PDA

View Full Version : Finalele pe echipe campionatul mondial 2007



Pages : [1] 2 3 4

vlad001
4th September 2007, 17:22
Incep un nou thread pentru finalele pe echipe, cel vechi a devenit cam mare.

Italienii se pare ca nu o vor folosi pe Ferrari in finala pe echipe:
http://www.gazzetta.it/Speciali/Olimpiadi/Primo_Piano/2007/09_Settembre/02/ginnasticaolimpica.shtml

O lasa sa se odihneasca pentru individual si pe aparate. Si eu care, vazand ca dupa o zi de concurs (si la mondiale si la europene) Ferrari incepe sa rateze destul de mult, ma bucuram ca e Italia in finala!
Destepti oameni. O data intrati in finala pe echipe, ce-i intereseaza ca or sa iasa pe 5 cu Ferrari in echipa sau pe 8 cu punctaj de tot rahatul?

rob_din
4th September 2007, 17:41
Eu am inteles ca va evolua totusi la 2 aparate in finala pe echipe

ioanavol
4th September 2007, 18:12
crezi ca de oboseala rateaza o gimnasta? poate si de asta, dar cea mai importanta e capacitatea ei de concentrare si de a trece peste emotii. ferarri nu e campioana la capitolul asta, dar e buna la a reveni dupa o ratare (face varza un aparat, dar la urmatoarele merge bine)

la noi, sandra e super obosita si nu prea rateaza (eu n-am vazut-o). catalina nu a repetat suficient, dar altfel cu nervii sta f bine. steliana insa, cred ca poate sa evolueze si de 100 de ori, dar nu sub presiune, va face perfect...numai cu stresul sta prost.

pe mine ma uimeste sacramone. este gimnasta care de departe ma enerveaza cel mai mult, mi se pare un munte de aroganta. dar, pe de alta parte, nu pot sa nu-i admir tupeul si increderea in sine, astea o duc acolo sus si nu neaparat talentul, caci eu cred ca ale noastre sunt de 10 ori mai talentate ca ea.

(apropo: e antrenata de un roman)

vlad001
4th September 2007, 19:11
Echipa Chinei pentru finale:
VT: Yang Yilin, Jiang Yuyuan, Cheng Fei
UB: He Ning, Jiang Yuyuan, Yang Yilin
BB: Cheng Fei, Li Shanshan, Xiao Sha
FX: Li Shanshan, Jiang Yuyuan, Cheng Fei

mada84
4th September 2007, 22:19
Echipa Chinei pentru finale:
VT: Yang Yilin, Jiang Yuyuan, Cheng Fei
UB: He Ning, Jiang Yuyuan, Yang Yilin
BB: Cheng Fei, Li Shanshan, Xiao Sha
FX: Li Shanshan, Jiang Yuyuan, Cheng Fei

Si componenta echipei noaste care este? Mersi anticipat

vlad001
4th September 2007, 22:35
Probabil
VT: Druncea, Ponor, Nistor
UB: Izbasa, Patrascu, Nistor
BB: Izbasa, Nistor, Ponor
FX: Ponor, Nistor, Izbasa

Dar asta e doar cum ma astept eu sa fie, n-am nici o informatie oficiala.

rob_din
4th September 2007, 22:57
Probabil
VT: Druncea, Ponor, Nistor
UB: Izbasa, Patrascu, Nistor
BB: Izbasa, Nistor, Ponor
FX: Ponor, Nistor, Izbasa

Dar asta e doar cum ma astept eu sa fie, n-am nici o informatie oficiala.

N-ar fi trebuit deja sa apara o lista oficiala?

rob_din
5th September 2007, 00:30
http://www.turn-wm.de/downloads/Listen/5.9./StartList_05_09.pdf


Lista oficiala

rob_din
5th September 2007, 00:58
Cred ca bronzul (varianta pesimista) se va decide la barna. Daca luam in jur de 48 de pct nu cred ca putem iesi de pe podium.

ioanavol
5th September 2007, 13:01
daca vreti, haideti sa ne mutam pe thread-ul asta cu comentariile despre finala.

21mai
5th September 2007, 13:22
am urmarit pe you tube exercitiul chinezoaicei la barna cea aflata pe loc 1 si mi se pare f bun chiar cred ca , catalina are nevoie sa rateze chinezoaica ca sa ia aurul la barna

vlad001
5th September 2007, 13:31
Nu neaparat. Daca isi leaga elementele corect, isi face pirueta cum trebuie si nu are ezitari, Ponor o poate bate pe chinezoiaca.

Mihaela P
5th September 2007, 13:32
daca vreti, haideti sa ne mutam pe thread-ul asta cu comentariile despre finala.

Asa mi s-ar parea si mie normal.

21mai
5th September 2007, 13:33
da mai bine ne mutam aici toti pt ca pe celalat thread este f greu de accesat

21mai
5th September 2007, 13:34
am vazut o chestie cu orele de transmitere in direct a finalelor la ned1 si scria ora 14, practic e diferenta de fus orar nu cred ca incep m devreme nu?voi unde vedeti finala si va rog daca stiti vreu n site sa urmaresc si eu de la sv please sa mi zicveyti va rog

ioanavol
5th September 2007, 13:37
am vazut o chestie cu orele de transmitere in direct a finalelor la ned1 si scria ora 14, practic e diferenta de fus orar nu cred ca incep m devreme nu?voi unde vedeti finala si va rog daca stiti vreu n site sa urmaresc si eu de la sv please sa mi zicveyti va rog

14 este ora Olandei (15 ora Romaniei). o sa adaug, ca sa evit confuziile.

cred insa ca nu se poate urmari pe net:( a, si tocmai am aflat ca brazilienii dau numai o jumatate de ora...imi pare rau, poate are altcineva informatii care te pot ajuta.

EDIT:
din pacate nu mai pot schimba nimic la posturile mele de pe threadul utile. si vad ca am gresitsi nota Catalinei si numele postului brazilian. imi pare rau, daca un moderator are timp sa modifice ar fi bine..daca nu, asta e.

21mai
5th September 2007, 13:39
eu ma gandeam ca poate stiti situl federatiei americane de gimnastica e imposibil ca ingamfatii aia sa nu transmita, mor de ciuda pe americance, mai bine le prefer pe chinezoaice sa ia aur la echipe decat pe ingamfaterle alea sau sa ne sufle rusia bronzul "stiati ca horkina a facut o pe catalina ponor tiganca proasta"?

mikeyy
5th September 2007, 13:43
eu ma gandeam ca poate stiti situl federatiei americane de gimnastica e imposibil ca ingamfatii aia sa nu transmita, mor de ciuda pe americance, mai bine le prefer pe chinezoaice sa ia aur la echipe decat pe ingamfaterle alea sau sa ne sufle rusia bronzul "stiati ca horkina a facut o pe catalina ponor tiganca proasta"?

