PDA

View Full Version : Concurs pronosticuri 2007



georgebz
1st September 2007, 18:53
Pentru a putea participa la concurs trebuie sa va inscrieti aici : http://www.warriors.ro/concurs/index.php . Dupa inscriere , accesand din meniul din stanga My predictions puteti introduce pronosticurile voastre .


Concursul se desfasoara pe parcursul sezonului regulat si al PlayOffului 2007.

Pronosticurile se pot schimba de cate ori vreti , insa doar pana la ora de incepere a meciului.

Sistemul de punctare este urmatorul :

-pentru fiecare meci pronosticat corect primiti 1 punct
-pentru fiecare scor corect pronosticat primiti 3 puncte
-pentru pronosticurile gresite primiti 0 puncte


Castigatorul concursului va primi un tricou cu Bucharest Warriors .

r0bby
1st September 2007, 18:57
Eu il astept pe Seahawk sa vad daca mai face ceva anul asta.Voi ce ati alege intre un tricou original cu echipa preferata sau unul imprimat cu Warriors?:rolleyes:

mtfk
1st September 2007, 19:35
eu o sa aleg unul imprimat cu Sharks dar sa aibe numele lui robby pe spate:yeah:








:headbang:

georgebz
1st September 2007, 19:43
Eu il astept pe Seahawk sa vad daca mai face ceva anul asta.Voi ce ati alege intre un tricou original cu echipa preferata sau unul imprimat cu Warriors?:rolleyes:

eu le-as prefera pe amandoua ... dar nu inseamna ca neaparat trebuie sa castigi .. stii tu .. important e sa participi

PS : din cate stiu eu AKA nu a confirmat primirea tricoului de la concursul de anu trecut :confused:

A.k.a
1st September 2007, 19:47
Da, nu a mai ajuns. Am fost de cateva ori la posta, m-am gandit ca nu au trimis instiintarea acasa, am mai patit de cateva ori asa, dar au zis ca nu a ajuns nimic la ei. Habar n-am, oricum sper sa nu patesc asa cand imi comand online

Zabriskie
1st September 2007, 19:55
mai mult de 3 puncte pentru rezultat corect parerea mea... 4 sau 5...

georgebz
1st September 2007, 20:00
parerea mea ... daca nimeresti un rezultat e noroc la fotbalul american ... daca ai "bulan" si nimeresti 2 rezultate in o etapa si ar fi 5 puncte , ar fi prea mare diferenta ... asa 3 ma gandesc ca e mai rezonabil ...

dar mai astept pareri .. daca vor fi mai multe pentru 4-5 poate vom schimba

Zabriskie
1st September 2007, 20:03
cum vreti...

A.k.a
1st September 2007, 20:05
Pai anu trecut au fostc are au ghicit rezultatul si nu au castigat, pt ca puneau acelasi scor pt toate meciurile fiecare week

r0bby
1st September 2007, 20:08
eu o sa aleg unul imprimat cu Sharks dar sa aibe numele lui robby pe spate:yeah:








:headbang:

Se rezolva,cu o singura conditie,sa imi trimiti unul cu tine la schimb.:ok:,pe negru daca se poate.:yeah:

mtfk
2nd September 2007, 12:11
desigur!

georgebz
4th September 2007, 16:33
c'mon peoples ... pana acum sunt doar 6 pronosticuri pentru primul meci cu 2 zile inainte de debutul sezonului

cycloneclau
4th September 2007, 16:37
Io mi-am facut datoria, si o s-o fac sapt de saptamana ... totusi alea 5 min care trebe sa completezi toate campurile cu scoruri cat de cat posibile nu-s prea mult zic io

georgebz
4th September 2007, 16:39
cred ca in 5 min le pui pentru intreg sezonu :P ... oricum eu o sa va mai aduc aminte pe aici sa nu uitati sa le puneti ;)

georgebz
6th September 2007, 12:42
deja sunt 12 pronosticuri pentru primul meci ... mai asteptam si pe altii :)

Prome
6th September 2007, 23:59
de ce aveti trojeni pe acel site?

BAK
7th September 2007, 02:37
bah, ce are siteul ala ca mio futut calculatorul...vroiam sa ma informez despre niste meciuri, dau pe link si calcu mi se reseteaza .......apoi iar se reseteaza si tot asa....
@promee....ai patit si tu la fel? ce ai facut?

georgebz
7th September 2007, 03:21
mi-a mai zis cineva de asta ... eu am bagat 3 antivirusi diferiti si nu mi-a gasit nimik ... nu am nici o problema ...

BAK
7th September 2007, 06:18
man, trebuia sa anunti sau ceva.....acuma mi-am dus calcu la best-buy la reparat si o sa ma coste vreo 150$...ceva este acolo destul de dubas...oricdum, intentia mea era sa aflu daca imi poate oferi cineva niste predictii pentru meciurile de duminica si luni...si pe PM se poate...

denver-buffalo
pittsburgh-cleveland
philadelphia-green bay
kansas city-houston
tennessee-jacksonville
atlanta-minnesota
miami-washington
detroit-oakland
chicago-san diego
tampa bay-seattle
ny giants-dallas
baltimore-cincinnati
arizona-san francisco

thanks

Prome
7th September 2007, 13:49
nu stiu ce antivirusi folositi voi dar mie nod 32 mi l-a recunoscut imediat , atat si firewallul zone alarm :D

aveti grija cu asa ceva , ca faceti bucurii la oameni

cristane
7th September 2007, 14:14
Si mie mi-a detectat virusi pe site-ul ala. No offense, george, dar pina nu se rezolva, nu mai intru.

A.k.a
7th September 2007, 14:35
Mie nimic, dar better safe than sorry

Sinisther
7th September 2007, 19:02
@BAK....uite hai ca iti fac eu o analiza a meciurilor dar ii o oferta de 1 etapa...nu de alta dar dupa aia ma trezesc cu prnosticurile si analizele mele pe site-uri specilizate de pariuri si eu raman cu buza unflata...ca deh....la noi furtul muncii altuia e o slujba in sine din care multi fac bani frumosi...anyway...here we go

denver-buffalo Broncos is favoriti aici pt ca bills au pierdut niste oameni de valoare in defensiva(Clemens si Takeo Spikes si McGahee in ofensiva) singura lor arma e Lee Evans dar care va fi luat in primire de Champ Baley(cel mai bun CB din NFL) sau Dre Bly care e si el printre primii 15 deci va fi anihilat fara probleme.....in plus Broncos ii au pe Travis Henry un RB de exceptie mai ales utilizat intr-un sistem zone blocking ca cel din Denver si un QB in credtere de forma in Cutler cu un WR de top in Javron Walker

pittsburgh-cleveland Steelers Big Ben nu a facut cele mai bune meciuri ale sale impotriva celor de la Browns dar a castigat daca tin bine minte ultimele 4 meciuri impotriva lor dar Steelers au un avantaj urias fata de o echipa cu o aparare foarte slaba si un atac anemic

philadelphia-green bay pronosticul asta e subiectiv asa ca il poti ignora daca vrei. cu toate ca Favre nu a facut meciuri bune impotriva celor de la Eagles in ultima vreme eu, cheeshead fiind pun pariu pe Packers care au o defensiva mult imbunatatita fata de sezonul trecut care o sa isi domine adversarii sezonul asta. La pariuri favorita clara o sa fie Eagles care il au pe McNabb sanatos in proportie de 90%(he won't scramble yet...i hope ) dar eu o sa merg pe ai mei

kansas city-houston Texans...o sa castige aici pt ca Chiefs au o situatie destul de proasta, adica L.J....desi a semnat in cele din urma o sa aiba mai putine carries...nu se stie exact de ce...situatia la QB e rea de tot pt KC unde Huard nu e un starter adevarat cat o solutie intermediara pana o sa prei echipa Croyle sau se va achizitiona un nou QB cu experienta.... in schimb Texans desi au o linie ofensiva slaba...chiar f slaba au un QB in nou care pare in forma. In cele din urma cred ca meciul va fi decis de Jacoby Jones care cred ca e noul Devin Hester ... si va avea multe sanse de punt return datorita ofensivei slabe a celor din KC

tennessee-jacksonville Vince young a jucat cele mai proaste meciuri ale sale in sez trecut impotriva defensivei celor din Jacksonvile care au o linie defensiva si un backfield formidabil.Jags se vor baza pe running game pt ca Garard care tocmai a castigat postul de QB nu are experienta mare cu prima echipa dar cred ca, cuplul MJD + Fred Taylor va avea o si mare iar defenziva il va opri cu succes pe Vince(running game-ul celor de la Titans e oricum in aer asa ca nu vor fi probleme aici)

