PDA

View Full Version : Cupa UEFA / DINAMO - IF ELFSBORG



fanatic88
31st August 2007, 14:55
Dinamo București va juca cu IF Elfsborg în turul I al Cupei UEFA. Prima manșă se va disputa pe 20 septembrie pe stadionul Dinamo, pentru ca pe 4 octombrie dinamoviștii să se delpaseze în Suedia pentru returul acestui meci de calificare în grupele Cupei UEFA.

MARCEL55
31st August 2007, 15:13
Normal trebuie sa ne calificam, fara infrangere

fanatic88
31st August 2007, 15:25
sper ca echipa sa mobilizeze si sa depaseasca momentul acesta greu ...

daca echipa va fi completa nu trebuie sa avem probleme

Celso
31st August 2007, 19:14
ce dreaq ma.....daca nici pe astia nu elimina...atunci pe cine? daca nu ii elimina pe astia nu mai au nici o scuze....AFARA cu TOTI....

delaparis
31st August 2007, 19:21
Suedezii au un joc fizic, rudimentar din punct de vedere tehnic si depun mult efort in teren ...

Seamana cu polonezii varsovieni :D ... Sper sa ma insel :headbang:

Rossi
31st August 2007, 19:25
Alearga astia de rup pamantul ... Nu o sa fie usor , dar trebuie sa-i eliminam ...

Mario Di Lazi
1st September 2007, 02:48
în mod normal ... BATE DINAMO
dar avem un exemplu cu Rapid acum ceva vreme ... Carew știe :D

fanatic88
1st September 2007, 03:08
nu au scuza sa piarda calificarea ...

Rossi
14th September 2007, 03:16
nu au scuza sa piarda calificarea ...

mai conteaza ?! ... dupa ratarea grupelor CL si inceputul dezastruos din campionat ...orice e posibil

fanatic88
17th September 2007, 18:34
lasa ca se mobilizeaza acum sub conducerea lui zenga si castiga campionatul

Aurel.D
18th September 2007, 14:32
Cica suedezii care au fost la Iasi s-au speriat de forta lui Dinamo....Bina ca nu au vazut echipa anul trecut....
Sper sa fie multi dinamovisti la meci, echipa are nevoie.

Dorin
18th September 2007, 14:36
Eu vad meciul retur din Suedia din randul trei din spatele bancii dinamoviste.Pot auzi ce se spune (tzipa adica...)Stadionul e fara pista si gazonul este sintetic!!!!D

Universal
18th September 2007, 14:38
Eya, Dorin :bere: inca un'''suedez'' pe aici :bere:

Aurel.D
18th September 2007, 18:09
Dorin,

:)Dupa aceea, sa ne da ne dai si noua detalii, te rog..

Rossi
18th September 2007, 19:47
A inceput scoala !!!
Subit, harmalaia este intrerupta de soneria care anunta un nou inceput…Si odata cu ea usa se deschide larg si batranul patrunde pasind incet, in camera. Copii amutesc si se aseaza linstiti in bancile lor. Par carunt, costum alb, usor murdar de praf, cravata rosie de la gat, barba ingrijita… la prima vedere nici nu stii daca omul care tocmai a intrat in camera vine din alte vremuri sau nu…

"Buna ziua. Numele meu este Domnul DINAMO, am aproape 60 de ani si sunt profesorul vostru pentru azi…

Observ multa neincredere in ochii vostrii si de aceea am sa va rog, ca macar astazi sa nu ma priviti ca pe un simplu profesor trecator, priviti-ma ca pe un bunic…. Bunic, trecut prin multe la viata lui, care a cunoscut o puzderie de oameni, mai buni si mai rai. Bunic de la care aveti foarte multe de invata. Ce anume?! Nu, nu matematica, sau gramatica, poate doar un pic de istorie si de geografie, dar cel mai important…veti invata SA TRAITI…

Eu am invatat multe de la prietenii pe care i-am avut de-a lungul anilor si acum este momentul sa impart cu voi aceste lucruri. Prin mine, veti invata ce inseamna darzenia de la un anume Dinu, inteligenta de la un Nunweiller, onoarea de la un Georgescu sau sacrificiul de la un Hildan.
Veti afla insa si despre minciuna, hotie, deceptie, umilinta, parsivitate. Dar veti intelege astfel ca fara sa le cunosti si pe acestea nu poti fi un om complet…Si toate vor fi sterse cu buretele cand veti invata de la zecile si sutele de mii de oameni pe care ii cunosc fara sa-i stiu, despre pasiune fara margini, iubire nemuritoare, bucurie inimaginabila, mandrie fara egal…

Si daca dupa toate acestea povestile mele va vor fi cucerit…atunci veti fi ai mei pe veci. Si-mi veti dedica nu numai timpul vostru sau putinele castiguri materiale, ci sufletul vostru pe de-a-ntregul…

