PDA

View Full Version : Daniel Niculae inapoi la Rapid!



resita
29th August 2007, 15:26
Rapid da o super-lovitura. Copos i-a convins pe francezii de la Auxerre sa il lase pe Daniel Niculae un an de zile in Giulesti, drept imprumut, informeaza Gazeta Sporturilor.

buna achizitie, cu aducerea lui rapidul se intareste

Icebox
29th August 2007, 15:55
Poate-l scoate dracu' pe Buga ala din echipa cu ocazia asta ca doarme bustean

Elphax
29th August 2007, 16:59
incepand de cand?

delaparis
29th August 2007, 17:22
In Franta nu se aude nimic de asta in schimb Niculae nu este in lotul de 18 pentru meciul cu Rennes de asta seara... nu stiu daca e accidentat sau ce se intampla

Vladek
29th August 2007, 17:24
Tot se mai poarta reteta asta veche, marca inregistrata Dinamo ? Adica "il vindem acum si peste un an-doi il aducem inapoi sub forma de imprumut" ? :D:D

Banuiesc ca alde Gigi Corsicanu' & company sunt in extaz, vine inapoi marele Daniel Niculae, care nu-i in stare sa se impuna la o echipa de pluton din Franta, in schimb e primul la dat tonul injuraturilor. Sa-l tina sanatosi.

Icebox
29th August 2007, 17:24
Victor Becali: "Rapid si Auxerre s-au inteles pe imprumutul lui Niculae"

E sigur! Rapid si Auxerre au batut palma pentru impreumutul lui Daniel Niculae. Singura problema in acest moment e ca jucatorul nu a semnat inca nimic.

"Rapid si Auxerre s-au inteles pe imprumutul jucatorului pe un an. Daniel Niculae nu a semnat inca cu Rapid.",a spus Victor Becali pentru Sport.ro


Sincer nu cred ca vor fi probleme, va semna decat sa stea prin tribune degeaba.

Nu e in stare sa se impuna, da e in stare sa va dea vreo 2 boabe pe Ghencea. :evil:

Da nu pricep de ce nu vine un FUNDAS.

Tyler Durden
29th August 2007, 17:48
sper sa vina, deocamdata, din cate stiu nu e nimic sigur.

Mada011
29th August 2007, 18:06
Nu e bun daniel niculae de nimik ... dupa cum a jucat la nationala e un jucator slab ... Anti rapid ... Fortza Steaua !!! :)

Tyler Durden
29th August 2007, 18:08
Nu e bun daniel niculae de nimik ... dupa cum a jucat la nationala e un jucator slab ... Anti rapid ... Fortza Steaua !!! :)

poate ca nu-i bun Niculae de nimic, dar tu esti mult mai rau decat el. :D

Kainsashiki
29th August 2007, 18:10
cati jucatori care au plecat de la rapid si s-au intors peste cativa ani au confirmat?:)

delaparis
29th August 2007, 18:10
Da nu pricep de ce nu vine un FUNDAS.

Stai ca poate vin doi ... Blay si Nastase :D

Datenshi
29th August 2007, 18:15
Adevarul e ca decat sa o frece aiurea la aia, mai bine vine la noi. Poate isi revine.
delaparis, buna gluma, dar cand am auzit de nastase ca si-a reziliat contractul mi-e frica sa nu-i vina lui copos vreo idee.

grande
29th August 2007, 18:29
Este oricand bine venit in Giulesti !

SORENSEN
29th August 2007, 18:36
Mda nu a confirmat extern dar banuiesc ca e bun pt intern...aici macar cunoaste echipa cine stie o fi fost o problema de acomodare ..acum nu mai e faza cu extracomunitari si nu ai loc la echipa..nu ai loc dc nu ai valoare

Tyler Durden
29th August 2007, 18:39
acum ii intreb si eu pe stelistii care tot vorbesc de lipsa de valoare a lui Niculae, Lacatus a fost un jucator lipsit de valoare?

Icebox
29th August 2007, 19:07
Stai ca poate vin doi ... Blay si Nastase :D
Aolo ... ma multumesc cu Perjinho. :D

YoYoyOi
29th August 2007, 19:56
buna asta icebox :happy

Daniel e facut pt Rapid... si-a incercat norocul, nu i-a mers, se intoarce acasa...

