PDA

View Full Version : Aveti incredere in antrenorul Hagi?



eventHorizon
2nd September 2007, 19:26
Astazi a venit si primul esec al Stelei sub conducerea lui Gheorghe Hagi dupa un joc la fel de sters precum precedentele.
Credeti ca e antrenorul potrivit pentru Steaua?

Eu unul nu cred ca e in masura sa faca performante cu Steaua :(

Fefeleaga
2nd September 2007, 20:01
Spun ce am mai spus si cu multa vreme in urma, nu acum la prima infrangere: Hagi este antrenor cum sunt eu Darth Vader. Nu ma deranjeaza ca am papat bataita. Ma deranjeaza crunt faptul ca iarasi nu am jucat NIMIC, lucru care se intampla de cand a venit Hagi. Tot aud scuze ca au avut loc multe schimbari :headbang: :headbang:. Serios?! Daca Hagi a avut de gestionat multe schimbari, atunci ce sa mai zic de Bergodi?! Si nu va fie cu suparare, dar mana lui incepe sa se vada, pe cand a lu' Gicuta se vede pe capul nostru...
Ce a realizat Hagi?
- in campionat "l-au scos" ba Dica, ba Goian, ba Eric dupa meciuri incare am jucat la fel de prost :angry:
- in Liga am avut un noroc incredibil la tragerile la sorti si chiar in conditiile astea am jucat infect si am albit 180 de minute cat altii in 80 de ani :angry:

NU CREDETI CA E CAZUL sa vedem si noi un mic progres in jocul echipei dupa 9 meciuri oficiale? Asa, unul mic de tot, nu zic sa rupem norii, da' macar de 2 lei speranta...

Si ce moment bun ar fi acum sa scapam de el... :( 2 saptamani de pauza, ar fi timp pentru un antrenor nou sa se instaleze si intr-o luna, doua sa incepem sa jucam ceva

In Liga = locul 4, 0 puncte (poate 1-2 goluri marcate)
In campinat = locul 6-7 in iarna (cu bulan - da' cat sa ne mai tina?! - locul 3-4)
Nu ma credeti? :) Mai vorbim atunci... :(

YoYoyOi
2nd September 2007, 20:07
eu prefer sa nu ma pronunt pentru moment, ca s-ar putea s-o fac in termeni nu tocmai ortodocsi :mda:

YoNuTzz
2nd September 2007, 20:10
niciodata nu am avut incredere...

Fefeleaga
2nd September 2007, 20:36
Yo, las' ca ma pronunt eu: tineti minte meciul cu Dinamo din returul trecut? :mda: O sa vedem continuarea in curand, cu Rapid in locul potailor. Numai ca atunci potaile au avut un bulan fantastic. De data asta o s-o luam la curu' gol, fara drept de apel. Sa-i vad muianu' regelui lu' peshte atunci si sa vad ce-o sa mai zica si bufonu' lui (fi-ti-ar "vacanta" a dracu' de handicapat). :angry:
Cand ciobanoidul s-a purtat cu Hagi asa cum a facut-o ultima data, ziceam ca orice s-ar intampla Gica merita o sansa macar pana la finalul turului. Incep sa am indoieli acum. Ajungem in rahat rau de tot daca nu-l da afara pe asta pana atunci.:headbang:

dede
2nd September 2007, 20:41
eu nu mai zic nimic... nu jucam nimic, pana acum am avut rezultate, dar azi am pierdut... :mda:
oricat ar vreau unii dintre voi, Hagi nu va pleca in viitorul apropiat, asa ca discutam degeaba... oricum, nu m'ar deranja daca se intoarce Zenga :rolleyes:

Ioca10
2nd September 2007, 20:43
Avem incredere..are nevoie de timp...azi in repriza a doua erau 7 jucatori noi;)
Rabdare.

YoYoyOi
2nd September 2007, 20:44
eh, eu o ziceam mai plastic decat tine, dar na...
doar grija cu "potaile" ca nu se permit astfel de expresii pe aici ;)
adica ii putem face in toate felurile pe ai nostri dar nu si pe altii, ca apoi e chestie de sanctiuni.
Sa revenim la Hagione cu muianu lui cu tot, nu cred ca e vina lui in mare parte... jucatorii nostri sunt pasta pastuta. Cu gandul la bani si CL au uitat ca tre sa mai joace si fotbal.
De aia ziceam ca e mai bine in UEFA. Acolo nu ai atat consum psihic si poti sa lupti pe mai multe fronturi. Dar Liga asta a dracului iti manca toate resursele :headbang:

Ess
2nd September 2007, 21:19
eu am cea mai mare incredere in Hagi!!!
hagi la steaua pentru todeauna!!!
i love hagi!!!
:D:D:D
:happy

Ted
3rd September 2007, 02:11
Nu am incredere in Hagi.Sorry dar jocul ma deprima si nici nu da semne de imbunatatire...Totusi sunt dispus sa ii dau timp pana in iarna sa ma contrazica,apoi sa vina cineva sa redreseze corabia(nu Oli!)


Hagi este antrenor cum sunt eu Darth Vader.

Who the f*ck is Darth Vader?if you don't mind...:rolleyes:

YoYoyOi
3rd September 2007, 07:56
E ala din Razboil stelelor ma :happy

Radu
3rd September 2007, 08:58
sincer nu are experienta de steaua...nu poate face fata!:ok:

Rossi
3rd September 2007, 09:16
DA !!!
Trebuie sa i se acorde in continuare credit ... chiar daca nu are rezultate , Hagi trebuie sustinut ... In 3-4 ani or sa apara si rezultatele :ok:

valitudor
3rd September 2007, 09:48
Da, si eu il sustin. Reprezinta una din putinele noastre sanse la titlu. :ok:

costymocanu
3rd September 2007, 10:04
DA !!!
Trebuie sa i se acorde in continuare credit ... chiar daca nu are rezultate , Hagi trebuie sustinut ... In 3-4 ani or sa apara si rezultatele :ok:

Numai sa nu imbatranim pana apare si el cu rezultatele.
Eu unul am incredere in Hagi.............................................. .................................................. ....ca va duce Steaua de rapa.
De aia nu sunt un microbist......si ma felicit pentru asta!

Geografu
3rd September 2007, 10:41
Da eu am incredere in continuare nu este vina lui ca s-a pierdut meciul de ieri !

dede
3rd September 2007, 13:39
DA !!!
Trebuie sa i se acorde in continuare credit ... chiar daca nu are rezultate , Hagi trebuie sustinut ... In 3-4 ani or sa apara si rezultatele :ok:
de rezultate nu ne prea putem plange, ieri a venit prima infrangere... problema e cum jucam :mda:

Snake_21
3rd September 2007, 16:37
Si eu am incredere in continuarea ;) mai ales ca ieri am avut o aparare centrala improvizata :angry: si inca ne lipsesc cativa titulari :(

YoYoyOi
3rd September 2007, 16:39
titulari o sa ne lipseasca tot timpul... eu deja m-am obisnuit cu gandul asta... iar cei care nu sunt titulari au devenit titulari, de cand titularii de drept sunt accidentati. Pe langa asta la Steaua nu ar trebui sa fie titulari sau rezerve. Ar trebui sa fie fotbalisti. Jucatori care isi dau viata pe teren pentru a juca fotbal. Nu facaturi dezinteresate cum au ajuns unii :headbang:

Snake_21
3rd September 2007, 16:47
Cred ca stiu pe cine faci tu facaturi dezinteresate :P dar daca tu ai fi jignita mereu de patronu tau si ti ai dat silinta mereu si ai obosi si tu , ti ar conveni sa te injure altii ca nu ti faci treaba?:P

YoYoyOi
3rd September 2007, 16:54
poi n-are a face una cu alta... tin minte o perioada cand GG il facea pe Dica in toate felurile, dar acesta ii raspunde pe teren... acum nexam interes.
Ne-am vazut cu euroii in traista, servus fotbal si bataie pe minge.... Si daca obosesti, tata, du-te la statiune, lasa pe altii sa joace, altii tineri care si-ar rupe picioarele sa joace pt Steaua....

dede
3rd September 2007, 17:00
Ne-am vazut cu euroii in traista
:shocked:

era de asteptat ca dupa un meci bun in Europa in campionat sa nu mai joace nimic... erau cu gandul in alta parte, la meciurile din grupe, la bani... :mda: da' isi vor reveni ei la meciul cu rapid :D

Snake_21
3rd September 2007, 17:03
Pai trebuie sa si revina in meciul cu Rapid :P

eventHorizon
3rd September 2007, 19:16
:shocked:

era de asteptat ca dupa un meci bun in Europa in campionat sa nu mai joace nimic... erau cu gandul in alta parte, la meciurile din grupe, la bani... :mda: da' isi vor reveni ei la meciul cu rapid :D

meci bun ? vorbim de Steaua? aaaaa, te referi la meciul cu Dinamo Kiev din deplasare :P a cam trecut ceva timp de atunci :headbang:
In loc sa ceara cumpararea un mijlocas bun sau chiar doi sa lege jocul Stelei la mijloc , domnul Hagi se multumeste cu alde Lovin si Ov.Petre si cu Dica retras, care numai valente de mijlocas de creatie nu poseda...
Pe Hagi nu-l suna Dinamo? :D

dede
3rd September 2007, 19:24
ma rog, rezultat bun :D asta era ideea... :rolleyes:
dupa ce s-au calificat in grupe numai de un meci in campionat nu aveau chef :sleep:

Ulysses
7th September 2007, 21:09
toti am privit increzatori numirea lui hagi... intrebarea e cat timp mai suportam NEJOCUL echipei???!!! cu ceahlaul - % arbitrii,la cluj - noroc ca au ratat aia 11 m ca era infrangere, cu iasiul - sutul norocos al lui bicfalvi , de urziceni nu mai vorbesc fiindca abia mi-a mai trecut ... ei bine , in toate aceste jocuri , STEAUA a aratat ca o echipa debusolata, firava in aparare si fara vlaga in atac ...fara pic de conceptie in constructia ofensivei ...norocul a fost ca bate borisov a fost prea slaba , dar si cu aia am avut emotii , daca intra bara aia care au dat-o in min 5???????/:headbang::headbang::headbang:
cred ca meciul cu aia de la rapid va clarifica situatia , ori castigam si ne revenim ori Doamne fereste , pierdem si atunci hagi trebuie sa plece fiindca nu mai are nici scuza penibila cu oboseala jucatorilor :angry:

Brian
12th September 2007, 13:13
Gica....acum urmeaza un examen foarte important...desi iti lipsesc 2 mijlocasi foarte importanti, nu vei avea nici o scuza in cazul in care echipa nu joaca fotbal....vei avea tot lotul la dispozitie, mai putin Radoi si Plesan...vrem sa vedem fotbal!....Desi te sustin 100% dak nu vad un joc bun din partea echipei, consider k esti principalul vinovat....
Succes!:ok:

Universal
13th September 2007, 21:32
eu am incredere in Hagi.Steaua nu va pierde cu Rapid.Va fi chiar un meci frumos.

Gontel
14th September 2007, 08:52
Pana acum am avut incredere, dar incet-incet am inceput sa mi-o pierd vazand ca timpul trece si jocul echipei nu se amelioreaza. Hagi chiar nu mai are scuze daca da chix si cu Rapidul. Deja aia cu 6 meciuri in 16 zile e penibila, nu ma asteptam la o astfel de justificare din partea lui. Sa vedem ce va fi duminica.

suporter_nr1
15th September 2007, 15:14
Am mare incredere in Hagi.O sa vedeti ca dupa ce revin Iacob si Badea Steaua o sa joace la adevarata valoare a ei.

P.S:Salut tuturor forumustilor.Sunt nou pe forum dar cred ca o sa ne intelegem bine!

