PDA

View Full Version : Etapa 3:FC DUNĂREA Giurgiu - FC MUNICIPAL Bacău



Mishumacher
2nd September 2007, 11:05
sambata 8 septembrie 2007

FC DUNĂREA Giurgiu - FC MUNICIPAL Bacău

Ultimele rezultate:

FCM Bacău - Forex 0-0

FC Săcele - Dunărea Giurgiu 0-0

NORGEMAN
2nd September 2007, 13:02
inca un egal si Bacau poate sa se gandeasca la urmatorul campionat:yes:

BacauHooligan
2nd September 2007, 13:17
sambata 8 septembrie 2007

FC DUNĂREA Giurgiu - FC MUNICIPAL Bacău

Ultimele rezultate:

FCM Bacău - Forex 0-0

Petrolul - Dunărea Galați 2-1

Echipa e Dunarea Giurgiu!
Si dak nici aici nu castigam ! inseamna ca e rau de tot :headbang::headbang::headbang:

Ray1
2nd September 2007, 15:16
si eu cred ca bacaul o sa faca un alt egal in meciul cu giurgiu.asta e o sa fie greu in prima parte a campionatului pentru ca o sa intalnim toate echipele care lupta pentru promovare in primele 10 etape

Vorpal
2nd September 2007, 22:35
... Meci greu cu "Taurii furiosi" si asta pentru ca Bacaul nu mai este nevoit sa recupereze acea depunctare din sezonul trecut fara de care cu siguranta se batea la promovare. Desi sunt in minoritate sper ca Dunarea sa invinga desi va fi greu. La o adica si un egal ar fi bun, precum in sezonul precedent ;)

tchibos
2nd September 2007, 23:25
... Desi sunt in minoritate sper ca Dunarea sa invinga desi va fi greu. La o adica si un egal ar fi bun, precum in sezonul precedent ;)

e bun si un egal dar cred ca bateti :cool: ... lamureste-ma si pe mine.. esti tu in minoritate sau sunt jucatorii de la Giurgiu in minoritate?

ps: vezi ca eroarea cu incurcatul "Dunarilor" se practica.. eu am fost initiatorul ce-i drept :)

Vorpal
3rd September 2007, 01:44
Pai... in inferioritate...EU... pentru ca mai sus au fost doar sustinatori ai bacauanilor, iar la poll, pana la mine nimeni nu mizase pe o eventuala victorie a Dunarii!
PS: Giurgiu va castiga ;)

BacauHooligan
3rd September 2007, 02:41
PS: Giurgiu va castiga ;)

"O lume minunata in care ve-ti gasi ...
Nuuumai copii
O lume cu mult soare si multe jucari
Peeeentru copii!"
:happy:happy:happy:happy
Nu aku sincer ai vise frumoase!
PS.Tot respectul din partea mea ... numa ca la faza asta ai exagerat ...!
Parerea mea! :ok:;):ok:

yo_min
3rd September 2007, 21:04
Meci de x

07Ex
4th September 2007, 13:37
Meci de x

Da, adevarat. In cel mai rau caz bate Dunarea cu 2-1.

Vorpal
4th September 2007, 21:26
"O lume minunata in care ve-ti gasi ...
Nuuumai copii
O lume cu mult soare si multe jucari
Peeeentru copii!"
:happy:happy:happy:happy
Nu aku sincer ai vise frumoase!
PS.Tot respectul din partea mea ... numa ca la faza asta ai exagerat ...!
Parerea mea! :ok:;):ok:

Nu stiam ca iti place Mihai Constantinescu... oricum destul de neinspirata melodia mai ales ca vine din partea unei persoane mai aproape de aceasta varsta decat mine.
Cat despre Bacau... probabil ca esti unul dintre putinii care mai merg la stadion in orasul lui Bacovia... la meciul din etapa trecuta nici macar 500 de persoane nu au fost...
Te astept sambata la meci ca sa vezi ca parerea ta despre parerea mea este mult mai exagerata decat ceea ce am spus eu; daca va castiga FCM-ul te voi felicita primul!
PS: ar trebui sa corectezi greselile de ortografie strecurate cu maiestrie in versurile de mai sus!

tchibos
4th September 2007, 21:42
la meciul din etapa trecuta nici macar 500 de persoane nu au fost...


permite-mi sa te corectez si eu un pic.. au fost mai putin de 150 persoane.. mult prea putine pentru o echipa ce se bate ptr promovare

Vorpal
4th September 2007, 21:46
:) Ma bucur ca m-ai corectat... probabil e din cauza faptului ca se va darama actualul stadion si... cine stie...

