PDA

View Full Version : Grupa D:Milan,Benfica,Celtic,Sahtior



georg40
30th August 2007, 21:10
Discutii dupa tragerea la sorti si inaintea primelor meciuri...

sun
30th August 2007, 22:07
Grupa foarte interesanta , cu doua revanse de luat . IN primul rand, Benfica fata de Celtic pentru eliminarea din faza grupelor de anul trecut (scotienii au terminat pe 2 , portughezii pe 3 ). Apoi, Mircea Lucescu fata de Milan , pentru cele 2 infrangeri de acum 3 ani ( 0-1 acasa, si 4-0 in deplasare ).

Sahtior are pentru prima oara sanse reale sa ajunga in optimile Ligii.

YoYoyOi
30th August 2007, 22:12
ah ce as fi vrut grupa asta pt Steaua :(

aici Milan nu are probleme... celelalte 3 echipe pot oricare sa ocupe restul de locuri din grupa...

Sasuke Uchiha
30th August 2007, 22:56
lupta pt locul 2 va fi stransa, cele 3 echipa sunt la acelas nivel, locul 1 binenteles pt milan

razwan_vs
30th August 2007, 23:14
milan.....si benfica destul de greu..

Bogdy LFC
30th August 2007, 23:32
Milan si Celtic clar:ok:

Geografu
31st August 2007, 00:36
Echilibrata grupa dar Milan si Celtic zic ca vor avea cele mai multe puncte la final.Pacat de Lucescu....:(

Catalanul
31st August 2007, 02:09
ca deobicei bulan mare are milan... :D inca o data e in cea mai usoara grupa :P

poate aveti iar probleme ca si sezonul trecut in grupe :D

dardar_3
31st August 2007, 11:47
:D... Ce e catalane... ti-e frica de Rangers si Lyon...:happy...



Milan poate obtine primul loc... locul doi ar fi normal pentru Benfica, chiar daca l-a pierdut pe Miccoli...:D

Celtic si Sahtior pentru locul 3:D

delaparis
31st August 2007, 13:18
program

mar 18/09/2007
Milan AC - Benfica 20h45
Chakhtior Donetsk - Celtic Glasgow 20h45
mer 03/10/2007
Celtic Glasgow - Milan AC 20h45
Benfica - Chakhtior Donetsk 20h45
mer 24/10/2007
Benfica - Celtic Glasgow 20h45
Milan AC - Chakhtior Donetsk 20h45
mar 06/11/2007
Celtic Glasgow - Benfica 20h45
Chakhtior Donetsk - Milan AC 20h45
mer 28/11/2007
Benfica - Milan AC 20h45
Celtic Glasgow - Chakhtior Donetsk 20h45
mar 11/12/2007
Milan AC - Celtic Glasgow 20h45
Chakhtior Donetsk - Benfica 20h45

crissis
31st August 2007, 13:53
Milan si Benfica merg mai departe iar in Uefa merge Celtic

YoNuTzz
31st August 2007, 15:57
am avut noroc...
locul 1 - milan
locul 2 - celtic

Bogdy LFC
31st August 2007, 16:08
inca o data e in cea mai usoara grupa :P


Cea mai penibila grupa o are Inter urmata de manu :headbang::rosu:



Celtic si Sahtior pentru locul 3:D

CELTIC este o echipa peste Benfica si vei vedea k CELTIC ii va pune mai multe probleme decat Benfica lui Milan


am avut noroc...

Milan pana acum este in sferturi.Abia astept sa vad cu cine cade atunci :evil:

georg40
31st August 2007, 16:38
Milan si Benfica sunt favorite, Sahtior si Celtic vor disputa locul 3. As acorda mai multe sanse lui Celtic daca aceasta ar fi ca pe vremuri o echipa ...scotiana. In prezent domneste acolo o cu totul alta mentalitate, iar rezultatele nu mai sunt ca inainte.

noir_desir
31st August 2007, 17:46
Milan nu are probleme in grupa asta, eu unul ii vad cel putin pana in semifinale anul asta. Apoi, cred ca Sahtior va face o surpriza si se va clasa pe 2, iar portughezii vor ocupa locul 3.

sun
31st August 2007, 19:22
rectific. TREI revanse de luat . A treia e Celtic fata de MIlan pentru eliminarea din optimile CL de anul trecut. :D

Kooler
1st September 2007, 14:01
Nu cred ca vor fi surprize, ordinea in care vor termina va fi aceeasi cu care au inceput. Poate Celtic sa se califice in locul Benficai, dar nu se stie.

Lordul
2nd September 2007, 14:47
Milan e detinatoare trofeului si se va califica de pe primu loc ,Benfica va pierde dramatic in fata lui Celtic calificarea iar Sahtiorul va merge in Uefa fiind surpriza grupei

Cipri
2nd September 2007, 23:19
Milan si Shaktior se vor califica :D

Cappone
3rd September 2007, 02:31
milan si benfica se vor califica mai departe

Hertz
8th September 2007, 02:32
Milan si Sahtior GARANTEZ!

Universal
8th September 2007, 19:47
Milan mai mult decat sigur ajunge mai departe ..eu zic ori Sahtior, ori Celtic

Andrei_23
10th September 2007, 20:16
MILAN ! MILAN ! in rest : don't matter (akon) :)

suporter_nr1
15th September 2007, 16:42
Milan si Celtic.Benfica in Uefa iar Sahtior termina pe 4

sun
18th September 2007, 22:06
Milan - Benfica este debutul pentru detinatoarea trofeului si una din marile favorite, trasa inapoi din elan doar de istorie : nici o echipa care a castigat LIga nu a reusit sa isi apere trofeul in anul urmatorul. Rui Costa va reveni pe stadionul pe care a cunoscut consacrarea ( a fost castigator al Ligii in 2003 ). Duelul de urmarit : experienta portughezului impotriva entuziasmului brazilianului Kaka.

Sahtior - Celtic este si duelul celor doi antrenori : Mircea Lucescu impotriva lui Gordon Strachan, doi tacticieni desavarsiti. Celtic are un bilant ingrozitor in deplasarile din Champions League : un singur punct in 12 meciuri :D , dar si atuul unui portar in forma, Artur Boruc, remarcat si temut de antrenorul roman. Sahtior vrea cu disperare sa prinda odata primavara europeana in Liga, si au deja un prim meci decisiv in tentativa lor.

clausisme
18th September 2007, 23:06
Cine zicea ca Sahtior nu prinde nici locul 3? eu zic ca-l prinde ;)

Shakhtar 2 : 0 Celtic ==>> min 9

YoNuTzz
18th September 2007, 23:39
la pauza:
MILAN - Benfica 2-0
Sahtior - Celtic 2-0

Milanul i-a luat tare de tot pe portughezi...pirlo gol frumos din lovitura libera, si Pippo apoi dupa un contraatac perfect :ok:

kain
18th September 2007, 23:41
Bravo Milan, bravo Sahtior, favoritele acestei grupe :ok:

Sasuke Uchiha
18th September 2007, 23:45
pana acum fara surprize

Dani3l
18th September 2007, 23:47
Bravo Milan, bravo Sahtior, favoritele acestei grupe :ok:
Vezi ca venim peste voi...urmeaza a 8 a...ne apropiem!:cool:

kain
18th September 2007, 23:48
Vezi ca venim peste voi...urmeaza a 8 a...ne apropiem!:cool:

Veniti, va asteptam ;)

ducus
19th September 2007, 00:39
Sahtior devine liderul grupei, urmata de AC Milan (amandoua cate 3 puncte). Pe locul 3 Benfica iar pe 4 Celtic cu 0 puncte.

YoNuTzz
19th September 2007, 00:50
a dat gomes gol la ultima faza...
rezultate finale:
MILAN - Benfica 2-1
Sahtior - Celtic 2-0

Catalanul
19th September 2007, 00:52
victorie mai usoara decat ma asteptam pentru milan :D

sahtior la fel.. nu credeam ca vor reusi mai mult de un egal acasa cu scotienii :rolleyes:

dardar_3
19th September 2007, 12:13
Ce modest esti catalane.... daca ai fi vazut meciul nu cred ca ti-ai dori sa pice ros-albastri tai cu Milan:D....


Insa niciodata sa nu spui niciodata:D

georg40
19th September 2007, 12:35
Orice s-ar spune debut bun pentru Mircea Lucescu si echipa lui, si nu as exclude ca Sahtior sa incurce unele calcule.

Bogdy LFC
19th September 2007, 16:43
Nici acum NU-mi explic cum de o echipa k CELTIC a pierdut in fata unei echipe de rangul 3.Oricum ACM si CELTIC vor merge mai departe :ok:

dardar_3
19th September 2007, 16:51
De aici puteti downloada rezumatul de 10min a meciului Milan-Benfica:

Download (http://www.mediafire.com/?6hmlbdmttda)

10minute in care veti vedea faze trase la indigo din manualele de fotbal:ok:

Geografu
19th September 2007, 17:09
Bravo pentru Lucescu si ai sai aseara chiar au fost extraordinari iar victoria Milanului a fost logica.Ce-ar fi sa se califice Sahtior in optimi ? :rolleyes::yes:

Bogdy LFC
19th September 2007, 17:28
Ce-ar fi sa se califice Sahtior in optimi ? :rolleyes::yes:


NO way!

realmadrid.com
19th September 2007, 17:53
Ce sa caute in optimi ?...in loc sa vedem echipe mari, vedem meciurile lor :ok:...si asa o sa ma satur de steaua si dupa ce iese steaua, de Inter :ok:

Bogdy LFC
19th September 2007, 18:20
Ce sa caute in optimi ?...in loc sa vedem echipe mari, vedem meciurile lor :ok:...si asa o sa ma satur de steaua si dupa ce iese steaua, de Inter :ok:

Total de acord cu tine :ok:

dardar_3
19th September 2007, 18:23
Milan si Benfica se vor califica fara probleme... Daca Sahtior nu pierde la mai mult de 2 goluri la Celtic va merge in Uefa...

Geografu
19th September 2007, 18:26
Sa vedem ce va fi eu sunt increzator ca la Donetk Benfica va avea mari probleme ....:rolleyes::evil:

Bogdy LFC
19th September 2007, 18:32
Bai fratilor cat puteti sa va agitati in privinta sanselor de calificare ale lui Sahtior in optimi...aia NU e echipa de LC (k si manutd de altfel:P )....tot locul III il va obtine.......veti vedea :mask

Geografu
19th September 2007, 20:14
Ti-am zis vom vedea Bogdy.Cat despre echipe care nu au fata de LC asa e ai dreptate dar iti dau eu si alte echipe de gen asta mai ales din Italia....:evil::happy:ok:

dardar_3
20th September 2007, 01:07
Mai taci mah geografule cu nemtalaii tai... ca si-au luat-o pe coaja toti in prima etapa de UCL...:cya:

Lordul
20th September 2007, 01:09
Dardar 3 are bulan Milanul dar a meritat sa bata pe Benfica da ce bara au avut aia

dardar_3
20th September 2007, 01:18
Tu ai vazut meciul pustiulica?... Sau vorbesti de pe livescore.com?...

Ia numara tu ocaziile si fazele de poarta si vezi daca iti da cu minus...;)

georg40
20th September 2007, 12:43
@ Dardar: Mi-ar face placere sa-ti controlezi expresiile. Nu ma pune in situatia sa-ti editez mesajele.

Tu ai vazut meciul pustiulica?

Mai taci mah geografule cu nemtalaii tai...

dardar_3
20th September 2007, 12:58
georg... pai daca vine cu afirmatii de genu ca echipele din italia nu au ce cauta in UCL...:groggy:...


Merita din plin astfel de raspunsuri...


PS: poti sa le editezi daca vrei...:ok:

georg40
20th September 2007, 13:19
georg... pai daca vine cu afirmatii de genu ca echipele din italia nu au ce cauta in UCL...:groggy:...


Merita din plin astfel de raspunsuri...


PS: poti sa le editezi daca vrei...:ok:

Nu nu merita. Te stiu om serios cu pretentii de nivel. Nicio afirmatie nu merita decat un raspuns civilizat , la obiect si argumentat. Sau a fi ignorat.

dardar_3
20th September 2007, 13:24
Ok. georg am inteles:ok:.... nu mai zic nimic de nemti:D


Pana una alta... Manuel Rui Costa a fost aplaudat de un stadion intreg pentru cei 5 ani petrecuti la Milan


Manuel Rui Costa:great:
http://img231.imageshack.us/img231/288/8061biglc3.jpg

georg40
20th September 2007, 13:34
Ok. georg am inteles:ok:.... nu mai zic nimic de nemti:D

Gresesti. Poti sa zici cat vrei, zic si eu, daca tu-mi citesti relatarile poti vedea ca eu nu-i menajaez deloc.
Eu doresc insa ca pe cat posibil criticile sa fie la obiect si nu la persoana ! Asta-i tot, in rest fiecare zice ce doreste, in limitele regulilor forumului...
Eu vreau ca nicio samanta de scandal sau cearta sa nu incolteasca !

Cipri
21st September 2007, 15:50
Sahtior daca scoate cel putin 1 pct la Benfica se va bate pt calificarea in optimi !

georg40
1st October 2007, 20:31
Celtic - Milan este a saptea partida "europeana" dintre cele doua echipe, bilantul fiind favorabil italienilor cu 3 victorii si trei egaluri !

Bogdy LFC
1st October 2007, 20:44
Celtic - Milan este a saptea partida "europeana" dintre cele doua echipe, bilantul fiind favorabil italienilor cu 3 victorii si trei egaluri !

In conditiile actuale ale lui AC M,CELTIC are o sansa cu putin mai mare,dar campionatul intern este una si CL cu totul alta:ok:

georg40
4th October 2007, 00:50
Benfica – Donetzk 0-1(0-1)
Jadson (42)

Celtic – Milan 2-1 (0-0)
Mc.Manus (62) ,McDonald (90), Kaka (67,penalti)

Clasamentul:

Donetzk 2 2 0 0 3-0 6
Milan 2 1 0 1 3-3 3
Celtic 2 1 0 1 2-3 3
Benfica 2 0 0 2 1-3 0

Bogdy LFC
4th October 2007, 00:53
Benfica – Donetzk 0-1(0-1)
Jadson (42)

Celtic – Milan 2-1 (0-0)
Mc.Manus (62) ,McDonald (90), Kaka (67,penalti)

Clasamentul:

Donetzk 2 2 0 0 3-0 6
Milan 2 1 0 1 3-3 3
Celtic 2 1 0 1 2-3 3
Benfica 2 0 0 2 1-3 0


Victoria lui CELTIC era logica dar Sahtiorul a produs cea mai mare surpriza:angry:

georg40
4th October 2007, 01:07
Intradevar, pentru mine una dintre surprizele etapei.

unic_jul
4th October 2007, 01:17
LUCESCU asta chiar stie meserie nu gluma.cum ar arata nationala oare condusa de el??? cred ca lucescu daca ar antrena o echipa cu valoare,titrata ar face fata

georg40
4th October 2007, 01:21
LUCESCU asta chiar stie meserie nu gluma.cum ar arata nationala oare condusa de el??? cred ca lucescu daca ar antrena o echipa cu valoare,titrata ar face fata

Te aprob 100%. Mircea a fost un foarte bun fotbalist, serios si anagajat, si asa este si ca antrenor. Pacat ca nu lucreaza la o echipa din tara.

unic_jul
4th October 2007, 01:39
nu lucreaza in tara pt ca la noi nu se vrea performanta, patronii vor sa faca bani cat mai multi cu investitii cat mai mici.
nu au inteles nimic din acest sport

dardar_3
4th October 2007, 01:40
Victoria lui CELTIC era logica dar Sahtiorul a produs cea mai mare surpriza:angry:

Ce logica ai... de doi lei...:D..

Celtic va pierde meciul ca un suporter a intrat si l-a lovit pe Dida in min 90 cand a fost si schimbat...


sac...:drak:...


ai dreaku... din 2 ocazii au dat doua goluri....:angry:

dumy84
4th October 2007, 01:42
Incredibil gestul acelui suporter. In mod normal ar trebui sa piarda la masa verde, pentru ca imaginile video sunt mai mult decat elocvente.

dardar_3
4th October 2007, 01:53
La fel s-a intamplat si la meciul Danemarca-Suedia daca nu ma insel...


plus ca suporterii au distrus si banere de publicitate...:D



Mai pui si lipsa de fair play ... dupa ce ca intrau ca ciobanii, au mai fost si cateva faze in care nu dadeau mingea afara...:rosu:

dardar_3
4th October 2007, 02:13
Ia uite ce a declarat Ancelotti:drak:


"Abbiamo fatto una buona partita su un campo difficile. Paghiamo in modo eccessivo perche` da un punto di vista di squadra abbiamo fatto bene. Non avevamo concesso nulla se non due tiri. Loro l`hanno buttata molto sul fisico ed e` andata come e` andata. Vittoria a tavolino? Non ho parlato con Dida e non ho visto quello che e` successo, non posso dire nulla. Di certo un tifoso non puo` entrare in campo. Non so se questo puo` invalidare la vittoria del Celtic, non ci voglio nemmeno pensare"


Pe scurt:
Am facut o partida buna pe un teren dificil.
Victorie la masa verde?:D Nu am vorbit inca cu Dida, insa e inadmisibil ca un suporter sa intre pe teren...:D.. Nu stiu daca asta poate duce anularea victoriei lui Celtic si nici nu ne gandim la asta acum....



Sursa:calciomercato.com

realmadrid.com
4th October 2007, 10:59
Ce logica ai... de doi lei...:D..

Celtic va pierde meciul ca un suporter a intrat si l-a lovit pe Dida in min 90 cand a fost si schimbat...


sac...:drak:...


ai dreaku... din 2 ocazii au dat doua goluri....:angry:

Macar asa castigati si voi....daca altfel nu puteti :D

dardar_3
4th October 2007, 11:09
Prea iluminatule... ia da-i tu un clik aici:

www.uefa.com


si vezi dumneata cine e campioana en titre in Uefa Champions League...



asa ca :cya:...

realmadrid.com
4th October 2007, 11:17
Sa mai bagi semnu ala si cand mergeti in UEFA :D

dardar_3
4th October 2007, 11:21
Pana una alta vorbesti despre detinatoarea trofeului....

Mi se pare normal ca fiecare adversar sa isi dea viata pe teren cu Milan... chiar si ciobaneste si ghiolbaneste cum au jucat scotienii, Celtic nu are sanse sa se califice...

In urmatorul meci se va clarifica situatia in grupa... cand il muce vine pe San Siro...:D

torn_beton
4th October 2007, 11:32
Poate va face Il Luce o surpriza si ramaneti in Uefa anul asta. :happy
Ar fi cea mai mare rusine :happy

realmadrid.com
4th October 2007, 13:00
Sper ca fetitza pe care o aveti in poarta sa-si revina, sa nu fie ceva grav dupa o asa lovitura :happy

Ala de abia il atinge, Dida fuge dupa el si apoi isi da seama ca sanctiunile sunt mult mai mari daca se preface...si se arunca ca o panarama pe jos :happy

dardar_3
4th October 2007, 13:36
Panarame aveti voi in echipa moshule...


Dida a gresit si va plati pentru asta... insa nu e normala nici intrarea suporterului pe gazon... ;)


Ia uite ce zice Berlusconi:
Non faremo ricorso

tuttomercatoweb.com

torn_beton
4th October 2007, 14:00
In mod normal Celtic pierde cu 0-3, poate chiar ar trebui exclusi din competitie.
Daca si in Scotia sunt legile ca in Anglia cred ca suporterul care a patruns pe gazon va sta cativa ani la racoare MERITAT.

