PDA

View Full Version : Steaua in grupele CL



dede
30th August 2007, 19:56
Grupa H
Arsenal
Sevilla/Aek
Steaua
Slavia Praga

Ce facem anul acesta in grupe? :D

Vand vise
30th August 2007, 20:04
cel putin locul 2

Geografu
30th August 2007, 20:06
Trebuie sa muncim sa avem curaj sa fim seriosi si ne ajute Dumnezeu.Dupa aia altfel sta treaba ! :ok:

YoNuTzz
30th August 2007, 20:06
Arsenal
Sevilla
STEAUA
Slavia Praga

a avut steaua un noroc...puteti spune ce vreti...
mai ales atunci cand a cazut si slavia :D

si dak prin absurd grecii elimina sevilla, atunci grupa deja devine foarte accesibila, iar ptr arsenal, chiar ridicola

Dani3l
30th August 2007, 20:08
Locul 3 garantat!:DCel putin...

dede
30th August 2007, 20:09
adevarul e ca ne vedem in primavara europeana :evil: ma mai gandesc unde, uefa sau ucl :D

dede
30th August 2007, 20:59
Slavia Praga - Steaua, 18 septembrie
Steaua – Arsenal, 2 octombrie
Sevilla – Steaua, 23 octombrie
Steaua- Sevilla, 6 noiembrie
Steaua- Slavia, 27 noiembrie
Arsenal - Steaua, 11 decembrie

SORENSEN
30th August 2007, 21:41
Locul 3..maxim...
dar sa vedem si jocul stelei in continuare pana pe 18 septembrie cand e edebutul in deplasare la Praga

Geografu
30th August 2007, 23:02
Iar incepem si sfarsim in deplasare ca anul trecut.Programul nu e nici foarte bun nici foarte rau e neutru.Cert e ca dupa primele 3 meciuri Steaua ar trebui sa aiba 7 puncte ca sa spere la calificare....:rolleyes:

YoYoyOi
30th August 2007, 23:04
sanse mai multe avem spre finalul grupei, parerea mea :cool:

Luis Garcia10
30th August 2007, 23:06
E o grupa grea...dar trebuie sa luam meci cu meci si vedem ce-o iesi! :rolleyes:

dede
30th August 2007, 23:10
Iar incepem si sfarsim in deplasare ca anul trecut.Programul nu e nici foarte bun nici foarte rau e neutru.Cert e ca dupa primele 3 meciuri Steaua ar trebui sa aiba 7 puncte ca sa spere la calificare....:rolleyes:
7? :shocked: adica 2 victorii si un egal? :shocked: ar fi ceva daca vom avea rezultatele astea :rolleyes:

YoYoyOi
30th August 2007, 23:13
Io zic asa :

Slavia Praga - Steaua, x
Steaua – Arsenal 2
Sevilla – Steaua 1
Steaua- Sevilla 2
Steaua- Slavia 1
Arsenal - Steaua x


adica 5 puncte :ok:


dar ramane de vazut cum vom evolua la capitolul joc, accidentati si scandal la echipa :mda:

Geografu
30th August 2007, 23:16
5 puncte inseamna exact ca anul trecut si anul trecut era Olaroiu ( :headbang: ) deci nu se pune problema Yo.Da dede asa vreau 2 victorii si un egal in 3 meciuri si crede-ma se poate daca suntem concentrati ! :ok:

dede
30th August 2007, 23:16
eu nu zic nimic in afara de faptul ca primavara europeana ne va prinde in ucl :D

YoYoyOi
30th August 2007, 23:20
5 puncte inseamna exact ca anul trecut si anul trecut era Olaroiu ( :headbang: ) deci nu se pune problema Yo.Da dede asa vreau 2 victorii si un egal in 3 meciuri si crede-ma se poate daca suntem concentrati ! :ok:

si ce are sula cu prefectura? ce are Oli cu toata discutia asta?? :o:

eu asa vad sansele noastre, daca o sa fie mai mult de 5 e foarte bine, dar acum asa vad eu situatia...

Geografu
30th August 2007, 23:24
Pai are ca tu ai spus ca luam 5 puncte.Ei 5 puncte a luat si Olaroiu anul trecut si faceam o paralela.Oricum anul asta repet va fi altceva ca vom lua mai multe ! :ok:

effect
30th August 2007, 23:29
Ca orice Stelist mi-as dori sa ne clasam in primele 2 locuri . Din pacate , trebuie sa recunoastem ca nu avem forta (inca) sa ne batem cu Arsenal sau Sevilla. Cel mult putem spera la un loc trei care sa ne duca pentru a patra oara consecutiv in primavara europeana .
Totusi , mi-as dori anul acesta sa nu mai primim 3-4 goluri pe Ghencea si sa reusim sa scoatem puncte din meciurile cu Sevilla si Arsenal . Pe Slavia ii desfiintam :P

Pronosticul meu : 8 puncte :)

dede
30th August 2007, 23:30
5 puncte inseamna exact ca anul trecut si anul trecut era Olaroiu (:headbang: ) deci nu se pune problema da, deci inseamna ca anul acesta sa facem oricat, numai 5 pct nu, ca atat a facut oli, nu? :D

pe mine nu ma intereseaza cate pct facem, vreau doar sa ne calificam :D

YoYoyOi
30th August 2007, 23:31
pai cele 5 puncte de anul trecut au fost cu 4 mai multe decat sperau multi la acel moment ;)

acum sa incepem de jos :D incepem cu 5 puncte, ca daca o sa fie mai multe n-o fi foc :D

Liviu
30th August 2007, 23:36
Eu o intrebare am: ce cauta Hrebe la Monte Carlo chiar in sala unde s-a efectuat tragerea la sorti ?


Grupa H
Arsenal
Sevilla/Aek
Steaua
Slavia Praga

Ce facem anul acesta in grupe? :D
Si incep si eu ca Becali. Cu noi e Dumnezeu... :rolleyes:

Acum se vor face 'jde mii de calcule pana pe 18 dar ideea e clara. Se asteapta cel putin locul 3, sa incercam mai mult decat anul trecut doar avem o grupa ceva mai usoara. Arsenal era cel mai slab adversar din prima urna valorica, aici cred ca nu ma contrazice nimeni. Slavia, daca nu cel mai slab, atunci cel mai putin experimentat adversar din urna 4 si cel mai de preferat alaturi de Rosenborg, Besiktas si Rangers. Numai din urna 2 am primit un adversar mai tare, care zic ca va termina pe primul loc in grupa ;). Poate ca era mai buna Benfica, un Porto chiar.

Eu nu dau sanse mari de calificare in optimi, maxim 15%. Sanse mari la locul 3 - 60%. Nu inteleg ce tot se dicuta la tv de sanse de optimi, noi sa ii batem pe Slavia de doua ori si atunci mai vorbim. Cred ca vom face o figura frumoasa cu Arsenal, am batut Aston Villa, West Ham, Southampton, Midllesbrough, egal cu Liverpool - asta in ultimul deceniu. Poate multi vor fi sceptici dar in meciul din etapa 2 am mare incredere ca va fi primul meci mare facut dupa mult timp de Steaua in CL, impotriva unei echipe mari. Cu Sevilla sunt sceptic desi s-ar putea ca ei sa fie in recul. Cred ca se plictisesc ai nostri de orasul Sevilla.

De Slavia nu imi aduc aminte cu placere. Acum ceva ani eram doar la un pas de primavara europeana in UEFA. Dupa ce trecusem lejer de LASK si de West Ham, cand am picat cu ei, toata lumea nu le dadea nicio sansa in fata Stelei. Ce a fost, un 1-4 si 1-1, noi am ramas acasa, ei s-au dus in primavara. Cehii sunt periculosi, s-a vazut ce a facut si Mlada sezonul trecut. Noi avem si tendinta de a ne subestima adversarii fara nume prea mari.

In concluzie sper la 7 puncte, dar macar 5, ca anul trecut si calificarea in UEFA. Acum nu cred ca jucam la mai mult de 60% din posibilitati. Daca baietii se vor autodepasi, cum au facut-o (doar) la Kiev anul trecut atunci putem face si mai mult de 7 puncte. O grupa abordabila, poate cea mai slaba grupa, am avut noroc fata de sezonul trecut.

