alea arse din aia veche ?

Nico21
1st October 2007, 12:08
Au schimbat ledurile arse din aia veche...:happy:happy:happy

grande
1st October 2007, 12:12
Fara caterinca ,Copos este capabil de orice !
Nu cred eu ca pune una ,cum este aia de pe Ghencea:no:

Datenshi
3rd October 2007, 23:29
COPOS: "PE NEMTI I-AI BATUT DOAR CIND II VEZI CA SE URCA IN AUTOCAR SI PLEACA"

Asta e un mare adevar.

Universal
4th October 2007, 18:53
s-a terminat aici parcursul vostru.Nici in grupe nu ati ajuns.

kain
4th October 2007, 19:06
s-a terminat aici parcursul vostru.Nici in grupe nu ati ajuns.

Lasa ca faceti voi in continuare Romania de ras, noi am incheiat aici :cry:

Zabriskie
4th October 2007, 19:15
Pacat ca nu i-ati batut, echipa a jucat bine mai putin la finalizare, eterna problema e echipelor romanesti...

Datenshi
4th October 2007, 19:24
Da, am ratat ingrozitor de mult.

radumiki
4th October 2007, 19:26
nu e nici o proble4me, si celelalte echipe romanesti au procedat la fel ca voi... nu va e dor de razvan? oare ce salar' i-ar da copos ca sa vina din nou antrenor? calculeaza oare cat a pierdut?

Datenshi
4th October 2007, 21:13
Nu ne e dor. Daca nu ne paraseste Bergodi si scapam de 2-3 gloabe, se poate vedea o echipa la orizont.

Universal
4th October 2007, 21:38
ar fi bine sa nu plece Bergodi, cu el pe banaca nu ati pierdut nici un meci pana acum, si sincer mi-ar parea rau sa va vad plangand :(

CrAzY92
4th October 2007, 22:13
Un sezon in Cupele europene ratat de Romani :(

Datenshi
4th October 2007, 23:33
ar fi bine sa nu plece Bergodi, cu el pe banaca nu ati pierdut nici un meci pana acum, si sincer mi-ar parea rau sa va vad plangand :(

Lasa, nu ne duce noua grija...

Tyler Durden
5th October 2007, 11:55
Datenshi, poate ai fost cam rau cu Universal. el chiar nu e genul de stelist patibular.

georg40
5th October 2007, 12:33
Da, trebuie sa revenim la o discutie fara...iesire, chiar daca ea ii va deranja fireste pe unii.
De aceea am sa fiu scurt. Eliminarea Otelului si CFR-lui (jenanta din cale afara), ca si a lui Rapid si Dinamo (la lupta, dar evitabila !) readuce in discutia competitivitatea echpelor de club romanesti (sa nu fiu inteles gresit cu 25-30 de ani in urma erau tot asa, cu toate rezultatele notabile ale lui Univ.Craiova sau Dinamo Bacau). Si mai aduce in discutie, chiar daca unora aceasta concluzie le va displace total , ca singura echipa fanion tot Steaua ramane... Chiar daca si ea se poticneste tot mai des.

Nico21
5th October 2007, 14:10
Da, trebuie sa revenim la o discutie fara...iesire, chiar daca ea ii va deranja fireste pe unii.
De aceea am sa fiu scurt. Eliminarea Otelului si CFR-lui (jenanta din cale afara), ca si a lui Rapid si Dinamo (la lupta, dar evitabila !) readuce in discutia competitivitatea echpelor de club romanesti (sa nu fiu inteles gresit cu 25-30 de ani in urma erau tot asa, cu toate rezultatele notabile ale lui Univ.Craiova sau Dinamo Bacau). Si mai aduce in discutie, chiar daca unora aceasta concluzie le va displace total , ca singura echipa fanion tot Steaua ramane... Chiar daca si ea se poticneste tot mai des.


Fanion a cui?...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

georg40
5th October 2007, 17:51
Fanion a cui?...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

N-am zis-o cu rea intentie, a fotbalului romanesc, bineinteles.
M-as bucura sincer daca am avea mai multe ...fanioane !

grande
5th October 2007, 18:01
Bah ,dar ne lasi in pace cu Steaua si cu fanioanele voastre:headbang:

georg40
5th October 2007, 18:14
Bah ,dar ne lasi in pace cu Steaua si cu fanioanele voastre:headbang:

Lipseste doar sa mai injuri ! De ce nu esti dispus la o discutie deschisa ? In definitiv n-am zis nimic rau.

samar
21st February 2008, 01:46
Lipseste doar sa mai injuri ! De ce nu esti dispus la o discutie deschisa ? In definitiv n-am zis nimic rau.

In definitiv..ai jignit...dar o sa ne spui cu siguranta,ca a fost fara intentie sau ca nu asta ai vrut,nu?????!!!
Georg...nu conteaza cum o faci...important este rezultatul...!!!:evil:

Datenshi
21st February 2008, 07:57
Sa nu dezgropam mortii acum...