Nico21
29th August 2007, 20:03
acum ii intreb si eu pe stelistii care tot vorbesc de lipsa de valoare a lui Niculae, Lacatus a fost un jucator lipsit de valoare?



Nu....chiar a fost un excelent boxer...:cool::cool::cool:

Lover
29th August 2007, 20:07
il asteptam oricand pe Nico :yes: :cheer:

Sorin Blaj
29th August 2007, 20:10
Greu se adapteaza romanii in Europa.

Lover
29th August 2007, 20:18
asta si din cauza antrenorilor straini, care nu prea au incredere in romani... si ii tin pe banca, sau nici macar acolo... ( de ex vlad munteanu)

SORENSEN
29th August 2007, 21:28
acum ii intreb si eu pe stelistii care tot vorbesc de lipsa de valoare a lui Niculae, Lacatus a fost un jucator lipsit de valoare?

Nu vad paralela Lacatus - Niculae..paote doar ca nu a mers pe extern dar atunci pe vremea era ca un miraj ..abia scapai din comunism...
Acum ce scuza are Niculae..niciuna...chiar nu inteleg..desi multi il laudau a fost varza afara...

Tyler Durden
29th August 2007, 22:04
pai e nici Lacatus nu a facut mare branza cand a jucat afara si cand s-a intors si-a revenit complet si a castigat n titluri cu Steaua. asta cu ,,nu a mers pe extern dar pe atunci pe vremea era ca un miraj"...nu prea tzine. colegii sai de generatie traitori tot in comunism au reusit cu brio (nu-i mai enumar ca-s prea multi).

SORENSEN
29th August 2007, 22:13
Nu e chiar asa ca hagi a jucat mai mult rezerva de ex

Tyler Durden
29th August 2007, 22:48
au fost cativa care nu s-au acomodat, insa nu cred ca se poate pune in legatura directa faptul ca nu s-au adaptat cu iesirea lor brusca din comunism. la Hagi e si alta problema, el nu-si dadea adevarata masura decat atunci cand juca echipa pentru el.

Datenshi
30th August 2007, 13:41
Gata, se pare ca s-a finalizat. La pachet e posibil sa vina si Akapo.

Radu
30th August 2007, 14:30
Tin sa va anunt k Nico se va intoarce la auxerre pt k nu s-a inteles la salariu cu copos!:ok:

Icebox
30th August 2007, 14:34
Tin sa va anunt k Nico se va intoarce la auxerre pt k nu s-a inteles la salariu cu copos!:ok:

Ai vorbit tu cu el la telefon?

Scrieti si voi surse astea..

Radu
30th August 2007, 14:37
Ai vorbit tu cu el la telefon?

Scrieti si voi surse astea..
sursa mea este sport.ro
Soc! Niculae nu mai vine in Giulesti pentru ca nu a fost convins de Copos la salariu!

Dupa negocieri la Crowne Plaza, Niculae a declarat: "Nu s-a rezolvat nimic. Ma intorc la echipa la care am contract!"sport.ro

Dani3l
30th August 2007, 14:43
Moa,eeeeeeeeeel ,marele rapidist nu s-a inteles la bani?!Of,ce ti-e si cu spiritul rapidistului....:happy

Elphax
30th August 2007, 14:44
voi chiar credeati ca revine? :happy

Radu
30th August 2007, 14:45
Moa,eeeeeeeeeel ,marele rapidist nu s-a inteles la bani?!Of,ce ti-e si cu spiritul rapidistului....:happy
asta e vrajala cu spiritul rapidist...punem un pariu k dak ii face o oferta borcea sau becali de 400-500 mii de verzisori pe sezon accepta sa vina la stau sau dinamo???:evil:

Lover
30th August 2007, 14:46
Moa,eeeeeeeeeel ,marele rapidist nu s-a inteles la bani?!Of,ce ti-e si cu spiritul rapidistului....:happy

poti sa fii rapidist... de bani tot ai nevoie :headbang:

Radu
30th August 2007, 14:46
voi chiar credeati ca revine? :happy
dak ii dadea salariu adevarat venea...asa...:D

Lover
30th August 2007, 14:59
cred ca voia copos sa-i dea 100.000 :ras-plans:

Elphax
30th August 2007, 15:09
nu, 110.000

Icebox
30th August 2007, 15:11
Fereste-ma doamne de rapidisti, ca de dusmani ma apar singur! C-am asa ar merge adaptat proverbul ala celebru, la situatia de fata .... :(

Jeg nr. 21. I s-au urcat fitele la cap.