PS: Mizerabila transmisia ProTV/Sport.ro a tragerii la sorti. Primii, cand au intrat in duplex cu Pro nu au mai dat imagini din sala, iar ultimii au continuat stirile inainte sa se extraga si Slavia. Cantitate neglijabila...

effect
30th August 2007, 23:38
Trebuie sa ne luam revansa in fata celor de la Slavia . Astia mi-au stricat mie copilaria :D

YoYoyOi
30th August 2007, 23:44
PS: Mizerabila transmisia ProTV/Sport.ro a tragerii la sorti. Primii, cand au intrat in duplex cu Pro nu au mai dat imagini din sala, iar ultimii au continuat stirile inainte sa se extraga si Slavia. Cantitate neglijabila...

m-au enervat teribil ca tot stateam si asteptam sa vad direct biletele si bile si ei nimic :ciocan: pana am dat pe uefa.com si am vazut acolo.... apoi am mutat pe protv si am vazut ca imaginile din sala sunt date acolo... macar daca anunta si tembelul ala sa nu ma faca sa-i injur...:jerk:

YoNuTzz
30th August 2007, 23:44
mi-ar fi placut sa jucam tur-retur cu arsenal, si nu cu sevilla...asha in ultimul meci de pe fly emirates arsenal o sa fie deja calificata, si chiar mi-ar fi placut sa vad cum se descurca steaua aks la arsenal, tinand cont k aia joaca foarte spectaculos, numai pe jos, fac mingea patrata...

cat despre pronosticuri

Slavia Praga - Steaua 2 - vom profita de lipsa de experienta in UCL a cehilor
Steaua – Arsenal 2
Sevilla – Steaua 1
Steaua - Sevilla X - nu ne ia sevilla 6 din 6
Steaua - Slavia 1
Arsenal - Steaua X - arsenal o sa fie deja calificata

total 8 puncte :D


ps: eu am vzt tragerea pe eurosport - impecabil :ok:

Geografu
30th August 2007, 23:46
Ma intreb daca cu 8 puncte cat cred si eu ca vom lua putem emite sperante la locul 2 ? :rolleyes:....

Snake_21
30th August 2007, 23:46
@Yoyo: Pesimista esti :P
Eu zic ca putem sa obtinem locul 2 sper sa am dreptate :D

effect
30th August 2007, 23:50
total 8 puncte :D




Exact cate am pronosticat eu :)

dede
30th August 2007, 23:52
m-au enervat teribil ca tot stateam si asteptam sa vad direct biletele si bile si ei nimic :ciocan: pana am dat pe uefa.com si am vazut acolo.... apoi am mutat pe protv si am vazut ca imaginile din sala sunt date acolo... macar daca anunta si tembelul ala sa nu ma faca sa-i injur...:jerk:
si pe mine m'au enervat aia de la sport.ro :mda: pana am pus pe eurosport, unde nu mai era niciun idiot care sa ma streseze :D
cand trebuia sa fie extrasa Steaua, astia intrau si pe protv si nu mai aratau nimic din sala, iar cand trebuia sa fie extrasa slavia, nu mai stiu cu cine s'au trezit sa vb la telefon :mda: cu Hagi, parca...

Zabriskie
30th August 2007, 23:54
Locul 3 cu cu vreo 6 puncte...

YoNuTzz
30th August 2007, 23:54
in mod sigur sevilla si arsenal NU ne vor lua 6 din 6

in schimb problema va fi slavia...noi tre sa luam cel putin 4 :D

Zabriskie
30th August 2007, 23:56
si eu ma gandesc ca putem scoate cel putin 2 egaluri cu sevilla si arsenal, unul acasa cu spaniolii, si unul in ultima etapa cu englezii care cu putin noroc vor avea asigurat primul loc si o vor lasa mai moale :)

Gontel
31st August 2007, 21:47
Ca orice grupa la acest nivel si aceasta este una grea. Eu nu ii subestimez deloc pe cehi pt ca au eliminat pe Ajax. Despre Arsenal si Sevilla se stie ca sunt echipe foarte puternice.
Cred ca ne vom lupta pt locul 3 cu Slavia.

YoNuTzz
31st August 2007, 22:33
dupa ce am vzt in prima repriza din milan - sevilla, nu cred k steaua va avea vreo sansa sa ii ia puncte lui sevilla...

YoYoyOi
31st August 2007, 22:36
poate la masa verde :rolleyes:

Sasuke Uchiha
31st August 2007, 22:46
cu sevilla nu avem sanse nici la egal insa cred ca putem trece de arsenal si slavia, avem o grupa mult mai usoara decat cea de anu trecut

Liviu
1st September 2007, 00:31
dupa ce am vzt in prima repriza din milan - sevilla, nu cred k steaua va avea vreo sansa sa ii ia puncte lui sevilla...
dupa ce am vazut in a doua... poate-poate :D

Raman la parerea ca putem scoate puncte doar in dubla cu Slavia si acasa cu Arsenal. Poate mai ciupim ceva in ultima etapa la Londra, cum am facut la Lyon anul trecut. Cu Sevilla no chance desi daca Dumnezeu e cu noi ... ;)

Hard
1st September 2007, 00:36
Arsenal....acasa nu avem nici o sansa,la ei scoatem un egal daca marcam primii , Sevilla nu cred ca avem sanse de macar un punct , Slavia,echipa care a eliminat Ajax,ne vom bate cu ei pt locul 3. Forza Steaua !

Snake_21
1st September 2007, 01:07
Ramane de vazut ce o sa se intample :D ma multumesc si cu locul 3 daca nu ocupam locul 2 :P ;)

Vladek
3rd September 2007, 23:40
Clar, praf o sa-i facem pe amaratii aia de la Sevilla. Da, au batut cu 4-0 acasa si 2-0 in deplasare pe Aek Atena, dar au ei vedete ca Lovin, Nicolita, Nesu, Ov. Petre ?

Mama, de-abia astept. Le dam de la 3 in sus. Acasa la ei, cand iar o sa inceapa ziarele cu Sevilla 86, comparatii cu echipa de atunci, cu Betis, etc, etc.

Geografu
3rd September 2007, 23:43
Clar, praf o sa-i facem pe amaratii aia de la Sevilla. Da, au batut cu 4-0 acasa si 2-0 in deplasare pe Aek Atena, dar au ei vedete ca Lovin, Nicolita, Nesu, Ov. Petre ?

Mama, de-abia astept. Le dam de la 3 in sus. Acasa la ei, cand iar o sa inceapa ziarele cu Sevilla 86, comparatii cu echipa de atunci, cu Betis, etc, etc.

Bine zis amice Vladek.....:rolleyes::(:ok:

Luis Garcia10
4th September 2007, 00:06
A fost 4-1 in deplasare si 2-0 acasa...in rest sunt de acord :)) :ok:

dede
4th September 2007, 00:08
Acasa la ei, cand iar o sa inceapa ziarele cu Sevilla 86, comparatii cu echipa de atunci, cu Betis, etc, etc.
:cry:
cam asa ceva :D

pana una alta, Aek - Sevilla 1-4 (Rivaldo (82-pen) / Luis Fabiano (32-pen, 45), Keita (41), Kerjakov (53) )
:groggy:

walt.mann
4th September 2007, 06:03
O sa terminam pe 3, daca luam macar un punct in primul meci, cu Slavia. Apoi, poate reusim un egal cu Arsenal, acasa, si o victorie cu Slavia, acasa. Cu Sevilla o sa luam puncte doar daca prind o zi foarte proasta...

pinki
4th September 2007, 16:35
io cred ca terminam pe 2.... de fapt sper...

acum, daca jucam in halul in care am jucat pana acum, matura pana si slavia praga cu noi pe jos :D

dar prefer sa fiu optimista :D

Fefeleaga
4th September 2007, 17:14
1. Hagi: "Trecem de grupe." (ma-ntelegi, monser, a pus pariu cu celalalt taran semianalfabet...)
2. Eu, uitandu-ma aseara la cum joaca Sevilla: :shocked:
1+2 = :happy:happy:happy:happy:cry::cry::cry::cry:
Adica nu zice nimeni sa spui "o sa luam sigur 0 puncte", da' macar ceva de bun simt pentru "popor" putea sa gaseasca...
Doamne, cum o fi sa-ti pierzi simtul masurii si al realitatii?...:(

Andrei_23
4th September 2007, 17:26
Multi zic ca este o grupa usoara dar sa nu uitam ca sevilia de 2 ani spulbera tot in uefa si a gatat la 3 puncte de real , iar arsenal nu mai are nevoie de prezentare : fabregas , rosicky , van persie , gallas etc. Asa ca , sa ne multumim cu locul 3:ok:

YodaRo
4th September 2007, 17:54
e o grupa grea dupa parerea mea. E mai grea grupa decat anul trecut.
Sevilla este un pic peste Real Madrid de altfel i-a si batut in supercupa.
Arsenal este peste Lyon. Arsenal a castigat UCL acum 2 ani pe cand Lyon in afara de campionatul francez nu a confirmat in Europa.
Slavia Praga este peste Dinamo Kiew. E pe primul loc in campionatul ceh un fotbal mai puternic decat cel romanesc.
Steaua de anul asta ar trebui sa fie mai puternica decat cea de anul trecut prin prisma lotului de jucatori. Insa fara Plesan si Radoi avem slabe sperante. Daca a ajuns sa ne bata si Urzicenii ce sperante am putea sa avem ca batem Sevilla si pe Arsenal?
Locul 3 daca il luam este bine.

Dani3l
4th September 2007, 23:31
Oficialii Stelei s-au intalnit astazi cu liderii galeriei steliste si au discutat despre pretul biletelor la meciurile din Grupele Champions League.

In urma discutiilor, prin Valeriu Argaseala, Steaua a anuntat: un pachet de bilete la peluza din Ghencea va fi 210 RON, mai mult fata de anul trecut, cand Steaua stabilise pretul la 180 RON!

In baza abonamentului, fiecare suporter poate cumpara doua pachete de bilete!
sport.ro
Se putea si mai rau,adica peste 2.5.Oricum,va fi omor la bilete...:)

Dani3l
5th September 2007, 01:05
Peluze 210 RON
Tribuna a II-a 400 RON
Tribuna I 700 RON
Tribuna 0 900 RON
Fotolii 1.200 RON

Prețul pachetelor anul trecut
Peluze 185 RON
Tribuna a II-a 350 RON
Tribuna I 550 RON
Tribuna 0 900 RON
Fotolii 1.200 RON
gsp.ro
Ce chestie...au scumpit biletele in toate zonele stadionului,exceptie fotolii si "0"...nu mai este cascaval la cei de la fotolii si 0?:D

YoNuTzz
5th September 2007, 03:11
biletele sunt mult prea scumpe ptr. nivelul de trai din romania...

YoYoyOi
5th September 2007, 07:39
si pt asta tot o sa se vanda toate ;)

Hard
5th September 2007, 10:10
Cam exagerate totusi la tribuna 1 ...
Normal ca o sa se vanda,iar vine lumea interlopa,prieteni de-ai lui Zmarandescu si Dediu la meci.

Geografu
5th September 2007, 10:28
Pacat ca le-a scumpit.Sper totusi sa vina lumea la meci ! :yes:

Dani3l
8th September 2007, 00:46
FC Steaua Bucuresti a hotarat modalitatea de achizitionare a biletelor la partidele din Grupa H a Ligii Campionilor. Acestea vor fi vandute sub forma de pachete care includ tichetele pentru cele trei partide, cu Arsenal Londra, Sevilla FC si Slavia Praga, aceasta decizie fiind luata si in urma discutiilor avute cu reprezentantii suporterilor.
FC Steaua face apel la spectatori sa achizitioneze pachetele din timp, pentru a se evita aglomeratia la casele de bilete. De asemenea, pentru a veni in sprijinul suporterilor, clubul va asigura, in premiera, vanzarea de pachete pentru Liga Campionilor prin intermediul a 30 de case de bilete.
Pachetele se vor pune in vanzare incepand cu data de miercuri, 19 septembrie, dupa cum urmeaza:
- in perioada 19.09-22.09.2007 NUMAI abonatii FC Steaua vor putea achizitiona bilete de la casele de bilete ale Stadionului „Steaua” dupa urmatorul program:
Miercuri 19.09.2007 – intre orele 12:00-20:00
Joi 20.09.2007 – intre orele 12:00-20:00
Vineri 21.09.2007 - intre orele 12:00-20:00
Sambata 22.09.2007 - intre orele 12:00-20:00
Fiecare abonat are dreptul sa isi cumpere un pachet pe baza abonamentului, in acelasi sector de tribuna, de la casele de bilete special amenajate. Abonatii mai pot achizitiona inca un pachet de bilete in oricare zona a stadionului, in limita stocului disponibil. Abonatii vor putea achizitiona biletele numai pe baza abonamentului.
Incepand cu 23.09.2007, rezervarea abonatilor inceteaza si vor fi scoase la vanzare pachete si pentru persoanele care nu detin abonament, maximum 2 pachete/persoana, in limita stocului disponibil. Pachetele vor putea fi achizitionate pe baza unui act de identitate: certificat de nastere, buletin de identitate, carte de identitate, pasaport. Pachetele vor putea fi achizitionate in perioada 23.09.2007-29.09.2007.
Programul zilnic al caselor de bilete este:
Duminica 23.09.2007 – intre orele 12:00-16:00
Luni 24.09.2007 – intre orele 12:00-20:00
Marti 25.09.2007 – intre orele 12:00-20:00
Miercuri 26.09.2007 - intre orele 12:00-20:00
Joi 27.09.2007 - intre orele 12:00-20:00
Vineri 28.09.2007 - intre orele 12:00-20:00
Sambata 29.09.2007 - intre orele 12:00-20:00
istribuirea biletelor se va face prin casele de bilete din incinta Stadionului “Steaua”, sub atenta supraveghere a reprezentantilor Politiei, Jandarmeriei si FC Steaua.
Pachete Liga Campionilor
Peluze – 210 RON
Tribuna II – 400 RON
Tribuna I – 600 RON
Tribuna 0 – 900 RON
Fotolii – 1.200 RON
FOARTE IMPORTANT!!!
In perioada 30 septembrie – 1 octombrie, FC Steaua va scoate la vanzare BILETELE RAMASE pentru partida Steaua – Arsenal Londra.
Programul caselor de bilete in cele doua zile va fi urmatorul:
Duminica 30.09.2007 – intre orele 12:00-16:00
Luni 01.10.2007 – intre orele 12:00-20:00
Bilete FC Steaua - Arsenal Londra
Peluze – 100 RON
Tribuna II – 200 RON
Tribuna I – 300 RON
Tribuna 0 – 400 RON
Fotolii – 500 RON
http://steauafc.ro/nou/index.php?cat=noutati&id=4539
Ia pachetu',neamule!:yeah:

delaparis
8th September 2007, 01:19
Mai scump ca la Gerland :D ... perfect Becali :ok: .....

Mai bine veniti la Lyon sa vedeti meciuri CL si va uitati la tv pentru Steaua :D

Dani3l
8th September 2007, 10:20
dlp,dragostea pt Steaua,n-are pretz...pt restu,exista Mastercard!:D
Sincer,ma asteptam ca la peluza sa fie cel putin 2,5,deci,e bine.Dupa parerea mea,o sa fie "omor" la achizitionarea biletelor pt CL.

Fefeleaga
17th September 2007, 15:02
Mda, pentru cele de acasa imi iau pachetu', e clar. Cu inima stransa dupa ce am vazut de cand a venit Gica, da' imi iau, ce sa fac acu'? :headbang: Si la bine, si la greu cu echipa iubita.
Altceva vroiam eu sa va intreb: aveti idee cum imi pot procura bilet la Arsenal - Steaua pe Emirates? Eventual pachet cu 2-3 nopti cazare + avion? Stiti vreo agentie care oganizeaza de pe acum? Vreau sa iau mai din timp pentru ca in mod normal ar trebui sa fie mai ieftin decat in preajma meciului. Ati fost careva pe Emirates? E vreo zona a tribunelor in care nu e bine sa stau :D (chiar daca sunt sigur ca au duzini de camere de supraveghere)? Ca vreau sa ma intorc acasa dupa aia... :)

Adi Da Samraj
25th September 2007, 23:58
FLORIN CALINESCU: Steaua in Liga Campionilor e la fel ca mine, cind prind cite un rol intr-un film american in care duc tava!

Snake_21
26th September 2007, 10:04
Ce poti sa ti ceri lu asta crede ca le stie pe toate :( altu care se trezeste vorbind despre orice si crede ca are dreptate mereu :(

dede
30th September 2007, 19:38
Finanțatorul "ros-albastrilor", Gigi Becali, a declarat sambata seara, pe Sport.ro, după meciul Steaua - FC Vaslui, scor 1-0, ca dupa ce va invinge pe Arsenal va dezvalui ce a visat si ca Dumnezeul il va ajuta sa castige, asa cum s-a intamplat si cu Valencia: "Sunt optimist pentru meciul cu Arsenal, pentru că atunci când toată lumea m-a atacat, cum a fost cu Valencia, atunci vine Dumnezeu să mă ajute. După ce-i bat pe Arsenal, vă spun exact ce am visat", a spus Becali.
prosport

pe asta iar il apuca nebuniile :cry:
sa-l vedeti daca batem marti (:D) ce impresii o sa-si dea :cool: :happy

YoYoyOi
30th September 2007, 20:01
nu apuca el ziua aia sa-si dea impresii ;)

dede
30th September 2007, 20:13
marti :D

pana una alta:
West Ham United - Arsenal 0-1
Zaragoza - Sevilla 2-0
Slavia Praga - FC Zlin 7-1

YoYoyOi
30th September 2007, 20:14
clar Praga - castigatoarea grupei :happy

dede
30th September 2007, 20:19
am uitat de Steaua - vaslui 1-0 :cool:

da, slavia praga pare cea mai tare la ce rezultate au fost etapa asta :happy pacat ca nu se pot compara campionatele :D

Liviu
30th September 2007, 23:58
S-au mai vandut ceva bilete azi ?

Dani3l
1st October 2007, 00:11
Demisia lui Hagi si giginho alunga stelistii de la meciuri...sincer,nu cred ca se vor vinde restu de 10000 de bilete....

YoYoyOi
1st October 2007, 00:18
foarte bine. Sa-l arda pe cretinoid la buzunar. Sa crape ranza in el de ciuda ca nu se vand biletele.

Brian
1st October 2007, 00:25
Parca mi-au crescut putin sperantzele legate de meciul cu Arsenal....Nu cred k luam bataie la mai mult de un gol diferentza:D
Prevad un meci strans de 1X2. :ok:

eventHorizon
1st October 2007, 00:31
Curaj gaina ca te tai :help: Arsenal, please be gentle with us :kiss:

:D

Dani3l
1st October 2007, 00:40
Gaina si cand ii tai gatu..se mai zbate...:happy

otinho
1st October 2007, 00:46
mi-am luat azi bilet la meci , tribuna a 2-a , era pustiu pe la casele de bilete , in sectoru meu erau vandute max 10% din locuri

Mynsc
1st October 2007, 01:58
Sa fim seriosi, chiar si in varf de forma Steaua nu poate face fata Arsenalului din acest moment. Din pacate pt ei si pt noi si-au atins forma maxima in faza grupelor si parca vad ca maxim in sferturi vor spune adio CL.

Anyway, prevad o infrangere la 2 goluri diferenta.

Snake_21
1st October 2007, 12:05
Nu se stie niciodata ce se poate intampla intr un meci de fotbal :D Asa ca sper si eu ca o sa castigam :)

Dani3l
1st October 2007, 22:59
Hai sa facem un exericitiu!:D
In romania toti se pricep la politica,fotbal si rumy....:happy
Asadar , hai sa fim "pedrazzini"!
Incep,eu!:D
Zapata- Badoi(dreapta) Rada Ninu- Petre Marin- Cristocea Ov Petre Dica Surdu - Iacob Badea
Pai si eu jucam cu Goian..insa e accidentat.

YoYoyOi
1st October 2007, 23:08
nu te pricepi :P

Zapata - Emeghara (Nesu), Rada, Goian, P Marin - Cristocea. O Petre, Dica, Nicolita - Badea si Zaharia :D

delaparis
1st October 2007, 23:27
Grupa H
Arsenal
Sevilla/Aek
Steaua
Slavia Praga

Ce facem anul acesta in grupe? :D
... :D

succes ... ce sa mai zic si eu :P

dede
2nd October 2007, 14:20
nu te pricepi :P

Zapata - Emeghara (Nesu), Rada, Goian, P Marin - Cristocea. O Petre, Dica, Nicolita - Badea si Zaharia :D
fara Goian :huhu: asta inseamna ca joaca Baciu in locul lui :mda:

si fara Lovin... Bicfalvi... Plesan... Radoi... :mda:

Gontel
2nd October 2007, 15:06
pai alta echipa mai buna cu cei care sunt valizi nu prea ar fi fost posibila. astea cam sunt singurele solutii.

YoYoyOi
2nd October 2007, 18:13
Zapata - Emeghara , Rada, Baciu, P Marin - Surdu. O Petre, Dica, Nicolita - Neaga si Badea :D

pinki
2nd October 2007, 18:29
daca da neaga gol eu ma imbat :D

dede
2nd October 2007, 19:16
Zapata - Petre Marin, Baciu, Rada, Emeghara - Ovidiu Petre - Nicoliță, Dică, Neaga, Surdu - Vali Badea

asta e echipa care apare in gsp...

myke
3rd October 2007, 01:09
Surdu ala e prastie. e pulbere. e praf. e zero. neaga parca nu isi mai revine... in rest, emeghara un meci foarte bun, dica a facut tot ceea ce se putea face, cred ca cele mai multe mingi pe la el a trecut, surprinzator ovidiu petre a realizat un meci foartee bun si baciu a fost cu mult peste asteptari. Se poate spera la mai mult, se poate face mai mult, acum sa vedem, dupa meciul asta reapar sperantele.

