PDA

View Full Version : Zenga la Dinamo



razwan_vs
5th September 2007, 08:46
EXCLUSIV / 100%: ZENGA, DOI ANI LA DINAMO PENTRU 175.000 DE EURO PE AN


Walter Zenga este noul antrenor al lui Dinamo
Azi noapte tarziu, spre dimineata, italianul Walter Zenga a ajuns la un acord cu actionarii dinamovisti si a acceptat sa preia conducerea formatiei din Stefan cel Mare.

Zenga va fi anuntat cel mai probabil ca principal al cainilor in cursul acestei zile.

Interesant este ca, dupa ce s-a aflat aproape o luna in tara, Zenga plecase marti dimineata in Italia, dar va reveni miercuri la Bucuresti pentru a prelua conducerea tehnica a lui Dinamo. Dupa cum se stie, Zenga a castigat un titlu cu Steaua, dar nu a apucat sa se bucure pentru acest trofeu, intrucat Gigi Becali l-a demis cu doua etape inainte de castigarea celui de-al 22-lea titlu din istoria Stelei.

Italianul s-a destainuit apropiatilor ca vine in Stefan cel Mare cu inima deschisa, ca un antrenor profesionst si spera sa nu fie judecat de fanii cainilor pentru faptul ca a antrenat si in Ghencea.

Miercuri dimineața, sub pretecția anonimatului, unul dintre acționarii dinamoviști a dezvăluit, în exclusivitate pentru ProSport, că italianul va sosi astăzi după amiză în România pentru a semna un contract pe doi ani, cu un salariu net de 175.000 de euro pe an. Imediat el va fi prezentat într-o conferință de presă, așa cum au promis acționarii din Șoseaua Ștefan cel Mare.

Discuțiile cu Zenga, aflat la Milano, s-au purtat prin telefon, de la restaurantul Casa di David. Din partea roș-albilor au participat la negociere Cristi Borcea, Vasile Turcu, Nicolae Badea și Florian Walter, iar legătura dintre cele două părți a fost făcută de Victor Becali.

In Romania, Zenga a antrenat in afara Stelei si pe FC National, echipa cu care a reusit sa treaca in premiera doua tururi in Cupa Uefa dupa o lunga perioada de seceta in fotbalul romanesc la nivel european. In afara Romaniei, italianul a mai atrenat in Turcia pe Gazientepspor. Ultimele trofee in Europa le-a castigat la conducerea Stelei Rosii Belgrad, in urma cu doi ani, atunci cand a reusit eventul in Serbia si Muntenegru. In 2007, a pregatit formatia Al-Ain din Emiratele Arabe Unite pentru o perioada de sase luni. De precizat ca si Anghel Iordanescu a antrenat gruparea araba in trecut.


sursa prosport.ro

Radu
5th September 2007, 09:14
Daca Walter se duce la ****** inseamna k nu are caracter...nu mai merita respect din partea stelistilor dak se duce akolo...pakt!:rosu::rosu::rosu:

Zauri
5th September 2007, 09:18
Pai ce ai vrea sa faca ? E antrenor profesionist...Eu zic ca e cel mai bun antrenor la ora actuala pt Dinamo

Sorin Blaj
5th September 2007, 09:20
Cea mai buna alegere. :ok:

Radu
5th September 2007, 09:21
Pai ce ai vrea sa faca ? E antrenor profesionist...Eu zic ca e cel mai bun antrenor la ora actuala pt Dinamo
stai ma baiatule...odata ce declari k in ROMANIA antrenezi doar la steaua si fc national...deci...nu are caracter dak se duce akolo...:rosu::rosu::rosu:

Rossi
5th September 2007, 09:23
sa speram ca o sa faca treaba ... BAFTA ZENGA !!! :ok::ok::ok:

http://img204.imageshack.us/img204/4612/walterzenga8af1085nv4.jpg

Rossi
5th September 2007, 09:44
Miercuri dimineața, sub pretecția anonimatului, unul dintre acționarii dinamoviști a dezvăluit, că italianul va sosi astăzi după amiză în România pentru a semna un contract pe doi ani, cu un salariu net de 175.000 de euro pe an. Imediat el va fi prezentat într-o conferință de presă, așa cum au promis acționarii din Șoseaua Ștefan cel Mare.

Discuțiile cu Zenga, aflat la Milano, s-au purtat prin telefon, de la restaurantul Casa di David. Din partea roș-albilor au participat la negociere Cristi Borcea, Vasile Turcu, Nicolae Badea și Florian Walter, iar legătura dintre cele două părți a fost făcută de Victor Becali.

detalii neinteresante ... e important ca Zenga sa inceapa treaba cat mai repede :ok:

AxinTe
5th September 2007, 09:45
Bine ai venit.. la noi nu o sa fii dat afara inainte sa iei titlul cu 2 etape

Elphax
5th September 2007, 09:52
e sigura treaba ?

Rossi
5th September 2007, 09:57
Bine ai venit.. la noi nu o sa fii dat afara inainte sa iei titlul cu 2 etape

la noi , o sa fii dat afara dupa ce iei titlul :happy

CFR1907
5th September 2007, 10:00
Pe prosport scrie ca vine Zenga si pe gsp Andone.:lol:

Oricum, daca va fi Zenga antrenorul lui Dinamo, cu siguranta va face multe lucruri frumoase acolo.

aetius
5th September 2007, 10:04
e cel mai bun antrenor pentru dinamo la ora actuala. de ce?
1. cunoaste fotbalul romanesc si limba romana
2. are mentalitate si stil diferite de miorita old fashion.
3.poate aduce la ascultare atat actionarii cat si vestiarul.

Mario Di Lazi
5th September 2007, 10:04
nu-l vreau pe ăsta :(

aetius
5th September 2007, 10:05
de ce mario ?

Rossi
5th September 2007, 10:26
VICTOR BECALI CONFIRMA INTELEGEREA!

"Zenga a ajuns la un acord cu oficialii clubului Dinamo. Totul este pus la punct, mai rămâne ca Walter să vină în țară și să semneze contractul.
Sunt prieten de foarte mult timp cu Zenga și am intermediat venirea lui la Dinamo"


BORCEA: "DA, NE-AM INTELES CU ZENGA!"

"Ne-am înțeles cu Zenga, azi ne întâlnim să facem actele. Mai multe nu vă pot spun.
Sunt foarte obosit, întrucât azi-noapte nu am avut somn. Dacă vreți detalii, mai aveți răbdare sau sunați-l pe el. La revedere!"


deci treaba e clara ... e ZENGA

Geografu
5th September 2007, 10:44
Azi noapte tarziu, spre dimineata, italianul Walter Zenga a ajuns la un acord cu actionarii dinamovisti si a acceptat sa preia conducerea formatiei din Stefan cel Mare.

Miercuri dimineața, sub protecția anonimatului, unul dintre acționarii dinamoviști a dezvăluit, în exclusivitate pentru ProSport, că italianul va sosi astăzi după amiză în România pentru a semna un contract pe doi ani, cu un salariu net de 175.000 de euro pe an. Imediat el va fi prezentat într-o conferință de presă, așa cum au promis acționarii din Șoseaua Ștefan cel Mare.

