PDA

View Full Version : Drama In Sevilla



boni2204
28th August 2007, 17:40
Moare dupa 48 de ore de chin , Antonio Puerta.
Fotbalul spaniol este in doliu . La doua zile dupa ce a fost internat in Unitatea de Urgente a spitalului "Virgen del Rocio " in urma unui stop cardiac suferit in partida disputata duminica contra celor de la Getafe , cu cateva minute in urma Radio Marca si elmundo.es au anuntat decesul lui Antonio Puerta , fotbalistul Sevillei.

Oficialii clubului Sevilla au adresat o petitie catre UEFA , pentru a fi suspendata partida contra celor de la AEK Atena , ce urmeaza a se disputa in aceasta seara.

O CFR-ista
28th August 2007, 18:05
Dumnezeu Sa-l Odihneasca!!!

razwan_vs
28th August 2007, 18:25
RIP...tragedie imensa pt toti...sotie care asteapta un copil,,,parinti,,,echipa,,,,pt toata lumea :(

Lover
28th August 2007, 18:29
Sa se odihneasca in pace... :no: mare pacat...

Ciprica
28th August 2007, 18:31
Dumnezeu sa-l ierte... era cu catevca luni mai mic ca mine... asta e genu` de drama care te pune pe ganduri...

YoNuTzz
28th August 2007, 18:47
RIP Puerta...
ce tragedie...
mult prea tanar k sa moara...(de multe ori spunem k dak nu se califica o echipa, este tragedie...NU...moartea acestui baiat este e o mare drama...)

Patriots
28th August 2007, 19:08
Nici nu imi vine sa cred ca Puerta a parasit lumea celor vii.E o adevarata drama pt. toata lumea fotbalistica.Nu a reusit inca sa demonstreze tot ce avea de demonstrat in fotbal.Dumnezeu sa il odihneasca in pace.

kain
28th August 2007, 19:09
Acum am citit si nu-mi vine a crede..

Rest in peace Antonio..

Era un jucator foarte talentat, ajungea departe, insa se pare ca Dumnezeu il vrea alaturi de El :(

YoYoyOi
28th August 2007, 19:14
Doamne am vazut si eu acum la stiri :(

cum e posibil la un club atat de mare, intr-un campioant cum este cel al Spaniei sa se intample asa ceva? Cum se fac vizitele medicale acolo? Sau se fac?
Cum poate un om de 22 de ani sa sufere mai multe infarcturi in cateva minute, fara sa i se fi descoperit problema medicala pana acum?
Sa-i fie tarana usoara :(

Celso
28th August 2007, 19:16
mare pacat:(:sad:

chiar era un fotbalist care imi placea...foarte incisiv si bataios...:|:|:|

ma face sa imi amintesc de moartea UNICULUI CAPITAN!:(

Dumnezeu sa il odihneasca in pace!

Sasuke Uchiha
28th August 2007, 19:18
R I P

http://imgserv.ya.com/galerias2.ya.com/img/3/31bddd23c132190ci3.jpg

csty
28th August 2007, 19:21
Extraordinar.... Nu se poate asa ceva!!! Am crezut ca o sa-si revina.
Dumnezeu sa-l aiba in paza.

razwan_vs
28th August 2007, 19:29
rip :(

SweetMan
28th August 2007, 19:30
Ce bine ca o anulat uefa meciu Sevillliei ..... ma intreb cum ar fi jucat cand bietul PUERTA IS DEAD !!! :(

Ted
28th August 2007, 19:31
Dumnezeu sa il odihneasca-n pace!Ce nedreapta este viata,unii oameni poate ca nu merita sa traiasca si totusi traiesc bine mersi si altii tineri care aveau atatea de oferit lumii se sting atat de devreme...

Sunt socat,m-a impresionat atat de mult tragedia lui Puerta si nu ne ramane decat sa ne rugam pentru sufletul lui...

pacat,mare pacat...

tu26dor
28th August 2007, 20:30
am citit si chiar am ramas impresionat... nu imi vine sa cred... avea 22 de ani? imi pare rau... dumnezeu sa-l odihneasca...

Ferdininho
28th August 2007, 21:35
Fotbal si moarte.

PUERTA REST IN PEACE.

YoYoyOi
28th August 2007, 21:40
inca ma urmareste imaginea lui iesind de pe teren pe propriile picioare.... nu pot sa cred :(

noir_desir
28th August 2007, 21:54
foarte trist... totusi, oarecum era de asteptat, dupa 5 atacuri de cord...

RIP Puerta! :(

realmadrid.com
28th August 2007, 22:04
Am crezut ca va scapa...din pacate...nu s-a intamplat asa :(.

Dumnezeu sa-l odihneasca, pacat...inca un copil care nu-si va cunoaste tatal :(

dardar_3
29th August 2007, 00:57
Dumnezeu sa il odihneasca in pace...

Pacat...:(.... as vrea ca Sevilla sa castige Supercupa Europei.....:mda:... pacat... mare pacat...:mda:

Luis Garcia10
29th August 2007, 01:11
Mare pacat! DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA! :( :(

Sorin Blaj
29th August 2007, 01:35
De necrezut!

