PDA

View Full Version : Votati: vasile314tzurka vs ion-1



Vadim
30th December 2003, 20:36
vasile314tzurka si ion-1 au incheiat cele 10 zile. Cine a fost mai bun? Pollul este deschis de marti 30 decembrie ora 20:35 pm pana vineri 2 ianuarie, ora 20:35 pm.

Ayrton
31st December 2003, 10:19
Desi recunosc ca nu am avut rabdare sa citesc intreaga argumentatie postata, totusi nu pot fi de acord cu cei ce se considera victime absolute si nu vad nici o pata pe blazonul lor.
Votat Piturca.
PS: sunt curios cine a votat cu Ion... :)

ion-1
31st December 2003, 18:24
Desi recunosc ca nu am avut rabdare sa citesc intreaga argumentatie postata, totusi nu pot fi de acord cu cei ce se considera victime absolute si nu vad nici o pata pe blazonul lor.
Votat Piturca.
PS: sunt curios cine a votat cu Ion... :)


Deci nu ai citit toata argumentatia dar votezi si emiti curiozitati si concluzii...unde se vede ca nu e nevoie sa citesti ca sa debitezi...si sa votezi (!?)..
Sigur nu ai trecut de primele doua fraze din primul meu mesaj, in care te-ai lamurit ca sunt impotriva cluburilor departamentale.. pe restul ai pus automat "cenzurat"..

Este o vorba din batrani: daca taceai intelept ramaneai...

PS O decenta minima si respectul pentru cei care voteaza DUPA ce au citit toate argumentele aduse de ambele parti ma opresc sa te folosesc ca ETALON pentru cei care au votat cu oponentul meu..in ideea ca ei (ca si cei care au preferat argumentele mele) au trecut de frazele mentionate si au votat, totusi, in totala cunostinta de cauza...chiar si grupati cate 10..:)

EDMOND_
2nd January 2004, 11:39
Ioane , disputa s-a terminat! Nu are nici un rost sa o prelungesti , indiferent rezultatul votului. Fiecare din noi stim probabil cat valoram ca oameni si , impreuna , ca suporteri...

ricky
2nd January 2004, 18:11
Acum, cind am sarbatorit SFINTUL VASILE si ne pregatim sa facem acelasi lucru cu ION, acum zic, cind sarmalele stau sa...explodeze in unii...

Mai baieti, stati cuminti !
Vorba cuiva : "asezati-va linistiti!"

Am intrat si eu, din intimplare, pe acest subiect.
Cindva, cred, mi-am exprimat parerea despre pagina de acest tip. Daca nu inseamna ca mi-a fost :jerk: !

Zau asa !

Banuiesc ca pe acest FORUM sint si altii care au depasit virsta...gradinitei !

VASILE, IOANE, nu vreu sa va jignesc ! Si eu sint ca voi din moment ce am intrat sa scriu aceste rinduri !

Si tu VASILE, si tu IOANE...aruncati armele si stringeti-va miinile ! /hello
Imbratisati-va, beti o palinca si...sa continuam "lupta" pe alte subiecte !

Imi cereti sa aleg, sa votez pentru unul dintre voi !
V-am citit pe fiecare.
Dupa parerea mea, din cit (v-)am citit, amindoi aveti NITZICA dreptate !
Eu, sincer, nu am votat ! Nu vreau sa pierd pe v'unul dintre voi !

Greseli mai face omul !
Si mie mi s-a intimplat sa ma...umflu la o afirmatie a unuia !
Altadata as fi trecut-o cu vederea. Atunci insa... :headbang:

Poate ar trebui sa invatam sa ne "duelam" in argumente !
Poate ar trebui sa acceptam ca si altul are idei, uneori, poate, mai bune decit ale noastre !

Rau destul ca dupa 14 ani, mai exista UNII (nu ma refer la voi !) care cred ca daca STRIGA mai tare decit ALTII au dreptate !

Am fost la 3 meciuri pe stadionul din localitatea unde am locuit. Echipa orasului, divizionara B, era recunoscuta ca ii "inbuna" pe arbitri !
In doua rinduri era sa iau bataie in tribuna ! M-am manifestat impotriva manierei de deposedare a unui aparator de-al nostru !
Aveam 17 ani ! Am jucat fotbal dar...in tribuna n-am mai fost la nici un meci !