Bogdy LFC
4th October 2007, 14:22
ai dreaku... din 2 ocazii au dat doua goluri....:angry:

Voi ati castigat CL marcand 2 goluri dintr-o ocazie si jumatate.

Cat despre meciul la masa verde - CELTIC ar trebui sa joace meciurile de acasa pe teren neutru....cum ar fi trebuit sa face ti voi cu ei sezonul trecut cand i-ati eliminat :ok:

Dani3l
4th October 2007, 14:27
Voi ati castigat CL marcand 2 goluri dintr-o ocazie si jumatate.

Eh,las,ca si voi ati castigat CL din 3 suturi....in 120 de minute.:rolleyes:
Daca azi nu jucau dinamo si rapid,stirile sportive ar fi inceput cu shaktior...:happy

dardar_3
4th October 2007, 14:27
Voi ati castigat CL marcand 2 goluri dintr-o ocazie si jumatate.

Cat despre meciul la masa verde - CELTIC ar trebui sa joace meciurile de acasa pe teren neutru....cum ar fi trebuit sa face ti voi cu ei sezonul trecut cand i-ati eliminat :ok:



Bai baiatule.... daca o tii tot pe a ta... mai priveste dreaku rezumatul la finala UCL... si nu mai vorbi din papusoi...


V-am batut meritat, corect si cum mai vrei tu sa o iei... ca intelegi bine, ca nu la fel de bine.. insa nu mai comenta aiurea..

Bogdy LFC
4th October 2007, 14:33
Bai baiatule.... daca o tii tot pe a ta... mai priveste dreaku rezumatul la finala UCL... si nu mai vorbi din papusoi...


V-am batut meritat, corect si cum mai vrei tu sa o iei... ca intelegi bine, ca nu la fel de bine.. insa nu mai comenta aiurea..

Cand ai dreptate,ai dreptate...cand NU (cum se intampla acum) - pur si simplu nu ai :ok:

dardar_3
4th October 2007, 14:37
@Bogdy

Nici nu ai cum sa imi dai dreptate.. ca tii cu amaratii aia din anglia care n-au mai castigat titlu de cateva decenii...

:cya:.... si termina cu mesajele pe PM...

Bogdy LFC
4th October 2007, 14:42
@Bogdy

Nici nu ai cum sa imi dai dreptate.. ca tii cu amaratii aia din anglia care n-au mai castigat titlu de cateva decenii...

:cya:.... si termina cu mesajele pe PM...

Ti-am mai zis k te respect in mod neconditionat si de-asta nici NU-ti dau replica :ok::)

Catalanul
4th October 2007, 17:28
cat teatru a putut sa faca Dida ieri :lol: :rosu:

Bogdy LFC
4th October 2007, 17:48
cat teatru a putut sa faca Dida ieri :lol: :rosu:

Ar fi 80 % nedrept k YNWA GREEN sa piarda la masa verde un meci super-muncit :floricica:

dardar_3
4th October 2007, 17:58
ce meci super muncit... joc cionesc facut de scotieni.. care mai presus de toate nici macar nu au fost fairplay la unele faze...

Doua sututi, doua goluri... super muncite de altfel...


@Bogdy: macar noi avem 3 puncte.... si nu am pierdut acasa de la niste desculti...;)

Bogdy LFC
4th October 2007, 18:10
ce meci super muncit... joc cionesc facut de scotieni.. care mai presus de toate nici macar nu au fost fairplay la unele faze...

Doua suturi, doua goluri... super muncite de altfel...


@Bogdy: macar noi avem 3 puncte.... si nu am pierdut acasa de la niste desculti...;)

Ma in orice caz,oamenii aia s-au chinuit si ei sa scoata un rezultat bun impotriva campioanei Europei :ok:

Bravo voua dardar :ok: Noi am facut cel mai prost meci al anului ;)

realmadrid.com
5th October 2007, 01:20
cat teatru a putut sa faca Dida ieri :lol: :rosu:

Intai il alearga pe suporterul respectiv si apoi isi da seama ca daca se arunca, sanctiunile pot fi mai mari :D...in plus, a iesit de pe teren cu o punga de gheatza la cap :happy...ce penal ! :rosu:

dardare.....tocmai voi vorbiti ma de ocazii, care din 1-0 nu iesiti ?

georg40
5th October 2007, 13:27
Sigur pentru pretentiile unui Dida, gestul lui de a se arunca la pamant a fost cel putin penibil. Dar fotbalistii fac asa-ceva tot mai des...
Oficialii lui Milan au anuntat ca nu au de gand sa conteste intr-un fel sau altul rezultatul, ceea ce este de apreciat pe plan sportiv in mod absolut pozitiv.

realmadrid.com
5th October 2007, 15:22
Asta asa e, unii poate ar fi cerut castigarea meciului la masa verde. Dar, daca UEFA face ancheta cred ca mai mult ca sigur vor decide asta....sau daca Milan nu depune plangere nu se vor lua sanctiuni :D ?

Sasuke Uchiha
5th October 2007, 17:57
bravo dida...un oscar, ceva ? :happy
numai rezultate slabe pt milan in ultimul timp

georg40
5th October 2007, 19:20
Totusi, treaba va avea un epilog, pentru ca si fara un protest din partea lui Milan, UEFA s-a sesizat din oficiu stabilind deficiente de organizare din partea echipei gzada. Ca se va lasa cu o sanctiune este mai mult ca sigur, posibil fiind de la o amenda pana la suspendarea terenului pentru un joc. UEFA vrea sa arate ca nu mai cunoaste gluma...

georg40
8th October 2007, 20:20
Dida poate conta si el pe o sanctiune. UEFA il ancheteaza pe portarul brazilian al lui Milan pentru lipsa de sportivitate, gestul lui actoricesc nefiind se pare demn de un ...Oscar !

georg40
11th October 2007, 22:05
Suspendarea lui Dida, portarul lui Milan, pentru doua etape este cat se poate de fireasca, as zice chiar binevenita pentru a statua un exemplu. Prestatiile "actoricesti" nesportive si de prost gust trebuie amendate.

Apropo amenda, Celtic va avea de platit 25 400 dolari pentru deficiente organizatorice, suma putand fi dublata daca in urmatorii doi ani se va inregistra un caz de recidiva.

Bogdy LFC
11th October 2007, 22:21
Suspendarea lui Dida, portarul lui Milan, pentru doua etape este cat se poate de fireasca, as zice chiar binevenita pentru a statua un exemplu. Prestatiile "actoricesti" nesportive si de prost gust trebuie amendate.

Apropo amenda, Celtic va avea de platit 25 400 dolari pentru deficiente organizatorice, suma putand fi dublata daca in urmatorii doi ani se va inregistra un caz de recidiva.