Dani3l
30th August 2007, 15:12
poti sa fii rapidist... de bani tot ai nevoie :headbang:
Eh,farmecul vietii,mirosul sinelor de tren nu are pret...:happy un alt jucator care e "smecher" in tara si esueaza lamentabil afara...see bratu de la dinamo.:happy

Vladek
30th August 2007, 15:13
Probabil Copos ar fi dorit ca Niculae sa vina si sa joace 100% gratis, adica sa-i plateasca francezii salariul. Eventual sa mai cotizeze si el cu un banut acolo la lucrarile de refacere a stadionului. Ei, uite ca nu s-a putut.

Radu
30th August 2007, 15:17
Fereste-ma doamne de rapidisti, ca de dusmani ma apar singur! C-am asa ar merge adaptat proverbul ala celebru, la situatia de fata .... :(

Jeg nr. 21. I s-au urcat fitele la cap.
banii vorbesc...pun pariu pe ce vrei k dak becali ii face o oferta de 400-500$ accepta oferta!:ok::ok:

Nightwish
30th August 2007, 16:18
banii vorbesc...pun pariu pe ce vrei k dak becali ii face o oferta de 400-500$ accepta oferta!:ok::ok:

Stai lejer ca nu ii face, la oier ii trebuie doar jucatori pana in 22 ani, pe astia mai maturi de la echipa ii vinde oricum ;)

Kainsashiki
30th August 2007, 16:21
ba nene, cand va vad "oier, oier". bine ca ati facut voi 15 facultati si aveti o avere tripla decat a lui jiji............cu cata frustare e scris apelativul asta "oier".

on topic: stati linistiti, ca se rezolva transferul...parca nu-l cunoasteti pe copos

Angel66
30th August 2007, 16:32
Jeg nr. 21. I s-au urcat fitele la cap.

Controleaza-te!!!!Cred ca nu ti-ai ales bine tinta! Acum e jeg? Se pare ca uiti prea repede ce a facut Daniel Niculae ptr Rapid!Nu se stie care au fost problemele care au amanat transferul!:D

Datenshi
30th August 2007, 16:35
Nu a fost o problema de ordin financiar.

“Nu se mai face niciun transfer. Domnul George Copos vrea împrumut cu optiune de cumparare definitiva, în timp ce Nico vrea doar împrumut”, a declarat impresarul jucatorului, Victor Becali.

YoNuTzz
30th August 2007, 16:38
Niculae inapoi la Rapid...NOT !!! :D

Tyler Durden
30th August 2007, 17:32
ba nene, cand va vad "oier, oier". bine ca ati facut voi 15 facultati si aveti o avere tripla decat a lui jiji............cu cata frustare e scris apelativul asta "oier".

on topic: stati linistiti, ca se rezolva transferul...parca nu-l cunoasteti pe copos

Diablo, intre inteligenta si avere nu exista intotdeauna o relatie buna ( intre istetime si avere de multe ori da). asa se face ca un fost oier, un fost profesor de sport, un fost tenisman si un profesor ratat de istorie sustinut de fosta securitate colcaie de bani.

Rossi
30th August 2007, 22:35
Afacerea a cazut ...
Copos a vrut sa dea 300.000 de Euro pt un imprumut pe 4 ani ...:happy

Dani3l
30th August 2007, 22:39
Niculae mai bine ramane la auxerre,la ce situatie se afla echipa in momentul de fata...nu vor avea incotro si-l vor baga in meciuri.Dupa ce au dat 3 mil de euro,acu,rapid vrea sa-i fie facut cadou.:)

Icebox
30th August 2007, 23:15
Controleaza-te!!!!Cred ca nu ti-ai ales bine tinta! Acum e jeg? Se pare ca uiti prea repede ce a facut Daniel Niculae ptr Rapid!Nu se stie care au fost problemele care au amanat transferul!:D
Pe mine ma intereseaza ca atunci cand un jucator zice ca e cu sufletul in Giulesti, sa si demonstreze! Uit repede pe dracu ... un IDOL nu face astfel de FITZE.
Sa nu mai aud nici de el nici de altii, care crezandu-se mari idoli asteapta totul pe tava. Sa munceasca.

Tyler Durden
30th August 2007, 23:31
Icebox, eu cred ca te grabesti cu verdictele, noi nu cunostem ce s-a intamplat acolo decat din ce ne ,,arunca'' presa.

Icebox
30th August 2007, 23:34
Icebox, eu cred ca te grabesti cu verdictele, noi nu cunostem ce s-a intamplat acolo decat din ce ne ,,arunca'' presa.

Cand Copos vrea ceva, obtine. Si pe Nico l-a vrut el, nu Bergodi nu nimeni. Sa nu mai aud ca G. Copos e de vina, daca nu era Georgel sa se gandeasca, nimanui nu i-ar fi trecut prin cap eventualitatea unei "repatrieri" a lui Nico. A devenit mare star. :mda: Bleah.

ionut_cluj
31st August 2007, 01:16
totusi, e o chestie foarte tare: vinzi un jucator cu 5 milioane (sa zicem), ii promiti lu ala 1 mil jumate din banii aia daca joaca precum cizma un tur, ca sa fie imprumutat inapoi la echipa ta. smechera treaba:)

Nico21
31st August 2007, 09:55
asta e vrajala cu spiritul rapidist...punem un pariu k dak ii face o oferta borcea sau becali de 400-500 mii de verzisori pe sezon accepta sa vina la stau sau dinamo???:evil:


Niciodata,Polare...daca nu va juca la Rapid,la alta echipa din tara,poate in fara de Timisoara,nu se va duce...este un fost membru de brigada rapidista...nu aveti voi in actualul lot,un asa suporter,cum este Nico...;)

Elphax
31st August 2007, 10:33
nici la Timisoara nu cred sa vina, e prea putin timp - nu poti sa faci asa un transfer in 24 de ore

ne-am mai luat un atacant sloven ieri, sa vedem daca e bun de ceva

oricum nu ar fi rau sa vina Nico la noi, dar sansele cred ca sunt sub 1%

Radu
31st August 2007, 10:35
Niciodata,Polare...daca nu va juca la Rapid,la alta echipa din tara,poate in fara de Timisoara,nu se va duce...este un fost membru de brigada rapidista...nu aveti voi in actualul lot,un asa suporter,cum este Nico...;)
prietene...toti fotbalistii sunt mercenari...ce dak a fost in U.U???yo nici nu imi doresc ca un jucator de la steaua sa poarte vreodata pe el un tricou de brigada...unu cum era marius lacatus da...m-as fi dus si i-as fi dat tricoul de pe mine...dar pt astia de akum...niciodata...poate doar banel sau thereau ca ei erau mai sufletisti ei veneau la fiecare meci la peluza si canta cu noi...in rest sunt toti niste mercenari!:ok:

Radu
31st August 2007, 10:36
nici la Timisoara nu cred sa vina, e prea putin timp - nu poti sa faci asa un transfer in 24 de ore

ne-am mai luat un atacant sloven ieri, sa vedem daca e bun de ceva

oricum nu ar fi rau sa vina Nico la noi, dar sansele cred ca sunt sub 1%
slovenu ala a dat in vreo 60 meciuri 16 goluri...cred k e "golgheter innascut" :happy:happy:happy

Angel66
31st August 2007, 16:04
Pe mine ma intereseaza ca atunci cand un jucator zice ca e cu sufletul in Giulesti, sa si demonstreze! Uit repede pe dracu ... un IDOL nu face astfel de FITZE.
Sa nu mai aud nici de el nici de altii, care crezandu-se mari idoli asteapta totul pe tava. Sa munceasca.

Nu te grabi sa acuzi!Tyler are dreptate,noi nu stim ce s-a intamplat acolo!Cine stie ce avea de gand Georgel!Si sa nu uitam ca victor becali este impresarul lui Nico!:rolleyes:Un om care nu prea a fost prieten clubului Rapid...