Snake_21
15th September 2007, 15:19
Salutare si tie ;)

Universal
15th September 2007, 16:37
Salutare suporter nr.1

si eu sunt la fel de optimist ca tine, cred ca Hagi a ajuns exact unde trebuie, numai jucatorii trebuie sa arate frilozofia lui.Is sigur ca vom vedea o echipa ofensiva cu Rapid

Fefeleaga
17th September 2007, 14:51
Am vazut :D. I-am naucit :D. Ultraofensiv, nu alta :D. Mare antrenador Hagi :rosu:. Noroc ca s-au speriat aia de la Rapid, ca altfel chiar eram de batut, vorba UTC-istului.

suporter_nr1, poate sa-si revina si bunicu' lu' Badea. Atata timp cat Hagi va ramane pe banca, e degeaba. Problema e jocul echipei in ansamblu, nu lipsa lui Badea sau Iacob. Lasandu-l pe Gica la o parte (cu toate ca el e marele minus al echipei), cred ca ar rezolva ceva-ceva daca nu i-ar pune impreuna la mijlocul terenului pe Lovin si Petre in acelasi timp. Nu inteleg de ce nu-l joaca pe Eric (cu toate riscurile!) sau pe Croitoru in locul lui Petre. Aaa, e Hagi antrenor, am uitat :headbang: :headbang:

Universal
17th September 2007, 14:52
Exagerezi.

Luis Garcia10
17th September 2007, 14:59
Am mai mare incredere in antrenorul Gigi Becali de cat in Hagi! Cred ca asta spune tot! :ok: :(

Universal
17th September 2007, 15:01
Si tu exagerezi :)

Luis Garcia10
17th September 2007, 15:04
Nu exagerez deloc! :ok: Ciobanul, prost asa cum il vedem toti, e destul de inteligent ( exagerez putin aici :) ) sa aiba oameni in spatele sau care sa-i explice ce merge si ce nu la echipa! ;) Sau crezi ca el a bagat bani in Steaua doar de dragul de a avea o echipa! Performanta ii aduce ceea ce cauta...asa ca nu poate sa-l lase pe Gica ( O EXCELENTA LOVITURA DE IMAGINE! ) sa se descurce singur intr-o meserie care nu ii e prietena! :ok: :rolleyes:

Geografu
17th September 2007, 15:04
Eu mai am incredere dar si chestia asta are o margine.Depinde de ce va fi miercuri la Praga....:rolleyes:

Snake_21
17th September 2007, 15:09
Eu sper sa batem :D

YoYoyOi
17th September 2007, 16:40
eu sper sa nu ne bata aia de sa ne kkm pe noi :D

cat despre Hagi.... zboara puiule, zboara :cry:

Snake_21
17th September 2007, 16:50
@Yoyo: :lol:
Eu sper sa batem noi :P

Luis Garcia10
17th September 2007, 16:52
Eu sper sa nu pierdem :)

Snake_21
17th September 2007, 16:54
Fiecare cu speranta lui ;)

Fefeleaga
17th September 2007, 17:35
Batem sigur. Se pare totusi ca Badea si-a revenit mai repede decat speram :D :happy :angry:. Auzi si la ala (dac-o fi adevarat): sa se ia de o pasare calatoare in trafic si s-o loveasca in aripa... :(
Pacat. Parea baiat de bun simt. Urat. Si nu-mi spuneti ca l-a provocat privighetoarea, ca nu-i o scuza. Reprezinti imaginea celui mai important club din Romania. Da' cand ai un taran drept patron si un altul antrenor... :mda:. Mentori, nene! :yes: Astia modele! :D Platon si Aristotel, nu alta! :yeah::happy

eventHorizon
17th September 2007, 17:59
Gigi Becali: "Daca Hagi nu face ce spun eu, va pleca de la Steaua!"

Daca nici acum nu se simte domnul Hagi inseamna ca a baut apa dupa ratangiul ala din Arabia Saudita :headbang: E de ajuns ca simt o imensa mandrie in mine cand vad cum joaca Steaua lui Hagi, ca aproape dupa fiecare meci lesin de bucurie cand ii mai aud si ineptiile ciobanului... Ne-am dat draq cu astia doi :dance:

Brian
17th September 2007, 18:14
Jocul slab al Stelei poate avea mai multe explicatii.... jucatorii il lucreaza pe Hagi(dupa prestatiile lor din meciurile cu Unirea si Rapid asa pare) sau jucatorii nu sunt in cea mai buna forma. Alta explicatie a jocului slab ar putea fi incapatanarea lui Hagi de a folosi unii jucatori pe nishte posturi pe care nu dau randament.
Hagi poate fi considerat un antrenor slab dak nu a stiut sa isi apropie vestiarul, dar nu poti sa spui k nu are stiinta jocului. E clar k stie..se pricepe...dar dak jucatorii nu vor sa joace, nu joaca. Este foarte posibil sa plece destul de curand de la Steaua. GG ar trebui sa il regrete pe Dorinel, Zenga sau chiar si Dan Petrescu....

Liviu
17th September 2007, 19:04
Am mai mare incredere in antrenorul Gigi Becali de cat in Hagi! Cred ca asta spune tot! :ok: :(
E grav ce spui, practic ii dai apa la moara lui Becali.

Inseamna ca Badoi (care in minutele in care a jucat in acest sezon a dezamagit total) era mai bun decat Golanski.
Inseamna ca Iacob (care cat a jucat sezonul asta ?) trebuia sa fie titular in fata lui Zaharia, care e apt 100%, cu jocuri in picioare si care a avut o mare contributie la calificarea in CL.
Inseamna ca iti place Radoi fundas central.
Inseamna ca Ov.Petre (care ieri a dat in prima repriza 8 din 10 mingi la adversar) e cel mai bun inchizator. Apropo, de ce a jucat la Koln titular Chivu (?!) inchizator si nu Ovidiu ? :o:
Inseamna ca atunci cand Becali spune ca vrea sa il faca mare antrenor pe Hagi inseamna ca de fapt Becali vrea sa il 'invete' meseria, sa il 'mediteze'.

Becali e mai mare antrenor decat Hagi... offf... :(


Gigi Becali: "Daca Hagi nu face ce spun eu, va pleca de la Steaua!"
A vazut ca i-a mers odata, incearca si a doua oara. E clar acum ca prima data nu a facut-o de dragul lui Hagi, ca vrea sa il desparta de personalitatea sa , de fost mare jucator, aiurea, vrea sa il dea afara, nu ma mai indoiesc de asta.
Ieri patronul iti baga sula-n coaste sa il bagi pe Zaharia, azi invers, sa il scoti...

@Sallam, nu cred ca ieri ar fi jucat vreun jucator pe invers. Dar si pe Zenga au vrut unii sa-l 'lucreze' in acelasi 'derby' deci e posibil orice desi nu cred.
Oricum, antrenor in care suporterii sa aiba asa putina incredere nu am vazut. Nici Zenga, cu CV aproape 0, nu a fost primit asa. Nici Stoichita, care fusese secund pana in 1997. Lui Hagi i s-a pus eticheta in Romania, viitorul lui ca antrenor e doar afara sau nu mai e deloc.

Sa vina Olaroiu, daca prin telefon ne califica in CL, va dati seama ce ar fi cum ar fi cu el pe banca.

Fefeleaga
17th September 2007, 19:04
Sallam, ai dreptate. Cu siguranta jocul slab are mai multe explicatii, nu poti pune totul in carca unuia. Singura pe care n-o cred e cea cu jucatorii care nu vor.
Dupa parerea mea ordinea cauzelor ar fi urmatoarea:
1. Hagi
- de la un fost jucator sclipitor cum este el, ma asteptam sa vada dupa atatea meciuri ca faza de constructie este inexistenta
- continui sa joci cu Lovin si Petre la mijloc, cand iti este clar ca dpdv constructie sunt zero barat (din lotul actual i-as promova cu obstinenta pe Eric si / sau pe Croitoru, - cu toate riscurile! care sa joace in locul oricaruia dintre cei de mai sus, de preferat in locul lui Ovidiu Petre, cu siguranta ar fi concentrati si pe faza de constructie, nu numai pe cea de aparare ca cei 2; n-am nimic cu ei, dar atata pot ei din pacate) => mai departe, il obligi pe Dica sa coboare spre mijlocul terenului, pentru ca L & P nu sunt in stare sa dea o pasa precisa mai lunga de 3m => Dica isi pierde principala lui calitate, adica om de ultima pasa si suteur din zona 16m => momentul in care la mijloc joci cu L & P, nu te poti astepta sa dai gol decat din intamplare
- pe benzi - in conditiile in care l-ai adus pe Surdu si il ai si pe Cristocea in revenire, continui sa tragi de Neaga care este in plus pe acel post + pe cealalta parte il tii pe banca pe Badoi, care este 10 clase dpdv tehnic peste Banel, care-i zero barat ca tehnica si acuratete a pasei (un antrenor destept il folosea pe Banel in meciurile grele din CL in deplasare sau cand conducea si vroia sa joace pe contraatac si pe Badoi cand trebuie sa ataci + meciuri cu autobaze din campionat)
- ii tot aud pe multi ca revin Badea si Iacob (ce va face sa credeti ca Badea si Iacob vor primi mai multe pase utile decat Zaharia?! nu va inteleg... :(); problema nu e in atac, ci la mijloc - atat centru cat si benzi
- niciodata nu mi-a lasat impresia ca stie sa-si apropie jucatorii si sa stapaneasca vestiarul - emotional mi se pare copil inca
- nu stie sa se exprime, iar asta nu-ti trebuie doar in declaratiile televizate, ci si cand vrei sa transmiti un mesaj clar jucatorilor tai (ce va face sa credeti ca Goian & co sunt niste eminente cenusii si nu au nevoie de cineva care sa se exprime clar si concis?! :))
- una peste alta, n-ai grija de mijlocul terenului (calitate tehnica execrabila pentru o echipa cu pretentii) => joci previzibil => iti raman doar centrarile "ploaie" si nici macar alea nu-s dese si de calitate
2. Campania de achizitii & valoarea lotului actual
- da, am facut achizitii la numar, dar ca si calitate am scazut dramatic (iar jucatorii de oaresce calitate tehnica adusi sunt tinuti pe banca in loc sa fie integrati)
- esti de acord sa plece Ochirosii => uitati-va la Neaga ce face pe acel post (pacat de el, l-as juca prin rotatie cu Dica)
- il dai pe Paraschiv (de departe cea mai mare pierdere dupa mine) - un jucator care facea bine si foarte bine si faza de inchidere, si cea de atac (va aduceti aminte cate pase decisive dadea Paraschiv?) => oricat de plafonat ar fi fost, daca ramanea nu mai aveam decat 50% din problemele de acum, poate nici atat
- pleaca Thereau, jucator inteligent, care stia sa intre in combinatii => te trezesti fara optiuni in atac, stai doar in Zaharia (care nu-i un un jucator rau, dar atatea oportunitati i s-au oferit din linia de mijloc, a facut oricum foarte multe pentru un jucator abia venit)
- am dat jucatori de profil ofensiv cu experienta, inteligenti si am luat multi de umplutura
3. Accidentarile
- singurele care au contat cu adevarat dupa parerea mea au fost a lui Radoi (mijlocasul Radoi), Plesan (nu credeam sa spun asta) si Cristocea
4. Jiji
- e taran si n-are tact (bine, asta nu-i o noutate :headbang:), pune presiune si cand nu trebuie

Concluzie: cu lotul actual de jucatori disponibili, un antrenor adevarat ar putea sa inchege o echipa decenta (nu zic buna sau foarte buna), iar a noastra e departe rau de a fi decenta. Ca s-o faci buna iti mai trebuie jucatori. Abia dupa aia sa ai bafta sa nu ti se accidenteze. Dupa aia taranu' poa' sa zica ce vrea el, punctu' 4 nici nu mai conteaza.

Da. Vreau sa plece Hagi. Cat mai repede. Bineinteles, nu inlocuit de Olaroiu. Doamne' fereste! Din pacate nu cred ca o sa se intample.
Scuze pentru postul lung. Am incercat o analiza mai detaliata, sa nu se creada ca nu-mi place fata lu' Gica si atat.
Parerea mea!:D

Andrei_23
17th September 2007, 19:14
eu din totdeauna mi-am dorit ca lacatus sa antreneze steaua , dar probabil nu-l suporta pe becali sau nu este dorit la steaua :(

Brian
17th September 2007, 19:36
Eu nu vad nici o problema la forma lui Neaga. Dar spuneti-mi si mie cum sa faca ceva daca nu este ajutat de absolut nimeni?Nu este Ronaldinho sa treaca singur prin toata apararea adversa. Eu cred k are nevoie de un atacant si un mijlocas care sa traga oameni dupa ei, sa ii creeze spatii, cu restul se descurca. Daca avetzi posibilitatea sa vedetzi meciurile in care Neaga "nu a jucat nimic", uitatzi-va ce optiuni avea el cand era cu mingea la picior si o sa vedetzi ce vreau sa spun. Nu putea decat sa dea mingea inapoi sau sa incerce de unul singur cu 15% sanse de reusita. Asta este problema lu' Neaga.
Banel- sarmanul alearga de rupe pamantul, dar este destul de inutila treaba asta fara sustinere. Problema lui este k nu are cui sa ii centreze. Toata lumea spune k centreaza prost. K sa fie centrarea buna stitzi unde trebuie sa ajunga mingea?La mijlocul terenului. Acolo mai sunt nishte jucatori stelisti care nu au chef sa alerge...In rest eu cred k Banel isi face treaba asa cum trebuie. Recuperari, driblinguri in fatza adversarului direct si centrari. Mai ramane doar sa se intersecteze cineva cu mingea...
Dica - Problema lui este k a ramas fara noroc/inspiratie. In rest este acelasi jucator lenes si fara conditie fizica pe care il stim.Trebuie sa il acceptam pt acele sclipiri pe care le are...din pacate...
Ov.Petre - jucator care nu are fatza de Steaua.Clar. Este bun la recuperari k are picioarele lungi, dar pe urma sunt sanse mari sa piarda mingea pe care o recupereaza. Parerea mea totusi este k mai bine este folosit Ov Petre decat Bicfalvi care inca nu este copt si este prea moale.
Lovin - A inceput sa ma surprinda din etapa 28 a sezonului trecut si continua sa ma surprinda. Imi place agresivitatea lui in joc, tupeul si pasele mai lungi de 5 m care chiar ii reusesc....nu pot sa ma pronunt dak are valoare sa joace cu Steaua in Europa, dar este clar k are valoare sa joace la Steaua in campionatul intern.

Am vrut doar sa punctez pe unele dintre "problemele" Stelei.....vreau doar sa imi spunetzi dak suntetzi de acord....dak nu suntetzi de acord, de ce?....multumesc.

Luis Garcia10
17th September 2007, 19:42
E grav ce spui, practic ii dai apa la moara lui Becali.

Inseamna ca Badoi (care in minutele in care a jucat in acest sezon a dezamagit total) era mai bun decat Golanski.
Inseamna ca Iacob (care cat a jucat sezonul asta ?) trebuia sa fie titular in fata lui Zaharia, care e apt 100%, cu jocuri in picioare si care a avut o mare contributie la calificarea in CL.
Inseamna ca iti place Radoi fundas central.
Inseamna ca Ov.Petre (care ieri a dat in prima repriza 8 din 10 mingi la adversar) e cel mai bun inchizator. Apropo, de ce a jucat la Koln titular Chivu (?!) inchizator si nu Ovidiu ? :o:
Inseamna ca atunci cand Becali spune ca vrea sa il faca mare antrenor pe Hagi inseamna ca de fapt Becali vrea sa il 'invete' meseria, sa il 'mediteze'.

Becali e mai mare antrenor decat Hagi... offf... :(

A vazut ca i-a mers odata, incearca si a doua oara. E clar acum ca prima data nu a facut-o de dragul lui Hagi, ca vrea sa il desparta de personalitatea sa , de fost mare jucator, aiurea, vrea sa il dea afara, nu ma mai indoiesc de asta.
Ieri patronul iti baga sula-n coaste sa il bagi pe Zaharia, azi invers, sa il scoti...

@Sallam, nu cred ca ieri ar fi jucat vreun jucator pe invers. Dar si pe Zenga au vrut unii sa-l 'lucreze' in acelasi 'derby' deci e posibil orice desi nu cred.
Oricum, antrenor in care suporterii sa aiba asa putina incredere nu am vazut. Nici Zenga, cu CV aproape 0, nu a fost primit asa. Nici Stoichita, care fusese secund pana in 1997. Lui Hagi i s-a pus eticheta in Romania, viitorul lui ca antrenor e doar afara sau nu mai e deloc.

Sa vina Olaroiu, daca prin telefon ne califica in CL, va dati seama ce ar fi cum ar fi cu el pe banca.

Deci in primul rand sa fie clar ca NU sunt ideile lui Becali! Sunt idei care ii sunt, in mod evident, "suflate" de apropiati ai sai! D-asta spun ca am mai multa incredere in antrenorul Becali de cat in antrenorul Hagi! DE CE? Fiindca primul e mult mai deschis si mai receptibil la auzul altor idei si are oameni care se pricep ( explic si asta mai incolo ) la fotbal! Pe cand Hagi a ramas acelasi om sufletist, naiv si foarte putin receptibil la auzul unor alte idei ( inclusiv daca acestea ar veni de la colaboratorii Pedrazzini sau Teja )
Ceva e clar! Hagi si-a batut joc de Badoi! Jucatorul acesta merita mult mai multa rabdare si atentie, pentru ca poate fi un mare plus! Nu zic sa nu joace Golanski deloc! Nu zic ca Golanski e slab! Dar daca tot i-ai luat pe amandoi si i-ai luat pe bani buni! Da-le minute amandouara...ca tot te vaiti ca joci din 3 in 3 zile! :rolleyes:
Zaharia este un varf de gura portii, un varf util! Eu cred ca merita sa joace... Mai ales ca Badea si Iacob nu sunt apti de joc 100%! Aici sunt de acord ...dar pe de alta parte eu cred ca el nu e bun in tandem cu Dica! Sau cel putin nu a aratat asta!
Radoi e un fundas central decent, dar e un f.bun inchizator! Asta cu Mirel la inchidere e o aberatie! :rolleyes:
Ov.Petre este un inchizator bun, dar nicidecum foarte bun sau cel mai bun! E un fotbalist cu toane, care nu isi depaseste conditia de "strica-joc"! Insa e nevoie si de asa ceva...si pare ca el e cel mai bun la noi pe postul asta, in conditiile in care Radoi s-a accidentat! Dar Lovin pare sa vina bine din urma!
Eu cred ca Hagi nu aratat deloc ca e antrenor pana acum la Steaua! Pur si simplu nu se vede nicio schimbare in joc! CEEA CE E INADMISIBIL!
Ba chiar unii jucatori par chiar ca nu mai rezista fizic! PAI CE FACE EL ACOLO JOACA TABLE CU EI SAU II ALEARGA? :rolleyes:
Oamenii de langa Becali i-au spus lui toate aceste lucruri si multe altele...iar reactiile ciobanului sunt primare! Deh...instinctul asta de conservare! :happy