BacauHooligan
4th September 2007, 22:15
Nu stiam ca iti place Mihai Constantinescu... oricum destul de neinspirata melodia mai ales ca vine din partea unei persoane mai aproape de aceasta varsta decat mine.
Cat despre Bacau... probabil ca esti unul dintre putinii care mai merg la stadion in orasul lui Bacovia... la meciul din etapa trecuta nici macar 500 de persoane nu au fost...
Te astept sambata la meci ca sa vezi ca parerea ta despre parerea mea este mult mai exagerata decat ceea ce am spus eu; daca va castiga FCM-ul te voi felicita primul!
PS: ar trebui sa corectezi greselile de ortografie strecurate cu maiestrie in versurile de mai sus!

Fi linistit si app care sunt greselile de ortografie in versurile astea! (PS. Dak taceai filosof ramaneai ;) )
tchibos ...nu mai da cu balta in balta ca am fost la meci si sa sti ca 150 de oameni am fost doar in galerie ...si 100% au fost peste 500 ...ca sa nu mai mananci tu ciocolata de aiurea!

tchibos
4th September 2007, 22:17
in fine.. eu zic ce am auzit la radio ... cat despre ciocolata.. sa stii ca prefer berea :ok:

Vorpal
4th September 2007, 22:21
:)) mai BacauHooligan... tu iti arati varsta si fortezi nota... o noua mostra este acest "fi" de la inceputul mesajului tau... cat despre versuri... ar trebui sa articulezi cuvintele [vezi multe "jucari"].
Cat despre 150 sau 500... ce mai conteaza? unde este afluenta de altadata? in ciocolata?!

BacauHooligan
4th September 2007, 22:24
Pai mai lasa-te de comentarii de astea ...ca si eu l-am auzit pe Chivu transferat de 100 de ori inainte sa mearga la Inter. Normal la cat de mare e stadionul din bacau 20.500 de locuri e normal sa para putini ...insa garantez eu ca au fost peste 500 .Sper ca altadata sa te lasi de ironii de astea ! Ms mult!

tchibos
4th September 2007, 22:27
in fine.. gata cearta.. sa bata care e mai buna (ma refer la echipa) .. o fi fost 500 cine stie.. astia la radio asa au spus.. ideea e ca oricum sunt putini.. sezonul trecut imi amintesc ca erau meciuri cand se mirau astia la radio ce multi suporteri veneau la Bacau si acum..

BacauHooligan
4th September 2007, 22:32
:)) mai BacauHooligan... tu iti arati varsta si fortezi nota... o noua mostra este acest "fi" de la inceputul mesajului tau... cat despre versuri... ar trebui sa articulezi cuvintele [vezi multe "jucari"].
Cat despre 150 sau 500... ce mai conteaza? unde este afluenta de altadata? in ciocolata?!
:headbang::headbang: Thoooamneeee...Mdah ma ...ai dreptate (desi cred ca ambele forme is acceptate de DooM (dak sti ce e ila )... cat de despre "fi" ejti cam dus ma baiete ...eu mai referit la verbul "a fi" nu la substantiv (ex pt fraieri : Un imparat avea 3 fii) da ce naiba stau sa ma cert cu voi pe gramatica ! Si care e problema ta ca nu vine lumea in Bacau pe stadion ...se lauda cumva Farul Constanta cu stadionul full ?

BacauHooligan
4th September 2007, 22:39
Mdah ...laudati-va voi cu stadioanele voastre pline ...de parka ash fi eu devina ca in Bacau nu vine lumea pe stadion !

tchibos
4th September 2007, 22:40
deja devii stresant.. si pentru ca te-ai luat de Farul (nu stiu cine s-a laudat ca vin suporteri pe stadion la Constanta si ce legatura are cu discutia asta)... urmaresc liga 2 si cu asta basta.. de asta ma intereseaza tot ce se intampla, cati suporteri vin, ce scandeaza, rezultate s.a.m.d.

si ca sa nu spui ca sunt rau cu tine iti recomand topicul asta (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=118367) poate mai inveti cate una alta.. vezi punctul 2 a)

ps: topicul pe care ti l-am recomandat este pe wrestling asa ca te poti lua acolo la tranta cat vrei... AICI NU !!!