Ce amenda ''mare'' treb sa plateasca CELTIC. Mi-e k dau faliment :happy:happy

georg40
11th October 2007, 23:35
Amenzile stabilite de FIFA si UEFA au de regula caracter simbolic. In caz de recidiva se pot lua alte masuri, printre care suspendarea terenului, omologarea unor rezultate in defavoarea echipei vinovate etc. Sigur ca strict financiar pentru ca echipele din CL sa sufere ar trebui stabilite amenzi de ordinul milioanelor. Asta insa nu face parte din practica forurilor amintite.

realmadrid.com
12th October 2007, 00:40
Ma bucur pt Celitc si pt Dida....poate asa nu mai incurca stadionul cu teatrul :D

Iaco
12th October 2007, 09:12
deci celtic nu a pierdut meciul cu 3-0 la masa verde...asta e foarte bine...:D

georg40
12th October 2007, 16:50
Un motiv serios pentru a pierde cu 0-3 , sincer, nici nu a existat.
Pe de alta parte exemplul cu Dida poate servi ca un inceput in a sanctiona si manifestarile nesportive de acest gen.

Universal
13th October 2007, 18:00
Un motiv serios pentru a pierde cu 0-3 , sincer, nici nu a existat.
Pe de alta parte exemplul cu Dida poate servi ca un inceput in a sanctiona si manifestarile nesportive de acest gen.

Au fost cateva, m-am uitat la meci, si pot afirma ca suporterii scotieni au aruncat cu brichete in teren, dar gestul lui Dida a fost inacceptabil.

Lordul
14th October 2007, 23:46
mascariciul Dida in fine el probabil k s-a speriat ca a mai primit o torta in cap de la suporterii lui Inter intr-un sfer Inter-Ac Milan scor 0-1 (0-3 la masa verde)

tu26dor
25th October 2007, 00:14
milan face cartile in meciul cu sahtior. e un fel de sevilla - steaua dar mult mai rau ... 4-1 deocamdata in minutul 70

Catalanul
25th October 2007, 00:17
frumos golul 2 al lui seedorf :)

Lordul
25th October 2007, 00:20
si primul a lui Seedorf a fost frumos...

Benfica a deschis scorul in meciul cu Celtic

georg40
25th October 2007, 00:44
Benfica – Celtic 1-0
Milan – Sahtior 4-1

Clasamentul:


Milan 3 2 0 1 7-4 6
Sahtior 3 2 0 1 4-4 6
Benfica 3 1 0 2 2-3 3
Celtic 3 1 0 2 2-4 3

Urmatoarele meciuri (6 noiembrie):

Celtic – Benfica
Sahtior - Milan

Lordul
25th October 2007, 00:47
mai sa fie Sahtior pe 2 ??????

dardar_3
25th October 2007, 00:52
pac...pac...

un fleac... i-am ciuruit...


Seedorf /OLE/

delaparis
25th October 2007, 00:53
@dardar_3: Milan a iesit din criza ... :(

:lol:

Dani3l
25th October 2007, 00:58
Criza?Ce criza?!In CL,rulam!:yeah:

dardar_3
25th October 2007, 00:58
Nu era nici o crisa parisiene...

pur si simplu campionatul e banal...:drak:... cand il ai pe Colina care alege arbitri dupa voia tristilor...:D


Duminica sper sa facem acelasi joc bun contra Romei:ok:

Vadim
25th October 2007, 01:06
un fleac... i-am ciuruit...




Parca stiu de undeva asta? :D

dardar_3
25th October 2007, 01:17
Faza era:

sunt eu Lascarica...un fleac m-au ciuruit...:D...

Vadim
25th October 2007, 01:25
Yep, stiu. A fost recent si pe site un articol cu titlul asta, la rugby. :)

realmadrid.com
25th October 2007, 01:41
Nu era nici o crisa parisiene...

pur si simplu campionatul e banal...:drak:... cand il ai pe Colina care alege arbitri dupa voia tristilor...:D


Duminica sper sa facem acelasi joc bun contra Romei:ok:

Acum sunteti furatzi de si de Inter :D ?..pana acum era Juve, daca pica si Inter...cine ramane, Roma ? :D

@Dani3l

Meciul trecut ati rulat klumea :D

dardar_3
25th October 2007, 01:56
*****te rog sa te pastrezi pentru galacticii tai...:ok:

Dani3l
25th October 2007, 03:12
Acum sunteti furatzi de si de Inter :D ?..pana acum era Juve, daca pica si Inter...cine ramane, Roma ? :D

@Dani3l

Meciul trecut ati rulat klumea :D

.com ,pazea,ca vine a "8"a:D

Steaua + Dobrin
25th October 2007, 06:28
Asta e valoarea lui Lucescu Sr. ... un infatuat mediocru si plin de "bube in cap". A crezut (...) ca poate rupe gura tirgului la Milano ( confundidn Milano cu ... Hunedoara !!), dar cine nu are bun simtz si nu-si vede lungu' nasului patzeste ce a patzit el. Este stiut din tata-n fiu acest adevar ... doar tata si fiul Lucescu nu-l cunosc.
Cel ce este catalogat de catre unii ... "cel mai mare" ( ??? 1.76 m) antrenor roman, si-a dat in petec din nou !!
Pentru mine (si multi multi altii) ... ramine omul care a ingropat cea mai clara calificare a Nationalei la vreun mondial ! Mexico 1986. Si cind te gindesti ca sintem unici din nou: tara campioanei europene intercluburi ... nu participa la Mondialele din acelasi an !! UNIC in istorie !!! Cine e "autorul" ?? (...) Lucescu ... Cum asa ? Intrebati-l pe el ... sau pe milioanele de microbisti lasati cu gura cascata de acest farseur !!

dardar_3
25th October 2007, 12:07
Ar mai fi Franta in 94... cand parca Marseille a castigat UCL in 93:mda:.... si cocosul a stat proptit in gard si s-a uitat la WC USA:drak:...


Insa oricum.... Sahtior e echipa buna si cred ca va merge impreuna cu Milan mai departe... Ca nu cred ca ii va da meciul lui Celtic din ultima etapa de teren propriu... mai ales dupa fazele de la Glasgow...

Bogdy LFC
25th October 2007, 15:13
Ca nu cred ca ii va da meciul lui Celtic din ultima etapa de teren propriu... mai ales dupa fazele de la Glasgow...