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

alex-hcm
29th August 2007, 02:12
Antonio Puerta, fotbalistul echipei FC Sevilla a decedat marti dupa amiaza in urma unui stop cardiac. Spaniolul suferise alte dou stopuri cardiace duminica dupa meciul Sevilla-Getafe, cand acesta a cazut secerat la pamant. Desi a iesit pe propriile picioare de pe teren, Antonio a lesinat din nou la vestiare, avand nevoie de resuscitare. In drumul spre spital acesta a mai suferit 2 stopuri cardiace, pana in ziua de azi Antonio supravietuind doar cu ajutorul unor aparate, care sa nu ii provoace o moarte subita.
Tanarul fotbalist de numai 22 de ani era insurat si astepta sa i se nasca primul copil peste numai o luna. Din pacate viata nu a vrut sa ii acorde sansa de a-si vedea crescand propriul copil. Cu o cariera de succes in fata, Antonio s-a stins chiar in momentul in care incepea sa straluceasca. Lumea fotbalului e alaturi de familia lui si de FC Sevilla... Dumnezeu sa-l odihneasca!

kill3r
29th August 2007, 02:28
Rest In Peace !

ionut_cluj
29th August 2007, 02:44
Odihneasca-se in pace. mi-au dat lacrimile cand am vazut secventele din timpul si dupa meciul fatal lui.

R.I.P.!

Mario Di Lazi
29th August 2007, 07:41
Dumnezeu sã-l ierte ...
nimic nu mai e de zis ... :(

paul30
29th August 2007, 08:48
Pacat cand dispare speranta unui tanar dispus sa dea totul pentru o unica iubire: fotbalul.
28068
28069

Dumnezeu sa-l odihneasca si sa aiba grija de copilul pe care el din pacate nu va putea sa-l tina in brate niciodata

realmadrid.com
29th August 2007, 12:46
Dumnezeu sa il odihneasca in pace...

Pacat...:(.... as vrea ca Sevilla sa castige Supercupa Europei.....:mda:... pacat... mare pacat...:mda:

Ar fi frumos, sa faca tot posibilul s-o castige, macar pt el :(. Respect pt ce ai zis in mesajul asta :ok:

Imagini cu suporterii veniti sa-i aduca un ultim omagiu lui A. Puerta (http://www.as.com/galerias/galeriaAmpliada.html?idGaleria=4303&foto=16&anchor=dasmtm&diapositiva=si&ampliacion=no&id=LCO)

Reportaj despre ultimul gol al lui in UEFA (http://www.cuatro.com/videos/index.html?xref=20070828ctoultnot_1.Ves&view=ver)

Fanii Sevilliei afisasera un banner la spitalul unde Puerta era internat inainte sa moara: "TU GOL NOS CAMBIO LA VIDA / JUNTOS LUCHAMOS POR LA TUYA" ...cu referire la golul din semifinala UEFA cu Schalke04 din sezonul 2005-2006.

N0_NaM3
29th August 2007, 16:52
R.I.P si totusi, doar 22 de ani, avea tot viitorul in fata si peste 1 luna un copil. :|

Elphax
29th August 2007, 16:56
f ciudat:
1. si-a revenit temporar in timpul meciului si apoi starea i s-a agravat
2. de ce mai juca ? a mai avut infarct si inainte ...

RIP

alex-hcm
30th August 2007, 01:58
http://www.youtube.com/watch?v=n6wSMjkKjFI Unul dintre omagiile aduse celui ce a fost Antonio Puerta Perez. Sunt o multime pe youtobe.

alex-hcm
30th August 2007, 02:02
http://es.youtube.com/watch?v=Q8pNEB6nULs Aici aveti omagiul adus de Barcelona lui Antonio Puerta... superb ce au facut catalanii... toti reprezentantii barcelonei in tricoul cu numarul 16.

alex-hcm
30th August 2007, 02:09
Fanii andaluzi isi doresc ca numele stadionului Ramon Sanchez Pizjuan sa fie schimbat in Antonio Puerta. Daca Pizjuan a fost cel care a construit stadionul si le-a adus o noua viata locuitorilor din Sevilla, ANTONIO PUERTA a fost cel care le-a schimbat viata suporterilor ducand Sevilla in prima finala UEFA. ANTONIO a inscris singurul gol al meciului cu Schalke 04 din semifinalele UEFA a anului 2006.
Daca va fi sau nu schimbat numele stadionului ramane de vazut... insa tricoul cu numarul 16 al lui Puerta va ramane doar al sau pentru ca nimeni altcineva nu il va mai purta. Deasemena suporterii sevillei s-au gandit sa compuna o melodie care sa o cante la fiecare in minutul 16 pentru a fi siguri ca Antonio e alaturi de ei de acolo de sus.

Patriots
30th August 2007, 10:36
Ar fi foarte frumos din partea conducatorilor sa numeasca stadionul dupa Antonio in memoria lui.Iar cantecul sper sa fie unul care sa ne aduca tuturor aminte de jucatorul care a fost Puerta.Asa va ramane mereu in inimile si mintile suporterilor de pretutindeni.

Hertz
1st September 2007, 23:02
R.I.P Puerta.

Pe langa Puerta a mai murit si un jucator din Israel.
http://www.soccerway.com/news/2007/August/29/african-player-collapses-and-dies-in-israel

Universal
1st September 2007, 23:12
Dumnezeu sa-l odihnneasca-n pace. Ai fost un jucator cu un potential exceptional Antonio :( ai fost selectionat la Nationala si jucai meci de meci la Sevilla.

Lordul
2nd September 2007, 14:12
R.I.P Antonio Puerta un mare fotbalist , un mare caracter , Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace !