PDA

View Full Version : Fotbal american la TV in 2007-2008



Pages : [1] 2

urlacher9
5th September 2007, 00:25
Deschid acest thread pentru a imi fi mai usor sa raspund tuturor intrebarilor legate de meciurile care vor putea fi urmarite in acest an in Romania

urlacher9
5th September 2007, 00:30
SPORT 1

Duminica 9 Septembrie SAN DIEGO CHARGERS vs CHICAGO BEARS 23:15 LIVE

Luni 10 Septembrie BALTIMORE RAVENS vs CINCINATI BENGALS 02:00 LIVE

mtfk
5th September 2007, 01:16
stii cumva si programul de pe sport klub?

effect
5th September 2007, 01:34
bRAVO BRAVO BRAVO ! BALTIMORE LIVE !

urlacher9
5th September 2007, 15:57
de sport klub nu stiu nimik, tocmai de aceea nu am postat decat meciurile care vor fi transmise de sport 1

Bronco
5th September 2007, 23:03
Urlacher, poti sa postezi aici si ora, respectiv ziua cand la Sport 1 vor fi reluari, rezumate, din ceea ce am reusit sa vad la tv, parca pe 15 e rezumat la ora 15:30, week one...:ok:
Oricum e bine ca in sfarsit incepe sezonul...duminica si luni o sa avem football pe cinste...

urlacher9
7th September 2007, 04:56
Urlacher, poti sa postezi aici si ora, respectiv ziua cand la Sport 1 vor fi reluari, rezumate, din ceea ce am reusit sa vad la tv, parca pe 15 e rezumat la ora 15:30, week one...:ok:
Oricum e bine ca in sfarsit incepe sezonul...duminica si luni o sa avem football pe cinste...

BEARS vs CHARGERS - duminica 23:15 LIVE
- luni 15:30 reluare

BALTIMORE vs CINCINNATI - luni 2:00 LIVE (noaptea de luni spre marti)
- marti 16:45 reluare
- vineri 18:15 reluare

NFL GAME DAY WEEK 1 - sambata 13:30 PREMIERA
- sambata 1:15 reluare
- duminica 10:00 reluare

Pe langa acestea duminica 16 septembrie de la ora 23:15 la SPORT 1 va fi in direct cel mai interesant meci al etapei a 2a LIVE

cristane
7th September 2007, 12:53
Vreo veste privind meciul din NCAA saptamina asta? Pe port.ro apare doar "meci din NCAA", luni dupa-amiaza. Daca veti da de pe ESPN2, ca weekendul trecut, atunci poate fi West Virginia @ Marshall, NC State @ Boston College, S. Carolina @ Georgia sau USF @ Auburn. Primele doua mi se par foarte interesante.

urlacher9
7th September 2007, 16:04
Din NCAA este USF@AUBURN

cristane
7th September 2007, 16:59
Interesant, dar nu foarte. Ambele echipe sint mediocre/bune, dar nu au nicio sansa la Top10 si implicit la bowl-urile BCS. Eventual vor lupta sa obtina minim 6 wins (de preferinta 7) ca sa aiba asigurat locul intr-un bowl din postseason, oricit de mic si lipsit de importanta ar fi el. Ambele echipe sint in conferinte foarte tari, dar Auburn e in divizie cu LSU si mi se pare imposibil sa aiba sanse sa o castige, iar South Florida nu are sanse in Big East, cu Louisville, West Virginia si Rutgers. Deci cred ca cele 7 wins si implicit calificarea in postseason e singurul obiectiv realist al ambelor echipe pt anul asta. Eventual Auburn sa spere la 9-10 wins si un bowl ceva mai puternic si banos, dar nu prea cred.
Oricum, o sa ma uit :D Bafta cu comentariul ;)

cojanu
7th September 2007, 17:32
interesant acest preview :d

Bronco
7th September 2007, 17:52
o saptamana de football, multzam de informatii Urlacher...
Imi pare doar rau ca nu vad si NCAA Football, mim-ar fi placut...:yeah:

urlacher9
8th September 2007, 04:29
o saptamana de football, multzam de informatii Urlacher...
Imi pare doar rau ca nu vad si NCAA Football, mim-ar fi placut...:yeah:

Cu mare placere, asa cum am spus va stau la dispozitie. Legat de NCAA intr-adevar este pacat ca nu poti vedea acel meci pentru ca fotbalul de colegiu este extrem de spectaculos mai ales ca se incearca tot felul de scheme ce nu prea pot fi aplicate in NFL datorita tenacitatii adversarilor. Daca totusi ai o conexiune decenta la internet iti recomand Soapcast, este complet gratuit si legal si incearca postul WMOE care in general ofera sambata seara cam 3 meciuri extrem de interesante din NCAA. Practic retransmite ce se da pe ESPN si ESPN2

urlacher9
8th September 2007, 05:30
Legat de meciul care va fi duminica viitoare (16 septembrie) la SPORT 1 inca nu se stie care va fi ales. Este vorba de meciurile de la ora 23.15 (ora Romaniei) si se va alege dintre KC@CHI, NYJ@BAL, OAK@DEN. Dupa parerea mea OAK@DEN e cel mai putin interesant, intr-u cat nici una dintre formatii n-a prins playoff-ul anul trecut, OAK fiind chiar departe. Asa ca ar ramane de ales dintre KC@CHI si NYJ@BAL.
As vrea sa stiu parerea voastra pentru a incerca sa fac o propunere pana luni pentru ca sincer consider ca voi ar trebui sa fiti cei care aleg din moment ce sunteti prezenti in fata televizoarelor. Astept raspunsurile voastre.

r0bby
8th September 2007, 10:52
Eu m-as uita la Jets-Ravens.

cristane
8th September 2007, 14:24
Sa fiu sincer, cel mai mult m-ar interesa Raiders@Broncos, dar din cele 2, intr-adevar, Jets@Ravens e mai ok.

dumboss_yo
8th September 2007, 15:15
Jets @ Ravens clar ... Urlacher9 esti comentator la Sport1 cumva ?

Sinisther
8th September 2007, 15:41
Raiders@broncos cred o sa fie un meci de Running game vs running game pt ca ambele echipe is redutabile impotriva pasei

KC@CHI pare destul de dezechilibrat avand in vedere starea deplorabila in care is Chiefs

NYJ@BAL e favoritul meu mai ales ca Jets o sa vina dupa un meci contra Pats(care il vor pierde :D) si vor fi "obisnuiti" sa joace impotriva unei defensive puternice....plus ca Mangini o sa le pregateasca sigur ceva "trucuri" gen Belichick de la care a "furat" playbook-ul .... cred ca o sa fie meciul cel mai echilibrat...asta daca nu cumva se rupe Thomas Jones saptamana asta

urlacher9
8th September 2007, 16:15
Jets @ Ravens clar ... Urlacher9 esti comentator la Sport1 cumva ?

Da. Deci pana acum conduce Jets vs Ravens. Nu promit k asta o sa fie dar o sa transmit mai departe k asta e dorinta publicului. Astept in continuare raspunsurile voastre pana marti.

A.k.a
8th September 2007, 16:17
Desi nu prind canalul, as zice ca Jets@Ravens e cel mai interesant

urlacher9
8th September 2007, 16:20
Puteti vota si DEN vs OAK. Eu doar am spus k mi se pare cel mai putin interesant. Cu toate k pe de alta parte ar putea fi ales pentru ca atat CHI cat si BAL sunt in direct la SPORT 1 saptamana aceasta asa k la un DEN-OAK am vedea 2 echipe noi. Sondajul e deschis.

noodleb0rg
8th September 2007, 17:02
Am votat pt Jets@Ravens . E prea jmecher ..!

cojanu
8th September 2007, 19:36
e clar cel mai interesant meci.
din cele 6 echipe prezentate ravens sunt
renumiti pentru defensiva lor.
cine nu vrea sa il vad pe ed reed ?

insa eu as vrea cowboys vs giants :D

georgebz
8th September 2007, 20:14
daca juca Russel ( care apropo a mai evoluat cu discutiile pt contract ) vroiam Oakland .... dar asa ... as merge si eu pt Jets-Ravens

urlacher9
9th September 2007, 01:11
daca juca Russel ( care apropo a mai evoluat cu discutiile pt contract ) vroiam Oakland .... dar asa ... as merge si eu pt Jets-Ravens

Asa cum am spus puteti alege si OAK vs DEN. Cojanu din pacate DALvs NYG nu se poate, e la o alta ora.

Dani3l
9th September 2007, 01:17
urlacher,da link-ul cu sondajul:D

urlacher9
9th September 2007, 04:22
nu este nici un link. cine vrea sa isi exprime votul sa scrie aici iar eu voi incerca sa ii conving ca acesta este cel mai cerut meci de catre telespecatori

Sinisther
9th September 2007, 10:52
Din NCAA este USF@AUBURN

eh...se pare ca de data asta au nimerit meciul.... am vazut scorul si o sa fie interesant

A.k.a
9th September 2007, 11:58
Luni de la 5?

Dani3l
9th September 2007, 12:36
Pai meci mai tare decat Cowboys vs Giants..nu este duminica asta!:D
ROMO'S ERA HAS BEGAN!:yeah:
Cred ca ma sacrific,si ma uit la 3 noaptea la meci....streamuri http://streamednfl.blogspot.com/ :D

urlacher9
9th September 2007, 15:58
In primul rand SPORT 1 transmite meciurile de duminica de la ora 23.15. Gadeste-te si tu si ai sa vezi k audienta e clar mai buna pt k sunt mai multi oameni treji la 11 seara decat la 3 noaptea.
Iar DAL vs NYG nu e nici pe departe atat de interesant ca CHI vs SD. Totusi e un duel intre locul 1 in NFC si locul 1 in AFC in 2006

effect
9th September 2007, 17:49
Mai terminati cu Cowgirls mai :sleep:

Sinisther
9th September 2007, 18:59
only 2 things come out of Texas........ nu cred ca trebuie sa intru in detalii:drak:

Dani3l
9th September 2007, 19:06
Eh,doar valorile sunt dispretuite de mediocrii....:D
Va privim de sus,de la cele 5 Super Bowl castigate.:yeah:
Noi realizam visurile voastre!:drak:

cristane
9th September 2007, 19:30
Cand sperantele iti sint atit de sus, dezamagirea va fi si mai mare. Cu 5 o sa ramineti multi ani de-acum inainte.

Dani3l
9th September 2007, 19:35
Cunoaste-ti trecut,ca sa-ti vezi viitorul...hai,nu te oftica,nu e bine:D We rule!:D
Daca Giants ar avea 5 SB,si tu te-ai mandri;)

georgebz
9th September 2007, 19:42
au trecut deja 11 ani d la ultimu lor SB ... mai bine vorbiti de prezent ;)

Dani3l
9th September 2007, 19:45
Eh,las,ca nici de colts nu mi-e rusine...ati castigat dupa 45 de ani...:happy

Sinisther
10th September 2007, 00:19
@urlacher9 sau Titan_rules(nu stiu care din voi doi a comis-o)....nu vreau sa par carcotas,dar OLB=Outside Linebacker nu Offensive Linebacker

cristane
10th September 2007, 00:36
... iar Brady Quinn nu a jucat pentru Cleveland, asa cum ati spus la un moment dat cind ati citit rezultatele :D

In rest, treaba buna, comentariul e super. Singura chestie care cred eu ca ar imbunatati transmisiile ar fi zgomotul de fond ceva mai tare. Tribunele nu se aud aproape deloc.

effect
10th September 2007, 00:38
Un comentariu excelent . Bravo baieti si multumim pt reclama :D

titans_rulez
10th September 2007, 09:17
va multumim frumos...
vom incerca sa discutam aproape la fiecare partida despre voi.despre greseli, ce putem sa spunem?le recunoastem si mergem mai departe, sperand ca vom reusi sa le indreptam....
Dani3l am sa sterg ultima parte a postarii tale.cristane este unul dintre baietii pentru care bag mana in foc ca este monument de impartialitate.atat in fotbal american cat si in fotbal mioritic.discutiile despre steaua, rapid, dinamo, prefabricate modelu si fc comarnic iti recomand sa le inchei acolo unde le incepi, adik pe alte forumuri.aici este vorba strict de fotbal american.nimeni nu vede stele, rapizi sau orice altceva...nici macar offtopic.
nu vreau sa par rau, nu iti spun cu alte ganduri in cap, pur si simplu incerc sa pastrez acest forum undeva departe de mizeria din liga lu' mitica...

Sinisther
10th September 2007, 10:59
nu vreau sa par rau, nu iti spun cu alte ganduri in cap, pur si simplu incerc sa pastrez acest forum undeva departe de mizeria din liga lu' mitica...


eventual facem un thread de thrash talk

urlacher9
10th September 2007, 15:23
... iar Brady Quinn nu a jucat pentru Cleveland, asa cum ati spus la un moment dat cind ati citit rezultatele :D

In rest, treaba buna, comentariul e super. Singura chestie care cred eu ca ar imbunatati transmisiile ar fi zgomotul de fond ceva mai tare. Tribunele nu se aud aproape deloc.

Greseala imi apartine pentru ca nu am verificat daca Quinn a jucat sau nu si am mers "pe incredere". :D Este foarte bine sa primim si aceste critici care ne vor ajuta sa imbunatatim calitatea comentariilor. Legat zgomotul de fond o sa anunt astazi inainte de meci pentru a se da ambianta mai tare, la partea asta vina neapartinandu-mi deoarece nu ma ocup de partea de sunet. Tote cele bune

georgebz
10th September 2007, 15:43
si JaMarcus Russel nici nu a semnat contractu' , deci nu cred ca va evolua foarte curand pentru Oakland , neparticipand nici la pregatiri e greui de crezut ca , in cazul in care va semna va juca in scurt timp.

georgebz
10th September 2007, 16:28
va multumim frumos...
vom incerca sa discutam aproape la fiecare partida despre voi.


sa stiti ca ajutati foarte mult prin acele cateva cuvinte si cateva secunde in care vorbiti despre fotbalul in Romania ... iata un prim raspuns ce l-am primit pe mail ....


...Ma uitam in seara asta la TV la Bears cu Chargers si comentatorii au vorbit despre echipa Warriors ....

:ok:

dumboss_yo
10th September 2007, 17:39
Apropo de greseli....nu stiu care din voi a spus ca Packers au castigat in OT in fata celor de la Eagles...de fapt, FG-ul a fost marcat pe finalul sfertului IV...
oricum, imi place la nebunie cum comentati (tare intamplarea cu V. Young) si se vede, mai ales din intonatia voastra, ca puneti pasiune in ceea ce face si chiar iubiti acest sport...
Multumim si pentru faptul ca ati pomenit de Bucharest Warriors si celelalte echipe din tara si pentru faptul ca apreciati ceea ce incercam sa facem...
Bafta in continuare cu comentariile !!! ;)
P.S. @urlacher9: nu imi vine sa cred cat de impartial ai fost aseara...oricum era amuzant cand probabil titans_rulez il vorbea de "rau" pe Grossman, iar tu incercai sa vezi si partea plina a paharului :)...

urlacher9
10th September 2007, 18:05
Incerc sa fiu impartial. In fond incerc sa fiu profesionst si sa las deoparte simpatia mea pentru CHI atunci cand comentez un meci de-al "ursilor". Despre fotbalul american din Romania vom mai vorbi in comentariile viitoare cu siguranta.
Legat de greseli cele cu ofensive linebacker si brady quinn imi apartin. Imi cer din nou scuze, de OLB nici nu mi-am dat seama cum mi-a scapat in timp ce de Quinn asa cum am mai spus a fost o mare eroare sa nu verific si sa merg "pe incredere"
Ma bucur sa vad cati oameni se uita la NFL, acum cativa ani fiind considerat nebun de multi prieteni pt k nu vroiam sa ies duminica seara in oras ca sa stau sa ma uit la un meci de fotbal american

dumboss_yo
10th September 2007, 19:30
aaa si am uitat sa spun ca a fost criminala faza cu "BOOMSHAKALAKA cum ar zice americanii" ... prea tare :) ...

titans_rulez
10th September 2007, 20:35
tot a lu' ursu' a fost si asta...p'astea bune le zice el pe toate
despre victoria in overtime ...hehe...eu am comis-o. asa am inteles eu de pe nfl.com.ca sunt doua meciuri in ot.si daca'mi iesea. insa cea mai tare pe care am dat-o aseara cred ca a fost perla perlelor de cand comentez a fost aia cu " cum zic americanii "shedul", pronuntat cat se poate de romaneste...apoi m-a bufnit rasul si m-am corectat(schedule).ideea este ca acasa ma tot prostesc si pronunt asa.prietena mea mi-a atras atentia sa am grija sa nu care cumva sa zic asa si la comentariu si bineinteles ca dusa a fost...
ps: dumboss....n-am cum sa'l vorbesc eu pe rex de rau prietene...tu l-ai vazut pe cosmin cat e de mare?ursule, jti foarte bine ca eu iubeste la rex

dumboss_yo
10th September 2007, 20:51
:happy acum inteleg cine e cocosul in "cabina" comentatorilor :drak: ...
titans_rulez zi-mi si mie te rog cand e in reluare pe Sport1 Ravens @ Bengals, ca la noapte as vrea sa dorm :yes: ...

A.k.a
10th September 2007, 20:53
Pacat ca nu prind, sa ma mai distrez si eu putin :D

cojanu
10th September 2007, 20:58
auzisem ca comentatori de la sport 1 ar umbla pe aici pe forum :P dar
sincer nu credeam ca sunteti atat de sociabili :D

multumesc frumosc din partea clubului Bucharest Warriors pentru
vorbele bune spuse in timpul meciului :D

faza cu echipamentele a fost dura fata de noi :P dar tin sa va mentionez
ca incercam disperati sa organizam o plecare in germania ( eu impreuna cu roman, cel care a jucat in america si la kisinev ) dar ne tot lovim
de problema "duba" ... adica nu avem cu ce sa le caram :)

abia astept sa rezolvam problema asta si sa va invitam la primu amical
sau primu meci de f.a. din romania, care vad ca se aproprie

L.E. : am uitat sa va zic. in urma reclamei din meciu de aseara am primit azi mail de la un baiat
care vrea sa vina la antrenamente :)
asa ca MULTUMIM FRUMOS

titans_rulez
10th September 2007, 21:09
dumboss: prima reluare este maine de la ora 16.45 iar a doua, vineri de la ora18.15
cojanu: iti dai seama ca nu asta a fost intentia.pur si simplu s-a remarcat un aspect ca cei din constanta datorita echipamentului au un avantaj.eu imi doresc sa vin sa va vad, ma chinui de ceva timp insa in weekend muncesc non stop.despre umblat pe forum...ohohoho...fiind baiet paduri cutreieram ...:D
sociabil sunt doar eu, ursu' e cu chicago si acolo bate vantu' e mai mohorat...:happy:happy
despre mailul primit trebuie sa mai rezolvam inca 200 de oameni si atunci e misiune indeplinita.

r0bby
10th September 2007, 21:21
auzisem ca comentatori de la sport 1 ar umbla pe aici pe forum :P dar
sincer nu credeam ca sunteti atat de sociabili :D

multumesc frumosc din partea clubului Bucharest Warriors pentru
vorbele bune spuse in timpul meciului :D

faza cu echipamentele a fost dura fata de noi :P dar tin sa va mentionez
ca incercam disperati sa organizam o plecare in germania ( eu impreuna cu roman, cel care a jucat in america si la kisinev ) dar ne tot lovim
de problema "duba" ... adica nu avem cu ce sa le caram :)

abia astept sa rezolvam problema asta si sa va invitam la primu amical
sau primu meci de f.a. din romania, care vad ca se aproprie

L.E. : am uitat sa va zic. in urma reclamei din meciu de aseara am primit azi mail de la un baiat
care vrea sa vina la antrenamente :)
asa ca MULTUMIM FRUMOS

Cojanu,de ce nu le comandati sau le veti primi?

dumboss_yo
10th September 2007, 21:41
mersi mult pentru informatie titans_rulez ...
mohorat o sa fii si tu weekend-ul viitor, cand Titans vor fi zdrobiti, umiliti, calcati in picioare de potcoave :drak: ...

titans_rulez
10th September 2007, 21:50
mai aveai ma "epitete" ?:happy:happy:happy
domnule, daca ne zdrobiti ca anul trecut, de abia de abia cu un punct la voi , apoi la noi v-am pupat pe portofele....va asteptam

georgebz
10th September 2007, 22:30
si eu abia astept meciu' ... cred ca o sa dea Young vreo 3 TD , insa si Manning 4-5 :D ... acum ca NFL'u nu'l mai are pe Vick , Young va fi scrambleru' meu preferat si sper sa prinda si Titans un WildCard sezonu asta :)

cojanu
11th September 2007, 02:07
@robby: nu pot sa iti raspund pe acest thread la intrebare, pe mes eventual

@cei care considerau meciul Dallas - NYG mai putin important
ce pot sa va mai zic dupa rezultatul inregistrat ?
sa va zic ca dallas are una din cele mai bune ofensive ?
anu trecut in week 10 erau inainte lu colts la points per game

eu oricum glumeam cu transmisiunea, era clar ca nu se putea transmite
dallas din cauza orei f tarzii.
dar sunt sigur ca ar fi adus mai multa publicitate partida respectiva
decat cei 25y rushing ai lui LT

urlacher9
11th September 2007, 06:55
Pe DAL ii ai duminica viitoare in duelul cu MIA in direct la SPORT 1 cu incepere de ora 23.15. Se pare ca americanii au modificat orele si astfel s-a ales acest meci.

urlacher9
14th September 2007, 11:48
NFL LA SPORT 1:

MIAMI DOPLPHINS vs DALLAS COWBOYS - duminica 23.15 LIVE
- luni 15.30 reluare
- vineri 15.45 reluare

WASHINGTON REDSKINS vs PHILADELPHIA EAGLES-luni 3.30 LIVE (comentariu in limba engleza)
-marti 17.00 (comentariu in limba romana)
-vineri 19.45 reluare

NFL GAME DAY (rezumatul etapei a 2a) - sambata 13.30 PREMIERA
- sambata 1.15 reluare

effect
14th September 2007, 12:21
Parca am votat pt Jets@Ravens . Ce s-a intamplat ? :sleep:

cristane
14th September 2007, 12:38
Misto meciurile, Dolphins @ Cowboys sigur o sa-l vad, la cel de luni noapte nu stiu daca stau pentru ca nu ma pasioneaza niciuna dintre echipe.

Comentariu in limba engleza la transmisiunea live de luni??? Bestial :D (no offense, si voi va descurcati de minune, dar nimic nu se compara cu comentariul americanilor :D)

Ca veni vorba de comentarii, inca o sugestie. Atunci cind sint segmente necomentate de americani (gen piesa speciala de la inceput, sau pasajele ESPN Wired), ar trebui sa va opriti si voi din vorbit. La Bengals @ Ravens, toate pasajele Wired cu Chad Johnson nu s-au auzit deloc pt ca unul dintre voi vorbea continuu :D (btw, am vazut ca de ultima sugestie ati tinut cont, si la meciul de luni ati dat mai tare sonorul de fundal :D Eu o sa plusez si va rog sa incercati si mai tare, inca tot nu era nivelul de energie si excitement pe care ti-l da publicul daca te uiti la transmisiunile americanilor).

Oricum, keep up the good work ;)

georgebz
14th September 2007, 12:52
la faza cu sunetul de fundal si eu sunt pentru un volum cat mai mare ... de ex am la Colts-New Orleans ... cand atacau Sfintii era "vacarm" pe stadion , care imi dadea o senzatie ca si cand eram si eu acolo :D si adrenalina era la un nivel foarte ridicat ... :yeah:

urlacher9
14th September 2007, 14:19
Parca am votat pt Jets@Ravens . Ce s-a intamplat ? :sleep:

Eu am propus acel meci pentru ca asa dorea publicul dar mi s-a spus k se va alege MIA vs DAL pentru ca BAL a fost si in etapa 1 la SPORT 1

effect
14th September 2007, 17:28
Da, dar macar se obisnuia lumea cu viitoarea campioana :D

Dani3l
14th September 2007, 20:20
NFL LA SPORT 1:

MIAMI DOPLPHINS vs DALLAS COWBOYS - duminica 23.15 LIVE
- luni 15.30 reluare
- vineri 15.45 reluare


Ah,sper sa vad meciul:cool: bine ca se termina dupa meciul Stelei:D Sper ca acest meci cu delfinii sa insemne o a 2 a victorie ptr Cowboys !:yeah:
C'mon Romo!:yeah:

urlacher9
14th September 2007, 21:08
La SPORT KLUB Miercuri 19 septembrie NCAA Football ora 21:30:

GEORGIA TECH. vs BOSTON

cojanu
14th September 2007, 21:54
Pentru comentatori:
incepand de sambata 15 septembrie
echipa Bucharest Warriors are echipamente.
nu toti oameni, ci doar o parte, dar suntem pe drumul cel bun
am reusit impreuna cu roman sa aducem
ceva mai mult de 10 echipamente din germania :D

pt cei care contestau dallas, nu inteleg de ce va certati pe
care echipa e mai buna sau nu, eu mi-am exprimat o parere persoanala
care stiam f bine ca nu se poate realiza din cauza orei
ce asa mare tam tam
si ca sa zic mai mult meciurile cu defensiva buna sunt apreciate de cunoscatori.
in romania nu sunt asa multi cunascatori de fotbal american
asa ca ar atrage mai repede un meci cu scoring mai mare
chiar daca acel meci ar fi intre bears si baltimore

Sinisther
14th September 2007, 23:35
Pentru comentatori:
incepand de sambata 15 septembrie
echipa Bucharest Warriors are echipamente.
nu toti oameni, ci doar o parte, dar suntem pe drumul cel bun
am reusit impreuna cu roman sa aducem
ceva mai mult de 10 echipamente din germania :D


felicitari baieti....daca aveti 14 puteti sa faceti si voi un antrenament 7 on 7 normal...numai aveti grija sa nu va rupeti acuma ca aveti "protectii" :evil:

urlacher9
15th September 2007, 04:09
Se pare ca meciul dintre GEORGIA TECH. si BOSTON va fi difuzat prima data pe SPORT KLUB duminica cu incepere de la ora 16.00 in timp ce miercuri de la ora 21.30 este reluarea. Nu sunt 100% convins dar cred ca asa este programul corect.

r0bby
15th September 2007, 10:06
Pentru comentatori:
incepand de sambata 15 septembrie
echipa Bucharest Warriors are echipamente.
nu toti oameni, ci doar o parte, dar suntem pe drumul cel bun
am reusit impreuna cu roman sa aducem
ceva mai mult de 10 echipamente din germania :D

pt cei care contestau dallas, nu inteleg de ce va certati pe
care echipa e mai buna sau nu, eu mi-am exprimat o parere persoanala
care stiam f bine ca nu se poate realiza din cauza orei
ce asa mare tam tam
si ca sa zic mai mult meciurile cu defensiva buna sunt apreciate de cunoscatori.
in romania nu sunt asa multi cunascatori de fotbal american
asa ca ar atrage mai repede un meci cu scoring mai mare
chiar daca acel meci ar fi intre bears si baltimore


Asta inseamna ca nu mai e mult pana la un sharks-warriors sau un warriors-sharks?:cool:

cojanu
15th September 2007, 16:58
pentru comentatori, nu stiu daca va zis cineva dar in meciul baltimore vs
bengals , a fost la un moment dat un tackle al lui ray lewis, cand l-a prins
de spate pe rb johnson. acolo s-a dat Horse collar tackle, care e interzis in
nfl. in comentariul direct ati zis k nu intelegeti de ce s-a dat penalizarea.

@robby: foarte mult nu mai e, acuma stai sa ne obisnuim cu echipamentu

Sinisther
15th September 2007, 17:16
stii cum se face obisnuirea... pui casca si shoulder pads pe tine... duci umerii la orizontala si te indrepti cu toata viteza spre cel mai apropiat copac. Se repeta pana oboseste copacul :headbang:

georgebz
15th September 2007, 17:29
un echipamet are in jur de 10 Kg .. cred ca la asta se referea ;)

cycloneclau
15th September 2007, 17:35
Pai daca aplicam faza cu copacu o sa ne ia pe sus astia de la protectia mediului cu noile reglementari de la UE :P Ce rau imi pare ca nu prind niciunu din posturile care dau FA, sa aud niste comentarii in romana (nu ca nu mi-ar conveni cele in engleza dar mnoa, sa aud si io romani din nou la treaba dupa pauza lunga de cand era pe TV Sport)

Spor la treaba in continuare si la cat mai multe meciuri spectaculoase si ... bine comentate! (ah si daca mai apar anumite faze care nu le intelegeti atunci intrebati pe urma pe forum ca sa nu mai repetati respectivele greseli) :ok:

cojanu
15th September 2007, 18:19
@sinisther desi am postat numai offtopic iti raspund
la fel cum a zis si george sunt grele, nu cred k ating 10 kile,
dar sunt multe lucruri noi. in primu rand eu ca qb nu mai pot
da mana asa aproape de cap, acuma arunc diferit
apoi nu prea stim sa facem tackle, s-a redus campu vizual,
nu mai pot sa intorc capu mai mult de 70-80 grade stanga dreapta
apoi sunt alea de la pantaloni care crede-ma ca nu sunt f comode
in special restrictoru ala :))

Sinisther
15th September 2007, 19:30
eh....glumeam si eu bineinteles... am practicat si eu unele sporturi care necesitau "armura" si stiu ce diferenta este intre a "juca" cu si fara ea

r0bby
16th September 2007, 22:04
@sinisther desi am postat numai offtopic iti raspund
la fel cum a zis si george sunt grele, nu cred k ating 10 kile,
dar sunt multe lucruri noi. in primu rand eu ca qb nu mai pot
da mana asa aproape de cap, acuma arunc diferit
apoi nu prea stim sa facem tackle, s-a redus campu vizual,
nu mai pot sa intorc capu mai mult de 70-80 grade stanga dreapta
apoi sunt alea de la pantaloni care crede-ma ca nu sunt f comode
in special restrictoru ala :))

O sa va obisnuiti intr-o luna,maxim.V-as recomanda alergari lungi si exercitii,8-10 serii pentru articulatii.E bine ca sportul acesta evolueaza in Romania.Am vorbit si cu Stars si vor achizitiona si ei echipament in curand.


Apropo,ai un id de messenger?Da-mi un pm te rog sau uite-l pe al meu la profil.

cojanu
16th September 2007, 23:10
fastd3vil@yahuuu

cristane
17th September 2007, 01:29
Ce misto reclame aveti la Sport1 :yeah: :happy

Sinisther
17th September 2007, 09:54
Ce misto reclame aveti la Sport1 :yeah: :happy

super tari... aia cu dominatoarea e tare... un fel de suna-ma sa iti spun cum iti dau cu biciul pe spate:sting:

Oqs
17th September 2007, 21:42
Care imi poate spune daca se transmite in noaptea asta la 3:30 Reskins- Eagles pe Sopcast si daca da pe ce canal...ms

Sinisther
17th September 2007, 22:18
se pare ca sunt chiar 5 canale....aici ai lista

http://www.myp2p.eu/NFL.htm

Oqs
17th September 2007, 22:29
10q...very useful:ok:

cycloneclau
18th September 2007, 00:39
Sau uite aici inca un site dedicat transmisiilor de FA (prin stream)

http://streamednfl.blogspot.com/

Bronco
20th September 2007, 18:16
:Dpoate cineva sa posteze cand vor fi reluarile? M-ar interesa...Thanks:D

urlacher9
21st September 2007, 19:24
NFL la SPORT 1 in saptamana urmatoare:

Luni 24 SEP ora 15:30 WASHINGTON vs NEW YORK GIANTS - premiera
ora 23:30 reluare
ora 3:30 NEW ORLEANS vs TENNESSEE - LIVE (cometariu in eng)

Marti 25 SEP ora 17:00 NEW ORLEANS vs TENNESSEE (comentariu in rom)
ora 16:15 (Vineri 28 SEP) reluare

Sambata 29 SEP ora 14:00 NFL GAME DAY (rezumatul etapei a 3a)

Sinisther
21st September 2007, 20:57
sapt asta nu se mai transmite nimic live de la 23:15????

Bengals @ Seahawks ar fi fost interesant

Bronco
21st September 2007, 22:28
Urlacher9,
am observat ca duminica transmiteti de la Fox Tv, iar luni noaptea de la ESPN, cei kre au Monday Night Football. Gresesc cumva? In cazul in kre am dreptate, inseamna ca in week 4 nu vom vedea duminica Broncos@Colts, kre e transmis de CBS...
Asa k din week 4 , v-ati gandit ce meci veti transmiteti?
Oricum faceti o treaba minunata, felicitari, e ceva sa vezi live NFL la tv...
Merci ptr programul cu reluarile, eu chiar ma uit si la ele, in ca zca am pierdut ceva...;)

cristane
22nd September 2007, 00:27
Saptamina trecuta ati facut reclama meciului Giants - Redskins ca fiind live. :( I am really pissed off right now :(

urlacher9
22nd September 2007, 04:19
Oameni buni, nu sunt director de programe ci doar un simplu comentator la SPORT 1. Intr-adevar s-a facut reclama k meciul WAS vs NYG va fii LIVE insa din pacate a aparut un meci din campionatul portugaliei de fotbal la aceeasi ora... suntem toti robii fotbalului, cand vor disparea stirile cu ce-a zis becali, ce-a facut borcea sau unde a mai fost copos poate vor avea mai mult loc si alte sporturi. Acestea vor disparea cand nu va mai fii audienta dar din pacate romanii asta vor sa vada.
Legat de FOX si ESPN nu cred ca are legaturi ci pur si simplu a fost coincidenta. Dar nu e 100%. Oricum stiu ca anul trecut am dat si de pe CBS asa ca nu cred k e vorba de asa ceva. SuperBowl-ul 100% a fost pe CBS si a fost in direct la SPORT 1
In cazul in care vor survenii modificari voi posta aici. Toate cele bune tuturor!

Bronco
22nd September 2007, 15:57
Urlacher9,
spune-ne cui sa-i scriem, de la Sport 1, si sa-i amintim ca soccer-ul nu e totul pe lumea asta...si mai sunt si alte sporturi. K vad k si siteul vostru inca nu e gata, desi a trecut atata timp de cand v-ati lansat... :(
Si poate, in week 4, reusesti sa-i convingi pe aia de la Sport1, sa dati Broncos @ Colts, cred eu k se merita, si pare a fi cel mai interesant meci al rundei...:ok:
P.S. Slava Domnului k luni noaptea dorm si portughezii, ai dracului ei cu soccerul lor cu tot...:angry:

dumboss_yo
22nd September 2007, 18:57
Urlacher9,
spune-ne cui sa-i scriem, de la Sport 1, si sa-i amintim ca soccer-ul nu e totul pe lumea asta...si mai sunt si alte sporturi. K vad k si siteul vostru inca nu e gata, desi a trecut atata timp de cand v-ati lansat... :(
Si poate, in week 4, reusesti sa-i convingi pe aia de la Sport1, sa dati Broncos @ Colts, cred eu k se merita, si pare a fi cel mai interesant meci al rundei...:ok:
P.S. Slava Domnului k luni noaptea dorm si portughezii, ai dracului ei cu soccerul lor cu tot...:angry:
ai perfecta dreptate RedFalcon ... sustin ambele sporturi, dar chiar nu inteleg cum de cei de la Sport1 considera ca un meci dintr-un campionat modest, asa cum este cel al Portugaliei, este mai interesant decat un meci de fotbal american din NFL... trebuie sa se gandeasca si ei ca soccer difuzeaza toate posturile TV din Romania, dar ei sunt singurii care ofera fotbal american ... ar trebui sa profite din plin de asta ;)
P.S. Urlacher9 incearca sa compari rezultatele audientelor dintre un meci intre doua echipe de pluton din liga portugheza si unul de f.a. transmis de voi ... chiar sunt curios cum suna ele ...

Sinisther
22nd September 2007, 19:19
eu deja nu ma mai omor cu argumente de genul asta....mai ales ca am vazut ca unele posturi cu profil sportiv o sa transmita meciuri live din campionatul Moldovei.... orice alte comentarii si argumente cred ca sunt de prisos

Bronco
22nd September 2007, 19:50
Urlacher9 n-are nici o vina. De vina sunt toti cei care cred ca soccerul e singurul sport pe lumea asta. Eu, unul nu sustin soccerul. Sunt atat de satul de soccer, si toti cei care se invarta in lumea asta, cu ochelarii lor de soare negrii, si costume inchise, jmecheri...nu imi pasa de ei...
Dar, sincer, au scos meciul din NFL, pt Sporting Lisabona...oare cati se vor uita? Cati fani are Sporting? Ma rog, e alegera postului. Neplacuta.Pacat ca se intampla asa...iar faza cu campionatul Moldovei:headbang:las-o in p..a mea, k e prea mult. Cine o sa transmita asa ceva? Imbecili...chiar nu s-au saturat de soccer????:evil:
Noroc cu TYT, k ma uit la meciurile pe care le descarc. Si noroc ca exista Monday Night Football, k altfel...
Noroc!:mda:

urlacher9
22nd September 2007, 19:59
Din cate am inteles campionatul portugaliei face audineta mai buna decat NFL. Si pe mine ma doare sa vad acest lucru dar asta e... romanu vrea sa vada soccer, e simplu, e pentru inculti si asta le place. Sper ca pe viitor sa fie cat mai mult NFL LIVE.

dumboss_yo
22nd September 2007, 23:00
RedFalcon, crede-ma, stiu foarte bine ca Urlacher9 nu are nicio vina ... mai stiu si ca el a facut, face si va face tot ce poate pentru a reusi sa obtina permisiunea pentru a se transmite cat mai multe meciuri din NFL ... sper doar ca pe viitor sa reuseasca...

Bronco
22nd September 2007, 23:20
Pai asta incercam sa zic si eu, dumboss_yo...Imi doream doar sa nu mai aud, vad soccer, si sa fie mai mult NFL, dar uit mereu ca traiesc in Romania si aici prostia se mananca pe paine...si totii taranii fara carte trebuiesc si ei distrati in vreun fel, nu??:P
Sper doar pe viitor, conducerea sport 1, sa nu mai scoata meciuri din NFL, doar pt.nu stiu ce echipe din Portugalia...:drak:

r0bby
23rd September 2007, 11:16
Cine urmareste meciuri de soccer din Portugalia?:mda:Aici se vede ca traim in Romania.Nu mai are rost sa comentez.:jerk:

effect
23rd September 2007, 13:18
Meciuri din Portugalia HAHAHA :happy

georgebz
23rd September 2007, 15:10
eu urmaresc meciuri din Portugalia doar cand sunt implicate 2 din echipele : Potro , Benfica , Sporting

Zabriskie
23rd September 2007, 19:15
Logic sa aibe audienta mai mare orice meci de fotbal din orice tara, pai ganditi-va cati se uita la fotbal in Romania, nu trebuie sa le dai numai Barcelona - Real sau Liverpool - ManUtd ca sa urmareasca, ca sa faca ratingul ala e de ajuns sa te uiti cateva secunde... oricum apararete alea care masoara audienta sunt puse aiurea si sunt prea putine, am auzit la un moment dat pe cineva care lucreaza in televiziune ca in Bucuresti sunt doar 1000 astfel de aparate...

urlacher9
23rd September 2007, 23:37
Iata adresa de mail pe care ati cerut-o. Este creata special de cei de la Budapesta, adica locul de unde vine SPORT 1 in Romania. Puteti scrie acolo toate nemultumirile legate de faptul ca NFL nu este LIVE uneori din cauza portugaliei: sport1nfl@yahoo.com
Singura rugaminte: scrieti in engleza caci romana nu intelege nimeni

urlacher9
23rd September 2007, 23:40
Din cate am vb cu cei de la Budapesta se pare ca ne vor da permisiunea si noua comentatorilor sa comunicam cu voi LIVE in timpul meciurilor la adresa mentionata mai sus, adica: sport1nfl@yahoo.com
Scrieti in romana pentru noi :D

STEVIC1982
24th September 2007, 01:48
EU cred ca sport 1 ar trebui sa riste si asa nu prea are audienta sa fim seriosi. trebuie po****rizat mai mult nflul si sunt sigur ca o sa ajunga sa aiva multi fani . CUun comentariu atractiv sunt sigur ca ar prinde . Exemplu turul frantei o competitie f plictisitoare dar radu naum cu radu banciu m-au convins ca este un sport frumos . Toti cei care aveau intrebari scxriau la o adresa de mail si li se raspundea in direct. incercati !!! A DA era sa uit .........putina reclama nu ar strica.

dumboss_yo
24th September 2007, 19:53
Din cate am vb cu cei de la Budapesta se pare ca ne vor da permisiunea si noua comentatorilor sa comunicam cu voi LIVE in timpul meciurilor la adresa mentionata mai sus, adica: sport1nfl@yahoo.com
Scrieti in romana pentru noi :D

Foarte tare, Cosmine ! Sa vezi ce va ard cand gresiti :drak: ...
Oricum, e foarte buna ideea cu aceasta comunicare LIVE ... abia astept sa o puneti in aplicare :) ...

Sinisther
24th September 2007, 20:22
ar fi chiar interesant... daca tot e pe yahoo poate intrati pe mess cu id-ul ala... ar fi excelent daca s-ar putea face asta

Bronco
24th September 2007, 23:58
Saptamana viitoare cine joaca in campinatul portughez...la ora obisnuita de NFL...? Ca sa stiu daca avem vreo sansa la ceva Sunday Night Football...:no: Sper sa nu fim dezamagiti, si oamenii aia care conduc Sport 1, daca tot au promis ca ne da NFL live, atunci sa se tina de cuvant. Nu suntem noi multi fani de NFL, in comparatie cu multimea de soccer-isti, dar cred ca atunci cand este meciul live la tv, suntem toti prezenti...:yeah:

georgebz
25th September 2007, 00:53
ar fi chiar interesant... daca tot e pe yahoo poate intrati pe mess cu id-ul ala... ar fi excelent daca s-ar putea face asta

cred ca asa nu prea ar mai putea fi atenti la comentariu .. nici macar in pauze ... atunci pot citi 1-2 mailuri ca si asa nu au cu ce incarca timpul :D

ma bucur ca s-a rezolvat treaba si sper sa primiti "feedback" si din partea celor ce nu stiu de acest forum si poate se mareste comunitatea ;)

cojanu
25th September 2007, 01:08
am si eu o intrebare legata de NYG ... mai exact de Plaxico Burress ...
sunteti siguri ca pronuntati corect Burress ?
nu de alta dar eu personal nu sunt de acord cu voi
poate ma insel eu nu zic nu ...
dar mi se pare f ciudat

urlacher9
25th September 2007, 01:12
Asa i-am auzit pe emericani pronunatand, m-am mirat si eu in trecut dar am zis sa ma conformez, din moment ce ei zik asa sa o lasam si noi asa
Legat de mail mi s-a spus ca pana in acest moment nu a fost primit nici un e-mail pe acea adresa de catre cei de la Budapesta

georgebz
25th September 2007, 01:12
asta vroiam sa ii spun si eu in particular .. dar daca tot ai adus vorba ... :D

cred ca i-ati spus in 5 moduri diferite ... de la Burrows ( Hossu a zis-o de multe ori ) , Bu'rres , Burre's .... :)


abia acum am vazut si eu ca ati facut public mailu ' .. ma pun pe treaba :P

Dani3l
25th September 2007, 01:15
sport1 nu are contract cu rds/rcs?!
Nu de alta ,dar eu sunt abonat la o firma prin cablu ,care a fost cumparata de rds/rcs(partial):)

georgebz
25th September 2007, 01:17
nu are ... singurele modalitati de a receptiona sunt prin intermdiul UPC si FocusSat am inteles

Dani3l
25th September 2007, 01:21
Aiurea in trafic...bine,pot sa vad meciurile si pe sopcast.Apropo,sport1 are un site oficial?:)
Banuiesc ca duminica asta o sa transmita :broncos vs colts:)

little_earl
25th September 2007, 01:59
apropo de burress, nu am auzit vreu comentariu de pe sport 1, dar americanii i-au zis de fiecare data "bã-res" cu accent pe prima vocala ... daca ar fi fost gresit i-ar fi corectat baiatul, deci inseamna ca asa e corect :P

Bronco
25th September 2007, 02:23
Asa i-am auzit pe emericani pronunatand, m-am mirat si eu in trecut dar am zis sa ma conformez, din moment ce ei zik asa sa o lasam si noi asa
Legat de mail mi s-a spus ca pana in acest moment nu a fost primit nici un e-mail pe acea adresa de catre cei de la Budapesta

Eu le-am trimis mail, poate o sa iti spuna, urlacher9. Sper sa il ia in considerare, si poate va vor permite si voua, si noua sa vedem football, every sunday and monday night...:ok::ok::ok::ok::ok:

urlacher9
25th September 2007, 02:26
Asa am incercat si eu sa-l pronunt de fiecare date cu accent pe prima vocala... nu stiu cat de mult mi-a iesit

Bronco
25th September 2007, 12:30
REQUEST:
Scrieti-le celor de la sport 1, va dat urlacher9 adresa de mail, mi-au raspuns, si vor sa primeasca cat mai multe maluri ca sa poata face ceva in sensul sa nu mai vdm soccer portughez in loc de football american...Hai k nu e greu...

Bronco
26th September 2007, 23:44
Duminica ce meci avem??? Broncos @ Colts??:shocked: Ar fi minunat...

urlacher9
27th September 2007, 03:00
Duminica 30 SEP COLTS vs BRONCOS 23:15 LIVE
- reluare luni 31 SEP 17.30 si 23.30 -
Luni 1 OCT BENGALS vs PATRIOTS 3:30 LIVE (comentariu original)
- reluare marti 2 OCT 17.00 (comentariu in lb romana) si vineri 5 OCT 16.15
Sambata 6 OCT NFL GAME DAY (rezumatul etapei a 4a) 10.30
- reluare sambata 6 OCT 1.15

Initial trebuia transmis duminica Tampa Bay vs Carolina pentru ca asa vroiau americanii dar la insistentele celor de la Budapesta au cedat si ne-au lasat sa dam IND vs DEN asa ca puteti sa trimiteti mailuri de multumire la adresa:
sport1nfl@yahoo.com

georgebz
27th September 2007, 09:09
super :D ... nu mai trebuie sa ma chiunui cu streamurile ori cu torentu saptamana asta

good job :ok:

Bronco
27th September 2007, 12:41
Wow, ce bine...Broncos la RCA dome...sper sa nu piarda (macar nu la scor mare:happy)...Multumiri!!!

dumboss_yo
27th September 2007, 19:36
Wow, ce bine...Broncos la RCA dome...sper sa nu piarda (macar nu la scor mare:happy)...Multumiri!!!
Dream ON !!! :drak:
Ce mult ma bucur ca in sfarsit pot vedea potcoavele la TV, la Sport1 ... vorba lui George, nu trebuie sa ne mai chinuim cu SopCast :yes: ...

Sinisther
28th September 2007, 20:38
revenind un pic la cele discutate saptamana trecuta in cacest moment pe Telesport se transmite LIVE un meci din campionatul Moldovei :ciocan:

cojanu
28th September 2007, 23:59
meci de fotbal american sau soccer
... :D
ar fi fost interesant sa ii vedem pe Kisinev Barbarians
ma documentam si eu despre adversarii din martie :D

Bronco
29th September 2007, 08:03
Cred ca Sinisther se referea la faimosul si super-interesantul campionat de SOCCER al minunatei noastre tari vecine, unde joaca numai vedete de renume international...:happy

cristane
29th September 2007, 12:33
Ce vreti sa spuneti, ca un meci Nistru Otaci - Dacia Chisinau nu e interesant? You people crazy? :D

dumboss_yo
29th September 2007, 14:26
Ce vreti sa spuneti, ca un meci Nistru Otaci - Dacia Chisinau nu e interesant? You people crazy? :D
Mi-as pierde o noapte sa vad aceasta confruntare care naste atatea pasiuni :D ...

A.k.a
29th September 2007, 14:28
:happy

cojanu
2nd October 2007, 02:54
gluma e gluma
eu insa va voi propune ceva interesant
in una din duminicile ce vor urma
va fi un meci f interesant in politehnica
Warriors Offense vs Warriors Defence

sa vedeti noul Vince Young :p

A.k.a
2nd October 2007, 09:14
Vad ca acuma aveti mai multi echipamente parca :)

Sinisther
3rd October 2007, 00:26
am si eu o intrebare la inaginea pusa...asa...ca sa fiu si eu carcotas.... cei doi CB pe cine pazesc??? :D

cojanu
3rd October 2007, 00:54
@ Sinisther cred k pe QB. am facut multe runnuri si cred k asteptau un run pe partea aia ...
@aka da, avem peste 22

r0bby
4th October 2007, 10:18
Stie cineva cand va fi introdus NASN in UPC Digital


http://www.upc.ro/televiziune/digitala/small/


163.Canal nou..In curand

O fi NASN?

dumboss_yo
4th October 2007, 19:25
Ce te face sa crezi ca taranoii de la UPC ar difuza NASN ?

dumboss_yo
6th October 2007, 16:45
Cosmin sau Alex, ce avem etapa asta la Sport1 ?

Patriots
6th October 2007, 18:01
Duminica la 23:15 e Ravens @ 49'ers LIVE
Marti 16:30 Cowboys @ Bills inregistrat

Parca asa am vazut pe post :D

urlacher9
6th October 2007, 22:44
Multumesc Patriots_4_ever pentru post. Asa este, ai dreptate, din pacate am fost foarte ocupat si nu am avut timp sa postez aici meciurile pe care le transmite SPORT 1 in aceasta etapa. Programul complet al postului SPORT 1 se gaseste pe site-ul www.port.ro

Sinisther
11th October 2007, 13:58
Cosmin... in saptamana asta avem Pats@Cowboys Live????

georgebz
11th October 2007, 14:48
imi permit sa raspund eu :)

DA ... asta e meciu anuntat ... nici nu aveau cum sa faca o alta alegere .. si bine ca nu se suprapune cu nici un meci din Portugalia :P

dumboss_yo
11th October 2007, 16:31
Patriots @ Cowboys e duminica ? adica nu l-au facut MNF ? :P

urlacher9
12th October 2007, 16:19
Duminica 23.15 COWBOYS-PATRIOTS
reluare: luni 14.45

Luni 3.30 FALCONS-GIANTS
premiera cu comentariul in lb romana marti 18.30
reluare miercuri 15.15 si joi 23.15

GAME DAY-rezumatul etapei a 6a
Sambata 13.30
reluare sambata 1.15 si duminica 18.30 si 22.45

programul este valabil pentru perioada duminica 14 octombrie-duminica 21 octombrie

dumboss_yo programul pentru MNF e stabilit dinainte si nu va fi modificat indiferent de ce meciuri sunt in etapa respectiva

dumboss_yo
12th October 2007, 22:59
aham ... ma refeream la faptul ca un asemenea meci merita sa fie MNF ... dar stiu ca americanii doresc sa joace cat mai multe echipe meciul "special" de lunea, iar Cowboys si Pats au mai fost, asa ca era normal sa bage si un Falcons - Giants :D .

cristane
14th October 2007, 14:10
Ce te face sa crezi ca taranoii de la UPC ar difuza NASN ?

E anuntat in grila, deja e si bagat in lista, adica pe channel 80 eu am NASN cu programul listat, doar ca inca nu merge imaginea. Sper sa fie ok curind.

Sint curios daca NASN Romania va difuza si NHL, si NFL, asa cum emite NASN UK. Sau va fi o varianta "localizata", fara astea 2 sporturi, care sint deja transmise de altii.

Bronco
14th October 2007, 14:49
PAi, NASN nu inseamna North American Sports Network? Daca exista NASN "romania" :o:, cum soccerul e la mare cautare, probabil ca singurul lucru din America ce se va transmite ar fi Major Soccer League, which SUCKS!!!! :angry: Eu sper sa fie NHL, MLB, NFL, NCAAF si NCAAB...asa ar fi normal :o:

Zabriskie
14th October 2007, 14:53
NASN daca e "network" probabil au aceeasi grila de programe pt tot continentul, deci nici vorba de mai mult soccer pt Romania...

Bronco
14th October 2007, 14:56
Nu uita ca traim in Romania, si audientele sunt la putere, si toti se omoara pentru audiente...dar sper sa fie cum zici tu :great:

cristane
14th October 2007, 14:59
Pai asta e problema, daca la noi Boom au exclusivitate pentru NHL, e imposibil sa apara NASN in Romania sa transmita si ei. Daca te uiti pe NASN.com, programul difera penttru tarile europene. De exemplu, in UK nu se transmite NFL Live, in schimb in Ungaria au 3 meciuri live in seara asta din NFL.

dumboss_yo
17th October 2007, 16:34
Cosmin sau Alex , spuneti-mi ca Sport1 transmite luni MNF-ul Colts @ Jaguars ...

Sinisther
17th October 2007, 17:52
NASN se poate prinde cu parabola....stiu pe cineva care il prinde...tot ce trebuie facut e sa spargi codul....ceea ce am inteles ca nu e foarte greu

urlacher9
17th October 2007, 18:54
Da dumboss. In caz ca nu ai observat transmitem saptamanal MNF. Asa ca si IND@JAX va fi la SPORT 1 intai luni noaptea de la 3.30 LIVE cu comentariul in limba engleza apoi marti de la 17.00 cu comentariul in limba romana. De asemenea tot LIVE va mai fi duminica de la 23.15 Bears-Eagles

urlacher9
17th October 2007, 18:56
Pai asta e problema, daca la noi Boom au exclusivitate pentru NHL, e imposibil sa apara NASN in Romania sa transmita si ei. Daca te uiti pe NASN.com, programul difera penttru tarile europene. De exemplu, in UK nu se transmite NFL Live, in schimb in Ungaria au 3 meciuri live in seara asta din NFL.

Cei de la Boom nu au exclusivitate la NHL. Dupa cum poate ai observat NHL este de acum si pe SPORT 1. Deci se poate...

cristane
18th October 2007, 00:00
Nu stiam de NHL pe Sport 1, foarte tare. Pe port.ro nu apare nimic in program, stii tu cumva cind si ce se transmite?

In alta ordine de idei.... tocmai ma uit la Cleveland - Boston pe NASN, inregistrare de aseara :D :yeah: De azi avem NASN la UPC in Bucuresti. Happy happy joy joy :)

Ayrton
18th October 2007, 00:46
Zici ca avem NASN pe UPC?
Hai ca il caut si eu.

cristane
18th October 2007, 00:58
UPC digital prin cablu - canalul 80. Tocmai incep niste showuri de la ESPN, Around the Horn si PTI, iar la 2.30 e un meci live din NHL.

dumboss_yo
18th October 2007, 14:00
ti l-au bagat ei sau l-ai cautat tu ?!

cristane
18th October 2007, 15:08
Canalele noi apar automat. Daca esti abonat la UPC Digital (prin cablu), la canalul 80 trebuie sa fie NASN. (nu stiu in ce pachet intra, eu oricum le am pe toate. S-ar putea totusi sa nu fie in baza)

dumboss_yo
18th October 2007, 16:45
dap, m-am uitat acuma pe postul lor, Info UPC, si am vazut ca NASN intra doar in pachetele Medium si Large, iar eu il am pe cel de baza :( ...

Sinisther
18th October 2007, 16:59
care dintre cei care prind NASN pot sa faca un stream privat doar pt noi ca sa nu mai depindem la unele meciuri de cei de pe myp2p???

cristane
18th October 2007, 17:08
As putea face eu, dar n-am TV tuner.
Din cite am vazut, varianta est-europeana a NASN, pe care o receptionam si noi, nu transmite NFL. In schimb avem NHL, MLB, CFL, AFL, NCAA Football, NCAA Basketball - totul live, plus diverse show-uri ESPN.

georgebz
18th October 2007, 17:11
da cum se poate face stream ? si de ce viteza e nevoie ?

urlacher9
19th October 2007, 05:11
Nu stiam de NHL pe Sport 1, foarte tare. Pe port.ro nu apare nimic in program, stii tu cumva cind si ce se transmite?

In alta ordine de idei.... tocmai ma uit la Cleveland - Boston pe NASN, inregistrare de aseara :D :yeah: De azi avem NASN la UPC in Bucuresti. Happy happy joy joy :)

Intr-adevar observ ca nu e trecut NHL-ul pe www.port.ro Avand in vedere ca nu comentez NHL la Sport 1 nu stiu orele exacte dar stiu ca se transmit meciuri LIVE marti si miercuri noaptea cu comentariul in original iar apoi in reluare in jurul orelor 15.00 cu comentariul in limba romana. Cand aflu mai multe detalii postez.

dumboss_yo
21st October 2007, 11:03
am vazut eu reclama pe Sport1 ... NHL este LIVE martea si miercurea noaptea incepand cu ora 2:00 ...

Sinisther
24th October 2007, 14:45
Care e situatia cu MNF de saptamana asta(adica Wk8) dintre Packers @ Broncos? Va fi transmis in direct? Intreb pt ca e foarte probabil ca meciul sa fie devansat cu 30 min. Adica sa inceapa la 3:00 am datorita World Series. Nu cred ca sunt sanse prea mari ca RedSox sa faca un sweep ca si anul trecut deci se va ajunge la meciul 5 si at va fi devansat meciul.

dumboss_yo
24th October 2007, 14:59
eu zic ca va fi transmis chiar daca incepe la 3:00 am ... nu cred ca Sport1 va avea probleme in legatura cu asta pentru ca nu vad ce altceva ar putea difuza la acea ora (adica de la 3:00 la 3:30).

Bronco
24th October 2007, 20:11
Am inteles ca MNF se da oricum, nu? Pina la urma, doar nu se joaca in Portugalia cine stie ce meci, la ora aia, nu? :yes:

urlacher9
25th October 2007, 02:51
Se da indiferent de ora, asa cum probabil v-ati obisnuit cu comentariul in limba engleza, iar noi vom face comentariul in limba roamana a 2a zi la reluare

urlacher9
26th October 2007, 07:34
SPORT 1

Duminica 28 octombrie 23.15 NE Patriots vs WAS Redskins LIVE
reluare luni 30 oct 15.00

Luni 30 octombrie 3.30 DEN Broncos vs GB Packers LIVE (com. original)
reluare marti 31 oct 17.15 (comentariu in limba romana)
reluare miercuri 1 noiembrie 12.00 (comentariu in limba romana)

Sambata 3 noiembrie 13.30 NFL Game Day (rezumatul etapei a 8a)

urlacher9
26th October 2007, 07:44
Pentru cei interesati de NCAA in saptamana ce urmeaza la Sport Klub poate fi vizionat meciul dintre Fresno State si Boise State dupa cum urmeaza:

Miercuri 31 octombrie 17.45 PREMIERA
reluare joi 1 noiembrie 14.00
reluare joi 1 noiembrie 0.30 (este vorba de noaptea de joi spre vineri evident)

Sinisther
26th October 2007, 14:12
Luni 30 octombrie 3.30 DEN Broncos vs GB Packers LIVE (com. original)

daca lucrurile merg in felul asta in World Series nu cred ca o sa mai fie nevoie sa modifice ora de inceput a meciului

exio
26th October 2007, 20:32
imi cer scuze daca raspunsul apare deja undeva dar marturisesc ca n-am citit toate cele 12 pagini... de-abia am gasit acest thread si am doar 2 intrebari:

- NFL: Sport1 este singurul canal care-l difuzeaza (si care s-ar putea prinde la noi fara o antena satelit)?
- cum fac sa prind Sport1? M-am uitat prin oferta RCS si nu apare nici in pachetul de baza, nici in cele extra

multumesc mult :)

little_earl
26th October 2007, 20:46
1. Da, dintre televiziunile disponibile in Romania doar Sport 1 transmite
2. Sport 1 nu este disponibil prin RCS, ci prin UPC (astral)

nici eu nu prind Sport 1, insa urmaresc meciurile in direct pe net, evident la o calitate mai redusa a imaginii prin programul Sopcast, orarul transmisiilor pe Sopcast se gaseste la adresa asta http://www.myp2p.eu/NFL.htm

exio
26th October 2007, 21:01
multumesc pentru raspunsul prompt. acum, stiind ca firmele de cablu si-au impartit mosiile ca la Yalta, s-a gandit cineva la o petitie spre RCS sa introduca Sport 1 in program? sau poate exista deja discutii in acest sens?

georgebz
26th October 2007, 21:30
alta alternativa pentru Sport 1 este FocuS Sat : http://www.focussat.ro/

deocamdata cred ca au exclusivitate UPC , de aceea nu il introduc si cei de la RCS in grila

urlacher9
27th October 2007, 17:13
multumesc pentru raspunsul prompt. acum, stiind ca firmele de cablu si-au impartit mosiile ca la Yalta, s-a gandit cineva la o petitie spre RCS sa introduca Sport 1 in program? sau poate exista deja discutii in acest sens?

Daca esti cumva din Bucuresti exista si UPC Digital unde Sport 1 este in pachetul de baza. In rest se afla in pachetul de baza de la FocusSat. Speram ca sa intre catde curand si la RDS. Daca esti la RDS poti vedea totusi fotbal american la Sport Klub, e drept din NCAA, deci fotbal de colegiu, dar este foarte spectaculos si merita

Sinisther
28th October 2007, 21:46
se pare ca nu vom avea WAS@NE live....cel putin asa arata...meciul trebuie sa inceapa peste 30 min si tocmai a inceput transmisia directa de la Benfica-Maritimo

Bronco
28th October 2007, 21:48
Pai, meciul NE-Was nu e la 23:30???:o: Mai e timp...

dumboss_yo
28th October 2007, 22:05
nu ... meciul e de la 22:15 ... la americani inca nu s-a dat ceasul cu o ora in urma ;) ... intr-adevar se pare ca nu va fi transmis ... sper ca macar sa il dea in Premiera maine dupa-amiaza pe Sport1 :) .

Patriots
28th October 2007, 22:10
nu ... meciul e de la 22:15 ... la americani inca nu s-a dat ceasul cu o ora in urma ;) ... intr-adevar se pare ca nu va fi transmis ... sper ca macar sa il dea in Premiera maine dupa-amiaza pe Sport1 :) .

Pai ar trebui sa il dea macar maine daca nu il dau azi(ca sa vada si dumboss spectacol :P .....just kidding)

Bronco
28th October 2007, 22:34
SPORT 1

Duminica 28 octombrie 23.15 NE Patriots vs WAS Redskins LIVE
reluare luni 30 oct 15.00

Luni 30 octombrie 3.30 DEN Broncos vs GB Packers LIVE (com. original)
reluare marti 31 oct 17.15 (comentariu in limba romana)
reluare miercuri 1 noiembrie 12.00 (comentariu in limba romana)

Sambata 3 noiembrie 13.30 NFL Game Day (rezumatul etapei a 8a)

Conform celor spuse aici de urlacher...ar fi trebuit sa fie live...dk nu e asa...si cam pare a se intampla asta...mare pacat...:sad:

georgebz
28th October 2007, 22:50
nu cred ca au luat in considerare ca americanii nu schimba ora in acelasi timp cu noi ....

Bronco
28th October 2007, 22:57
Poate dau a doua parte a meciului...:happy ar fi ceva de genul serial TV...numai la Sport 1...:sad:

titans_rulez
28th October 2007, 23:18
si pentru mine e o surpriza, partida va incepe decalata la ora 23.45
se va incerca pe cat posibil intrarea live in sfertul 3 sau 4...

dumboss_yo
29th October 2007, 14:00
dar e valabil faptul ca reluarea va fi azi la 15:00, nu ?

Sinisther
29th October 2007, 14:50
se pare ca totusi nu va fi nevoie sa se decaleze MNF din noaptea asta .... RedSox au castigat World Series cu 4-0 la meciuri


apropo....sper sa nu am surpriza sa stau in seara asta pana la 2:30(NU 3:30) si sa nu se transmita :D

urlacher9
3rd November 2007, 20:28
Saptamana asta la SPORT 1 avem COLTS - PATRIOTS. In mod normal de la 23.15, nu stiu insa daca americanii isi schimba ora sau nu deci va fi LIVE sau nu... asta ramane de vazut, iar luni avem RAVENS - STEELERS fie de la 2.30 fie de la 3.30 ( asta depinde din nou de ora americanilor ) si in reluare marti de la 17.15 cu comentariul in romana

urlacher9
3rd November 2007, 20:29
daca nu se intampla iar ca saptamana trecuta cand s-a schimbat meciul in mod normal miercuri la SPORT KLUB ar trebui sa fie un super meci din NCAA de la 17.45 ARIZONA STATE - OREGON adica locul 6 cu locul 4. Merita vazut

dumboss_yo
3rd November 2007, 22:07
Colts - Patriots va fi in reluare luni de la ora 15:00 ?!

cojanu
6th November 2007, 19:04
Multumim frumos pentru reclama :)
Aveti dreptate despre Istanbul, astept un raspuns concret
in jur de 15 noiembrie
iar la inceputu anului SIGUR jucam cu Barbarians :)

urlacher9
7th November 2007, 04:33
Multumim frumos pentru reclama :)
Aveti dreptate despre Istanbul, astept un raspuns concret
in jur de 15 noiembrie
iar la inceputu anului SIGUR jucam cu Barbarians :)

No problem. Stiti ca vreau sa ajut cu mare placere acest sport in tara noastra asa ca voi mai vorbi despre warriors si in transmisile viitoare. Dupa cum ati observat la SPORT 1 mi s-a permis sa comunic pe post si adresele de internet, un lucru care inca nu mi-a fost aprobat la SPORT KLUB. Multa:ok: bafta

Dani3l
7th November 2007, 12:35
Duminica,23:15 :Giants vs COWBOYS,sport1!:yeah:

dumboss_yo
7th November 2007, 16:21
si MNF-ul care e ?

Bronco
7th November 2007, 16:55
San Francisco 49ers @ Seattle Seahawks

A.k.a
7th November 2007, 17:48
Sper sa faca Giants un meci bun

Sinisther
7th November 2007, 18:08
Care ar fi sansele sa vedem de Thanksgiving(Nov 22) un meci in direct...de preferat Packers@Lions....e joi seara de la 19:30... nu sunt meciuri din liga lui mitica sau ceva de genul asta...si cred ca ar avea o audienta ridicata

daca nu unde trebuie sa facem un protest/petitie/stuff /OLE/

dumboss_yo
7th November 2007, 19:57
pey putem trimite mail la sport1tv@yahoo.com in care sa solicitam transmisiunea directa a partidei si poate vor fi de acord :D ...

georgebz
7th November 2007, 20:05
dumboss , adresa este : sport1nfl@yahoo.com ... nu mai dezinforma lumea :P

urlacher9
7th November 2007, 23:37
nu nu, avea dreptate dumboss_yo, aceea e adresa corecta. Asta cu NFL fusese creeata in principiu ca sa comunicam noi cu voi dar am preferat sa ramanem pe forum. Oricum sansele ca sa fie un meci joi sunt nule as zice eu, din moment ce drepturile sunt cumparate pentru 1 meci din etapa si MNF...

cojanu
8th November 2007, 01:28
nu vreau sa va spun ce sa ziceti in reclama pe care ne-o faceti la tv
dar sincer m-am simtit putin prost fata de colegii mei Bogdan Preda si Roman Seremet. Sunt niste baietii care au facut multe lucruri pentru club si meritau sa fie mentionati cel putin la fel de mult ca si mine !
nu eu conduc clubul. cel putin nu singur. desi avem functii diferite
noi consideram ca nu e nici unu mai improtant sau mai sus :)

Sinisther
8th November 2007, 09:52
pacat ca nu se poate joi...Packers@Lions e cel mai tare meci al etapei respective

dumboss_yo
8th November 2007, 13:18
Muahahaaa Georgeee .... dumboss avea dreptate :P !!!
desi Sinisther e subiectiv (pentru ca el e "branzar" :D), cred ca Packers @ Lions chiar e cel mai tare meci din etapa aia ... pacat ca iar va trebui sa ne chinuim cu SopCast :( ...

dumboss_yo
11th November 2007, 20:30
nu se mai da reluarea de la Cowboys - Giants luni dupa-amiaza ?

Bronco
11th November 2007, 21:51
nu se mai da reluarea de la Cowboys - Giants luni dupa-amiaza ?

pe port.ro scrie ca nu, dar e in reluare la ora 23:15, iar imediat dupa aia, e Monday Night Football...:yeah: Mie imi convine...:floricica:

dumboss_yo
11th November 2007, 22:20
mie nu, pentru ca trebuie sa ma culc pe la 23 pentru ca invat dimineata si ma trezesc la ora 6 ... tocmai de-aia nu il vad LIVE ...
imi placea la nebunie cand era in reluare lunea de la ora 15:00 sau 16:00 ...
sper sa fie reluarea asa tarziu doar saptamana asta ...

Dani3l
12th November 2007, 11:33
Wey,si saptamana asta o sa vad COWBOYS!:yeah: cowboys vs redskins.
Multumesc,sport1!:D

Ayrton
12th November 2007, 23:06
Mda, azi noapte am adormit la pauza, la 17-17... :(

urlacher9
13th November 2007, 01:44
Pt cei amatori de NCAA miercuri de la 17.45 pe SPORT KLUB este South Carolina - Florida ( reluare joi ora 23.30 )

cristane
13th November 2007, 10:33
Pt cei amatori de NCAA miercuri de la 17.45 pe SPORT KLUB este South Carolina - Florida ( reluare joi ora 23.30 )

Am o intrebare... chiar nu exista la SportKlub posibilitatea sa transmiteti meciurile mai devreme? Adica, chiar daca nu in direct, macar duminica sau luni? Meciurile sint simbata, sa le dati miercuri e mult prea tirziu.

urlacher9
13th November 2007, 11:50
O sa intreb. Nu fac eu programul dar din cate stiu duminica sau luni grila e cam plina...

urlacher9
17th November 2007, 15:49
Duminica 23.15 COWBOYS-REDSKINS live
Luni 3.30 TITANS-BRONCOS live (reluare marti 17.15 cu comentariu in romana )

Meciul de duminica cred ca va fi in reluare luni de la 15.00 dar nu sunt 100% sigur

Sinisther
17th November 2007, 18:09
pt doritori...peste mai putin de 1h incepe unul din clasicele anului Ohio State@Michigan (sop://broker.sopcast.com:3912/36000)

TomBrady
17th November 2007, 21:28
cel mai naspa e cand sunt meciuri din portugalia duminica noapte si intra peste NFL pe sport1

dumboss_yo
17th November 2007, 22:26
evident ... de asta ne plangem si noi ... mai ales ca majoritatea meciurilor sunt intre echipe foarte slabe, care practica un soccer de proasta calitate ...
dar ele aduc o oarecare audienta in randul "samantarilor" ...