Discuțiile cu Zenga, aflat la Milano, s-au purtat prin telefon, de la restaurantul Casa di David. Din partea roș-albilor au participat la negociere Cristi Borcea, Vasile Turcu, Nicolae Badea și Florian Walter, iar legătura dintre cele două părți a fost făcută de Victor Becali.

Interesant este ca, dupa ce s-a aflat aproape o luna in tara, Zenga plecase marti dimineata in Italia, dar va reveni miercuri la Bucuresti pentru a prelua conducerea tehnica a lui Dinamo. Dupa cum se stie, Zenga a castigat un titlu cu Steaua, dar nu a apucat sa se bucure pentru acest trofeu, intrucat Gigi Becali l-a demis cu doua etape inainte de castigarea celui de-al 22-lea titlu din istoria Stelei.

Italianul s-a destainuit apropiatilor ca vine in Stefan cel Mare cu inima deschisa, ca un antrenor profesionst si spera sa nu fie judecat de fanii cainilor pentru faptul ca a antrenat si in Ghencea.

In Romania, Zenga a antrenat in afara Stelei si pe FC National, echipa cu care a reusit sa treaca in premiera doua tururi in Cupa Uefa dupa o lunga perioada de seceta in fotbalul romanesc la nivel european. In afara Romaniei, italianul a mai atrenat in Turcia pe Gazientepspor. Ultimele trofee in Europa le-a castigat la conducerea Stelei Rosii Belgrad, in urma cu doi ani, atunci cand a reusit eventul in Serbia si Muntenegru. In 2007, a pregatit formatia Al-Ain din Emiratele Arabe Unite pentru o perioada de sase luni. De precizat ca si Anghel Iordanescu a antrenat gruparea araba in trecut.

ProSport

Se pare ca intr-adevar Zenga e la Dinamo.Ii urez succes dar sa nu uitam ca a zis ca in Romania va antrena doar pe Steaua.Poate ca asa cum a zis si Becali o oferta de la S/D/R nu se refuza in viata.
SUCCES ZENGA IN CUPELE EUROPENE CU DINAMO ! :yes:

Zax
5th September 2007, 10:45
nici nu stiu cum o sa reactioneze stelistii, ....m-a dezamagit profund ..

Hard
5th September 2007, 10:47
Nu cred ca va avea rezultate,la dinamo nu va intalni aceeasi atmosfera ca la Steaua.

Dani3l
5th September 2007, 10:50
Declaratii lui Zenga vor fi cu 2 taisuri:) deoarece,daca va pierde cu Steaua cei mai ultrasi de ultrasi, o sa invoce ca el e stelist,alea alea :) In timp ce stelistii ii vor arata obrazul pt ca a mers la dinamo.Daca pierde cu Steaua:yeah: stelistii o sa-i zica cum au facut cu Iordanescu cand era la rapid "generale ,iti multumim" :happy
Niciun stelist care s-a transferat de la Steaua la dinamo n-a avut mari rezultate(post 89) in timp ce invers,avem exemple:dobos,militaru,danciulescu.

dardar_3
5th September 2007, 10:57
Bafta lui Zenga:ok:


PS: Chiar daca s-a dus la Dinamo, nu sunt suparat pe el.... numai un trist(pardon interist:D) putea sa faca asta...:drak:

Rossi
5th September 2007, 11:06
Zenga: „Vin azi să semnez cu Dinamo!”

Italianul Walter Zenga a declarat: „Sînt în Italia acum, nu știu la ce oră voi ajunge, dar vin azi să semnez.
Este normal să fiu fericit, Dinamo este o echipă mare care își dorește performanță. Asta îmi doresc și eu.”

e bine asa , toata lumea e fericita :evil:

YoYoyOi
5th September 2007, 11:10
Zenga imi era cel mai drag antrenor stelist din ultimii ani. A zis cu gurita lui ca in romania va antrena doar pe Steaua, cu gurita lui a zis ca la Steaua a trait cele mai fericite momente si ca Steaua va ramane mereu favorita lui. Si acum sa semneze cu Dinamo :ciocan:

Foarte suparata sunt si profund dezamagita. Cu ocazia asta stelistii l-au scos pe Zenga din inimile lor... duca-se unde-l poarta dracu :mda:

Geografu
5th September 2007, 11:14
Aici gresesti Yo ! Pentru ce a facut ZENGA la Steaua ( lucruri pe care dupa 90 le-au mai facut doar Dumitriu si PROTASOV ) eu ii voi purta un enorm respect pana voi muri.Nu poti refuza se pare o oferta de la Dinamo asa cum a zis si Becali....:(

YoYoyOi
5th September 2007, 11:16
lasa-ma ma cu povestile astea... ce oferta? aia-i oferta? pt banii aia gasea alte 20 de echipe unde sa antreneze.... ca joaca in UEFA... haha sa vedem ce-o sa faca. Eu oricum l-am sters de pe lista. Asa ceva nu pot accepta!

dardar_3
5th September 2007, 11:21
eu un fost interist Yoyo... n-ai ce sa te astepti de la el...:drak:

Rossi
5th September 2007, 11:30
@ YoYoyOi Zenga e interist si in nici un caz nu e stelist ... declaratiile alea le-a dat din politete ...

stai sa vezi ce dedicatii va da , cand o sa-l cheme pch-ul la gard ...

YoYoyOi
5th September 2007, 11:38
din politete sau nu, dar le-a dat. Si stelistii s-au atasat mult de el, il asteptau sa se intoarca la Steaua. Eu il asteptam sa se intoarca in caz ca Hagi da gres (cum se pare ca o face). Acum o sa se lupte Zenga cu Steaua, ceea ce mi se pare de neacceptat.

Zax
5th September 2007, 11:41
Walter Zenga a aceptat sa preia Dinamo dupa o discutie prelungita cu Mircea Lucescu, cel care se pare ca este artizanul principal al venirii “Omului Paianjen” in “Groapa”. La rugamintea expresa a lui Nicolae Badea, Il Luce a vorbit aseara timp de o ora la telefon cu fostul portar si l-a convins sa vina la echipa din Stefan cel Mare. Cei doi sint prieteni buni de pe vremea cind actualul tehnician al lui Sahtar antrena pe Inter Milano.

fanatik...

sa-mi bag **** in cioroiu asta....de ce nu l-a trimis pe fisu?

NORGEMAN
5th September 2007, 11:47
Pe prosport scrie ca vine Zenga si pe gsp Andone.:lol:

Oricum, daca va fi Zenga antrenorul lui Dinamo, cu siguranta va face multe lucruri frumoase acolo.

pe prosport azi noapte era dat Lucescu jr. ca si venit! dar vad ca au scos acea stire, ca se ii vedea prea multe lume cat de prosti pot fii.

NORGEMAN
5th September 2007, 11:50
sa-mi bag **** in cioroiu asta....de ce nu l-a trimis pe fisu?

cioara, cioara... dar cu caracter! nu oricine refuza in postura lui sa antreneze in continuare in divizia B.:ok: Nu sunt eu un mare simpatizant al lui Lucescu jr dar refuzand pe Dinamo pot spune ca mi-a mai crescut inima fata de el.