Cand a facut afirmatia asta? Acum sau la Atena cand era si Khorkhina in activitate?

vlad001
5th September 2007, 13:44
"stiati ca horkina a facut o pe catalina ponor tiganca proasta"?

:shocked: Unde ai auzit asa ceva? Scuze, dar eu nu cred chestia asta.

rob_din
5th September 2007, 13:44
eu ma gandeam ca poate stiti situl federatiei americane de gimnastica e imposibil ca ingamfatii aia sa nu transmita, mor de ciuda pe americance, mai bine le prefer pe chinezoaice sa ia aur la echipe decat pe ingamfaterle alea sau sa ne sufle rusia bronzul "stiati ca horkina a facut o pe catalina ponor tiganca proasta"?

nu stiam si daca ar fi spus-o cred ca as fi aflat

ioanavol
5th September 2007, 13:45
eu ma gandeam ca poate stiti situl federatiei americane de gimnastica e imposibil ca ingamfatii aia sa nu transmita

in SUA mondialele se dau numai pe wcsn.com, ei au cumparat licenta. din pacate, eu mi-am facut abonament degeaba pt ca se poate urmari numai din state.

mikeyy
5th September 2007, 13:46
Nici eu nu cred asemenea lucru

rob_din
5th September 2007, 13:47
in SUA mondialele se dau numai pe wcsn.com, ei au cumparat licenta. din pacate, eu mi-am facut abonament degeaba pt ca se poate urmari numai din state.

Inca o confirmare a faptului ca americanii sunt "ciudati" rau. Ei transmit probele feminine pe NBC pe 4 si 5 octombrie. Bine ca totusi anul asta:)
Ma mira ca nici un post national american nu e interesat de CM. Totusi la probele feminine de la CN s-au uitat 4 milioane de americani. Nu eo audienta extraordinara, dar nici foarte proasta

cata10
5th September 2007, 13:54
Inca o confirmare a faptului ca americanii sunt "ciudati" rau. Ei transmit probele feminine pe NBC pe 4 si 5 octombrie. Bine ca totusi anul asta:)
Ma mira ca nici un post national american nu e interesat de CM. Totusi la probele feminine de la CN s-au uitat 4 milioane de americani. Nu eo audienta extraordinara, dar nici foarte proasta

Si care-i faza sa le transmiti la exact o luna dupa ce au avut loc? Or e o greseala ori, asa cum spui tu, sunt niste ciudati!!!!!!!!!!!

cata10
5th September 2007, 13:57
Si care-i faza sa le transmiti la exact o luna dupa ce au avut loc? Or e o greseala ori, asa cum spui tu, sunt niste ciudati!!!!!!!!!!!

SAu poate asteapa sa vada daca ei castiga! Astfel vor sti ce comentarii sa faca in timpul desfasuraruu probelor: sa le laude pe fete sau sa le scuze!!!!

21mai
5th September 2007, 14:03
faza ncu catalina si horkina a apraut intr un ziar francez in 2004 si mi am adus aminte sa v-o spun pentru ca pur si simplu m a socat, mi am schimbat total p[arerea despre ea

21mai
5th September 2007, 14:04
pana la urma pe internet exista vreun site unde sa vad si eu in direct evolutiile fetelor?

rob_din
5th September 2007, 14:06
Si care-i faza sa le transmiti la exact o luna dupa ce au avut loc? Or e o greseala ori, asa cum spui tu, sunt niste ciudati!!!!!!!!!!!

Nu e nici o greseala, e pe situl federatiei data la care sunt transmise pe NBC (am gresit pe 7 si 8 octombrie transmit). Nici eu nu inteleg care e modul de gandire. Probabil ca marea majoritate a americanilor habar n-au ca acum sunt CM de gimnastica, asa ca nici nu v-or sti pe 7 octombrie care au fost rezultatele. Iar NBC atunci are loc in grila pt gimnastica.

In schimb isi permit sa le puna pe gimnaste la 8 dimineata la Beijing, fiindca la JO au mare audienta.

Finala feminina pe echipe la Atena a fost urmarita de 18,7 milioane americani (cea mai mare audienta pt un concurs de la JO in SUA)

rob_din
5th September 2007, 14:06
pana la urma pe internet exista vreun site unde sa vad si eu in direct evolutiile fetelor?

Din pacate nu:(

cata10
5th September 2007, 14:12
Nu e nici o greseala, e pe situl federatiei data la care sunt transmise pe NBC (am gresit pe 7 si 8 octombrie transmit). Nici eu nu inteleg care e modul de gandire. Probabil ca marea majoritate a americanilor habar n-au ca acum sunt CM de gimnastica, asa ca nici nu v-or sti pe 7 octombrie care au fost rezultatele. Iar NBC atunci are loc in grila pt gimnastica.

In schimb isi permit sa le puna pe gimnaste la 8 dimineata la Beijing, fiindca la JO au mare audienta.

Finala feminina pe echipe la Atena a fost urmarita de 18,7 milioane americani (cea mai mare audienta pt un concurs de la JO in SUA)

Dupa bataia administrata de romance nu stiu cati americani se vor mai uita!
Ma scoate din sarite aroganta lor asa ca sper sa rateze la toate aparatele. Nu ca sta mi-as dori pt. a castiga ale noastre ci doar pt. superioritatea cu care trateaza pe toata lumea. La fel ca fetele si gimnastii lor sunt niste ingamfati.

vale23tina
5th September 2007, 14:13
Nici pe CCTV5?

rob_din
5th September 2007, 14:15
:
Dupa bataia administrata de romance nu stiu cati americani se vor mai uita!
Ma scoate din sarite aroganta lor asa ca sper sa rateze la toate aparatele. Nu ca sta mi-as dori pt. a castiga ale noastre ci doar pt. superioritatea cu care trateaza pe toata lumea. La fel ca fetele si gimnastii lor sunt niste ingamfati.

De-aia imi doresc sa le bata China la Beijing (daca Romania nu poate) astfel incat urmatoarea editie a CM s-o dea cu un decalaj de 1 an jumate:)

rob_din
5th September 2007, 14:15
Nici pe CCTV5?

pe acela da dar trebuie instalat tvants-ul

21mai
5th September 2007, 14:15
Dupa bataia administrata de romance nu stiu cati americani se vor mai uita!
Ma scoate din sarite aroganta lor asa ca sper sa rateze la toate aparatele. Nu ca sta mi-as dori pt. a castiga ale noastre ci doar pt. superioritatea cu care trateaza pe toata lumea. La fel ca fetele si gimnastii lor sunt niste ingamfati.

Doar pentru ca au bani si sunt cei mai puternici dpdv economic din lume trebuie sa fie tot timpul cu nasul pe sus , imi amintesc la olimpiada cu cata ura s a uitat proasta aia de carly paterson cand catalina a evoluat la sol si dupa exercitiul ei toata sala a izbucnit in urale si aplauide, nu pot sa le sufar si le doresc numai ghinion

rob_din
5th September 2007, 14:21
Doar pentru ca au bani si sunt cei mai puternici dpdv economic din lume trebuie sa fie tot timpul cu nasul pe sus , imi amintesc la olimpiada cu cata ura s a uitat proasta aia de carly paterson cand catalina a evoluat la sol si dupa exercitiul ei toata sala a izbucnit in urale si aplauide, nu pot sa le sufar si le doresc numai ghinion

Sa nu fim rai. La aceste CM sin partea mea pot sa si castige. La JO vreau sa piarda, acolo ii doare pe americani

rob_din
5th September 2007, 14:23
Eu zic ca e bine ca aceasta Johnson a aparaut anul asta, americancele nu prea rezista decat un an in mare forma, vezi si exemplul Liukin care parea ca va domina gimnastica mondiala

21mai
5th September 2007, 14:29
[QUOTE=rob_din;1551227]Eu zic ca e bine ca aceasta Johnson a aparaut anul asta, americancele nu prea rezista decat un an in mare forma, vezi si exemplul Liukin care parea ca va domina gimnastica mondiala[/QUOTE
Este extrem de talentata aceasta Johnson am vazut o la nationale si desi nu este nici inalta si nici prea subtire, impresioneaza prin forta si energie, nu stiu daca e tocmai potrivita comparatia dar mie mi se parwe ca se aseamana mult cu vanessa ferrrari oricum sa stii eu sunt mai rea in privinta americanilor, pentru ca m am saturat sa aud numele lor peste tot in lume, sa fie primii in toatre de aceea ma rog azi sa castige china caci noi nu stiu daca putem aspira la aur (e cam devreme abia la anul vom fi in forma de varf) si sa ia americancele bronz sau hai treaca de la mine argint:))

cata10
5th September 2007, 14:31
Doar pentru ca au bani si sunt cei mai puternici dpdv economic din lume trebuie sa fie tot timpul cu nasul pe sus , imi amintesc la olimpiada cu cata ura s a uitat proasta aia de carly paterson cand catalina a evoluat la sol si dupa exercitiul ei toata sala a izbucnit in urale si aplauide, nu pot sa le sufar si le doresc numai ghinion

da, si mie mi-a ramas imaginea aceea pe retina!
Dupa ce iesisera campioane mondiale, in 2003, la ele acasa, se credeau invincibile si ne tratau cu dispret; imi amintesc ca in calificarile de la olimpiada am concurat cu ele in subdiviziune si mai tot timpul camerele de luat vederi erau pe ele; ale noastre erau pe aparat in schimb regizorii preferau sa dea imagini cu americancele care stateau. Au fost momente oribile. stiu ca Alina Alexoi le urmarea pe fetele noastre si ne comunica notele in timp ce noi le vedeam pe americance. Parca niciodata n-au fost asa arogante ca atunci.
Iar in 2003 la CM daca era corect americanii trebuiau sa primeasca nota 0 pt. o gimnasta, la paralele, care nu avea numarul pe spate. Antrenorii erau disperati pt ca nu gaseau numarul, iar timpul in care trebuia sa inceapa exercitiul expirase de mult. Dar arbitrele s-au facut ca nu observa acest lucru. In final gimnastei ia fost prinsa pe spate o hartie cu numarul de concurs scris cu pixul si a concurat......

Pegasnegru
5th September 2007, 14:32
Mama dar ce rai suntem! Dupa calificari (multumesc lui vlad001) am reusit sa vad si americancele pe youtube. Notele au fost umftate inimaginabil de mult. Nu au meritat la executie cat au luat. De accea sunt deacord cu voi, ori Romania ori China ori amandoua (de ce nu?) sa le batem de sa le sune aerele-n cap.

21mai
5th September 2007, 14:33
Eu zic ca e bine ca aceasta Johnson a aparaut anul asta, americancele nu prea rezista decat un an in mare forma, vezi si exemplul Liukin care parea ca va domina gimnastica mondiala

La ei cum zicea don forminte apar mereu "noi fenomene" si astea vechi trebuie sa dispara:))) k sa se umfle de vedetism si astea mai micute:lol:

cata10
5th September 2007, 14:34
La ei cum zicea don forminte apar mereu "noi fenomene" si astea vechi trebuie sa dispara:))) k sa se umfle de vedetism si astea mai micute:lol:

Bine zis!!!!

Pegasnegru
5th September 2007, 14:34
Johnson iese in evidenta prinexercitiile sale si alura ei. Insa daca va uitati cu atentie la elementele ei, nu are amplitudine. Amplitudinea in gimnastica conteaza mult, iar ea nu o are, mai ales la barna.

21mai
5th September 2007, 14:36
Mama dar ce rai suntem! Dupa calificari (multumesc lui vlad001) am reusit sa vad si americancele pe youtube. Notele au fost umftate inimaginabil de mult. Nu au meritat la executie cat au luat. De accea sunt deacord cu voi, ori Romania ori China ori amandoua (de ce nu?) sa le batem de sa le sune aerele-n cap.

Pe youtube vreau sa zic ca orice exercitiu al americancelor de la nationale ori era plin de ezitari ori era ratat, deci fara nici o indoiala ca au fost manevre la mijloc de au ajuns pe 1 in calificari din pacate jocurile de culise si ambitiile economice ne vor indeparta si la anul de la aur, ce este romania daca nu un nimic pe langa "imperiul american sau cel chinez" Sper sa avem exercitii exceptionale ca arbitrele oricat de generoase sa nu ne poata lua ce i al nostru asa cum s a intamplat cu stela nistor in calificarile de aici de la stuttgart:ok:

vlad001
5th September 2007, 14:40
Doar pentru ca au bani si sunt cei mai puternici dpdv economic din lume trebuie sa fie tot timpul cu nasul pe sus , imi amintesc la olimpiada cu cata ura s a uitat proasta aia de carly paterson cand catalina a evoluat la sol si dupa exercitiul ei toata sala a izbucnit in urale si aplauide, nu pot sa le sufar si le doresc numai ghinion

Patterson e una din gimnastele americane pe care si eu le consider arogante, dar nu inteleg de ce trebuie sa generalizam ca asa sunt toate?
Ziceti-mi si mie ce v-au facut Liukin sau Johnson sau oricare din cele din echipa de acum.
Iar Khorkina, chiar daca in continuare nu cred ca a zis de Ponor ca e tiganca proasta, la fel o consider aroganta pentru alte motive, dar din nou nu inteleg de ce trebuie sa consider toata echipa Rusiei la fel.

Pegasnegru
5th September 2007, 14:40
Pe youtube vreau sa zic ca orice exercitiu al americancelor de la nationale ori era plin de ezitari ori era ratat, deci fara nici o indoiala ca au fost manevre la mijloc de au ajuns pe 1 in calificari din pacate jocurile de culise si ambitiile economice ne vor indeparta si la anul de la aur, ce este romania daca nu un nimic pe langa "imperiul american sau cel chinez" Sper sa avem exercitii exceptionale ca arbitrele oricat de generoase sa nu ne poata lua ce i al nostru asa cum s a intamplat cu stela nistor in calificarile de aici de la stuttgart:ok:
Ce vroiam sa spun este ca am vazut evolutia americancelor in calificarile CM. Au fost postate pe youtube. La CN le-am vazut, le stiam deja. In afara de Liukin, restul au avut evolutii (in special Whorley) mult mai curate. In calificarile CM evolutiile lor au fost foarte ezitante si mai neinchegate.

gallannes
5th September 2007, 14:44
:)bafta fetelor

vlad001
5th September 2007, 14:45
Johnson iese in evidenta prinexercitiile sale si alura ei. Insa daca va uitati cu atentie la elementele ei, nu are amplitudine. Amplitudinea in gimnastica conteaza mult, iar ea nu o are, mai ales la barna.

Daca e ceva ce o dezavantajeaza pe Johnson e alura. E mica si indesata (o dezavantajeaza in sensul ca executia pare mai urata, pe de alta parte o avantajeaza pentru ca ii e mai usor la acrobatica). Amplitudinea lui Johnson pe barna mi s-a parut mai buna ca a lui Ponor.
Ce mi s-a parut ca n-are de ajuns e extensia in sariturile artistice, dar din alea nu si-a pus decat maxim 2 in exercitiu, (2 la barna, 2 la sol) cat sa satisfaca cerintele obligatorii. In afara de astea n-am ce sa-i reprosez

21mai
5th September 2007, 14:48
Se vede din privirea lor cat sunt de rautacioasze si individualiste americancele, atat mumia de liukin cat si paterson in privinta rusiei nu am generalizat m am referit doar la horkina si intrucat sunt o nationalista convinsa nu pot sa nu tin partea fetelor noastre, sa nu se intample sa fie pe 4 si ruspoaiecxele pe 3 -cred ca e normal ca eu si nu numai sa gandim asa

Kino
5th September 2007, 14:49
Americancele sunt de departe cele mai bune in momentul asta, cu peste 90% sanse sa castige. Probabil de aici vine in masura buna si valul de resentimente de aici. Shawn Johnson e o gimnasta extraordinara si nu mi-a dat nici o clipa impresia ca ar fi aroganta.

mikeyy
5th September 2007, 14:49
multa Bafta Fetelor.....va Doresc Un Concurs Curat Fara Ratari Si Accidentari.....

vlad001
5th September 2007, 14:50
Pe youtube vreau sa zic ca orice exercitiu al americancelor de la nationale ori era plin de ezitari ori era ratat, deci fara nici o indoiala ca au fost manevre la mijloc de au ajuns pe 1 in calificari din pacate jocurile de culise si ambitiile economice ne vor indeparta si la anul de la aur, ce este romania daca nu un nimic pe langa "imperiul american sau cel chinez" Sper sa avem exercitii exceptionale ca arbitrele oricat de generoase sa nu ne poata lua ce i al nostru asa cum s a intamplat cu stela nistor in calificarile de aici de la stuttgart:ok:

De ce nu te uiti la exercitiile din calificari? Daca vrei sa demonstrezi ca nu si-au meritat locul in calificari, bazeaza-te pe ce au facut in calificari, nu pe ce au facut la nationale.

gallannes
5th September 2007, 14:51
se poete vedea finala pe echipe online?:headbang::headbang:

21mai
5th September 2007, 14:56
din pacate nu se poate vedea online:((

21mai
5th September 2007, 14:57
tineti ma si pe mine la curent cu ce fac fetele noastre eventual situri unde pot vedea rezultatele lor in timp real

rob_din
5th September 2007, 14:57
se poete vedea finala pe echipe online?:headbang::headbang:

Pe cctv5 cu tvants

mikeyy
5th September 2007, 14:58
[QUOTE=21mai;1551301]tineti ma si pe mine la curent cu ce fac fetele noastre eventual situri unde pot vedea rezultatele lor in timp real[/
Cu siguranta atat eu cat si ceilalti care vor urmari vom posta rezultate si despre evolutie

Kino
5th September 2007, 14:59
tineti ma si pe mine la curent cu ce fac fetele noastre eventual situri unde pot vedea rezultatele lor in timp real
http://www.gymworld.de/gymboard/forumdisplay.php3?s=&forumid=176

21mai
5th September 2007, 14:59
De ce nu te uiti la exercitiile din calificari? Daca vrei sa demonstrezi ca nu si-au meritat locul in calificari, bazeaza-te pe ce au facut in calificari, nu pe ce au facut la nationale.

Nu zic ca nu sunt bune ci doar ca sunt ajutatre putin cam mult si de arbitrii sunt convinsa de altfel ca vom vedea note umflate si astazi, oriicum din punctul meu de vedere chinezoaicele sunt cele mai bune din lume in acest moment, la americance inchid ochii arbitrii si boom o nota de 16 pe un exercitiu care nu facea m mult de 15 puncte cum s a intamplat si la liukin cu nota de la barna

ioanavol
5th September 2007, 14:59
BAFTA FETELOR!!!!

Hai Romaniaaa!

21mai
5th September 2007, 15:00
Sa tina dumnezeu cu noi:)_

vlad001
5th September 2007, 15:01
Se vede din privirea lor cat sunt de rautacioasze si individualiste americancele, atat mumia de liukin cat si paterson in privinta rusiei nu am generalizat m am referit doar la horkina si intrucat sunt o nationalista convinsa nu pot sa nu tin partea fetelor noastre, sa nu se intample sa fie pe 4 si ruspoaiecxele pe 3 -cred ca e normal ca eu si nu numai sa gandim asa

Pana sa gasesc forumul asta si pana sa inceapa prosportul si alte cateva ziare sa mai scrie 3 randuri de gimnastica am stat pe forumuri straine pentru ca era singura sursa de informare despre gimnastica, inclusiv despre fetele noastre. Nu erau prea multi romani in general pe acolo si fiecare tinea cu echipa lui. De cate ori pierdea echipa cuiva sau favorita cuiva incepea sa dea vina pe arbitrii ca daca X avea tricou romanesc i-ar fi dat mai mult. Si incepeau cu tot felul de prostii si injurii nefondate la adresa fetelot noastre. Daca le spuneai ca nu-i asa te trezeai banat (ca era si moderatorul de-al lor) sau ti se spunea ca n-ai simtul umorului.
M-am bucurat ca am gasit un forum romanesc depre gimnastica si ca in sfarsit pot discuta de gimnastica fara sa fiu nevoit sa ascult tot felul de jigniri.
Dar vad ca acum trebuie sa ascult jigniri la adresa altora. Chiar nu se poate discuta serios despre gimnastica nicaieri?
E forum de gimnastica, nu forumul Romania Mare.
In general astia care tineti asa de tare cu Romania sunteti si primii gata sa le dea in cap sportivilor daca nu iau tot aurul din lume.

Mihaela P
5th September 2007, 15:04
Hai FETE!!!

21mai
5th September 2007, 15:07
Pana sa gasesc forumul asta si pana sa inceapa prosportul si alte cateva ziare sa mai scrie 3 randuri de gimnastica am stat pe forumuri straine pentru ca era singura sursa de informare despre gimnastica, inclusiv despre fetele noastre. Nu erau prea multi romani in general pe acolo si fiecare tinea cu echipa lui. De cate ori pierdea echipa cuiva sau favorita cuiva incepea sa dea vina pe arbitrii ca daca X avea tricou romanesc i-ar fi dat mai mult. Si incepeau cu tot felul de prostii si injurii nefondate la adresa fetelot noastre. Daca le spuneai ca nu-i asa te trezeai banat (ca era si moderatorul de-al lor) sau ti se spunea ca n-ai simtul umorului.
M-am bucurat ca am gasit un forum romanesc depre gimnastica si ca in sfarsit pot discuta de gimnastica fara sa fiu nevoit sa ascult tot felul de jigniri.
Dar vad ca acum trebuie sa ascult jigniri la adresa altora. Chiar nu se poate discuta serios despre gimnastica nicaieri?
E forum de gimnastica, nu forumul Romania Mare.
In general astia care tineti asa de tare cu Romania sunteti si primii gata sa le dea in cap sportivilor daca nu iau tot aurul din lume.

stai linistit vlad te asigur ca nu sunt o comunista si nici nu dau in cap fetelor dsca pierd, le admir si le iubesc tare mult ptr ca aduc romaniei atat de multe bucurii si doar mi e ciuda ca nu i depasim pe americani si chinezi atata tot, mai ales ca aceste fetite muncesc enorm sa ajunga aici

mikeyy
5th September 2007, 15:07
ni le arata doar pe americance :((

Mihaela P
5th September 2007, 15:09
Hai ROMANIA

gallannes
5th September 2007, 15:10
ma tineti si pe mine la curent cu evolutia fetelor va rog

21mai
5th September 2007, 15:10
si pe mine la fel

mikeyy
5th September 2007, 15:10
ratare izbasa

mikeyy
5th September 2007, 15:11
au pus gresit salteaua

21mai
5th September 2007, 15:13
ce nasol:(( tocmai sandra sa rateze, emotiile isi spun cuvantul

mikeyy
5th September 2007, 15:14
sandra 13525

21mai
5th September 2007, 15:15
la sarituri a evoluat?

mikeyy
5th September 2007, 15:15
bine cerasela, dar si-a usurat exercitiu a facut doar o desprindere

ioanavol
5th September 2007, 15:16
bravo cerasela.

hai stelaa!

gallannes
5th September 2007, 15:16
aaaaaaaaaaaaa nu se poate:headbang::headbang::headbang:

rob_din
5th September 2007, 15:18
Ce-o fi fost in capul Sandrei nu inteleg. E o ratare de neinteles.

rob_din
5th September 2007, 15:18
Daca Rusia nu rateaza bye-bye medalie

21mai
5th September 2007, 15:19
ce s a intamplat a ratat si stela?

mikeyy
5th September 2007, 15:19
cerasela 14750

mikeyy
5th September 2007, 15:20
bravooooo stelaaaa!!!!

ioanavol
5th September 2007, 15:20
bravo stela!!!

gallannes
5th September 2007, 15:20
la naiba ce nasol e fara tv . vreau acasa sa vad sui eu:mda::mda:

21mai
5th September 2007, 15:22
si eu la fel tu unde vezi rezultatele?

vale23tina
5th September 2007, 15:22
Te inteleg perfect.Eu ma chinui cu Tvants si nu reusesc.

mikeyy
5th September 2007, 15:23
stela 15900

21mai
5th September 2007, 15:23
cat a luat stela?

Mihaela P
5th September 2007, 15:24
Rezultate in tinp real :http://livetickertwm.dtb-online.de/ticker.php?ticker=67&ts=1188994729#latest

ioanavol
5th September 2007, 15:24
15.900 au zis la olandezi

21mai
5th September 2007, 15:25
ce mult o sa ne traga in jos ratarea sandrei o sa iesim din calculul pt medalii daca mai ratam un aparat:((

rob_din
5th September 2007, 15:26
am pierdut aproape 1.5 puncte inexplicabil. A vazut-o cineva ratand pe Izbasa la coborare inainte?

mikeyy
5th September 2007, 15:28
Sandra a cazut din cauza saltelei nu era bine pusa, nu ati vazut ca dupa Sandra s-a dus antrenorul si a aranjat-o

21mai
5th September 2007, 15:28
si italia e in fata noastra dupa aceasta rotatie

21mai
5th September 2007, 15:30
ce ne facem nimeni nu are nota de 13:((imi vine sa plang asa de rsau imi pare pt fetele noastre

gallannes
5th September 2007, 15:30
gata prima rotatie cum stam?

mikeyy
5th September 2007, 15:30
a cazut fei cheng la sarituri

cristina86
5th September 2007, 15:30
rateaza fei la sarituri

21mai
5th September 2007, 15:32
doamne ajuita pt noi sa fie asta singurul aparat la care am ratat

mikeyy
5th September 2007, 15:32
15025 feng chei ..f mare la sarituri pt ratare

cristina86
5th September 2007, 15:32
15.025 ptr fei la sarituri

21mai
5th September 2007, 15:33
da asta zic si eu ma sa fie pt ratare lor le da 15 si noua 13

cristina86
5th September 2007, 15:33
da..dar a avut nota de plecare mare..asta este!macar suntem inca in carti cu acele ratari si ale chinezilor si ale rusilor

mikeyy
5th September 2007, 15:33
a ratat si a doua rusoaica la paralel

ioanavol
5th September 2007, 15:34
a gresit si rusoaica la paralele.

hai fetele la barna!!! si sa fim mai optimisti, ca toate echipele sunt sub tensiune, nu numai noi.

gallannes
5th September 2007, 15:34
ce nit are?

rob_din
5th September 2007, 15:35
SUA va defila

rob_din
5th September 2007, 15:35
Rusoaica a primit 14950????????

rob_din
5th September 2007, 15:36
14850 pana la urma. Enorm

21mai
5th September 2007, 15:37
o god am notat punctajul fiecarei echipe suntem varza si dupa brazilia cu ratarea dandrei:(((

gallannes
5th September 2007, 15:38
nu mai pot fierb ce fac americancele nu rateaza si ele?:angry::angry:

cristina86
5th September 2007, 15:38
o sa fie o nota mare ptr ultima rusoiaca la paralele...

21mai
5th September 2007, 15:39
ce nasol

cristina86
5th September 2007, 15:39
16.325 off ptr rusoiaca

mikeyy
5th September 2007, 15:40
Dupa prima rotatie
1RUS
2USA
3CHN
4ROM

21mai
5th September 2007, 15:40
imi fac probleme daca mai intram in primele 5 cu ratarea sandrei o doamne de ce a trebuit sa rateze?:(((

rob_din
5th September 2007, 15:40
enorm si semenova la executie. a avut greseli de tinuta cu nemiluita.

ioanavol
5th September 2007, 15:40
urmeaza barna.

HAI ROMANIA!! fara ratari!

gallannes
5th September 2007, 15:41
pe ce loc suntem?

cristina86
5th September 2007, 15:42
da dar gandeste ca a plecat din 17.200...a avut de unde sa scada..

21mai
5th September 2007, 15:44
RUS 46.175
2. USA 45.950
3. CHN 44.375
4. ROU 44.175
asta imi pare mie in clasament

Mihaela P
5th September 2007, 15:44
Transmisia nemtilor este groaznica. Nu am vazut campionat la care sa se prinda un exercitiu de la mijlocul lui.

gallannes
5th September 2007, 15:45
ce departe suntem de rusia la naiba:headbang::headbang:

cristina86
5th September 2007, 15:46
stai stai..nu te grabi..suntem abia la inceput..eu chiar am inceredere in fete

ioanavol
5th September 2007, 15:48
ce departe suntem de rusia la naiba:headbang::headbang:

dac-o sa continui asa o sa-ti spargi capul...ia-o mai usor.

cristina86
5th September 2007, 15:50
15.275 ptr chinezoiaca la paralele

gallannes
5th September 2007, 15:51
pai nu mai pot ce sti ce naspa e sa nu vezi si imi doream asa de mult sa nu pierd competitia asta dar din cauza orei de transmitere nu mai vad nimic de aceea sunt asa suparata:plans::plans::plans:

Mihaela P
5th September 2007, 15:51
Dupa primul aparat:
1. RUS 46.175
2. USA 45.950
3. CHN 44.375
4. ROU 44.175
5. ITA 43.425
6. FRA 43.225
7. BRA 42.625
8. GBR 42.225

cristina86
5th September 2007, 15:53
a doua chinezoiaca la paralele 15.550 este bine ptr ei.off

21mai
5th September 2007, 15:54
of sper sa nu ratam podiumul macar sa intram pe 3 decat nimic mai bine bronz:((

21mai
5th September 2007, 15:55
doamne ce note mari au ruspoaicele:((

cristina86
5th September 2007, 15:56
da dar uite si ce exercitii bune au si sunt si sigure in executie sunt..

gallannes
5th September 2007, 15:56
nu mai spuneti nimic?:huhu::huhu:

21mai
5th September 2007, 15:56
la bitang curgea cu aur si acum abia ne uitam sa intram in primii 3 macar pe 3 adica:((

Mihaela P
5th September 2007, 15:57
Rusia si China au evoluat foarte bine la al doilea aparat.

cristina86
5th September 2007, 15:58
rusoiaca la barna 15.675!!!!!!!!acuma intram noi..hai fetele

gallannes
5th September 2007, 15:59
si noi? intram la barna?

Mihaela P
5th September 2007, 15:59
Intram la barna.
Multa bafta!

gallannes
5th September 2007, 15:59
tare fetele:cheer::cheer::cheer::cheer::cheer:

rob_din
5th September 2007, 16:00
la bitang curgea cu aur si acum abia ne uitam sa intram in primii 3 macar pe 3 adica:((

La bitang curgea cu fete aproape de a paraliza

Oricum daca nu prindem podiumul eu n-am sa-l mai apar pe Forminte

Mihaela P
5th September 2007, 16:00
America la paralele

21mai
5th September 2007, 16:00
doamne ajuta hai sandra tine te bine

cristina86
5th September 2007, 16:01
shawn johnson este la paralele..fara ratare..a mers bine

Mihaela P
5th September 2007, 16:01
Izbasa la barna - intra acum.

gallannes
5th September 2007, 16:01
poate ratweaza si americancele eu vad k nu o sa reziste presiuni:drak:

21mai
5th September 2007, 16:02
La bitang curgea cu fete aproape de a paraliza

Oricum daca nu prindem podiumul eu n-am sa-l mai apar pe Forminte

Crezi ca la americani sau chinezi si mai ales chinezii care sunt comunisti pana in maduva oaselor nu se intampla la fel numai ca la noi ies mai usor la iveala astfel de chestii

ionela_83
5th September 2007, 16:03
Off..la naiba...ce ma oftic ca nu pot urmari in direct competitia:(:angry:

gallannes
5th September 2007, 16:03
ce se intampla vreau si eu sa stiu va rog

cristina86
5th September 2007, 16:03
cateva ezitari mici a avut sandra..johnson 15.375 la paralele..

Mihaela P
5th September 2007, 16:04
Bine ca nu a ratat. Mi-era teama ...

mikeyy
5th September 2007, 16:04
se pare ca vanessa e accidentata la glezna

21mai
5th September 2007, 16:05
mie mi e teama pt stela la intoarcerea aia de 360 de grade ca acolo mereu a ratat

gallannes
5th September 2007, 16:05
si eu sunt in aceeas situatie dar asta ma multumesc k ma mai tineti si pe mine la curent cu una alta asta e

cristina86
5th September 2007, 16:05
worley 15.575 la paralele..urca liukin ptr americance

mikeyy
5th September 2007, 16:05
sandra 15425

cristina86
5th September 2007, 16:06
15.425 ptr sandra!!!!:(

21mai
5th September 2007, 16:06
o god ce nota mica pt sandra 14.525

ionela_83
5th September 2007, 16:06
va rog din suflet ziceti -mi si mie ce se mai intampla

Mihaela P
5th September 2007, 16:06
Izbasa - 15.425

Mihaela P
5th September 2007, 16:07
Nu o vedem pe Stela...

21mai
5th September 2007, 16:07
la mine pe situl german apare 14.525 cat e pana la urma nota sandrei?

Mihaela P
5th September 2007, 16:07
Liukin a lucrat bine.
Ratare Stela la barna

mikeyy
5th September 2007, 16:07
a cazut stela la saltul lateral

cristina86
5th September 2007, 16:07
mama mia!!liukin a excelat la paralele..a cazaut stela d pe barna ..adio medalii

mikeyy
5th September 2007, 16:08
gata medlaia noastra la echipe

Mihaela P
5th September 2007, 16:08
Adio podium la echipe!

21mai
5th September 2007, 16:08
o god nu mai prindem podiumul nici nu ma mai uit pe site ca mi e scarba

Mihaela P
5th September 2007, 16:09
Urmeaza Catalina

cristina86
5th September 2007, 16:09
liukin 16.375..

Mihaela P
5th September 2007, 16:09
14.8 pt.Stela

cristina86
5th September 2007, 16:09
14.800 ptr stela :((

rob_din
5th September 2007, 16:09
Mai bine stateam acasa

cristina86
5th September 2007, 16:10
hai cata

Mihaela P
5th September 2007, 16:10
Haide Catalina!

21mai
5th September 2007, 16:10
ce au ma fetele noastre?cat de bine au lucrat in calificari ce dracu au?s au tampit de tot:((( cu atatea ratari

gallannes
5th September 2007, 16:11
la naiba mai ratam mult?

mikeyy
5th September 2007, 16:11
varza catalina

Mihaela P
5th September 2007, 16:11
Mai bine stateam acasa


Nu cred ca este cazul sa cadem in aceasta extrema.

cristina86
5th September 2007, 16:11
ratare si cata..a pierdut la stepanova legata cu danilova..flickul nu l-a mai facut ..de ce si cata?????????

21mai
5th September 2007, 16:11
o god sa nu mizici ca rateaza si ea

21mai
5th September 2007, 16:12
trezeti va mai fetelor ati innebunit e cm nu joaca de copii:(((

Mihaela P
5th September 2007, 16:13
ce au ma fetele noastre?cat de bine au lucrat in calificari ce dracu au?s au tampit de tot:((( cu atatea ratari

Nu cred ca este cazul sa vorbesti astfel.

21mai
5th September 2007, 16:14
da ai dreptate dsar m am sup asa rau cand am, auzit si de cata of doamne

21mai
5th September 2007, 16:15
hai ca nu rea nota catalinei

cristina86
5th September 2007, 16:16
cata la barna 15.625...din 6.8 nota de plecare...

mikeyy
5th September 2007, 16:16
nu i-au scazut nota de plecare .....doar la executie nota=15625

Mihaela P
5th September 2007, 16:16
Ponor - 15.625

21mai
5th September 2007, 16:16
pe ce loc suntem?dupa 2 rotatii?stuie cineva?

ioanavol
5th September 2007, 16:16
presiunea a fost prea mare...

nu-mi vine sa ma mai uit:(

rob_din
5th September 2007, 16:16
N-au dormit azi-noapte? Nu-mi vine sa cred ce diferenta fata de calificari

Mihaela P
5th September 2007, 16:16
Suntem pe 4

cristina86
5th September 2007, 16:17
suntem pe 4 dupa 2 aparate

21mai
5th September 2007, 16:17
imi cer scuze pt comentariile urate facute la adresa fetelor , mi e ciuda si mie ca sunt fete bune muncitoare dar daca nu pot sa si stapaneasca emotiile:((((( of

Mihaela P
5th September 2007, 16:17
Suntem pe 4


Si tot asa cred ca vom ramane

vlad001
5th September 2007, 16:17
Nu cred ca mai avem vreo sansa la podium.

ioanavol
5th September 2007, 16:17
1. Usa 93.275
2. Rus 92.625
3. Chn 91.025
4. Rou 90.025
5. Bra 87.625
6. Fra 87.125
7. Ita 85.925
8. Gbr 82.775

21mai
5th September 2007, 16:18
iata dupA 2 ROTATII
USA 93.275
2. RUS 92.625
3. CHN 91.025
4. ROU 90.025

Mihaela P
5th September 2007, 16:18
Bafta Dana!

21mai
5th September 2007, 16:18
Numai O Minune Ne Mai Poate Urca Pe Podium Mai Ales Ca Urmasm La Aparate Slabe Pt Noi

gallannes
5th September 2007, 16:18
eu cred k nu mai prindem podiumul si cred k rezultatele de aici le vom vedea si la olimpiada de anul viitor

21mai
5th September 2007, 16:19
Dana Mai Are Sa Rateze Ca In Rest Au Ratat Cam Toate Felicitari Ceraselei Ca E Debutanta Si A Facut Un Ex Bun La Paralel

mikeyy
5th September 2007, 16:19
bravo drunceA

ionela_83
5th September 2007, 16:19
of...doamne ! nu-mi vine sa cred ce mult au rata fetele noastre:(

Mihaela P
5th September 2007, 16:19
Bine pt. Dana. Dar tare curioasa sunt ce nota va lua.

cristina86
5th September 2007, 16:20
a lucrat curat dana la sol.