VASILE, IOANE, toata aceasta "ura" a noastra ar trebui sa se indrepte impotriva acelor oameni care INTR-ADEVAR fac rau fotbalului, sportului, in general !

Din pacate, manifestarea voastra, de-a va "bate" in tribuna, sub privirile celorlalti, e la fel de daunatoare ca acea "PETITION CATRE UEFA", plina de injuraturi !

Indiferent ce hotariti, din "unghiul" meu...ATI PIERDUT AMINDOI !

P.S. E dureros sa constati ca si cei care lupta, intr-un fel sau altul, pentru curatirea fotbalului romanesc... sint invinsi de propriile slabiciuni.

Un an nou cu sanatate si impliniri !

ady_azzuro
2nd January 2004, 20:40
Victorie! /hello
Felicitari Ion-1 :ok: , ai castigat la un vot diferenta, ai meritat victoria, asta arata ca Oltenii sunt niste invingatori! :yeah:

ady_azzuro
2nd January 2004, 23:52
Desi recunosc ca nu am avut rabdare sa citesc intreaga argumentatie postata, totusi nu pot fi de acord cu cei ce se considera victime absolute si nu vad nici o pata pe blazonul lor.
Votat Piturca.
PS: sunt curios cine a votat cu Ion... :)

ayrton, ai un :rosu: de la mine, daca nu ai urmarit intreaga disputa nu trebuia sa te pronunti! :evil:
Uite ca 56 de persoane au votat cu ion-1 si 55(oare? :happy ) au votat cu vasile, stiu ca nu ne suportati pe noi oltenii, dar am iesit invingatori din toate cele 3 lupte! :yeah:

nr.zece
3rd January 2004, 00:22
si ei au ramas tot complexati cu toate ca s-au aliat sa ne invinga macar prin vot democratic, nu-i asa vadim
explica-i ady cum e cu voturile

ady_azzuro
3rd January 2004, 01:06
La un moment dat scorul era vasile 45-47 ion, dar dupa exact un minut scorul a devenit 55-50 pt Vasile, desi pe forum erau doar 4 membrii inregistrati care putea sa voteze! Mi se pare extrem de dubios!
Eu nu stiu cum s-au strans atat de multe voturi la adresa lui vasile, dar se pare ca totusi s-a facut dreptate si Ion a invins!

Sergio
3rd January 2004, 01:28
Mey, nu mai fiti atat de suspiciosi. Faptul ca a castigat arata ca nu a fost nici un complot si asta conteaza pana la urma. :cool:
De remarcat - cele mai multe voturi de pana acum. :O

nemuritor
3rd January 2004, 02:01
si eu am vazut cum a sarit numarul voturilor lautarului de la 30 la 40 intr-o clipa si eu doar eu si inca cineva inregistrat

ricky
3rd January 2004, 10:24
Tipic romanesc: indiferent cum...o parte contesta INTOTDEAUNA pe cealalta ! :ciocan: :headbang:

ady_azzuro
3rd January 2004, 16:01
Ricky, pe tine parca nu te interesa acest subiect, vezi ca intra Chelsea in prelungiri, sa imi spui cum au jucat :cool:

Sergio
4th January 2004, 00:56
Se rejoaca meciul ady, s-a terminat egal.

ady_azzuro
4th January 2004, 11:47
Da, am observat, sa vedem daca se califica, Watford nu e o echipa de prima mana, nu ar fi trebuit sa aiba probleme cu ea... :rolleyes:

Vadim
4th January 2004, 21:31
In legatura cu poll-ul, am vrut sa vad cate clone isi face Ady. Si-a facut clone si inainte sa pun eu voturi, de aia am pus de la mine niste puncte pentru Vasile. Apoi, dupa ce au pus eu cateva voturi, Ady a continaut sa isi faca alte clone. Cred ca are cel putin 20 de clone.

Daca voiam sa schimb rezultatul votului, puteam sa pun 10 voturi inainte cu 1 minut de finalul pollului, iar Ady nu ar mai fi avut timp sa isi faca inca 11 clone ca sa castige ion-1. Insa nu de asta am pus acele voturi "din burta", ci pentru a vedea daca lumea isi face clone pentru a schimba un poll.