Zax
5th September 2007, 11:53
cioara, cioara... dar cu caracter! nu oricine refuza in postura lui sa antreneze in continuare in divizia B.:ok: Nu sunt eu un mare simpatizant al lui Lucescu jr dar refuzand pe Dinamo pot spune ca mi-a mai crescut inima fata de el.

eu vb-eam de cioara aia batrana.... pe Lucescu Jr. il respect si stimez si eu pt ce caracter frumos are...

Ioca10
5th September 2007, 11:53
Eu unul nu sunt deloc impresionat....
Sa aibe bafta ca la peste;)

Ferko
5th September 2007, 12:03
Bafta Zenga ! Cat despre ce spun stelistii e apa de ploaie. Ei ar vrea pe Hagi pe banca, iar pe Zenga si Protasov sa stea fara angajament pana se supara Gigi pe Hagi. Domnilor, intelegi ca Zenga este ANTRENOR PROFESIONIST si antreneaza acolo unde este angajat ! A fost stelist cat timp a antrenat pe Steaua, acum o sa fie dinamovist cat timp o sa antreneze pe Dinamo. Hagi n-a fost polist cand a antrenat pe Poli ? Ar trebui ca timisorenii sa-i scoata ochii pentru ca antreneaza pe Steaua ?

Kainsashiki
5th September 2007, 12:03
Sper sa aiba soarta lui Esteban Vigo si sa revina la Steaua, acolo unde ii este locul!

Nu ne vindem pentru bani, nici la caini nici la tigani :(

Zax
5th September 2007, 12:06
@ YoYoyOi Zenga e interist si in nici un caz nu e stelist ... declaratiile alea le-a dat din politete ...

stai sa vezi ce dedicatii va da , cand o sa-l cheme pch-ul la gard ...

Zenga s-a dus la voi cauza ca la Steaua nu i s-a mai dat sansa.... Zenga e stelist, o dovedesc interviurile lui in presa italiana

http://www.youtube.com/watch?v=0CW7T8NGUZk

SAMM
5th September 2007, 12:22
nasol

oricum era mai grav dak il aduceau pe Protasov

nu cred ca o sa faca performanta la dinamo, cum a facut la Steaua

Radu
5th September 2007, 12:23
walter zenga esti o mizerie...:rosu::rosu::rosu: lasa k o sa calce el pe ghencea...:rosu::rosu::rosu:

Ted
5th September 2007, 12:29
walter zenga esti o mizerie...:rosu::rosu::rosu: lasa k o sa calce el pe ghencea...:rosu::rosu::rosu:

ar trebui sa iti fie rusine!eu o sa ii multumesc mereu ca ne-a scos din mocirla...
sa vedem daca reuseste asta si la Dinamo..

Mario Di Lazi
5th September 2007, 12:30
de ce mario ?

eu mă gândeam la Mircea Lucescu ... :(

Radu
5th September 2007, 12:33
ar trebui sa iti fie rusine!eu o sa ii multumesc mereu ca ne-a scos din mocirla...
sa vedem daca reuseste asta si la Dinamo..
lasa'ma ba cu astea...el a spus k in romania o sa antreneze doar la steaua si la national...deci...o sa aiba de suferit cand o sa ajunga pe ghencea!:rosu::rosu::rosu:

Ted
5th September 2007, 12:35
stai flex,nu are Dinamo bani sa il plateasca pe Mircea Lucescu sau pe Boloni...salariile lor sunt exorbitante pt Romania

Herc_Reloaded
5th September 2007, 12:37
Zenga a facut treaba si la Progresul, si la Steaua. Cred ca o sa faca treaba si la Dinamo, daca va reusi sa impuna si sa mentina echilibrul in echipa.

Ted
5th September 2007, 12:41
lasa'ma ba cu astea...el a spus k in romania o sa antreneze doar la steaua si la national...deci...o sa aiba de suferit cand o sa ajunga pe ghencea!:rosu::rosu::rosu:

lasa-ma si tu cu frectii dintr-astea...Omul este SOMER si nu mi se pare normal sa ii contesti tu dreptul la munca si pe deasupra sa mai il si injuri...
Daca ai 15 ani te inteleg,dar daca ai mai mult ar trebui sa iti pui intrebari...
Tu vrei sa zici ca ar fi trebui sa prefere sa frece menta acasa decat sa vina la o echipa care vrea performanta si de la care se poate face remarcat...
Daca avea o gramada de oferte probabil nu venea,atunci de ce sa nu profite de oferta asta...

Ce-mi place de tine ca te cramponezi de tampeniile astea...
Hagi nu e o "mizerie" ca nu a facut nimic de cand a venit la Steaua,nu?
Banel nu e o "mizerie" ca nu a mai jucat si el ceva de la meciul cu Betis,nu?

Mai dezamagit sunt de jocul echipei decat de venirea lui Walter la Steaua...asta e problema nostra acum....Geeeezzz!!!!

Radu
5th September 2007, 12:44
lasa-ma si tu cu frectii dintr-astea...Omul este SOMER si nu mi se pare normal sa ii contesti tu dreptul la munca si pe deasupra sa mai il si injuri...
Daca ai 15 ani te inteleg,dar daca ai mai mult ar trebui sa iti pui intrebari...
Tu vrei sa zici ca ar fi trebui sa prefere sa frece menta acasa decat sa vina la o echipa care vrea performanta si de la care se poate face remarcat...
Daca avea o gramada de oferte probabil nu venea,atunci de ce sa nu profite de oferta asta...

Ce-mi place de tine ca te cramponezi de tampeniile astea...
Hagi nu e o "mizerie" ca nu a facut nimic de cand a venit la Steaua,nu?
Banel nu e o "mizerie" ca nu a mai jucat si el ceva de la meciul cu Betis,nu?

Mai dezamagit sunt de jocul echipei decat de venirea lui Walter la Steaua...asta e problema nostra acum....Geeeezzz!!!!
schimba steaua si pune dinamo...eu unu pun mult suflet...voi si asa sunteti suporteri de fatada...misto la tribuna???orikum pt mine voi nu insemnati nimik...nush la ce mai ziceti k tineti cu steaua...stati draq in fata tv-ului si lasati'ne pe noi in pace...sa ne facem treaba!:rosu::rosu::rosu:

Ess
5th September 2007, 12:46
lasa'ma ba cu astea...el a spus k in romania o sa antreneze doar la steaua si la national...deci...o sa aiba de suferit cand o sa ajunga pe ghencea!:rosu::rosu::rosu:

da' nu din cauza ta, care esti un ultras civilizat, ci din cauza huliganilor, cred... :sleep:

chestia asta cu stelist/ dinamovist/ polist, etc pt todeauna este o chestie tipic de-a noastra...la noi notiunea de PROFESIONIST a ramas undeva in perioada romantica a fenomenului fotbal. consecinta? nasul antrenor, finul lider de echipa. asteptam soborul de preoti...

mergeti ma....