Ulysses
31st August 2007, 16:11
Niciodata,Polare...daca nu va juca la Rapid,la alta echipa din tara,poate in fara de Timisoara,nu se va duce...este un fost membru de brigada rapidista...nu aveti voi in actualul lot,un asa suporter,cum este Nico...;)

:happy:happy:happyda ma, academicianule , de aia a fugit invartindu-se :happy:happy:happy ca e mare suporter al rapidului!:ok:dar nu sta sub pod decat pentru 700.000 pe an ! asta da , suporter , 400.000 nu erau suficienti !:lol:
prefera sa stea IN TRIBUNA la auxerre decat la rapid ! hahahahahahaha iubita echipa , asta de sub podul grant , fug jucatorii ca draq de tamaie !hahahahahahahaha

Angel66
31st August 2007, 16:16
Tu ce te bagi? Ai participat cumva la negocieri?:rolleyes:Vad ca stii foarte multe detalii,sume,etc.Daca ne luam totusi dupa ce spune presa,nu salariul lui a fost problema!

Ulysses
31st August 2007, 22:33
de ce ma tyler esti nervos , te supara adevarul?
ps ia mai reciteste mata odissea sa vezi cum e treaba cu porcii ca vaz ca ai cam uitat:happy:happy:happy:happy

Tyler Durden
31st August 2007, 22:36
pai nu am uitat deloc. vad ca ai o adevarata ,,slabiciune" pentru Rapid. nu inteleg ce ai cu noi, suntem mici ,frustrati de sub-pod si totusi ne acorzi atata atentie...

Ulysses
31st August 2007, 23:41
am scris ceea ce am crezut de cuviinta despre subiectul threadului " daniel niculae la rapid" ...am interzis pe anumite threaduri ?te deranjeaza ca am spus adevarul despre niculae?iti pare rau ca dl copos vrea ca jucatorii sa joace fara bani , doar din dragoste pt echipa si astfel se dovedeste ca unii iubesc echipele doar daca au conturile pline?intradevar, nu prea meritati atentie dar ce sa fac ,mi-a sarit in ochi subiectul...
ps acum ar fi tare ca niculae sa se duca la dinamo:happy:happy:happy:happy

Tyler Durden
1st September 2007, 12:34
nu ai deloc interzis (nu am eu posibilitatea sa inerzic ceva pe forumul asta si nici nu-mi doresc).
nu ai spus adevarul, ci adevarul tau.

Ulysses
1st September 2007, 15:14
adevarul presei -la care am subscris ... doar nu crezi ca a 4-a putere in stat persecuta rapidul, pe copos si pe saracu' niculae???!!!

Icebox
1st September 2007, 16:20
Copos a vrut sa-l pacaleasca, si pe mine m-a pacalit. Imi retrag cuvintele.

PODUL DE PIATRA S-A DARAMAT, A VENIT APA SI L-A LUAT, VOM FACE ALTUL SI MAI FRUMOS, SA-TI DAM LA **** GEORGE COPOS

Ulysses
1st September 2007, 16:41
Copos a vrut sa-l pacaleasca, si pe mine m-a pacalit. Imi retrag cuvintele.

PODUL DE PIATRA S-A DARAMAT, A VENIT APA SI L-A LUAT, VOM FACE ALTUL SI MAI FRUMOS, SA-TI DAM LA **** GEORGE COPOS

normal ca avrut sa-l pacaleasca !ca si pe rica raducanu , st nanu,buga , coman , badoi ,maldarasanu , ganea , viorel moldovan,dulca , pancu , lucescu jr etc etc etc:headbang::headbang::headbang:
nu-i mai putin adevarat ca si niculae asta e cam nu-stiu-cum , prefera sa stea in tribuna la auxerre decat sa joace la rapid...

tourist
2nd September 2007, 06:55
Si totusi sa reflectam asupra titlului acestui thread :

" Daniel Niculae inapoi la Rapid! "

Adi Da Samraj
2nd September 2007, 14:45
Daniel Niculae inapoi in Romania la STEAUA :ok: