PDA

View Full Version : Grupa A:Liverpool,Porto,Marseille, Besiktas



georg40
30th August 2007, 20:04
Discutii dupa tragerea la sorti si inaintea primelor meciuri...

razwan_vs
30th August 2007, 22:17
liverpool si porto...

Bogdy LFC
30th August 2007, 22:28
LIVERPOOL - 1

FC Porto - 2

Aceasta va fi ordinea:yeah:

Geografu
30th August 2007, 23:33
Liverpool clar si ( sper eu ) OM desi le va fi greu francezilor ! :ok:

Catalanul
31st August 2007, 01:14
grupa usoara pentru liverpool... se va califica fara mari probleme... alaturi de ei sper sa mearga in optimi Marseille, desi le va fi cam greu

Patriots
31st August 2007, 10:40
Liverpool trece sigur in optimi , iar cea de-a doua echipa sper sa fie OM , desi sunt constient ca le va fi foarte greu.

eSteven
31st August 2007, 11:48
:) Din greseala am bifat tot :( Scuze am avut un lag impreuna cu o problema de mouse.

LIVERPOOL, Porto.

delaparis
31st August 2007, 12:13
program:


mar 18/09/2007
Marseille - Besiktas 20h45
FC Porto - Liverpool 20h45
mer 03/10/2007
Besiktas - FC Porto 20h45
Liverpool - Marseille 20h45
mer 24/10/2007
Marseille - FC Porto 20h45
Besiktas - Liverpool 20h45
mar 06/11/2007
FC Porto - Marseille 20h45
Liverpool - Besiktas 20h45
mer 28/11/2007
Besiktas - Marseille 20h45
Liverpool - FC Porto 20h45
mar 11/12/2007
FC Porto - Besiktas 20h45
Marseille - Liverpool 20h45

crissis
31st August 2007, 12:47
Liverpool si Marseille cred ca vor merge mai departe iar Porto va merge in Uefa.

YoNuTzz
31st August 2007, 14:53
una din cele mai simple grupe...
la final va fi asha
1. liverpool
2. porto

Bogdy LFC
31st August 2007, 15:04
una din cele mai simple grupe...
la final va fi asha
1. liverpool
2. porto

Hai sa completez ce-ai scris tu - grupa se va termina exact asa cum e acum.:)

noir_desir
31st August 2007, 16:44
Liverpool va castiga grupa, iar Porto si OM vor lupta pentru locul 2. Personal, cred ca provensalii vor merge alaturi de englezi in optimi.

Kooler
1st September 2007, 13:13
Se califica Liverpool si Porto. Porto mai cu greu.

Lordul
2nd September 2007, 13:42
Liverpool se califica de pe primu loc ,pt locul 2 se vor lupta .Porto si Marsseille si va castiga probabil Porto iar Marsseille va merge in Uefa , Besiktas eliminata

suporter_nr1
15th September 2007, 15:38
Liverpool 1
Marselle/Porto 2/3
Besiktas 4

sun
18th September 2007, 20:13
Marseille e intr-o forma dezolanta in campionat, are o singura victorie, si vreo 3 meciuri in care s-a facut de ras. Besiktas are sanse mari sa scoata un egal pe Velodrome astazi. La turci va reveni Delgado, artizanul calificarii in grupe ( autor al unui hattrick cu Zurich ). Fundasul lor dreapta , Lamine Diatta va juca impotriva fostei sale echipe, cu o motivatie in plus.

Jesualdo Ferreira si Rafa Benitez vor juca totul pe atac , ar fi si pacat sa constrangi jucatori ca Torres, Quaresma sau Crouch sa nu atace. Un pic de prudenta va exista , insa faptul ca acesta este primul meci in grupa si cele doua echipe sunt mari favorite la calificare va duce la un meci spectaculos, poate la fel de dramatic ca intalnirile dintre Porto si Chelsea din faza optimilor de anul trecut, incheiate cu victoria englezilor

delaparis
18th September 2007, 20:22
MARSEILLE:
Mandanda - Bonnart, Rodriguez, Faty, Taiwo - Cana, Cheyrou - Nasri, Zenden - Niang, Cissé.


BESIKTAS:
Hakan Arikan - Serdar Kurtulus, L. Diatta, Ibrahim Toraman - Ibrahim Uzulmez, E. Cissé, Koray Avci (sau Ricardinho), Serdar Ozkan, Delgado, Tello - Bobo

delaparis
18th September 2007, 20:25
LIVERPOOL
Reina - Finnan, Carragher, Agger, Arbeloa - Pennant, Gerrard (cap.), Xabi Alonso (Mascherano), Babel - Kuyt, Torres

FC PORTO:
Santo - M. Cech, B. Alves, Joao Paulo, Bosingwa - Assunçao, Meireles, Lucho Gonzalez, Sektioui, Quaresma - L. Lopez.

ducus
18th September 2007, 23:46
1. Marseille 3 puncte
2. Liverpool 1 punct
3. Porto 1 punct
4. Besiktas 0 puncte

YoNuTzz
18th September 2007, 23:46
rezultate finale:

FC Porto - Liverpool 1-1
Marseille - Besiktas 2-0

delaparis
18th September 2007, 23:58
sudistii francezi sunt pe primul loc :D (bleah) ... ma rog ... e bine pentru fotbalul francez :D

Catalanul
19th September 2007, 00:04
nu cred ca vor rezista mult timp acolo... mai mult ca sigur echipele care azi au facut egal se vor califica :rolleyes:

dardar_3
19th September 2007, 11:19
OM nu cred ca au forta necesara sa treaca de grupe...


parisiene... ce is cu culorile desprinse parca din tablourile lui Picasso de pe echipamentul lui OM?...:D ca zici ca is clovni... Suporterii lor in schimb sunt de nota 10:great:


Porto si Liverpool se vor califica fara probleme:ok:

georg40
19th September 2007, 11:32
Prima etapa in aceasta grupa relativ lineara nu a rupt in nici un fel gura targului. Modesta grupa, dar sa mai vedem.

sun
19th September 2007, 13:58
OM joaca o data la 3-4 ani in grupele Ligii, insa nu se face de ras. Practic locul 3 e deja asigurat . :ok:

Bogdy LFC
19th September 2007, 15:39
Dupa rezultatul de aseara,LIVERPOOL si-a asigurat locul I in grupa:ok:

dardar_3
19th September 2007, 15:52
Deocamdata e pe 2... asa ca....:D... mai aveti pana la primu loc...;)

Geografu
19th September 2007, 16:07
Imi pare bine pentru OM ca a castigat desi greu iar egal lui Liverpool m-a surprins neplacut aseara....:rolleyes:

Bogdy LFC
19th September 2007, 16:23
Imi pare bine pentru OM ca a castigat desi greu iar egal lui Liverpool m-a surprins neplacut aseara....:rolleyes:

Inteleg k LIVERPOOL a jucat bine acolo si te-a surprins in mod neplacut insa QUARESMA este cel mai bun fotbalist din lume in acest moment.Mi-am facut pur si simplu cruce ce meci a facut aseara :ok:

dardar_3
19th September 2007, 17:16
:happy...:happy... de unde le scoti pe astea bogdy?...:happy...

OK... deci o sa ia balonu de aur:ok:

Bogdy LFC
19th September 2007, 17:18
:happy...:happy... de unde le scoti pe astea bogdy?...:happy...

OK... deci o sa ia balonu de aur:ok:

Frate,asculta ce spun k am dreptate.....insa faptu k el joaca la Porto si NU la LIVERPOOL sau Chelsea - NU-l propulseaza chiar atat de mult pt balonu de aur. Oricum,in general doar Kaka si Ronaldinho sunt mai buni decat el dar la momentul actual cel putin - el e cel mai bun fara niciun dubiu.

clausisme
19th September 2007, 18:12
Marseille o sa castige cel putin un meci cu Liverpool au jucat slab iar la felul cum au jucat ma astept si ca Besiktas sa-i incurce.Singura echipa pe care o vad iesind din grupe este Porto pentru celelalte totul este posibil

Bogdy LFC
19th September 2007, 18:38
Marseille o sa castige cel putin un meci cu Liverpool au jucat slab iar la felul cum au jucat ma astept si ca Besiktas sa-i incurce.Singura echipa pe care o vad iesind din grupe este Porto pentru celelalte totul este posibil

Ba esti nebun? Tu sigur NU ma minti? :happy Lasa-te frate:rosu: Intoarce-te unde ai treaba,in alte ''topice'' :rosu::happy:happy

dardar_3
19th September 2007, 19:06
Ia-te frate de mana cu Mutu... care se considera la fel cel mai bun...:cya:...

sun
19th September 2007, 20:38
Liverpool castiga grupa cu 16 puncte, iar Marseille si Porto se bat pentru locul 2

Lordul
19th September 2007, 21:02
Liverpool doar egal insa e interesant ca Quaresma a marcat aseara asa cum prevedea cineva

Bogdy LFC
19th September 2007, 21:29
Liverpool doar egal insa e interesant ca Quaresma a marcat aseara asa cum prevedea cineva

QUARESMA nu a marcat aseara insa a facut tot meciul lui Porto,k de obicei in campionatul Portugaliei si in CL :ok:

Bogdy LFC
19th September 2007, 21:33
Liverpool doar egal insa e interesant ca Quaresma a marcat aseara asa cum prevedea cineva

Nici chiar cu 16 puncte :D:ok:

Lavinia
19th September 2007, 23:57
1.Quaresma e forte bun da nush daca chiar cel mai bun..mi se pare putin exagerat
2.cum dreaq sa'i incurce besinktas pe liverpool??:cry:...poate doar daca liverpool joaca cu rezervele rezervelor...hai sa fim seriosi...

georg40
1st October 2007, 19:38
Liverpool - Marseille, englezii sunt net favoriti.

Publicul din Liverpool poate reintalni doua vechi cunostiinte, Cissè si Zenden care acum joaca in echipa franceza.

Bogdy LFC
1st October 2007, 19:40
Liverpool - Marseille, englezii sunt net favoriti.

Publicul din Liverpool poate reintalni doua vechi cunostiinte, Cissè si Zenden care acum joaca in echipa franceza.

Adevarat,dar noi oricum vrem ''revansa'' pt eliminarea din Cupa UEFA din sezonul 2003-2004:evil:,asa ca NU conteaza k in echipa lui OM joaca CISSE or ZENDEN :ok:

dflOM
3rd October 2007, 12:08
sper ca revansa sa mai aiba de asteptat macar un an :D desi e greu,OM tocmai a schimbat antrenorul,a venit gerets,un strain total fata de club.echipa e in mare criza,din multe motive,si mi-ar lua mult ca sa le explic.nu stiu cat a reusit sa se faca inteles belgianul,insa sper intr-o reactie de orgoliu a marseillezilor.o datoreaza suporterilor si lor insisi.
hehehe,faimosul "soc" al schimbarii antrenorului poate se va face simtit in randurile echipei.de retinut ca nasri e forfait,iar cisse este incert.in schimb va fi acolo mamadou niang,care e capabil sa faca un meci mare.merg pe un egal,mai mult dictat de suflet decat de ratiune.allez l'OM!

Bogdy LFC
3rd October 2007, 13:07
sper ca revansa sa mai aiba de asteptat macar un an :D desi e greu,OM tocmai a schimbat antrenorul,a venit gerets,un strain total fata de club.echipa e in mare criza,din multe motive,si mi-ar lua mult ca sa le explic.nu stiu cat a reusit sa se faca inteles belgianul,insa sper intr-o reactie de orgoliu a marseillezilor.o datoreaza suporterilor si lor insisi.
hehehe,faimosul "soc" al schimbarii antrenorului poate se va face simtit in randurile echipei.de retinut ca nasri e forfait,iar cisse este incert.in schimb va fi acolo mamadou niang,care e capabil sa faca un meci mare.merg pe un egal,mai mult dictat de suflet decat de ratiune.allez l'OM!

2,3 va dam in seara asta :ok: Poate o sa marcati si voi prin CISSE odata :ok:

Si k tot vorbeai de revansa....dak noi nu o luam acum,altadata nici nu prea mai avem cand pt k voi nu sunteti o prezenta constanta in CL :D

lenny9
3rd October 2007, 16:25
Cisse se pare ca nu va juca.....oricum azi castigam

dflOM
3rd October 2007, 16:37
2,3 va dam in seara asta :ok: Poate o sa marcati si voi prin CISSE odata :ok:

Si k tot vorbeai de revansa....dak noi nu o luam acum,altadata nici nu prea mai avem cand pt k voi nu sunteti o prezenta constanta in CL :D


asta a fost sub centura,insa nu-i nici o problema.suporterii lui OM sunt deja caliti.atat spun:cu cat ne priviti mai de sus,cu atat va fi mai dureroasa cazatura! :rolleyes:
sigur ca liverpool e favorita,si o victorie a lor n-ar surprinde.insa OM n-are nimic de pierdut,si-n functie de cum evolueaza jocul,putem forta surpriza.
si un mic suvenir: http://www.dailymotion.com/relevance/search/om+liverpool/video/x3odd_om-liverpool-uefa-2004_sport .sper ca nu l-ati uitat.

delaparis
3rd October 2007, 22:48
Liverpool - Marseille la pauza scor 0-0 cu un gol al francezilor anulat pe nedrept

Bogdy LFC
3rd October 2007, 23:40
Golul anulat francezilor a fost anulat corect.Si penalt-ul care ar fi trebuit sa fie acordat pt LFC la scorul de 0-0 in repriza secunda NU s-a acordat pt o eventuala ''compensatie''.
Una peste alta,LIVERPOOL a facut cel mai prost meci acest an.Rusine noua:rosu:

georg40
3rd October 2007, 23:42
Besiktas – FC Porto 0-1(0-0)
Quaresma (90)
Liverpool – Ol.. Marseille 0-1(0-0)
Valbuena (77)

Clasamentul:

Ol.Marseille 2 2 0 0 2-0 6
Porto 2 1 1 0 2-1 4
Liverpool 2 0 1 1 1-1 1
Besiktas 2 0 0 2 0-3 0

Bogdy LFC
3rd October 2007, 23:45
Besiktas – FC Porto 0-1(0-0)
Quaresma (90)
Liverpool – Ol.. Marseille 0-1(0-0)
Valbuena (77)

Clasamentul:

Ol.Marseille 2 2 0 0 2-0 6
Porto 2 1 1 0 2-1 4
Liverpool 2 0 1 1 1-1 1
Besiktas 2 0 0 2 0-3 0

Bine k Porto si OM se vor incurca intre ele :mask

delaparis
3rd October 2007, 23:49
Golul anulat francezilor a fost anulat corect.Si penalt-ul care ar fi trebuit sa fie acordat pt LFC la scorul de 0-0 in repriza secunda NU s-a acordat pt o eventuala ''compensatie''.
Una peste alta,LIVERPOOL a facut cel mai prost meci acest an.Rusine noua:rosu:

hmmm ... sa zicem ca esti suparat :D

Eu nu sunt foarte fericit de reusita sudistilor dar chiar sunt nevoit sa spun bravo Marseille ...

Au renascut din cenusa ... prima victorie franceza pe terenul lui Liverpool :yeah: ... eveniment istoric

Bogdy LFC
3rd October 2007, 23:56
hmmm ... sa zicem ca esti suparat :D

Eu nu sunt foarte fericit de reusita sudistilor dar chiar sunt nevoit sa spun bravo Marseille ...

Au renascut din cenusa ... prima victorie franceza pe terenul lui Liverpool :yeah: ... eveniment istoric

Sunt corect si spun k ''una peste alta'' OM a meritat victoria :(

dflOM
3rd October 2007, 23:58
meci de legenda in seara asta.bravo marseillezi,asta asteptam de la voi!am topit anfield-ul!
insa in cel mai pur spirit marseillez,simt ca vom lua o mare papara sambata,la saint-etienne.pt moment sarbatorim victoria.

Bogdy LFC
4th October 2007, 00:00
Dak OM ia 3,NU 4 puncte din intalnirile cu Porto,e 90 % calificata :mask

delaparis
4th October 2007, 00:01
Si ca sa-ti fac un favor :D eu zic Liverpool nu a meritat sa castige ...
Marseille nu au jucat cine stie ce dar au fost acolo prezenti. Liverpool a avut prima ocazie clara in min 64 doar :rolleyes:

Marseille a facut meciul anului ...

georg40
4th October 2007, 00:04
Victoria lui Marseille la Liverpool mi se pare alaturi de cea a lui Sahtior la Benfica cea mai notabila performanta a etapei ! N-as fi pronosticat nici in ruptul capului.

Bogdy LFC
4th October 2007, 00:08
eu zic Liverpool nu a meritat sa castige ...


Asta am insinuat si eu mai sus.Noi am facut cel mai prost meci al anului 2007 si ei cel mai bun meci.:angry:

delaparis
4th October 2007, 00:10
Victoria lui Marseille la Liverpool mi se pare alaturi de cea a lui Sahtior la Benfica cea mai notabila performanta a etapei ! N-as fi pronosticat nici in ruptul capului.

azi la servici am discutat cu un coleg "adversar" suporter OM care era stresat rau gandind ca echipa lui va incasa de la trei goluri in sus ... :rolleyes:

asta ca sa spun ca nimeni in Franta nu se astepta la asa ceva

Bogdy LFC
4th October 2007, 00:11
azi la servici am discutat cu un coleg "adversar" suporter OM care era stresat rau gandind ca echipa lui va incasa de la trei goluri in sus ... :rolleyes:

asta ca sa spun ca nimeni in Franta nu se astepta la asa ceva

Poate doar cel mai optimist fan al lui OM,mai ales cand a vazut ce ''bine'' am jucat noi in prima repriza cel putin :headbang::headbang:

dflOM
4th October 2007, 00:27
eu am preconizat ca nu pierdem.numai un nepriceput pune campionatul si liga in aceeasi oala.si nu ia in seama o schimbare de antrenor,care intotdeauna provoaca o reactie pozitiva.
si mai ales cand e vorba de OM,care reuseste atat de bine sa se transceanda in cupele europene(mai ales la marile afise).si o repet:sambata n-ar fi o surpriza s-o furam in "chaudron".

dardar_3
4th October 2007, 00:38
Meciurile cormoranilor cu besiktas va stabili cine merge in Uefa...:drak:... sper sa mearga liverpool si sa joace finala cu Milan....:D

Bogdy LFC
4th October 2007, 13:23
Meciurile cormoranilor cu besiktas va stabili cine merge in Uefa...:drak:... sper sa mearga liverpool si sa joace finala cu Milan....:D

:happy stiu k asta iti doresti :ok:

Lordul
4th October 2007, 15:31
ce ocazie a ratat Liverpool in ultimul minut , sut gerard respinge portarul,trage unul de la Liverpool scoate un fundas de pe linia portii , trage Torres scoate din nou unu de pe linia porti si apoi trage Sissoko si unu deviaza mingea loveste incredibil bara si iese afara

dflOM
4th October 2007, 15:43
:lol: ce meci ai vazut fratioare?o arzi si tu ca ala de la rezumate,care ca sa-i dea meciului un aer d-asta dramatic,zicea ca valbuena a marcat in min 90!(desi era 77)
a iesit mandanda in picioarele lui gerrard sa respinga,apoi mingea respinsa centrata de pe stanga la torres,sutul lui deviat cu genunchiul de taiwo in bara.destula sansa,ce-i drept,insa am meritat-o.

Bogdy LFC
4th October 2007, 15:46
:lol: ce meci ai vazut fratioare?o arzi si tu ca ala de la rezumate,care ca sa-i dea meciului un aer d-asta dramatic,zicea ca valbuena a marcat in min 90!(desi era 77)
a iesit mandanda in picioarele lui gerrard sa respinga,apoi mingea respinsa centrata de pe stanga la torres,sutul lui deviat cu genunchiul de taiwo in bara.destula sansa,ce-i drept,insa am meritat-o.

Lordul vede cam prost tot ce vede el in fotbal de obicei. (k toti fanii mu) :ok:

clausisme
5th October 2007, 12:13
Marseille o sa castige cel putin un meci cu Liverpool au jucat slab iar la felul cum au jucat ma astept si ca Besiktas sa-i incurce.Singura echipa pe care o vad iesind din grupe este Porto pentru celelalte totul este posibil


Cand eu scriam asta era unu suparat care sa luat de mine mare fan Liverpool.Batrane daca Besiktas ii incurca si cu un egal uefa scrie pe ei

georg40
5th October 2007, 12:23
Aceasta a doua etapa a adus cel putin un rezultat surprinzator, si anume esecul formatiei din Liverpool. M-as mira ca ea sa nu se califice, dar Porto si Marseille raman mai departe adversari de temut.

Bogdy LFC
5th October 2007, 15:04
Cand eu scriam asta era unu suparat care sa luat de mine mare fan Liverpool.Batrane daca Besiktas ii incurca si cu un egal uefa scrie pe ei

NU se stie.Si singurul lucru care stie e acela k Besiktas va fi ultima :ok:

Sasuke Uchiha
5th October 2007, 16:58
mare surpriza cu liverpool...:(

Bogdy LFC
5th October 2007, 19:47
mare surpriza cu liverpool...:(

Asta e prietene :( Cum spunea si RAFA:''E cel mai prost meci din 2004 si pana acum'' (de cand este el antrenorul nostru)..

Fabio Aurelio pe stanga,pe partea lui s-a jucat jumatate din meci,Torres a fost efectiv sters in atac,''marele'' mijlocas la inchidere Sissoko iar a comis-o,GERRARD n-a stiut ce joaca........:rosu:

delaparis
24th October 2007, 23:18
Desi Marseille a fost dominata ca niste juniori in prima repriza si o buna parte din a doua , conduce cu 1-0 :D in fata lui Porto

Formidabil fotbalul asta .... unii joaca iar altii inscriu goluri :D

Lordul
24th October 2007, 23:21
Marsseille iar joaca excelent in Liga

delaparis
24th October 2007, 23:21
nah ... acum am vorbit, acum au egalat portughezii ...:D

scor 1-1 in min 79

tchibos
24th October 2007, 23:22
nu mai intereseaza pe LIverpool Liga Campionilor ca nu mai inteleg nimic.. sunt total in ceata

delaparis
24th October 2007, 23:25
nu mai intereseaza pe LIverpool Liga Campionilor ca nu mai inteleg nimic.. sunt total in ceata ... sunt in ceata pe toate competitiile ... se pare ca nu-i intereseaza mai nimic ...

Daca ii bat turcii e clar ca o sa fie scandal acolo :cool:

Lordul
24th October 2007, 23:30
2-0 pt turcii ,Liverpool in criza...na k vorbii si dadu gol Liverpool 2-1

Vladek
24th October 2007, 23:36
S-a terminat Milan - Shaktior, sau "cum sa-ti bati joc de vreo 40 de milioane de euro". Cand am auzit ca atata a cheltuit Shaktiorul am ramas masca. Pai la muntele asta de bani, Il Luce era dator macar cu niste sferturi si el o ia pe coaja de la Milan fara drept de apel. In loc lui Ahmetov l-as demite de urgenta.

georg40
24th October 2007, 23:38
Besiktas – Liverpool 2-1
Marseille – Porto 1-1

Clasamentul:
Marseille 3 2 1 0 4-1 7
Porto 3 1 2 0 3-2 5
Beşiktaş 3 1 0 2 2-4 3
Liverpool 3 0 1 2 2-4 1

Urmatoarele meciuri(6 noiembrie):

Liverpool – Besiktas
Porto – Marseille

Lordul
24th October 2007, 23:40
Liverpool se indreapta spre dezastru...

delaparis
24th October 2007, 23:44
Mai ce "mai joaca" si Marseille astia ... :shocked:

chiar sunt surprins in modul cel mai trist vorbind :D

Adica se fac de ras mai rau decat Steaua ieri in prima repriza si apoi inscriu gol corect apoi sunt egalati penibil prin penalty acordat :mda: ...

Enigma mare la clubul asta :groggy:

Lordul
24th October 2007, 23:46
pai delaparisule pan una in alta sunt pe primul loc in grupa

delaparis
25th October 2007, 00:13
Corect ..; dar produc un joc de liga II in Franta ...:groggy:

De asta ma intreb ce se tot intampla la clubul asta :D ... macar la PSG e clar ... joaca slab, au rezultate slabe ... dar la sudisti ? :shocked:

Geografu
25th October 2007, 14:50
Marseille zic eu ca e clar calificata depinde acum locul 2 unde va fi lupta mare.HAI LIVERPOOL ! :yes:

clausisme
26th October 2007, 11:15
NU se stie.Si singurul lucru care stie e acela k Besiktas va fi ultima :ok:

Batrane cand eu iti spuneam ca liverpool se impiedica de besiktas tu "batman batman" :happy


Ar fi ceva sa termine Liverpool pe ultimul loc :yes:...

Bogdy LFC
26th October 2007, 12:24
Batrane cand eu iti spuneam ca liverpool se impiedica de besiktas tu "batman batman" :happy


Ar fi ceva sa termine Liverpool pe ultimul loc :yes:...

Te rog frumos sa te sictiresti:rosu:

Iti promit k LIVERPOOL se califica in optimile de finala UCL :ok:

dardar_3
26th October 2007, 14:11
Un egal in urmatorul meci si puteti spune :cya:...:D

Hard
26th October 2007, 14:15
Sper sa isi revina cormoranii,fara ei CL nu e nimic :no:

Bogdy LFC
26th October 2007, 15:52
Un egal in urmatorul meci si puteti spune :cya:...:D

No way Dardar ;)

Tu sti bine k ne vom califica insa tu mai mult spui dorinta decat parerea :happy

dardar_3
26th October 2007, 16:46
Nu e dorinta mea... am pus doar o posibilitate:D... Oricum, poate de pe 2 ii prindeti pe tristi in optimi:D

Bogdy LFC
26th October 2007, 16:50
Oricum, poate de pe 2 ii prindeti pe tristi in optimi:D

Sau chiar de pe 1 daca avem ceva noroc cu ''jocul rezultatelor''.:happy

Oricum,chiar si asa mergem in iad (UEFA Cup) unde vom juca finala cu Bayern sau Everton :drak::evil:

Geografu
26th October 2007, 17:13
Everton nu are fata de asa ceva amice.In schimb noi va asteptam cu drag acolo cu cupa pe masa ! :yeah:

Bogdy LFC
5th November 2007, 15:51
E timpul k maineseara sa-i aducem pe turci cu picioarele pe pamant :evil::drak:

Bogdy LFC
6th November 2007, 23:38
8-0

Au scapat ieftin turcii :(

Ayrton
6th November 2007, 23:39
S-a batut recordul... poate insa nu baga rezervele Wenger in meciul cu lanosii, si au sanse sa le ia iar fata cormoranilor!
:D

kain
6th November 2007, 23:41
Liverpool face un meci mare in seara asta :ok:

delaparis
6th November 2007, 23:41
Liverpool 8 - 0 Besiktas
CROUCH (19e , 88e)
BENAYOUN (32e , 53e, 56e)
GERRARD (69e)
BABEL (78e , 80e)

FC Porto 2 - 1 Marseille
SEKTIOUI (27e)
LISANDRO LOPEZ (78e)
NIANG (47e)

Lordul
6th November 2007, 23:47
Nou record de goluri diferenta in L.C : 8 ,Liverpool zdrobeste cu 8-0 pe Besiktas si revine in calcule calificarii

Porto castiga cu Marsseille prin golul tanarului Lisandro Lopez

dardar_3
6th November 2007, 23:48
S-a batut recordul... poate insa nu baga rezervele Wenger in meciul cu lanosii, si au sanse sa le ia iar fata cormoranilor!
:D

te doare nu?...:D... lasa ca voi jucati cu Sanatatea si Steaua cu Arsenal....:evil:..


OT: I-ati ars pe turcaletzi...:D.... dar tot nu va calificati.. va umfla frantujii...:D

Bogdy LFC
6th November 2007, 23:49
OT: I-ati ars pe turcaletzi...:D.... dar tot nu va calificati.. va umfla frantujii...:D

We'll see about that ;)

delaparis
6th November 2007, 23:56
Daca Marseille nu pierdea azi ar fi fost ca si calificata :shocked:


1 . FC Porto 8 4 2 2 0 5 3 +2
2 . Marseille 7 4 2 1 1 5 3 +2
3 . Liverpool 4 4 1 1 2 10 4 +6
4 . Besiktas 3 4 1 0 3 2 12 -10

Lordul
7th November 2007, 00:10
Liverpool lupta in continuare si are nevoie de victorie cu Marsseille orice alt rezultat aduce eliminarea

delaparis
7th November 2007, 00:18
Greu pentru Marseille sa nu piarda cu englezii dar am observat ca se mobilizeaza serios in CL anul asta ...
In campionat sunt jale dar paradoxal tin piept onorabil in Europa ...

Sasuke Uchiha
7th November 2007, 00:57
bravo liverpool !!!
sper sa se califice

Bogdy LFC
7th November 2007, 15:05
Greu pentru Marseille sa nu piarda cu englezii dar am observat ca se mobilizeaza serios in CL anul asta ...
In campionat sunt jale dar paradoxal tin piept onorabil in Europa ...

Delaparis....iti promit k OM va face cel putin un egal la Istanbul dak NU cumva va pierde iar in ceea ce priveste pe LIVERPOOL - vom invinge la Marseille si ne vom califica...

Rezultatul este acela k Marseille va fi eliminata din grupele CL...

Vei vedea :ok:

Geografu
7th November 2007, 15:47
Interesanta situatie.Trebuie sa isi revina cat mai repede Liverpool altfel le ia OM fata.Porto e ca si calificata ! :ok:

georg40
13th November 2007, 17:01
Liverpool - Besiktas 8-0
Porto - Marseille 2-1

Porto 4 5-3 8
Marseille 4 5-3 7
Liverpool 4 10-4 4
Besiktas 4 2-12 3

28 noiembrie:
Liverpool - Porto
Besiktas - Marseille

11 decembrie:
Porto - Besiktas
Marseille -Liverpool

dany4mela
18th November 2007, 06:31
Liverpool The Best

Bogdy LFC
18th November 2007, 19:16
Liverpool The Best

DA :) Va fi greu dar speram sa ne calificam :ok:

georg40
28th November 2007, 14:42
Aici zarurile vor fi...aruncate probabil azi si definitiv.

Bogdy LFC
28th November 2007, 17:46
Aici zarurile vor fi...aruncate probabil azi si definitiv.

:) Este ca te referi la un eventual egal al nostru cu FC P?

Lordul
28th November 2007, 23:26
Liverpool-Porto 3-1
Beisktas-Marsseille 1-1

si deznodamantul se amana pe ultima etapa


4-1 Liverpool-Porto scor final
Besikatas-Marsseille 1-1

Dani3l
28th November 2007, 23:35
besiktas e 2-1.

Lordul
28th November 2007, 23:37
si mai complicata aceasta grupa A

1.Porto 8
2.Marsseille 7
3.Liverpool7
4.Besiktas 6

georg40
28th November 2007, 23:39
Liverpool – Porto 4-1
Besiktas – Marseille 2-1

Porto 5 2 2 1 6-7 8
Marseille 5 2 1 2 6-5 7
Liverpool 5 2 1 2 14-5 7
Beşiktaş 5 2 0 3 4-13 6

11 decembrie:

Porto - Besiktas
Marseille -Liverpool

georg40
28th November 2007, 23:53
Meciul Marseille - Liverpool promite un dramatism de de rara intensitate.

YoNuTzz
3rd December 2007, 16:49
cea mai complicata grupa...se poate califica oricine...
meciul marseille - liverpool va fi unul incendiar...+ k la egal liverpool nu se duce, k a pierdut acasa cu marseille...

YoNuTzz
10th December 2007, 15:10
pff...in loc sa transmita Marseille - Liverpool, PRO Tv transmite Real - Lazio...

georg40
10th December 2007, 19:37
Una dintre cele mai disputate grupe in care este inca totul posibil !

Porto 5 2 2 1 6-7 8
Marseille 5 2 1 2 6-5 7
Liverpool 5 2 1 2 14-5 7
Beşiktaş 5 2 0 3 4-13 6

11 decembrie:

Porto - Besiktas
Marseille -Liverpool

Bogdy LFC
10th December 2007, 20:34
pff...in loc sa transmita Marseille - Liverpool, PRO Tv transmite Real - Lazio...

PRO TV sunt niste javre penale omule care pupa in cur Real M tot timpul (scuzati expresia) :headbang::headbang::angry:

Oricum Marseille - LIVERPOOL e in direct pe www.sport.ro :ok: (asta in caz k vrei sa-l vezi :P )

kain
10th December 2007, 22:17
PRO TV sunt niste javre penale omule care pupa in cur Real M tot timpul (scuzati expresia) :headbang::headbang::angry:

Oricum Marseille - LIVERPOOL e in direct pe www.sport.ro :ok: (asta in caz k vrei sa-l vezi :P )

Eh, norocul nostru' :D

Geografu
10th December 2007, 22:23
Complicata grupa dar totul e ca Liverpool sa bata si o "dezcomplica" !
You will never walk alone ! :yes:

Bogdy LFC
10th December 2007, 22:44
Complicata grupa dar totul e ca Liverpool sa bata si o "dezcomplica" !


F greu omule.....dar daca vom castiga in Franta si FC P va face egal cu turcii - ma imbat serios :D
--------------

Vai DOAMNE,ce frumos visez :sleep::P

Sasuke Uchiha
11th December 2007, 00:30
nu ma asteptam ca liverpool sa aiba asemenea probleme in grupe
iar faza cu live pe sport.ro, ce live?? e meciul sau scris rezumatul ca aici ??'

Catalanul
11th December 2007, 00:38
e meciul live insa doar in romanie se poate vedea :rolleyes: tu de exemplu daca o sa incerci sa il vezi cu IP de Spania cel mai probabil nu o sa iti mearga... si eu am patit la fel...

YoNuTzz
11th December 2007, 01:38
intrebare, cum credeti k se vede mai bine, pe myp2p, cu sopcast de ex, sau orice alt program de streaming, sau pe sport.ro ?

Bogdy LFC
11th December 2007, 14:16
intrebare, cum credeti k se vede mai bine, pe myp2p, cu sopcast de ex, sau orice alt program de streaming, sau pe sport.ro ?

Mai buna e grafica pe myp2p dar daca NU ai NET super-puternic,meciul de pe sopcast este cu 3 min mai in spatele celui LIVE ORIGINAL :ok:

YoNuTzz
11th December 2007, 16:52
Mai buna e grafica pe myp2p dar daca NU ai NET super-puternic,meciul de pe sopcast este cu 3 min mai in spatele celui LIVE ORIGINAL :ok:

eh, merge si asha...
oricum diseara sunt fan liverpool :ok:

Lordul
11th December 2007, 18:51
eu zic ca pe sport.ro la un televizor LCD diagonala 82 sau la o plasma 105!

delaparis
11th December 2007, 21:35
echipele aici
http://www.uefa.com/Live/Competitions/ucl/matchday=6/day=2/match=301247/index.html

delaparis
11th December 2007, 21:49
Liverpool are deja 1-0 ... penalty aparat dar Gerrard a inscris imediat dupa

Lordul
11th December 2007, 21:49
deja Liverpool are 1-0 la Marsseille

YoNuTzz
11th December 2007, 21:57
a inceput bine meciul...deja este 1-0 ptr liverpool...a marcat gerrard :ok:

YoNuTzz
11th December 2007, 21:58
si acum este 2-0, Fernando Torres :ok:

delaparis
11th December 2007, 22:51
Kuyt si 3-0 pentru englezi

YoNuTzz
11th December 2007, 22:54
yep, 3-0, nu ma asteptam k liverpool sa aiba viata asha usoara in meciul asta...

YoNuTzz
11th December 2007, 23:07
dar porto conduce si ea cu 2-0 acasa, si se pare k liverpool va fi cel mai de temut adversar ptr echipele ce au castigat grupele...

Lordul
11th December 2007, 23:16
Cormoranii defileaza asa cum au facut-o si in ultimele 2 meciuri din grupa,cu asta de azi al 3-lea, 4-0 pt Liverpool care ajunge astfel la 16 goluri in 3 meciuri de Championsleague , o performanta incredibila ,Porto castiga cu Besiktas 2-0 si o urmeaza pe Liverpool in optimi...Marsseille in Uefa si Besiktas eliminata ,dar are in palmares o victorie cu finalista editiei trecute Liverpool

georg40
11th December 2007, 23:39
Porto – Besiktas 2-0
Marseille –Liverpool 0-4

Porto 6 3 2 1 8-7 11
Liverpool 6 3 1 2 18-5 10
Marseille 6 2 1 3 6-8 7
Beşiktaş 6 2 0 4 4-16 6

Relativ surprinzatoare siguranta cu care Liverpool, dupa un in inceput catastrofal,obtine calificarea (meritata).

YoNuTzz
11th December 2007, 23:40
rezultate finale: FC Porto 2 - 0 Besiktas
: Marseille 0 - 4 Liverpool

incredibil, dar adevarat, liverpool, a inscris in ultimele 3 meciuri din liga 16 goluri, 8 cu besiktas, 4 cu porto si 4 cu marseille...

clausisme
12th December 2007, 00:15
Marseille o sa castige cel putin un meci cu Liverpool au jucat slab iar la felul cum au jucat ma astept si ca Besiktas sa-i incurce.Singura echipa pe care o vad iesind din grupe este Porto pentru celelalte totul este posibil

Porto este prima din grupa si restul e poveste ...

Catalanul
12th December 2007, 00:20
dar porto conduce si ea cu 2-0 acasa, si se pare k liverpool va fi cel mai de temut adversar ptr echipele ce au castigat grupele...

liverpool si arsenal vor fi echipele de evitat in optimi pentru formatiile care au ocupat primul loc in grupa :rolleyes:

le: frumos golul marcat de torres :)

Bogdy LFC
12th December 2007, 14:33
Marseille NU merita nici locul 3 in grupa asta.

@Clausisme - ''Tu esti paralel cu foptbalu ba baiatule'' :rosu:

Lordul
12th December 2007, 14:52
unu peste alta Liverpool cu destule emotii merge in optimi ,la fel ca si porto ...