Radu
5th September 2007, 12:53
degeaba va ambalati atat...voi niciodata nu o sa ne intelegeti...noi in comparatie cu voi punem suflet...voi la tv sau in tribuna mancand seminte nu o sa intelegeti niciodata...:rosu::rosu::rosu:

Charon
5th September 2007, 12:57
sub notiunea asta pompoasa de profesionist,se ascunde de fapt mercenarul din fiecare!
ce nu face omul pentru bani?:sleep:

Radu
5th September 2007, 12:58
sub notiunea asta pompoasa de profesionist,se ascunde de fapt mercenarul din fiecare!
ce nu face omul pentru bani?:sleep:
corect...walter zenga pt mine nu mai exista...m-a dezamagit profund...:rosu::rosu::rosu:

Ted
5th September 2007, 12:59
schimba steaua si pune dinamo...eu unu pun mult suflet...voi si asa sunteti suporteri de fatada...misto la tribuna???orikum pt mine voi nu insemnati nimik...nush la ce mai ziceti k tineti cu steaua...stati draq in fata tv-ului si lasati'ne pe noi in pace...sa ne facem treaba!:rosu::rosu::rosu:

Stai relaxat ca am vazut eu cum va faceti treaba...suspendarile de anul trecut tsau marturie!
Nu vad cum esti tu "mai stelist" ca mine daca te apuci si il injuri pe Zenga...asa pui tu suflet?crede-ma ca te autoflatezi...
Si eu ca si tine,merg in PN de fiecare data,nu sunt mancator de seminte si ma intorc de la meciuri ragusit,dar spre deosebire de altii mai si gandesc ca d-aia am cap pe umeri...

Radu
5th September 2007, 13:02
Stai relaxat ca am vazut eu cum va faceti treaba...suspendarile de anul trecut tsau marturie!
Nu vad cum esti tu "mai stelist" ca mine daca te apuci si il injuri pe Zenga...asa pui tu suflet?crede-ma ca te autoflatezi...
Si eu ca si tine,merg in PN de fiecare data,nu sunt mancator de seminte si ma intorc de la meciuri ragusit,dar spre deosebire de altii mai si gandesc ca d-aia am cap pe umeri...
hai du'te la zenga si strangei mana...si multumestei k a semnat cu dinamo...ce draq...incepi sa arama pe fata...lucrezi sub acoperire???:mda:

Ted
5th September 2007, 13:02
sub notiunea asta pompoasa de profesionist,se ascunde de fapt mercenarul din fiecare!
ce nu face omul pentru bani?:sleep:

te rog,explica-mi care e problema?tu nu ai fi facut la fel?
Asta e meseria lui...noi am fost obisnuiti ca pe vremea comunistilor cand un om lucra in acceazi uzina toata viata...vremurile s-au schimbat,fotbalul la fel...get used to it!

Radu
5th September 2007, 13:05
te rog,explica-mi care e problema?tu nu ai fi facut la fel?
Asta e meseria lui...noi am fost obisnuiti ca pe vremea comunistilor cand un om lucra in acceazi uzina toata viata...vremurile s-au schimbat,fotbalul la fel...get used to it!
ba nu mai vb dak nu stii...sti ce inseamna aia sa iti dai cuvantul k in romania antrenezi doar pe steaua si pe national???sti cand a fost in fata peluzei si a zis k nu se duce niciodata la dinamo si la rapid???nu mai vb ma k esti afon...:rosu::rosu::rosu:

Ted
5th September 2007, 13:06
hai du'te la zenga si strangei mana...si multumestei k a semnat cu dinamo...ce draq...incepi sa arama pe fata...lucrezi sub acoperire???:mda:

nu spun ca imi place ca a semnat cu Dinamo,chiar imi pare rau,dar nu pot sa il judec pt asta...gandeste-te ca ciobanul putea sa il oferteze in vara,dupa ce a plecat Oli..crezi ca nu ar fi venit?ar fi preferat Dinamo?
Becali a declarat ca daca pleaca Hagi vine Oli...ce sa faca Zenga sa astepte 10 ani sa se indure ciobanul?

a cui e vina ca Dinamo are antrenor bun si noi nu?

Radu
5th September 2007, 13:08
nu spun ca imi place ca a semnat cu Dinamo,chiar imi pare rau,dar nu pot sa il judec pt asta...gandeste-te ca ciobanul putea sa il oferteze in vara,dupa ce a plecat Oli..crezi ca nu ar fi venit?ar fi preferat Dinamo?
Becali a declarat ca daca pleaca Hagi vine Oli...ce sa faca Zenga sa astepte 10 ani sa se indure ciobanul?

a cui e vina ca Dinamo are antrenor bun si noi nu?
prietene in momentul de fata walter zenga avea oferta de la red star belgrad...a refuzat'o...a preferat sa vina in tara...rusine...:rosu::rosu::rosu:

Zax
5th September 2007, 13:09
antrenorul de la dinamo cu pantaloni cu Steaua in vacanta. Mor de ras :)))))


http://img521.imageshack.us/img521/2779/57272601990135651eo3.jpg

Radu
5th September 2007, 13:11
antrenorul de la dinamo cu pantaloni cu Steaua in vacanta. Mor de ras :)))))


http://img521.imageshack.us/img521/2779/57272601990135651eo3.jpg
la ce mai pui prietene poze cu mizeria asta...:rosu::rosu::rosu:

Ted
5th September 2007, 13:11
prietene in momentul de fata walter zenga avea oferta de la red star belgrad...a refuzat'o...a preferat sa vina in tara...rusine...:rosu::rosu::rosu:

Steaua Rosie are antrenor...de vreo 2 saptamani chiar...

Radu
5th September 2007, 13:12
Steaua Rosie are antrenor...de vreo 2 saptamani chiar...
imediat dupa meciurile cu rangers...a fost ofertat...dar a refuzat...este o mizerie asta este adevarul...:rosu::rosu::rosu:

Zax
5th September 2007, 13:14
la ce mai pui prietene poze cu mizeria asta...:rosu::rosu::rosu:

fac si eu haz de necaz.....:(:(

Ted
5th September 2007, 13:19
imediat dupa meciurile cu rangers...a fost ofertat...dar a refuzat...este o mizerie asta este adevarul...:rosu::rosu::rosu:

bine omu' te cred pe cuvant,dar lasa can-can-ul ala din mana ca nu iti sta bine...
http://www.fc-redstar.net/newscontent.aspx?cultureID=1&ID=1262&News=1262

E clar ca nu putem ajunge la nici un consens asa ca mai bine sa o lasam balta...

Zax
5th September 2007, 13:22
eu inca mai am o farama de respect pentru el atata timp cat nu va scanda nimic urat la adresa Stelei, daca o va face va fi mort definitiv pentru toata suflarea stelista.

SAMM
5th September 2007, 13:27
antrenorul de la dinamo cu pantaloni cu Steaua in vacanta. Mor de ras :)))))


http://img521.imageshack.us/img521/2779/57272601990135651eo3.jpg

buna piesa

Hai Craiova
5th September 2007, 13:27
Zenga e mai antrenor ca Rednic dar depinde de Borcica si ceilalti daca-l lasa sa faca treaba la echipa.

daca se baga borcea peste el si face echipa, se alege praful

Ted
5th September 2007, 13:28
@Zax:ce respect frate,cu cat ii dai mai multa m**e sau il faci "mizerie" esti mai stelist...pui suflet...Da fuga repede la Polar Bear sa iti dea diploma de "suporter adevarat"...

Pax Romana
5th September 2007, 13:37
@Zax:ce respect frate,cu cat ii dai mai multa m**e sau il faci "mizerie" esti mai stelist...pui suflet...Da fuga repede la Polar Bear sa iti dea diploma de "suporter adevarat"...

+1
Zenga și așa va avea o viață grea la Dinamo. La prima greșeală, o parte din suporterii dinamoviști vor specula cu faptul că a fost stelist.

Totuși sper să facă o figură frumoasă la Dinamo :yeah:

Zax
5th September 2007, 13:43
@Zax:ce respect frate,cu cat ii dai mai multa m**e sau il faci "mizerie" esti mai stelist...pui suflet...Da fuga repede la Polar Bear sa iti dea diploma de "suporter adevarat"...

eu am spus ca atata timp cat NU va scanda impotriva Stelei nimic rau, inca mai port o farama de respect pt el, ... daca se va intampla sa ne injure cu galeria, vom adopta si eu si toti suporterii stelisti intregi la minte atitudinea lui Polar :ok:

Sezione
5th September 2007, 13:45
Bine ai venit.. la noi nu o sa fii dat afara inainte sa iei titlul cu 2 etape

LA voi o sa fie dat afara cu 2 etape dupa...:happy

Sezione
5th September 2007, 13:45
Bine ai venit.. la noi nu o sa fii dat afara inainte sa iei titlul cu 2 etape

LA voi o sa fie dat afara cu 2 etape dupa...:happy

Ted
5th September 2007, 13:46
@Zax:stai linistit,am inteles ce ai spus si sunt de acord cu tine.Nu cred ca Zenga va striga impotriva Stelei,nu pt ca ar fi mare stelist,ci il consider o persoana de bun simt...

Eu postasem vis-a-vis de opiniile lui Polar

Sezione
5th September 2007, 13:47
Cea mai buna alegere Zenga e antrenor bun... E profesionoist ...ce daca a antrenat steaua ?? el nu are prejudecati...poate nu s-ar duce la MIlan ca doara jucat o viata la Inter....

delboca
5th September 2007, 13:49
in sfarsit s-o rezolvat treaba ca era numa mare abureala cand razvan cand andone bine ca ii Zenga sa speram ca face treaba dar trebuie sa fie lasat in pace de conducere sa-si faca treaba

Sezione
5th September 2007, 13:50
walter zenga esti o mizerie...:rosu::rosu::rosu: lasa k o sa calce el pe ghencea...:rosu::rosu::rosu:

Penibilule... Nu l-ati vrut pe Hagi ??? sint ferm convins ca daca i s-ar fi propus Zenga ar fi preluat steaua.... Asa...ce trebuia sa faca ..e antrenor profesionist...sa nu se duca la dinamo sau rapid numai sa nu supere suporterii de rezultat ai echipei aramatei ??

danpuric78
5th September 2007, 14:00
Cea mai buna varinata pentru Dinamo.
Poate ca nu stie atata antrenorat ca rednic , andone sau sabau, dar mai mult ca sigur va incerca sa schimbe atitudinea si mentalitatea echipei - Investitie pe termen lung.

Pt stelistii revoltati- voi chiar n-ati inteles ca singurii capabili sa diferentieze culorile unui club sunt suporterii si fotbalistii grei rau de cap?

dardar_3
5th September 2007, 14:00
Ce-aveti fratilor cu Zenga????


A plecat de la Steaua la Dinamo?... sau nu inteleg...


Zenga a fost dat afara de cioban cand mai avea 2 etape si devenea campion(insa probabil nu a fost de acord sa cumpere meciul de la Oli,pe-atunci la timisoara)... Si eu as fi facut la fel in locul lui...


Zenga a mai antrenat Steaua Rosie Belgrad, Gaziantepspor si in Emiratele Unite... care-i problema ca a semnat cu Dinamo?...:)


Discutiile de genul.. lasa ca vine el in Ghencea.... sau tradatorul... etc... sunt puerile...


:cya:.... succes lu Zenga:D

Luis Garcia10
5th September 2007, 14:04
Il voi respecta pe Zenga mereu pentru ca stiu si a demonstrat ca are caracter! Omul nu putea sa stea in loc o vesnicie si sa astepte sa primeasca un semn de la Becali! :)
E un profesionist si cred ca se va vedea mana lui la Dinamo :ok:

Radu
5th September 2007, 14:20
Penibilule... Nu l-ati vrut pe Hagi ??? sint ferm convins ca daca i s-ar fi propus Zenga ar fi preluat steaua.... Asa...ce trebuia sa faca ..e antrenor profesionist...sa nu se duca la dinamo sau rapid numai sa nu supere suporterii de rezultat ai echipei aramatei ??
prietene...te inseli...eu unu nu mi l-am dorit pe hagi...era mai bn oli...dar odata ce ti-ai dat cuvantul ca nu o sa antrenezi niciodata pe dinamo sau rapid...imi pare rau...asa a facut si asta cum a facut popescu...s-a dus repede la dinamo...caracter 0...:rosu::rosu::rosu:

delaparis
5th September 2007, 14:55
Zenga a fost dat afara de cioban cand mai avea 2 etape si devenea campion(insa probabil nu a fost de acord sa cumpere meciul de la Oli,pe-atunci la timisoara)... Si eu as fi facut la fel in locul lui...


Zenga a mai antrenat Steaua Rosie Belgrad, Gaziantepspor si in Emiratele Unite... care-i problema ca a semnat cu Dinamo?...:)



corect ...

In plus Zenga nu trebuie confundat cu Lacatus, Hagi, Piturca ,Balint etc ...
Astia sunt stelisti adevarati crescuti in Ghencea .:rolleyes: ... sa nu amestecam sentimentele .
Pentru Zenga echipele din Romania nu reprezinta decat o sansa de a se vorbi despre el in presa din Italia in caz ca are ceva rezultate prin Europa ... asta vrea de fapt.

Desi nu e mare antrenor cred ca este o solutie buna pentru Dinamo si chiar pentru fotbalul romanesc ...

bafta :ok:

Aurel.D
5th September 2007, 16:01
Este o alegere buna, dar nu ma entuziasmeaza..Zenga este un antrenor bun, mai ales ca mentalitate, insa mie imi este teama ca instabilitatea intre actionari, ii va cauza intr-o zi. Care este foarte posibil sa fie cel tarziu la anul pe vremea asta....

SAMM
5th September 2007, 16:02
Zenga a fost dat afara de cioban cand mai avea 2 etape si devenea campion(insa probabil nu a fost de acord sa cumpere meciul de la Oli,pe-atunci la timisoara)... Si eu as fi facut la fel in locul lui...
:D

afirmatia ta e aiurea, ce crezi ca borcea l-a intrebat vreodata pe rednic atunci cand a facut blaturi cu arbitrii sau cu adversarii ??? sau i-a cerut acordul lui rednic,

crezi ca dak becali ar fi facut blat cu poli tm l-ar fi intrebat pe zenga dak e de acord si zenga nu a fost de acord si l-a dat afara cu 3 etape inainte ?

editeaza-ti postarea dak mai poti pt ca e una din cele mai mari tampenii pe care le-am vazut pe threadul asta

si dak meciul ala cu poli a fost blat inseamna ca 90% din meciurile lui dinamo de anul trecut au fost blat (in realitate doar 20%) cand poli a condus cu 1-0 si in ultimele minute au adus si portarul in careul nostru doar doar sa egaleze

dinamo vrea performanta si pt asta imprumuta din experienta Stelei, Steaua fiind un model pe care dinamovistii vor sa il urmeze, dupa ce au adus multi jucatori care au trecut pe la Steaua acum aduc si antrenor nu m-as mira la anul dak rateaza iar UCL sa il aduca pe MM Stoica

:groggy:

Lover
5th September 2007, 16:24
ce fraier zenga asta... :D
sper ca n`o sa faca treaba buna :evil:

Dani3l
5th September 2007, 16:25
Mama,cata suferinta pt ca zenga va antrena pe dinamo....e un antrenor profesionist,in afara de un sezon la Steaua,n-are nicio legatura cu Steaua.Daca mergea Hagi,Lacatus,Balint,asa da..as mai zice,insa,c'mon Zenga.Singura lui greseala e ca l-a luat gura pe dinainte... suporterii iau de bune declaratiile jucatorilor,antrenorilor..pasiunea ne face sa credem ca tot ce zboara se mananca.;) Daca n-ar fi declarat ca el in romania va antrena doar Steaua si Nationala,n-ar fi fost nicio problema.In momentul de fata, zenga e in dificultate in raport cu stelistii si dinamovisti..ambele parti il vor ataca,fie pt ca a mers la dinamo ,fie pt ca daca nu va avea rez la dinamo,i se va reprosa declaratia de iubire fata de Steaua.Era mai bine daca nu accepta.Personal,nu mi-e cald,nu mi-e rece ca antreneaza pe dinamo.:)

dardar_3
5th September 2007, 16:28
Samm....


Sa stii ca eu am puterea sa recunosc valorile si oamenii care au facut ceva pentru Steaua... Nu uita ca Zenga a dus Steaua in primavara Europeana... a scos Valencia... iar demiterea lui cu doua etape banuiesc ca o stii prea bine...

La fel ca si Pitzi sau Protasov, Zenga nu era marioneta lu Becali.(si de aceea ciobanul s-a dispensat de el).
Asa cum e acum Hagi... asa cum a fost Olaroiu...


@Polar Bear: invata sa scrii si apoi poti injura...

SAMM
5th September 2007, 16:34
Samm....


Sa stii ca eu am puterea sa recunosc valorile si oamenii care au facut ceva pentru Steaua... Nu uita ca Zenga a dus Steaua in primavara Europeana... a scos Valencia... iar demiterea lui cu doua etape banuiesc ca o stii prea bine...

La fel ca si Pitzi sau Protasov, Zenga nu era marioneta lu Becali.(si de aceea ciobanul s-a dispensat de el).
Asa cum e acum Hagi... asa cum a fost Olaroiu...
..

ok, asta e una

dar sa zici ca zenga a fost dat afara pt ca nu a acceptat blatul cu poli, asta mi se pare total deplasat pt ca: 1. n-a fost blat si 2. chiar dak ar fi fost, zenga nu ar fi fost consultat in privinta asta

Incubus
5th September 2007, 16:35
Vad ca toata lumea scrie pe aici ca a fost demis Zenga cu 2 etape inainte de final; de fapt a fost cu 3 etape inainte de final, dupa infrangerea de la FC National (etapa 27). Dar asta nu conteaza, important e ca toti cei dati afara de la Steaua se duc la Dinamo (sper sa il luati si pe Bostina ) :lol:

SAMM
5th September 2007, 16:42
3 etape corect

dardar_3
5th September 2007, 16:45
Sa fie sanatos in stefan cel mare... poate le traduce si jucatorilor de la dinamo ce zicea Rocchi dupa gol:lol:...

Cappone
5th September 2007, 17:13
o sa faca treaba!zenga face treaba oriunde se duce.

spartacus
5th September 2007, 17:19
va fi destul de dificil pentru Zenga la Dinamo. daca va fi lasat sa lucreze cred ca in timp va face treaba buna. daca se va intampla asta suporterii dinamovisti trebuie sa aduca multumiri Ralucai iar cei stelisti sa mai adauge o bila neagra la patron...

Rossi
5th September 2007, 17:28
In negocierile pe care le-a purtat cu oficialii lui Dinamo, Walter Zenga a pus o conditie: sa-si aleaga singur colaboratorii. Acestia sunt :
Gianni Vio (antrenor secund)
Antonello Brambilla (antrenor cu portarii)
Luciano Torri (preparator fizic)

Zenga : "Batem Steaua !"

dannyreddog
5th September 2007, 17:41
In conditiile actuale cred ca este oportuna venirea lui Zenga la Dinamo.Chiar daca a antrenat la Steaua nu cred ca va fi nici o problema din partea suporterilor dinamovisti sa-l accespte.E un antrenor profesionist care va dori sa-si faca treaba asa cum stie el..Nu stiu daca era solutia cea mai buna in acest moment pt echipa Dinamo era mai potrivit Boloni dar in conditiile date este bine si asa si sa dovedeasca ca performantele din mandatul sau de la Steaua nu au fost intamplatoare..

Mario Di Lazi
5th September 2007, 19:16
nu avem decât să sperăm că Zenga face treabă la Dinamo și o califică în grupele Cupei UEFA ...

Nightwish
5th September 2007, 20:13
Cred ca era cea mai buna solutie pentru Dinamo.. Faptul ca a fost la Steaua nu ar trebui sa-i provoace cine stie ce probleme in afara unor fluieraturi ( scuipati si flegme ) in Ghencea ( nu-i problema, nebuni sunt destui peste tot ). Este un antrenor bun si sunt convins ca va reusi sa readuca Dinamo pe drumul cel bun.
Totusi, de ce nu l-ati luat pe Ando de la noi?? :(:(

Tyler Durden
5th September 2007, 21:18
cei care-i reproseaza lui Zenga faptul ca s-a dus la rivala de moarte poate ca ii cer prea mult. sa nu uite ca Zenga nu a jucat nici macar un minut pentru Steaua, ci doar a antrenat acolo.

boni2204
5th September 2007, 23:30
cei care-i reproseaza lui Zenga faptul ca s-a dus la rivala de moarte poate ca ii cer prea mult. sa nu uite ca Zenga nu a jucat nici macar un minut pentru Steaua, ci doar a antrenat acolo.

corect chiar nu inteleg de ce sar asa stelistii, pana la urma nu a fost vreun jucator emblematic al stelei, ci doar antrenor timp de aproape un sezon, asa ca nu vad care e problema ca a semnat cu dinamo
foarte bine ca a venit si sper sa faca traba buna , sa nu uitam ca el a inceput performantele stelei in europa prin eliminarea valenciei :)
si totusi ii inteleg pe stelistii suparati ca zenga a semnat cu dinamo pt ca stiu ce poate si cred ca reactioneaza asa pt ca vor avea un adversar puternic cu zenga pe banca lui dinamo:ok:
bafta zenga, am presimitit inca de duminica faptul ca zenga va fi alesul:D

Jerry20cm
5th September 2007, 23:37
corect chiar nu inteleg de ce sar asa stelistii, pana la urma nu a fost vreun jucator emblematic al stelei, ci doar antrenor timp de aproape un sezon, asa ca nu vad care e problema ca a semnat cu dinamo



faptul ca acum 1 luna spunea, pentru Gazzetta dello Sport, ca in Romania nu are cum sa antreneze alta echipa in afara Stelei, fiindca Steaua e cea mai mare si singura echipa importanta din Romania.
De aceea il consideram un idol si de aceea era asa iubit.
faptul ca spunea ca, alaturi de Inter, Steaua a devenit echipa lui de suflet.

asta e, a demonstrat ca e un alt mercenar.

danpuric78
6th September 2007, 01:01
faptul ca acum 1 luna spunea, pentru Gazzetta dello Sport, ca in Romania nu are cum sa antreneze alta echipa in afara Stelei, fiindca Steaua e cea mai mare si singura echipa importanta din Romania.
De aceea il consideram un idol si de aceea era asa iubit.
faptul ca spunea ca, alaturi de Inter, Steaua a devenit echipa lui de suflet.
asta e, a demonstrat ca e un alt mercenar.

astea sunt declaratii de complezenta. singurii "nemercenari din fotbal" sunt suporterii.
restul, fotbalisti, antrenori, etc. toti, absolut toti, au pretul lor.

Pentru banii potriviti si in conjuctura potrivita, si mirel radoi ar pleca la dinamo. ca astfel de conjuncturi si ocazii apar foarte rar e altceva.

Intr-o-zi poate ca lacatus va antrena la dinamo, lucescu la steaua iar dinu va fi "delegat la rapid".
asta e fotbalul profesionist, iar "pana la moarte..." e doar un vis ar prapaditilor din galerii.
si eu zic ca profesionistii sunt preferabili fidelilor fanatici.

Rossi
6th September 2007, 04:44
Bine ca s-a rezolvat problema cu antrenorul ... Zenga sa treaca la treaba si sa castige eventul cu Dinamo :ok:

Salah ad-Din
6th September 2007, 08:24
Miercuri însă, la primele ore ale dimineții, rămași fără soluții, oficialii "cîinilor" au continuat să preseze. Lovindu-se de refuzuri consecutive, aceștia au apelat la o soluție extremă. În timp ce Borcea vorbea cu Zenga, pe o altă linie telefonică, Vasile Turcu - care nu accepta sub nici o formă varianta Ioan Andone - l-a sunat pe Gigi și a pus telefonul pe speaker pentru ca tehnicianul să poată auzi convorbirea!
"Gigi, de ce ne faci probleme cu Zenga? Ne tot refuză și zice că vrei să îl iei tu la Steaua!", a intervenit Turcu. Gigi Becali s-a enervat. "Nu-mi trebuie mie, mă, la echipă! N-ai văzut ce fițe are? Și mai e și nevastă-sa aia... Hai, lasă-mă în pace, că n-am eu treabă cu el, d-aia m-ai sunat la ora asta?", a răspuns intrigat șeful Stelei.
Vorbele lui Becali l-au stupefiat, inițial, apoi l-au înfuriat pe Zenga, care a acceptat în cele din urmă oferta "cîinilor" fără să mai stea prea mult pe gînduri. Un contract pe doi ani. Porțile i se închiseseră la Steaua, iar dorința de revanșă îi era pusă pe masă de Dinamo!

Tare, nu?

Rossi
6th September 2007, 09:41
Walter Zenga : "Vreau sa fac din Dinamo cea mai buna echipa din Romania.
Trebuie la anul sa ajungem in Champions League dar pana atunci, trebuie sa ajungem in primavara europeana, in Cupa UEFA"

Asa sa faci :ok:

Lordul
6th September 2007, 09:48
Zenga e cea mai buna alegere , cu el intram in grupele C.L. daca va fi lasat sa-si faca treaba

vargen
6th September 2007, 09:57
sursa prosport.ro
Italianul s-a destainuit apropiatilor ca vine in Stefan cel Mare cu inima deschisa, ca un antrenor profesionst si spera sa nu fie judecat de fanii cainilor pentru faptul ca a antrenat si in Ghencea.



Asta nu-i ceva sigur, doar timpul o poate spune,
in schimb,
al dracului de sigur este faptul ca Turcu se afla la mare ananghie,
daca a acceptat aceasta varianta :confused:

vargen

Lordliv
6th September 2007, 10:03
atat timp cat actionariatul de la dinamo este foarte eterogen si pestrit,grupat in tabere de interese,manevrate la randul lor de alte grupuri de interese ,dinamo nu va face performante internationale.
zenga va porni bine in campionat,ajutat si de borcea(:D),dar cam atat...

ps. excelent articolul de ieri din ez ,despre situatia de la dinamo!
eu l as mai adauga si pe vlasov ( socrul ministrului david) bun prieten cu piturca,care a inceput si el sa si vare coada in afaceile interne ale clubului!
ca si cum marcel popescu ( bossul al mare ) nu era de ajuns.

skeptik
6th September 2007, 10:16
stai ma baiatule...odata ce declari k in ROMANIA antrenezi doar la steaua si fc national...deci...nu are caracter dak se duce akolo...:rosu::rosu::rosu:
.................................................. .................................................. .

mai jos e ce am scri la altii ca tine pe GSP, citeste ca e valabil si pentru tine:'