Si atunci eu va voi invata cea mai importanta lectie pe care o puteti primi vreodata, pe care nu intamplator am lasat-o la final…Veti invata sa mergeti inainte, indiferent de obstacolele pe care le intalniti. Veti cadea de multe ori si de tot atatea ori va veti ridica, veti fi pusi la pamant deseori, si de tot atatea ori va veti inalta falnici, mai puternici, mai cranceni in lupta, mai aprigi…Costumul meu inca mai este prafuit dupa ultima cazatura, suferita nu in urma cu mult timp…si cu toate acestea m-am ridicat si am venit la voi…pentru ca eu am nevoie de voi…asa cum si voi aveti nevoie de mine…
Joi, pe 20 septembrie un alt obstacol se va pune in drumul meu si al vostru… daca alegeti sa mergeti alaturi de mine, impreuna il vom dobori si vom demonstra inca o data ce inseamna sa fii "Caine pana la moarte si dincolo de ea". Pe 28 august am murit, pe 20 septembrie VOI ma veti invia…

JOI, SA FIM DIN NOU TOTI PE STADION !!!! DINAMO ARE NEVOIE DE NOI, IAR NOI AVEM NEVOIE DE DINAMO !!!!!

sifuente@dinamo-online.net

Supararea inca nu ne-a trecut ...si nu o sa ne treaca prea curand ... dar joi trebuie sa fim pe stadion !!!
HAI DINAMO !!!!

Dorin
18th September 2007, 21:40
Dorin,

:)Dupa aceea, sa ne da ne dai si noua detalii, te rog..
Absolut sigur plus poze mai neoficiale!:yeah:D

Aurel.D
19th September 2007, 14:18
Cica nu s-au vandut decat 3700 de bilete...Tare nasol, or fi fanii suparati, dar nici chiar asa...Cat de naspa s-ar vedea pe National stadionul aproape gol.
Insa cred ca maine se vor duce cei mai multi sa cumpere bilete.....

MARCEL55
20th September 2007, 08:40
adevarul e ca ieri pe la 2 cand mi-am cumparat bilete eram singur la coada si timp de 10 min cat am stat pe acolo nu prea a mai venit nimeni

resita
20th September 2007, 09:01
vreo 10.000 tot se strang pana la ora meciului

sper sa obtinem o victorie categorica la 3,4 goluri diferenta :ok:

MARCEL55
20th September 2007, 09:13
bine ca s-a oprit ploaia, la ora meciului nu o sa ploua, si temperatura destul de buna, ar trebui sa vina suporterii. Sper ca sa castigam macar la 3 goluri (un 5-2?;))

fanatic88
20th September 2007, 11:24
trebuie cel putin 3 ca sa fim siguri

resita
20th September 2007, 13:31
un superb articol scris de un dinamovist

Daca nu pentru VOI, atunci neaparat pentru EI!


In mai putin de 12 de ore ne vom reintalni pe proaspat remachiatul 23 August pentru "primul picior" al dublei cu suedezii de la IF Elfsborg. Prognoza meteo (sanse mari de ploaie la ora meciului), evolutia din returul cu Lazio pe de o parte, dar si dorinta de a vedea partitura Zenga pe de alta parte vor fi motivele noastre de a veni sau nu la meci.

Atata doar ca NOI, cei 60000, ne-am facut datoria acum 3 saptamani! VOI? In niciun caz!


Nu stiu si nici nu ma intereseaza daca aveti chef sa jucati sau nu in Cupa UEFA, daca il respingeti sau nu ca pe un corp strain pe Blay, fiindca v-a ajutat de atatea ori in campionatul castigat in vara.

VOI trebuie sa muriti pe teren pentru EI, cei care au venit la sfarsitul lui august de la 400, 500, 600 km ca sa va vada jucand fotbal, cei care dupa meci au stat noaptea in gara gandindu-se la cat i-ati dezamagit, care au fost luati peste picior la servici din cauza voastra!


Pentru cei de la Zlatna, Tg. Jiu, Abrud, Braila, Zalau sau Timisoara, pentru cei 500 care au venit la ultima "reprezentatie" din Groapa si pentru sutele de dinamovisti care va sustin neconditionat in toate meciurile din deplasari, PENTRU EI TREBUIE SA ADUCETI VICTORIA!



Vestile dinspre infirmerie si vestiar par a fi din ce in ce mai bune. Lobont a inceput antrenamentele si deci sunt sanse mari (dar nu 100%) sa fie in poarta. Linia de fund va aceeasi ca in meciul de la Iasi, dar alcatuirea liniei mediene va fi decisa dupa analiza notitelor luate de Brambilla si analiza evolutiei de la Iasi, fiind foarte probabila titularizarea lui Bostina.
Varfurile vor fi Niculescu si Danciulescu.

PS Si fiindca nu ma incanta finalurile lacrimogene, mai zic ca dincolo de rezulatat si joc in sine, va fi interesant de urmarit cine cui ii da si ce fel de pase (la cravata, etc.) da ... asa, pentru statistica ...

MARCEL55
20th September 2007, 13:50
Da, trebuie sa isi dea viata pe teren pentru unii ca un prieten de al meu, din Pitesti, care dupa meci a traversat pe jos Bucurestiul, pana in Drumul taberei-Militari, ca sa ia o masina spre casa.

fanatic88
20th September 2007, 17:51
frumos articol ...

