PDA

View Full Version : Slavia Praga - Steaua



Dani3l
31st August 2007, 00:44
Comentarii,discutii,reclamatii despre meci.
Debutam in Liga Campionilor impotriva unei echipe care are culorile lui dinamo!Ce motivatie mai mare iti trebuie?!:cool::happy
Am vorbit cu prieteni din Bucuresti care mi-au zis ca se gandesc sa mearga la meciul de la Praga.:ok:
Asta-i stadionul.Are 19.000.
http://img75.imageshack.us/img75/7021/slaviawk0.jpg
http://img75.imageshack.us/img75/5318/slavia2ig1.jpg

Snake_21
31st August 2007, 00:44
Meci in care obligatoriu trebuie sa batem :D

Luis Garcia10
31st August 2007, 00:45
Va fi greu...dar cred ca experienta va conta...DIN NOU!

Liviu
31st August 2007, 00:50
Prima conditie obligatorie pentru a merge in optimi e sa luam 6 puncte cu Slavia. Orice alt rezultat in acest prim joc va duce la o lupta intre cele doua echipe pentru locul 3.

Cu sufletul merg spre un 2 dar ca parior, as merge cu X. Steaua e o echipa experimentata dar aia nu sunt ageamii, sa nu ne amagim.

YoYoyOi
31st August 2007, 00:51
eu nu mai stiu ce sa zic....

Radu
31st August 2007, 00:52
o sa avem viata grea cu huliganii praghezi...o sa fie o deplasare infernala...:D

effect
31st August 2007, 00:53
Nu ne asteapta un meci usor . Acum depinde foarte mult si de indisponibili si de forma de moment a jucatorilor . Diferenta mare intre noi si ei nu e ..eu as merge pe o victorie la un singur gol diferenta :ok: . Marcheaza Goian din centrarea lui Dica :D

dede
31st August 2007, 00:57
victorie... :D altceva nu se poate :rolleyes:

Luis Garcia10
31st August 2007, 01:00
Putem foarte bine sa si pierdem acest meci! Sa nu ne amagim! Dar...noi speram :D

otinho
31st August 2007, 02:49
jocul asta decide tot , daca castigam avem locu 3 asigurat si putem spera la o minune (locu 2) .. pronostic 2

YoNuTzz
31st August 2007, 03:01
sper k lucrurile sa decurga la fel cum au fost si anul trecut in primul meci din grupe de la kiev ( echipa care era tot in urna a 4-a )

trebuie sa profitam de lipsa lor de experientza si sa-i batem, ptr k apoi in ghencea sigur nu vom pierde, si astfel ne asiguram macar locul 3 :ok:

pronostic slavia - steaua 1-2

Ioca10
31st August 2007, 12:09
Trebuie sa castigam...este obligatoriu;)

Geografu
31st August 2007, 12:58
Daca nu batem la Praga s-a terminat cu visul de locul 2.Trebuie sa invingem cu orice pret si orice scor ! :ok:

Nico21
31st August 2007, 13:17
Comentarii,discutii,reclamatii despre meci.
Debutam in Liga Campionilor impotriva unei echipe care are culorile lui dinamo!Ce motivatie mai mare iti trebuie?!:cool::happy
Am vorbit cu prieteni din Bucuresti care mi-au zis ca se gandesc sa mearga la meciul de la Praga.:ok:
Asta-i stadionul.Are 19.000.
http://img75.imageshack.us/img75/7021/slaviawk0.jpg
http://img75.imageshack.us/img75/5318/slavia2ig1.jpg


Atentie cu fanii celor de la Slavia...

Luis Garcia10
31st August 2007, 13:37
Trebuie sa castigam...este obligatoriu;)

E bun si-un egal :rolleyes: :ok:

San Cristobal
31st August 2007, 13:51
S(c)lavia poate fi (a)bulita ...:D

Universal
31st August 2007, 19:47
I batem ii batem ii batem, nu accept infrangere sau egal in fata lor.