Cum raspunsul este afirmativ, vom vedea cum facem mai departe cu pollurile de la ArenA. Variantele sint:

1. lasam votul public cu conditia ca cei care sa poata vota sa aiba un minim de 50 de mesaje. Astfel se evita clonele.
2. lasam drept de vor numai moderatorilor

ady_azzuro
4th January 2004, 21:35
Ce?
Cred ca glumesti? :O
Eu ma jur ca nu mi-am facut nici o clona si nu mi-am facut niciodata asa ceva, este incredibil, Vadim tu stii ce spui? Eu am urmarit cum decurge sondajul timp de o ora si am vazut ca s-a trisat, dar eu jur ca nu mi-am facut vre o clona!

ricky
4th January 2004, 21:39
Ha ! HA !
Incepe sa-mi placa acest SITE ! (glumesc ! :jerk: )

VADIM, acum ca ai recunoscut ca ai...FURAT dovedeste-ne ca ai facut in scopul de a descoperii un "rau-facator" !
Altfel... :rosu:

ady_azzuro
4th January 2004, 21:40
Eu ma retrag de pe acest forum, este incredibil cum vadim au putut sa spuna asa ceva..
LA REVEDERE

ricky
4th January 2004, 21:40
Parerea mea a fost si este : STERGETI ACEASTA "SPALATORIE DE RUFE MURDARE IN PUBLIC !" :pace:

ricky
4th January 2004, 21:42
ADY, nu te umfla in pene !
Asteapta sa o dovedeasca !
Daca nu o dovedeste...cu siguranta nu vei fi singurul care pleaca !

Vadim
4th January 2004, 22:08
Ady, eram numai noi pe forum si ne jucam ca soarecele si pisica. Apareau voturi la greu pentru ion-1. Si fusesera si inainte, ale unor persoane care nu aveau nici un mesaj pe forum. O sa pun aici clonele. Nu avea cine sa le faca. Eu nu le-am facut.

Vadim
4th January 2004, 22:10
Uite aici oameni cu 0 mesaje care au votat si care s-au inregistrat in acea zi:
vasile314tzurca 0
nenea 0
vraja 0
comunitaru 0
ciorbea 0
vichi 0
author 0
playlist 0
dragusin 0
scortisoara 0
vadimtriseaza 0
stelistul 0
batranu 0
radacina 0
piturca 0
handle 0
piciorus 0
catamaran

Majoritatea sunt de la adresa 67.71.72.198. Insa, ai dreptate nu sunt de la tine. Am presupus gresit. A fost altcineva, din Canada.

Bell Canada BELLNEXXIA-11 (NET-67-68-0-0-1)
67.68.0.0 - 67.71.255.255
Bell Sympatico BELT1021-CA (NET-67-71-72-0-1)
67.71.72.0 - 67.71.75.255

ady_azzuro
4th January 2004, 22:16
EU MA JUR PE CE AM EU MAI SCUMP CA NU AM VRE O LEGATURA CU ACELE PERSOANE, JUR CA NU MI-AM FACUT VREODATA VRE O CLONA, PE CUVANTUL MEU, CA EU NU AM TRISAT SI NU MI-AM FACUT MAI MULTE NICKUR CA SA VOTEZ PE ION, VADIM, daca vrei sa stii la un moment dat a aparut vasile314tzurca(nu vasile314tzurka) si a spus ca doar 5 sau 6 persoane au votat cu el, in schimb celelalte voturi au fost puse de vadim, nu poti sa ma acuzi pe mine ca l-am favorizat pe ion si i-am pus mai multe voturi....este o RUSINE cea ce faci tu aici vadim...sper ca lumea sa nu se ia dupa minciunile tale si sa nu fie inselata de toate porcariile pe care le spui tu!

Vadim
4th January 2004, 22:20
Am descoperit si cine a facut clonele: Craioveanu sau Pacala. Nu stiu daca nu cumva sunt aceeasi persoana.

Iti datorez niste scuze. M-am grabit gresit cu aprecierile, bazate numai pe intuitie. Faptele spun altceva.