AC M e cea mai mare o echipa care de obicei NU-si respecta blazonul.:DUltimul meci din grupa se va termina egal :ok:

Geografu
25th October 2007, 15:55
Campionii europeni au zburdat aseara in fata unei echipe mici iar Benfica sa chinuit mult pana sa bata pe Celtic in minutul 87.Totusi sper ca Nea Luce sa intre in optimi ! :yeah:

optifight
25th October 2007, 17:05
Campionii europeni au zburdat aseara in fata unei echipe mici iar Benfica sa chinuit mult pana sa bata pe Celtic in minutul 87.Totusi sper ca Nea Luce sa intre in optimi ! :yeah:

nu cred ca are sanse ,degeaba tot din est e ,:headbang:

inter
25th October 2007, 23:01
Nu era nici o crisa parisiene...

pur si simplu campionatul e banal...:drak:... cand il ai pe Colina care alege arbitri dupa voia tristilor...:D


Duminica sper sa facem acelasi joc bun contra Romei:ok:

ce texte de gradinita ai in tine .... esti mai trist decat "tristii"!

mai stati in BBBBB!!!!!!!!!!!:lol:

inter
25th October 2007, 23:02
Acum sunteti furatzi de si de Inter :D ?..pana acum era Juve, daca pica si Inter...cine ramane, Roma ? :D

@Dani3l

Meciul trecut ati rulat klumea :D

:D:D comule ... i-am luat "sticla din vitrina" :D:D :happy

Ayrton
7th November 2007, 00:38
Asta e competitia ce ni se potriveste!!!


/OLE/

kain
7th November 2007, 00:41
Experienta si-a spus cuvantul in meciul acesta.

Mi-a placut de Sahtior, dar au avut si ghinion :P

Bogdy LFC
7th November 2007, 00:43
:happy Pai orice echipa are ghinion in fata lui Milan.
Trebuie insa sa recunoastem k AC M este cea mai mare echipa a lumii :ok:

Lordul
7th November 2007, 00:45
Milan castiga cu SuperPippo un meci in care marele ocazii le-au avut Sahtior ...

Celtic castiga cu Benfica scor 1-0 si pastreaza sanse de calificare

dardar_3
7th November 2007, 00:46
pac...pac... a fost un fleac...:D



Il mio Pippo:kiss:

delaparis
7th November 2007, 00:48
Celtic Glasgow 1 - 0 Benfica
McGEADY (44e)

Sahtior Donetsk 0 - 3 Milan AC
INZAGHI (66e ,90e(+3))
KAKA (72e)

1 . Milan AC 6 3 2 0 1 7 4 +3
2 . Sahtior Donetsk 6 3 2 0 1 4 4 0
3 . Benfica 3 3 1 0 2 2 3 -1
4 . Celtic Glasgow 3 3 1 0 2 2 4 -2

Geografu
7th November 2007, 16:51
Celtic se apropie de Lucescu & company.E greu sa se mentina ucrainienii acolo dar sa speram.Milan e favorita la cum joaca la mentinerea trofeului UCL in vitrina si in anul acesta ! :ok:

Bogdy LFC
7th November 2007, 17:02
Celtic se apropie de Lucescu & company.E greu sa se mentina ucrainienii acolo dar sa speram.Milan e favorita la cum joaca la mentinerea trofeului UCL in vitrina si in anul acesta ! :ok:

Chiar sunt oameni ai :drak: AC M dak isi pastreaza trofeul :ok:

georg40
13th November 2007, 18:27
Celtic - Benfica 1-0
Donetk - Milan 0-3

Milan 4 10-4 9
Donetk 4 4-7 6
Celtic 4 3-4 6
Benfica 4 2-4 3

28 noiembrie:
Benfica - Milan
Celtic - Donetk

4 decembrie:
Milan - Celtic
Donetk - Benfica

georg40
28th November 2007, 16:28
O grupa interesanta cu sanse inca pentru toate echipele. Sunt curios ce fac azi formatiile vizitatoare ?

Lordul
28th November 2007, 17:46
Benfica isi joaca diseara ultima sansa pentru primavara europeana

Bogdy LFC
28th November 2007, 18:49
Sper sa-i rupa AC M.:evil:

FORZZA MILAN!

Dani3l
28th November 2007, 22:51
Voua va merge sa vedeti benfica vs Milan pe sport.ro ?

Lordul
28th November 2007, 22:58
n-am incercat sa vad ...da probabil ca merge de ce sa nu mearga

1-1 Benfica-Milan

Dani3l
28th November 2007, 23:14
Nu merge...oricum,1-1 la Milan,Pirlo si Pereira pt Benfica + shaktior conduce 1-0 pe celtic in deplasare.

Lordul
29th November 2007, 00:43
ce ghinion sa aiba lucescu sa piarda din nou in ultimele minute

Dani3l
29th November 2007, 00:44
Milan in optimi...un x intre milan si celtic,califica si pe celtic.:D daca shaktior bate pe benfica,acasa si Milan pe celtic,merge shaktior si milan:D
FORZA AC MILAN

Lordul
29th November 2007, 00:45
Milan merge in optimi!

georg40
29th November 2007, 00:46
Benfica – Milan 1-1
Celtic – Donetk 2-1

Milan 5 3 1 1 11-5 10
Celtic 5 3 0 2 5-5 9
Sahtior 5 2 0 3 5-9 6
Benfica 5 1 1 3 3-5 4

4 decembrie:

Milan - Celtic
Donetk – Benfica
( Se joaca cu o saptamana mai devreme pentru ca Milan este angajata in Cupa intercontinentala.)

danpuric78
29th November 2007, 04:04
Yeap, milanul merge in optimi. Era si de astepta ca milanul sa se califice in competitia patronata de berlusconi.
cu celtic. Lucescu trebuia sa scoata un egal in scotia.
Milanul are blatul in sange si va face egal cu celtic.

dardar_3
29th November 2007, 12:41
Puisor de unde scoti (......) alea din tine...

De cand plm UCL e patronata de Berlusconi... (......) ca un trist... Mai esti si in Montreal... cu oameni ca tine ne facem de ras peste hotare...



PS: Milan-Celtic 0-0:ok:... saptamana viitoare

Lordul
29th November 2007, 15:26
si uite cum tu dardar dezminti intai apoi confirmi ca milan va face 0-0 cu celtic si ambele echipe se vor califica

Dani3l
29th November 2007, 15:33
Intai tre sa bata shaktior pe benfica...benfica daca bate,merge in cupa uefa.:D

dardar_3
29th November 2007, 16:06
si uite cum tu dardar dezminti intai apoi confirmi ca milan va face 0-0 cu celtic si ambele echipe se vor califica

nea cap de **** as vrea sa se termine 0-0, insa dupa meciul de la Celtic nu cred ca o sa fie posibil asta...

Insa de la a zice ca UCL e patronata de Berlusconi pana la a-ti dori sa se termine 0-0 un meci e diferenta mare...

PS: Aseara m-am rugat sa nu dea Kaka gol in minutele de prelungire, tocmai pentru a nu da satisfactie lu il muce...;)

Dani3l
29th November 2007, 16:21
Dardar:sa vezi pe il muce cum o sa-i banuiasca de blat pe Milan:D tocmai el...:happy oricum,cred ca baietii de la Milan,asteapta limuzinele de la ahmetov,apoi,se schimba treaba...celtic o sa vina cu scotch-ul:D sa vedem ce vor alege jucatorii:happy

danpuric78
29th November 2007, 23:47
Puisor de unde scoti (.......) alea din tine...

De cand plm UCL e patronata de Berlusconi... (.......) ca un trist... Mai esti si in Montreal... cu oameni ca tine ne facem de ras peste hotare...



PS: Milan-Celtic 0-0:ok:... saptamana viitoare

Dintotdeauna. Altfel cum ajungea echipa lui de blatisti s-o castige?
Hai sa fim seriosi, nimenea campionatului prin Italia dupa ce s-au dat in vileag mafia blaturilor bate pe toata lumea in europa.
Hai sa fim seriosi.la cat de "onorabili" se dau aia de la UEFA, nici n-ar fi trebuit sa inscrie milanul in competie.
Ia sa se descoepre vreun blatulet prin romania sa vezi cum nu mai vad echipele romanesti europa pentru minim 5 ani.

dardar_3
30th November 2007, 11:19
Dintotdeauna. Altfel cum ajungea echipa lui de blatisti s-o castige?
Hai sa fim seriosi, nimenea campionatului prin Italia dupa ce s-au dat in vileag mafia blaturilor bate pe toata lumea in europa.
Hai sa fim seriosi.la cat de "onorabili" se dau aia de la UEFA, nici n-ar fi trebuit sa inscrie milanul in competie.
Ia sa se descoepre vreun blatulet prin romania sa vezi cum nu mai vad echipele romanesti europa pentru minim 5 ani.

Documenteaza-te prietene cand faci asemenea acuzatii...

Nu mai vorbi din papushoi.... Daca tot iti dai cu parerea despre Milan, te rog sa citesti si tu presa italiana... nu presa de rahat marca gsp, prosport sau cine mai vrei tu...


Pana una alta suntem campionii Europei... dupa blaturile ordinare cu Celtic,Bayern, Manchester si Liverpool....


:rosu::rosu::rosu:

georg40
30th November 2007, 13:59
Atentie: va rog sa evitati cuvintele de ocara. Sau aveti argumente sau mai bine faceti altceva. Va atrag atentia in mod prietenesc ca pe threadurile moderate de mine nu voi tolera nicun fel de injurii. Sper sa fim intelesi.

dardar_3
30th November 2007, 14:11
ok... georg... daca nu iei masuri... asta e ultimul meu post pe acest thread moderat de tine...

danpuric78
30th November 2007, 15:41
Nu mai vorbi din papushoi.... Daca tot iti dai cu parerea despre Milan, te rog sa citesti si tu presa italiana... nu presa de rahat marca gsp, prosport sau cine mai vrei tu...

Ce ziar? Eu citeasct in mod constant gazzetta. AM citit si in 2006, cand a fost scandalul. NU sunt chiar asa de inocenti prietenii nostri de la Milan.

georg40
30th November 2007, 16:07
ok... georg... daca nu iei masuri... asta e ultimul meu post pe acest thread moderat de tine...

Nicio grija , voi urmari disputa mai departe, cine calca pe...bec va suferi consecintele. Eu nu banez,eu nu avertizez eu inlatur mesajul sau parti din mesaj, sa vada tot forumul cum devine treaba.

dardar_3
1st December 2007, 17:04
Ce ziar? Eu citeasct in mod constant gazzetta. ......................
NU sunt chiar asa de inocenti prietenii nostri de la Milan.

E clar...:cya:...


Unde esti tu Al Dracu sa ii zici prietenului meu ce fel de site e gazzetta.it....:(

YoNuTzz
3rd December 2007, 17:56
Milan e calificata...
enervanta celtic...2 victorii in ultimul minut...
eu unul as vrea sa mearga sahtior de pe locul 2...

Bogdy LFC
3rd December 2007, 19:47
Milan e calificata...
enervanta celtic...2 victorii in ultimul minut...
eu unul as vrea sa mearga sahtior de pe locul 2...

Pt asta sti si tu k trebuie sa-i bateti pe CELTIC maine seara.Dar cum voi sunteti cea mai mare echipa care NU-si respecta blazonul,sper intr-un egal intre AC M si CELTIC :ok:

georg40
4th December 2007, 12:57
In aceasta grupa au loc azi ultimele meciuri, clasamentul prezentandu-se astfel:

Milan 5 3 1 1 11-5 10
Celtic 5 3 0 2 5-5 9
Sahtior 5 2 0 3 5-9 6
Benfica 5 1 1 3 3-5 4

Cele doua partide sunt:

Milan - Celtic
Donetk – Benfica

In principiu exista doua intrebari: a) poate ajunge echipa din Donetk pe locul al doilea si b) poate (inca) Benfica ocupa locul al treilea si astfel sa participe in Cupa UEFA.
La prima intrebare nu exista decat o singura varianta: Celtic trebuie sa piarda la Milano iar Sahtior sa invinga echipa protugheza. In acest caz Celtic si Sahtior ar fi la egalitate de puncte , dar gratie rezultatelor directe Sahtior - Celtic 2-0 si 1-2 in care ucrainienii au golaveraj direct mai bun ei s-ar califica.
La a doua intebare exista ,de asemenea ,doar o singura varianta, Benfica trebuie sa castige neaparat in deplasare, la Donetk.
In orice caz se anunta foarte palpitant...

dardar_3
4th December 2007, 15:32
In seara asta Kaka va prezenta trofeul Balonul de Aur suporterilor...

http://img340.imageshack.us/img340/6199/kakaur4.jpg


La fel ca si la meciul in care sheva si-a prezentat trofeul(milan-juve)... scorul sper sa fie 0-0...:D

YoYoyOi
4th December 2007, 16:10
cum 0-0 ma? :mda:

sa castige Milanul /hello

georg40
4th December 2007, 18:19
La intrebarea pusa pe PM de un coleg iata raspunsul: meciurile grupei au loc azi pentru ca in perioada 7-12 decembrie Milan participa la campionatul mondial al cluburilor care are loc in Japonia.

Geografu
4th December 2007, 20:15
Mi-e frica de o intelegere la Milano ! Asta ca sa nu ii spun blat ordinar.Nu i-ar face cinste campioanei europene acest lucru care este clar mai buna decat Celtic.
Mi-ar parea rau de Sahtior....:(

delaparis
4th December 2007, 21:49
Cum sa fie blat ? ... la nivelul asta si la banii pe care se dau in caz de victorie nu cred ca se pune problema ca Milan sa nu castige ... ma rog ..; sa faca totul pentru victorie :D

Claudiucotu
4th December 2007, 21:59
si azi nu punem pronosticuri pe meciurile astea 2
?