Vorpal
4th September 2007, 22:42
DooM este un dictionar prietene si nu jocul ala stupid!
Nu sunt deloc acceptate ambele forme sa stii... desi la cate nebunii se fac astazi de catre Academia Romana nu m-ar mira nimic...Cat despre "fi" - de la verbul "a fi"... probabil ca tu intelegii dictonul Fii tu insuti prin... "Fi tu insuti";
ei bine... "fi" tu asa cum vrei dar la vara ai Bac!
Cat despre stadioane goale sau pline... tu ai inceput cu ironiile asa ca ti-am dovedit cruda realitate!
PS. Avea dreptate Tchibos... gata cu certurile... repet, te astept la meci (nu cu un DooM sau DEX) ci la o bere ;)

Vorpal
4th September 2007, 22:44
Ei Tchibos... lasa-i si tu pe "fanaticei" in pace; nu se ia nimeni de Farul stai linistit, mai ales acum cand da semne evidente de reviriment :)

BacauHooligan
4th September 2007, 22:44
deja devii stresant.. si pentru ca te-ai luat de Farul (nu stiu cine s-a laudat ca vin suporteri pe stadion la Constanta si ce legatura are cu discutia asta)... urmaresc liga 2 si cu asta basta.. de asta ma intereseaza tot ce se intampla, cati suporteri vin, ce scandeaza, rezultate s.a.m.d.

si ca sa nu spui ca sunt rau cu tine iti recomand topicul asta (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=118367) poate mai inveti cate una alta.. vezi punctul 2 a)

ps: topicul pe care ti l-am recomandat este pe wrestling asa ca te poti lua acolo la tranta cat vrei... AICI NU !!!
:rosu: nu fi isteric ...ca eu nu am nimik cu farul tau ...numa ca ma enerveza comentarile fara rost ! Si Vorpal ila mai urmeaza sa spuna ca suntem sclavii Stelei :happy interesant ...ce echipe favorite are el !

tchibos
4th September 2007, 22:47
ok.. de acum in colo discutii doar despe meci pe threadul asta.. off topicul (cel putin cel negativ) va fi sters :)

Vorpal
4th September 2007, 22:50
:) Vezi ca se poate Hooligan? Asa da! In contextul "nu fi isteric" verbul "a fi" este corect spus!
Cat despre calomnii si injurii... nu sunt genul ala de persoana; putin imi pasa mie de remarcile tale cu privire la formatiile mele favorite!
Daca tu in afara de FCM Bacau nu mai tii cu nici o echipa romaneasca si esti atat de neprihanit, tot respectul meu!... dar sincer nu cred;
De ce sa fie bacauanii sclavii Stelei? Sunt in dilema, asa ca te rog sa ma lamuresti!
PS. Vad ca nu te lasi deloc!

Vorpal
4th September 2007, 22:52
Ia zi Tchibos... despre echipele din judet ce se mai aude? Portul sau Callatis Mangalia, Midia Navodari ce mai fac? Daca promoveaza la anul poate vii pe la Giurgiu ;)
PS. Gata... nu voi mai fi off-topic!

tchibos
4th September 2007, 22:55
Mdah ...laudati-va voi cu stadioanele voastre pline ...de parka ash fi eu devina ca in Bacau nu vine lumea pe stadion !

eu te inteleg perfect.. si pe mine ma doare sufletul cand vad stadionul gol la Constanta si la fel ca si tine asa zic si eu cand ma intreaba unul sau altul de ce e asa gol: "nu e vina mea".. discutam, nu trebuie sa ne aruncam noroi in fata.. asta e adevarul, doare sau nu trebuie sa ii facem fata

ps: Vorpal nu se mai aude nimic, nu promoveaza nimeni, iar prin Giurgiu trec aproape saptamanal

BacauHooligan
4th September 2007, 22:59
"De ce sa fie bacauanii sclavii Stelei? Sunt in dilema, asa ca te rog sa ma lamuresti!"

Pentru ca Sechelariu (presedintele de onoare FCM BACAU) este prieten foarte bun cu Gigi Becali si fac afaceri si ii da jucatori lu Becali : Cristea care a fost la Steaua , Baciu ,Lovin , Goian etc. Si jumatate din Bacau tin si cu Steaua ...si eu ii simpatizez si chiar tin cu ei ...insa nu ii pot pune pe acceas linie cu FCM Bacau!

Vorpal
4th September 2007, 23:01
...sa inteleg ca "treci" Dunarea in Bulgaria sau... ceva afaceri prin zona? :D

tchibos
4th September 2007, 23:03
nu nu.. ma duc in apropiere de Bacau ;) .. ceva afaceri si placeri :)

Vorpal
4th September 2007, 23:06
BacauHooligan putin imi pasa mie de prieteniile patronilor din fotbal; daca au avut (ex Ciocoiu, Andrei Cristea) sau au valoare (Goian, Lovin, Baciu) de ce sa nu se transfere la o echipa mai buna?! de Cursaru, Badoi, Apostol, Gheorgiu mai nou ce spui? S-au transferat la alte echipe din tara, asa ca doar cei care nu inteleg fotbalul pot spune eticheta de "sclavi". Fotbalistii sunt profesionisti, iar publicul din Bacau sau exterior pot sa tina cu cine doresc, desi fie vorba intre noi exista putini suporteri adevarati, majoritatea fiind ghidati dupa... "prezent"
Asa ca... daca simpatizezi cu Steaua de ce ti se pare ciudate echipele cu care tin eu?!
Giurgiu e la 60 de km de Bucuresti si ma duc aproape in fiecare etapa sa vad Steaua; ciudat mi se pare faptul ca tu, bacauan fiind, simpatizezi cu Steaua ;)
(deis nu la fel de mult precum FCM-ul)

BacauHooligan
4th September 2007, 23:37
BacauHooligan putin imi pasa mie de prieteniile patronilor din fotbal; daca au avut (ex Ciocoiu, Andrei Cristea) sau au valoare (Goian, Lovin, Baciu) de ce sa nu se transfere la o echipa mai buna?! de Cursaru, Badoi, Apostol, Gheorgiu mai nou ce spui? S-au transferat la alte echipe din tara, asa ca doar cei care nu inteleg fotbalul pot spune eticheta de "sclavi". Fotbalistii sunt profesionisti, iar publicul din Bacau sau exterior pot sa tina cu cine doresc, desi fie vorba intre noi exista putini suporteri adevarati, majoritatea fiind ghidati dupa... "prezent"
Asa ca... daca simpatizezi cu Steaua de ce ti se pare ciudate echipele cu care tin eu?!
Giurgiu e la 60 de km de Bucuresti si ma duc aproape in fiecare etapa sa vad Steaua; ciudat mi se pare faptul ca tu, bacauan
fiind, simpatizezi cu Steaua ;)
(deis nu la fel de mult precum FCM-ul)

Mdah ...insa ia pierdut la poker si barbut dupa cum se zvoneste! :(

NORGEMAN
5th September 2007, 00:15
:lol:Am citit cu sufletul la gura aceste discutii despre formele vrebului "a fi" care de fapt ar trebui sa aiba o singura forma in toate cazurile! dar ce poti sa le ceri celor de la Domul academic...

BacauHooligan, Bacau cam e oras stelist :P si membri din galeria voastra tin cu steaua :(

BacauHooligan
5th September 2007, 01:50
:lol:Am citit cu sufletul la gura aceste discutii despre formele vrebului "a fi" care de fapt ar trebui sa aiba o singura forma in toate cazurile! dar ce poti sa le ceri celor de la Domul academic...

BacauHooligan, Bacau cam e oras stelist :P si membri din galeria voastra tin cu steaua :(

:D:D:D Ce gume de .... maron ai in tine ...dupa ce am incheiat totul se gaseste micutul Einsthein sa vb :) (glumesk si eu nah) :P Cat despre galeria noastra nu te intereseaza ... ca doar sustinem FCM ul nu pe tine =)) :D

BacauHooligan
5th September 2007, 01:53
Si am mai auzit ca si galeria voastra tine si cu ForeX Brasov ...ba mai mult unii din galerie au steaguri verzi si palarii de padurari :P =))) (GLUMA )

NORGEMAN
5th September 2007, 01:59
Si am mai auzit ca si galeria voastra tine si cu ForeX Brasov ...ba mai mult unii din galerie au steaguri verzi si palarii de padurari :P =))) (GLUMA )

Si la meciul direct cu ei strigam "forex cat traiesti frate cu Brasovul esti"?:happy

la ce ora aveti meci la giurgiu? 11?

BacauHooligan
5th September 2007, 02:20
la ce ora aveti meci la giurgiu? 11?
Da la 11 ...insa nu cred ca fac deplasarea ! app am citit in PRO Sport ca va lasa Luce! e adevarat ?:o::o:

NORGEMAN
5th September 2007, 03:25
da... si pe gsp apare ca Andone a semnat cu Dinamo :) nu cred ca semneaza nimic pana sambata! spre binele lui si mai ales al lui Vama.

Ray1
5th September 2007, 17:07
razvan ramane la brasov pentru ca a venit zenga la dinamo.apropo dar pe bacau nu o mai da la tv?am auzit ca da meciul dintre otopeni si dinamo II(slabanii aia)

Ray1
7th September 2007, 16:27
dar pe radio romania actualitatii mai da in direct meciurile din liga II?

NORGEMAN
7th September 2007, 17:45
Eu stiu ca nu prea dau dar poti sa incerci.. oricum la buletinul de stiri de la ora 13 o sa zica scorul.

simpson
8th September 2007, 03:55
... Si jumatate din Bacau tin si cu Steaua ...si eu ii simpatizez si chiar tin cu ei ...insa nu ii pot pune pe acceas linie cu FCM Bacau!

Sa-nteleg ca si tu esti printre jenantii care tin cu oierii... Probabil ca dac-am juca in aceeasi divizie cu ei, ai mai pune o data placa aia uzata cu "in meciul direct tin cu Bacaul"... "Fi" serios...

Ray1
8th September 2007, 15:36
probleme serioase pentru fcm care pierde la giurgiu cu 1-0.daca nu ne trezim mai repede cred ca iar o sa avem probleme ca anul trecut unde cu 8-9 etape de sfarsitul camiponatului eram pe primul loc care ducea in liga III.

BacauHooligan
8th September 2007, 18:29
Eu ma ....in inima lu popovici si ma ...si pe fata lu seche ... sa ii ...pe amandoi in gura ca ne-au stricat echipa . Deacu la anu promovare si tu simpson mai lasa-te de comentarii si dak ai ceva de vb cu mine ne intalnim si vb fata-n fata ok ????

simpson
9th September 2007, 09:14
Pfuiiii, da' ne tinem de amenintari, amice?? Tare mi-e teama ca nu prea am avea multe sa ne spunem, impresia mea fiind c-avem macar un limbaj complet diferit, daca nu cumva vedem si fotbalul altfel (atat cat putem sa vedem unii dintre noi, care suntem ocupati cantand pe stadion)... Totusi, tinere bavarez, a trecut de-abia etapa a treia, deja ai pierdut speranta in rezultate mai bune din partea echipei tale (pretins) favorite?

BacauHooligan
9th September 2007, 13:10
Nu stiu cine iubeste mai mult echipa asta ...eu sau tu ...??? asha dupa tine ...tu care nici nu vi pe stadion si mananci ....degeaba ...sau eu care cant cu galeria. Zi mai omule ce ai facut tu pentru echipa asta ??? ai stat si ai comentat ca un "soarece de biblioteca" din fata calculatorului. Ai facut in viata ta vreo deplasare cu echipa...??? Si oare crezi ca nu mai am sperante de promovare ??? pai pot sa spun ca ejti un tampit ...T A M P I T .si ce draku te-am amenintat cu ceva ...am zis ca daca vrei sa vorbim...atunci sa o facem fata in fata ...asta iti suna a amenintare. Bai omule se vede ca ai crescut in casa ...de aia probabil nici nu calci in galerie ...vaaai tzie frica sa nu ei bataitza de la jandarmi ...ai ma mai dute drakului ...la 30 de ani ai tupeul meu de la 15 ani . GET A LIFE ! ;)

simpson
9th September 2007, 13:43
Stai linistit, eu "vi" pe stadion din vremea cand tu inca erai poate doar in plan s-apari pe lume, n-ai tu meciuri vazute la televizor cate am vazut eu pe stadion, la Bacau(majoritatea) sau in alte locuri... Si da, am facut multe deplasari, da' nu pe banii altora, asa cu mergi tu, gratis, am fost pe propria mea cheltuiala si nu ca sa ma-nfrunt cu jandarmii... Da' probabil ca nu intamplator ai ales identitatea pe care cu atata mandrie o afisezi... Incearca totusi sa te limitezi la a sustine echipa, nu te mai lansa in razboaie pe care, crede-ma, nu le poti duce! Si, mai ales, fa-o civilizat! Te-nteleg ca esti tanar, vrei sa ti se dea dreptate, da' in stilul asta de-ati sustine cauza sa stii ca nu-ti sporesc sansele de castig, ba chiar din contra. Sper sa nu-mi oferi ocazia sa mai raspund la astfel de "dialoguri", nu-mi sta in obicei si mai ales nu-mi face placere. Sa sustinem Bacaul civilizat...OK?

BacauHooligan
9th September 2007, 14:36
ok...sustinem civilizat ...insa lasa-te de ironii ca chiar nu isi au rostul ...si faza "cum merg eu in deplasari ...gratis sau cu banii mei " chiar nu te priveste ...

BacauHooligan
9th September 2007, 14:39
Si la varsta ta ...cat pretinzi tu ca ai 30 ani este normal sa fi asezat cu serviciu si sa iti permiti sa faci deplasari pe banii tai!

NORGEMAN
9th September 2007, 15:27
Nu stiu cine iubeste mai mult echipa asta ...eu sau tu ...??? asha dupa tine ...tu care nici nu vi pe stadion si mananci ....degeaba ...sau eu care cant cu galeria. Zi mai omule ce ai facut tu pentru echipa asta ??? ai stat si ai comentat ca un "soarece de biblioteca" din fata calculatorului. Ai facut in viata ta vreo deplasare cu echipa...??? Si oare crezi ca nu mai am sperante de promovare ??? pai pot sa spun ca ejti un tampit ...T A M P I T .si ce draku te-am amenintat cu ceva ...am zis ca daca vrei sa vorbim...atunci sa o facem fata in fata ...asta iti suna a amenintare. Bai omule se vede ca ai crescut in casa ...de aia probabil nici nu calci in galerie ...vaaai tzie frica sa nu ei bataitza de la jandarmi ...ai ma mai dute drakului ...la 30 de ani ai tupeul meu de la 15 ani . GET A LIFE ! ;)

Pai eu cand am citit aia cu "sa ne intalnim fata in fata" mi-a sunat si mie a amenintare:yes:
Ca sa fiu la subiect... naspa ca ati pierdut:lol:

P.S. V-am vazut marea "galerie" inainte de inceperea mitingului la parcul din Kiseleff, eram la 5m de ai vostrii:happy Mi-a placut ca dintre toti de acolo l-au ales pe unul de la voi sa ii ia un interviu:yes:

Vorpal
9th September 2007, 16:05
Dunarea GIURGIU - FCM BACAU 1-0 (0-0)
70' Alexandru RADU

Stadion: Marin Anastasovici, Giurgiu;
Spectatori: 700
Timp: noros, umiditate in aer si la nivelul solului, 17 grade Celsius;
Intrarea generala: 3 RON;
Dunarea: echipament albastru inchis-rosu, a atacat in I repriza de la stanga la dreapta;
Bacau: echipament complet galben;
Omul meciului: Vasile GHEORGHE (Dunarea);

Dunarea GIURGIU: 12. I. ENE (30' 1.M. DRAGNE) - 8. P. COMANEANU, 6. C. STREANGA, 3. C. CIOCARLAN (cap.), 4. G. SANTMARE - 20. V. GHEORGHE, 5. Cl. VASILE, 7. C. GHEORGHE, 11. C. MOCIOI - 10. D.ENE (50' 9.A. RADU), 21. C. PETRACHE (17. S.ZAMFIRESCU)

Dunarea Giurgiu ramane invincibila pe teren propriu la scurgerea a 3 etape din Liga a II-a, Seria I dupa o evolutie entuziasmanta impotriva "taurilor furiosi" o alta echipa de calibru care se deplaseaza la Giurgiu si pleaca fara niciun punct (alaturi - pana acum - de Progresul Bucuresti).

M-am bucurat sa asist la meci, avand posibilitatea sa ii revad pe bacauani dupa ce, acum 2 sezoane, erau invinsi de Poli IASI cu 5-0 (din pacate pentru ei). Singurul liant pe ruta Bacau - Iasi - Giurgiu ramane Florin Croitoru, jucatorul giurgiuvean evoluand la toate cele trei echipe de-a lungul timpului.

Echipa moldava a parut destul de somnolenta, cu multi jucatori tineri dintre care au ramas cateva vedete precum Marian Tanasa sau David; cu toate acestea sistemul de 4-4-2 a lui Popovici (destul de calm pe banca tehnica a echipei sale) a pedalat in gol, FCM, dovedindu-se ca doreste sa evolueze la 0-0 ca si in sezonul precedent; o singura ocazie clara pentru bacauani in timp ce giurgiuvenii au avut cel putin 5 situatii clare de a marca. Iata filmul meciului:

min.2: nici nu s-au asezat bine in ghete fundasii bacauani, ca neobositul Vasile Gheorghe patrunde pe partea dreapta a terenului si de la 12 metri in unghi mort reuseste sa il puna la incercare pe "norocosul" numar 13, Manea, de la "galbeni"

min.4: lovitura libera de la 20 de metri aproximativ, executa Ciocarlan putin peste transversala portii unui Manea ramas de aceasta data fara reactie;

min.10: forcingul Dunarii continua nestingherit si dupa o faza construita de Comaneanu si acelasi Vasile Gheorghe, zvarluga Petrache (doar 1,67m inaltime) incearca un calcai de efect dintr-o pozitie incomoda la 6 metri de buturile adverse;

min. 21: bomba lui Claudiu Vasile de la 17 metri trece putin pe langa stalpul din dreapta a lui Manea dupa o faza electrizanta spre disperarea specatatorilor si a carismaticului Adrian Furnica, antrenorul giurgiuvenilor;

min. 30: dupa o pasa inapoi trimisa de un fundas central, portarul Ene se prabuseste pe gazon, accidentat (contractura sau, si mai grav ruptura) fiind inlocuit cu debutantul Madalin Dragne, 19 ani. Treziti parca din reverie bacauanii reusesc o suita de 3 cornere consecutive, reusind cea mai mare ocazie a meciului, mingea trimisa de la marginea careului de 16 metri izbind transversala si ricosand din nou in teren de unde Ciocarlan reuseste sa respinga.