atlanta-minnesota Vikes all the way....desi au in QB inexperimentat running gamul exploziv plus o defensiva care a fost sez trecut no 1 impotriva runn-ului cu sub 70yds/meci permisi ii va termina pe falcons fara Vick si fara WR de exceptie care sa poate ameninta backfield-ul vulnerabil al celor din minnesota

miami-washington Dolphins au avut una dintre cele mai bune defensive impotriva pasei sezonul trecut dar ofensiva lor nu sperie pe numeni... nici macar pe una din cele mai slabe defensive din sezonul trecut, dar care cred ca va face un sezon mult mai bun mai ales ca acum au un cuplu de safety-uri sensational in Landry si Taylor, in plus running game-ul o sa mearga bine fie ca e cu Portis fie cu Betts care a fost un monstru sezonul trecut...my money's on the Skins

detroit-oakland Detroit au o ofensiva plina de talente(cu exceptia RB) si pe Mike Martz la conducerea ei dar defensiva lor e forte slaba iar Kitna nu e in cea mai buna forma fizica, in timp ce Oakland au avut cea mai buna defensiva impotriva pasei din NFL sezonul trecut, iar QB lor vine tocmai de la Detroit,deci cunaoste destul de bine defensiva si o ofensiva care desi este anemica are un mare potential si oameni care au postul amenintat deci vor fi determinati sa joace bine. Plus... detrit este cel mai slab adversar din programul(cel mai dificil din NFL) celor de la Raiders sezonul asta

chicago-san diego anybody's game....go on GUT here...mine says Chargers

tampa bay-seattleBuccs si-au umplut defensiva de talente sezonul asta si o sa aiba un an bun...de cealalta parte Seahawks sunt clar favoriti pe hartie dar l-au pierdut pe Marcus Tubbs fara de care au lasat peste 140yds/meci si daca "Cadilac" are un meci bun Buccs cu un upgrade si la QB o sa manance ceasul si o sa castige meciul

ny giants-dallas Giants is cu echipa in infirmerie si Cowboys au o defensiva solida si o ofensiva exploziva chiar daca l-au pierdit pe Glenn dar T.O. nu mai face scandal si se intelege bine cu Romo

baltimore-cincinnati Ravens au a 2-a defensiva din NFL iar Bengals pe a 30-0 parca...cu tatte ca au probabil cea mai buna ofensiva din NFL Ravens nu a mai primit 30 de puncte intr-un meci de 2 ani parca in si o sa le pun problema celor din cincinati mai ales ca Housmandzedah nu e 100%... in plus McNair s-a acomodat mult mai bine cu playbook-ul din Baltimore si incepe sa isi cumoasca din ce in ce mai bine WR in special pe Clayton

arizona-san francisco doua echipe cu QB tineri si pe val, si cu talent cu carul in Ofensiva in special...desi 49ers o sa aiba un sezon bun cred ca inbunatatirile din linia ofensiva a celor de la Cardinals si plusul de experienta pe care il au Fitzgerald ,Boldin si Eddgerin James o sa isi spuna cuvantul, mai ales ca defensiva celor din SF nu e extraordinara iar treansferul lui Nate Clemens de la Bills nu va schimba mult situatia mai ales cand au in fata 2 dintre cei mai buni 15 WR din NFL

sorry for the typos dar la cat am scris nu am mai avut vreme sa si corectez :D

BAK
8th September 2007, 02:56
meris mult man..si nu am de gand sa iti fur munca..heheh..eu nu prea intru la pariuri deci nu ai de ce sa te tiemi(typo)...pickurile imi trebuiau pentru un pariu cu niste prieteni...daca castig, am bani sa imi repar calculatorul pe care l-am belit cand am incercat sa aflu predictii pentru jocurile de weekendul asta.....cam ironic, nu?

BAK
8th September 2007, 02:58
oricum, pickurile pe care eu cred ca am sa le aleg sun asemanatoare cu ale tale....mai trebuie sa ma gandesc un pic la phila-green bay si la tampa bay-seattle.....poate si la detroit-oakland