Lordul
4th December 2007, 23:15
Geografe : deocamdata milan-celtic 0-0 ,dar sahtior-benfica 0-2

YoNuTzz
4th December 2007, 23:16
dap, momentan sahtior nu-si face treaba...

kain
4th December 2007, 23:23
Sahtior 1-2 Benfica :P

Lordul
4th December 2007, 23:58
1-2 sahtior revine in joc

Bogdy LFC
5th December 2007, 00:00
Sper sa se termine egal Sahtior - Benfica,dar mai e viata de om pana la final :headbang:

georg40
5th December 2007, 00:05
Daca lucrurile evolueaza asa cum stau in prezent, saraca Sahtior fugind dupa doi iepuri nu va prinde niciunul.
Milan si Celtic in CL, iar Benfica in Cupa UEFA.
Dar se mai joaca...

YoNuTzz
5th December 2007, 00:18
a deschis scorul Milan prin Pippo :ok:
acum totul depinde de sahtior, dar trebuie sa inscrie de 2 ori...

Geografu
5th December 2007, 00:23
Pentru cei care au intrebat de concursul de pronosticuri am dat un mesaj pe threadul Info !
Multumesc din nou ! :ok:

georg40
5th December 2007, 00:37
Gata s-a terminat:

Milan -Celtic 1-0 (0-0), Inzaghi min.70

Sahtior - Benfica 1-2 (1-2), Lucarelii (30 din penalti), respectiv Cordoba (6,22).

Milan 6 4 1 1 12-5 13 CL
Celtic 6 3 0 3 5-6 9 CL
Benfica 6 2 1 3 5-6 7 Cupa UEFA
Sahtior 6 2 0 4 6-11 6

YoNuTzz
5th December 2007, 00:41
milanul si-a respectat blazonul si a castigat...

interesanta si nefericita situatia sahtiorului, care dupa primele 2 meciuri avea 6 puncte din 6, iar apoi au urmat 4 infrangeri consecutive, si nu au prins nici macar Uefa...

Hard
5th December 2007, 01:59
Lucescu e de vina.

Vladek
5th December 2007, 10:42
:lol::lol:

Vai, vai, ce mare antrenor este Il Luce, ce rezultate, ce prestatie ... imi lipsesc cuvintele potrivite pentru a-l elogia pe cel care dupa ce cheltuie 60 de milioane de euro nu e in stare sa prinda macar un amarat de loc 3 intr-o grupa cu Benfica si Celtic !

Cred ca la ora asta Ahmetov deja rasfoieste lista cu posibili inlocuitori .. :lol::lol:

dardar_3
5th December 2007, 12:33
Mi-e frica de o intelegere la Milano ! Asta ca sa nu ii spun blat ordinar.Nu i-ar face cinste campioanei europene acest lucru care este clar mai buna decat Celtic.
Mi-ar parea rau de Sahtior....:(


Si mie imi pare rau de minerii lui Il luce....


:lol:....


Cine a vazut meciul Milan-Celtic intelege ca la fel s-ar fi desfasurat si a doua repriza daca era Sahtiorul in avantaj....:drak:...


Insa in a doua repriza am vazut fotbal in Milan-Celtic... Ce mi s-a parut curios: ca la fiecare deposedare a lui Kaka sau de asemenea daca mingea era la un fundas de la Celtic si Magicianul prin preajma.... bashica ajungea prin tribune(aut, corner... nu conta:D)....


:yeah:


PS: pustiul Maxi Lopez de la Benfica e mare jucator... ca si de altfel Pippo, care a depasit recordul lui Muller la goluri in cupe europene...:yeah:

Lordul
5th December 2007, 12:46
Pippo din nou omul potrivit la locul potrivit

Maxi Lopez a trecut si pe la Barca si a dat un gol cu Chelsea acum 3 ani

Celtic merge in optimi la fel ca si anul trecut unde a intalnit chiar Milanul ...

Pacat de Sahtior care nu reuseste nici macar in al treilea an sa treaca de grupe

Geografu
5th December 2007, 12:51
Feclitari lui Milan ca si-a respectat blazonul !
Ea si cu Celtic merg meritat mai departe in UCL !

Sahtior...:headbang:

Duba
5th December 2007, 18:12
Pippo din nou omul potrivit la locul potrivit

Maxi Lopez a trecut si pe la Barca si a dat un gol cu Chelsea acum 3 ani

Celtic merge in optimi la fel ca si anul trecut unde a intalnit chiar Milanul ...

Pacat de Sahtior care nu reuseste nici macar in al treilea an sa treaca de grupe

De ce pacat???!!!! Pentru ca e il Muce acolo? Un antrenor umflat cu pompa de presa de la noi, care in 3 ani la Sahtior n-a reusit nicio evolutie mai acatari.
Intr-adevar, Ahmetov a alocat peste 60 de milioane de euro, iar mare il Muce s-a facut de tot rahatul intr-o grupa relativ usoara, evident daca facem comparatie cu altele. S-a mai dus un mit creeat de presa prodinamovista si rapidista, care l-a laudat cat a putut de mult pe seful cooperativei dinainte de 1989.

Bogdy LFC
5th December 2007, 23:06
Sahtior a dovedit clar k NU e echipa de CL. ;)

milanezu
6th December 2007, 02:20
de cand are benfica un maxi lopez in lot?
eu asa am vazut ca oscar cardozo a marcat.

dardar_3
6th December 2007, 15:06
E vorba de Maxi Pereira...:D....

Lordul
6th December 2007, 16:03
pai specifica Dardare , Maxi Lopez din cate stiu eu e la Atletico Madrid sau la Osasuna

ducus
6th December 2007, 21:36
Credeti ca dupa acest esec "Il Luce" va demisiona sau va fi demis de la carma lui Sahtior? Cat timp va mai rezista la echipa ucrainiana? Va pleca la o alta echipa mai buna cu care el crede ca poate face performanta?
Ce oferte are din afara in acest moment? Excludeti o posibila revenire la o echipa turceasca?

Catalanul
6th December 2007, 22:41
pai specifica Dardare , Maxi Lopez din cate stiu eu e la Atletico Madrid sau la Osasuna

maxi lopez a jucat sezonu trecut la Mallorca iar in aceasta vara a fost transferat la FC Moscova.

in nici un caz nu a evoluat pentru echipele mentionate de tine mai sus :rolleyes:

Lordul
6th December 2007, 22:43
aha oricum a trecut pe la barca ,maxi rogrigues e sigur la atletico madrid