Faptul ca am pus niste voturi dorind sa echilibrez clonele nu a facut decat sa vina un alt val de clone. Poate era mai bine sa sterg voturile clonelor decat sa pun eu voturi. Oricum, o sa schimb sistemul de vot pentru a preveni clonele.

vasiletzurca de care spui tu este o clona. Nu are nici o valoare. Userul original este vasiletzurka.

ady_azzuro
4th January 2004, 22:21
Majoritatea sunt de la adresa 67.71.72.198. Insa, ai dreptate nu sunt de la tine. Am presupus gresit. A fost altcineva, din Canada.

Bell Canada BELLNEXXIA-11 (NET-67-68-0-0-1)
67.68.0.0 - 67.71.255.255
Bell Sympatico BELT1021-CA (NET-67-71-72-0-1)
67.71.72.0 - 67.71.75.255


Si acum eu ce fac, m-am jurat ca prostu pe aici, si tu vii cu flori si imi spui 'uite ca tu nu esti vinovat, altcineva a fost' :headbang:

Vadim
4th January 2004, 22:28
Eu nu pot sta cu orele pe forum. Incerc sa fac multe, in limita timpului. Acum am analizat situatia pentru ca ai protestat. Nu te-a pus nimeni la zid. Cred ca este bine ca pana la urma s-a rezolvat situatia.

Faptul ca am explicat toata situatia este mai mult decat clar. Puteam sa pun 100 de voturi si sa nu recunosc niciodata. Am spus motivele pentru care am facut-o.

Jhan
4th January 2004, 22:46
Parerea mea este ca atata timp cat vor avea toti drept de vot,rezultatele luptelor nu vor fi corecte.Nu vreau sa dau nume ca sa nu atrag antipatii dar am citit o disputa in care pierzatorul a fost clar mai inteligent si a avut replici mult mai subtile si mai la obiect dar a pierdut doar pt simplul fapt ca adversarul sau facea parte dintr-o categorie a unor suporteri numerosi pe acest forum si el nu.Asa ceva e de-a dreptul revoltator,asa ca ar fi bine sa se ia o masura in acest sens. :(

EDMOND_
4th January 2004, 23:51
Daca a permis acest lucru regulamentul a fost prost facut! Stiu ca stabilisem sa nu voteze decat cei care au un minim de 50 mesaje postate! Nu stiu care a fost ratiunea pentru care nu s-a pastrat aceasta regula! Eu nici nu stiam ca poate vota oricine ! Daca este asa ma intreb de ce pentru ca nu este normal ca cineva sa se inregistreze astazi si sa voteze dupa zece minute (sau chiar mai putin!).Numai daca nu chiar s-a dorit un astfel de scandal! Nu mi se pare normal nici ca Vadim sa poata adauga voturi dupa cum vrea ... Ce incredere pot sa mai am eu in rezultatul oricarei lupte?! Daca exista nereguli se opreste votarea sau se anuleaza voturile in cauza..
in primul rand insa trebuie un regulament foarte clar ...

Sergio
5th January 2004, 00:25
Parerea mea este ca votul destinat exclusiv moderatorilor rezolva multe din probleme. Este adevarat ca si ei isi pot face clone, dar se restrange mult cercul suspectilor si este mai usor de identificat faptasul si astfel se vor elimina multe din discutii.

Vadim, ai avut mare curaj sa recunosti ca ai pus niste voturi de la tine, dar te-ai grabit acuzandu-l pe ady fara dovezi clare, mai ales daca adresa era din Canada. :O

ion-1
5th January 2004, 00:42
Vadim, din punctul meu de vedere ti-ai pierdut orice urma de credibilitate...ca si acest forum..

Restul, e vanare de vant..

EDMOND_
5th January 2004, 01:01
Credibilitate !? Cred ca neglijezi un lucru , Ioane...Si tu ai primit voturi nemeritate .... Nu crezi ca ar trebui sa te gandesti si la asta!?

ion-1
5th January 2004, 01:26
Edmond, am raspuns pe sectiunea Universitatea Craiova de pe Suporter de pe Forum in Online Sport.

Cum am spus, esti mai sensibil la problemele forumului decat la prezenta noastra (sau mai corect a mea, ca suporter al Craiovei) pe aici.