Dani3l
31st August 2007, 20:38
Pentru cei care vor sa faca deplasarea la Praga,am gasit pe site-ul celor de la Atlassib ,tarifele pt transportul dus-intors pe relatia Bucuresti-Praga.Pret:105 euro.Asadar, 105 euro transport + 20 euro bilet + 100 euro de cheltuiala =225 euro.Oare ar fi mai ieftin cu masina persoanala?:thinkso: Cati km sunt intre buc si praga?2000?:thinkso: Daca mergi cu masina,cred ca-ti iese mai mult de 105 euro...combustibil(4000 km dus-intors) + taxe la bariere.:rolleyes: Tre sa vad cat ar costa cu avionul un bilet dus-intors (buc-praga):D

effect
31st August 2007, 21:21
Neah , eu imi pastrez banii pentru finala CL :yeah::ok:

Radu
31st August 2007, 21:46
Pentru cei care vor sa faca deplasarea la Praga,am gasit pe site-ul celor de la Atlassib ,tarifele pt transportul dus-intors pe relatia Bucuresti-Praga.Pret:105 euro.Asadar, 105 euro transport + 20 euro bilet + 100 euro de cheltuiala =225 euro.Oare ar fi mai ieftin cu masina persoanala?:thinkso: Cati km sunt intre buc si praga?2000?:thinkso: Daca mergi cu masina,cred ca-ti iese mai mult de 105 euro...combustibil(4000 km dus-intors) + taxe la bariere.:rolleyes: Tre sa vad cat ar costa cu avionul un bilet dus-intors (buc-praga):D
chiar te rog sa te interesezi de avion...nu am de gand sa fac zile intregi pe drum...:ok:

Dani3l
31st August 2007, 21:48
Polar,o poti face si tu.Sunt destule agentii de voiaj in Bucuresti.:D Cand iesi in oras,cum vezi o astfel de agentie,intra.:D

Radu
1st September 2007, 02:15
Polar,o poti face si tu.Sunt destule agentii de voiaj in Bucuresti.:D Cand iesi in oras,cum vezi o astfel de agentie,intra.:D
saptamana aviatoare dak am timp...:happy:happy:happy

pinki
4th September 2007, 17:48
trebuie sa castigam, dar sa si jucam :D

daca nu ne revenim, iar o sa-mi fac o mie de nervi ca si anul trecut....

YodaRo
4th September 2007, 18:55
e un meci greu...cehii sunt mult mai buni decat dinamo kiev. Daca scoatem un egal eu sunt multumit.

Snake_21
5th September 2007, 13:16
Asta ramane de vazut Man :) putem sa vorbim noi acuma mult si bine ... la meci o sa vedem ce si cum ;)

Universal
15th September 2007, 18:38
Nu trebuie sa jucam bine.Doar cele 3 puncte conteaza.

dede
16th September 2007, 14:17
Slavia Praga a sacrificat meciul de campionat cu Banik Ostrava pentru a-și menaja titularii în vederea partidei cu Steaua, de miercuri, din grupa H a Ligii Campionilor. Karel Jarolim a început meciul fără Smicer, Svec, Janda, Tavares și Krajcik. În schimb, au debutat Pudil și Tijani Belaid. Slavia și Banik au terminat la egalitate, 0-0. După disputarea a șase meciuri, Slavia se află pe primul loc în campionatul Cehiei, cu 16 puncte, urmată de Ostrava, cu 14 puncte.

În această partidă Slavia a jucat cu M. Vaniak - F. Drizdal , M. Suchy , E. Brabec , D. Hubacek - D. Kalivoda , T. Belaid , L. Volesak (69. M. Ivana ), D. Pudil (75. T. Jablonsky ) - S. Vlcek , R. Gaucho (46. Z. Senkerik).
stelisti.ro

miercuri ne asteapta un meci greu... dar trebuie sa batem :D

Snake_21
17th September 2007, 16:05
Da asa e trebuie sa batem :D

Universal
17th September 2007, 16:12
Joaca Smicer la Slavia?..va fi un meci nu greu, ci foarte greu.

Luis Garcia10
17th September 2007, 19:37
Adversarii nostrii au reusit abia acum si ei o calificare in Grupele UCL dupa ce au ratat de vreo 5-6 ori , oprindu-se in turul 3! Ei au fost invinsi de Grassophers Zurich, Panatinaikos Atena, Anderlecht Bruxelles, Celta Vigo si inca doua echipe pe care nu le mai retin! Pe de alta parte adversarii lor din campionat, Sparta Praga au obtinut 7 calificari in grupele UCL!
Iata insa ca anul asta Slavia s-a razbunat oarecum si a trecut de Ajax ( 3-1 agg. ), pe cand Sparta a fost invinsa cu 5-0 la general de catre Arsenal! :)

Andrei_23
17th September 2007, 20:22
Joaca Smicer la Slavia?..va fi un meci nu greu, ci foarte greu.

daca cu ei e foarte greu pe emirates , ramos sanchez piscuan cum va fii??:yeah:

dede
17th September 2007, 21:00
Arbitrul Olegario Benquerenca (Portugalia) va conduce miercuri partida Slavia Praga-Steaua Bucuresti, din Grupa H a Ligii Campionilor, informeaza site-ul UEFA.

Benquerenca va fi ajutat la cele doua linii de compatriotii sai Jose Manuel Silva Cardinal si Bertino Cunha Miranda, arbitru de rezerva fiind Paulo Cesario Barbosa Pereira. Observator din partea UEFA va fi italianul Stefano Braschi.

Bequerenca a mai arbitrat meciul Albania - Romania, scor 0-2, din grupa G a preliminariilor pentru Euro-2008, disputat la 6 septembrie 2006, la Tirana.
Onlinesport

Alexz
17th September 2007, 22:23
Facem egal aici si ii batem pe Arsenal si pe Sevilla :D ...simplu

yo_min
17th September 2007, 22:49
Becali taie si spanzura la Steaua.....:headbang:
Daca continua sa faca presiune asupra antrenorului si jucatorilor cu siguranta Steaua nu va reusi sa faca performanta in CL ceea ce ar fi regretabil:no:
Am impresa ca pe George Becali il intereseaza numai banii care vin din calificarea in grupele CL ,si nu performantele pe care echipa Steaua Bucuresti le-ar putea avea in compania formatilor din grupa H.:no::no::no:

Snake_21
17th September 2007, 23:39
E dus Jiji ce sa mai :( Sper doar sa batem la Slavia acasa si sa fie bine pentru noi :D

YodaRo
18th September 2007, 01:11
meci greu. Cehii joaca un fotbal atletic si o sa abuzeze de centrari si suturi de la distanta. Deci apararea si portarul o sa duca greul.
Ii putem "face" prin joc rapid in viteza, prin sclipiri de geniu ale lui Dica sau Badea daca o juca. Dar cum nu prea stim ce jucam si cu cine jucam...nu stim nici cine e antrenorul... o sa fie f greu.
M-as multumi si cu un egal.

Universal
18th September 2007, 16:56
Daca Zapata si Dica prind o zi de gratie, :cya: Slavia

YodaRo
18th September 2007, 17:41
Daca... din moment ce te bazezi ca portarul o sa te scoata cu o echipa mica gen Slavia deja nu e in regula.
Nu avem joc, echipa nu joaca nimic pe atac. Nu castigi daca nu marci goluri. Noua ne lipsesc mijlocasii de constructie...gen Plesan. El era indispensabil acolo. Unde e Cristocea? Atacanti avem, defensiva avem, ne lispeste constructia. Dica e prea lent sa care mingi cu el si sa fie servant. El e genul joly-joker.

pinki
19th September 2007, 14:04
Becali taie si spanzura la Steaua.....:headbang:
Daca continua sa faca presiune asupra antrenorului si jucatorilor cu siguranta Steaua nu va reusi sa faca performanta in CL ceea ce ar fi regretabil:no:
Am impresa ca pe George Becali il intereseaza numai banii care vin din calificarea in grupele CL ,si nu performantele pe care echipa Steaua Bucuresti le-ar putea avea in compania formatilor din grupa H.:no::no::no:

pai asa e. :(

Geografu
19th September 2007, 16:34
TREBUIE sa batem diseara asta e clar.Doar victoria ne intereseaza si cred ca o vom obtine daca vom fi concentrati si inteligenti ! :yes:

Luis Garcia10
19th September 2007, 16:41
TREBUIE sa batem diseara asta e clar.Doar victoria ne intereseaza si cred ca o vom obtine daca vom fi concentrati si inteligenti ! :yes:

Doar victoria? HAI SA FIM SERIOSI! Pai noi nu jucam nimic de cand a inceput sezonul si acum tu spui ca intr-o deplasare, care ar fi fost grea si in conditii mult mai prielnice, un rezultat de egalitate e de neglijat? Sa fim seriosi!
Cei care am vazut Steaua - Ceahlaul , Zaglebie - Steaua , Farul - Steaua, Steaua - Zaglebie, Steaua - Poli Iasi, Bate - Steaua, CFR - Steaua, Steaua - Bate, Unirea - Steaua si Steaua - Rapid, stim ca NU JUCAM ABSOLUT NIMIC! Cum sa castigam? 10 meciuri am avut! Si toate au fost de la prost in jos! Hai sa fim seriosi si realisti! Steaua diseara trebuie sa fie foarte multumita cu un egal! ;) :ok: :ok: :yeah: :) :D

dede
19th September 2007, 16:49
pai daca e sa o luam asa, Steaua nu a mai jucat nimic de pe vremea lui olaroiu :rolleyes:

oricum, niciun meci nu seamana cu altul ;) cine stie, poate acum baietii se mobilizeaza mai bine, poate pt ca e un meci important in Europa sau poate pt Hagi :D

Snake_21
19th September 2007, 16:53
Ar fi bine :D, Rednic nu are ce cauta la Steaua :angry:

Dani3l
19th September 2007, 16:57
Hmm,acu 5 minute pe sport total fm, atat horia ivanovici cat si un tip care a sunat in emisiunea lui Ivanovici ,au afirmat ca Hagi va fi demis/iona dupa meciul din seara asta.

Luis Garcia10
19th September 2007, 16:59
Hmm,acu 5 minute pe sport total fm, atat horia ivanovici cat si un tip care a sunat in emisiunea lui Ivanovici ,au afirmat ca Hagi va fi demis/iona dupa meciul din seara asta.

Era de asteptat! Oricum modul in care o va face e josnic si umilitor! CE PACAT CA SE TERMINA ASA! :angry:

Snake_21
19th September 2007, 17:02
Din cauza prostiei ciobanului :angry: si cica el vrea sa se inteleaga cu suporterii :angry: ce idiot...

Dani3l
19th September 2007, 17:09
Nu mai stiu in ce ziar s-a scris ca giginho si-ar fi cerut scuze in genunchi fata de sotia lui Hagi pt cum s-a comportat cu Hagi.
Ma asteptam sa se ajunga aici...giginho nu suporta ideea ca altcineva sa ia prim-planul la Steaua..sufera de megalomanie...

Snake_21
19th September 2007, 17:11
Da sigur si a cerut ala scuze fata de cineva ...:groggy:

Luis Garcia10
19th September 2007, 19:04
Ce ar fi un Slavia 0-1 Steaua , cu un gol al lui Zaharia din centrarea lui Golanski!? :happy :happy :happy :cry:

YoYoyOi
19th September 2007, 19:38
pai daca e sa o luam asa, Steaua nu a mai jucat nimic de pe vremea lui olaroiu :rolleyes:


Olaroiu, ala de care ziceati toti ca vreti sa-l vedeti disparut, mort, decedat, sucombat? :cry:



mda.... nu-mi place sa spun asta, dar v-am zis eu :evil:

Gontel
19th September 2007, 19:43
Ultimele evolutii ale echipei nu prea imi dau sperante in privinta rezultatului de asta seara. Sunt cam pesimist.

YoYoyOi
19th September 2007, 19:48
mai macar stim un lucru toti :D
nu mai avem emotii :happy... daca mai erau ceva sperante de victorie ne framantam, faceam analize, ne munceam creierasul... dar asa.... suntem calmi, linistiti si pregatiti sa inghitim esecul...

Luis Garcia10
19th September 2007, 19:49
Exact! :happy :happy

SORENSEN
19th September 2007, 19:49
Zapata - Bădoi, Goian, Rada, Petre Marin - Lovin, Ovidiu Petre - Nicoliță, Dică, Cristocea - Iacob

Echipa cu Slavia

grande
19th September 2007, 19:49
bafta diseara !!!

SORENSEN
19th September 2007, 19:51
Mda...meciul e foarte greu...nu stiu dc dar nu sunt optimist deloc...e putin probabil sa castigam poate un egal...

Universal
19th September 2007, 19:53
Nu joaca Rica....ne mira oare?

Luis Garcia10
19th September 2007, 20:01
bafta diseara !!!

Ms mult! :ok: :D

dede
19th September 2007, 21:21
mai macar stim un lucru toti :D
nu mai avem emotii :happy... daca mai erau ceva sperante de victorie ne framantam, faceam analize, ne munceam creierasul... dar asa.... suntem calmi, linistiti si pregatiti sa inghitim esecul...
sa vezi ce tzeapa o sa iei diseara :D

Geografu
19th September 2007, 21:24
Mare de tot Yo ai sa vezi ! :evil::yes::yeah:

YoYoyOi
19th September 2007, 22:03
am luat o teapa mai devreme, dar in deget... asa o aschiuta... deci mi-am facut norma pe azi :limba:


mai sa fie cum ziceti voi, e tot ce-mi doresc :ok:

Geografu
20th September 2007, 01:10
Am pierdut mare mare pacat asta e situatia.Mai avem insa sanse de calificare in primavara europeana din UEFA.Jocul iar a scartait noroc cu Goian...Offf ce seara.....:headbang:

YoYoyOi
20th September 2007, 01:15
mda... nu e un capat de tara. Pacat ca nu se mai pot face transferuri. Pe astia ii avem, cu astia defilam :mda:
Macar daca s-ar termina mai repede grupele astea sa ne putem concentra pe campionat :mda:

Brian
20th September 2007, 01:20
Pot sa te intreb ceva Yo? Ti se pare k nu avem sanse de nimic?

Lordul
20th September 2007, 01:22
fiti si voi realisti singura sansa e sa bateti Slavia in retur..Sevilla si Arsenal sunt niste forte ,apropo ce a incercat Hagi cu intrarea lui Croitoru ca n-a jucat nimik

Brian
20th September 2007, 01:35
Mingea este rotunda. Dak s-ar juca pe "valoare" sau pe bugete, de ce sa ne mai prezentam la meci? Dak vrei sa scoti puncte, poti sa scoti de la orice echipa din lumea asta. Bagi autobaza in poarta si gata. Dak te consideri fotbalist, incerci sa joci de la egal la egal cu toti adversarii. Incerci sa castigi fiecare meci indiferent cum se numeste echipa. Dak pierzi, asta este. Dar nu spui de la inceput k pierzi orice ai face. Nu este vorba k nu sunt realist. Dar avem jucatori care au "talentul" lor... Goian este aproape imbatabil la cap, Banel are viteza si alearga de rupe pamantul, Badea are o insistentza insuportabila si un anumit noroc, Dica are sclipiri, etc. Depinde de meci, dak ne iese noua tot sau le iese lor....Nu avem echipa de amatori care joaca in Ch.League. Cu 5 dintre jucatorii Stelei, Pitzurca incearca sa ne califice la europene...spune ceva treaba asta....

sebastianstis
20th September 2007, 01:46
bai , baieti dupa cata presiune creeaza ''boul'' asta de becali cu declaratiile lui,si prin faptul ca,cativa jucatorii par a nu isi etala jocul cu care ne-au obisnuit anii trecuti ,+ faptul ....dak nu o certitudine ca zilele lui hagi sunt numarate la steaua======))) steaua se indreapta inspre nicaieri...e grav si cred ,chiar sunt convins ca la steaua este nevoie de un cutremur pentru ca echipa sa sa trezeasca...si continui sa cred ca hagi este lucrat pe la spate....vom vedea....cert este ca steaua putea pleca cu cel putin un punct astazi de la praga...

YoYoyOi
20th September 2007, 01:48
tie ti se pare ca de cand a venit Hagi se joaca fotbal? ti se pare ca toate acele caracterizari pozitive ale jucatorilor se pot intampla meci de meci si deodata? ti se pare ca ne putem bate de la egal la egal cu Sevilla si Arsenal?

mie nu mi se pare... impuscati-ma spanzurati-ma, dar eu nu cred ca se poate. Nu in formula asta. Nu cu Badoi, 0Petre, Zaharia, Surdu si alti jucatori de umplutura. Asta nu e Steaua, e o adunatura de jucatori de kkt. Poate vi se pare jignitor gandul meu, dar Steaua mea joaca fotbal care incanta ochiul, si mai presus de toate are rezultate incantatoare. Daca am ajuns sa-mi tremure inima cu Bate si Slavia inseamna ca suntem jos de tot. Oricata incredere ai avea, de la un moment cazi in cap si te trezesti ;)

unic_jul
20th September 2007, 01:50
taota lumea trage sus si tare ca l avem pe banel care fuge si iar fuge.....
dar noi suntem la fotbal sau la atletism?????degeaba fuge daca nu stie cu mingea.atunci pe dreapta cand a scos in extremis pasa de la dica si mai avea un singur jucator in fata in loc sa atace poarta,sa intre spre careu,ekl ce face??? centrare tata ca sa scap de ea,centrare intr un care deja plin in locul care a centrat de cei de la slavia.aici si nu numai s a vazut ca banel nu are nici o treaba cu fotbalul

Brian
20th September 2007, 01:52
Eu nu merg pe incredere in fotbal....nici mie nu imi place de Ov. Petre, Zaharia, Surdu sau Badoi....dar imi plac restul....si imi place ce a inceput sa faca Hagi....trebuie doar sa ii scoata din echipa pe Dica si P.Marin(care il lucreaza CLAR) si gata....o sa se joace fotbal....

sebastianstis
20th September 2007, 01:54
pestele se impute de la cap ...cu un tampit ca becali ....steaua si cu capello pe banca nu o sa faca performanta...asta e buba la steaua ...sunt vreo cativa care nu isi apara corect sansele...


Eu nu merg pe incredere in fotbal....nici mie nu imi place de Ov. Petre, Zaharia, Surdu sau Badoi....dar imi plac restul....si imi place ce a inceput sa faca Hagi....trebuie doar sa ii scoata din echipa pe Dica si P.Marin(care il lucreaza CLAR) si gata....o sa se joace fotbal....

in sfarsit cineva care le mai si ''vede''...mersi ...ca nu sunt singur...dar ce putem face noi..:mda:


tie ti se pare ca de cand a venit Hagi se joaca fotbal? ti se pare ca toate acele caracterizari pozitive ale jucatorilor se pot intampla meci de meci si deodata? ti se pare ca ne putem bate de la egal la egal cu Sevilla si Arsenal?

mie nu mi se pare... impuscati-ma spanzurati-ma, dar eu nu cred ca se poate. Nu in formula asta. Nu cu Badoi, 0Petre, Zaharia, Surdu si alti jucatori de umplutura. Asta nu e Steaua, e o adunatura de jucatori de kkt. Poate vi se pare jignitor gandul meu, dar Steaua mea joaca fotbal care incanta ochiul, si mai presus de toate are rezultate incantatoare. Daca am ajuns sa-mi tremure inima cu Bate si Slavia inseamna ca suntem jos de tot. Oricata incredere ai avea, de la un moment cazi in cap si te trezesti ;)

vezi asta se intampla cand nu ai o echipa puternica si aici ma refer la presedinte ,manager ,antrenor si jucatorii...e cam putintica dezordine ,nu crezi ...prea se spala toate rufele in public....:headbang:

