PDA

View Full Version : Etapa 7: Steaua – Rapid București



Pages : [1] 2 3

delaparis
2nd September 2007, 23:09
Duminică, 16 septembrie:

Steaua – Rapid București
(Kanal D), ora 20,30

discutii inainte si dupa meci aici

YoYoyOi
2nd September 2007, 23:12
auci, nici nu vreau sa ma gandesc la meciul asta :scared:

crissis
2nd September 2007, 23:22
1 solist

YoYoyOi
2nd September 2007, 23:30
e cam ragusit solistul ala crissis :D

crissis
2nd September 2007, 23:38
Duetul Dica-Neaga vor aduce victoria Stelei :ok:

YoYoyOi
2nd September 2007, 23:42
duetul curului :happy

crissis
2nd September 2007, 23:45
Daca spui tu ca este duetul... biiiiip asa este :ok:
Ma risc si la un scor 3-0 pentru Steaua.

Icebox
2nd September 2007, 23:46
Daca spui tu ca este duetul... biiiiip asa este :ok:
Ma risc si la un scor 3-0 pentru Steaua.
Si poate ne spui si pe baza caror argumente "risti" acest scor? Ai visat azi-noapte? E meci de 1x2, dar in niciun caz de scoruri de-astea de forfait. Pana acum niciuna din echipe n-a castigat la mai mult de 2 goluri. Steaua chiar n-a reusit sa invinga la mai mult de unul singur.

Datenshi
2nd September 2007, 23:46
3-0 doar daca intram cu autocarul in vreun stalp ceva in drum spre stadion. :happy

crissis
2nd September 2007, 23:56
Am dat un pronostic. Ramane de vazut daca am avut dreptate sau nu.
Eu cred ca Steaua va castiga acest meci cu scorul scris mai sus . Nu cred ca prin ceea ce am scris am adus atingere vreo unei echipe.

Rossi
2nd September 2007, 23:56
daca se termina egal , e perfect pt DINAMO !!!! :ok::ok:

Radu
2nd September 2007, 23:58
meci extrem de greu...rapid este in forma...sa speram k o sa invingem!victorie la un gol diferenta!:ok:

TYPI-STIINTA
2nd September 2007, 23:58
Cred Ca Va Fi Egal.. Sau O Sa Bata Giulestenii. Au O Echipa Mai Bine Pusa La Punct Cei Din Giulesti Decat Cei Din Ghencea. Oricum Meci Greu

delaparis
2nd September 2007, 23:58
se baga Becali peste Hagi si se termina egal :D ... mare antrenor Gigi asta :D

Icebox
3rd September 2007, 00:00
daca se termina egal , e perfect pt DINAMO !!!! :ok::ok:
Nici daca ar pierde amandoua partida asta (ceea ce e imposibil), nu cred ca v-ar ajuta la ceva... :lol: Poate pe Vaslui. :yes:

Lover
3rd September 2007, 00:00
sper intr`o victorie, cu 0-2, sau 1-2 :cool:
daca nu gresesc fundasii, si daca nu joaca buga, avem mari sanse.

s.gerard
3rd September 2007, 00:02
Va Fi Un Meci Greu Dar La Final Va Castiga Steaua Cu 1-0

Icebox
3rd September 2007, 00:04
daca nu gresesc fundasii, si daca nu joaca buga, avem mari sanse.

Adevar grait, l-as baga si pe Coman in oala cu fundasii. Ca ne-a mancat anul trecut in Giulesti a pierdut singur meciul :(

Luis Garcia10
3rd September 2007, 00:04
Sa vedem...mai e mult pana atunci! :rolleyes:

PS: Amicului de mai sus....numele lui Steven se scrie cu doi "r" : GERRARD :ok:

BAK
3rd September 2007, 00:05
meci egal 1-1 sau 0-0

boni2204
3rd September 2007, 00:18
se baga Becali peste Hagi si se termina egal :D ... mare antrenor Gigi asta :D

si cu putin ajutor de la Dumnezeu s-ar putea sa iasa si o victorie pt marele antrenor jiji:D
meci de 1x2, e un meci in care nu poti sa te bazezi pe ce a fost si pe ce va fi pt ca orgoliile sunt mari si rezultatul va fi strans, poate un egal ;)

Icebox
3rd September 2007, 00:29
Fugiti!!! Gigi nu s-a implicat cu Urziceni ca nu l-a interesat, dar de acum, Steaua nu mai pierde niciun punct!!!


:lol::happy Adica...sper ca se referea ca se va baga in alcatuirea echipei ... nu in altele ce implica pungi cu bani :confused:

stefy_deva
3rd September 2007, 01:07
sper din tot sufletul sa ne luam revansa pentru infrangerea din sezonul trecut!! dar totusi meciul este dificil si trebuie tratat cu seriozitate si jucat cu sufletul si mintea!!

deep purple
3rd September 2007, 06:13
Ma risc si la un scor 3-0 pentru Steaua.

Asculta un sfat de la mine. Nu vizita casionuri si nu juca niciodata poker. Marja ta de risc e... irationala.

Steaua a marcat 4 goluri in total in primele 5 etape de campionat si tu vrei sa dea 3 intr-un meci, chiar Rapidului?

Telespan
3rd September 2007, 07:19
Am dat un pronostic. Ramane de vazut daca am avut dreptate sau nu.
Eu cred ca Steaua va castiga acest meci cu scorul scris mai sus . Nu cred ca prin ceea ce am scris am adus atingere vreo unei echipe.


Steaua -RAPID1-2

Rossi
3rd September 2007, 08:58
cu Hagi antrenor ... Steaua nu poate sa zica decat multumesc daca scoate un egal ...

Radu
3rd September 2007, 09:00
cu Hagi antrenor ... Steaua nu poate sa zica decat multumesc daca scoate un egal ...
tin sa iti amintesc ca nu antrenorul joaca...ci jucatorii!:ok:

Rossi
3rd September 2007, 10:29
tin sa iti amintesc ca nu antrenorul joaca...ci jucatorii!:ok:

dar tactica de joc ? schemele ? primul 11 ? schimbarile ? pregatirea psihica a jocului ? ...

Nico21
3rd September 2007, 10:39
La cum se prezinta cele 2 echipe,ar trebui sa avem 1-0 inca de la vestiare...insa nu bag mana in foc,pentru victoria Rapidului,pentru ca nu stiu cine arbitreaza...

chipy_1923
3rd September 2007, 10:44
Avand in vedere forma de moment a celor doua echipe,ar trebui sa batem...dc nu apare vreo greseala stupida,luam cele 3 puncte

Leo
3rd September 2007, 11:14
meci egal 1 - 1

Radu
3rd September 2007, 12:19
dar tactica de joc ? schemele ? primul 11 ? schimbarile ? pregatirea psihica a jocului ? ...
prietene multi dintre jucatorii de fotbal nu respecta schemele si tactica antrenorului...in momentul de fata conteaza valoarea jucatorului!:ok:

grande
3rd September 2007, 12:36
Batem cu 2-1 !!

Elphax
3rd September 2007, 12:44
se va vedea in sfarsit valoarea lui hagi, pronostic 2

Tyler Durden
3rd September 2007, 12:49
meci de 1 X 2 clar. eu sper sa bata Rapidul, dar e posibil orice.

Radu
3rd September 2007, 12:52
se va vedea in sfarsit valoarea lui hagi, pronostic 2
vezi ba de treaba ta si lasa steaua in treaba ei...uita'te la echipa condusa de acel umflat libidions si lasa'ne pe noi in pace...ce draq iti dai u cu parerea despre steaua???luam bataie este problema noastra...nu vad ce v-ar interesa pe voi...:rosu::rosu::rosu:

Elphax
3rd September 2007, 13:00
eu n-am zis nimic de s***, am zis de hagi, asa ca linisteste-te

Radu
3rd September 2007, 13:02
eu n-am zis nimic de s***, am zis de hagi, asa ca linisteste-te
hagi inseamna steaua...asa k ar fi mai bn sa iti vezi de echipa ta de frustrati...si in special de huliganea!:rosu::rosu::rosu:

Zauri
3rd September 2007, 13:08
Bate Rapid

Elphax
3rd September 2007, 13:08
din cate vad, singurul frustrat esti tu aici

hai sa nu deviem de la subiect pls

Radu
3rd September 2007, 13:11
din cate vad, singurul frustrat esti tu aici

hai sa nu deviem de la subiect pls
nu cred k eu sunt frustratul aici...eu sustin echipa steaua...am voie sa imi dau cu parerea despre ce va face in acest meci mai animat cu rapid...pt ca nu pot sa spun ca este un derby...adevratul derby este cu dinamo!nu cred k eu am postat pe thrend-ul echipei poli timisoara...asa ca te rog sa nu mai postezi aici...lasa rapidistii si stelistii sa posteze...pt ca echipele steaua si rapid se vor intalni...:ok:

Lordul
3rd September 2007, 13:14
bate rapidu cu 3-1 goluri Mazilu ,Cesinha si Bozovic

Radu
3rd September 2007, 13:16
bate rapidu cu 3-1 goluri Mazilu ,Cesinha si Bozovic
ce te face sa crezi ca va fi 3-1 si nu 4-1???:mda:

Zauri
3rd September 2007, 13:20
ce te face sa crezi ca va fi 3-1 si nu 4-1???:mda:

Starea proasta prin care trece Buga :lol:

grande
3rd September 2007, 13:21
Indiferent de forma de joc a celor doua echipe in ziua meciului ,arbitrajul sunt sigur ca va influenta soarta rezultatului final .

Lordul
3rd September 2007, 13:22
am zis 3-1 pt ca se stie ca Rapidul rateaza mult in atac :lol:

Radu
3rd September 2007, 13:27
sa traim noi pana atunci...o sa fie un meci strans...bate steaua la 1 gol diferenta!:evil:

grande
3rd September 2007, 13:30
sa traim noi pana atunci...

aveti de gand sa ne parasitzi :happy :happy

Telespan
3rd September 2007, 14:55
sa traim noi pana atunci...o sa fie un meci strans...bate steaua la 1 gol diferenta!:evil:


2Milioane de la JIJI...poate asa Steaua sa cistige....:yeah:

VelvetCorpse
3rd September 2007, 14:57
Mie frica ca o sa vina a 2a infrangere a stelei. Sper sa ma insel da nu prea mai joaca nimik in ultima vreme. Jucam numai in lateral si inapoi:(

Elphax
3rd September 2007, 15:11
cum, e doar 1 pana acum?
atunci sa fie nr.2 cu rapidu'

deep purple
3rd September 2007, 17:45
Statisticile spun ca Steaua este iubita de aproape jumatate din romani dar pe acest forum majoritatea ii ureaza Stelei "infrangere lejera". ???
Ciudat!

Tyler Durden
3rd September 2007, 18:04
Statisticile spun ca Steaua este iubita de aproape jumatate din romani dar pe acest forum majoritatea ii ureaza Stelei "infrangere lejera". ???
Ciudat!

nu e iubita de jumatate de romani, ci de jumatate din romanii microbisti. e o diferenta.:ok:

deep purple
3rd September 2007, 18:15
Pai e si mai a dracului atunci. Inseamna ca din cei 43% microbisti, doar o mica parte are acces la internet ca sa voteze aici? Nu sunteti mai multi ca sustinatorii altor echipe pe acest forum, iar in studiul alora apareti prin toate vagaunele tzarii.
Cam am mai spus... Ciudat!

CFR1907
3rd September 2007, 18:15
Bate Rapidul cu 3-2 si stelistii o iau incet, incet la vale.:ok:

YoNuTzz
3rd September 2007, 18:32
va fi cel mai greu meci al stelei...
la cum jucam momentan, nu cred k putem bate rapidul...
pronostic X

Vladek
3rd September 2007, 18:36
Pai e si mai a dracului atunci. Inseamna ca din cei 43% microbisti, doar o mica parte are acces la internet ca sa voteze aici? Nu sunteti mai multi ca sustinatorii altor echipe pe acest forum, iar in studiul alora apareti prin toate vagaunele tzarii.
Cam am mai spus... Ciudat!

Oho, iata inca un distins teoretician care face pe nevinovatul neinteles ca sa mai jigneasca nitel stelistii. Stimabile, oamenii care posteaza pe forumul asta sunt prea putini ca sa conteze dpdv statistic. Cati useri posteaza pe onlinesport in mod regulat si de o buna perioada de vreme ? Nu cred sa fie mai mult de 300-400 de oameni, vorbind exclusiv de sectiunile dedicate fotbalului.

Majoritatea suporterilor, indiferent de echipa, nu umbla pe forumuri ci se limiteaza sa priveasca la televizor, eventual mai comenteaza prin cercul de prieteni. Atat. Indiferent cat de tare tipa unii sau altii aici pe forum, nu sunt reprezentativi pentru masa de suporteri existenta in tara. Asa ca nu mai sariti atata sa trageti concluzii luandu-va dupa userii de pe OLS, ca va chinuiti degeaba.

six
3rd September 2007, 19:12
Bate Rapid fara drept de apel.....parerea mea , pronostic 2 solist ;)

tataleone
3rd September 2007, 19:56
nu e iubita de jumatate de romani, ci de jumatate din romanii microbisti. e o diferenta.:ok:

Pe asta s-o crezi tu! De unde jumatate din romanii microbisti? :happy Daca sunt cei mai zgomotosi, nu inseamna ca sunt si cei mai multi :rolleyes:
On topic: in mod normal la cum joaca cele 2 echipe ar trebui sa castigam, dar am mai fost noi favoriti de cateva ori cu Steaua si am luat-o pe coaja din diverse motive...asa ca mi-e un pic frica de meciul asta :confused:

Tyler Durden
3rd September 2007, 20:30
eu nu am spus ca asa e, doar am incercat sa-i spun lui deep purple ca nu e iubita de jumatate dintre romani, ci doar de jumatate dintre romanii microbisti (conform acelui sondaj)...

Cristian
3rd September 2007, 21:53
In meciul asta nu stiu ce sa mizez ca pe ambele echipe "le iubesc" :happy

realmadrid.com
3rd September 2007, 22:02
Rapid, clar...in meciul asta n-am cum sa sustin echipa gazda :ok:....si rapidistii sunt pe val....deci, poate o victorie in ghencea :ok:

Nightwish
3rd September 2007, 22:06
Pronostic: X2, parca mai degraba 2 :)

Ferdininho
3rd September 2007, 22:27
X sa fie bine pt. toata lumea.

Cristian
3rd September 2007, 22:28
Da X am votat si eu. Sper sa se si realizeze :D

Sezione
3rd September 2007, 23:59
La cum joaca acum echipele 2 solist!!

Sezione
4th September 2007, 00:01
Statisticile spun ca Steaua este iubita de aproape jumatate din romani dar pe acest forum majoritatea ii ureaza Stelei "infrangere lejera". ???
Ciudat!

Iubita e un cuvant gresit.... iubirea e una si simpatia e alta... IAr simpatiile se schimba asa repede )))):happy

tu26dor
4th September 2007, 00:06
la cum se joaca acest campionat pana acum, e meci de 2, depinde foarte mult de atmosfera care va fi pana la meci in culisele stelistilor... e posibil sa urmeze vreo doua jocuri mai putin bune ale stelistilor pentru a-l determina pe hagi sa plece... (?) cel putin asa circula zvonurile...steaua - rapid ramane totusi un meci in care orice e posibil... x e echitabil, dar nush pt. cine...

Sezione
4th September 2007, 00:08
la cum se joaca acest campionat pana acum, e meci de 2, depinde foarte mult de atmosfera care va fi pana la meci in culisele stelistilor... e posibil sa urmeze vreo doua jocuri mai putin bune ale stelistilor pentru a-l determina pe hagi sa plece... (?) cel putin asa circula zvonurile...steaua - rapid ramane totusi un meci in care orice e posibil... x e echitabil, dar nush pt. cine...

Cu parere de rau..dar Hagi nu e antrenor....cu cit sta mia mult cu atat mai rau penrtu Steaua.... Sper sa stea vreo 5 ani:happy

Lover
4th September 2007, 01:25
nu vreau sa fiu la fel de optimist ca anu` trecut cand ne`am luat-o cu 2-3 :headbang: ... deci e bun si un egal... n`o sa fie cazul, castigam !

offline
4th September 2007, 09:33
steaua nu castiga, nici o sansa :)

paul30
4th September 2007, 09:35
1x2 dar prefer egal

2stupiddogs
4th September 2007, 10:33
Statisticile spun ca Steaua este iubita de aproape jumatate din romani dar pe acest forum majoritatea ii ureaza Stelei "infrangere lejera". ???
Ciudat!
Pot fi acuzati cei care "cunosc" fenomenul doar prin intrmediul tv sau radio?Pai badea Ion cand pleaca spre transhumanta, ce crezi ca face?Sau "baiatdebaiat" cand ajunge la "djisco" nu crezi ca-i mai "trendi" sa se dea mare "fanel" stiaua?Cum crezi ca vede....al Lenutei?Tre' sa fie cel mai "kul"......

deep purple
4th September 2007, 15:04
De ce am adus asta in discutie? Desi nu e legat de meci, e legat de Steaua si de cum anume se voteaza pe-aici victoriile echipei favorite.
A fost nu demult un poll pe prosport, GSP sau careva din ziarele astea. Intrebarea era: "Cum vi se pare noul autocar al Stelei?" Bineinteles ca la acest tip de intrebare toti suporterii stelisti vor spune "o bijuterie", ceilalti suporteri vor spune "nimic deosebit" iar dinamovistii si rapidistii alegeau "un kitch". In mod normal raspunsul cu bijuteria trebuia sa fie la cel putin 43% din votanti, dar nu cred ca a trecut de 30%. Cum e posibil?

Vad si aici ca mai putin de 20% mizeaza pe victoria Stelei. Sa nu uitam ca, desi sunt suporteri stelisti care stiu sa aprecieze obiectiv jocul slab al favoritei sunt totodata si multi copii teribili ai forumului care nu fac diferenta dintre pronostic si dorinta.
Vedeti exemplul unui pusti ce mai avea putin si zicea ca Steaua va marca la fel de multe goluri in meciul cu Rapid cate a marcat de la inceputul campionatului.

SORENSEN
4th September 2007, 15:13
Victorie clar pt Steaua...

THE HUN
4th September 2007, 16:04
pronostic x2

six
4th September 2007, 17:46
Victorie clar pt Steaua... Victorie clar pt Rapid....

Van Halen
4th September 2007, 18:00
daca se termina egal , e perfect pt DINAMO !!!! :ok::ok:

:happy mai sperati? borcea, oare sa faca ceva?
:happy

Van Halen
4th September 2007, 18:08
Hagi e zero ca antrenor o stie orice PUSTI acuma, jucatorii au jucat ce au stiut ei, de au mai facut ceva rezultate.
Daca joaca cu BACIU, LOVIN, NESU trioul formidabil Rapid se va distra.
Oricum imi place Bergodi ca antrenor, se vede ca stie, s-a vazut si la CFR, e peste Andone ca antrenor. Felicitari rapidistilor pentru antrenor, bun. Copos a avut fler de data asta.
Steaua si Dinamo sunt pe locurile meritate pana acum, chiar si cu o restanta care nu e musai sa o castige niciuna.
Cea mai in vana echipa e Vaslui e clar si apoi imi place jocul de la rapid. Inainte nu imi placea deloc rapidul din cauza lui Lucescu jr, -inervant-
Steaua joaca din amintiri, nu are ANTRENOR, nu are mijlocas, lipseste Ghionea se vede, daca nu e nici Goian e klar, meci pierdut. Lui Banel sa i spuna cineva ca fotbalul nu e numai ATLETISM -chiar ma inerveaza comentariile facute la transmisii in direct, vai de mine cat fuge Banel, ce eroic- pai asa de ce nu l-au transferat pe CARL LEWIS?
Hagi face un club cu renume de ras!!!!!!!!!!!!!!!
De ce naiba nu a stat pe k..ul lui?
Pronostic 2!
sau x sa se bucure POLI T, CFR si altii.

Nightwish
4th September 2007, 20:52
Majoritatea suporterilor, indiferent de echipa, nu umbla pe forumuri ci se limiteaza sa priveasca la televizor, eventual mai comenteaza prin cercul de prieteni. Atat. Indiferent cat de tare tipa unii sau altii aici pe forum, nu sunt reprezentativi pentru masa de suporteri existenta in tara. Asa ca nu mai sariti atata sa trageti concluzii luandu-va dupa userii de pe OLS, ca va chinuiti degeaba.

Sau se mai poate trage concluzia ca o mare parte a suporterilor stelisti sunt de la tzara si nu au internet:happy:happy

Lover
4th September 2007, 22:35
exact... toti il lauda pe banel ca fuge nu stiu cat... de ce nu`l iau pe Bernard Lagat daca tot vor negrii care sa fuga :D

Universal
4th September 2007, 22:43
O sa va amintiti de cuvintele mele.


Steaua nu o sa piarda acest meci. Va fi un meci pe care ori il va castiga cu 1-0 , sau cel mult 2-0 , ori se va termina alb, 0-0.

Lover
4th September 2007, 22:47
steaua - rapid 2-0, asta n`o sa vezi in urmatorii 10 ani,

Universal
4th September 2007, 22:48
Esti tanar, nu exagera ;)

Datenshi
4th September 2007, 22:49
Lasa, lasa... Eu nu vorbesc de urmatorii 10 ani, dar daca peste 10 zile sau cate sunt nu dam gol in ghencea e foarte trist.

delaparis
4th September 2007, 22:57
Ma uit la poll si ma uimesc .... :D

Ori Rapid este cea mai iubita echipa de pe forum ori ... :D

OT: Steaua nu bate in meciul asta iar Hagi presimt ca o sa faca inca o prostie ... gen intrare pe teren , injuraturi la adresa arbitrului etc ...

In orice caz o sa fie spectacol :ok:

Dani3l
4th September 2007, 23:24
dlp:nu te-ai prins ca se voteaza un functie de cat de mult avantajeaza o echipa sau alta?!:happy
Bate Steaua 2-0.

spartacus
4th September 2007, 23:33
dupa episodul CFR..Bergodi poate demonstra ceva in meciul asta. Victorie cu Dinamo in supercupa si egal de la Timisoara si totusi vad ca unii inca il subestimeaza..

egal 60% victorie Rapid 40%...

SORENSEN
5th September 2007, 10:49
Victorie clar pt Rapid....

Am zis-o primul ...stai calm Steaua va castiga fara sa ne incurajezi tu...;)

grande
5th September 2007, 11:19
O sa va amintiti de cuvintele mele.


Steaua nu o sa piarda acest meci. Va fi un meci pe care ori il va castiga cu 1-0 , sau cel mult 2-0 , ori se va termina alb, 0-0.

:cry: daca mai baga-i si varianta 1-0 pt Rapid ,chiar ca erai cel mai tare din parcare :ok:

six
5th September 2007, 15:44
Pronostic 2!
sau x sa se bucure POLI T, CFR si altii. Aici ai dreptate.....:ok:


Am zis-o primul ...stai calm Steaua va castiga fara sa ne incurajezi tu...;) da cine incurajeaza STEAUA???????.....yo zic sa stai tu calm ca dupa ultimele prestatii sigur castiga Rapid,parerea mea :ok:

Dani3l
5th September 2007, 16:08
Eh,las ca incurajati voi,o echipa venita din Bragadiru....parerea ta intotdeauana e impotriva lui Steaua,si daca ar juca cu o echipa de copii,ai zice ca Steaua ia bataie.Asadar,parerea ta n-are fundament,e doar exprimarea unei refulari fata de un club,nu are nicio baza obiectiva.
deep: Steaua a fost fondata de un general roman,asa ca,du-te si canta in alta parte...;)

matei_viola
5th September 2007, 16:52
Un meci cu un singur castigator,si acela este Rapidul 0-3.

SORENSEN
5th September 2007, 19:13
Un meci cu un singur castigator,si acela este Rapidul 0-3.

stiu ca inca ai cosmar cu acel 2-3 dar cand va da Rapid 0-3 pe Ghencea va trece multa apa pe Dambovita...pacat ca nu trece prin giulesti...sa se incepe de suparare dupa categorica vicotrie a Stelei...

Tyler Durden
5th September 2007, 19:32
stiu ca inca ai cosmar cu acel 2-3 dar cand va da Rapid 0-3 pe Ghencea va trece multa apa pe Dambovita...pacat ca nu trece prin giulesti...sa se incepe de suparare dupa categorica vicotrie a Stelei...

aha, o sa aveti o vicotrie clara, noi in schimb o sa va invingem...

Van Halen
5th September 2007, 20:50
steaua pierde e klar
oi fi stelist dar suntem varza
rapid joaca cel mai bine NOW.
sa fim fairplay

CFR1907
5th September 2007, 23:42
Pentru binele fotbalului romanesc sper sa nu castige steaua meciul asta. Eu mizez ori pe un 0-0, ori pe un 0-4 pt Rapid.:ok:

Alexut
5th September 2007, 23:59
meci foarte greu pentru steaua...un 1-0 pt steaua e de ajuns ,important e sa luam cele 3 puncte

YoYoyOi
6th September 2007, 07:45
Pentru binele fotbalului romanesc sper sa nu castige steaua meciul asta. Eu mizez ori pe un 0-0, ori pe un 0-4 pt Rapid.:ok:

si de ce infrangerea Stelei ar reprezenta binele fotbalului romanesc? :shocked:

grande
6th September 2007, 07:59
sunt 1001 de motive ,dar tu le sti mai bine ca toti !

YoYoyOi
6th September 2007, 08:07
poate le enumeri tu, daca tot stii nr fix :rolleyes:

noir_desir
6th September 2007, 09:08
nu cred ca Rapidul poate scapa victoria in meciul asta. Spre deosebire de Hagi, Bergodi chiar e antrenor. 1-2.

SORENSEN
6th September 2007, 10:29
Pentru binele fotbalului romanesc sper sa nu castige steaua meciul asta. Eu mizez ori pe un 0-0, ori pe un 0-4 pt Rapid.:ok:

Spre binele fotbalului romanesc unii trebuiau sa nu se faca de ras cu famaguste sau alte echipe din fotbalul de jos...

Dar la acest meci nu e vorba de interesul fotbalului romanesc ci e vorba de victoria stelei in fata rapidului ;)

Icebox
6th September 2007, 18:09
Dar la acest meci nu e vorba de interesul fotbalului romanesc ci e vorba de victoria stelei in fata rapidului ;)

De fapt e vorba doar de aberatiile unora care dau scoruri mitice, sau de unii asa siguri de victoria uneia sau alteia, ca si-ar pune capu' la ghilotina. TREZIREA, E DERBY, 1X2 si atat.

Nico21
6th September 2007, 18:12
La cum joaca campenii,2 clar..:ok:

danpuric78
7th September 2007, 02:31
Cel mai logic rezultat ar fi un X.
Si cred ca ar conveni ambelor echipe. nu ca rapidul n-ar fi in stare sa bata steaua, insa cred ca isi dau seama ca o victorie in ghencea ar putea duce la indepartarea lui hagi, principalul lor "aliat" in lupta pentru titlu.

Asa ca un egal ar avea mai mult sens. cu hagi pe banca stelei, cu dinamo departe in clasament, rapidul are toate sansele sa devina campioana.

flpetre8
7th September 2007, 07:20
un egal ar fi superb.

matei_viola
7th September 2007, 10:03
O victorie a Rapidului este mai excelenta

Vladek
7th September 2007, 10:07
poate le enumeri tu, daca tot stii nr fix :rolleyes:

Sunt aia 1001 suporteri ai echipei .... din Giulesti, au tot urlat de durere cand i-am scos din UEFA, batut in supercupa, batut si in ultimul meci de pe stadionul ce sta sa cada (inainte de meci, desigur ca toata lumea era sigura ca "e imposibil sa nu bata Rapidul). Daca ar reusi si ei sa castige, ar urla macar o data de bucurie, impreuna cu fratii lor intru frustrare. Se stiu ei care.

On-topic : meci de 1x2, indiferent cat abereaza unii sau altii pe aici.

Ferko
7th September 2007, 10:55
Nu cred ca o fi bai daca se termina egal.

Icebox
7th September 2007, 12:05
au tot urlat de durere cand i-am scos din UEFA

Lasa ca v-a "ajutat" Dumnezeu dupa aia. :rolleyes:


batut si in ultimul meci de pe stadionul ce sta sa cada

Nu m-as lauda cu o victorie in 13 contra 9.

Vladek
7th September 2007, 12:19
Lasa ca v-a "ajutat" Dumnezeu dupa aia. :rolleyes:


Spre marea voastra bucurie. Si va mai intrebati de ce unii din voi sunt numiti frustrati.



Nu m-as lauda cu o victorie in 13 contra 9.

A, da, desigur, aici intra in functiune masina de ceata specifica unora. Orice infrangere se explica prin ghinion/ne-a furat arbitrul/au cumparat jucatorii X si Y/alta aberatie. Ideea ca poate Steaua a fost mai buna se exclude din start.

Charon
7th September 2007, 12:39
nu stiu daca o bucurie sincera se poate numi frustrare!:cool:

Icebox
7th September 2007, 13:22
Spre marea voastra bucurie. Si va mai intrebati de ce unii din voi sunt numiti frustrati.



A, da, desigur, aici intra in functiune masina de ceata specifica unora. Orice infrangere se explica prin ghinion/ne-a furat arbitrul/au cumparat jucatorii X si Y/alta aberatie. Ideea ca poate Steaua a fost mai buna se exclude din start.

Neah, cu Boro s-a facut doar dreptate.

Badoi a fost cumparat. Si Buga ar intra in ecuatie. La meciul ala nu ati fost mai buni, ati avut noroc cu Dani care cred ca a facut cel mai slab meci din cariera. Oricum e la ordinea zilei in Ghencea (Norocul). Va trebui sa luptam si cu asta duminica ;)

Vladek
7th September 2007, 13:44
Badoi a fost cumparat. Si Buga ar intra in ecuatie. La meciul ala nu ati fost mai buni, ati avut noroc cu Dani care cred ca a facut cel mai slab meci din cariera. Oricum e la ordinea zilei in Ghencea (Norocul). Va trebui sa luptam si cu asta duminica ;)

:happy:happy:happy Sigur, sigur. Dar Dani nu a fost si el cumparat ? Esti sigur ?

Absolut de curiozitate, exista vreo echipa care sa fi batut Rapidul pentru ca a jucat mai bine ? In toata istoria "mitului", vreau sa zic. Altfel eu zic sa le cereti celor Guiness Book sa va omologheze recordul ca echipa care intotdeauna joaca mai bine decat adversarul dar ori e furata, ori are ghinion.

Icebox
7th September 2007, 13:59
Eu imi scot palaria in fata oricarei echipe, atunci cand merita. ;) Meciul ala dupa cum s-a disputat trebuia sa se incheie egal.

Esti mereu asa, vesel? Sa vedem duminica seara cum o sa fi.

Vladek
7th September 2007, 14:15
Eu imi scot palaria in fata oricarei echipe, atunci cand merita. ;) Meciul ala dupa cum s-a disputat trebuia sa se incheie egal.


He he :D . Iar incepem cu meciuri care "trebuiau" sa se incheie nu stiu cum. Adica asa cum ne convine noua. Daca nu se termina asa cum vrem, nu e bine, cu alte cuvinte. Boala veche la romani, indiferent de echipa favorita.

Par example, si eu as putea zice de meciul cu Urziceniul ca "trebuia" sa se termine egal, fiindca ambele parti au jucat la fel de prost. Dar a batut Urziceniul, si am si scris pe forum ca au meritat victoria. Chestia asta cu "meritau sa castige ceilalti" e apa de ploaie. Cine merita sa castige chiar o face. End of story.



Esti mereu asa, vesel? Sa vedem duminica seara cum o sa fi.

O sa fiu asa cum o sa fiu. Daca pierde Steaua o sa fiu putin suparat, dar n-am sa mor din asta ca doar n-a ajuns fotbalul cel mai important lucru de pe lumea asta. Iar daca vom castiga, n-am sa ies pe strada de bucurie, o sa ma bucur la mine in casa.

danpuric78
7th September 2007, 14:39
Daca pierde Steaua o sa fiu putin suparat, dar n-am sa mor din asta ca doar n-a ajuns fotbalul cel mai important lucru de pe lumea asta. Iar daca vom castiga, n-am sa ies pe strada de bucurie, o sa ma bucur la mine in casa.

Daca pierde steaua s-ar putea sa scapati de hagi, si asta ar fi un bun motiv de consolare pentru stelisti. Mai laes ca dan petrescu ar putea fi un posibil inlocuitor.

daca nu pierde steaua, atunci ramane hagi. Iar cu el, episoade gen urziceni vor mai fi.
rapidul are un antrenor bun, nu senzational dar bun, o echipa echilibrata si muncitoare. Iar cu hagi la steaua, si daca continua scandalurile de la dinamo, giulestenii ar putea sa se distanteze incet incet in fruntea clasamentului.

Icebox
7th September 2007, 15:05
He he :D . Iar incepem cu meciuri care "trebuiau" sa se incheie nu stiu cum. Adica asa cum ne convine noua. Daca nu se termina asa cum vrem, nu e bine, cu alte cuvinte. Boala veche la romani, indiferent de echipa favorita.

Par example, si eu as putea zice de meciul cu Urziceniul ca "trebuia" sa se termine egal, fiindca ambele parti au jucat la fel de prost. Dar a batut Urziceniul, si am si scris pe forum ca au meritat victoria. Chestia asta cu "meritau sa castige ceilalti" e apa de ploaie. Cine merita sa castige chiar o face. End of story.



O sa fiu asa cum o sa fiu. Daca pierde Steaua o sa fiu putin suparat, dar n-am sa mor din asta ca doar n-a ajuns fotbalul cel mai important lucru de pe lumea asta. Iar daca vom castiga, n-am sa ies pe strada de bucurie, o sa ma bucur la mine in casa.

In functie de joc, o echipa isi merita sau nu rezultatul de la sfarsitul meciului. Nu e nicio boala, e o analiza pe care o poate face orice om pertinent, si cu mintea limpede. Rezultatul ramane normal, dar asa se procedeaza dupa un meci, discuti intreaga partida, nu doar scorul. :ok:

Ce te face sa crezi ca noi nu vom face la fel, n-ar fi nici primul meci pierdut, nici primul castigat, viata merge mai departe oricum.

chipy_1923
7th September 2007, 15:05
:happy:happy:happy Sigur, sigur. Dar Dani nu a fost si el cumparat ? Esti sigur ?

Absolut de curiozitate, exista vreo echipa care sa fi batut Rapidul pentru ca a jucat mai bine ? In toata istoria "mitului", vreau sa zic. Altfel eu zic sa le cereti celor Guiness Book sa va omologheze recordul ca echipa care intotdeauna joaca mai bine decat adversarul dar ori e furata, ori are ghinion.

Sa stii ca e adevarata ultima fraza(cel putin pentru ultimii 3 ani):ok:

Elphax
7th September 2007, 15:19
mult ghinion, incepand cu Copos :happy

Vladek
7th September 2007, 15:37
Sa stii ca e adevarata ultima fraza(cel putin pentru ultimii 3 ani):ok:

Haide mai chipy ... toti suntem subiectivi cand e vorba de echipa favorita, dar nici chiar asa. Si eu sunt subiectiv cand e vorba de Steaua, si poate de-aia de multe ori vad lucrurile altfel decat suporterii altor echipe, dar chiar pana la a afirma ca echipa mea favorita joaca in ABSOLUT TOATE meciurile mai bine decat adversarul n-as merge. Totusi, sa incercam sa mai pastram si o doza de realism.

dannyreddog
7th September 2007, 15:54
Bate Rapidul la 2-3 goluri diferenta pt ca s-a vazut atunci cand Steaua a jucat acasa cu o echipa mai de doamne-ajuta s-a vazut ce probleme au avut stelistii iar Rapidul nu e o echipa ca adversarele pe care le-a intalnit Steaua pana acum in acest sezon.Cred ca o sa fie ceva in genul ultimului derby dintre Steaua si Dinamo :drak:

Icebox
7th September 2007, 16:13
Haide mai chipy ... toti suntem subiectivi cand e vorba de echipa favorita, dar nici chiar asa. Si eu sunt subiectiv cand e vorba de Steaua, si poate de-aia de multe ori vad lucrurile altfel decat suporterii altor echipe, dar chiar pana la a afirma ca echipa mea favorita joaca in ABSOLUT TOATE meciurile mai bine decat adversarul n-as merge. Totusi, sa incercam sa mai pastram si o doza de realism.
N-a zis nimeni de absolut toate meciurile, dar am avut cateva meciuri bune in care am fost egalati in ultimele minute, sau chiar batuti in ultimul minut (cum e cazul cu Steaua anul trecut, tur si retur), 3-3'uri .. pe langa prostia caracteristica a jucatorilor de fotbal, e si ghinion..

Voi nu puteti sa va "laudati" decat cu Dica care da gol si cu buca. Acum intr-adevar, la Urziceni, va lipsit cu desavarsire norocul. Si meciul ala era de un 0-0, anost in marea lui parte.

Ia poate ne citezi unde s-a zis de ABSOLUT TOATEEEE Cipi n-avea cum sa se refere la toate, intr-adevar in ultimii ani am avut multe partide terminate altfel decat dupa cursul jocului, asta ne e "norocul".

:mda:

Vladek
7th September 2007, 16:43
Ia poate ne citezi unde s-a zis de ABSOLUT TOATEEEE Cipi n-avea cum sa se refere la toate, intr-adevar in ultimii ani am avut multe partide terminate altfel decat dupa cursul jocului, asta ne e "norocul".

:mda:

Cu placere. Citeste atent mai jos :



Absolut de curiozitate, exista vreo echipa care sa fi batut Rapidul pentru ca a jucat mai bine ? In toata istoria "mitului", vreau sa zic. Altfel eu zic sa le cereti celor Guiness Book sa va omologheze recordul ca echipa care intotdeauna joaca mai bine decat adversarul dar ori e furata, ori are ghinion.



Sa stii ca e adevarata ultima fraza(cel putin pentru ultimii 3 ani):ok:

Mi se pare ca undeva pe acolo sunt cuvintele "intotdeauna joaca mai bine", pe care mi-am permis sa le echivalez cu "ABSOLUT TOATE".