Andrei_23
17th September 2007, 19:45
nu cred ca-l apuca iarna pe hagi , cel mult vara :)

eventHorizon
17th September 2007, 19:48
Eu is absolut de acord cu Fefeleaga si Sallam. :ok:

Nea Vasile
17th September 2007, 22:23
Analiza lu Fefeleaga e buna, am si io unele observatii la pct. 4:

- "Taranul de Jiji" l-a pus antrenor pe Hagi, in ciuda antecedentelor "maretze" pe la alte cluburi si a opiniei suporterilor. Hagi este de fapt pila lui Gigi Becali.
- Gigi Becali i-a dat cel mai mare salariu din campionat.
- Gigi Becali a cheltuit peste 10 mil pe transferuri vara asta, unele chiar foarte bune (Zapata, Plesan, Golansky, Bicfalvi, poate Emeghara)
- Gigi Becali s-a dat peste cap sa ajunga Steaua din nou in Champions League si in mare proportie este meritul lui ca s-a reusit.
- Gigi Becali a potolit vestiarul in amicalele din vara, dupa ce jucatorii l-au auzit pentru prima oara pe Hagi vorbind.
- in momentul de fata, asa taran cum e, Gigi Becali tine moralul echipei si face mai mult pentru echipa decit face "pupilul" Hagi.
- credeti ca se baga Gigi Becali peste antrenor (si in mod public) daca Steaua avea totusi un antrenor adevarat si nu o cumetrie?

Steaua nu reuseste sa inscrie gol DE 3 MECIURI CONSECUTIVE in campionat !!
Problema nu este lotul sau forma de moment a unuia sau altuia, problema e ca Hagi n-are nici o problema cu meseria asta.

YodaRo
18th September 2007, 00:16
Becali e un tip sufletist. Cred ca Hagi are probleme cu comunicare si in ciuda a ceeace afirma il cam ignora pe becaliot.
Hagi e caun profesor ce stie fff bine materia ce o preda insa nu are metode pedagogice ca sa ii faca pe elevi sa intelaga. Si este genul acela de prof autoritar...nu stiu daca ati avut vreounul la scoala...profi de moda veche. Eu cred ca hagi e ca si dat afara de la Steaua. Intrebarea e cine il va urma. Taman l-am pierdut pe Zenga...nu stiu clauzele contractuale ale lui Zenga dar s-ar putea ca il scurt timp sa il vedem la Steaua iarasi. Antrenor.

stelistuboss
18th September 2007, 00:37
nu cred k hagi este antrenorul potrivit pt steaua.mult mai bine era dak ramnea olaroiu.sa speram k steaua va avea puterea sa treca de grupele U.C.L
bafta

eventHorizon
18th September 2007, 09:58
Noi nu trecem nici de centrul terenului daramite de grupele CL :happy :D

Pedrazzini /OLE/:great:

Ulysses
18th September 2007, 12:27
pedrazzini a mai fost principal pe undeva?

Snake_21
18th September 2007, 12:35
Nu cred

YoNuTzz
18th September 2007, 12:38
presimt k hagi pleaca dupa meciul de miercuri de la praga...

Snake_21
18th September 2007, 12:40
Eu sper sa nu :P pentru ca daca pleaca inseamna automat rezultat prost :P

Brian
18th September 2007, 12:46
Pana atunci aplicam legea lui Ohm.

Fefeleaga
18th September 2007, 12:57
Abia acum s-ar putea sa se puna in practica varianta lui Sallam: jucatorii nu vor vrea sa joace si vor tranti meciul (nu ca altfel ar bate, da' p-asta il vor tranti, am un feeling :drak:).
Puneti 1 la pariuri (care sunteti pasionati de asa ceva), c-o sa va iasa.
Vestea buna e ca scapam de Hagi.:yeah: Vestea proasta e ca va veni iarasi o perioada de acomodare :( in care foarte probabil ne-o vom fura pe linie si sporadic vom face cate un egal. Totul e sa vina un antrenor meserias, echipa sa progreseze constant si sa mai avem sanse la inceputul returului sa prindem locul 2 in camionat.
Daca ramane Pedrazzini, perioada asta de tranzitie va fi mai scurta: deja cunoaste jucatorii. Nu stim insa ce poate ca antrenor - e o necunoscuta a ecuatiei, cel putin pentru mine.

Brian
18th September 2007, 13:18
Eu cred k meciul asta o sa se vada cine joaca la adevarata valore in campionat si cine mimeaza fotbalul. La meciul asta nici unul nu isi poate permite sa joace slab. Dak nu ar fi jucat in meciul cu Rapid la fel ca in meciul cu Germania, l-as fi banuit pe Dica....

eventHorizon
18th September 2007, 13:24
Idee buna asta cu 1 la pariuri :D Desi prefer bucuria victoriei decat banii , dar ce sa faci, de cand cu Hagi...
Daca Becali il critica pe Golanski dupa meci, iar acesta spune prin presa poloneza ca de fapt el a urmat intocmai indicatiile antrenorului, cred ca e lesne de tras concluzia: Hagi este un fricos:plans:!

Sorin Blaj
18th September 2007, 13:30
Hagi trebuie sa castige maine la Praga.

Cred ca Neaga are mai multe sanse pe contraatac.

Jocul trebuie dezvoltat pe flancuri. Aglomerarea pe centru nu a dus pana acum la niciun rezultat. Fazele fixe au salvat sezonul, pana acum. Cred ca Surdu, Nicolita si Neaga, sustinuti de Dica si cu un pivot ca Victoras Iacob, pot aduce victoria maine.

Totul depinde de abordarea meciului: se va merge la un 0-0 sau se va juca deschis?