YoYoyOi
3rd October 2007, 01:20
mie mi-a placut Surdu azi... adica in comparatie cu marii maestri fotbalieri Dica si Neaga, Surdu a fost chiar fenomenal azi :D

myke
3rd October 2007, 09:15
oh inseamna ca ai vazut alt meci :D eu vedeam asa: pasa oricine pt surdu pe culoar, el in loc sa patrunda drept, ocolea adversaru. apoi la surdu incercare de trecere insemna sa trimita mingea in adversar. plus ca s-a lovit pur si simplu mingea de el de vreo doua ori. Si Dica a fost mai mijlocas la inchidere decat Lovin si Ovidiu Petre la un loc. a recuperat a coordonat atacu... e o varianta si asta cu reprofilarea lui, daca, DACA isi revine Nega. Daca nu avem nevoie de el in atac. Rica in schimb dezamageste total. Cu tot entuziasmu cu care l-am asteptat sa se intoarca, cu tot respectu pe care il port, dar tre sa mai si joace fotbal.

YoYoyOi
3rd October 2007, 09:56
nu stiu daca am vazut alt meci, ca rezultatul tot ala e pt amandoi :P

dar mie mi-a placut Surdu mai mult decat Dica&Rica, jucatori care ne-au onorat cu absenta aseara :rolleyes:

Mynsc
3rd October 2007, 10:42
mie mi-a placut Surdu azi... adica in comparatie cu marii maestri fotbalieri Dica si Neaga, Surdu a fost chiar fenomenal azi :D

OMG, Surdu a fost absolut sub orice critica. Nici nu stiam ca un jucator poate sa fie asa de pierdut pe teren. Toate duelurile 1 la 1 le-a pierdut, centrari aproape inexistente (partea lui a fost complet lipsita de pericol pt Arsenal), in aparare nu a strans aproape deloc ....VARZA!

De 2 ori a fost periculos, insa de fiecare data nu a ajuns mingea la el. Prima data cand i-a luat Neaga (care era in offside) mingea care curgea perfect spre el, si a doua oara cand Iacob in loc sa traga dupa spectatori putea lejer sa-i dea pasa de gol.

A fost prima oara cand m-am bucurat sa-l vad pe Badoi intrand :P.

YoYoyOi
3rd October 2007, 10:57
a avut doua faze de toata frumusetea in preajma careului advers, la una dintre ele reusind sa-i fure mingea aluia. Pentru asta merita toata aprecierea. Ca macar si-a dat sufletul pe teren. Nu ca altii, care au frecat mentosana la mijlocul terenului :P

Brian
3rd October 2007, 14:00
Si Dica a fost mai mijlocas la inchidere decat Lovin si Ovidiu Petre la un loc. a recuperat a coordonat atacu... e o varianta si asta cu reprofilarea lui, daca, DACA isi revine Nega.

In caz k ai de unde sa faci rost de inregistrarea meciul, mai uita-te odata la meci. Urmareste-l atent pe Dica... o sa vezi cate "recuperari" a facut, cate pase "bune" a dat si cat de folositor a fost echipei. Pe urma, uita-te inca odata la meci si urmareste-l pe Ov.Petre in acelasi fel. Vei vedea diferentze mari.
Lovin a avut doar evolutii bune si constante ultimele 20 de meciuri pentru Steaua. Acum 25 de meciuri il injuram si speram sa plece de la echipa...acum chiar vreau sa il vad in teren.

zaluduzara
8th October 2007, 01:04
pana acuma Steaua in liga e varza :)

Snake_21
8th October 2007, 10:29
Poli Timisoara joaca in Champions League ? :P

bluesky
9th October 2007, 15:36
Va juca la anul in cupele europene sigrur cu ce antrenor au acum si ce public este pe Dan Paltinisanu insa ma tem ca va claca cum au facut echipele noastre in europa anul asta.

bluesky
9th October 2007, 15:37
La anul vom vedea multe echipe in cupele europene si Timisoara va fi una dintre ele ..mai mult ca sigur.

myke
10th October 2007, 09:45
In caz k ai de unde sa faci rost de inregistrarea meciul, mai uita-te odata la meci. Urmareste-l atent pe Dica... o sa vezi cate "recuperari" a facut, cate pase "bune" a dat si cat de folositor a fost echipei. Pe urma, uita-te inca odata la meci si urmareste-l pe Ov.Petre in acelasi fel. Vei vedea diferentze mari.
Lovin a avut doar evolutii bune si constante ultimele 20 de meciuri pentru Steaua. Acum 25 de meciuri il injuram si speram sa plece de la echipa...acum chiar vreau sa il vad in teren.

nu zic ca ov petre nu a facut un meci bun atunci, dar in general joaca slab. si nici de lovin nu pot sa neg ca din primavara a inceput sa joace fotbal si inca bine. dar raman la parerea ca Dica a jucat bine la inchidere si ca jocul a avut consistenta in anumite momente datorita lui.