Pauza debuteaza in ritmuri de E-type - "Championes" (imnul europenelor din 2000 - Belgia si Olanda - sa fi fost oare un mesaj transmis catre tricolori?!) dar si de Champions- League (ei bine melodia asta nu stiu pentru ce au pus-o :) ) cu fosta glorie giurgiuveana Narcis Coman antrenandu-l de zor pe nou-intratul Dragne care nu a plecat la cabine cu ai sai colegi.

Repriza a II-a are acelasi scenariu, in care Petrache este rugat de spectatori sa aduca si scara cu el iar bataiosul Tanase invitat sa se introduca singur undeva (din cauza faulturilor repetate din atac).

Golul pluteste in aer si dupa alte cateva minute bune in care giurgiuvenii au ascuns mingea iar bacauanii au dominat neconvingator, Mocioi recupereaza, se insurubeaza pe partea stanga, intra in unghi mort scoate inapoi pentru Catalin Gheorghe care centreaza ca la carte pentru nou-intratul Alexandru Radu, care, nemarcat, reia spectaculos cu capul la semi-inaltime in stanga lui Manea. (era minutul 70).

Meciul se taie practic cateva minute mai tarziu cand un jucator bacauan este eliminat pentru cumul de cartonase spre nemultumirea lui Gireada indeosebi (secundul lui Popovici). Vasile Gheorghe isi continua recitalul cu o patrundere printre 4 bacauani insa sutul se duce peste.

Partida se incheie cu FCM Bacau incapabila de riposta si cu jucatorii giurgiuveni multumind publicului pentru incurajarile de pe toata durata partidei.

Nu in ultimul rand trebuie sa remarca faptul ca bacauanii nu au fost sustinuti de niciun membru al galeriei (eu cel putin nu am vazut pe nimeni) poate ca a fost mai important mitingul de la Bucuresti... oricum Bacaul pare ca are jucatori tineri, bine claditi dar... daca se continua in felul asta vor avea mult de suferit si este pacat pentru fotbalul din Romania.

Oricum sunt bucuros ca echipa mea favorita a reusit sa se impuna si tin sa iti reamintesc BacauHoligan ca declaratiile tale in care ma invitai sa visez frumos la victoria Giurgiului si sa fredonez slagarele lui Constantinescu cu flori, campii si alte minunatii nu au avut deloc acoperire.
Sper sa "comentez" cat mai multe meciuri ale Dunarii de la fata locului chiar daca, poate, nu va citi nimeni aceasta cronica, o fac pentru mine si pentru sufletul meu :).
Bravo baieti si cat mai multe puncte adunate in etapele viitoare!!!

BacauHooligan
9th September 2007, 17:04
Pai eu cand am citit aia cu "sa ne intalnim fata in fata" mi-a sunat si mie a amenintare:yes:
Ca sa fiu la subiect... naspa ca ati pierdut:lol:

P.S. V-am vazut marea "galerie" inainte de inceperea mitingului la parcul din Kiseleff, eram la 5m de ai vostrii:happy Mi-a placut ca dintre toti de acolo l-au ales pe unul de la voi sa ii ia un interviu:yes:


1 nimeni nu a zis de o mare galerie (ba din contra ...da nah ...ce pot sa iti cer ...cand omu e la pamand mai dai si u odata in el ) (ai mentalitate ce sa mai....)
2 nici voi nu ati fost prezenti (eu unu nu am fost acolo insa ma uit ce scrie aici )
3 Compara drumul Brasov - Bucuresti (parca jucati in deplasare la FC National)
cu Bacau -Giurgiu (mdaaah aku ce ai sa zici si tu ... )
4 Am fost prezenti acolo ...asha cum eram putini :rolleyes: si asta e de apreciat !
5 sa fi fericit! :D
CU TOTII ANTI-MITICA
Duminica, 9 Septembrie 2007

Fani
Fani
FURIOSI Suporterii au organizat ieri un miting împotriva legii promovate de seful Ligii, privind combaterea violentei.

Aproximativ 1.500 de fani (foto) au urmarit prin actiunea lor de protest modificarea unor capitole din proiectul de lege privind prevenirea si combaterea violentei pe stadioane.