YoYoyOi
20th September 2007, 01:59
nu pot sa merg pe teoria conspiratiei... nu pot concepe asa ceva :(

n-am zis ca e Hagi de vina. Steaua a ajuns ce a ajuns prin forta grupului, prin unitatea echipei. Daca Dica sau Marin nu pot/nu vor, trebuie sa poata/vrea ceilalti. Au mai fost zeci de meciuri cand Dica n-a jucat nimic, dar am castigat. La fel cand Marin a facut gafe, dar victoria a fost a noastra.... Scoaterea celor 2 din primul 11 nu rezolva nimic.

sebastianstis
20th September 2007, 02:06
trebuie timp ca sa cladesti ceva ...si *******ul asta de becali nu stie ce este ala ,timp...cine o sa-i explice...poate vreun prieten de camera pe la puscarie...

Nightwish
20th September 2007, 10:03
bai , baieti dupa cata presiune creeaza ''boul'' asta de becali cu declaratiile lui,si prin faptul ca,cativa jucatorii par a nu isi etala jocul cu care ne-au obisnuit anii trecuti ,+ faptul ....dak nu o certitudine ca zilele lui hagi sunt numarate la steaua======))) steaua se indreapta inspre nicaieri...e grav si cred ,chiar sunt convins ca la steaua este nevoie de un cutremur pentru ca echipa sa sa trezeasca...si continui sa cred ca hagi este lucrat pe la spate....vom vedea....cert este ca steaua putea pleca cu cel putin un punct astazi de la praga...


........ dupa cata presiune creeaza ''boul'' asta de becali cu declaratiile lui,si prin faptul ca,cativa jucatorii par a nu isi etala jocul cu care ne-au obisnuit anii trecuti ,+ faptul ....dak nu o certitudine ca zilele lui hagi sunt numarate la steaua======))) steaua se indreapta inspre nicaieri...e grav si cred ,chiar sunt convins ca la steaua este nevoie de un cutremur pentru ca echipa sa sa trezeasca...si continui sa spun ca hagi este lucrat pe la spate....vom vedea....cert este ca steaua putea pleca cu cel putin un punct astazi de la praga...

Nu te cam repeti? :D Acelasi post, identic si pe topicul Slavia - Steaua pe extern, si pe suporter Steaua...

SAMM
20th September 2007, 10:06
slabi, slavia sub zaglebie

dica ne-a tras mult in jos, a stricat tot, pacat

dede
20th September 2007, 17:04
am pierdut, asta e :(
recuperam cu arsenal si sevilla :D

Universal
20th September 2007, 17:07
am jucat cel mai bine pana acum, dar am pierdut, dezamagit :(

dede cand ne aduci nou noroc, o victorie? :(

dede
20th September 2007, 17:10
eu nu sunt cu norocul :D le mai ghicesc asa, din cand in cand :happy :D

un lucru e sigur... pe 2 octombrie luam 3 pct :cool:

Luis Garcia10
20th September 2007, 17:17
Asta a fost un meci pe care nu aveam cum sa-l pierdem in alta situatie! :rolleyes:

Liviu
20th September 2007, 17:18
Unii se plangeau cand jucam prost si castigam...acum o facem bine dar pierdem...

Meciul a semanat cu cel al tricolorilor in Germania. Prima repriza buna, chiar foarte buna, au alergat, s-au demarcat, au aparut traseele de joc (deci se poate) dar nu am inscris decat odata iar cehii dintr-o ocazie dau un gol. Apoi a urmat caderea, dupa pauza, baietii au cazut in primul rand fizic. Iacob, Cristocea, Badoi nu sunt pregatiti fizic sa joace un meci la frecventa celor din CL dar ce sa-i faci daca ii cere patronul in teren, la noi e o dictatura, nu faci ce zice tiranul, zbori! In fine, nu am mai jucat si din alte cauze. In prima repriza am deschis bine jocul pe flancuri, mai ales pe partea lui Banel, ceea ce dupa pauza eu nu am vazut sa se mai intample doar in ultimele minute cand se cauta pozitia de centrare spre Goian, fundas reprofilat in atacant, o incercare normala la acest scor, ceruta de jucator. Au schimbat bine cehii la pauza ideea de joc, au jucat si intr-un presing mai agresiv, mingile trimise lung in terenul nostru gaseau de cele mai multe ori un coechiper, jocul incet-incet s-a rupt la mijloc. De aceea probabil ca Hagi a scos un inchizator vrand probabil sa dea consistenta atacului, care nu isi mai creease nicio ocazie.
Am vazut ca Becali l-a atacat iar pe Hagi, ca am luat golul 2 din cauza ca l-a schimbat pe Lovin, asta e aiurea, a venit la cateva secunde golul, o lejeritate la marcaj, oricum noi sufeream dinainte de a se inscrie. Si oricum, cum spuneam intr-un post anterior, pe un alt topic : am pierdut, Becali l-a scos pe Hagi vinovat desi a facut echipa cum si-a dorit tiranul. Si asta chiar daca spunea inaintea partidei ca Hagi daca face echipa dupa ordinele patronului nu i se va reprosa nimic in caz de infrangere. Daca invinegeam era meritul tiranului, psihologului, razboinicului. Mizerabil om si modul cum se comporta cu ceilalti din jurul sau. Daca va ajunge "president' va considera ca are 22 de milioane de sclavi. :no:

In fine, revenind la 'oile' :rolleyes: noastre, am vazut ca se poate. Se poate dar ca nu avem calitatea jucatorilor pentru CL. Nu o mai avem. Petre Marin a fost muratura echipei, nu mai are niciun pic de valoare. Daca Hagi nu il baga se supara, mai ales ca Piturca ii da atentie si il baga, la 34 de ani, in prima echipa la nationala desi altii mai tineri (si mai buni) sunt ignorati constant. Ovidiu Petre e un capitol inchis, s-a lamurit lumea cu el, Hagi nu il poate scoate insa din teren, l-ar fi scos ieri in loc sa-l scoata pe Lovin dar ce ar fi zis azi patronul ? Ca ai pierdut meciul din cauza ca l-ai scos pe <cel mai bun inchizator din tara> dupa sfaturile desteptului de Piturca. Destept care s-a fript cu el la Minsk, unde nu s-a retras la timp iar Petre Marin a fost obligat sa tina in centru, si au venit cele doua ocazii mari dinainte si respectiv, dupa golul lor.

Am vazut ideea ca Dica ar fi blat. Bag mana in foc pentru el. Din mai multe motive. Si anul trecut, inainte de accidentare, iti castiga un meci, in urmatorul era momaie. Este poate jucatorul care se consuma cel mai mult pe teren, la ratari, uitati-va la grimasa fetei lui dupa o pasa nereusita. In plus, aici era vorba de bani multi. Sunt altii cei care baga strambe, unii de la care ne asteptam mai putin, pururea nevinovati.

Locul 3 e tot ce putem scoate de la acesta grupa.

Drum buna Gica, sa iti gasesti un patron care sa te merite, ai dus echipa in CL si ai incercat sa repari ce a stricat cel dinaintea ta, numai respect ! :ok:

Gontel
20th September 2007, 18:44
La pauza chiar credeam ca vom castiga, dar nu stiu ce s-a intamplat la pauza de nu am mai jucat absolut nimic in repriza a doua. Un lucru e clar: Nu prindem Cupa UEFA la iarna. :(

Snake_21
20th September 2007, 22:19
O sa vedem la iarna, dar cert e ca daca vine iar Oli... :(