mikeyy
5th September 2007, 16:20
14375 De Ce Asa Putin La Sol

cristina86
5th September 2007, 16:21
14.375 ptr dana la sol

Mihaela P
5th September 2007, 16:21
Urmeaza Stela

21mai
5th September 2007, 16:21
Da Dar Dana E O Fetita Necunoscuta Ptr Doamnele Arbitre Asa Ca Notra Ei Va Spun Nu Va Trece De 14.400 Maixim 14.800

cristina86
5th September 2007, 16:21
ptr ca a avut ff putin la executie ..8.375 cu nota de plecare bunicica ptr sol:6..dar putin la executie!intra stela

rob_din
5th September 2007, 16:22
nota Danei la sol e ridicol de mica.

gallannes
5th September 2007, 16:22
uraaa plec sper sa mai prind ceva cand ajung acaSA bafta fetele in continuare sper in exerciti super la sol/OLE//OLE//OLE//OLE/:cheer::cheer::cheer::cheer::cheer:

ionela_83
5th September 2007, 16:22
Haide Stela!!!

cristina86
5th September 2007, 16:23
stela a aterizat de 2 ori afara din covorul de concurs..ptr americani liukin la barna..

cristina86
5th September 2007, 16:23
a ratat liukin coborarea la barna >:)

mikeyy
5th September 2007, 16:24
Ratare Liukin

21mai
5th September 2007, 16:24
Acum Se Vede Lipsa Lui Belu Si Bitang Ma Puteti Contrazice Toti Cei De Pe Site Dar Eu Zic Ca Unde Nu E Mana Lui Belu Si Marianei Se Vede, Niciodata Nu Am Fost Mai Slabe Decat Acum Mai Rau Decat La Baieti Barem Ei Saracii Nu Au Fost Niciodata Prea Straluciti Pe Echipe

mikeyy
5th September 2007, 16:25
stela - 13950

cristina86
5th September 2007, 16:25
13.950 ptr stela oofff

gallannes
5th September 2007, 16:26
asa este :(:(:(:(:(:(:(

21mai
5th September 2007, 16:27
Doamne Ma Intram In Primii 8?ca Eu Nici La Asta Nu Mai Trag Sperante Execrabil

cristina86
5th September 2007, 16:27
bine sandra la sol

21mai
5th September 2007, 16:27
Nu Ma Mai Uit Mi Se Rupe Inima N Am Vazut Fetele Atat De Prost Lucrand Niciodata

ionela_83
5th September 2007, 16:28
ce se mai intampla?

cristina86
5th September 2007, 16:28
ratare si johnson la barna

cristina86
5th September 2007, 16:28
liukin 15.175

ioanavol
5th September 2007, 16:30
Doamne Ma Intram In Primii 8?ca Eu Nici La Asta Nu Mai Trag Sperante Execrabil

tu citesti ce scrii? sunt 8 echipe in total!

gallannes
5th September 2007, 16:30
ce nota are sandra la sol?

mikeyy
5th September 2007, 16:30
sandra 14925

cristina86
5th September 2007, 16:30
johnson 15.025 cu ratare..

Mihaela P
5th September 2007, 16:31
Doamne Ma Intram In Primii 8?ca Eu Nici La Asta Nu Mai Trag Sperante Execrabil


Suntem deja in primii 8!!!
Unde sa mai ne ducem?

21mai
5th September 2007, 16:31
Da Si Dupa Atatea Ratari O Sa Iesim Pe 8 Din 8

21mai
5th September 2007, 16:31
Scuze De Exprimare Dar Asta Vroiam Sa Zic Ca O Sa Ajungem Pe 8 De Pe 3 Din Calificari

rob_din
5th September 2007, 16:32
Parac sunt sedate romancele.

21mai
5th September 2007, 16:32
Suntem deja in primii 8!!!
Unde sa mai ne ducem?
Scuze De Exprimare Dar Asta Vroiam Sa Zic Ca O Sa Ajungem Pe 8 De Pe 3 Din Calificari

Mihaela P
5th September 2007, 16:32
Depinde ce fac si chinezoaicele la barna...

gallannes
5th September 2007, 16:33
dak nu se intorc belu si bitang la olimpiada nu avem nici o seansa

cristina86
5th September 2007, 16:33
stii cine o sa castige din toata asta??rusia!!uite ce bine merg si la sol

Mihaela P
5th September 2007, 16:34
Dupa 2 aparate:
1. USA 93.275
2. RUS 92.625
3. CHN 91.025
4. ROU 90.025
5. BRA 87.625
6. FRA 87.125
7. ITA 85.925
8. GBR 82.775

Mai greu sa ne depaseasca cineva. Depindem de China ca sa mai prindem podiumul

21mai
5th September 2007, 16:35
Las Ma Ca Daca Sunt Bune Sa Castige Ale Noastre S Au Imbatat Cu Betia Succesului Din Calificari Si Au Uitat Care Era Calificarea Si Care Finaka Mondiala

cristina86
5th September 2007, 16:37
14.375 ptr prima rusoiaca la sol

Mihaela P
5th September 2007, 16:38
Cheng Fei - nota f mare

21mai
5th September 2007, 16:38
Nu Avem Cum Sa Urcam Pe Podium Caci Chinezoaicele Sunt Extrem De Bune La Sol

Mihaela P
5th September 2007, 16:39
Cheng Fei - 15.850

cristina86
5th September 2007, 16:39
da fei are peste 15.800

cristina86
5th September 2007, 16:40
da 15.850 :D nu mai retinusem srry :P

Mihaela P
5th September 2007, 16:40
Nu Avem Cum Sa Urcam Pe Podium Caci Chinezoaicele Sunt Extrem De Bune La Sol


Acum evolueaza tare bine la barna.

21mai
5th September 2007, 16:41
Da Ai Dreptate, Ce Ma Oftic Ca Ele Mereu Ratu La Banra

ioanavol
5th September 2007, 16:41
Las Ma Ca Daca Sunt Bune Sa Castige Ale Noastre S Au Imbatat Cu Betia Succesului Din Calificari Si Au Uitat Care Era Calificarea Si Care Finaka Mondiala

Cum poti spune asa ceva? si tot ce-ai zis inainte?? le cunosti tu pe fete? ai face tu fata la presiunea la care sunt supuse ele? tu crezi ca ele se simt bine?

eu ies de pe forum pana se potolesc comentariile de genul asta.

Mihaela P
5th September 2007, 16:42
Transmisia TV este tare ciudata...

21mai
5th September 2007, 16:43
Mai De Ce Pe Vremea Lui Bitang Nu Ratau?daca Imi Raspunzi La Aceasta Intrebare Imi Oferi Si Mie O Explicatie Logica La Aceste Serii De Insuccese

cristina86
5th September 2007, 16:43
16.275 ptr Li Shanshan