Raspund si aici..sa spuna Vadim, cine a declansat tavalugul voturilor si a transormat un poll intr-o bataie de joc? dar, ce mai conteaza ce spune acuma??

EDMOND_
5th January 2004, 02:13
Din pacate inca mai esti in "arena" si crezi ca toti iti suntem adversari...

ion-1
5th January 2004, 02:48
Din pacate inca mai esti in "arena" si crezi ca toti iti suntem adversari...

Se pare ca nu ai despartit esentialul de neesential in toata aceasta tevatura legata de poll..

Din felul in care m-ai tot contrat e clar ca esti alaturi de vadim..de gustibus...eu prefer sa fiu alaturi de Universitatea Craiova.

Pacala
5th January 2004, 06:22
Vadim, prima data cand ai pus 20 de voturi ne-ai banuit pe nedrept ca am fi pus voturi masluite.
Ai vazut niste voturi de la aceasi locatie ,eram mai multi la un chef, persoane care scrisesera multe mesaje de la locatii distincte ,spre dimineata a venit vorba de fotbal si s-a votat in gluma. Poti verifica dupa id-rile obisnuite.

Cand au aparut 20 de voturi , m-am gandit ca este o farsa , dar am pus doar 3 voturi. Replica, o serie de 10 voturi in plus pentru tzurka.Restul voturilor lui Ion au fost corecte. In ultima zi, intradevar mi-am facut mai multe, in gluma. Vroiam sa vad pana unde pui, tu puneai primul, te distantai, cand ma apropiam iar puneai cate o serie :D
Eu am pus cu totul cam 15 voturi masluite,dar tu 50 pe durata toatala a votului.
Diferenta reala este cam de 36 de voturi in favoarea lui Ion.

nu am votat cu toate clonele,parca vreo doua sau trei le-am folosit altfel. Cu dragusin ti-am trimis pm. Pe urma am facut clona vadimtriseaza si nimic. Cu un minut inainte, am facut clona vasilepiturca sa te derutez ,apoi a venit si Ady ca cine stie ... :p Ady nu e vinovat deloc.Nici n-a stiut nimic.
Scuze la toti ,
http://www.gifs.net/animate/a-garfb.gif

Ayrton
5th January 2004, 08:57
:mda: asta pune capac la tot... eu zic sa desfiintam sectiunea, ca nu mai are nici un rost... :(

nr.zece
5th January 2004, 09:02
bravo vadim, esti ca lpf si frf united, parca asa te semnai.
esti protectorul oricaruia impotriva Oltenilor, stelisti sau sportisti, dragosisti............
si ma mai miram de ce oamenii tai sunt cum sunt..........

Vadim
5th January 2004, 13:11
frozen, poate ar fi trebuit inainte sa scrii asta sa vezi care a fost subiectul singurei lupte pe ArenA, deschise de mine.

Din pacate nu pot intra cu toti in polemica. Ion-1, nu vad de ce il acuzi pe Edmond ca este fan onlinesport, in acelasi timp cu Universitatea. Poate fi si fan Cindy Crawford. Si ce daca?

Asa cum spuneam si in alta parte, cred ca este bine sa va bucurati atata timp cat siteul si forumul exista.

ArenA merge mai departe, asa cum este. Voi avea grija ca userii care voteaza sa nu aiba sub 50 de mesaje. Cei care vor avea sub 50 de mesaje vor fi stersi din poll.

EDMOND_
5th January 2004, 13:29
Nu sunt nici alaturi de Vadim nici alaturi de tine in aceasta problema...mi-am spus deja parerea in ceea ce priveste lupta voastra! Ma bucur ca tu tii cu Universitatea Craiova...probabil din toate postarile mele se observa foarte clar ca sunt un fan al echipei Dinamo!

ieppy
5th January 2004, 13:35
De cand asteptam sa recunoasca Edmond ca tine cu Dinamo si iata ca sa adeverit suspiciunea mea. Ne-am intarit baieti, aveti grija.

nr.zece
5th January 2004, 13:41
imi pare rau edmond, dar se pare ca ti-e greu sa intelegi , eu nu ma lupt cu vadim de fapt cu nimeni, dar s-a deschis un topic pentru a jigni Oltenii, un fel de "loc de scuipat"
in acel topic a postat un moderator un mesaj in litera topicului.
in afara de faptul ca s-a sters acel topic, altceva nu s-a facut.
daca unul dintre noi ar fi facut asa ceva altora era banat.
vadim mi-a raspuns ca daca il baneaza pe tampitul ala trebuie sa ne baneze pe jumatate din membrii.
atunci vreau si eu sa fiu moderator sa pot sa-i injur pe altii fara sa patesc nimic.
p.s.stiam ca esti caine..............

Vadim
5th January 2004, 13:50
Dragos nu a injurat pe nimeni. Am spus si o mai spus, ca moderatorii nu sint zei, nu detin adevarul absolut si nici nu sunt caractere de fier. Eu nu "arunc" oamenii pentru o singura greseala. Le mai dau o sansa.

nr.zece
5th January 2004, 13:52
ai vrea tu ieppy, dar mos craciun nu exista

daca acolo noi Oltenii nu am fost injurati de ce ai sters topicul?

Vadim
5th January 2004, 14:03
frozen, cred ca ar trebui sa citesti mai atent forumul, iti spun pentru a doua oara: ieppy a spus in alta parte ca a lipsit cu ocazia sarbatorilor...

nr.zece
5th January 2004, 14:09
pleosc!!!
sa ma bag in seama si eu ca tine, nu ai prins sensul mesajului.

ieppy
5th January 2004, 14:43
Mos Craciun exista! Frozen stie ca topicul acela a fost sters de tudose! Nu m-am bagat in ce sa intamplat aici pentru ca am lipsit si nu am vazut cum sa desfasurat votingul si din acest motiv am considerat sa ii las pe cei mai tema ca mine sa comenteze. Un singur lucru as vrea insa sa mentionez din ce am citit pana acum: Vadim si Pacala au recunoscut amandoi ca au gresit cand au influentat acest poll. Acum cine a inceput si cu cat a influentat nu are nici un sens sa mai fie dezbatut. Eu zic sa lasam lucrurile cum sunt in acest moment si sa ne vedem fiecare de treaba pe alte subiecte ca sunt destule.

ricky
5th January 2004, 20:56
Prieteni, VADIM si-a legat SINGUR de coada "cutiile de conserve". Si-acum...trebuie sa suporte galagia !

Dar hai sa lasam problemele acestea.
Incet-incet va...incolonati la scandaluri .

Cred ca nimeni de pe FORUMUL n-a intrat de dragul ochilor lui VADIM !
Cred ca nici unul dintre voi nu contesta ca ONLINESPORT e CEL MAI BUN FORUM ! /OLE/
E si meritul lui !
...Dar si al nostru ! :p
Vreti ACUM sa stricam "gasca" ?

IOANE, vezi de treaba ta si scrie de sport ca...le ai ! :ok:

VADIM, ti-as propune sa blochezi acest coltisor.

Hai ! Treceti la vot ! Cine e PENTRU INCHIDEREA ARENEI ?
CONTRA ? ABTINERI ? :D

Vadim
5th January 2004, 21:17
Lasa ca ma revansez. Incepem concursul de care vorbeam mai demult :) Vedeti noua categorie "Concurs", sub "Fotbal".

Ultras
5th January 2004, 21:54
Nu vreau sa fiu rautacios la inceput de an, dar vad ca unii au inceput sa se dea la Vadim fara sa aibe habar despre ce e vorba (nu ca ar avea nevoie de avocat). Moderatorii stiu despre ce vorbesc. Si daca nu stiu, sa verifice. Este vorba de "cobilita nostra" din Toronto. Care, ca tot veni vorba, ar trebui sa se abtina de ai acuza pe altii de clonare :drak:

PS. Faptul, recunoscut de altfel, ca s-au dat "numai" 3 voturi asa de "chestie" este pasibil de banare "forever" (conform regulamentului). Vreti ca poll-urile sa arate ca sondajele PSD-ului? Fie! Oricum nu afecteaza pe nimeni. Buţurati-vă cat puteti (pesedeii, bineinteles) :ciocan:

Mariusmadmax
5th January 2004, 22:41
Calmati-va !
Greselile au fost recunoscute .
Pe jumatate trebuie iertati , de cealalta jumatate tre' sa dovedeasca ca s-au cumintit . :D

Pacala
6th January 2004, 08:44
ul(rasule) eu am recunoscut cand am facut-o. Esti rautacios la inceput de an si prost in rest.

Si ca sa-ti arat ca esti prost, iti explic citeva lucruri, sa nu mori asa.
-Se pune cratima la "ai" , injectivule :p
-este Montreal, nu Toronto. Cauta mai bine, daca stii s-o faci. Ce vezi tu cu Toronto la inceput ,este serverul central de iesire , cercetatorule.
-m-ai vrea banat forever,si ai vrea sa dispara suporterii Stiintei de pe forum? in preajma noastra mai inveti si tu ceva gramatica, fotbal,calculatoare si alte mancaruri pe care nu stii inca cu ce se mananca ,moderatoare.

Si nu te "Buţura"atat, ca votul corect ar fi fost zdrobitor in favoarea lui ion.Citeste-i mesajele , poate mai inveti ceva. Pentru tine, participarea la acest forum este ca o scoala.Ar trebui sa platesti lectiile :drak:

Ultras
6th January 2004, 09:42
Pacala ai si tu dreptate o data (in cea ce priveste cratima). In rest, esti multi. "Cobilita nostra" se refera la IP-urile care sunt identice la cel putin 12 useri, care au ca numitor comun spatiul lasat inaintea semnelor de punctuatie (ca tot veni vorba de gramatica). Alte puncte comune sunt atacurile puerile (la care nu mai raspund), invectivele (cu "injectivu'" a fost 97Sir care este din Montreal) si cateva amanunte privind profilul si stilul. Era sa uit de virgula pusa aiurea inainte de "şi". NU doresc banarea suporterilor olteni, ci numai eliminarea clonelor de pe forum (conform regulamentului). Faptul ca recunosti nu te scuza, pentru ca ai incercat sa viciezi rezultatul poll-ului (indiferent cat de zdrobitor ar fi fost el). Ce ai facut este lipsa crasa de bun simt si consideratie fata de ceilalti membri ai forumului care poate ca au urmarit duelul si au votat exprimandu-si parerea si nu doar niste simpatii si patriotisme locale. Lor ar trebui sa le ceri sa te scuze pentru ce ai facut. Personal nu ma deranjeaza daca magariile va vor fi tolerate in continuare. Am sa le ignor.

nr.zece
6th January 2004, 09:55
tot spui ca nu mai raspunzi la atacuri, dar continui.
ar trebui sa-i multumesti ca te-a luminat un pic, nu sa-i dai in cap.
daca el care a recunoscut ca a facut clone sa-i dea peste cap masina de vot a lui vadim (preluare de la voi asta cu masina de vot) de ce nu este scuzabil si vadim ar fi?
ai dreptate totusi, tu nu esti avocatul lui vadim, esti lingaul lui (calitate mostenita din traditia aia de exista).
si ca sa nu mai starui in penibil te luminez si eu un pic: vadim a recunoscut ca a pus vreo 20 de voturi, musca.

Pacala
6th January 2004, 09:58
eu cred ca esti bolnav daca ai ajuns sa crezi asta cu userii si virgulele.
Mai cerceteaza ip-rile, ca poate intelegi.
Sa continuam lectia:
Se pune virgula inainte de "si" in multe situatii, mai cerceteaza gramatica. :D
Ai scris injective si sub acest nick si sub celalalt, mai cerceteaza la "ce este arena".
Si se scrie "ceea ce".Esti plin de ura si prostie, de fapt, nu se poate una fara alta.

Pacala
6th January 2004, 10:15
Frozen a pus punctul pe "i" dar stiu ca nici acum nu pricepi,ca n-ai cu ce sa pricepi.
Si ca sa-ti mai demonstrez inca o data cat esti de nebun, am cautat injectivele.
Ia uite ce-am gasit:

Quote: Originally Posted by Ultras
Nu am sa ma obosesc sa-ti raspund la injective.
Nici macar la acest capitol nu stai prea bine.
Saracia vocabularului tau caracterizeaza ....