Kaoutchouk
19th November 2007, 14:50
De Thanksgiving ce vedem ? Sper ca nu numai meciul de noapte ...

Sinisther
19th November 2007, 15:35
in direct... pe Sport1.... foarte probabil nici unul.... in program e trecut un meci de la ora 2:30 noaptea....dar scrie ca e din etapa a 11-a...in plus la ora resp nu e programat nici un meci.... sperantele mele erau sa se transmita Packers@Lions dar din cate am inteles licenta de transmisie e de 2 meciuri live /saptamana.... MNF si inca un meci duminica noaptea de la 23:15... deci e f pobabil ca vom avea Broncos@Bears si luni noaptea Dolphins@Steelers

urlacher9
21st November 2007, 12:47
Sinisther saptamana asta avem Patriots-Ravens duminica si Dolphins-Steelers luni.

Azi pe SPORT KLUB la 19.45 BOSTON COLLEGE @ CLEMSON adica (17) vs (15) finalul chiar merita vazut

Dani3l
21st November 2007, 14:10
Intrebare:sport1,saptamana viitoare va face exceptie de la regula duminica,23:15 & monday night football?!Joia viitoare:Cowboys vs Packers,cum ambele echipe sunt 9-1..posibil 10-1 ,la data meciului...in afara de bears vs giants,cam slaba optiunile de la ora 23:15.
Mersi.

Zabriskie
21st November 2007, 14:23
Cowboys vs Packers e pe NFL Network, cel mai asteptat meci al sezonului dupa Colts - Patriots nu poate fi vazut decat de "cativa" oameni :D

urlacher9
21st November 2007, 14:58
Intrebare:sport1,saptamana viitoare va face exceptie de la regula duminica,23:15 & monday night football?!Joia viitoare:Cowboys vs Packers,cum ambele echipe sunt 9-1..posibil 10-1 ,la data meciului...in afara de bears vs giants,cam slaba optiunile de la ora 23:15.
Mersi.

Nu cred. Avand in vedere contractul semnat devine imposibila difuzarea meciului de joi...

Sinisther
21st November 2007, 18:48
sincer nu imi pare o alegere buna Pats-Ravens... i mean what's the point?

georgebz
21st November 2007, 19:12
dar Patriots-Ravens e MNF peste 2 saptamani .... deci nu e "optiune" , ci sunt "obligati" sa il dea ...

poate saptamana asta avem Chargers-Ravens duminica ... :)

TomBrady
21st November 2007, 20:44
dap s-a facut deja reclama
la San Diego cu Baltimore

mtfk
21st November 2007, 20:57
Azi pe SPORT KLUB la 19.45 BOSTON COLLEGE @ CLEMSON adica (17) vs (15) finalul chiar merita vazut

hey i dont see any game on sportklub..

urlacher9
22nd November 2007, 07:46
dap s-a facut deja reclama
la San Diego cu Baltimore

Am gresit eu. Asa e SD-BAL

Legat de Sport Klub am vazut k meciul era trecut chiar la 19.00 in grila lor. Nu a fost difuzat????????

Sinisther
22nd November 2007, 14:50
chiar daca nu e cel mai potrivit thread pt post-ul asta vroiam sa amintesc la toata lumea ca azi se joaca 3 meciuri

Mai jos e un mic preview al "meniului" de Ziua Recunostintei:

mtfk
22nd November 2007, 14:54
o sa fie transmise p sopcast sau cv prin myp2p azi cumva?

Dani3l
22nd November 2007, 14:56
Cowboys vs Packers e pe NFL Network, cel mai asteptat meci al sezonului dupa Colts - Patriots nu poate fi vazut decat de "cativa" oameni :D

Adica nema streamuri?!:headbang::headbang::headbang:
Sper sa gasesc stream pt dallas vs ny jets...un windows media player ar fi perfect.:D

cristane
22nd November 2007, 15:09
Intotdeauna exista varianta legala daca vreti neaparat sa vedeti anumite meciuri :D Aici (http://sports.yahoo.com/nflgamepass). Toate meciurile la calitate foarte mare (700 kbps).

Dani3l
22nd November 2007, 18:23
yahoo?!:happy pai asta nu e cu plata?:D

cristane
22nd November 2007, 19:58
yahoo?!:happy pai asta nu e cu plata?:D

Ba da, de asta am si zis, varianta legala :ok:

urlacher9
29th November 2007, 14:39
Programul SPORT 1:

Duminica 2 decembrie 23.15 LIVE NEW ORLEANS vs TAMPA BAY
-reluare luni 3 decembrie 14.00

Luni 3 decembrie 3.30 LIVE BALTIMORE vs NEW ENGLAND (comentariu original)
-reluare marti 4 decembrie 16.00
-reluare miercuri 5 decembrie 12.15

Sambata 8 decembrie 9.00 NFL GAME DAY (rezumatul saptamanii)

urlacher9
29th November 2007, 14:42
La SPORT KLUB marti 4 decembrie cu incepere de la ora 21.00 va fi una dintre finalele de conferinta. Inca nu se stie care va fi aceasta dar o data ce voi afla voi posta aici.

Sinisther
29th November 2007, 18:02
sa speram ca va fi Oklahoma @ Missouri.... e singurul care are sanse de a schimba echipele care merg in finala BCS

Singura echipa care i-a invins pe Tigers in sez asta sunt chiar Sooners.... iar daca o sa castige din now Buckeyes merg ajung in finala :yeah:

urlacher9
29th November 2007, 20:18
Asa sper si eu, asa am si propus. Acum ramane de vazut. Important e daca meciul ala e transmis de ESPN, pentru k daca il da FOX sau CBS n-avem sanse...

cristane
29th November 2007, 22:25
Asa sper si eu, asa am si propus. Acum ramane de vazut. Important e daca meciul ala e transmis de ESPN, pentru k daca il da FOX sau CBS n-avem sanse...

Finalele importante sint asa:
ACC - Boston College v Virginia Tech - ABC
SEC - LSU v Tennessee - CBS
Big12 - Oklahoma - Missouri - ABC

ESPN da meciuri din ultima etapa de sezon regulat, cele mai tari sint Pittsburgh - West Virginia, Arizona - Arizona State si Oregon - Oregon State. Mai sint si finalele conferintelor C-USA, Tulsa - UCF, si MAC, Central Michigan - Miami, dar cred ca sint mult mai interesante primele, chiar daca nu sint finale.

urlacher9
30th November 2007, 07:58
Ramane de vazut ce decizie vor lua. Din cate stiu ESPN tine de ABC asa cum Sport.ro tine de PRO TV asa ca poate cine stie... daca am avea ceva de pe ABC ar insemna k vom avea si BCS Championship Game-ul ceea ce ar fi fabulos.

urlacher9
2nd December 2007, 17:40
Marti 4 decembrie ora 21.00 SPORT KLUB:
Pittsburgh@(2)West Virginia

georgebz
2nd December 2007, 18:02
chiar daca nu e "high-scoring" , merita vazut ... una din numeroasele surprize din acest an de NCAA

urlacher9
2nd December 2007, 22:04
Exact. Nu ma asteptam nici mort la asa ceva. Macar daca nu e high scoring, poate nu mai taie asa mult din el :D

urlacher9
4th December 2007, 01:50
Azi la TV:

SPORT 1: 16.00 BALTIMORE RAVENS vs NEW ENGLAND PATRIOTS (NFL)

SPORT KLUB: 21.00 WEST VIRGINIA vs PITTSBURGH (NCAA)

dumboss_yo
6th December 2007, 13:55
Ursule, duminica seara transmiteti Patriots cu Steelers sau Colts cu Ravens ?

spiritt23
6th December 2007, 16:02
Patriots-Steelers e meciul de duminica pe Sport1. Apropo de Ravens-Pats, am un prieten care a fost la meci. A fost singurul pe care l-a vazut in scurta sedere in State dar a prins o partida de senzatie. Daca isi lua bilet la Steelers-Dolphins?!

urlacher9
6th December 2007, 16:06
Duminica 23.15 Pittsburgh-New England

Luni 3.30 Atlanta-New Orleans
reluare marti 15.00

A.k.a
6th December 2007, 16:47
Nu imi place sa tot intreb atat, dar de RDS nu se mai stie nimic? Mai sunt sperante sa intre Sport1 in pachetul lor de programe?

georgebz
6th December 2007, 17:07
Apropo de Ravens-Pats, am un prieten care a fost la meci. A fost singurul pe care l-a vazut in scurta sedere in State dar a prins o partida de senzatie. Daca isi lua bilet la Steelers-Dolphins?!


ar fi avut ocazia sa asiste la un meci cum vezi 1 data la 64 de ani ... deci ar fi fost ceva mai special :D

urlacher9
6th December 2007, 18:56
Nu tin de mine aceste informatii. Incearca sa-i presezi pe cei de la RDS, daca sunteti mai multi care faceti cereri (telefonic sau scris) exista posibilitatea sa fie introdus. Daca vad ca au cereri e normal sa il introduca, eventual amenintati si cu mutarea catre digital, UPC sau Focus Sat, cele 2 companii care au Sport 1 in pachetul de baza. Eu asa am facut pe vremuri cu Telesportul cand acestia transmiteau NBA-ul si mi-a iesit. Bafta! :D

dumboss_yo
6th December 2007, 20:01
Duminica 23.15 Pittsburgh-New England
aaaahhhh si eu care speram sa vad din nou potcoavele la Sport1 ... presupun ca e o simpla coincidenta dar m-am cam plictisit de Pats, i-ati transmis cam des :P ...
apropo, pentru ca tot se apropie PO-ul cu pasi repezi ... vroiam sa va intreb care e sistemul de transmiter in PlayOff ?

Sifodias
6th December 2007, 22:18
Diseara la 3,30 avem Washington-Chicago!!!Ce ziceti,merita sa stau sa-l vad sau mai bine ma culc?O sa fie ceva de capul meciului astuia?