PDA

View Full Version : 2nd time lucky ?



sorin1010
6th September 2007, 12:36
Stimate Doamne, Stimati Domni,

cu regretul ca anuntul meu de anul trecut nu a starnit nici o reactie din partea Dvs., dar cu speranta ca anul acesta voi avea mai mult succes, va anunt ca editia a 2-a a turneului de golf caritabil Vita de Vie organizata de Fundatia Vita de Vie si Fundatia Marius Ivan va avea loc la Clubul Diplomatilor, Miercuri 12 Septembrie, orele 12.00-17.00. Vor participa Florin Segarceanu, Viorel Catarama, Mugur Mihaescu, Dinu Pescariu, Misu Negritoiu, Andrei Pavel, Lucian Viziru, Marius Ivan, Dan Kondratov si Sorin Danescu. Intrarea este libera pe terenul de golf, neconditionata de vreo donatie, dar taxa de intrare in Clubul Diplomatilor trebuie achitata. Va asteptam.

Dorin
8th September 2007, 10:50
Ma bucur de faptul ca exista o pasiune in crestere pentru golf. Eu sint in Suedia , altfel as fi venit cu placere. Cum merge cu constructia terenului de la Chitila sau cel de pe la km 70 de pe autostrada spre Pitesti? Ceva practic sau numai vorbe?:yeah:

sorin1010
10th September 2007, 07:59
BUna, Dorin,

stiu ca esti in Suedia, of course, anuntul nu era pt tine... anul trecut, in afara invitatilor am avut cam 200 persoane in public, ceea ce nu e neaparat rau pt un turneu in Romania, dar destul de rau pt un turneu atat de mediatizat... ma asteptam ca cei cativa de pe forumul acesta sa fie macar curiosi...

In fine, ambele terenuri de care vorbesti s-au oprit in faza de intentie, deocamdata, la Chitila urmeaza abia sa se faca o sistematizare a terenului, cu accent inspre partea de rezidential, apoi de golf (exista insa un Pro - Shop), iar la Pucheni (pe Dn1, nu stiu ceva de autostrada, km 70 suna a ceva gen Gaesti, dar nu stiu sa se lucreze pe acolo...) mai este f. mult de lucru, oricum nu se prea lucreaza...

Dorin
10th September 2007, 22:05
triste vesti cu constructia...:yeah:D

sorin1010
11th September 2007, 07:27
asa e...

cu toate acestea se vede o emulatie la nivel de practicanti - numarul practic se dubleaza de la an la an - si este practic o chestiune de timp pana cand un teren profesionist va putea sa colecteze cei minimum 500 membri de care ar avea nevoie ca sa fie up and running...

btw, in Suedia locuieste (part time, este adev...) un foarte bun jucator roman, George Popescu, fost scratcher, il cunosti ?