Quote: Originally Posted by 97SiR
Vadim, ce intelegi tu prin "fault de limbaj"?
Mie unul nu mi se pare normal ca lumea sa foloseasca tot felul
de injective pe forum si nimeni sa nu ia nici o masura.
Si ti-as mai spune eu multe dar nu vad rostul.
Numai tampenii, minciuni,aberatatii,jigniri si prostii de tot felul dau din tine.Nu recunosti nici cele mai evidente lucruri.

Ultras
6th January 2004, 10:20
Pentru Pacala:
"m-ai vrea banat forever,si ai vrea sa dispara suporterii Stiintei de pe forum?".
Intr-adevar virgula se pune in unele situatii, dar nu este cazul aici.

Pentru Frozen:
Vadim a gresit de doua ori:
1) a bagat 20 de voturi
2) nu a dat ban direct fara alte comentarii

Ambele incalcari grave ale regulamentului pe care chiar el l-a scris.

Chestia cu "lingaul"... atat te duce... de unde nu-i, n-ai ce cere...

Ultras
6th January 2004, 10:23
Pacala, calmeaza-te ca faci comotie.
Si la momentul respectiv am recunoscut ca am gresit, dar cum nici lui frozen nu i-am explicat de ce am scris gresit, nu am sa iti explic nici tie.

Pacala
6th January 2004, 10:32
esti lingau ultrasule.
Ai un fix ciudat cu virgulele.Poate acum n-am pus-o bine dar de multe ori se pune, tu incepi sa banuiesti toata lumea care scrie cat de cat corect ca se cloneaza?
Toti suporterii sportului au fixul asta cu virgula ,spatii inainte de virgula, dar fac aceleasi greseli ingrozitoare de gramatica si dovedesc ca nu cunosc sensul multor cuvinte. Aveti acelasi stil de a ne ataca si a ne cere banarea.
Te faci ca ploua, cum comentezi "injectivele"? Parca ziceai ca n-ai facut tu greseala aia. Tot tu ai facut-o,dar cu doua nickuri diferite.
Si atacul asta al tau dupa ce se terminasera discutiile dovedeste ca esti innebunit de ura.sincer, esti o persoana josnica,un caracter infect.

Pacala
6th January 2004, 10:35
Pacala, calmeaza-te ca faci comotie.
Si la momentul respectiv am recunoscut ca am gresit, dar cum nici lui frozen nu i-am explicat de ce am scris gresit, nu am sa iti explic nici tie.
nu am de ce sa fiu nervos, poate doar scarbit ca pot exista fiinte ca tine.
Nu trebuie sa explici de ce-ai gresit,ai gresit pentru ca habar n-ai.

Pacala
6th January 2004, 10:43
Daca ai putea,macar pentru o clipa, sa-ti dai seama cate greseli si cate tampenii ai spus numai in ultimele tale mesaje de azi, cred ca n-ai mai intra niciodata pe aici, de rusine. Dar la mintea ta, nu ma astept sa-ti dai seama macar in parte de cat de penibil esti.

Ultras
6th January 2004, 10:44
Daca tot zici ca esti in Montreal, poti sa verifici singur. Trimite un pm lui 97Sir si poate va intalniti la o :bere: . Cu ocazia asta se va insenina si vremea pe forum. Fixul cu virgulele vine de la IP-uri. Tot de la IP-uri am si fixul cu stilul.

Nu se pune de multe ori, se pune uneori (cazuri exceptionale).
La atacuri si inj...urii nu mai raspund.

PS. Nu ma leg de greseli singulare, ci de greseli care se repeta obsesiv. Defect profesional.

Ultras
6th January 2004, 10:47
Daca tot te legi de ce s-a scris astazi si daca regulamentul s-ar aplica macar partial, ai ramane numai o amintire urata pe acest forum. Sterge-te la gura ca esti murdar rau.

Pacala
6th January 2004, 10:57
Fixul cu virgulele vine de la nebunia ta. Verifica linistit si calm,sa vezi ca n-ai dreptate.
Adica vrei sa ne intlnim la o bere amandoi ? Tu esti inconstient.
esti nebun, du-te invartindu-te

Ultras
6th January 2004, 11:03
....