'''PENTRU TOATE *** DE 20 DE ANI CARE SE CRED CA STIU FOTBAL...DECI MAI TOTI DE AICI: voi habar nu aveti ce inseamna fotbal profesionist! Zenga nu are nici o obligatie fata de STEAUA, mai ales ca Becali e cretin si i-a facut pe toti sa plece! Sint stelist de pe vremea cind majoritatea voastra erati ..***! de peste 40 de ani!! Asta e o meserie ca oricare alta si te duci unde crezi tu ca e mai bine pentru tine, nu pentru plingatorii de ,asa zisi, suporteri ai Stelei! Aceasi 'suporteri 'pe viata', infocati, 'netradatori', dar care nu au nici o problema sa vina la stadion cu obiecte interzise, sa se bata cu jandarmii, cu alti suporteri adversi, si, implicit , sa supuna echpa pe care o 'iubesc' asa de mult, la tot felul de amenzi, de suspendari de teren, samd...care au afectat mult pozitia in clasament si situatia morala la echipa! VOI sinteti tradatori, nu Zenga! Voi , prin comportamentul vostru, mereu aduceti o sfera negativa asupra Stelei, suplimentata de cretinul ala analfabet, Becali! Nu Zenga! Si ce daca a zis (sau a inventat aceasta presa de rahat) odata ca in Romania va antrena numai la Steaua! Multe se zic in fiecare zi de multi, si se schimba de la o ora la alta!! Asta e viata! mai lsati=o cu obsesia asta ca zenga sau altii va datoresc ceva! Zenga traieste viata lui, nu a voastra! In plus,a dovedit ca iubeste Romania, s-a insurat cu o romanca si avenit inapoi sa lucreze! Ar trebui sa fie admirat! mai ales cum tratatam noi ..strainii! Protasov, Thereau,. Elton, si multi alti jucatori si antrenori tratati ca rahatul de 'BECALII' ROMANIEI, niste caractere rusinoase parca din cartile lui Caragiale!! Pentru cel sau cea care a scris scrisoarea, te rog sa revizuesti prioritatile in viata, aceasta pledoarie a ata e penibila si ridicola! In concluzie,e un..business, e profesionism, e fiecare pentru el si mai ales, Zenga a fost la Steua, a fost tratat rau de Becali si a plecat! A fost prin lume, si s-a intors! Putea sa se duca in Spania sau Grecia, tari frumoase, viata buna! A ales...Dinamo, Romania! sa ne simtim flatati in loc de insultati! PS --daca PEPSI MA DA AFARA , MA DUC LA..COCA COLA! ITS A FREE MARKET! GROW UP, ASA ZISII SUPORTERI CARE MAINE O SA AVETI ECHIPA IAR SUSPENDATA CITEVA ETAPE PRIN COMPORTAMENTUL VOSTRU!

raynelu
6th September 2007, 10:29
In afara de patosisti, toti vrem ca Zenga sa faca treaba f. buna la Dinamo:
- cit mai departe in UEFA;
- cit mai sus in campionat;
- cit mai mult fotbal pe teren;
- cit mai putine (deloc!) aranjamente, combinari, permutari...;
- cit mai putine declaratii sforaitoare;
- cit mai putine accidentari;
- cit mai mult entuziasm si transpiratie;
- cit mai multa tehnica la jucatori;
- ...
Sunt multe dorinte ? Asta-i d-le ZENGA. Daca vrei poti.
Cu multa simpatie, succes !!!

Aurel.D
6th September 2007, 10:34
Faceti mult zgomot pentru nimic. Daca Zenga ar fi fost o mare glorie a Stelei, gen Lacatus sau Piturca v-as fi inteles...Dar asa...Pana la urma Zenga nu este decat unul care a antrenat Steaua o scurta perioada de timp si atat. Nu este unul din simbolurile Stelei, iar ce declara nu are prea mare importanta....

Jerry20cm
6th September 2007, 10:40
Bah da' voi chiar nu intelegeti nimic.
Cine dreq a pomenit ca ala ar fi vreun erou sau mare glorie a Stelei? A fost un antrenor foarte iubit, atat!
Daca nu facea declaratiile alea, probabil ca nimeni nu-l baga in seama dintre suporterii Stelei.

Eu doar faceam o constatare. A dovedit ca e un prefacut si ca declaratiile facute despre Steaua au fost facute doar asa ... poate, poate il aduce Becali inapoi.

Rossi
6th September 2007, 10:56
Walter preia frâiele lui Dinamo, devenind astfel antrenorul care a condus toate cele trei mari echipe bucurestene (!),
italianul aflându-se anterior pe banca lui FC National si a Stelei. – Eurosport

pt astia de la Eurosport , Rapidul nu e din capitala ? :lol:

tourist
6th September 2007, 12:25
Am votat "DA" . La nivelul "LIGII 1" , Dinamo poate sa ajunga pe un loc de UCL cu acesti jucatori... Dar mai departe ?!?!?!?...

N-au putut sa bata o echipa de nivelul lui Lazio... Nu au stadion... Nu au decat cativa jucatori care fug tot meciul...

Dragi telespectatori , aici este adevarul real ... Daca de asta si de Borcea nu se scapa , eu nu vad bine Dinamo in viitorul apropiat..........

Ferko
6th September 2007, 12:45
Oare dece se bagă in seamă atâta steliștii ? Zenga este la Dinamo și cu asta bastă .

tourist
6th September 2007, 15:07
Oare dece se bagă in seamă atâta steliștii ? Zenga este la Dinamo și cu asta bastă .


Si daca termina Dinamo pe locul 5? Eh? Zenga este la Dinamo și cu asta basta...


Woahahahhaha

4star
6th September 2007, 15:32
sub notiunea asta pompoasa de profesionist,se ascunde de fapt mercenarul din fiecare!
ce nu face omul pentru bani?:sleep:

eu propun sa ii omoram pe toti mercenarii astia de sportivi profesionisti ca fiecare a schimbat la viata lui cel putin doua echipe si asta contravine legilor vb ale unor spectatori .. ultrasi sau nu, sa vad atunci utrasilor daca mai raman de facut o echipa- doua ..si voi cum nu sunteti mercenari ca sa schimbati echipa .. o sa tineti cu ... patronii

vedeti-va de treaba si intelegeti odata pentru totdeauna ca asta e viata de sportiv/antrenor profesionist.

on topic: zenga e antrenor bun. fortbalisti buni .. cica sunt la dinamo, deci conditii de performanta.

Rossi
6th September 2007, 18:58
N-au putut sa bata o echipa de nivelul lui Lazio...

Stai relax , ca steaua in toata istoria ei de 60 de ani , nu a reusit nici macar intrun singur meci sa bata o echipa italiana ... Lazio a terminat totusi pe 3 in Italia ...

lucian_iasi
6th September 2007, 23:46
Lazio a terminat totusi pe 3 in Italia ...

E adevarat,dar gandeste-te ca Juve a fost retrogradata in serie B:( ,milan si fiorentina au fost penalizate.Crezi ca Lazio mai termina pe 3,daca era Juve in serie A si toate porneau de la 0?

claudiuhermelin
8th September 2007, 09:10
Pe ce facem pariu ca Zenga nu apuca returul in Groapa cu hingheritzi? :-)

claudiuhermelin
8th September 2007, 09:12
Spartans, what is your profession? "Miauuuu, Miauuu, Miorlauuuuuuu"

soreen
8th September 2007, 19:20
Ma **** pe strategia manageriala a lui dinamo....CE DREAQ CAUTA ZENGA IN GROAPA....vorba lui Lupu....Am ajuns sa luam REBUTURILE stelei....Dinamo nu trece anul asta de locul 4...

unu100597doi
15th September 2007, 01:57
ce mai suferea zenga de dorul stelei :D :D ce duios se gandea el la ros albastrii :D si ce frumos a semnat el cu campioana Romaniei :D

Elphax
19th September 2007, 10:44
ii sta bine cu sapca rosie :D

Mario Di Lazi
19th September 2007, 10:51
Sper să-i stea bine pe locul 1 cu șapca roșie pe cap :D