Fefeleaga
18th September 2007, 13:35
Nu stiu ce a declarat Pawel in presa poloneza, iar la meci n-am avut ce sa remarc: a fost submediocru, adica in media genarala a echipei.:sleep: Ce-i drept, nu mi-l aduc aminte sa fi trecut prea des de mijlocul terenului... In alte meciuri parca il tragea ata mai des in atac. Sa-i fi spus oare Hagi sa stea cuminte la cutie?...:confused: Si ce linie buna ar face acolo cu Badoi in meciurile in care vrei sa ataci si sa castigi...:(

eventHorizon
18th September 2007, 13:49
Becali spunea ca vrea la Steaua fundasi precum Roberto Carlos. Steaua a fost obisnuita , cel putin in ultimul timp, cu fundasi dreapta ca Dan Petrescu, Fl.Dumitru sau Ogararu care isi aduceau mai mereu aportul in ofensiva. Pe semne ca are cine sa-i sopteasca in ureche ciobanului ca Steaua de acum nu mai are nimic in comun ce vechile generatii...
Acum cand nu atacam nici cu atacantii, parca nu ar fi corect totusi sa se ia tocmai de fundasul polonez numai fiindca e strain :mda:

Dani3l
18th September 2007, 13:50
Sa te iei de Golanski si sa nu zici nimic de Banel...:happy
Rezultatele tin "in viata" orice antrenor , ca se numeste Capello sau Hagi.Daca nu va avea rezultatele dorite , va fi demis sau isi va da demisia.

Andrei_23
18th September 2007, 15:52
oricum in champion league n-ai ce face cu jucatori ca zaharia , banel , badea , neaga etc. Cand spun ca n-ai ce face ma refer la performanta . Ca bati dinamo kiev cu 4-1 si faci egal pe stade gerland nu inseamna mai nimic

Universal
18th September 2007, 15:54
Daca batem....nu pleaca nimeni.

Doamne Ajuta

Sorin Blaj
18th September 2007, 16:10
oricum in champion league n-ai ce face cu jucatori ca zaharia , banel , badea , neaga etc. Cand spun ca n-ai ce face ma refer la performanta . Ca bati dinamo kiev cu 4-1 si faci egal pe stade gerland nu inseamna mai nimic

Ce sa faci daca nu-i ai pe Ronaldinho si Henry? Joci cu ce ai.

Universal
18th September 2007, 16:19
Da. Chiar daca jocul nu merge, punctele conteaza...exista atat de multe exemple de astfel de echipe

sa amintesc

PSV
Rosenborg
Panathinaikos
Partizan Belgrad

Alexz
18th September 2007, 16:27
Nu am incredere .Sa vina unul care sa castige vestiarul,unul in genul lui Grigoras :lol:

YodaRo
18th September 2007, 16:38
Grigoras e un tip serios...e bun pentru echipe mici cu care sas afaca performanta. Inca nu l-am vazut antrenand echipe mari cu vedete la un nivel inalt. Pe de alta parte e greu de crezut ca ar accepta sa lucreze si cu jj... aici e marea problema a oricarui antrenor care vien la steaua. Risca sa ii fie terfelita imaginea de cioban. Acum Hagi e compromos ca si antrenor.
Eu cred ca Pedrazzini e cea mai buna solutie actuala...cam mici sansele sa batem Slavia la ei acasa.

Fefeleaga
18th September 2007, 18:16
Umbla vorba prin targ (bine, in Fanatik, important de precizat...:sleep:) ca Gigi l-a sunat pe Rednic...:no: Nu, asta NU! Chiar daca e mai antrenor decat Hagi, e bun doar pentru liga lu' Mitica. Asta nu se duce nicaieri daca n-are primele meciuri aranjate de conducere. Asa a facut peste tot pe unde a fost. Plus ca da vina pe jucatori daca ceva nu merge bine. NO WAY! :rosu: Gigel taranel tampitel: NU Olaroiu, NU Rednic! :headbang: Lasa-l pe Pedrazzini pana in iarna si vezi de ce-i in stare (daca te-ai hotarat sa scapi de Hagi) si adu un antrenor strain dupa aia.

Ioca10
18th September 2007, 20:29
Eu chiar m-as bucura sa vina rednic...e antrenor in opinia mea:D
Dar am incredere in Hagi;)

dede
18th September 2007, 20:34
ce rednic? :confused:
acum incepem noi sa luam dinamovisti? :mda:

oricum, Hagi nu pleaca nicaieri... facem maine un meci mare si gata :D

YoNuTzz
18th September 2007, 21:06
Îl vrea Gigi Becali pe Rednic în locul lui Hagi?

Gigi Becali l-a sunat pe Mircea Rednic pentru a prelua Steaua în cazul în care Hagi pleacă de la echipă. Rednic nu a dat nici un răspuns și așteaptă să vadă ce fac Steaua și Hagi la Praga.

Gigi Becali l-a atacat din nou pe Hagi după meciul cu Rapid, cînd a declarat că nu i-a ascultat părerea în alcătuirea formației de start. În opinia patronului Stelei, Hagi nu ar fi trebuit să joace cu Golanski și Zaharia titulari, el preferîndu-i pe Bădoi și Surdu.

gsp

Geografu
18th September 2007, 21:20
Nu pot sa cred Ioca ca il placi pe....va rog sa imi amintiti numele ca nu il stiu.A sunat la radio un suporter de al Stelei si a zis ca daca vine Puriul ( asa s-a exprimat el habar n-am cine e asta !! ) el nu se mai uita la niciun meci al Stelei !
Perfect de acord ! :rosu::no::headbang:

Ioca10
18th September 2007, 21:22
Eu apreciez valoarea..si din punctul meu de vedere e cel mai bun antrenor din Liga 1:)

Liviu
18th September 2007, 23:44
Rednic la calificat in grupele CL nu prea are noroc...:rolleyes:

Dar are noroc la campionat si cum locul 1 merge direct in liga pe asta s-o baza ciobanul... ;)

La cate minciuni zice Becali, nu pot sa cred in dezmintirile lui, ca nu e adevarat...

Oricum, viitorul antrenor va avea viata usoara... insuccesele de la inceput ii vor fi puse in carca lui Hagi... De aceeasi oameni care NU pun rezultatele din aceasta prima perioada la Steaua si pe seama 'mostenirii dezastruoase' lasata de fostul antrenor.
Asa va fi.

Noi sa fim sanatosi.