Mitingul a început în jurul orei 11:00, când suporterii echipelor Steaua, Dinamo, FC National, U Craiova, Poli Timisoara, UTA si Petrolul Ploiesti s-au adunat în Parcul Kiseleff si au mers în coloana pâna în fata sediului Camerei Deputatilor. Fanii au uitat de eternele orgolii dintre galerii, scandând împotriva lui Dumitru Dragomir, cel care a promovat legea cu pricina în Parlament. "Refuzam dictatura de pe stadioane!", "Ultrasi, nu infractori!", "Libertatea luata pentru o lege distrusa!", "Jos cenzura!" si "Mitica la puscarie!" scria pe câteva din bannerele afisate de cei prezenti la miting. Suporterii au cerut modificarea proiectului de lege initiat de seful Ligii, considerându-l anticonstitutional. "Suntem de acord cu o lege împotriva violentei, însa nu suntem de acord cu o parte din capitolele din lege. Nu vrem sa intram la puscarie daca suntem prinsi ca avem torte. Nu vrem sa ni se interzica dreptul de a protesta pe stadioane împotriva unor oameni ca Mitica Dragomir sau Mircea Sandu. De asemenea, nu putem accepta sa nu mai folosim steaguri si bannere. Nu suntem o tara comunista", a declarat Elias, unul dintre liderii galeriei lui Dinamo.

Laurentiu (foto, cu sapca)
Laurentiu (foto, cu sapca)
Fotoreporteri loviti de un ultras!

Mitingul a fost presarat cu mai multe incidente. Trei dintre fotoreporterii prezenti la actiunea de protest, Razvan Chirita (Mediafax), Cosmin Motei (ProSport) si Mircea Restea (Cotidianul), au fost bruscati si îmbrânciti de Laurentiu (foto, cu sapca), un suporter aflat în multime. Incidentul a fost aplanat ca urmare a interventiei mai multor fani, care l-au calmat pe agresor.

Ray1
9th September 2007, 17:04
dar de arbitru care a fluierat pentru voi tot meciul nu zici nimic?

BacauHooligan
9th September 2007, 17:10
Ahh si la faza ca la ales pe unul de la noi pentru interviu ...ce pot sa zik ...probabil stia ca bacauanii is mai cu cap :) sau nah era mai bine imbracat ca restu ...ceva ceva tot o fi fost ...:) da era de bine :)
PS . Felicitari Vorpal ...jos palaria ;) si skuze pentru commentarile din zilele trecute :) nah sti tu ...ca inainte de meci :P !

Vorpal
9th September 2007, 17:10
Ray1 ai fost la meci sau... vorbesti din auzite?!
Daca a fost eliminat un jucator bacauan asta nu inseamna ca arbitrul a tras intro anumita directie; pot sa iti spun sincer ca arbitrii au iesit putin in evidenta si nimeni nu a avut grija lor.
A fost un meci placut, cursiv si atata tot.

Vorpal
9th September 2007, 17:13
BacauHooligan... nu-i nimic, se mai intampla, repet poate si eu am sarit calul dar... sa stii ca presimteam ca va fi un meci greu pentru voi, iar eu vorbesc doar in cunostinta de cauza. Cum am spus si in comentariu am vazut Bacaul la Iasi acum doi ani si m-au impresionat desi la 5-0 au plecat de pe stadion. Galeriile ambelor echipe au strigat numele celeilalte si s-au aplaudat!

patronu_becali
10th September 2007, 16:22
bah fratilor bacau logic au fsot sclavii stelei cand erau in divizia A!!1 nu a ti vazt ce usor ii bateau?? aratau ei sa si dea viata mai ales in ultima etapa cand trebui pct pt barem?? cu rapid au murit pe teren 1-2 au dat gol rapid lea dat in min 88 cik ziceau k nush ce bani primesc de la steaua fiti seriosi cum era farul acum cativa ani scalvii lu dinamo mereu luau bataie de la dinamo cu gafe de portar si fundas se dateau la o parte scalvagismul se pastearaza vad si in era noastra in div a

BacauHooligan
10th September 2007, 17:57
bah fratilor bacau logic au fsot sclavii stelei cand erau in divizia A!!1 nu a ti vazt ce usor ii bateau?? aratau ei sa si dea viata mai ales in ultima etapa cand trebui pct pt barem?? cu rapid au murit pe teren 1-2 au dat gol rapid lea dat in min 88 cik ziceau k nush ce bani primesc de la steaua fiti seriosi cum era farul acum cativa ani scalvii lu dinamo mereu luau bataie de la dinamo cu gafe de portar si fundas se dateau la o parte scalvagismul se pastearaza vad si in era noastra in div a

Ce inteligent ejti ...:lol::lol::lol: chiar semeni cu JIJI =)) si au zis jucatorii bacaului ca primesk ei bani de la jiji daca bat Rrapidu inseamna ca si-au calcat demnitatea ...da is sigur ca e scoasa asta de tine (din prea multa inteligenta) :happy:happy:happy