...daca nu au fost anul asta in cl ,trebuie neaparat sa ia campionatul si sa faca performanta in uefa

resita
20th September 2007, 20:43
Min. 14 1-1

Universal
20th September 2007, 20:51
hai ca se poate

resita
20th September 2007, 21:22
ce prost jucam, parca jucatorii dinamovisti nu ar fi jucat impreuna pana acum niciodata

la pauza 1-2 :headbang::headbang::headbang:

Ray1
20th September 2007, 21:29
ba sa mor eu daca nici dinamo nu castiga cu elfsborg atunci nu avem ce cauta in europa.speram macar rapidul sa aduca un punct

resita
20th September 2007, 22:33
afara cu voi de la DINAMO, ne-am saturat de jucatori cu fite, dar care cand intra pe teren sunt fete

fanatic88
21st September 2007, 11:14
ce joc slab ...jenant

daca nici de de elfsborg nu pot trece atunci nu meritau calificarea in cl

Rossi
21st September 2007, 12:01
CONDUCERE DE KKT , PE DINAMO AI INGROPAT!!!

De ce merge Dinamo prost ? Pt ca nu are jucatori !
Aceste NULITATI trebuie sa dispara de la DINAMO cat mai repede :
Oprita , C. Munteanu , Goian , Izvoranu , Gualiquito , Stoican , Blay , Fernandez , Bostina

SA PLECE TOTI DIN CONDUCERE !!!! SA RAMANA DOAR BADEA SI SA VINA TIRIAC !!!

fanatic88
21st September 2007, 12:39
pe gualiquito asta nu l-am mai gasit frate ???

numai ciurucuri ....

Leo
21st September 2007, 14:39
dezamagire totala , DINAMO nu a aratat nimic , se miscau in teren ca niste babe obosite
asta e
sa speram ca in retur se v-a produce minunea , doar speranta ne-a ramas
CAINE PANA LA MOARTE !!!!!!!!
LA BINE SI LA GREU CU DINAMO MEREU !!!!!!!!

fanatic88
21st September 2007, 14:44
macar pt suporteri ar fi trebuit sa joace ...daca cupa uefa nu este o motivatie suficienta ...

MARCEL55
21st September 2007, 14:57
Azi nu comentez nimic, am fost ieri la meci si mi-a ajuns. Sper sa imi treaca cat mai repede.

Lordul
21st September 2007, 14:58
mai avem returu capul sus si HAI DINAMO FIE VREME BUNA FIE VREME REA CAINI PANA LA MOARTE SI DINCOLO DE EA ,va fi foarte greu in Suedia pe 4 octombrie dar sansele chiar daca sunt mici ele EXISTA asa ca HAI SA LUPTAM si sa ne dam VIATA pe teren .HAI DINAMO!

Celso
21st September 2007, 17:55
dupa ce ca am avut io ieri o zi de tot rahatu...astia i-au pus capac:(

si io jucam mai bine decat Oprita sau Castro ala aseara:| ....ce dreaq...Blay e de 3 ori mai bun decat ruigbistu ala :|.... Goian cam muci...Lobont si el ...mai bine il lasa pe Romanovs daca stia ca nu e refacut total:(

slabe sanse sa mergem mai departe.....cu asa atitudine:headbang:

fanatic88
22nd September 2007, 01:44
daca ii remonteaza zenga putem sa-i batem acolo ...daca vad ca prea sunt motivati pt uefa dupa ce au pierdut calificare in grupele cl

Leo
22nd September 2007, 14:26
eu cred ca ZENGA are timp suficient pt ai remonta pe jucatori pt returul cu Elfsborg

fanatic88
22nd September 2007, 14:55
sper ...mie nu imi par motivati deloc ... sigur din cauza ratarii grupelor cl , in campionat au jucat altfel

Patratzel89
22nd September 2007, 21:17
In retur imi este frica de gazonul sintetic, care s`ar putea sa le puna mari probleme.. :|

fanatic88
23rd September 2007, 18:23
lasa terenul ...eu vreau sa-i vad dandu-si viata pe teren ...nu ca in tur

resita
4th October 2007, 07:14
trebuie sa ne calificam, sa luptam pana in ultimul moment
am incredere in baieti :ok:

jucati in memoria laul CATALIN HILDAN

resita
5th October 2007, 07:20
din pacate am obtinut doar victoria, nu si calificarea :no::no:

Celso
5th October 2007, 17:42
un joc de tot rahatul....macar de ii vedeam ca atacau....da au stat cu fundul in poarta:confused:

era minunata o calificare acum....la 7 ani dupa moartea lui Catalin:sad:

fanatic88
5th October 2007, 19:55
si asa s-a scris istoria in acest an in cupele europene ....jalnic...2-3 faze clare de gol

caine19
14th October 2007, 14:04
Mie nu-mi pare rau ca am ratat grupele uefa ... Avem nevoie de concentrare pentru a castiga campionatul :yeah:

fanatic88
14th October 2007, 17:46
macar sa compenseze cu castigarea campionatului