Brian
19th September 2007, 01:56
Foarte bine vorbesti Liviu. Tot respectul pt modul de gandire:ok:

Snake_21
19th September 2007, 09:10
NU Rednic nu vreau sa vina ce sa caute ala la noi care s a declarat tot timpul dinamovist sau rapidist... sper sa ramana Hagi si sa faca rezultate bune :D

Fefeleaga
19th September 2007, 10:24
Nu va inteleg pe cei care suneti bucurosi de o eventuala numire a lui Rednic...:( Repet: peste tot a avut multe meciuri aranjate de conducere si cand a dat cu nasu' de Europa si-a aratat adevarata valoare. Plus ca se preteaza la mizerii si e cam ahtiat dupa bani. Ati uitat episodul de anul trecut cu CFR? Ce va face sa credeti ca nu va proceda la fel, luand de data asta bani de la frustratul de Porcica?...:drak:
Un caracter cel putin indoielnic acest Rednic. Nu zic ca nu stie meserie ceva mai bine decat Gica, dar stie pentru campionatu' nostru. Atat, dar si aici cu magarii si aranjamente de culise.
Mai mult, spuneti-mi si mie o echipa de la care Rednic a plecat fara un scandal monstru lasat in urma?...:sleep:

Liviu
19th September 2007, 15:07
Becali a contactat deja clubul Dinamo pentru transferul lui Blay, unul din preferatii Puriului...mie imi este e clar cine va fi viitorul antrenor al Stelei. De maine, de luni sau cel tarziu, din iarna.

dede
19th September 2007, 15:12
eu zic sa asteptam pana dupa meciul din seara asta :D daca echipa scoate un rezultat mare, nu cred ca gigi mai are curaj sa se ia de Hagi
daca nu... :rolleyes:

otinho
19th September 2007, 15:19
ne trebe antrenor strain , din pacate atata timp cat avem un cioban la conducere , si ala vai de capu lui , o sa avem parte numa de hahalere gen hagi / olaroiu / rednic

Luis Garcia10
19th September 2007, 15:20
BLAY??? WTF! Thats sick! :o: :o: :( CE PETARDA! :confused: :( :(

Liviu
19th September 2007, 15:22
daca echipa scoate un rezultat mare, nu cred ca gigi mai are curaj sa se ia de Hagi
No...daca batem va fi numai meritul directorului tehnic George Becali. ;)

Daca pierdem va fi vina exclusiva a lui Hagi. :rolleyes:

Vrea sa il dea afara, ce sa mai o ascundem... ce motive o avea numai el stie, il ataca pe Hagi chiar si cand avea rezultate, cand nu o sa mai aiba il da afara, sa ramana el singura 'vedeta' in Ghencea, aia e de fapt problema. :D

dede
19th September 2007, 15:25
numai sa nu vina iar olaroiu :huhu: :headbang:

Bumbescu
19th September 2007, 15:28
Desi nu prea-l consider pe Hagi antrenor, parca mai mult pt el vreau sa castigam diseara.

Ahh....Becali futu-ti m---- si ranitii *******...
Ce i-as face razboinicului.....numai pumni in gura i-as da

Snake_21
19th September 2007, 15:50
Daca vine petarda de Blay la Steaua ne am dus rau de tot :(

eventHorizon
19th September 2007, 16:47
Dupa ce macaronarul ne-a tradat pt dinamo, a mai ramas o singura speranta : Protasov!
Doamne, ajuta-i pe adversarii lui Dnepr sa castige tot , sa se reintoarca Oleg sa ne salveze de psihopatul din pipera :D
Amin!

YodaRo
19th September 2007, 18:38
Ce ziceti de Dan Petrescu?

Bogdy LFC
19th September 2007, 18:40
Raspunsul din partea mea k stelist este un categoric NU.Echipa NU joaca absolut nimic de cand este el antrenor :no:

Brian
20th September 2007, 00:17
Steaua a aratat destul de bine asta seara pana la un moment dat. Nu credeam k o sa spun asta vreodata...dar cand a iesit Lovin parca s-a rupt mijlocul.
Am vazut scheme destul de bune, devieri, angajament. Am avut detul de multe ocazii in prima repriza, deci echipa a jucat. Am observat k aproape toti jcatorii se cam pripeau cand erau in apropierea careului cu mingea la picior. In loc de o pasa inteligenta, incercau sa traga din pozitzii imposibile. Echipa merge in directia buna. Iacob, Badea si Cristocea au nevoie de jocuri in picioare.
Ce cred eu k s-a intamplat: imediat dupa primirea celui de-al doilea gol, s-a creat un spatiu mult prea mare intre atacanti si linia mediana. De aceea aproape fiecare minge respinsa de apararea Slaviei ajungea tot la un jucator de-al lor in loc sa ajunga la noi. Tot din cauza spatiului mare nu mai reuseam nimic pe faza de constructie. Nu am mai avut acea superioritate pe benzi si nici la mijloc spre deosebire de prima repriza. Dica a cazut fizic, P.Marin nu a ajutat aproape deloc atacul.... Eu cred k astea au fost principalele motive pt care am pierdut meciul. Pacat:( pt k a fost o echipa de batut.

P.S.: Surdu era rupt de realitate. E singurul care nu a miscat deloc. Putem spune k am avut un om in minus.

YoYoyOi
20th September 2007, 00:22
Ahh....Becali futu-ti m---- si ranitii *******...
Ce i-as face razboinicului.....numai pumni in gura i-as da

ce zici draga? :evil:

stai la coada :drak:

walt.mann
20th September 2007, 16:37
numai sa nu vina iar olaroiu :huhu: :headbang:
Se pare ca se adevereste semi-premonitia ta...

dede
20th September 2007, 16:40
mda, ma bucur cand am dreptate :mda:

puteti inchide threadul asta, de acum putem sa avem incredere in Hagi, dar degeaba :groggy:

walt.mann
20th September 2007, 16:45
Hagi e de apreciat ca s-a luptat cu ciobanu'...Numai ca, atunci cand prostia vine "echipata" si cu bani, nu ai cum sa o invingi. Ok, exista metode, dar sunt prea violente...

Universal
20th September 2007, 19:25
asta este-capitol incheiat.Era Hagi s-a terminat.

Mynsc
20th September 2007, 20:14
...cat timp e becali la Steaua :).