Sunt destul de convins ca indiferent la ce perioada de timp te uiti, nu vei gasi vreo echipa in lumea asta care sa joace intotdeauna mai bine. In rest, partea cu ultimele minute e ... cum sa-ti spun ... asa de specific giulesteana ... Ultimele minute nu fac si ele parte din meci ? Meciul cu Urziceniul a fost pierdut in ultimul minut, si nu a fost vorba de nici un ghinion acolo.

In rest, eu zic sa incheiem mai bine discutia ca vad ca nu ne intelegem, si s-o lasam ca englezii : "We agree to disagree".

Nico21
7th September 2007, 17:35
Haide mai chipy ... toti suntem subiectivi cand e vorba de echipa favorita, dar nici chiar asa. Si eu sunt subiectiv cand e vorba de Steaua, si poate de-aia de multe ori vad lucrurile altfel decat suporterii altor echipe, dar chiar pana la a afirma ca echipa mea favorita joaca in ABSOLUT TOATE meciurile mai bine decat adversarul n-as merge. Totusi, sa incercam sa mai pastram si o doza de realism.


Mey,mai subiectivi ca voi,fanii echipei importate in tara noastra,in 1947,nu exista in fotbalul nostru...asa sunt toti rusii ?:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Icebox
7th September 2007, 17:59
Vladek, nu avem cum sa ne intelegem, e diferenta de culoare in sange :drak:

Nico21
7th September 2007, 18:04
Hihihi...ei rosii,sangele rosu...:)

clausisme
7th September 2007, 18:26
As vrea ca Rapidul sa castige...a trecut ceva timp de cand Rapidul a avut o pozitie puternica pentru castigarea campionatului,si chiar si mai mult de cand chiar au castigat campionatul

Parerea mea , Bergodi e un antrenor mai bun ca Hagi, hmm chestia asta am spus-0 si la meciul cu Urziceniul lui Dan Petrescu.Loturile sunt echilibrate sa vedem ce fac antrenorii cu ele .

SORENSEN
7th September 2007, 19:16
S-a vazut valaorea lui Bergodi cu CFR cand era 4-0 la un moment dat...oricum Steaua, fiind echipa mai buna, va castiga...

Angel66
7th September 2007, 22:28
Si marmota invelea ciocolata in staniol...:happy:happy Echipa mai buna?:rolleyes: E frumos sa visezi,dar sa pastram o doza de realism! Tu ai vazut ce joaca steaua?:rolleyes:

chipy_1923
8th September 2007, 11:04
Haide mai chipy ... toti suntem subiectivi cand e vorba de echipa favorita, dar nici chiar asa. Si eu sunt subiectiv cand e vorba de Steaua, si poate de-aia de multe ori vad lucrurile altfel decat suporterii altor echipe, dar chiar pana la a afirma ca echipa mea favorita joaca in ABSOLUT TOATE meciurile mai bine decat adversarul n-as merge. Totusi, sa incercam sa mai pastram si o doza de realism.

Sa zicem ca m-am exprimat gresit oarecum..nu m-am referit la absolut toate,dar spre exemplu am fi meritat sa castigam multe meciuri care pana la urma s-au terminat la egalitate si nu ma refer numai la cele pe care le-am pierdut in ultimele minute...am jucat fotbal bun in foarte multe meciuri insa rezultatul final nu a fost cel pe care il meritam zic eu:ok:..dc noi pierdeam puncte in ultimele minute doar intr-un meci sau doua,era altceva,dar anul trecut am pierdut vreo 15 puncte in ultimele 5-10 minute(nu spun ca nu a fost vorba si de lipsa de concentrare sau prostie dar totusi,noi aveam 5-6 ocazii clare si ratam iar adversarul ajungea o data de doua ori la poarta si dadea gol din faze de nimic)..spre exemplu meciul cu Farul de acum 2 ani de acasa,din Giulesti,cand eram la 2 puncte de voi..atunci pur si simplu nu a vrut sa intre mingea in poarta(si meciuri ca ala au fost multe)..la genul asta de meciuri ma refeream..nu spun ca nu am jucat si prost si am castigat cand poate nu meritam,spre exemplu meciul cu Dacia Mioveni din prima etapa..voi insa ati jucat in foarte multe meciuri slab si ati batut cu 1-0 sau la un gol diferenta gratie lui Dica sau a unei greseli a adversarului..poate sunt si subiectiv,dar nu cred ca sunt departe de adevar..

SORENSEN
8th September 2007, 12:34
Si marmota invelea ciocolata in staniol...:happy:happy Echipa mai buna?:rolleyes: E frumos sa visezi,dar sa pastram o doza de realism! Tu ai vazut ce joaca steaua?:rolleyes:

Deocamdata se vede ca Steaua joaca a doua oara consecutiv in CL ...nu stiu dar prin Europa asta inseamna ca ai valaore...prin Romania nu stiu ce inseamna...

Oricum Rapid este o echipa inferioara valoric..asta nu inseamna ca 100% va castiga Steaua...dar eu cred ca echipa mai buna va castiga...si cum aceasta echipa mai buna e Steaua...meci de 1

Nico21
8th September 2007, 14:18
Deocamdata se vede ca Steaua joaca a doua oara consecutiv in CL ...nu stiu dar prin Europa asta inseamna ca ai valaore...prin Romania nu stiu ce inseamna...

Oricum Rapid este o echipa inferioara valoric..asta nu inseamna ca 100% va castiga Steaua...dar eu cred ca echipa mai buna va castiga...si cum aceasta echipa mai buna e Steaua...meci de 1

Deh bre...daca noi nu avem jucatori de 15 mil de para,ca Mirel Ratzoi,si ca Banel,care a refuzat oferta lui Chelsea...:happy:happy:happy

Rusnacilor, de saptamana viitoare,nu veti mai iesi din canale pentru vreo 4-5 luni...nu de alta,dar a venit si frigu'...

Dani3l
8th September 2007, 14:23
Vladek, nu avem cum sa ne intelegem, e diferenta de culoare in sange :drak:

da,voi aveti culoarea draperiilor din tren,la noi e rosu intens cu albastru:yeah:
nico,nu fii badaran...adica,nu confirma ceea ce stim deja...:D

Vladek
8th September 2007, 17:05
nico,nu fii badaran...adica,nu confirma ceea ce stim deja...:D

Lasa-l sa ... se umfle in pene. Isi dovedeste nesimtirea si obrajorul gros dintotdeauna si nimic mai mult.

Angel66
9th September 2007, 00:11
Deocamdata se vede ca Steaua joaca a doua oara consecutiv in CL ...nu stiu dar prin Europa asta inseamna ca ai valaore...prin Romania nu stiu ce inseamna...

Si eram sigura ca urmeaza placa asta stricata...:happyNu stiu daca mai e nevoie sa-ti explic cum s-au obtinut participarile astea in CL!Stii si tu destul de bine!Cand se juca "fara rautate"!:rolleyes:Sau cand se plateau 2 mil pe un meci!:rolleyes:Toate marturisite!Iar de acolo,trebuie sa fii fraier sa nu treci de echipe gen Bate Borisov!Desi ati cam tremurat putin..;)


Oricum Rapid este o echipa inferioara valoric..asta nu inseamna ca 100% va castiga Steaua...dar eu cred ca echipa mai buna va castiga...si cum aceasta echipa mai buna e Steaua...meci de 1

Voi inca il mai credeti pe becali si prostiile lui?:happy manchester,real,barcelona...cine se mai bate sa-l ia pe Radoi?:happyCare ar fi jucatorii valorosi?nicolita,petre marin,ovidiu petre?:happyTi-am mai zis...hai sa pastram o doza de realism!Singurul care isi merita banii de la steaua e dica!Tu continua sa crezi ca steaua e mai buna,ca va dam noi 2-3 boabe!:P

Dani3l
9th September 2007, 00:18
Wey,zorro din giiulesti,mai lasa-ne "va dam,va facem "samd.E un meci care incepe de la 0-0,in care fiecare are sansa sa.Oricum,daca pierdeti ,iar o sa dati vina pe arbitraj,destin,samd.
Oh,da,tot ce a castigat Steaua e obtinut pe blat,tot ce a obtinut rapid e alb precum laptele dorna...:happy mentalitate de rapidist...
Da mai,chiar,idolul peluzei rapidiste batea cuba cu copos la meciul din supercupa,sa inteleg ca banii isi fac efectul?!:D Ma indoiesc...farmecul vietii,sunetul sinelor de tren nu se poate cumpara... :happy

Universal
9th September 2007, 00:33
:cry: daca mai baga-i si varianta 1-0 pt Rapid ,chiar ca erai cel mai tare din parcare :ok:

Razi tu, dar o sa iti amintesti de cuvintele bietului Uni :ok:

blaga
9th September 2007, 01:26
cicainfrangerea cu valahorum era asteptata, asta cu burdujan cred ca o sa fie mai neasteptata de catre stelisti, cred ca bate rapidul o sa pun si la pariuri.

Icebox
9th September 2007, 04:14
da,voi aveti culoarea draperiilor din tren,la noi e rosu intens cu albastru:yeah:
Tu esti frumoasa adormita sau cine? :happy Auzi draperii visinii in tren ... mai plimba-te nene ...

De fapt visiniul e rosu "intens", ba chiar foarte "intens", al vostru e doar rosu.

Sasuke Uchiha
9th September 2007, 04:49
sper sa bata steaua

Tyler Durden
9th September 2007, 08:35
Wey,zorro din giiulesti,mai lasa-ne "va dam,va facem "samd.E un meci care incepe de la 0-0,in care fiecare are sansa sa.Oricum,daca pierdeti ,iar o sa dati vina pe arbitraj,destin,samd.
Oh,da,tot ce a castigat Steaua e obtinut pe blat,tot ce a obtinut rapid e alb precum laptele dorna...:happy mentalitate de rapidist...
Da mai,chiar,idolul peluzei rapidiste batea cuba cu copos la meciul din supercupa,sa inteleg ca banii isi fac efectul?!:D Ma indoiesc...farmecul vietii,sunetul sinelor de tren nu se poate cumpara... :happy

Corsicanu e idolul tribunei giulestene, la fel cum esti tu idolul femeilor...

Datenshi
9th September 2007, 09:10
Oricum,daca pierdeti ,iar o sa dati vina pe arbitraj,destin,samd.


Familia obisnuita sa acuze tot timpul lucrurile de care zici a parasit Giulestiul.

Referitor la Corsicani si alti lideri de galerie din ultimii ani, a sintetizat Tyler mai devreme problema, nu mai comentez nimic.

SORENSEN
9th September 2007, 11:23
Si eram sigura ca urmeaza placa asta stricata...:happyNu stiu daca mai e nevoie sa-ti explic cum s-au obtinut participarile astea in CL!Stii si tu destul de bine!Cand se juca "fara rautate"!:rolleyes:Sau cand se plateau 2 mil pe un meci!:rolleyes:Toate marturisite!Iar de acolo,trebuie sa fii fraier sa nu treci de echipe gen Bate Borisov!Desi ati cam tremurat putin..;)



Voi inca il mai credeti pe becali si prostiile lui?:happy manchester,real,barcelona...cine se mai bate sa-l ia pe Radoi?:happyCare ar fi jucatorii valorosi?nicolita,petre marin,ovidiu petre?:happyTi-am mai zis...hai sa pastram o doza de realism!Singurul care isi merita banii de la steaua e dica!Tu continua sa crezi ca steaua e mai buna,ca va dam noi 2-3 boabe!:P


Nu te chinui prea mult...pana acum valoarea s-a vazut in destule ocazii ..nu mai zic de diferenta de mentalitate intre Steaua si Rapid...Steaua si CL nu stiu nimic dubios...n-am vazut blat in nici un meci..adica nu cred ca Standard sau Gorica anul trecut...sau Zaglebie sau bate sa se fi predat si nu cred ca ne-a arbitrat Salomir...in campionat stiu doar ca anul trecut am luat 6 pct cu cine conteaza pt locul 2...

Apoi meciul asta...Rapid e o echipa muncitoare care acum va da peste un alt tip de echipa ...nu mai sunt echipe ca Mioveni..Craiova..U CLuj...asa ca asta e si pt voi un test...
Pt Steaua e doar un joc un pic mai greu decat cu Urziceni :P ....

Iar faptul ca lejer zici ca rapid bate la 3 goluri ...imi spune multe..una e sa zici in gluma si alta e sa chiar crezi asta...;)

Charon
9th September 2007, 12:27
Nu te chinui prea mult...pana acum valoarea s-a vazut in destule ocazii ..nu mai zic de diferenta de mentalitate intre Steaua si Rapid...Steaua si CL nu stiu nimic dubios...n-am vazut blat in nici un meci..adica nu cred ca Standard sau Gorica anul trecut...sau Zaglebie sau bate sa se fi predat si nu cred ca ne-a arbitrat Salomir...in campionat stiu doar ca anul trecut am luat 6 pct cu cine conteaza pt locul 2...

Apoi meciul asta...Rapid e o echipa muncitoare care acum va da peste un alt tip de echipa ...nu mai sunt echipe ca Mioveni..Craiova..U CLuj...asa ca asta e si pt voi un test...
Pt Steaua e doar un joc un pic mai greu decat cu Urziceni :P ....

Iar faptul ca lejer zici ca rapid bate la 3 goluri ...imi spune multe..una e sa zici in gluma si alta e sa chiar crezi asta...;)

sa inteleg ca pana la urma Rapid bate destul de lejer,nu?:D

Dani3l
9th September 2007, 12:34
Familia obisnuita sa acuze tot timpul lucrurile de care zici a parasit Giulestiul.

Referitor la Corsicani si alti lideri de galerie din ultimii ani, a sintetizat Tyler mai devreme problema, nu mai comentez nimic.

corsicanu e imaginea fanilor rapidului:happy idolul vostru:happy:happy
Bate Steaua 2-0:ok:

Tyler Durden
9th September 2007, 12:40
haha, voi vorbiti ...Marin (cocker de Rahova) Jean Pavel (manelist de manelist din Berceni) Mustata (cocitura de tzigan si moldovean de la piata Resita) acum John ...genul de nazi care e anturat numa de bronzati.
Oricum nu mai merge stereotipul cu tziganii de la Rapid, cine locuieste in Bucuresti stie care este echipa cea mai iubita de tigani. (eu nu sunt deloc rasist, dar faza e ca voi astia de la Steaua care tot suferiti de skins , legionarism , etc ar trebui sa va uitati putin in oglinda...o sa aveti o mare surpriza)

Bumbescu
9th September 2007, 12:45
Bai Tyler, nu te stiam atat de pasionat de genealogie:D

La voi la Rapid e insa mult mai simplu, nu exista dubii, nu exista sange amestecat, absolut, dar absolut toti liderii vostri de galerie au fost tigani pursange..

Tyler Durden
9th September 2007, 12:48
L-ai vazut vreodata pe Mincea face to face? sau pe asta noul, pe Fane? banuiesc ca nu de vreme ce spui ca toti liderii au fost tigani. ideea e ca daca e unul care este brunet si tine cu Rapid sigur e tzigan, iar daca e unul mai brunet si tine cu Steaua doar a stat mai mult in Vama.

Vladek
9th September 2007, 12:51
:rolleyes::rolleyes:

Cat o mai fi pana la "Arbeit macht frei" ? La cati obsedati de rasa si etnie avem pe aici, nu prea mult.

Tyler Durden
9th September 2007, 12:52
eu nu-s obsedat deloc de treaba asta, singurul lucru ce ma deranjeaza este ca Rapid este considerata echipa tiganilor si ca acest lucru este un neadevar.

Bumbescu
9th September 2007, 12:56
L-ai vazut vreodata pe Mincea face to face? sau pe asta noul, pe Fane? banuiesc ca nu de vreme ce spui ca toti liderii au fost tigani. ideea e ca daca e unul care este brunet si tine cu Rapid sigur e tzigan, iar daca e unul mai brunet si tine cu Steaua doar a stat mai mult in Vama.

Mincea...:happy:happy...tigan de tigan

Cand a murit i-a si dedicat un "poet" de curte de-al vostru niste versuri ceva de genul: o cioara cu suflet de porumbel s-a inaltat la cer:happy, se pare ca era columbofil baiatul...:D

De fi-su, butelie ,mai are rost sa discutam?:D

Nici eu n-am nimic cu tiganii, dar nu inteleg de ce nu recunosc rapidistii ca asta e, reprezinta si au reprezentat dintotdeuna echipa tiganilor:D

Tyler Durden
9th September 2007, 12:58
pai eu l-am vazut de multe ori face to face...raman la concluzia ca nu era tigan. daca nu e blond si tine cu Rapid insemna ca-i tzigan, nu?

Charon
9th September 2007, 13:12
Tyler,Bumbescu e alaturi de alti 2-3 de pe acest forum,om cu fixatii!
Oare foloseste fixativ?:D

Bumbescu
9th September 2007, 13:18
Tyler,Bumbescu e alaturi de alti 2-3 de pe acest forum,om cu fixatii!
Oare foloseste fixativ?:D

Stii mai legion ca exista si o varianta medicala a termenului?
Tie de exemplu daca cineva ar incerca sa-ti faca o fixatie pe creier nu ar avea cum, pt ca lipseste materialul:D

Charon
9th September 2007, 13:23
Stii mai legion ca exista si o varianta medicala a termenului?
Tie de exemplu daca cineva ar incerca sa-ti faca o fixatie pe creier nu ar avea cum, pt ca lipseste materialul:D

eu sufar de o forma severa,dar in caz de urgenta folosesc celalalt cap!:cool:
deh,am solutia de rezerva!:D

Bumbescu
9th September 2007, 13:27
se vede...
Tinand insa cont de subtirimea "glasului" tau cred ca din asta ti-a fost prelevat prea mult material:D

Charon
9th September 2007, 13:30
inseamna ca trebuie sa folosesc doar jumatate din capacitate!:D

Duba
9th September 2007, 15:48
eu nu-s obsedat deloc de treaba asta, singurul lucru ce ma deranjeaza este ca Rapid este considerata echipa tiganilor si ca acest lucru este un neadevar.

Este considerat asa datorita comportamentului tipic tiganesc a conducerii, jucatorilor si suporterilor. Sa ne aducem aminte ce au patit pe stadionul de langa cimitirul CALVIN antrenorul Fernandez, Cornel Dinu, Neagoe, Padureanu etc. Repet, Rapid este considerata echipa tiganilor (si nu de ieri, alaltaieri, ci din anii '30, cand presedintele defunctei Venus Bucuresti le-a spus asa), nu neaparat datorita etniei multora dintre suporterii acestei formatii, ci DATORITA COMPORTAMENTULUI CONDUCERII, JUCATORILOR SI, NU IN ULTIMUL RAND, AL SUPORTERILOR.
Toata tara va percepe asa. Si, mai mult ca sigur, asa veti fi perceputi tot timpul.

Tyler Durden
9th September 2007, 15:52
Duba, tu ai scapat din celula creierelor neaeriste? rar a vazut un nick care sa potriveasca atat de mult cu o persoana.

Datenshi
9th September 2007, 15:52
Si daca a fost presedinte la Venus, vorbele lui sunt lege?

Duba
9th September 2007, 15:55
Eu inteleg ca va supara adevarul pe astia care ati stat 10 ani prin B, dar frumos ar fi sa vi-l asumati.
Rapid este si va ramane perceputa de intreaga suflare microbista de la noi ca echipa tiganilor.

Tyler Durden
9th September 2007, 15:55
Duba, nu cred ca vorbeste despre echipa Venus, ci de muntele lui Venus, locul unde obisnuieste sa adumbreasca.

Duba
9th September 2007, 16:27
Rapid, nu-i normal ?

Nu-i normal, daca iti place fotbalul. Daca iti place turza, atunci sunt de acord.
Rapid, o echipa mica, mica de tot!

YodaRo
9th September 2007, 18:28
e o sarbatoare pentru rapid ca intalneste o echipa de Liga Campionilor...competitie la care Rapid inca viseaza...
Pentru Steaua important e sa nu se mai accidenteze vreun jucator ca si in meciul cu ciomagarii de la CFR. Competita adevarata e pentru noi in Liga Campionilor nu in liga lui miti' Stam cu gandul la meciurile cu Slavia, Sevilla si Arsenal.
Repet, nu conteaza rezultatul in meciul asta cat conteaza sa nu ne accidenteze jucatorii.

Icebox
9th September 2007, 19:00
Eu inteleg ca va supara adevarul pe astia care ati stat 10 ani prin B, dar frumos ar fi sa vi-l asumati.
Rapid este si va ramane perceputa de intreaga suflare microbista de la noi ca echipa tiganilor.

Uite dragutza,

http://img61.imageshack.us/img61/8135/tiganiidinghenajt5.th.jpg (http://img61.imageshack.us/my.php?image=tiganiidinghenajt5.jpg)

admira-ti fratii de "sange" :lol: Si e de la sarbatoarea asta de curand, cu BATE

BAK
9th September 2007, 19:09
Este considerat asa datorita comportamentului tipic tiganesc a conducerii, jucatorilor si suporterilor.

pai in caul asta si voi sunteti club de tigani....

conducatorii( fostii conducatori) dau cu pumnul in suporteri, patronul e un cioban cu doua clase care ameninta ca pune bodyguarzii pe oricine.....

jucatorii..pai iti aduci aminte de episodul bistrita...sau de supranumele de kung-fu radoi?

suporterii...e destul sa te uiti in oglinda si sa iti dai seama ce e in neregula cu voi:ok:

Angel66
9th September 2007, 19:09
Nu te chinui prea mult...pana acum valoarea s-a vazut in destule ocazii ..nu mai zic de diferenta de mentalitate intre Steaua si Rapid...Steaua si CL nu stiu nimic dubios...n-am vazut blat in nici un meci..adica nu cred ca Standard sau Gorica anul trecut...sau Zaglebie sau bate sa se fi predat si nu cred ca ne-a arbitrat Salomir...in campionat stiu doar ca anul trecut am luat 6 pct cu cine conteaza pt locul 2...

Stii foarte putine atunci...sau nu vrei sa vezi!eu nu vb de standard,gorica,zaglebie sau bate!Expresia "fara rautate" nu iti aduce aminte de nimic?:rolleyes:Sau alea 2 mil care s-au platit ptr un meci?


Pt Steaua e doar un joc un pic mai greu decat cu Urziceni :P ....

:))) pai sa vedem...cu cat zici ca luati bataie atunci? 2-0?:P


Iar faptul ca lejer zici ca rapid bate la 3 goluri ...imi spune multe..una e sa zici in gluma si alta e sa chiar crezi asta...;)

Ce ti se pare asa imposibil sa luati 3 goluri?De parca ar fi prima oara...:rolleyes:Si nu am zis la 3 goluri diferenta...am zis ca va dam 3...puteti sa dati si voi unul!:P:)))

grande
9th September 2007, 19:12
Uite dragutza,

http://img61.imageshack.us/img61/8135/tiganiidinghenajt5.th.jpg (http://img61.imageshack.us/my.php?image=tiganiidinghenajt5.jpg)

admira-ti fratii de "sange" :lol: Si e de la sarbatoarea asta de curand, cu BATE

Astea sunt neamurile lui Nicolita si Petre Marin :happy

Lover
9th September 2007, 20:42
e o sarbatoare pentru rapid ca intalneste o echipa de Liga Campionilor...competitie la care Rapid inca viseaza...
Pentru Steaua important e sa nu se mai accidenteze vreun jucator ca si in meciul cu ciomagarii de la CFR. Competita adevarata e pentru noi in Liga Campionilor nu in liga lui miti' Stam cu gandul la meciurile cu Slavia, Sevilla si Arsenal.
Repet, nu conteaza rezultatul in meciul asta cat conteaza sa nu ne accidenteze jucatorii.

. daca nu era curva ai de jucator , pe nume Wilhelmson de la Anderlecht acu` cativa ani... eram cu mult inaintea voastra in UCL ... si acuma tot noi , din pacate uratu` ala suedez ne`a stricat tot :headbang:

Nico21
9th September 2007, 23:17
Este considerat asa datorita comportamentului tipic tiganesc a conducerii, jucatorilor si suporterilor. Sa ne aducem aminte ce au patit pe stadionul de langa cimitirul CALVIN antrenorul Fernandez, Cornel Dinu, Neagoe, Padureanu etc. Repet, Rapid este considerata echipa tiganilor (si nu de ieri, alaltaieri, ci din anii '30, cand presedintele defunctei Venus Bucuresti le-a spus asa), nu neaparat datorita etniei multora dintre suporterii acestei formatii, ci DATORITA COMPORTAMENTULUI CONDUCERII, JUCATORILOR SI, NU IN ULTIMUL RAND, AL SUPORTERILOR.
Toata tara va percepe asa. Si, mai mult ca sigur, asa veti fi perceputi tot timpul.


Bai,tiganii din 1986 tin toti cu Steaua...la tribuna a doua din Ghencea,se afla tot Ferentariul...Pana si Meme Stoica,a recunoscut acum un an,ca 70% din etnia rroma din tara,tine cu Steaua...deci sa vedem care e treaba cu stelistii...idol de etnie rroma, sefi de galerie de etnie rroma,suporteri 7 din 10 de etnie rroma,crainic de stadion de etnie rroma,fost director sportiv de etnie rroma...regele rromilor a vrut prin 2004 sa faca echipa nationala a rromilor...ghici pe cine a vrut antrenor?...da,pe Lacatus...auzi tigani din cauza compartamentului...pai aia care au urinat pe statuia lui Stefan cel Mare,si a au atacat cu pietroaie si bate,cantonamentul echipei lor,dupa meciul Steaua-Arges=0-1 de prin 2001,ce sunt?...


Ps...Icebox,aia care au sarbatorit dupa meciul cu Bate,au facut-o cu o trupa de lautari,in Piata Universitatii...sa vezi ce geamparale steliste(pleonasm) au incins micii banei...
Ps 2:nu sunt rasist...sunt doar realist...

YodaRo
9th September 2007, 23:21
mar_sh de aici. daca nu era curva ai de jucator , pe nume Wilhelmson de la Anderlecht acu` cativa ani... eram cu mult inaintea voastra in UCL ... si acuma tot noi , din pacate uratu` ala suedez ne`a stricat tot :headbang:

mAN_US pa !
ce violent in limbaj e baiatul asta. Se cunoaste dupa postare nivelul de cultura...

ce frumos suna...daca nu era nu-s cine rapidul era nush unde.:)

Cea mai mare performanta a rapidului e cand i-a eliminat Steaua.

delaparis
9th September 2007, 23:32
am si eu o intrebare ...

daca tot va certati pe seama numarului de rromi in fiecare galerie o faceti in scop jignitor sau apreciativ ?

Nu de alta dar sa-mi numar cartonasele ca tare presimt ca voi avea nevoie de multe ...:cool:

Kainsashiki
9th September 2007, 23:39
discutii aiurea despre tigani facute de niste persoane pline de prejudecati:(

blaga
10th September 2007, 00:20
Mincea...:happy:happy...tigan de tigan

Cand a murit i-a si dedicat un "poet" de curte de-al vostru niste versuri ceva de genul: o cioara cu suflet de porumbel s-a inaltat la cer:happy, se pare ca era columbofil baiatul...:D

De fi-su, butelie ,mai are rost sa discutam?:D

Nici eu n-am nimic cu tiganii, dar nu inteleg de ce nu recunosc rapidistii ca asta e, reprezinta si au reprezentat dintotdeuna echipa tiganilor:D

La cate zeci de mii de tigani -numai din Bucuresti, uita-te si tu pe langa cine stai in tribuna:groggy:- tin sincer cu Steluta cum poti sa crezi ca alta echipa ii reprezinta mai bine decat voi: ciocolatii ros-albastrii din Ghencea ?

Adi Da Samraj
10th September 2007, 00:55
Simt ca vom face un meci foarte bun in fatza Rapidului si o sa invingem cu 4-1 .

Dani3l
10th September 2007, 00:59
mar_sh de aici. daca nu era curva ai de jucator , pe nume Wilhelmson de la Anderlecht acu` cativa ani... eram cu mult inaintea voastra in UCL ... si acuma tot noi , din pacate uratu` ala suedez ne`a stricat tot :headbang:

mAN_US pa !

Steaua a jucat 3 ani la rand in CL..inainte de cel de-al 3 Millenium...asa ca,stai flex,nu te agita ca murdaresti monitorul.:ok:

Telespan
10th September 2007, 03:28
Simt ca vom face un meci foarte bun in fatza Rapidului si o sa invingem cu 4-1 .


MAI bine ziceai vre-o 6 ,dar cu cine jucati voi mah?Cu Urziceniul?

SORENSEN
10th September 2007, 10:14
Deja off-topicul a fost mai mult decat se poate accepta in perioada de pauza...asa ca de acum va rog sa reveni on-topic sau se vor lua masuri.

Nexus
10th September 2007, 10:22
auci, nici nu vreau sa ma gandesc la meciul asta :scared:

Nici eu.

SAMM
10th September 2007, 10:23
as vrea sa castigam, dar cred ca se va termina 0-0, bergodi italian si hagi slab

Vladek
10th September 2007, 10:38
am si eu o intrebare ...

daca tot va certati pe seama numarului de rromi in fiecare galerie o faceti in scop jignitor sau apreciativ ?

Nu de alta dar sa-mi numar cartonasele ca tare presimt ca voi avea nevoie de multe ...:cool:

Pai alde Nico21 si cu Icebox & company isi varsa complexele lor aici pe forum, incercand cu disperare sa traga in jos Steaua si suporterii ei. Atata bucurie le-a ramas si lor.

Icebox
10th September 2007, 14:09
Pai alde Nico21 si cu Icebox & company isi varsa complexele lor aici pe forum, incercand cu disperare sa traga in jos Steaua si suporterii ei. Atata bucurie le-a ramas si lor.
Vladek draga, aveti o problema cu Rapidul, si i-am raspuns unui suporter al vostru, aka Duba, n-am inceput sa bat campii de nebun. Vreti tigani, uitati-va la voi si pe urma la altii. Va trageti singuri in jos nu e nevoie de ajutor.

Oaia Dolly
10th September 2007, 14:24
Vladek draga, aveti o problema cu Rapidul, si i-am raspuns unui suporter al vostru, aka Duba, n-am inceput sa bat campii de nebun. Vreti tigani, uitati-va la voi si pe urma la altii. Va trageti singuri in jos nu e nevoie de ajutor.

Da asa i am auzit ca gigi corsicanu e suedez si e copilul nelegitim al Regelui Mihai:happy

Tyler Durden
10th September 2007, 14:26
ce umor ovin ai...:D

Radu
10th September 2007, 14:40
ba lasa'ma cu marin cu jean si cu mustata...astia nu mai reprezinta nimik pt noi...john vine din joi in paste la stadion si iti garantez yo k asta nu face bisnita si alte magarii...cat despre corsicanu ala va reprezinta...las'o draq de treaba...tot timpul este in mijlocul vostru...in schimb aia 3 nu au mai calcat in peluza noastra de ani de zile...asa k...:ok: cat despre jean cand dadea in aia...fff bn le facea...ori vi in peluza si canti ori stai si mananci seminte...chiar mi-as mai dori sa avem un lider k el...sa ii capaceasca pe astia care vin la caterinca in peluza...

Nico21
10th September 2007, 14:47
Ce legatura are Corsicanu?...acum sef de galerie este Fane(probabil il stii)...unde vrei sa stea Gigi acum?...la oficiala?...tot suporter a ramas...si unul fanatic...omul e in stare sa iti descrie si cum era vremea la un meci de acum 25 de ani,si la ce poarta s-au inscris golurile...un suporter 100%, nu ca mercenarii vostri platiti de Jiji...:rolleyes:

Radu
10th September 2007, 14:51
Ce legatura are Corsicanu?...acum sef de galerie este Fane(probabil il stii)...unde vrei sa stea Gigi acum?...la oficiala?...tot suporter a ramas...si unul fanatic...omul e in stare sa iti descrie si cum era vremea la un meci de acum 25 de ani,si la ce poarta s-au inscris vremurile...un suporter 100%, nu ca mercenarii vostri platiti de Jiji...:rolleyes:
prietene...care mercenari frate????zi-mi si mie un mercenar dasta...k na yo nu stiu...cat despre corsicanu sa ramanem aici cu tziganii si cu alte vrajeli...ok???:ok:

tataleone
11th September 2007, 02:30
e o sarbatoare pentru rapid ca intalneste o echipa de Liga Campionilor...competitie la care Rapid inca viseaza...
Pentru Steaua important e sa nu se mai accidenteze vreun jucator ca si in meciul cu ciomagarii de la CFR. Competita adevarata e pentru noi in Liga Campionilor nu in liga lui miti' Stam cu gandul la meciurile cu Slavia, Sevilla si Arsenal.
Repet, nu conteaza rezultatul in meciul asta cat conteaza sa nu ne accidenteze jucatorii.

daca nu conteaza rezultatele din campionat cum mai ajungeti voi in Liga Campionilor? Cat crezi ca o sa mai mearga sa nu jucati nimic si sa plateasca ciobanul pe toata lumea? Uite ca nu prea mai merge, la Urziceni n-a mers si te asigur ca din ce in ce mai putine echipe/jucatori/arbitri vor ceda mirajului celor 3 euroi dati de cioban...

Asa ca lasati placa asta cu "nu ne intereseaza rezultatul", e doar o scuza pentru infrangerea care va asteapta :ok:

Ulysses
11th September 2007, 19:58
Ce legatura are Corsicanu?...acum sef de galerie este Fane(probabil il stii)...unde vrei sa stea Gigi acum?...la oficiala?...tot suporter a ramas...si unul fanatic...omul e in stare sa iti descrie si cum era vremea la un meci de acum 25 de ani,si la ce poarta s-au inscris golurile...un suporter 100%, nu ca mercenarii vostri platiti de Jiji...:rolleyes:

aoleoooo , numai personalitati la voi sub pod :headbang:mai sunteti multi asa celebri ?:happy:happy:happy:happy:happy
ps sigur ca era in stare sa-ti descrie vremea , de atunci are alea 3 degete lipsa , de la degeraturile indurate ...deh , copiii strazii s-au adapostit sub podul ala care-i ca casa voastra:lol::lol::lol:

Ioca10
11th September 2007, 20:39
Sa vedem cu cine jucam...cu rapid...anul trecut echipa de sub pod...avea aceleasi planuri marete...deznodamantul se va repeta si de aceasta data;)
victorie lejera;)...
Forza Steaua!

Datenshi
11th September 2007, 20:45
Nu-mi aduc aminte sa fi avut vreo victorie lejera sezonul asta. Si nici nu cred ca veti incepe cu noi.
Anul trecut n-a fost un meci decisiv. Poate asta e explicatia.

Ioca10
11th September 2007, 20:50
Pai cu voi va fi o victorie lejera;)...Nu uitatzi jucatzi cu STEAUA;)

Datenshi
11th September 2007, 21:39
Bine, am facut pe noi de frica. Acum, nu uitati ca nu mai e fricosul ala antrenor.

tataleone
11th September 2007, 22:14
Sa vedem cu cine jucam...cu rapid...anul trecut echipa de sub pod...avea aceleasi planuri marete...deznodamantul se va repeta si de aceasta data;)
victorie lejera;)...
Forza Steaua!

Poate ai uitat ca anul trecut ati obtinut un egal norocos, numai cu sprijinul arbitrului...Asa ca poti continua sa visezi la victorii lejere :ras-plans:

P.S. Vezi ca jucati cu Rapid Bucuresti si nu cu echipa a fanilor stelisti de sub pod...desi cred ca baietii lui Hagi nici macar pe aia nu ii bat la cum joaca acum :happy

Sezione
11th September 2007, 23:28
Pai cu voi va fi o victorie lejera;)...Nu uitatzi jucatzi cu STEAUA;)

NU uita...nic ca in ultimi 5 ani au mai multe vivtorii decit steaua in meciurile directe.:lol:

Lover
12th September 2007, 01:35
nu ne`ati batut pe Ghencea de 5 ani...si atunci cu un bulan extrem ! deci, nu ne bateti nici acuma... 1-2 pentru RAPID !

Luis Garcia10
12th September 2007, 01:44
1-1 sau 1-2 :mda:

Rossi
12th September 2007, 01:48
1-1 sau 1-2 :mda:
Doamne'ajuta ! :ok:

philos
12th September 2007, 10:03
meci de x

grande
12th September 2007, 10:04
meci de 2 solist

Nico21
12th September 2007, 12:05
nu ne`ati batut pe Ghencea de 5 ani...si atunci cu un bulan extrem ! deci, nu ne bateti nici acuma... 1-2 pentru RAPID !


Mda... a fost meciul ala din toamna lui 2002...goluri pentru ei,Aliuta si Falemi parca,iar pentru noi,Bratu,dupa o cursa de 50 de m,in care i-a rupt spinarea lui Mirel Ratzoi...:),si i-a dat gol printre picioare lui Tudor...:D

On topic:...eu zic ca invingem clar...insa daca arbitreaza Brad Pitt si joaca si Cristocea...:rolleyes:

Dani3l
12th September 2007, 12:30
eu zic ca invingem clar...insa daca arbitreaza Brad Pitt si joaca si Cristocea...:rolleyes:

Normal,ce naiba putea sa zica un rapidist?!:happy Eu zic,ca daca vantul nu e stelist,bateti clar...toti impotriva farmecul vietii...de la arbitrii , vantul , ramul , masoneria , FBI ,CIA , MOSAD :happy

Nico21
12th September 2007, 13:35
Deh bre,am ramas de pe vremea ailalta,cand bateati dand un simplu telefon la pauza...;)

Sa ne reamintim una dintre practicile cimitirene...

http://www.evz.ro/article.php?artid=270041

Dani3l
12th September 2007, 13:36
bre.parca unul din sloganul fanului rapidist e" nu suntem suporteri de trofee" intrebare:de ce va intereseaza alte echipe,daca pe voi nu va intereseaza trofeele.:D Esti in stare sa raspunzi?!:happy

Charon
12th September 2007, 14:13
bre.parca unul din sloganul fanului rapidist e" nu suntem suporteri de trofee" intrebare:de ce va intereseaza alte echipe,daca pe voi nu va intereseaza trofeele.:D Esti in stare sa raspunzi?!:happy
vorbea suporterul echipei care doreste trofee indiferent de mijloace!:happy
auzi la el,ce va intereseaza daca va furam!:groggy:

Nico21
12th September 2007, 14:25
Furtul este unul dintre lucrurile minore facute de acesti comunisti odiosi...japca,amenintari cu moartea(sunt oameni care au fost angajati ai clubului Fc Bihor in 1988,si pot sa depuna marturie in acest sens),trofee obtinute prin decrete de partid,meciuri care tineau si cate 110 minute,doar sa invinga acest club amplasat langa un camp(ce diferenta din toate punctele de vedere fata de stadionul nostru,gard in gard cu o institutie grandioasa cum este teatrul)...acesti licurici comunisto-ciobanoido-stelisti nu merita nici macar dispretul nostru...iar duminica ii vom umili din toate punctele de vedere...

Ioca10
12th September 2007, 14:33
Aproape crezi si tu ce ai zis aici...vezi sa nu te impiedici de calea ferata de langa teatru;)

Ioca10
12th September 2007, 14:45
Prietene vad ca iti sunt familiare astfel de formulari...numa bine;)

Vladek
12th September 2007, 14:47
Furtul este unul dintre lucrurile minore facute de acesti comunisti odiosi...japca,amenintari cu moartea(sunt oameni care au fost angajati ai clubului Fc Bihor in 1988,si pot sa depuna marturie in acest sens),trofee obtinute prin decrete de partid,meciuri care tineau si cate 110 minute,doar sa invinga acest club amplasat langa un camp(ce diferenta din toate punctele de vedere fata de stadionul nostru,gard in gard cu o institutie grandioasa cum este teatrul)...acesti licurici comunisto-ciobanoido-stelisti nu merita nici macar dispretul nostru...iar duminica ii vom umili din toate punctele de vedere...

Urla frustrarea-n noi, la, la, la ...
Si cu ea urlam si noi, la, la, la

Din aceasta categorie fac parte abertiile lui nea Mustacila, aka Nico21. Cati anisori ai, puisor ? Putini, cred. La cap, nu ma intereseaza ce scrie in buletin, ca poti avea minte de copil si la 80 de ani. Cum se vede la tine. Tu n-ai merita nici macar sa fii bagat in seama, decat eventual de un psihiatru care sa se ocupe de numeroasele tale probleme psihice evidente.

"Trofeele" au fost de fapt unul singur, restituit de altfel in 90, de bunavoie si nesiliti de nimeni. Meciurile prelungite 110 minute, la fel.
In rest, vaicareli scrise cu balele curgand din cauza invidiei neputincioase, in stil tipic rapidist. Vai, vai, comunistii erau rai, noi suntem buni, sa se desfiinteze Steaua si Dinamo de urgenta ca poate asa mai castigam si noi ceva, miorlau, schiorlau, daca nu se desfiinteaza plangem iar in direct si va param la UEFA, etc. Scuze anticipate celor ce nu se inscriu in tiparul descris (adica lui Datenshi, ca sa fiu mai explicit).

Chiar trebuie sa citim toate prostiile astea inainte de fiecare meci Steaua - Rapid ? Ca sa nu mai zic ca-s vesnic aceleasi, repetate papagaliceste.

De prostia cu batutul cu pumnii in chept ca stadionul Giulesti e plasat nu stiu unde si asta il face pe nea Mustacila sa se simta mai bine nici nu mai scriu nimic ca oricum n-ar pricepe ca poate fi la fel de mandru ca are roata la masina daca e asa de disperat sa gaseasca si el ceva cu care sa iasa in fata.

Nico21
12th September 2007, 14:56
Urla frustrarea-n noi, la, la, la ...
Si cu ea urlam si noi, la, la, la
Din aceasta categorie fac parte abertiile lui nea Mustacila, aka Nico21. Cati anisori ai, puisor ? Putini, cred. La cap, nu ma intereseaza ce scrie in buletin, ca poti avea minte de copil si la 80 de ani. Cum se vede la tine. Tu n-ai merita nici macar sa fii bagat in seama, decat eventual de un psihiatru care sa se ocupe de numeroasele tale probleme psihice evidente.

"Trofeele" au fost de fapt unul singur, restituit de altfel in 90, de bunavoie si nesiliti de nimeni. Meciurile prelungite 110 minute, la fel.
In rest, vaicareli scrise cu balele curgand din cauza invidiei neputincioase, in stil tipic rapidist. Vai, vai, comunistii erau rai, noi suntem buni, sa se desfiinteze Steaua si Dinamo de urgenta ca poate asa mai castigam si noi ceva, miorlau, schiorlau, daca nu se desfiinteaza plangem iar in direct si va param la UEFA, etc. Scuze anticipate celor ce nu se inscriu in tiparul descris (adica lui Datenshi, ca sa fiu mai explicit).

Chiar trebuie sa citim toate prostiile astea inainte de fiecare meci Steaua - Rapid ? Ca sa nu mai zic ca-s vesnic aceleasi, repetate papagaliceste.

De prostia cu batutul cu pumnii in chept ca stadionul Giulesti e plasat nu stiu unde si asta il face pe nea Mustacila sa se simta mai bine nici nu mai scriu nimic ca oricum n-ar pricepe ca poate fi la fel de mandru ca are roata la masina daca e asa de disperat sa gaseasca si el ceva cu care sa iasa in fata.


Frustrare pe teme sportive?...doar pentru voi...mai ales cand vi se reaminteste de originile nesanatoase...:cool:...si faptul ca nu aveti identitate...:cool:...invidie pe "performantele voastre"?...e ca si cum ai zice ca sunt individios pe un violator,ca i-a "pus-o" unei blonde bune...:groggy:

Vladek
12th September 2007, 15:11
Frustrare pe teme sportive?...doar pentru voi...mai ales cand vi se reaminteste de originile nesanatoase...:cool:...si faptul ca nu aveti identitate...:cool:...invidie pe "performantele voastre"?...e ca si ai zice ca sunt individios pe un violator,ca i-a "pus-o" unei blonde bune...:groggy:

:happy:happy La partea cu originile m-ai facut sa mor de ras, ce-i drept. Semeni ca doua picaturi cu apa exact cu comunistii, cu obsesia pentru "origini sanatoase". Apropo, stiai ca intemeitorul "mitului", Ginzer, a fugit in anii 30 in URSS :D ? Si dealtfel baietica, mi se rupe de origini in caz ca n-ai inteles inca (vad ca trebuie sa-ti explic de multe ori). Eu tin cu o echipa de fotbal pentru ca joaca fotbal si e prima echipa care m-a facut sa cred ca fotbalul e frumos. In rest, ma doare fix in cot de cine a infiintat-o, unde si cum, ca pe teren intra 11 jucatori, nu aia de-au infiintat clubul nu stiu cati ani in urma.

Iar identitate avem berechet. Suntem stelisti, suntem indivizi si atat. Nu-i nevoie de mai mult. Identitatea ti-o faci singur si nu ti-o "elibereaza" apartenenta la vreo echipa. Nu simtim nevoia nici sa ne comparam cu vreun animal, nici cu vreo gasca de urlatori demulti disparuti de pe fata pamantului si nici nu ne dam mari luptatori anticomunisti. Nu ma defineste faptul ca sunt stelist, eram acelasi om si daca nu ma interesa fotbalul.

In rest, obsesia ta cu contestarea meritelor si performantelor alte echipe e nesanatoasa, iti recomand calduros sa cauti ajutor inainte sa fie prea tarziu.

Nico21
12th September 2007, 15:18
:happy:happy La partea cu originile m-ai facut sa mor de ras, ce-i drept. Semeni ca doua picaturi cu apa exact cu comunistii, cu obsesia pentru "origini sanatoase". Apropo, stiai ca intemeitorul "mitului", Ginzer, a fugit in anii 30 in URSS :D ? Si dealtfel baietica, mi se rupe de origini in caz ca n-ai inteles inca (vad ca trebuie sa-ti explic de multe ori). Eu tin cu o echipa de fotbal pentru ca joaca fotbal si e prima echipa care m-a facut sa cred ca fotbalul e frumos. In rest, ma doare fix in cot de cine a infiintat-o, unde si cum, ca pe teren intra 11 jucatori, nu aia de-au infiintat clubul nu stiu cati ani in urma.

Iar identitate avem berechet. Suntem stelisti, suntem indivizi si atat. Nu-i nevoie de mai mult. Identitatea ti-o faci singur si nu ti-o "elibereaza" apartenenta la vreo echipa. Nu simtim nevoia nici sa ne comparam cu vreun animal, nici cu vreo gasca de urlatori demulti disparuti de pe fata pamantului si nici nu ne dam mari luptatori anticomunisti. Nu ma defineste faptul ca sunt stelist, eram acelasi om si daca nu ma interesa fotbalul.

In rest, obsesia ta cu contestarea meritelor si performantelor alte echipe e nesanatoasa, iti recomand calduros sa cauti ajutor inainte sa fie prea tarziu.


Mda...totul pentru cupe si flori...:)

Lover
12th September 2007, 15:21
eu tin cu Rapid pentru ca de 10 ani jaoca cel mai frumos fotbal din romania. nici mie nu`mi pasa de origini si nu stiu ce vrajeli, daca sunt rromi prin giulesti sau ca nu avem 25 de campionate.

YodaRo
12th September 2007, 17:17
meciurile Stelei adevarate sunt in Liga Campionilor unde jucam cu Sevilla si Arsenal, 2 forte europene. Cu rapidul important e sa nu ni se accidenteze jucatorii ca joaca cam la rupere astia din gara de nord.
Nici nu conteaza rezultatul meciului asta ca noi tot peste rapid terminam campionatul in liga lui mitica. Lupta adevarata e in Europa.

Ulysses
12th September 2007, 18:46
Mda... a fost meciul ala din toamna lui 2002...goluri pentru ei,Aliuta si Falemi parca,iar pentru noi,Bratu,dupa o cursa de 50 de m,in care i-a rupt spinarea lui Mirel Ratzoi...:),si i-a dat gol printre picioare lui Tudor...:D

On topic:...eu zic ca invingem clar...insa daca arbitreaza Brad Pitt si joaca si Cristocea...:rolleyes:

:happy:happy:happycand vin de la servici , ma relaxez citind cum te ataci vorbind despre STEAUA -CAMPIOANA ABSOLUTA A FOTBALULUI ROMANESC SI A EUROPEI DE EST !:ok:daca vei continua in acelasi ritm risti operatia de fiere ... sa nu zici ca nu ti-am spus ... stii la fel de bine ca noi toti ca echipa de sub pod nu se compara si nu se va compara vreodata cu STEAUA! deci sfatul meu este sa te cruti ca sa poti vedea golurile lui vali badea si dica duminica seara:yeah::yeah::yeah:

Oaia Dolly
12th September 2007, 19:42
Frustrare pe teme sportive?...doar pentru voi...mai ales cand vi se reaminteste de originile nesanatoase...:cool:...si faptul ca nu aveti identitate...:cool:...invidie pe "performantele voastre"?...e ca si cum ai zice ca sunt individios pe un violator,ca i-a "pus-o" unei blonde bune...:groggy:

Avand in vedere ca , metaforic vorbind, performanta voastra suprema legata de blonde a fost cand v a tras o violatorul:happy (UEFA FOREVER) eu m as abtine de la astfel de comentarii.

Nico21
12th September 2007, 21:20
:happy:happy:happycand vin de la servici , ma relaxez citind cum te ataci vorbind despre STEAUA -CAMPIOANA ABSOLUTA A FOTBALULUI ROMANESC SI A EUROPEI DE EST !:ok:daca vei continua in acelasi ritm risti operatia de fiere ... sa nu zici ca nu ti-am spus ... stii la fel de bine ca noi toti ca echipa de sub pod nu se compara si nu se va compara vreodata cu STEAUA! deci sfatul meu este sa te cruti ca sa poti vedea golurile lui vali badea si dica duminica seara:yeah::yeah::yeah:


La scoala !!!:o:

Datenshi
12th September 2007, 21:28
Mai potoliti-va, nu v-ati plictisit?

trotil
13th September 2007, 15:02
se va termina egal

philos
13th September 2007, 18:24
Furtul este unul dintre lucrurile minore facute de acesti comunisti odiosi...japca,amenintari cu moartea(sunt oameni care au fost angajati ai clubului Fc Bihor in 1988,si pot sa depuna marturie in acest sens),trofee obtinute prin decrete de partid,meciuri care tineau si cate 110 minute,doar sa invinga acest club amplasat langa un camp(ce diferenta din toate punctele de vedere fata de stadionul nostru,gard in gard cu o institutie grandioasa cum este teatrul)...acesti licurici comunisto-ciobanoido-stelisti nu merita nici macar dispretul nostru...iar duminica ii vom umili din toate punctele de vedere...

omu',vezi ca esti nostalgic... au trecut multi ani peste vremurile alea...
iar comparatia dintre stadion e si penibila si jalnica... :rosu:


Mda...totul pentru cupe si flori...:)

performanta face partea din identitatea noastra... e greu de inteles pt unul ca tine care plange (probabil) dupa vreun campionat pierdut la mustata


muica, nu ma mai obosesc sa-ti comentez aberatiile... prefer doar sa ma amuz :D:D:D

on: cine sta in poarta giulestenilor la meciul asta?

Dani3l
13th September 2007, 19:22
Bergodi a fost iertat de Comisie...mai,daca era vorba de Hagi ,incepeau rapidistii sa se dea raniti...:happy spre diferenta de rapidisti, stelistii nu vad numai comploturi ,lucraturi!:ok:

Nico21
13th September 2007, 19:25
Bergodi a fost iertat de Comisie...mai,daca era vorba de Hagi ,incepeau rapidistii sa se dea raniti...:happy spre diferenta de rapidisti, stelistii nu vad numai comploturi ,lucraturi!:ok:


Normal...pentru ca tocmai ei le fac...:D:D:D

Dani3l
13th September 2007, 19:28
Eh,da,las ca ati castigat multe titluri inainte de 1948...gloriosilor :happy

Ulysses
13th September 2007, 19:37
ps sper ca superportarul echipei de sub pod sa comita gafe si duminica :yeah:

Sunchase
13th September 2007, 19:52
ANU' ACESTA hagi E-N gHENCEA! :yes:


dubla buga :evil:

Nico21
13th September 2007, 19:59
Eh,da,las ca ati castigat multe titluri inainte de 1948...gloriosilor :happy


Iti recomand sa citesti "Glasul rotilor de tren"...scrisa de un dinamovist...Ioan Chirila...crezi ca e putin lucru sa castigi 6 Cupe ale Romaniei la rand,cand te bateai cu Ripensia,Venus sau Unirea Tricolor?...stiai faptul ca Marinescu,presedintele celor de la Venus,exasperat de faptul ca ii bateam mereu in finalele de Cupa,s-a autopropus presedinte la Rapid,doar ca sa bea si el sampanie din trofeu?...stiai mata,ca in anii '30,Baratky era considerat cel mai bun mijlocas dreapta din Europa?...:)stiai ca suntem prima echipa din Romania,care am atins o finala de cupa europeana,zdrobind in semifinala reprezentanta Ungariei in 1940?(maghiarii,vicecampioni mondiali in 1938)...stiai faptul ca pe Giulesti veneau si 5000 de oameni la antrenamente,doar sa ii vada pe Ionica Bogdan si Baratky?...mai stiai ca impreuna cu U Cluj,suntem singura echipa din actuala Liga 1,care am jucat in prima editie a primei divizii nationale,debutand cu o victorie cu 3-1 impotriva Ripensiei,o echipa legendara in acele vremuri,care a batut chiar si pe Milan?...da,Ac Milan...uite ce am facut noi pana in 1948...toate fiind povestite de un dinamovist iscusit...:ok:...Sunteti atat de mici fata de noi,pentru ca nu aveti identitate proprie si istorie...cum a spus si Calinescu aseara la Telesport..."Steaua si Dinamo,doua echipa venite in fotbalul romanesc pe tancurile sovietice"...

Icebox
13th September 2007, 20:13
Pregatiti-va de cosmar ... in "templul" fotbalului romanesc se va auzi doar ... RAPID GIULESTI!!! :)

p.s. ma simt si eu bine nu mai comentati :P

Nightwish
13th September 2007, 20:38
Urla frustrarea-n noi, la, la, la ...
Si cu ea urlam si noi, la, la, la

Din aceasta categorie fac parte abertiile lui nea Mustacila, aka Nico21. Cati anisori ai, puisor ? Putini, cred. La cap, nu ma intereseaza ce scrie in buletin, ca poti avea minte de copil si la 80 de ani. Cum se vede la tine. Tu n-ai merita nici macar sa fii bagat in seama, decat eventual de un psihiatru care sa se ocupe de numeroasele tale probleme psihice evidente.

"Trofeele" au fost de fapt unul singur, restituit de altfel in 90, de bunavoie si nesiliti de nimeni. Meciurile prelungite 110 minute, la fel.
In rest, vaicareli scrise cu balele curgand din cauza invidiei neputincioase, in stil tipic rapidist. Vai, vai, comunistii erau rai, noi suntem buni, sa se desfiinteze Steaua si Dinamo de urgenta ca poate asa mai castigam si noi ceva, miorlau, schiorlau, daca nu se desfiinteaza plangem iar in direct si va param la UEFA, etc. Scuze anticipate celor ce nu se inscriu in tiparul descris (adica lui Datenshi, ca sa fiu mai explicit).

Chiar trebuie sa citim toate prostiile astea inainte de fiecare meci Steaua - Rapid ? Ca sa nu mai zic ca-s vesnic aceleasi, repetate papagaliceste.

De prostia cu batutul cu pumnii in chept ca stadionul Giulesti e plasat nu stiu unde si asta il face pe nea Mustacila sa se simta mai bine nici nu mai scriu nimic ca oricum n-ar pricepe ca poate fi la fel de mandru ca are roata la masina daca e asa de disperat sa gaseasca si el ceva cu care sa iasa in fata.


:happy:happy La partea cu originile m-ai facut sa mor de ras, ce-i drept. Semeni ca doua picaturi cu apa exact cu comunistii, cu obsesia pentru "origini sanatoase". Apropo, stiai ca intemeitorul "mitului", Ginzer, a fugit in anii 30 in URSS :D ? Si dealtfel baietica, mi se rupe de origini in caz ca n-ai inteles inca (vad ca trebuie sa-ti explic de multe ori). Eu tin cu o echipa de fotbal pentru ca joaca fotbal si e prima echipa care m-a facut sa cred ca fotbalul e frumos. In rest, ma doare fix in cot de cine a infiintat-o, unde si cum, ca pe teren intra 11 jucatori, nu aia de-au infiintat clubul nu stiu cati ani in urma.

Iar identitate avem berechet. Suntem stelisti, suntem indivizi si atat. Nu-i nevoie de mai mult. Identitatea ti-o faci singur si nu ti-o "elibereaza" apartenenta la vreo echipa. Nu simtim nevoia nici sa ne comparam cu vreun animal, nici cu vreo gasca de urlatori demulti disparuti de pe fata pamantului si nici nu ne dam mari luptatori anticomunisti. Nu ma defineste faptul ca sunt stelist, eram acelasi om si daca nu ma interesa fotbalul.

In rest, obsesia ta cu contestarea meritelor si performantelor alte echipe e nesanatoasa, iti recomand calduros sa cauti ajutor inainte sa fie prea tarziu.

SergioD, lui Vladek nu-i dai warning pentru Trolling?????
Universal, asta nu e deviere de la subiect?????:rosu::rosu::rosu:
Ontopic: bate Rapidul.

eventHorizon
13th September 2007, 20:40
Un meci greu de campionat... atata tot. Avem meci mult mai important in Liga Campionilor cu Slavia Praga. Dap, competitia aia pe care unii o vad doar la ProTV , martea si miercurea la 21.45 :evil:
Nu cred ca va juca Badoi, dar daca o va face sper sa le bage mortul in casa oamenilor de sub pod! :ok:

Datenshi
13th September 2007, 20:45
Nu mai vorbiti de morti langa atatea cimitire.

Duba
13th September 2007, 20:54
NU uita...nic ca in ultimi 5 ani au mai multe vivtorii decit steaua in meciurile directe.:lol:

Bai oltene, pe cuvant daca inteleg de ce te bagi unde nu te pricepi. Dar asa sunteti voi prazarii, va place sa va bagati singuri in seama.
Afla nestiutorule ca in ultimii 5 ani, Steaua a batut de 2 ori in Giulesti si o data in Ghencea, in timp ce rapid a batut o data in Giulesti si o data pe foatul '23 August', restul meciurilor terminandu-se la egalitate. Deci, avantaj STEAUA.
Iti dau un sfat. Cand nu cunosti despre ce este vorba, stai in banca ta. Numai asa nu te faci de ras.

Datenshi
13th September 2007, 20:57
Duba, mi-e lene sa caut, dar lumea vorbeste ca de 5 ani nu ne-ati mai batut in ghencea.

Dani3l
13th September 2007, 21:14
Istoria meciurilor cu rapid se rezuma la ultimii 5 ani?:happy Steaua in ultimii 5 ani v-a batut de mai multe ori in giulesti,decat voi in Ghencea.

Datenshi
13th September 2007, 21:16
Da, dar acum nu jucam in Giulesti. :)

Duba
13th September 2007, 21:47
Duba, mi-e lene sa caut, dar lumea vorbeste ca de 5 ani nu ne-ati mai batut in ghencea.

Minti si postezi doar ce-ti convine. Mai precis meciurile in care Steaua a fost gazda si care s-au disputat fie in Ghencea, fie pe fostul '23 August'.
Pe stadionul de langa cimitirul CALVIN, repet, am castigat de doua ori in ultimii 5 ani.
Iata rezultatele
26 aprilie 2003 - rapid-Steaua 1-2, goluri Trica si C. Raducanu pt. Steaua, cu arbitrul italian Messina la centru;
17 august 2003 - rapid-Steaua 1-1, pt. Steaua a egalat Pitu;
8 august 2004 - rapid-Steaua 2-1, cu Serea la centru, care a tolerat tragerile de timp la nesfarsit ale rapidistilor, prelungind meciul doar cu 3 min.;
23 octombrie 2005 - rapid-Steaua 0-0, arbitul Tudor a tras pe fata cu Rapid, acordand doar galben lui Rada, dupa un fault violent asupra lui Radoi si eliminandu-l extrem de usor pe Banel pentri o tragere reciproca;
1 aprilie 2007 - rapid-Steaua 2-3, din nou Steaua invinge cu un arbitru strain in Giulesti.

In concluzie, cum am spus si in mesajul anterior, STEAUA a invins de 3 ori (doua dintre victorii cu arbitrii straini la centru) in ultimii 5 ani, iar rapid de doua ori.

Dani3l
13th September 2007, 21:48
De ce va rezumati numai la ultimii 5 ani?Hai sa luam dupa revolutie.De cate ori ati castigat?De 2x ,odata pe lia manoliu si o data in ghencea.
In confruntarile cu dinamo,rapid,craiova cei de la Steaua au cele mai multe victorii in deplasare.

YoYoyOi
13th September 2007, 21:57
dar ce conteaza mai de cate ori au castigat unii sau altii?
parca sunteti copii "tati il bate pe tatal tau" "ba nu ca mama o bate pe mama ta" bla bla bla :sleep:

acum e alt meci, alta poveste, alti antrenori, alti jucatori...

Dani3l
13th September 2007, 21:59
Pai daca nu se pot lauda cu performante sportive...fiecare isi lauda "copilul" dupa cum poate...:D

YoYoyOi
13th September 2007, 22:06
deci, io am impresia ca Adi Ilie a tras ceva pe nas... altfel nu-mi explic declaratiile becaliene cum ca daca suntem in CL batem si rupem tot. Ca faptul ca esti acolo nu inseamna automat ca esti the king of kings....
Astfel de declaratii din parte conducerii nu fac bine. Cu imbecilitatile imbeciulului ne-am obisnuit, dar de la Adi nu ma asteptam la asa ceva...

delaparis
13th September 2007, 22:08
acum e alt meci, alta poveste, alti antrenori, alti jucatori...

Hagi ? :shocked: ... sau poate vrei sa zici ca va fi schimbat dupa meciul asta :D

Ioca10
13th September 2007, 22:11
Hagi ? :shocked: ... sau poate vrei sa zici ca va fi schimbat dupa meciul asta :D

miau miau miau..in alta parte:D
Aici joaca STEAUA:rolleyes:...scor exact 7-0

YoYoyOi
13th September 2007, 22:12
Hagi ? :shocked: ... sau poate vrei sa zici ca va fi schimbat dupa meciul asta :D


tot ce e posibil :P

nu cred ca as plange daca s-ar intampla asta...

delaparis
13th September 2007, 22:17
Aici joaca STEAUA:rolleyes:...scor exact 7-0
glumesti ... ca de obicei nebunaticule :D



nu cred ca as plange daca s-ar intampla asta...

Stii cine cred ca este cel mai rapidist dintre suporterii Stelei in perioada asta ? ... Olaroiu :rolleyes:

Ioca10
13th September 2007, 22:21
UCL

Stiu ca e neinteresant ce face dinamo...da mai lasa si tu STEAUA...noi avem un meci banal;)

YoYoyOi
13th September 2007, 22:24
Ioca mama, ai mancat stricat? :D

Ioca10
13th September 2007, 22:25
Vedem dupa meci:D

YoYoyOi
13th September 2007, 22:30
ohoho atata tii in tine? da afara acum:D nu tine mancarea stricata in stomac :P

delaparis
13th September 2007, 22:39
UCL

Stiu ca e neinteresant ce face dinamo...da mai lasa si tu STEAUA...noi avem un meci banal;)
corect ... pacat ca nu veti castiga :( ... asta e opinia mea proprie si personala :D ... hey ... pot sa ma exprim si eu pe forumul asta? :D


Apropos despre fotbal ... joaca Iacob sau nu in meciul asta ?